• Ново
IIC I2C логически преобразувател на ниво двупосочни модул от 5 до 3,3 за Arduino

IIC I2C логически преобразувател на ниво двупосочни модул от 5 до 3,3 за Arduino

Buyers rating:
BGN 1.31

Брой продукти


ЖИТО I2 C Логика Ниво Конвертор Двонасочно модул 5 V да 3.3 V за Arduino Ако сакате да се купи повеќе,ве молиме контактирајте со нас.ние ќе ви понудиме изненадени цена.
1. четири mos цевка да се признае четири патот 3 v и 5 v степен на дво-насочно конверзија, 2. Потрошувачка на енергија заштита метар, 3. 3 vldo интеграција, и може да не повеќе од струја на 150 м 3. Со network control светлина, јасна работа или не 4. 1-жица, што се признае uart, ЖИТО, spi-автобус сигнали, како што се 3 v за 5 V степен на дво-насочно трансформација 1 X ЖИТО I2 C Логика Ниво Конвертор Двонасочно модул

Други функции

търговска марка:
WEMS
Съвместим Марка/Модел:
Няма
Съвместим:
Игрова Конзола

Най-добри сделки

1 бр. I2C / SPI BMP280 3.3 цифров барометрический сензор за височина налягане машина за висока точност, с модул за arduino подмяна на BMP1
 • Ново
Оценка на продукта:

1 бр. I2C / SPI BMP280 3.3 цифров барометрический сензор за височина налягане машина за висока точност, с модул за arduino подмяна на BMP1

GY BMP2803.3 висока прецизност altimeter сензор атмосферски притисок сензор модулGY BMP2803.3 висока прецизност altimeter сензор атмосферски притисок сензор модулBMP280 модул, атмосферски притисок сензор модулМодул модели : GY BMP2803.3Користење на чип : BMP2803 v напојување : Комуникација : стандард ЖИТО / SPI протокол за комуникацијаПритисок опсег : 3001100 hpaТешки злато PCB, машина за заварување процес за да се обезбеди квалитетPin проред : 2.54 mmМодул големина : 11.5 мм * 15 mmBMP280 притисок сензор е дизајниран за мобилни апликации...

BGN 2.08
10 бр. / лот I2C / SPI BMP280 3.3 цифров барометрический сензор за височина налягане машина за висока точност, с модул за arduino замяна
 • Ново
Оценка на продукта:

10 бр. / лот I2C / SPI BMP280 3.3 цифров барометрический сензор за височина налягане машина за висока точност, с модул за arduino замяна

GY BMP2803.3 висока прецизност altimeter сензор атмосферски притисок сензор модулGY BMP2803.3 висока прецизност altimeter сензор атмосферски притисок сензор модулBMP280 модул, атмосферски притисок сензор модулМодул модели : GY BMP2803.3Користење на чип : BMP2803 v напојување : Комуникација : стандард ЖИТО / SPI протокол за комуникацијаПритисок опсег : 3001100 hpaТешки злато PCB, машина за заварување процес за да се обезбеди квалитетPin проред : 2.54 mmМодул големина : 11.5 мм * 15 mmBMP280 притисок сензор е дизајниран за мобилни апликации...

BGN 16.16
Безплатна доставка INIC-1607 INIC-1607E-C11
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка INIC-1607 INIC-1607E-C11

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувамАко не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

BGN 17.00 17.41
1206 SMD резистор 5% 1K Ω 100 бр./лот
 • Ново
Оценка на продукта:

1206 SMD резистор 5% 1K Ω 100 бр./лот

1206 1kДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас1.FEEBACK : •Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

BGN 1.60
Високо качество на 10шт 2M водоустойчив цифров датчик за температура, датчик за температура на сондата DS18b20 високо качество
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на 10шт 2M водоустойчив цифров датчик за температура, датчик за температура на сондата DS18b20 високо качество

100% Сосема Нов и Висок КвалитетТука е DS18 B20 оригинални чип,три парична казна бакарна жица сензор на температура наВисок квалитет на цевка од нерѓосувачки челик и gre водоотпорен moistureproof спречи рѓаЦевка од нерѓосувачки челик големина : Прибл.6*50mm(Дијаметар*Должина)9 ~ 12 прилагодливи резолуцијаНапојување опсег : 3.0 V5.5 VТемпературата на работа опсег : 55°C ~ +125°C (67°F +257°F)Температура на чување опсег : 55°C ~ 125°C (67°F +257°F)Точност во текот на опсег од 10°C ~ +85°C : ±0.5°C.Нема други компоненти, уникатен еден автобус интерфејсИзлез доведе : црвено (VCC), жолта(ПОДАТОЦИ) , црна и бела(GND)Кабел должина : Околу.200 cmБоја : Како што е прикажано 10x Водоотпорен Дигитални Температура Temp Сензор Сонда 1...

BGN 32.00 37.57
EVA Anti-shock Hard Case Bag For Sony PSV 1000 GamePad Case For PSVita 2000 Slim Console PS Vita Carry Bag
 • Ново
Оценка на продукта:

EVA Anti-shock Hard Case Bag For Sony PSV 1000 GamePad Case For PSVita 2000 Slim Console PS Vita Carry Bag

Црна Антишок Тешко Патна Торбичка ЕВА Случај Носи Торба За Sony PS Вита PSV 1000 2000 Тенок Конзола торбичкатаКарактеристики : ЕВА заштитна торба случај за PSV1000 / PSV2000Заштита на вашата конзола од прашина , demage и нулаСо carabiner за лесно да виси и носењеБоја : Црна, Сина, Црвена, Сребрена Факултативна

BGN 7.00 7.79
100 броя 5 мм кръгъл червен супер ярък излъчващите диоди led светлина 5000MCD
 • Ново
Оценка на продукта:

100 броя 5 мм кръгъл червен супер ярък излъчващите диоди led светлина 5000MCD

5mm ledДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насИнформации За Исплата•Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

BGN 4.08
10 БР./ЛОТ IRG4PC40KD W50N10 STW50N10 IXGH35N120C KGT30N120KDA TO247 TO-247
 • Ново
Оценка на продукта:

10 БР./ЛОТ IRG4PC40KD W50N10 STW50N10 IXGH35N120C KGT30N120KDA TO247 TO-247

Гаранција 1 година гаранција 2, Ако објектот е неисправен на денот на приемот, тој е должен во рок од седум дена од денот на приемот на нови размена (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети кога состојба во државата повторно да се продава)...

BGN 23.00 24.00
Безплатна доставка KD324515 KD324515C41
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка KD324515 KD324515C41

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувамАко не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

BGN 39.00 41.41
Безплатна доставка AT89C51 AT89C51-24PI
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка AT89C51 AT89C51-24PI

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувамАко не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

BGN 55.00 57.41
2 БР. / ЛОТ TT3034 TT 3034 TO-220F-5
 • Ново
Оценка на продукта:

2 БР. / ЛОТ TT3034 TT 3034 TO-220F-5

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ 2 ПАРЧИЊА / МНОГУ TT3034 TT 3034 ДА220 F5Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас1.FEEBACK : •Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

BGN 8.00
500watt 13.5 volt 36Amp switching power supply with ПФК power 500w 13.5 V 36A switching power supply with ПФК power supply
 • Ново
Оценка на продукта:

500watt 13.5 volt 36Amp switching power supply with ПФК power 500w 13.5 V 36A switching power supply with ПФК power supply

500watt 13.5 volt 36 Amp префрлување напојување со ПРЕСТАПНА моќност 500w 13.5 V 36 A префрлување напојување со ПРЕСТАПНА напојувањеКарактеристики : Пакет : 1 x Адаптер за Напојување1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 365.00 383.98
200шт MMBT2907ALT1G MMBT2907A MMBT2907 SOT-23
 • Ново
Оценка на продукта:

200шт MMBT2907ALT1G MMBT2907A MMBT2907 SOT-23

MMBT2907 AДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас1.FEEBACK : •Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

BGN 3.04
10 БР./ЛОТ IRGPC40F W13NK100Z STW13NK100Z RHRG30120 DSEK60-02 TO247 TO-247
 • Ново
Оценка на продукта:

10 БР./ЛОТ IRGPC40F W13NK100Z STW13NK100Z RHRG30120 DSEK60-02 TO247 TO-247

Гаранција 1 година гаранција 2, Ако објектот е неисправен на денот на приемот, тој е должен во рок од седум дена од денот на приемот на нови размена (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети кога состојба во државата повторно да се продава)...

BGN 23.00 24.00
SMASHTV 60 Pin игрална карта за 8 битов играч Subor Game
 • Ново
Оценка на продукта:

SMASHTV 60 Pin игрална карта за 8 битов играч Subor Game

8 Малку 60 Pin Игра Картичка Капка Превозот Бесплатен Превозот1 Руски купувачот , ве молиме кажете ни го вашето име со Три англиски Зборови , или пратката не ќе биде доставена и нема враќање!!!2...

BGN 11.00 11.18