• Ново
Wistino HD 1080P NVR 4CH 8CH 16CH мрежов видеорекордер H. 264, HDMI, VGA изход подкрепа ONVIF P2P услугата облачен XMEYE

Wistino HD 1080P NVR 4CH 8CH 16CH мрежов видеорекордер H. 264, HDMI, VGA изход подкрепа ONVIF P2P услугата облачен XMEYE

Buyers rating:
-20 % BGN 61.00
BGN 75.92

Брой продукти


Понуда Пад На Превозот ( Брза Испорака / Квалитет На Производот / Професионална Услуга)
Спецификации :
Број на модел на NVR 1004 1008 1016 Оперативен Систем Вграден ЛИНУКС оперативен систем на Сликата Закон за Контрола на Сликата код квалитет прилагодливи, променлива битстрим и постојана битстрим факултативна Двојна Поток Секој канал може да се постави главниот поток и под стримувате Видео Стандард 1080 P(1920×1080)30fps/960 P/(1280×960)/720 P(1280×720)30fps Следење на Квалитетот на Сликата 1080 P(1920×1080) / 960 P/(1280×960)/720 P(1280×720) Слика Движење Откривање на Секој екран може да поставите повеќе откривање области, и поставување 6-ниво на осетливост на Снимањето на Репродукцијата на Квалитетот 1ch репродукција истовремено Регионот се Покрива Секој канал може да поставите 4 покрие региони(IPC Support) Снимање на Владата за Поддршка на manual (рачно), auto, динамичен откривање, аларм се активира рекорд режим(Делумно потребите IPC Support) Копија Начин Поддршка У диск, USB мобилни HDD, USB DVD-RW. мрежа за складирање и архивирање Операција Начин Глувчето за Локална Најава корисничко Име и лозинка за Снимање Складирање Локалните HDD, мрежа Надворешни Пристаништа Видео Влезот 1.16×(1280*720)+суб[640*480]+2 Ref.+1 Play 16ch 1.0 ПРАТЕНИК IP Камера 2.16×(1280*960)+суб[640*480]+2 Ref.+1 Play 16ch 1.3 MP IP Камера за 3,9×(1280*1080)+суб[640*480]+2 Ref.+1 Play 16ch 2.0 ПРАТЕНИК IP Камера 4.9×(1280*1080)+суб[720*576]+2 Ref.+1 Play 16ch 2.0 ПРАТЕНИК IP Камера за Видео Излез 1ch VGA+1ch HDMI Мрежна Порта 1 RJ45,10 M/100/1000 M авто-адаптивни LAN порта USB Порт 2 USB 2.0 порти HDD HDD Порт 1 SATA HDD Порта МАКСИМАЛЕН Капацитет Секоја порта поддржува MAX 6 TB HDD Мобилни Надзор Поддршка( i Phone, Windows Mobile, Black Berry, Symbian, Android) паметен телефон Напојување 12 V2 A Потрошувачка на Енергија ≤25 W(без HDD) Работна Температура -10 C~+55 C Работна Влажност 10%-90% Димензија Опрема : 255mm×220mm×43mm, Пакување : 355mm×255mm×88.

Други функции

Вграден твърд диск:
Няма
видео вход:
4CH, 8CH, 16CH
Включете стандартен:
Штепсельная вилица САЩ, штепсельная вилица Великобритания, штепсельная вилица ЕС, штепсельная вилица АС
ТЕХНОЛОГИЯ:
Аналогов, AHD
Размерът На Твърдия Диск:
3.5
Интерфейс Видеовхода:
VGA
Резолюция На Видео:
1080P
електронен облак(P2P):
No
Тип интерфейс на твърдия диск:
SATA
Резервен Тип:
самописец
Поддържани Мобилни Системи:
iPhone OS, Android
IP-режим:
Статичен IP адрес
Видео Стандарт:
NTSC
Номер На Модела:
N-9004
Поддържани Операционни Системи:
Microsoft Windows 7
Видео изход:
1CH VGA 1280X1024 60Hz
търговска марка:
Вистино
Аудио изход:
Няма
Формат За Компресиране На:
H. 264
Аудио вход:
4 канала
Мрежов Интерфейс:
RJ-45 10/100 М
Действие На Сигнала На Алармата:
Е-Мейл Снимка
Двупосочно аудио:
No

Най-добри сделки

2014 ново притока на гореща продажба Безплатна доставка да инфрачервен за Видеонаблюдение за сигурност Onvif демо Ip камера Безжична Wi-Fi 720p Hd Mini P2p Начало
 • Ново
Оценка на продукта:

2014 ново притока на гореща продажба Безплатна доставка да инфрачервен за Видеонаблюдение за сигурност Onvif демо Ip камера Безжична Wi-Fi 720p Hd Mini P2p Начало

Onvif HD Wifi IP Camera Безжична P2 P Plug Игра IR Cut Ноќ Визија Водоотпорен Отворен и Затворен 1280*720 P 1 MP Функција : WiFi / 802.11 / b / g / n , Слободни Фабрика DDNS Поддршка Протокол : TCP, UDP, IP, HTTP, SMTP, DHCP, DNS,ARP, ICMP, POP3, NTP, IPSec Upn P, RTP, и RTCP Двојна поток кодирање / H...

BGN 81.00 89.60
Нов цифров бърз двойна магазин кобур за носене набор от MOLLE СИСТЕМА, 5.56 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов цифров бърз двойна магазин кобур за носене набор от MOLLE СИСТЕМА, 5.56 мм

Опис На ПроизводотОпис : 100% Сосема Нов.Го намалува reload циклус на време, мало пресврт привлекува списание надвор лесно и брзо ја превчитате.Може да се закачите на било molle webbing вест, торба или ранец..итн.Брзо ослободување и лесно да се инсталираОбјектот се вклучени : 1 x ДВОЈНО Списание Holster

BGN 16.00 16.78
8CH CCTV System 1080N HDMI DVR 4БР 1080P Outdoor Camera 4бр Indoor Camera
 • Ново
Оценка на продукта:

8CH CCTV System 1080N HDMI DVR 4БР 1080P Outdoor Camera 4бр Indoor Camera

1 H 264 4 Channel 1080 P AHD DVR со 4 Висока Дефиниција 1.0 Мегапикселна 1080 P Тешки Метали IP67 внатрешна / надворешна водоотпорна Камери.НЕ Вклучува Хард Дискќе треба да се инсталира на Хард Диск за снимање &Репродукција 2...

BGN 532.00 560.00
Smartdo 4MP H. 265 IP Surveillance Camera 2.8-12mm Zoom Lens with 8pcs Nano IR LED Network Camera Night Vision Onvif Email Alert
 • Ново
Оценка на продукта:

Smartdo 4MP H. 265 IP Surveillance Camera 2.8-12mm Zoom Lens with 8pcs Nano IR LED Network Camera Night Vision Onvif Email Alert

Smar 4 MP H 265 Надзор IP Камера 2.812mm Зум Објектив со 8pcs Нано IR LED Мрежа Камера Ноќ Визија Onvif email Alert1.Овој модул се користи Huawei Hass HI3516 D како јадро, Висока Резолуција 4.0 Мегапикселна OV4689 CMOS сензор.2...

BGN 92.00 115.09
ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ за Сигурност Single Port HD CVI AHD TVI CVBS Analog Video Passive UPT Balun радиоприемник адаптер за камери за видеонаблюдение
 • Ново
Оценка на продукта:

ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ за Сигурност Single Port HD CVI AHD TVI CVBS Analog Video Passive UPT Balun радиоприемник адаптер за камери за видеонаблюдение

Опис на производот : HDTVI CVI AHD CVBS пасивни извртени пар видео пренос, избегне завртка притиснете го копчето терминал дизајн додека еден клик може да ја завршите инсталацијата, и се користи за да испраќате и примате, изграденаво esd коло за да се спречи електростатско пречки предизвикани од, Изграденаво пораст, со филтер коло, освен може да филтер за мешање; Вграден молња заштита цевка може да се спречи моментален пораст, и активен транспорт боја сигнал на 915 метри...

BGN 14.00 17.58
Най-ниската! 2017 нов горещ продажба на 12V 3A 36W за AC DC захранващ адаптер за 2.1 & 2.5 mm LED Strip Security Camera Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-ниската! 2017 нов горещ продажба на 12V 3A 36W за AC DC захранващ адаптер за 2.1 & 2.5 mm LED Strip Security Camera Безплатна доставка

Излезен Напон : 12 V Излез Тековната : 3А Влезен Напон : 100~240 V 50 / 60 Hz Сертификат : CCC CE, Ro HS Работна Температура : 10℃~40℃ Температура на Чување : 20~60℃ Амбиентниот Влажност : 0~95% НеКондензација Должина на кабел : 95cm Големина : 112 x 52 x 32милиметри

BGN 11.20
WIFI MINI camera P2P преглед и запис в реално време, интелигентни IP камера с външния обектив за iphone и android phone battery
 • Ново
Оценка на продукта:

WIFI MINI camera P2P преглед и запис в реално време, интелигентни IP камера с външния обектив за iphone и android phone battery

Почитувани купувачи, ве Молиме имајте во предвид нема micro SDкартичката не се вклучени Бидејќи на Царинската ограничување,како и за Isreal купувачи, нема адаптер вклучен.

BGN 192.00
4ch безжична 720P IP камера NVR комплект
 • Ново
Оценка на продукта:

4ch безжична 720P IP камера NVR комплект

За Испорака : 1 ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.(Освен некои земји и APO / FPO)2 Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.3...

BGN 302.00 318.40
4шт черен стенен тавана категория стойки за камери за видеонаблюдение
 • Ново
Оценка на продукта:

4шт черен стенен тавана категория стойки за камери за видеонаблюдение

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 СпецификацијаХоризонтална агол на Камерата за Безбедност Стојат : 360°Тилт Агол : 90°Meterial, Изградба : МеталТип : Внатрешна, Надворешна, Ѕид и CeillingВисина : 6cmОбјектот вклучува : 4 x на Камерата Ѕид Стојат (вклучувајќи 3 x Завртки за инсталација)Слични Производи : dianxiaobao_3dianxiaobao_4

BGN 12.26
Най-високата мощност на 92W вела бяла светлина, Светлина Билбордове, видима Led лампа с алуминиев материал & източници на светлина за нощно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-високата мощност на 92W вела бяла светлина, Светлина Билбордове, видима Led лампа с алуминиев материал & източници на светлина за нощно виждане

Функција• ГД состави серија LED Бела светлина осмислени независно од Сцена , креативно состои од 2 дури и 3 ГД серија Бела LED светла за да обезбеди супер долг ги далечина со силна светлина ефект, подолг сервисен живот и слаба светлина пад функција.• Домување усвојува висока термичка спроводливост алуминиум за подобрување на топлина дисперзија на имотот .• Два пати директно ладење топлина мијалник обработка овозможи да се зголеми за ладење коефициент и продолжување на работниот век на производот .• Нормален на...

BGN 411.20
Saful 1080P Wireless IP Camera 2MP MWifi CMOS Night Vision H264 IR Cut baby monitor Camera Motion Detection, Smart Home Security
 • Ново
Оценка на продукта:

Saful 1080P Wireless IP Camera 2MP MWifi CMOS Night Vision H264 IR Cut baby monitor Camera Motion Detection, Smart Home Security

Saful 1080 P Безжични IP Камера 2 MP MWifi CMOS Ноќ Визија H264 IR Cut бебе монитор Камерата Движење Откривање Smart Home SecurityИстакнува : Wifi камера : Поддршка за далечинско гледање на мобилни уреди...

BGN 56.00 68.80
1080P OV2710 Web cam hd ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера за видеонаблюдение мини инфрачервено нощно виждане USB уеб камера hd 1080P
 • Ново
Оценка на продукта:

1080P OV2710 Web cam hd ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ камера за видеонаблюдение мини инфрачервено нощно виждане USB уеб камера hd 1080P

1080 P OV2710 Веб камери hd видео надзор Надзор Камера мини инфраред Ноќ Визија USB Камера hd 1080 PКарактеристики : * Висока Резолуција CMOS 1080 P сензор за висок квалитет на слика*High speed USB 2.0 интерфејс за висока резолуција PC интерфејс на камерата.*слаба светлина перформанси – идеален за било какви услови на осветлување.*Супер мал преглед и тенок профил за вградени апликации.*Висока стапка – испорача 60 fps во 1280 X720 резолуција,30 fps во резолуција 1920 X1080,120fps на 480 P*Ниска потрошувачка на енергија – идеален за пренослива опрема.*UVC за употреба во Linux, Windows XP, ПОБЕДИ CE, MAC, SP2 или Андроид 4.0 погоре.*Камера со UVC.Спецификација : Изборни моделиELPUSBFHD05 MTKL80 IRСензор1 / 2.7" CMOS OV2710Леќа големина200 W, 2.0 мегапикселна, 1920(H)x1080(V)пикселиMax...

BGN 82.00 86.32
Високо качество CE FCC RoHS непрекъснат 18 канален 12V 20A PTZ IR осветител AccessControl за 18CH DVR камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ захранване
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество CE FCC RoHS непрекъснат 18 канален 12V 20A PTZ IR осветител AccessControl за 18CH DVR камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ захранване

Добредојдовте на нашата продавница изберете повеќе производи : Ве Молиме Имајте Во Предвид : Ова Напојување е Uninterupted Префрлување Напојување, Сертификат : CE,FCC,ROHS , 'невообичаено' Цената ги вклучува клучните и АУ,САД,EUO,велика БРИТАНИЈА, AC Кабел .Модел : 1218 20 AБСертификација : CE / FCC / ROHSВлезен Напон : AC 100240 VВлезен Напон Фреквенција : 50 / 60 HzИзлезен Напон : DC 12 V + / 5%Вкупна Излезна Струја : 20 AВкупно Излези : 18 ChannelОсигурач Тип : PTC (Resetable)Осигурач Оценка : 1.1 НаКарактеристики : Општа заштита : секој излез има независни PTC осигурач и LED индикатор, кога проблемот се јавува, само што влијаат на независни излез, други излези уште се работи.Коло краток заштита : кога кратко состојба се случува, независни PTC осигурач ќе се отвори на плочки,кога состојба да се отстранат, PTC осигурач автоматски ќе се врати назад за да го затворите.Висок напон заштита : кога висок напон се јавува, surge protection ќе биде хит преку заштита на поврзан уред.Во текот Тековната заштита : кога над тековната случува, на напојување автоматски ќе се префрлат на автозаштита статус, кога состојба да се отстранат, а потоа префрлете назад во нормала.Примена : системи за видео надзор Камера, PTZ, IR Илуминатор, Видео Процесор,Контрола на Пристап , итн.1 x 18 CH 12 V 20 A напојување кутија.1 x AC Кабел(AU / USA / велика БРИТАНИЈА / EUO)1 x Копче

BGN 195.20
DC Power 1 Female To 2 male port, 5. 5x2 .1mm, plitter Adapter for Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera and LED Strip, min:5pcs
 • Ново
Оценка на продукта:

DC Power 1 Female To 2 male port, 5. 5x2 .1mm, plitter Adapter for Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera and LED Strip, min:5pcs

Објектот Карактеристики : 100% сосема нов 1 женски 2 машки DC напојување splitter кабел Лесен инсталирани на Една Боја на LED осветлувањето систем Женски Внатрешниот : 2.1 мм, Outter : 5.5 мм Машки Outter : 5.5 mm, Внатрешен : 2.1 mm Материјал (Надворешен) : ПВЦ пластика Кабел должина : 30cmПакет се вклучени : 1 x DC Моќност Splitter​

BGN 6.32