• Ново
VStarcam IP камера WiFi панорамна 1080P FULL HD Мини камера инфрачервено нощно виждане безжична аларма за движение видеомонитор C60S

VStarcam IP камера WiFi панорамна 1080P FULL HD Мини камера инфрачервено нощно виждане безжична аларма за движение видеомонитор C60S

Buyers rating:
-15 % BGN 95.00
BGN 111.98

Брой продукти


Драги ценети купувачи,
Како доаѓа Кинеската Нова Година празник,ние ќе има 16 денови (од Февруари.9 да се Февруари.24). Во текот на овој период, повеќето компании во Кина се затворени, сите наши нарачки ќе бидат испратени по што се врати.
Искрено извинување за сите непријатности предизвикани.
Последно но најважно, ние високо го вреднуваат секој клиент е повратни информации, ако имате било каков проблем или проблеми, само се чувствуваат слободни да не контактирате пред било повратни информации или дополнителни мерки, ние ќе се обидеме потрудиме да организира сте задоволни решение еднаш ние сме назад.
VStarcam ЕЗ Тим

Други функции

Тип Штепсельной Вилици:
Штепсельная вилица ЕС, штепсельная вилица САЩ, штепсельная вилица АС, штепсельная вилица Великобритания
Консумирана Мощност(W):
3,5 W
източник на захранване:
Нормален
Поддържани Мобилни Системи:
iOS, Android
Формат За Компресиране На Видео:
H. 264, MJPEG
Поддържани Операционни Системи:
Windows Vista, Windows 7, Windows 98, Windows 8, Windows XP
Минимално Осветление (Lux):
0.3~0.5 Lux(цветен режим), 0Lux(режим B&W)
ТЕХНОЛОГИЯ:
Инфрачервен
специални характеристики:
Антивандальная защита
IR Distance(m):
5~10m
Съобщение:
IP / мрежа за безжична връзка
Цвят:
Розов
is_customized:
No
Инсталация:
Таван
Сензор:
CMOS
Монтиране На Стена:
Таван
Мрежов Интерфейс:
Wi-Fi / 802.11/b/g
Номер На Модела:
C60S
висока разделителна способност:
1080P (Full HD)
Тип:
ip камера
Стил:
Мини Камера
Източник На Захранване(В):
110-220V
търговска марка:
Vstarcam
Размери (Д х Ш х д) (mm):
148*126*90 мм
Съхранение:
Поддръжка на до 128 GB SD карта(sd карта не е включена в комплекта)
Обектива (мм):
2,4 мм
Поддържани Мобилни Системи:
iPhone OS 8.0 по-горе .Android 4.0 и по-висока
Честота на безжичната локална мрежа :
2.4 Ghz
Експлоатационното Състояние На:
Температура
Ъгъл На Виждане:
Хоризонтален 192 градуса

Най-добри сделки

ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 2MP Full HD 1080P Digital SDI Security Camera Mini Box, с обектив 3.6 мм osd метален корпус
 • Ново
Оценка на продукта:

ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ 2MP Full HD 1080P Digital SDI Security Camera Mini Box, с обектив 3.6 мм osd метален корпус

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 видео надзор Panasonic 2 MP Full 1080 P HD SDI Мини Кутија Безбедносна Камера 3.6 мм Леќа Метал Случај Производ преглед2.1 Мега Пиксели, Panasinic CMOS(MN34041) Сензор1080p(1920x1080)@30 / 25fpsПоддршка WDR,3 DDNR,DEFOGOSD мени, Движење откривање, Приватноста Зона,HLC,BLCDual ИзлезМегапикселна HDSDI(BNC)&CVBS : 1.0 Vpp 750hmOSD Мени(Поддршка англиски, италијански, холандски, француски, шпански,германски или руски)Технички параметриМодел Бр...

BGN 110.40
DC Power 1 Female To 2 male port, 5. 5x2 .1mm, plitter Adapter for Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera and LED Strip, min:5pcs
 • Ново
Оценка на продукта:

DC Power 1 Female To 2 male port, 5. 5x2 .1mm, plitter Adapter for Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera and LED Strip, min:5pcs

Објектот Карактеристики : 100% сосема нов 1 женски 2 машки DC напојување splitter кабел Лесен инсталирани на Една Боја на LED осветлувањето систем Женски Внатрешниот : 2.1 мм, Outter : 5.5 мм Машки Outter : 5.5 mm, Внатрешен : 2.1 mm Материјал (Надворешен) : ПВЦ пластика Кабел должина : 30cmПакет се вклучени : 1 x DC Моќност Splitter​

BGN 6.32
Сигнал обектив 1080P 2.0 MP TVI/CVI/AHD/CVBS вечеря миниый заедно с разстояние OSD и 0.001 лукс 3 до 15M
 • Ново
Оценка на продукта:

Сигнал обектив 1080P 2.0 MP TVI/CVI/AHD/CVBS вечеря миниый заедно с разстояние OSD и 0.001 лукс 3 до 15M

Супер Мини Леќа 1080 P 2.0 ПРАТЕНИК TVI / CVI / AHD / CVBS Сигнал Заедно со OSD и 0.001 Лукс 315 МИЛИОНИ РастојаниеМодел No : SVM621 C Пикап Уред 1 / 2.8" SONY Сензор за Резолуција 2.0 ПРАТЕНИК 1080 P Мин...

BGN 46.40
Най-високата мощност на 92W вела бяла светлина, Светлина Билбордове, видима Led лампа с алуминиев материал & източници на светлина за нощно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-високата мощност на 92W вела бяла светлина, Светлина Билбордове, видима Led лампа с алуминиев материал & източници на светлина за нощно виждане

Функција• ГД состави серија LED Бела светлина осмислени независно од Сцена , креативно состои од 2 дури и 3 ГД серија Бела LED светла за да обезбеди супер долг ги далечина со силна светлина ефект, подолг сервисен живот и слаба светлина пад функција.• Домување усвојува висока термичка спроводливост алуминиум за подобрување на топлина дисперзија на имотот .• Два пати директно ладење топлина мијалник обработка овозможи да се зголеми за ладење коефициент и продолжување на работниот век на производот .• Нормален на...

BGN 411.20
1080P 4MP HD PTZ IP камера ONVIF открит 4x, 10x увеличение автофокус Варифокальный обектив мрежа куршум помещение P2P CloudLens
 • Ново
Оценка на продукта:

1080P 4MP HD PTZ IP камера ONVIF открит 4x, 10x увеличение автофокус Варифокальный обектив мрежа куршум помещение P2P CloudLens

1080 P 4 MP HD PTZ IP Камера ONVIF Отворено 4x 10x ЗУМ АВТО ФОКУС Varifocal Леќа Мрежа Куршум Камера P2 P Cloud LensHD345 2 MP 4 X = 1080 P Куршум IP Камера IR 20М Со 2.812mm 4 X Зум Објектив HD345 2 MP 10 X = 1080 P Куршум IP Камера IR 20М Со 550mm, 10 X Зум Објектив HD345 4 MP 10 X = 4 MP Куршум IP Камера IR 20М Со 550mm, 10 X Зум ОбјективПреглед : * Вкупна Метал домување, IP66 , IR спектар достигне до 20 Метри* AB скенирање, турнејата се достапни* Авто Пан(лево и право) 0160 степен , Рачно Навалите (до & долу) 45 до +25 степен (Не Авто Навалите)* ONVIF2.4; Поддршка на P2 P функција за Android & i Phone & CMS клиенти* Поддршка H...

BGN 117.00 144.18
(1set)GSM / GPRS/MMS Цифрова инфрачервена следовая камера с видео HD 1080P и много чувствителен пасивен инфрачервен датчик за движение (PIR)
 • Ново
Оценка на продукта:

(1set)GSM / GPRS/MMS Цифрова инфрачервена следовая камера с видео HD 1080P и много чувствителен пасивен инфрачервен датчик за движение (PIR)

Опис На Производот : Оваа камера, дигитален трага со MMS функција, е надзор камерата работи автоматски...

BGN 174.00 200.00
11-инчов монитор Wirless 4CH Outdoor Water-Proof IP Camera NVR Kit
 • Ново
Оценка на продукта:

11-инчов монитор Wirless 4CH Outdoor Water-Proof IP Camera NVR Kit

1,4канал 720 P / 960 P / 1080 P со 11инчен LCD екран 4 видео во реално време на репродукцијата 2, IPC plug and play, нема WIFI натпревар, поврзете стабилна растојание 3, 1 RJ45 4, HDMI / VGA / глувчето, напојување, мрежен кабел, 5,1 / 4 "ОВ 1.0 M CMOS Сензор, 720 P 25 FPS, 3.6 mm x4 леќа, H...

BGN 380.00 400.00
Безплатна доставка 700TVL Mini Metal Ceiling Камера, IR Night Vision AV / Aviation/BNC за автомобил на видеорегистратора Truck Bus Vehicle Surveillance, 3,6 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка 700TVL Mini Metal Ceiling Камера, IR Night Vision AV / Aviation/BNC за автомобил на видеорегистратора Truck Bus Vehicle Surveillance, 3,6 мм

Производ Функција1,1 / 3 CCD Камера Sony Систем.2.IR Ноќ Визија,што се Користи за Автобус, Камион Сите Возило.Се истакна : ​Ние ќе ви испратиме 700 TVL / 3.6 mm / авијација / PAL возило камерата за вас.Можете да изберете AV / BNC интерфејс,PAL / NTSC,други леќа(2.8 mm / 3.6 mm) камерата или ако ви требакамера со огледало слика или камера со владетел слика,ве молиме слободно контактирајте со насРазликата од 2,8 mm / 3.6 mm / 6mm / 8ммКамера со владетел сликаOtrher Камери МоделАко сакате другите модел на камери,ве молиме слободно контактирајте со нас,кој модел ти треба,ви благодарам многу.Плаќање : да ја прифатиме alipay тука...

BGN 49.00 55.04
50М 2LED high Power ARRAY IR Board for 90 outdoor/indoor waterproof Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера fit Fixed iris Lens 850nm
 • Ново
Оценка на продукта:

50М 2LED high Power ARRAY IR Board for 90 outdoor/indoor waterproof Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера fit Fixed iris Lens 850nm

Драги ценети клиенти,Ние го ценат вашето купување од нас,ви благодарам многу за вашата цел и поддршка.Кинески Пролетниот Фестивал доаѓа ,тоа е многу, многу важно фестивал за нас .Па ќе имаме две недели одмор од 2018.2.08 да 2018.2.26.Во текот на овие денови,не можевме да брод на производи за да можете и таму ќе биде одложен одговор во Услуга на Клиентите и спор.Кога на одмор крај,ние ќе работат прекувремено,се обидуваме се потрудиме да ви послужи.Среќен Денот на Вљубените и Среќна Нова Година!Идејата за Широк Агол 2.8 mm ONVIF P2 P 720 P 960 P 1080 P Надворешна IP Камера2 ПАРЧИЊА 42mil чип 3 W 850nm IR Спектар LED ОдборРаботното растојание : 50mРаботни valtage : 12 VБранова должина : 850 nmПроекција ангел : optional1530456090 степени (default 90 степени)Работата на далечина : 30~60mДимензии : 76mmЕдиница Тежина : 30gАпликативната леќа : Fixed ирис леќаАпликативната школка :

BGN 5.00 5.07
HQCAM 720P mini ip camera 940nm IR led Security Network Camera Night vision Камера IR IP Cam PIR Motion Detector mini ir camera
 • Ново
Оценка на продукта:

HQCAM 720P mini ip camera 940nm IR led Security Network Camera Night vision Камера IR IP Cam PIR Motion Detector mini ir camera

Оваа IP камера е една ефикасна H 264 1.0 Мега Пиксели IP IR Аудио камера, DSP 32 dualcore DM365 чипсет, донесува H 264 Главниот Профил @ Level3 технологијата за компресија...

BGN 63.00 70.40
US / Eu / AU/UK camera power box Power adaptor AC трансформатор 12V 3A DC adaptor 110-240V to 12V Power Supply 5. 5x2.1mm DC 12V power
 • Ново
Оценка на продукта:

US / Eu / AU/UK camera power box Power adaptor AC трансформатор 12V 3A DC adaptor 110-240V to 12V Power Supply 5. 5x2.1mm DC 12V power

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Точка Име : адаптер , камера за власт, моќ кутија1...

BGN 15.00 15.02
700TVL, SONY Effio-E 4140+811810 Small 175 градуса широкоъгълен контрол на достъпа Eye Door Камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security Camera за 960H DVR
 • Ново
Оценка на продукта:

700TVL, SONY Effio-E 4140+811810 Small 175 градуса широкоъгълен контрол на достъпа Eye Door Камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security Camera за 960H DVR

700 TVL SONY EffioE 4140+811810 Мали 175 Степен Широк Агол Контрола на Пристап Око Врата Камера за видео надзор за Безбедност на Камерата За 960 H DVRНапомена : Забелешка : ве Молиме одберете PAL или NTSC Правилно зависност од вашата земјаКарактеристики На Камерата : Слика Сензор : 1 / 3" Sony Exview ИМАШЕ II CCDDSP : EffioE (4140+811 / 810)Хоризонтална Резолуција : 700 TVLМин...

BGN 86.00 86.40
PU'Aimetis Factory direct surveillance camera lens M12 интерфейси F2 фиксирана бленда HD 1080P 6 мм обектив за видеонаблюдение
 • Ново
Оценка на продукта:

PU'Aimetis Factory direct surveillance camera lens M12 интерфейси F2 фиксирана бленда HD 1080P 6 мм обектив за видеонаблюдение

Фабриката директен надзор на камерата леќи на камерата М12 интерфејси HD 2 MP 6mm CCTV леќа Нашата компанија е траен во начело на кредибилитет врз основа, клиенти врховниот и квалитет загарантирана, со што се обезбедува најдобри услуги за вас, преку нашата најголема напори! Ние и ветуваме : исто да ви квалитетот нашата цена е оптимално, иста цена нашиот квалитет е најмногу гаранција! Фабрика директни продажби на стоки се дефинитивно вредност за пари! Answer : ___________________________ NOTE : јас богата треба додадете IR (IR650, МО : 850, IR940) белешки, нема забелешки ќе default за да не се зголеми IR...

BGN 9.00 10.78
ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Mini Metal Box Camera Housing / Case (No Camera Board) за камери за видеонаблюдение с мини-обектив AHD TVI CVI
 • Ново
Оценка на продукта:

ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Mini Metal Box Camera Housing / Case (No Camera Board) за камери за видеонаблюдение с мини-обектив AHD TVI CVI

Бренд НовиОва е домување за камера со одбор големина на 32mmx32mm.Домување е направен од Алуминиум, но тоа не е водоотпорна.Молба se имајте на ум дека ние се продаваат фабрика директни производи...

BGN 7.63
8CH CCTV System 1080N HDMI DVR 4БР 1080P Outdoor Camera 4бр Indoor Camera
 • Ново
Оценка на продукта:

8CH CCTV System 1080N HDMI DVR 4БР 1080P Outdoor Camera 4бр Indoor Camera

1 H 264 4 Channel 1080 P AHD DVR со 4 Висока Дефиниција 1.0 Мегапикселна 1080 P Тешки Метали IP67 внатрешна / надворешна водоотпорна Камери.НЕ Вклучува Хард Дискќе треба да се инсталира на Хард Диск за снимање &Репродукција 2...

BGN 532.00 560.00
4G LTE FDD Solar Powered 1080P IP Bullet Camera with Night Vision & Live Image Video Remote Monitoring by Free Android & iOS APP
 • Ново
Оценка на продукта:

4G LTE FDD Solar Powered 1080P IP Bullet Camera with Night Vision & Live Image Video Remote Monitoring by Free Android & iOS APP

Забелешка : Важно : Pls проверите вашата земја 4 G бенд достапност, а потоа ставете цел, ако тоа не се сигурни, pls истрага нас пред да нарачате, благодарение Опис на Производот : 1...

BGN 576.00 768.00
GZGMET 50 cm double cmaera монтиране на стена от неръждаема стомана, силна система за видеонаблюдение аксесоари скоба на камерата
 • Ново
Оценка на продукта:

GZGMET 50 cm double cmaera монтиране на стена от неръждаема стомана, силна система за видеонаблюдение аксесоари скоба на камерата

нерѓосувачки челик ѕид силна видео надзор надзор систем додатоци камера заградата1.Материјал : нерѓосувачки челик2.должина : 50cm3.дупка со дијаметар : 38mm1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 44.80
2014 ново притока на гореща продажба Безплатна доставка да инфрачервен за Видеонаблюдение за сигурност Onvif демо Ip камера Безжична Wi-Fi 720p Hd Mini P2p Начало
 • Ново
Оценка на продукта:

2014 ново притока на гореща продажба Безплатна доставка да инфрачервен за Видеонаблюдение за сигурност Onvif демо Ip камера Безжична Wi-Fi 720p Hd Mini P2p Начало

Onvif HD Wifi IP Camera Безжична P2 P Plug Игра IR Cut Ноќ Визија Водоотпорен Отворен и Затворен 1280*720 P 1 MP Функција : WiFi / 802.11 / b / g / n , Слободни Фабрика DDNS Поддршка Протокол : TCP, UDP, IP, HTTP, SMTP, DHCP, DNS,ARP, ICMP, POP3, NTP, IPSec Upn P, RTP, и RTCP Двојна поток кодирање / H...

BGN 81.00 89.60