• Ново
2.0 мегапиксель 1080P H. 264 широкоъгълен 170 градуса fish eye обектив Sony IMX322 UVC Low Light Industrial USB Web Cam Module Camera

2.0 мегапиксель 1080P H. 264 широкоъгълен 170 градуса fish eye обектив Sony IMX322 UVC Low Light Industrial USB Web Cam Module Camera

Buyers rating:
-5 % BGN 89.00
BGN 93.20

Брой продукти


2.0 Мегапикселна 1080 P H. 264 Широк Агол 170degree Fisheye Леќа Sony IMX322 UVC на слаба Светлина Индустриски USB Web cam Модулот на Камерата
Пакетот вклучува :
1) 1 PC 2mp H. 264 usb камера со 170degree fisheye леќа
2) 1 PC 1m usb кабел
Клучни Карактеристики :
1. Ултра Слабо осветлување за Камерата, Минимално осветлување 0.01 лукс
2、otg Поддршка protocal
4. Максимална резолуција : 1920*1080 P ,2.0 Мегапикселна
5. Многу напредни Sony IMX322 Сензор
6. Формат на компресија : H264 /MJPEG / YUV2(YUYV)
7. Баланс на белата боја Функција : Одлична внатрешна и надворешна ефекти, живописни бои
8.Опремени со стандардна 170 степен леќа
Спецификации :
Модел
ELP-USBFHD06 H-L170
Сензор
Sony IMX322
Леќа Големина
1/2.9 инчен
Пиксели Големина
12.8 X11.6 mm
слика област
2000(H) X1121(V) прибл. 2.24 М пиксели
Max. Резолуција
1080 P
Формат на компресија
H264 /MJPEG / YUV2(YUYV)
Резолуција & рамка
H264 : 320 [email protected] 30fps /352 [email protected] 30fps /640 [email protected] 30fps /640 [email protected] 30fps /800 [email protected] 30fps/1280 [email protected] 30fps/1920 [email protected] 30fps
MJPEG : 320 [email protected] 30fps /352 [email protected] 30fps /640 [email protected] 30fps /640 [email protected] 30fps /800 [email protected] 30fps/1280 [email protected] 30fps/1920 [email protected] 30fps
YUV : 320 [email protected] 30fps /352 [email protected] 30fps /640 [email protected] 30fps /640 [email protected] 30fps /800 [email protected] 15 fps
S/N Сооднос
42d B
Динамички Опсег
86d B
Чувствителност
5.0 V/[email protected]
Мини осветлување
0. 01 лукс
Shutter Тип
Електронскиот возен shutter / Рамка изложеност
Поврзување на Порта тип
USB2.0 Висока Брзина
Слободен Диск Протокол
USB Видео Класа(UVC)
Поддршка OTG Протокол
USB2.0 OTG
АЕК
Поддршка
AEB
Поддршка
AGC
Поддршка
Прилагодливи параметри
Светлината, Контрастот, Сатурација, Боја, Острина, Гама,
Стекнат, балансот на Белата боја, Backlight Contrast, Изложеност
Леќа Параметар
Мегапикселна 170degree мегапикселна леќа
Дигитален аудио
треба да ги прилагодите
LED одбор моќ конектор
Поддршка 2 P-2.0 mm приклучок
Напојување
USB АВТОБУС МОЌ 4 P-2.

Други функции

Се:
2.8 мм, 3.6 мм, 6мм, 8мм, 12мм, 16мм
висока разделителна способност:
2.0-мегапиксела
Номер На Модела:
ELP-USBFHD06H-L170
търговска марка:
ELP
Сензор:
CMOS
Формат За Компресиране На Видео:
MJPEG, H. 264
is_customized:
Yes
Поддържани Операционни Системи:
Windows Vista,Windows 98,Mac os,Windows 8,Windows XP
Поддържани Мобилни Системи:
Android
Съобщение:
USB
Консумирана Мощност(W):
5V / 150mA
Стил:
Мини Камера
Размери (Д х Ш х д) (mm):
32*32/38*38 мм
Инсталация:
Вграден
Марка Сензор:
SONY
Източник На Захранване(В):
5V
Тип:
Камера
Минимално Осветление (Lux):
0,01 lux
специални характеристики:
Поддържа UVC
ТЕХНОЛОГИЯ:
ниско осветление
Обектива (мм):
Обектив 170degree
Сензор:
sony imx322
Разделителна способност:
1920X1080 P. 2 megapicxel full hd
Формат на изображението:
H. 264 /MJPEG&YUY2
USB Protocal:
USB2. 0 HS/FS, USB1. 1 FS
Обектив:
170degree обектив рибешко око
Поддръжка на операционна система:
UVC или Windows, android, linux, MAC OS
Кораби От:
Шенжен
ниско осветление:
0,01 lux
OTG Функция :
Поддръжка

Най-добри сделки

WIFI MINI camera P2P преглед и запис в реално време, интелигентни IP камера с външния обектив за iphone и android phone battery
 • Ново
Оценка на продукта:

WIFI MINI camera P2P преглед и запис в реално време, интелигентни IP камера с външния обектив за iphone и android phone battery

Почитувани купувачи, ве Молиме имајте во предвид нема micro SDкартичката не се вклучени Бидејќи на Царинската ограничување,како и за Isreal купувачи, нема адаптер вклучен.

BGN 192.00
50М 2LED high Power ARRAY IR Board for 90 outdoor/indoor waterproof Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера fit Fixed iris Lens 850nm
 • Ново
Оценка на продукта:

50М 2LED high Power ARRAY IR Board for 90 outdoor/indoor waterproof Сигурност и ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Камера fit Fixed iris Lens 850nm

Драги ценети клиенти,Ние го ценат вашето купување од нас,ви благодарам многу за вашата цел и поддршка.Кинески Пролетниот Фестивал доаѓа ,тоа е многу, многу важно фестивал за нас .Па ќе имаме две недели одмор од 2018.2.08 да 2018.2.26.Во текот на овие денови,не можевме да брод на производи за да можете и таму ќе биде одложен одговор во Услуга на Клиентите и спор.Кога на одмор крај,ние ќе работат прекувремено,се обидуваме се потрудиме да ви послужи.Среќен Денот на Вљубените и Среќна Нова Година!Идејата за Широк Агол 2.8 mm ONVIF P2 P 720 P 960 P 1080 P Надворешна IP Камера2 ПАРЧИЊА 42mil чип 3 W 850nm IR Спектар LED ОдборРаботното растојание : 50mРаботни valtage : 12 VБранова должина : 850 nmПроекција ангел : optional1530456090 степени (default 90 степени)Работата на далечина : 30~60mДимензии : 76mmЕдиница Тежина : 30gАпликативната леќа : Fixed ирис леќаАпликативната школка :

BGN 5.00 5.07
HQCAM 720P, широкоъгълен 1.78 мм fish eye обектив аудио wifi ip камера 1.0 MP безжична камера за вътрешен и най-малкият Wifi мрежа врата камера
 • Ново
Оценка на продукта:

HQCAM 720P, широкоъгълен 1.78 мм fish eye обектив аудио wifi ip камера 1.0 MP безжична камера за вътрешен и най-малкият Wifi мрежа врата камера

Спецификации*Користете многу напредни image sensor*Напредно H 264 видео компресија, постигнување на ultra low bit rate, врвен highdefinition квалитет на слика.Поддршка разни информации надредениот(како што се DDNS итн.)Поддршка duralкракplug and play, со повеќе облак услугаподдршка на различни мобилни долги мониторинг(Iphone, Symbian, Android и сл.)Поддршка на повеќе веб прелистувач(ОДНОСНО,Chrome,Firefox,Safari)Поддршка авто електронски shutter, се прилагодуваат на различните мониторинг на животната срединаИнтернет и СМС поддршка на централната managemet софтверПоддршка HVR врскаСпецификации 1.0 ПРАТЕНИК мини ip микрофон, камера Систем Структура Вградени RTOS,dualcore 32bit DSP(Hi3518 C),чиста тешко компресија,мониторите сензор 1 / 4" HI3518c CMOS CMOS сензор Мин осветлување Боја 0.01 Лукс / Ф1.2; Б / W 0.001 Лукс / Ф1.2; Видео Обработка Х...

BGN 94.00 104.00
Dahua 720P hdcvi kit 4ch система за видеонаблюдение XVR4104HS видео 4шт HDCVI HAC-HDW1100C IR20M видеонаблюдение камери за сигурност
 • Ново
Оценка на продукта:

Dahua 720P hdcvi kit 4ch система за видеонаблюдение XVR4104HS видео 4шт HDCVI HAC-HDW1100C IR20M видеонаблюдение камери за сигурност

1 buc Оригинални Dahua XVR4104 HS 4 Канал Pentaневестат 720 P Компактен 1 U Дигитален Видео Рекордер + 4 парчиња Оригинални DAHUA HDCVI HACHDW1100 C КУПОЛА Камера ...

BGN 256.00
HD 720P 1080P IP Dome Camera IR обектив 3.6 mm 2MP IP ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security Surveillance Camera Network Onvif P2P Android, iOS XMEye P2P View
 • Ново
Оценка на продукта:

HD 720P 1080P IP Dome Camera IR обектив 3.6 mm 2MP IP ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Security Surveillance Camera Network Onvif P2P Android, iOS XMEye P2P View

HD 720 P 1080 P IP Купола Камера ИНФРАЦРВЕНА Леќа 3.6 mm 2 MP IP CCTV Безбедност Надзор Камера Мрежа Onvif P2 P Android и i OS XMEye P2 P Видите 1 MP IP Камера = 720 P HD Мрежа IP Камера=IPCXBC43272 2 MP IP Камера = 1080 P HD Мрежа IP Камера=IPCXBC28321080 1 MP РОЕ IP Камера = 720 P IP Камера Може да Се РОЕ Напојува=IPCXBC43272СТР 2 MP РОЕ IP Камера = 1080 P IP Камера Може да се РОЕ Напојува=IPCXBC28321080P1 MP IP Камера = 720 P HD Мрежа IP Камера=IPCXBC43272 2 MP IP Камера = 1080 P HD Мрежа IP Камера=IPCXBC28321080 1 MP РОЕ IP Камера = 720 P IP Камера Може да Се РОЕ Напојува=IPCXBC43272СТР 2 MP РОЕ IP Камера = 1080 P IP Камера Може да се РОЕ Напојува=IPCXBC28321080PКлучни Карактеристики : 1.Висока чувствителност CMOS Image sensor.2.1.0 Мегапикселна 720 P (1280*720) резолуции, или 2.0 Мегапикселна 1080 P Full HD (1920*1080) резолуции.3.H.264 видео кодирање,поддршка двојна поток.4.Мобилен надзор : Android,i Phone OS.5 Мобилен СТАН(IOS,Android) : XMEye6 Поддршка на P2 P Cloud : xmeye.net7.Поддршка на TCP / IP,HTTP,TCP,ICMP,UDP,ARP, IGMP,SMTP,FTP,DHCP,DNS,DDNS,NTP,UPNP и така натаму.8.Поддршка ONVIF 2.0Спецификации : Камера Модел IPCXBC43272 : 1.0 ПРАТЕНИК IPCXBC28321080 : 2.0 ПРАТЕНИК Image Sensor 1 / 4" CMOS за 1.0 ПРАТЕНИК верзија 1 / 2.8" CMOS за 2.0 ПРАТЕНИК верзија Минимална Осветлување 0.001 Лукс; 0 Lux(IR за) Електронски Shutter Auto / Manual Леќа 3.6 mm стандардна Day& Night IRнамалување на филтер со автоматско префрлување Дигитални намалување на шумот 3 D DNR Синхронизација Внатрешни Синхронизација Стандард за Компресија на Видео Компресија H...

BGN 25.00 49.98
DC Power 1 Female To 2 male port, 5. 5x2 .1mm, plitter Adapter for Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera and LED Strip, min:5pcs
 • Ново
Оценка на продукта:

DC Power 1 Female To 2 male port, 5. 5x2 .1mm, plitter Adapter for Security ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera and LED Strip, min:5pcs

Објектот Карактеристики : 100% сосема нов 1 женски 2 машки DC напојување splitter кабел Лесен инсталирани на Една Боја на LED осветлувањето систем Женски Внатрешниот : 2.1 мм, Outter : 5.5 мм Машки Outter : 5.5 mm, Внатрешен : 2.1 mm Материјал (Надворешен) : ПВЦ пластика Кабел должина : 30cmПакет се вклучени : 1 x DC Моќност Splitter​

BGN 6.32
4ch безжична 720P IP камера NVR комплект
 • Ново
Оценка на продукта:

4ch безжична 720P IP камера NVR комплект

За Испорака : 1 ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ.(Освен некои земји и APO / FPO)2 Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.3...

BGN 302.00 318.40
US / Eu / AU/UK camera power box Power adaptor AC трансформатор 12V 3A DC adaptor 110-240V to 12V Power Supply 5. 5x2.1mm DC 12V power
 • Ново
Оценка на продукта:

US / Eu / AU/UK camera power box Power adaptor AC трансформатор 12V 3A DC adaptor 110-240V to 12V Power Supply 5. 5x2.1mm DC 12V power

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Точка Име : адаптер , камера за власт, моќ кутија1...

BGN 15.00 15.02
1,5-Инчов Безжична Домофонна Система За Гласово Управление На Безжичен Монитор Камера 2.4 G
 • Ново
Оценка на продукта:

1,5-Инчов Безжична Домофонна Система За Гласово Управление На Безжичен Монитор Камера 2.4 G

2.4 GHZ Безжична Камера за Гласовна Контрола Бебе Монитор Од 1,5 Инчен TFT LCD СОСЕМА НОВОпис 1.1.5 инчен TFT LCD екран во боја, јасна слика2.Ноќно автоматско инфраред LED, макс...

BGN 87.00 99.20
11-инчов монитор Wirless 4CH Outdoor Water-Proof IP Camera NVR Kit
 • Ново
Оценка на продукта:

11-инчов монитор Wirless 4CH Outdoor Water-Proof IP Camera NVR Kit

1,4канал 720 P / 960 P / 1080 P со 11инчен LCD екран 4 видео во реално време на репродукцијата 2, IPC plug and play, нема WIFI натпревар, поврзете стабилна растојание 3, 1 RJ45 4, HDMI / VGA / глувчето, напојување, мрежен кабел, 5,1 / 4 "ОВ 1.0 M CMOS Сензор, 720 P 25 FPS, 3.6 mm x4 леќа, H...

BGN 380.00 400.00
1080P 2.1 MP Startlight AHD-H 2.8-12mm моторизирано мащабиране автофокусный обектив 1/2. 8 Sony IMX291 AHD / CVI / TVI ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera Module Board
 • Ново
Оценка на продукта:

1080P 2.1 MP Startlight AHD-H 2.8-12mm моторизирано мащабиране автофокусный обектив 1/2. 8 Sony IMX291 AHD / CVI / TVI ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ Camera Module Board

1080 P 2.1 ПРАТЕНИК Startlight AHDH 2.812mm Моторните Зум Авто Фокусот на Леќата 1 / 2.8" Sony IMX291 AHD / CVI / TVI видео надзор на модулот на Камерата одбор*Ве молиме имајте во предвид овој модул може да излез AHD / TVI / CVI сигнал и работа со ahdH или AHDNH / TVI2.0 / CVI 1080 P dvr не традиционално DVR ви благодариме!Пакет : 1*Главниот одбор1*IR_CUT(Вграден модул)1*2.812mm auto zoom леќата(Вграден модул)1*OSD кабелспецификација : *Image sensor : 2.1 ПРАТЕНИК 1 / 2.8инчен Full HD Sony IMX291 Прогресивно Скенирање CMOS Сензор*Пиксели : 1920*1080(AHDH)*Систем : PAL / NTSC ( UTC switch)*Денот и ноќта режим : надворешната контрола (стандардно) / Auto / Color / B & W (OSD switch)*Хоризонтална резолуција : 1920 H (1 MP)*SNR : ≥69d B*Минимум осветлување : 0.01 ЛУКС*Светлото надомест (BLC) : АВТОМАТСКИ*Авто Електронски Блендата (AES) : AUTO / 1 / 50 (1 / 60) 1 / 100,000 дик*Автоматски Баланс на Белата боја (AWB) : АВТОМАТСКИ*IR контрола влезен напон : DC 3 V8 V*Видео излез : AHD ВИДЕО (1080 P)*Видео простор : 1min≈50 MB*Работен напон : DC12 V / 63m A ± 5m A*Работна средина : 20 °C 50 °C*Целосна coloful во ноќта визија со слаба светлинаПлаќање : 1...

BGN 60.00 78.40
Високо качество CE FCC RoHS непрекъснат 18 канален 12V 20A PTZ IR осветител AccessControl за 18CH DVR камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ захранване
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество CE FCC RoHS непрекъснат 18 канален 12V 20A PTZ IR осветител AccessControl за 18CH DVR камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ захранване

Добредојдовте на нашата продавница изберете повеќе производи : Ве Молиме Имајте Во Предвид : Ова Напојување е Uninterupted Префрлување Напојување, Сертификат : CE,FCC,ROHS , 'невообичаено' Цената ги вклучува клучните и АУ,САД,EUO,велика БРИТАНИЈА, AC Кабел .Модел : 1218 20 AБСертификација : CE / FCC / ROHSВлезен Напон : AC 100240 VВлезен Напон Фреквенција : 50 / 60 HzИзлезен Напон : DC 12 V + / 5%Вкупна Излезна Струја : 20 AВкупно Излези : 18 ChannelОсигурач Тип : PTC (Resetable)Осигурач Оценка : 1.1 НаКарактеристики : Општа заштита : секој излез има независни PTC осигурач и LED индикатор, кога проблемот се јавува, само што влијаат на независни излез, други излези уште се работи.Коло краток заштита : кога кратко состојба се случува, независни PTC осигурач ќе се отвори на плочки,кога состојба да се отстранат, PTC осигурач автоматски ќе се врати назад за да го затворите.Висок напон заштита : кога висок напон се јавува, surge protection ќе биде хит преку заштита на поврзан уред.Во текот Тековната заштита : кога над тековната случува, на напојување автоматски ќе се префрлат на автозаштита статус, кога состојба да се отстранат, а потоа префрлете назад во нормала.Примена : системи за видео надзор Камера, PTZ, IR Илуминатор, Видео Процесор,Контрола на Пристап , итн.1 x 18 CH 12 V 20 A напојување кутија.1 x AC Кабел(AU / USA / велика БРИТАНИЈА / EUO)1 x Копче

BGN 195.20
Открит водоустойчив захранващ адаптер ac трансформатор 12V 2A AC DC адаптер 110-240V към източник на захранване 12V 5.5x2. 1mm захранващ блок камери
 • Ново
Оценка на продукта:

Открит водоустойчив захранващ адаптер ac трансформатор 12V 2A AC DC адаптер 110-240V към източник на захранване 12V 5.5x2. 1mm захранващ блок камери

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .Точка Име : адаптер , камера за власт, моќ кутија1...

BGN 12.78
Нов цифров бърз двойна магазин кобур за носене набор от MOLLE СИСТЕМА, 5.56 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов цифров бърз двойна магазин кобур за носене набор от MOLLE СИСТЕМА, 5.56 мм

Опис На ПроизводотОпис : 100% Сосема Нов.Го намалува reload циклус на време, мало пресврт привлекува списание надвор лесно и брзо ја превчитате.Може да се закачите на било molle webbing вест, торба или ранец..итн.Брзо ослободување и лесно да се инсталираОбјектот се вклучени : 1 x ДВОЈНО Списание Holster

BGN 16.00 16.78
PU'Aimetis 2.0 MP 1920*1080 AHD 1080P модул камера за видеонаблюдение, 1/2. 8 SONY IMX322 печатна платка+3MP 12 mm обектив AV/BNC кабел
 • Ново
Оценка на продукта:

PU'Aimetis 2.0 MP 1920*1080 AHD 1080P модул камера за видеонаблюдение, 1/2. 8 SONY IMX322 печатна платка+3MP 12 mm обектив AV/BNC кабел

wyприклучокstartЖешка Стока$23.4$19.68 $24.3$23.59 $29.12$23.59 $29.12$19.48 $24.05$18.98 $23.43$23.59 $29.12$19.76 $24.4wyприклучоккрај 2.0 ПРАТЕНИК 1920*1080 AHD 1080 P Надзор на Модулот на Камерата,1 / 2.8 NVP2441+SONY IMX322 PCB Одбор+3 MP 12mm Леќа ODS Мени Линии / BNC КабелНашата компанија е траен во начело на кредибилитет врз основа, клиенти врховниот и квалитет загарантирана, со што се обезбедува најдобри услуги за вас, преку нашата најголема напори! Ние и ветуваме : исто да ви квалитетот нашата цена е оптимално, иста цена нашиот квалитет е најмногу гаранција! Фабрика директни продажби на стоки се дефинитивно вредност за пари! 1080 P AHD на Модулот на Камерата AHD2 MP ,HD Камера за видео надзор Главниот Одбор 1 / 2.8 CMOS NVP2411+SONY IMX322 200 Mega Pixel Еден Одбор 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Highend конфигурација : 300 W HD IRНАМАЛУВАЊЕ, двоен филтер се префрлите 1 : Јапонски прекинувач, автоматско позиционирање...

BGN 42.00 52.14