• Ново
Нов Пристигане 2017 Слонова Кост И Дантела Вечерни Рокли, Официално Жени В Дълги Вечерни Рокли Мода Секси Baeded Engagement Long Party Prom Dresses

Нов Пристигане 2017 Слонова Кост И Дантела Вечерни Рокли, Официално Жени В Дълги Вечерни Рокли Мода Секси Baeded Engagement Long Party Prom Dresses

Buyers rating:
-10 % BGN 163.00
BGN 180.80

Брой продукти


Нови Пристигнување 2017 слонова коска Чипка Вечерни Фустани Формално Жените Долго Вечер Фустани, Модни Секси Baeded Ангажман Долго Партија Пром Фустани Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број LG0222 Ткаенина Сатен,chiffon Разубавувањето beading,чипка Целосно Наредени Да се Изгради-во Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 12-30 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes
Боја Шема
Мерка Настава
A : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .
Стандардна Големина на Табелата (1-3cm разликата е дозволено)

Други функции

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, обичай размер
Случай:
Официален Вечер
Тип Елемент:
Вечерни Рокли
Отвор на вратата:
Мадама
Украса:
Пайети, Beading,Апликации От Дантела,Плисе
търговска марка:
скромно казва
Вграден сутиен:
ДА
Номер На Модела:
ЛГ0222
Влак:
Стрелка С Форма На Влак
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Материал:
Полиестер, Памук
Елемент На Модата:
прост
Талия:
Натурални
Реалните Изображения:
ДА
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Силует:
А-Линия
Тип Тъкани:
Атлас
Vestido De Longo Феста:
robe de soiree
Vestido de феста:
вечерна рокля
Вечерни Рокли:
vestido longo
дългите вечерни рокли:
vestido de феста longo
robe de soiree longue 2017:
Абитуриентски Рокли
вечерна рокля:
вечерна рокля 2017 г.
вечерни рокли, дълги 2017:
вечерна парти
дългите вечерни рокли:
Vestido de longo феста para casamento
vestido феста longo:
vestidos de новия
Выпускное Рокля:
vestido de noche

Най-добри сделки

Секси Long Evening Dresses Пайета Formal Vestido De Феста Чисто Back Мъниста С Дълги Ръкави Blue Парти, Абитуриентски Бал Рокли 2017
 • Ново
Оценка на продукта:

Секси Long Evening Dresses Пайета Formal Vestido De Феста Чисто Back Мъниста С Дълги Ръкави Blue Парти, Абитуриентски Бал Рокли 2017

Секси Долги Вечерни Фустани Sequin Формално Vestido Де Феста Чиста Назад Beaded Долги Ракави Сина Партија Пром Фустани 2017ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

BGN 226.00 251.20
Bealegantom елегантна секси Crystal A-Line вечерни рокли 2017 с мъниста плюс размера на официално парти выпускное рокля Vestido Longo BE17
 • Ново
Оценка на продукта:

Bealegantom елегантна секси Crystal A-Line вечерни рокли 2017 с мъниста плюс размера на официално парти выпускное рокля Vestido Longo BE17

Добредојдовте на Нашата Продавница Bealegantom Свадба Flagships ПродавницаИзвестување1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете...

BGN 191.00 238.40
Секси A-Line One Shoulder Sweetheart Evening Dresses 2017 with Кристал Summer Girls Long Party Prom Gowns vestido de феста
 • Ново
Оценка на продукта:

Секси A-Line One Shoulder Sweetheart Evening Dresses 2017 with Кристал Summer Girls Long Party Prom Gowns vestido de феста

Секси AЛинија Еден Рамо Душо Вечерни Фустани 2017 со Кристал Лето Девојки Долго Партија Пром Фустани vestido де феста Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број JMC60 Ткаенина Сатен,chiffon Разубавувањето кристал,монистра,sequins Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

BGN 163.00 180.80
Сини Вечерни Рокли 2018 Плюс Размер Тюл Апликация Дългите Вечерни Рокли Са Роклите С V Образно Деколте И Дантела На Три Четвърти От Robe De Soiree
 • Ново
Оценка на продукта:

Сини Вечерни Рокли 2018 Плюс Размер Тюл Апликация Дългите Вечерни Рокли Са Роклите С V Образно Деколте И Дантела На Три Четвърти От Robe De Soiree

Спецификации : *Првиоткласа Chiffon ткаенини*дизајнер свадба / невестата фустани*Custom sizes & бои* НЕМА MOQ ,1piece е, исто така, ја прифати* Брза испорака (во рок од 3 до 7 работни дена)*Вез КатДолжина Chiffon и сатен свадба се облекуваат(било која големина / боја)*Прилагодено Деверуша фустанПанорама на венчаница,Само за вас !!!Дојди На мојот Пријател!!Големина на табелата : НИ Големина 6 : (Големина S) Биста : 80СМ половината : 63 CM НИ Size 8 : (Големина M) Биста : 84cm Половината : 67cm НИ Size10 : (Големина L) Биста : 87cm Половината : 70cm НИ Size 12 : (Големина XL) Биста : 90cm Половината : 74cm НИ Големина 14 : (Големина XXL) Биста : 93cm Половината : 77cmНИ Големина 16 : (Големина 3 XL) Биста : 96cm Половината : 80смслика ВИСТИНСКА СЛИКА ПОКАЖУВА​

BGN 74.00 80.00
Реална снимка Robe de Soiree Longue арабски вечерни рокли, Рокли от мъниста шифон с дълъг ръкав Vestido de Festa Партия Марокански кафтан
 • Ново
Оценка на продукта:

Реална снимка Robe de Soiree Longue арабски вечерни рокли, Рокли от мъниста шифон с дълъг ръкав Vestido de Festa Партия Марокански кафтан

добредојдовте на нашата продавницаВистински Фото Облека де Соаре Longue арапски Вечер Фустани Фустани Beaded Chiffon Целосна Ракав Vestido де Феста Партија Мароко KaftanНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

BGN 237.00 312.00
Longo Sheath V-Образно Деколте И Пайети Почистване Влак Отворен Гръб Кръст Колан Вечер Вечерна Рокля Рокли 2018
 • Ново
Оценка на продукта:

Longo Sheath V-Образно Деколте И Пайети Почистване Влак Отворен Гръб Кръст Колан Вечер Вечерна Рокля Рокли 2018

Vestido Де Феста Долго Обвивка V Деколте, Sequined Издржам Воз Отворени Врати Крстот Рака Вечер Формално Gown Фустани 2017 Деколте : V Деколте Ракав Должина : КросРемени Фустан Должина / Воз : Подот Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Appliques Ткаенини : Sequined Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

BGN 124.00 144.00
Ceewhy вечерна рокля с дълги черни вечерни рокли с пайети вечерни рокли выпускное рокля Abendkleid Lang Vestidos de Gala de Noche
 • Ново
Оценка на продукта:

Ceewhy вечерна рокля с дълги черни вечерни рокли с пайети вечерни рокли выпускное рокля Abendkleid Lang Vestidos de Gala de Noche

100% сосема нов материјал : tulle во боја : црна големина : 2,4,6,8,10,12,14,16 стил : мода и формално сезона : сите на годината дали на некои фактори на фотографии' бојата на фустанот може да имаат малку различни од реалниот стоки ,стр закуп овозможи 13 см толеранција поради прирачник за мерење.ПЛАЌАЊЕ : ние поддршка банка картичкаПРЕВОЗОТ : EMS, e Packet, DHL, FEDEX, UPSот,ТНТ се достапни со попуст, Кина Пост Воздух пошта е за слободни.можете да изберете некој што ви се допаѓа.Ние брод во светот со Кина, воздухот пошта преку Кина Пост ...

BGN 184.00 230.40
Джулия Панагюрище Елегантен Шифон С Пайети Скъпа Деколте, Къса Рокля За Абитуриентски Бал Апликация От Дантела Линия Вечерни Рокли Рокля На Булката
 • Ново
Оценка на продукта:

Джулия Панагюрище Елегантен Шифон С Пайети Скъпа Деколте, Къса Рокля За Абитуриентски Бал Апликация От Дантела Линия Вечерни Рокли Рокля На Булката

започнетекрајотFromal Вечер ФустанКога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно како подолу : 1...

BGN 124.00 155.17
Зелени вечерни рокли 2018 a-line Cap ръкави от шифон мъниста и дантела види през разрез дълга вечерна рокля за абитуриентски бал, рокля Robe De Soiree
 • Ново
Оценка на продукта:

Зелени вечерни рокли 2018 a-line Cap ръкави от шифон мъниста и дантела види през разрез дълга вечерна рокля за абитуриентски бал, рокля Robe De Soiree

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 114.00 124.80
Dressv тъмно кралско синьо дълга вечерна рокля във евтини scoop neck сватбена вечерна рокля A line апликация вечерни рокли
 • Ново
Оценка на продукта:

Dressv тъмно кралско синьо дълга вечерна рокля във евтини scoop neck сватбена вечерна рокля A line апликация вечерни рокли

Dressv темно кралска сина долго вечер фустан beading евтини лажичка вратот свадба партија формално се облекуваат линија appliques вечерни фустаниDressv темно кралска сина долго вечер фустан beading евтини лажичка вратот свадба партија формално се облекуваат линија appliques вечерни фустани е едноставен и елегантен вечер фустан,лажичка вратот,капа ракави,линија,со висок квалитет,патент нагоре.Половината е природно,тоа може совршено да се прикаже вашата фигура.Вечер фустан е кат должина ,во потрага шармантна и модата,ќе ги фати сите очи кога сте во fromal партија или на матурска.

BGN 76.00 138.45
Дългите Вечерни Рокли 2018 Дължина На Пода, Елегантни Рокли За Абитуриентски Бал, Пайети Официална Вечерна Рокля
 • Ново
Оценка на продукта:

Дългите Вечерни Рокли 2018 Дължина На Пода, Елегантни Рокли За Абитуриентски Бал, Пайети Официална Вечерна Рокля

Ако сакате изберете фустан во големина(без доплата),ве молиме љубезно дозволете ми да знам вашиот мерки : 1,Полн Биста=_______инчи...

BGN 107.00 136.00
H&S BRIDAL Sweetheart High Low evening dress party без гръб Top Green Дантела Evening Dress органза диференцирани дълга рокля вечер
 • Ново
Оценка на продукта:

H&S BRIDAL Sweetheart High Low evening dress party без гръб Top Green Дантела Evening Dress органза диференцирани дълга рокля вечер

H&S БУЛЧИНСКИ Душо Висока Ниска фустан вечер партија Backless Врвот Зелен Чипка Вечер Фустан Organza Нивоа долг фустан вечерПочитувани КлиентиСите фотографии подолу се сите вистински слики ,И ние ќе се обезбеди иста quanlity и дизајн како слика ,те молиме, не грижете се .за било какви прашања ве молиме контактирајте со нас .Ви благодариме .Напомена : 1...

BGN 159.00 187.20
Елегантност Червено Вечерна Рокля За Момичета С Ниско Деколте И Висока Цепка Полуофициальное Дълго Шифоновое Вечерна Рокля
 • Ново
Оценка на продукта:

Елегантност Червено Вечерна Рокля За Момичета С Ниско Деколте И Висока Цепка Полуофициальное Дълго Шифоновое Вечерна Рокля

Елеганција Црвено Девојки Вечер Gown Ниска Намали Високиот Шлиц Полу ФормалноДолго Chiffon Вечер ФустанИнформации За Производот Име На ПроизводВисок Квалитет Секси Сина Ниска Намали Високиот Шлиц Chiffon Полу Формално Долго Настан Фустан Вечер Фустан Жените Gown Бесплатен Превозот WL214 Ткаенина Chiffon ДекорацијаPleats Сопствени Направени Yes за Време на Испорака 710 дена Фабрика ИмеSuzhou Suruimei венчаница фабрика1...

BGN 125.00 156.00
Секси V Образно Деколте С Висока Цепка Тъмно Синьо Вечерни Рокли С Пайети Почистване Влак Русалка Вечерни Рокли, Абитуриентски Vestido De Феста
 • Ново
Оценка на продукта:

Секси V Образно Деколте С Висока Цепка Тъмно Синьо Вечерни Рокли С Пайети Почистване Влак Русалка Вечерни Рокли, Абитуриентски Vestido De Феста

Опис100% Оригиналниот ДизајнПознатиот Моден БрендКина Производителот За 15 ГодиниНајдобри Изработка & Најдобри ТкаенинаБрза ИспоракаНајдобра УслугаПодготвени се Направени да НарачатеБрод Во Целиот СветСликаА, Наддавање за венчаница не се некои додатоци како што се ракавици, свадбен превез и crinoline или petticoat ( покажа на слики )...

BGN 140.78
Вечерна рокля 2018 чай дължина Секси V-образно деколте, сватбени рокли, вечерни рокли, абитуриентски Robe De Soiree
 • Ново
Оценка на продукта:

Вечерна рокля 2018 чай дължина Секси V-образно деколте, сватбени рокли, вечерни рокли, абитуриентски Robe De Soiree

Ако сакате изберете фустан во големина(без доплата),ве молиме љубезно дозволете ми да знам вашиот мерки : 1,Полн Биста=_______инчи...

BGN 106.00 124.80
H&S BRIDAL Empire Crystal Блестящи шифон елегантни вечерни рокли, секси рокли вечерни облекла с бретельками рокля за абитуриентски бал реалната картина
 • Ново
Оценка на продукта:

H&S BRIDAL Empire Crystal Блестящи шифон елегантни вечерни рокли, секси рокли вечерни облекла с бретельками рокля за абитуриентски бал реалната картина

H&S БУЛЧИНСКИ Империја Кристал Светкавиот Chiffon домот вечерни фустани Секси фустани вечер носат Со Ремени и матурски фустан реална слика​Напомена : 1...

BGN 196.00 206.40
Луксозни мъниста две части вечерни дълги рокли Русалка абитуриентски рокли тъмно синя вечерна рокля Vestido de Феста PD78
 • Ново
Оценка на продукта:

Луксозни мъниста две части вечерни дълги рокли Русалка абитуриентски рокли тъмно синя вечерна рокля Vestido de Феста PD78

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

BGN 288.00 338.82
Нов прием на V образно деколте Cap ръкав вечерни рокли, дълги robe de soiree longue 2018 Ever pretty vestidos de феста vestido longo
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов прием на V образно деколте Cap ръкав вечерни рокли, дълги robe de soiree longue 2018 Ever pretty vestidos de феста vestido longo

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

BGN 212.00 265.60
LS21996 green mermaid evening dress with handworking beadings long sleeve V-образно деколте и блестяща рокля за парти с влак as photos 2018
 • Ново
Оценка на продукта:

LS21996 green mermaid evening dress with handworking beadings long sleeve V-образно деколте и блестяща рокля за парти с влак as photos 2018

За лична употреба купувачот :1 Има 3 слоеви на hardnet направи здолниште подуени.2.Тоа е нашиот оригинален дизајн и 100% реално шоу,не е направен од страна на копија.3.Има околу 10.000 видеа покажуваат различни фустани на youtube, можете да пребарувате "љубов сезона венчаница"на youtube,ќе ни се најде.4.Има живеатна instagram за нашиот изложбен салон секојдневниот(околу 2000 метри квадратни и 600парчиња акции фустани).Можете да ги следите нас "ls_cherry" таму.5.Мала промена прифатени,како на пример, додавање ракави,или да додадете поставата внатре.6...

BGN 1121.00 2198.37
Tanpell scoop neck evening dress royal blue cap ръкави с дължина до пода a line рокля евтини жени мъниста бала дълги вечерни рокли
 • Ново
Оценка на продукта:

Tanpell scoop neck evening dress royal blue cap ръкави с дължина до пода a line рокля евтини жени мъниста бала дълги вечерни рокли

Tanpell лажичка вратот вечер фустан кралска сина капа ракави кат должина линија gown евтини жените beaded матурска вечер долго фустани

BGN 63.00 105.60
Мода без презрамки с мъниста и дантела вечерна рокля 2018 някога доста официална рокля плюс размер вечерни рокли vestido de феста
 • Ново
Оценка на продукта:

Мода без презрамки с мъниста и дантела вечерна рокля 2018 някога доста официална рокля плюс размер вечерни рокли vestido de феста

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

BGN 187.00 233.60
Forevergracedress Черен С Дълъг Ръкав Вечерна Рокля Обвивка Дантела Апликация На Облегалката Ръчно Изработени Официална Вечерна Рокля Плюс Размер
 • Ново
Оценка на продукта:

Forevergracedress Черен С Дълъг Ръкав Вечерна Рокля Обвивка Дантела Апликация На Облегалката Ръчно Изработени Официална Вечерна Рокля Плюс Размер

Напомена : Доколку сакате да нарачате овој фустан во custom size и прилагодено боја,можете да изберете по случаен избор на големина и боја кога ќе го поставите цел ,а потоа оставете порака за да нè на вашиот сопствен големина и боја .Па ние може да се види бојата и мерења сакате кога ќе се дојде на ред.Ако треба да обичај се направи фустан, ве молиме да ни ги испратите на мерење на листата што следи : 1.Биста =___cm2.Половината =___cm3.Колковите =___cm4.Половината до подот со чевлите =___cm5.Lenght=___cm( Рамо до Подот со потпетици на)6.Висина =___ cm (од врвот на главата до подот без чевли)7.Фустан во боја =___ (Било која боја да изберете од нашата боја шема или слика боја.Можеби како што се : Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред да купите...

BGN 185.00 280.00