• Ново
Mi Light 9W RGB+CCT тавана LED прожектор AC 86~265V регулиране на яркостта 2.4 G FUT092 Remote / WiFi ibox APP Control LED Downlight

Mi Light 9W RGB+CCT тавана LED прожектор AC 86~265V регулиране на яркостта 2.4 G FUT092 Remote / WiFi ibox APP Control LED Downlight

Buyers rating:
-17 % BGN 16.00
BGN 19.20

Брой продукти


Ми Светлина 9 W RGB+УПТ LED Таванот на Вниманието AC 86~265 V Светлина Прилагоди 2.4 G FUT092 Далечински / Wi Fi IBOX СТАН Контрола на LED вградна светилка
FUT062 9 W RGB+УПТ LED Таванот на Вниманието Производ Параметри
Спецификации :
Име на производ : 9 W RGB+УПТ LED Таванот на Вниманието
Модел Бр. : FUT062
Моќност : 9 W
Влезен Напон : AC86~265 V / 50~60 Hz
Температура на бојата : 2700 K~6500 K
Прозрачна Флукс : 700 LM
Светлина Ефикасност : 80 LM/W
CRI : >80
PC : >0.5
Животниот век : 50000 часа
Зрак Агол : 15°
Дупка Големина : ø120~125mm
Materia I : AIuminum
Топло Совети : Ако сакате контролирани од страна на wifi телефон стан , можете да изберете Wi Fi i Box1 или Wi Fi i Box2 . Ако сакате контролира со далечински контролер , можете да изберете FUT092 или FUT089 .
FUT092 Далечински Производ Параметри
Спецификации :
Име на производ : 2.4 GHz, 4 Зона RGB+УПТ Далечински Контролер
Модел Бр. : FUT092
Напон : 3 V (2 ПАРЧИЊА не е вклучена)
Пренос Фреквенција : 2.4 GHz
Модулација Метод : GFSK
Пренесување на Моќ : 6d Bm
Standy Потрошувачка на Енергија : 20u A
Контрола на Далечина : 20м-30m
Големина : 138*56*38mm
FUT089 Далечински Производ Параметри
Спецификации :
Модел БР. : FUT089
Напон : 3 V (ААА* 2 ПАРЧИЊА не е вклучена)
Пренесување на моќ : 6d Bm
Режим на потрошувачка на енергија : 15u A
Пренос Фреквенција : 2400-2483.5 MHz
Модулација Метод : GFSK
Контрола на Далечина : 30m
Големина : 153*47*19mm
Карактеристики :
1. 8-Зона Област RGB+УПТ далечински управувач, user-friendly далечински контролер. Секоја зона без ограничена количина сијалица. 8 зони, решавање на вашиот проблем на недостаток зони. Многу зони, контрола независно, ги задоволи сите ваши барања. Еден далечински е доволно да се контролира различни област.
2. RGB+УПТ, 16 Милиони бои да се избере.

Други функции

Цвета На Купето:
Fut062 светлината на Прожекторите, FUT092 Remote, FUT089 Remote, WIfi IBOX1controller, Wifi Ibox2controller, панел B4, панел B8
Тип Елемент:
плафониери
Брой източници на светлина:
15~20
Стил:
Модерен
Използването на:
Дневно осветление
документ:
CE, RoHS ce, CCC
Напрежение:
90-260V
търговска марка:
МЪДРЕЦЪТ ЛУ МЕЙ
Материал На Корпуса:
Алуминий
Източник На Захранване:
AC
Задаване На Стил:
Даунлайты
Тип На Ключа:
дистанционно управление
Дали диммируемым:
ДА
Базов Тип:
Няма
Източник На Светлина:
Led лампи
Характеристики:
Mi Light FUT062
Зона Осветление:
3-5 квадратни метра
Техника:
Фалшив
Завърши:
Матирана Неръждаема Стомана
Материал:
Алуминий
Номер На Модела:
Таван точка осветление FUT062
Приложение:
хранене
Има Ли Електрически Крушки В Комплект:
No
Гаранция:
1 година

Най-добри сделки

Декорация На Дома Съвременно Художествено Стъкло Издухано Муранское Стъкло Подвесная Полилей
 • Ново
Оценка на продукта:

Декорация На Дома Съвременно Художествено Стъкло Издухано Муранское Стъкло Подвесная Полилей

Дома Декорација Модерна Уметност Разнесени Стакло Murano Стакло Виси ЛустеротОпис на производот : Материјал Borosilicate Стакло ,Murano Стакло,Разнесени Стакло Техника Устата Разнесени ,Рака Разнесени Состав Стаклена цевка парчиња,една метална рамка внатре,инсталација настава Пакет Пластична пена,дрвени картон и други пакување материјал Плаќање T / T,Paypal,Western Union Време на Испорака 1520days Боја Прилагодена Големина Прилагодено MOQ 1 парче ПортаXiamen,ChinaНие сме фабрика директни продажби, ако голем број на нарачка, pls контакт со нас за да се добие одобрението за промет на големо цена.Answer : ___________________________ Note : 100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло ,готови производи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.Прифати разликата ако имате цел тоа!)Големина : W8070cm*H80cmМожете да изберете било која боја како ви се допаѓа според нашите колор палета.Иголемина може да се прилагоди, како и.Ве молиме љубезно ни остави порака ако имате било каквиуслов.Ако не,можете да го нарачате производот директно од нашата продавница.Боја можете да ги одберете се следни : Превозот и Пакет : Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС...

BGN 1856.00
COB LED Downlight 10W 20W LED тавана лампа лампа ъгъл регулируеми AC110V / 220V повърхностен монтаж надолу лампа закрит
 • Ново
Оценка на продукта:

COB LED Downlight 10W 20W LED тавана лампа лампа ъгъл регулируеми AC110V / 220V повърхностен монтаж надолу лампа закрит

10 W 20 W Супер Светло Место светло 180 Степен Ротација Таванот Светилка Бела / Топло Бела AC 85265 V, Предводена Downlights Површината МонтираниТопло Бела 3000 K / бела=Природна Бела 4000 K / Ладно Бела 6000 K1 x Led вградна светилка Предмет : Површинска Монтажа на LED вградна светилка Моќ : 10 W, 20 W светла Боја : Ладна Бела, Природни бела, Топло Бела Температура на Бојата : 30003200 K(топло бела), 40004500 K(природни бела), 60006500 K(бела) Напон : AC 85265 V 50 / 60 Hz Тело Материјал : Алуминиум Тело Боја : Бела / Црна Функција : Вертикални360 степен ротација; Хоризонтална180 степен прилагоди...

BGN 16.00 19.20
ZYY съвременната американска луксозна метална декоративна настолна лампа хол, кабинет, спалня Мраморна настолна лампа текстилен лампа
 • Ново
Оценка на продукта:

ZYY съвременната американска луксозна метална декоративна настолна лампа хол, кабинет, спалня Мраморна настолна лампа текстилен лампа

По Гледањето На Овој Објект, Луѓето На Крајот Го Купи : СОВЕТИ : ZYY Модерниот Американски Луксузни Метални Украсни Табела светилка Дневна соба Студија Спалната соба Мермерна Маса Светилка Крпа абажурСтил : 100% Сосема Нов Пост Модерната LED Светилка PendantЗа драги купувачот1.Ние сме осветлување производство на компанијата.Ние имаме една предност во цената!2.ние гарантираме за квалитетот на било која стока цврсто пред превозот надвор.3.За пакување.Ние ќе ве направи сигурни дека пакување и пред превозот надвор,Ако светилка е оштетен за време на транзитот,Ние ќе ги сноси сите на косата.4.За на време да се подготват светилка, Ние обично треба 3 до 5 работни дена за да се подготват светилка за да бидете сигурни во квалитетот на светилка.5.За транспорт, Ние ги користиме на Воздухот товар,Превозот време за 4 до 8 дена ,Доколку има задоцнување во превозот,Ние ве информира веднаш.6.Ние ќе се обезбеди најдобра услуга по продажбата,Ако имате било какви прашања,ве Молиме дај ми порака.Ние ќе ви помогне да ги реши сите проблеми.7...

BGN 263.00 313.60
Crystal окачен лампа творчески зала магнитен коридор лампа европейски стил ресторант трапезария, спалня светлина американски ZH SJ105
 • Ново
Оценка на продукта:

Crystal окачен лампа творчески зала магнитен коридор лампа европейски стил ресторант трапезария, спалня светлина американски ZH SJ105

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.опис : (1) Материјал : Железо кристално(2) Боја : црна, бела(3) Светлосен : E27(не вклучувајќи)(4) Напон : 90 V260 V, ние ќе брод во зависност од вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.големина : види опис

BGN 340.80
Безплатна доставка 3 свързване на бар столове прозорци и френски маса за хранене с лампи Тифани удължавам скандинавски носталгично антикварное осветление
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка 3 свързване на бар столове прозорци и френски маса за хранене с лампи Тифани удължавам скандинавски носталгично антикварное осветление

Бебе Опис : Спецификации : Сенка дијаметар 6 инчи [15 CM] Сенка висина : 12 CM панели 61 CM * 12 CM целата светилка висина : 80СМ Материјал : Обоено стакло + црна антички боја метални делови жешка линија Технологија : Тифани на рака лемење, заварување систем Извор : 3 * E27 блескаво или заштеда на енергија светилки "недостојни извор" е Применливо : трпезарија, студија, балкон Тежина : 5 кг бруто тежина

BGN 178.08
Нови 5 на пръстените горещи продажба на диамантен пръстен на led кристални полилеи модерни полилеи led осветление хотел
 • Ново
Оценка на продукта:

Нови 5 на пръстените горещи продажба на диамантен пръстен на led кристални полилеи модерни полилеи led осветление хотел

НОВИ 5 прстени Топла продажба Дијамантски Прстен LED Кристал Лустерот Светлина Модерната LED ЛустеротМодел : ТА1 Крај : Хром Моќ : 85124 W Сијалица База : LED Материјал : Стакло, Кристал : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 12 дена Превозот : брод на светотБидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации...

BGN 908.00 1816.00
1pcs Dimmable Led Downlights 5W 7W 9W 12W 110V 220V водоустойчив led тавана лампа Led лампи тавана лампа домашно вътрешно осветление
 • Ново
Оценка на продукта:

1pcs Dimmable Led Downlights 5W 7W 9W 12W 110V 220V водоустойчив led тавана лампа Led лампи тавана лампа домашно вътрешно осветление

1pcs / многу 5w 7w 9w 12w 15w Dimmable Driverless Водоотпорен LED Таванот Downlights Светлина 220 V LED вградна светилка Светилка за Home / Отворено3 боја е како на сликата,се префрлат 1 време е топло бела, вклучете 2 пати е природна, бела, switch 3 пати е кул бело.1...

BGN 6.00 15.68
Турска стилна ръчна бластване стъклен дизайнерски цветна подвесная led полилей
 • Ново
Оценка на продукта:

Турска стилна ръчна бластване стъклен дизайнерски цветна подвесная led полилей

Турски Стил Рака Разнесени Стакло Дизајнер Обоените Виси LED ЛустеротОпис на производот : Материјал Borosilicate Стакло ,Murano Стакло,Разнесени Стакло Техника Устата Разнесени ,Рака Разнесени Состав Стаклена цевка парчиња,една метална рамка внатре,инсталација настава Пакет Пластична пена,дрвени картон и други пакување материјал Плаќање T / T,Paypal,Western Union Време на Испорака 1520days Боја Прилагодена Големина Прилагодено MOQ 1 парче ПортаXiamen,ChinaГолемина : W50cm*H50cmAnswer : ___________________________ Note : (100% рака разнесени DIY инсталација на производи од стакло, на готовиотпроизводи ќе бидат малку различни од оригиналната слика.Прифати разликата ако имате цел тоа!)Превозот и Пакет : Превозот е секогаш 100% се БЕСПЛАТНО од целиот свет од страна на ЕМС...

BGN 1136.00
Престижна кристални кристални led кръгли осветителни тела, кът във фоайето на хотела ChandeliersDia1000xH860mm Rmy-040
 • Ново
Оценка на продукта:

Престижна кристални кристални led кръгли осветителни тела, кът във фоайето на хотела ChandeliersDia1000xH860mm Rmy-040

Corsair исклучителна кристал модерната мода минималистички дневна соба ресторан спалната соба LED Лустери Rmy39Модел : C012 Големина(cm) : Големина( инчи ) : Моќност : 30 W Сијалица База : LED Материјали : Кристално Стакло : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 12 дена Превозот : брод на светотБидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации...

BGN 317.00 633.60
Z за най-добра цена нов дизайн гаранция за модерна кристален таван полилей, модерен светлина хола Dia50*H100cm
 • Ново
Оценка на продукта:

Z за най-добра цена нов дизайн гаранция за модерна кристален таван полилей, модерен светлина хола Dia50*H100cm

Добредојдовте на нашиот sho стр!!!Известување за Русија Купувачот : Ние ги користиме брзо и безбедно посебни изразат испорака метод,што може да направи ќе примите вашата нарачка објект во 2040days нормално.додека другите продавачот употреба Хонгконг пост воздух парцела или кина пост воздух колет,која се потребни околу 6090days!!!2016 нов дизајн 100% гарантира современа кристал таванот лустерот, модерен дневна соба светлина Dia50*H100cmмоден lustres дома декорација кристал таванот лустерот1.Модел No : 1005772.Бренд име : JZT3.Напон : 110 V240 V4.Големина : Dia50*100cm5.Материјал : K9 кристал & нерѓосувачки челик6.Сертификат : CE, и УЛ7.Извор на светлина : сијалица халоген8.Стил : модерна9.Светилка тело боја : сребрена10.Испорака време : во рок од 5 дена11.Пакување големина : 55*55*2012.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќа100% КРИСТАЛ ЛУСТЕРОТМатеријал : K9 кристал + нерѓосувачки челикБоја : хром(сребро)Големина : D50x H100cm, D60x H110cm, D80x H120cmСијалицата : GU10 (05 W LED светилки вклучени како дар)Lamplight : кул бело и топло бела ( топло бела ќе бидат испратени acquiescently,ако треба кул бело, ве молиме да ни остават порака)Совети : Бруто тежина и пакет големина се за повикување само, предмет на реалните испорака, да обезбеди безбеден превоз.слика покаже : Известување пред вашата исплата! За плаќање : 1)уплатата треба да се потврди со Aliexpress центар во 24hours нормално.тогаш ние ќе бидат информирани и да се подготви пакет на услуги ако вашата уплата е потврдена успешно...

BGN 235.00 280.00
модерни и договорни леки висящи лампи White feather light лампа с droplight
 • Ново
Оценка на продукта:

модерни и договорни леки висящи лампи White feather light лампа с droplight

Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.опис : (1) Материјал : пердув(2) Боја : бела(3) Светлосен : E27(не вклучувајќи)(4) Напон : 90 V260 V, ние ќе брод во зависност од вашата земја.Answer : ___________________________ Note : Основни собранието е потребно.Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.димензии : Дијаметар 30 / 35 / 40cm

BGN 143.98
NiteCore екстремни творчески led тавана лампа хол лампа Crystal led лесен за домашно осветление плафониери Rmy-049
 • Ново
Оценка на продукта:

NiteCore екстремни творчески led тавана лампа хол лампа Crystal led лесен за домашно осветление плафониери Rmy-049

Креативни led таванот светилка дневна соба светилка кристал led едноставна дома осветлување Таванот Светла Rmy049 1.Напон : 90 V260 V 2.Сертификат : CE, и УЛ 3.Извор на светлина : LED сијалицата 4.Стил : модерна 5.Време на испорака : рок од 15 дена 6.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќаМодел : C015 Големина(cm) : Големина( инчи ) : Моќност : Сијалица База : LED Материјали : Кристално Стакло : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 12 дена Превозот : брод на светотБидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации...

BGN 568.00 1136.00
Нова кристална топка K9 висящи осветителни тела за хол Високо качество от неръждаема стомана Crystal лампи YX-1
 • Ново
Оценка на продукта:

Нова кристална топка K9 висящи осветителни тела за хол Високо качество от неръждаема стомана Crystal лампи YX-1

Модел : ТА18 Крај : Хром Моќност : 90280 W Сијалица База : LED Материјал : Стакло, Кристал : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 12 дена Превозот : брод на светотБидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации...

BGN 68.00 136.00
покритие на стъклени лампи Nordic минималистичен ресторант apple single head color висящи лампи бар кафе-сладкарница creative personalityZA
 • Ново
Оценка на продукта:

покритие на стъклени лампи Nordic минималистичен ресторант apple single head color висящи лампи бар кафе-сладкарница creative personalityZA

Добредојдовте на нашиот осветлување продавница.Ние внимателно ќе ги тестираат на секој елемент пред пратката.Обезбедување на квалитет!Дај ми ги сите мои најмили клиенти.Информации за производот Преглед : [Боја] : (како што е прикажано)[Главен материјал] : стакло + алуминиумски[Извор на светлина] : e27 (не вклучувајќи извор на светлина)[Главната технологија] : полирање[Применливо] : дневна соба, спална соба, ресторан и така натаму[Напон] : 90 V260 V (ние ќе брод во зависност од вашата земја)

BGN 168.00
IWHD Loft Industrial Vintage висящи лампи Led Diamond shaped Retro HangLamp Желязо Hanging Light Fixtures Home Lighting Лампара
 • Ново
Оценка на продукта:

IWHD Loft Industrial Vintage висящи лампи Led Diamond shaped Retro HangLamp Желязо Hanging Light Fixtures Home Lighting Лампара

Спецификации Светлината Информации Тип Pendant Светла Карактеристики Сијалица Вклучени,ПРЕДВОДЕНА Стил Земја, Гроздобер Индустриски Димензии Тела на Висина од 25 см Тела Ширина 25cm Тела Должина 25cm Синџир / Кабелот Должина од 100 см Синџир / Кабелот Прилагодливи или Не Синџир / Кабелот Прилагодливи Крошна / Backplate Димензија 10cm Сијалица Информации Број на Светилки 1 Сијалица База E26 / E27 Wattage по Сијалица Макс Сијалица 5 W Вклучени или Не Сијалица Вклучени Материјалните Тела Материјал Метал Тегови Нето Тежина(kg) 1kgрешавање на вашите проблеми.Плаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 89.60
Кристална светлина правоъгълна подвесная лампа от неръждаема стомана, спалня тавана завеса на Едро за доставка на iDr-0020
 • Ново
Оценка на продукта:

Кристална светлина правоъгълна подвесная лампа от неръждаема стомана, спалня тавана завеса на Едро за доставка на iDr-0020

Кристал на Светлина од не ' рѓосувачки челик правоаголни pendant светилка спалната соба таванот завеса трговија на големо превозот i Dr0020модерната куќа сјај голем модерен лустери1.Модел No : ZQA06252.Бренд име : ZQA3.Напон : 110 V240 V5.Материјал : кристал & stainess челик6.Сертификат : CE, и УЛ7.Извор на светлина : Gu10 3w LED сијалица8.Стил : модерна10.Време на испорака : рок од 15 дена11.Пакување големина : 90*35*2212.Соодветно место : дневна соба ,спална соба, хотел ,кафе, сала за состаноци ,куќаМодел : C015 Големина(cm) : Големина( инчи ) : Моќност : Сијалица База : LED Материјали : Кристално Стакло : K9 Кристал(оригинал и најдобрите Кинески Кристал) Влезен Напон : 110 V, 120 V, 130 V, 220 V, 230 V, 240 V Обработка на Време : 7 12 дена Превозот : брод на светотБидејќи ние имаме свои фабрика, еден од нашите најголеми предности во однос на нашите конкуренти, е фактот дека ние може да го прилагодите скоро сите наши модели според вашите спецификации...

BGN 477.00 953.60
Американската държава промишлен вятър док полилей творческа кафе магазин дрехи преминаване Желязо и Стъкло за полилей Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Американската държава промишлен вятър док полилей творческа кафе магазин дрехи преминаване Желязо и Стъкло за полилей Безплатна доставка

Американската Држава Индустриски Правец на Клупа Лустерот Креативни Кафе Облека Продавница Aisle Железо и Стакло Лустерот (1) Материјал : Железо + Стакло (2) Боја : Црна (3) Светлосен Извор : E27*1 (4) Големина : Ширина 18cm Висина : 30cm (5) Тежина : 2kg (6) за Апликација : Бар, Кафуле, Ресторан, Спална соба, Дневна Соба, Aisle, Балкон

BGN 125.00 157.60
Пермо старинни бронзови, стъклени висящи лампи ретро висящи плафониери модерен лампа Hanglamp коледна украса за дома
 • Ново
Оценка на продукта:

Пермо старинни бронзови, стъклени висящи лампи ретро висящи плафониери модерен лампа Hanglamp коледна украса за дома

Спецификации : • Стил : Pendant светлина• Приклучок Спецификации : E27 ( Lumiled Завртка)• Сијалица Wattage : 60 макс wattage за користење со овој тела...

BGN 46.00 57.44
21 класически стъклопис Тифани обвивка на обърнат висящ лампа европейски стил ретро хол вътрешен окачен лампа осветление PL706
 • Ново
Оценка на продукта:

21 класически стъклопис Тифани обвивка на обърнат висящ лампа европейски стил ретро хол вътрешен окачен лампа осветление PL706

СпецификацииТифани Обоени Школка Превртена Pendant СветлинаДимензии20.9"D X 17.7"HМатеријал(s)Метал, Обоено Стакло, ШколкаТип На СветилкаE26 / E27Светилки5 X E26 / E27 светилка (Не се вклучени)ОгласCEРеден БројPL706

BGN 335.98
инструментална промишленост вятър след съвременни висящи осветителни тела кафе-бар, ютия дифузен магазин творчески черно музикален висящ лампа
 • Ново
Оценка на продукта:

инструментална промишленост вятър след съвременни висящи осветителни тела кафе-бар, ютия дифузен магазин творчески черно музикален висящ лампа

Светилка облик : риба линија лустеротБрој на светилки : 1Сенка помошен материјал : железоСветилка тело помошен материјал : железоЗрачењето област : 1015Главното тело материјал : железоАбажур Главен материјал : железоИзвор на светлина тип : блескаво, заштеда на енергија LED светилкиПроцес : сликарство чистењеДали светилка со светлина : без светлинаМоќност : 31 W (вклучен) 40 WНапон : 110 V ~ 240 VПрименливи простор : дневна соба и трпезарија спалната соба другиСтил : Индустриски Правец

BGN 120.00