• Ново
2x Godox TT685N 2.4 G HSS TTL 1/8000s камера светкавица Speedlite + X1t-N предавател спусъка, за да Nikon+ Bowens S-образна скоба +подарък

2x Godox TT685N 2.4 G HSS TTL 1/8000s камера светкавица Speedlite + X1t-N предавател спусъка, за да Nikon+ Bowens S-образна скоба +подарък

Buyers rating:
BGN 486.40

Брой продукти

Godox TT685 N 2.4 G ХСС i-TTL GN60 Безжична Флеш + X1 T-N TTL Потребен за Nikon D800 D700 D7100 D7000 D5200 D5100 D70 S D810 D90 + Bowens S-Тип Заградата +Подарок
Опис :
Пакет Содржина : (не се вклучуваат на батеријата)
2 x TT685 N флеш
2 x Bowens S-Тип Заградата
1 x X1 T-N Предавателот
1 x За X1 T-N Мини стојат (Дар)
2 x 30cm Мини Флеш Soft Box (Дар)
2 x Флеш diffusers (Дар)
1 x 20 боја diffusers (Дар)

Други функции

Дисплей:
ДА
Пакет:
ДА
търговска марка:
Годокс
Източник На Захранване:
Батерия тип АА
Източник На Светлина:
Ксенон
Съвместим Марка Камери:
Никон
Тегло:
410g 410g (without battery)
Цветна Температура:
5600+ - 200к
TTL:
ДА
Номер На Модела:
TT685N
Размер (Шхвхд):
64*76*190мм

Най-добри сделки

RF-600D 18 Macro LED LED Ring Flash универсално осветление за макро светкавица за Canon, Nikon, Sony Mi Hot Shoe DSLR
 • Ново
Оценка на продукта:

RF-600D 18 Macro LED LED Ring Flash универсално осветление за макро светкавица за Canon, Nikon, Sony Mi Hot Shoe DSLR

11068 Други Блиц светлинаПогоден за : некој модел на NIKON или Канон / Олимп бренд dslr фото (Камера НЕ се Вклучени)Преглед : Овој професионален RF600 D Серија Макро LED Прстен Флеш е специјално дизајниран за да се користи во областа на macroshot, научно истражување, како и од медицински и лични фотографија во многу блиска далечина снимање.Тоа може да се обезбеди континуиран и стабилен полу светлина или целосно право да ги исполнуваат повисоки фотографија потреби.Карактеристики : 1...

BGN 62.16
GODOX Mini TT350F Speedlite TTL HSS 2.4 GHz 1/8000 s GN36 Flash Pocket светлини TT350 + XPRO-F спусък за фотоапарати fuji Fujifilm
 • Ново
Оценка на продукта:

GODOX Mini TT350F Speedlite TTL HSS 2.4 GHz 1/8000 s GN36 Flash Pocket светлини TT350 + XPRO-F спусък за фотоапарати fuji Fujifilm

GODOX Мини TT350 F Speedlite TTL ХСС 2.4 GHz 1 / 8000 s GN36 Флеш Џеб светла TT350 + XproF Потребен за Fujifilm fuji КамериКарактеристики : Две Пренесување на Стилови за да Нудат Креативни Светлина ЕфектОптички пренос дури и осветлување и стабилна излезна2.4 G безжична трансмисија со ситевоедно функции и на 100 метри подалеку пренос.Целосна TTL ФункцииПоддржува ХСС (max...

BGN 126.00 126.40
Godox DP400II 400W Flash Head вградена безжична X-система 2,4 Ghz с предавател X1 за огледално-рефлексни фотоапарати
 • Ново
Оценка на продукта:

Godox DP400II 400W Flash Head вградена безжична X-система 2,4 Ghz с предавател X1 за огледално-рефлексни фотоапарати

X1 N : X1 Предавател За Nikon X1 S : X1 Предавател За SonyX1 O : X1 Предавател За Олимп X1 F : X1 Предавател За FujifilmНа DP400 II Флеш Главата од Godox е полно опремен 400 Ws monolight со повеќе професионални и удобност карактеристики...

BGN 368.00
Godox Mini Speedlite TT350S Camera Flash TTL HSS GN36+X1t-S предавател за Sony A9 A7RII беззеркальная slr камера с 6 подарочным комплект
 • Ново
Оценка на продукта:

Godox Mini Speedlite TT350S Camera Flash TTL HSS GN36+X1t-S предавател за Sony A9 A7RII беззеркальная slr камера с 6 подарочным комплект

Godox Мини Speedlite TT350 S Блиц на Камерата TTL ХСС GN36+ X1 TS Предавател за Sony Mirrorless dslr фото Камера О7 A7 R A7 S A99 A6500 A6300 A6100 A6000 A5100 A5000 A3100Забелешка : батеријата не е вклучена...

BGN 73.60
Meike MK-420F LCD богат на функции трайно литиева батерия светкавица Speedlite за цифров фотоапарат Fuji
 • Ново
Оценка на продукта:

Meike MK-420F LCD богат на функции трайно литиева батерия светкавица Speedlite за цифров фотоапарат Fuji

Meike МК420 F LCD МултиФункционални Долготрајни Литиум Батерија Флеш Speedlite за Fuji Дигитална КамераФункција карактеристики : 1.Висок GN : 422.TTL3.Прирачник флеш(S1 / S2 режим)4.Прилагодливи плочка &вртливата глава5.LCD екран Решетки6.LEDAssistive преглед фокус7.Метал топла чевли8.Поддршка за синхронизација на предни и задни завеси9.Мемориска функција10.Температурата откривање Автоматски (прегревање заштита)11.долготрајни литиум батеријаСпецифики : Режим на блиц : TTL / S1 / S2Флеш индекс : 42(105mm фокусна должина;ISO : 100 метри)Горедоле агол на ротација : 7°(долу)~90°(до)Леводесно ротација агол : 180°(лево)~1800°(десно)Тесто трепка : 3002500 патиРециклирање време : околу 3sCotor температура : 5600kСветлината уреди со покажувач на далечина : внатрешна 15 милиони, отворено 10mНапојување : литиум батеријаТежина : Околу 263g(speedlite само,батерии не се вклучени)Димензии : about166*66*36mmПакет Листата : 1 x МК420 F Флеш1 x diffuser1 x стојат1 x торбичка1 x литиум батерија1 x полнач1 x McoplПлатно1 x 12 Боја Техник

BGN 223.98
10 бр. / лот светкавица щанд на притежателя на база горещо накладки за всички DSLR камера светкавица задейства предавателя
 • Ново
Оценка на продукта:

10 бр. / лот светкавица щанд на притежателя на база горещо накладки за всички DSLR камера светкавица задейства предавателя

Опис : Оваа Жешка Чевли Флеш Стојат совршено се вклопува во речиси сите стандардни топла чевли флеш, со оваа мала единица, можете лесно може да го поправи вашиот блиц на вистинската позиција што ви е потребно.Покрај тоа, 1 / 4" tripod контактот на оваа единица е погодно за да инсталирате flash на tripod.Оваа Флеш Застане е на високо квалитетни и корисни фотографска опрема која погодно да се направи флеш единица застане кога го користите блицот единица за пораки или offкамера.Оваа флеш штанд ќе погоден со сите флеш пиштол кој со топла чевли нога на располагање.Отстрани дополнителни завртки да ја размонтираат главната LCD од digitizer и стаклоиздржливи Тешко Пластични МатеријалиДимензии : 95 x 63 x 12mm (3.7" x 2.5" x 0.5")Компатибилен : Сите ТоплоБрој на ФЛЕШ, Предизвика Предавател или РобAnswer : ___________________________ Note : Оваа Флеш Застане не одговара Sony и блиц MinoltaПакет содржина : 10 x Топла Чевли Флеш Стојат1 x следење на број

BGN 11.00 15.20
Безплатна доставка DHL!Най-новият Godox QT600II QT-600IIM 600WS GN76 1/8000s висока скорост на синхронизация на светкавицата строб с вградена система 2.4 G Wirless
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка DHL!Най-новият Godox QT600II QT-600IIM 600WS GN76 1/8000s висока скорост на синхронизация на светкавицата строб с вградена система 2.4 G Wirless

Бесплатни DHL!Најновите Godox QT600 II QT600 IIM 600 WS GN76 1 / 8000s Висока Брзина на Синхронизација на Блиц Strobe Светлина со Изграден во 2.4 G Wirless СистемGodox QT600 II 600 WS Голема Брзина Флеш Strobe Светлина има сеопфатна надградба од првата генерација QT600 со Софистициран Дизајн, Напредна техника и изобилство функции, нејзиниот со изграден во Godox 2.4 G Безжичен систем за контрола да нудат удобен за безжичен контрола и со голема брзина флеш да го фати прекрасен момент.Безжична моќ и контрола флеш предизвикувајќи систем, Целосна поддршка 1 / 8000s висока брзина на синхронизација, мулти флеш, одложување флеш, маска функција, S1 / S2 Оптички предизвикувајќи, В...

BGN 958.40
2x Godox Ving v860ii-O flash + X1t-O предавател TTL HSS 1/8000 литиево-йонна батерия Speedlite TTL Flash за Olympus Panasonic DMC-G85
 • Ново
Оценка на продукта:

2x Godox Ving v860ii-O flash + X1t-O предавател TTL HSS 1/8000 литиево-йонна батерия Speedlite TTL Flash за Olympus Panasonic DMC-G85

2x Godox Ving V860 II V860 IIО TTL ХСС 1 / 8000 Liion Батерија TTL Speedlite Флеш + X1 TО Предавател За Олимп PanasonicСпецификацијаМодел : V860 IIOКомпатибилен Камера : Олимп со Камера Panasonic (TTL II autoflash)Водич БР...

BGN 710.40
Godox QT600II 600WS GN76 1/8000s High Speed Sync Flash Strobe Light с вградена система 2.4 G Wirless
 • Ново
Оценка на продукта:

Godox QT600II 600WS GN76 1/8000s High Speed Sync Flash Strobe Light с вградена система 2.4 G Wirless

Нови Пристигнување Godox QT600 II 600 WS GN76 Висока Speen Sync 1 / 8000s Изграденаво 2.4 G Godox Безжична X систем за Рециклирање време Приближно 0.050.9 sGodox QT600 II 600 WS Голема Брзина Флеш Strobe Светлина има сеопфатна надградба од првата генерација QT600 со Софистициран Дизајн, Напредна техника и изобилство функции, нејзиниот со изграден во Godox 2.4 G Безжичен систем за контрола да нудат удобен за безжичен контрола и со голема брзина флеш да го фати прекрасен момент...

BGN 958.40
Godox TT685C/N/F / O GN60 безжична TTL светкавица Speedlite на Canon, Nikon, Fujifilm Olympus / Panasonic + скоба Bowens S-Type
 • Ново
Оценка на продукта:

Godox TT685C/N/F / O GN60 безжична TTL светкавица Speedlite на Canon, Nikon, Fujifilm Olympus / Panasonic + скоба Bowens S-Type

Опис : Водич Бр.(1 / 1 излез @ 200mm) : 60(m ISO 100) Флеш покриеност 20 да 200mm Auto zoomПрирачник за зумирање Занишан / нервира флеш главата (bouce флеш) : од 0 до 360 Степен хоризонтално, 7 до 90 степен вертикално Флеш Времетраење : 1 / 300 да 1 / 20000 секунди Изложеност Контрола на Изложеноста на системот за контрола : TTL autoflash и прирачник флеш флеш компензацијата на експозицијата(FEC) : Прирачник...

BGN 216.00
Yongnuo YN622N-TX E-TTL wireless flash controller - това е радиостанцията радио флаш YN622N i-TTL за всички цифрови огледално-рефлексни фотоапарати NIKON
 • Ново
Оценка на продукта:

Yongnuo YN622N-TX E-TTL wireless flash controller - това е радиостанцията радио флаш YN622N i-TTL за всички цифрови огледално-рефлексни фотоапарати NIKON

YONGNUO YN622 NTX ETTL безжична флеш контролер е YN622 N iTTL радио флеш transceiver поддршка За Сите NIKON dslr фото АпаратиОвој производ ги користи човечките LCD мени контрола, поддршка A / B / C три групи флеш мешани користите iTTL, прирачник флеш или супер sync режим, можете да ја прилагодите група компензацијата на експозицијата или флеш излез, поддршка set три флеш различни фокусна должина , Далечински контрола на растојание до 100 M, поддршка 7 безжични канали и A / B / C три групи, и со помошни фокус светлина функција, поддршка USB firmware надградба...

BGN 64.00 98.46
GODOX TT685N i-TTL 2.4 G безжична радиосистема Master Slave Flash light Speedlite за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000 D3200
 • Ново
Оценка на продукта:

GODOX TT685N i-TTL 2.4 G безжична радиосистема Master Slave Flash light Speedlite за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000 D3200

GODOX TT685 N iTTL 2.4 G Безжичните Радио Систем Господар Роб Блиц светлина Speedlite за Nikon D7100 D7000 D5200 D5100 D5000 D3200Карактеристики : Моќен флеш со водич број 60m при ISO 100.Поддржува повеќе режими на блицот M / RPT / Мулти.Поддршка на висока брзина на синхронизација, 1 завеса snyc и 2 завеса синхронизација, на пример, shutter sync е до 1 / 8000s.Поддршка оптички пренос, како господар единица, таа може да го контролира и други speedlights, како што се за Nikon SB900 и СБ910 преку оптички пулсот сигнал; како роб единица, тоа може да прими сигнали од на СБ900 и СБ910 и внатрешни трепка од D7100 / D7000 / D800 и др.Поддршка 2.4 G RT систем, изграден во 2.4 G радио предавател и приемник, може да се користи како за сликањекамера мастер единица и роб единица на 2.4 G RT систем, компатибилен со speedlite TT685 N, Godox X1 N, X1 TN и X1 RN флеш предизвикувачи.2,4 G безжична активирање на далечина може да достигне до 100, за подобро да одговара на вашите потреби.Поддршка FEC / ФЕВРУАРИ функции.Повеќе флеш групи, поддржува A / B / C групи.Поддржува автоматско и рачно зум, блиц покриеност може да се менува помеѓу 20200mm.Sync порта и USB порт.Спецификации : Модел TT685 N Тип на Компатибилни Апарати за Nikon dslr фото Апарати(iTTL auotflash) Водич Број GN 60m(ISO 100) Зум Опсег 20200mm auto and manual зум(14mm со широк panel) Прилагодливи Флеш Главата 0~360°хоризонтално и 7°~90° вертикално Флеш Времетраење 1 / 300 да 1 / 20000 секунди Изложеност Контрола на Изложеноста на Системот за Контрола iTTL autoflash и прирачник флеш FEC(Флеш Exposure Compensation)Поддршка Прирачник.ФЕВРУАРИ : (1 / 3 постепено±3stops)(Прирачник FEC и ФЕВРУАРИ може да се комбинираат) Мулти Флеш Обезбедени(до 100 пати, 199 Hz) Sync Режим на Висока брзина на синхронизација / 1 завеса sync / 2 завеса sync ХСС до 1 / 8000s Режим на Блиц iTTL / M / RPT Безжичен Блиц(оптички и 2.

BGN 190.40
MEIKE MK-930 MK II 930 II LCD GN58 Flash Speedlite single point flash за Canon, Nikon, Pentax Olympus DSLR + дифузер + филтър
 • Ново
Оценка на продукта:

MEIKE MK-930 MK II 930 II LCD GN58 Flash Speedlite single point flash за Canon, Nikon, Pentax Olympus DSLR + дифузер + филтър

11068 Други Блиц светлина MEIKE МК930 II МК 930 II LCD GN58 Флеш Speedlite Општи единствена точка флеш за Canon Nikon Pentax Олимп со dslr фото 2 подарокЗа 12 боја филтер и бела diffuser, можете да проверите на главната слика...

BGN 63.98
Нов прием на Godox SLB60 60W LED Photo Studio Strobe Light + литиево-йонна батерия+дистанционно управление+зарядно за професионална фотография Illumina
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов прием на Godox SLB60 60W LED Photo Studio Strobe Light + литиево-йонна батерия+дистанционно управление+зарядно за професионална фотография Illumina

Нови Пристигнување Godox SLB60 60 W LED Студио Фото Strobe Светлина +Liion Батерија+Далечински+Полнач за Професионална Фотографија ОсветлувањеНови Пристигнување Godox SLB60 60 W LED Студио Фото Strobe Светлина +Liion Батерија+Далечински+Полнач за Професионална Фотографија ОсветлувањеGodox SLB60 LED видео светла се одлични за производот снимање, photojournalistic и видео снимање, итн...

BGN 558.40
110V GODOX 120WS 120W Pro Photography Photo Mini Studio Flash Strobe Lighting корона лампи
 • Ново
Оценка на продукта:

110V GODOX 120WS 120W Pro Photography Photo Mini Studio Flash Strobe Lighting корона лампи

110 V GODOX 120 WS 120 W Про Фотографија Мини Фото Студио Флеш Strobe Осветлување Светилка ГлаваФлеш strobe модул е дизајниран за фотографи кои бараат висок квалитет студио опрема по прифатлива цена...

BGN 105.00 127.98