• Ново
Vestidos De Noiva Поръчкови Дантелени Апликации Луксозни Сватбени Рокли На Русалка Iluusion Back Тюл Цвете Сватбени Рокли

Vestidos De Noiva Поръчкови Дантелени Апликации Луксозни Сватбени Рокли На Русалка Iluusion Back Тюл Цвете Сватбени Рокли

Buyers rating:
-10 % BGN 399.00
BGN 443.20

Брой продукти


свадба фустан матурска вечер фустан
Секој детал на овој чипка венчаница со o-вратот е прецизно desingned да ви даде gown на вашите соништа!Со О-вратот,оваа gown е совршен микс на класичен чипка и модерна силуета.Под илузија деколте,брод деколте додава еден допир на романтика на овој чипка свадба gown.Чиста Чипка истакнува назад на оваа gown.
ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТА
БОЈА ШЕМА
КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ
Сите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува :
1.Целосна биста= __ cm
2.Половината = __ cm
3.Колковите= __ cm
4.Рамо до Подот =_cm
5. Рамо до рамо=_cm
6.Грб око/ Грб дупка=_cm
7.Bicep=_cm
8.Должина На Ракав

Најчесто поставувани ПРАШАЊА
П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?
A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти. Обичај природата на нашата фустани значи нашата откажување и Политика на Враќање е построги од други предмети, така што е важно да се цел внимателно.
П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го примам него и тоа не одговара точно во право?
А : ве Молиме имајте предвид,ние имаме 3 или повеќе шивачка да се измери фустан големина пред да се испраќаат,доколку големината не е иста како и детали у ни покаже, ние не ќе го испрати надвор до ист како и детали у ни покаже, па големината мора да биде во право,ако у најдете фустан не одговара на вашето тело,ве молиме проверете ја големината у ни покаже и да се измери себе тело,проверете дали у ни покаже точната големина;
П : Може ли да цел овој фустан во различен стил/ткаенина/должина?
A : Ние би можеле да обичај се направи во согласност со детални барањето доколку промени поени се функционални. Таму ќе биде одреден клиент направени наплаќаат врз основа на детални сопствени направени барање
П : Ќе фустан изгледа токму како што се прикажани на сликите?
А : ве молиме исто така, наведуваат : ние само обичај се облекуваат според сликата,па затоа е многу тешко што се облекува исто како слика,па,ако u само не ми се допаѓа фустанот,ние не може да го прифати наплата;надевам u може да се разбере ова, и ве молиме да го прочитате политика на враќање внимателно пред цел.

Други функции

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, обичай размер
Тип Елемент:
Сватбени Рокли
За Бременни Жени:
ДА
Вграден сутиен:
ДА
Силует:
Русалка/Тромпет
Реалните Изображения:
ДА
Стил Ръкави:
Редовен
Плат, Булчински Рокли:
Дантела
Влак:
Влак Почистване / Четки
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Номер На Модела:
GS01013(LC501)
Украса:
Дантела, Кристали, Апликации
Елемент На Модата:
Илюзия
is_customized:
Yes
търговска марка:
kissbridal
Задната Част На Конструкцията:
Илюзия
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Отвор на вратата:
О-Образно Деколте
Талия:
Натурални

Най-добри сделки

QQ Любовник 2017 New Sexy пискюл Русалка сватбени рокли съд влак Vestido De Новия
 • Ново
Оценка на продукта:

QQ Любовник 2017 New Sexy пискюл Русалка сватбени рокли съд влак Vestido De Новия

Изберете вашиот венчаница,мора да оставите порака и да се провери четири големини како што е прикажано подолу : Биста / Половината / Колковите / Висина од глава до подот со чевли;Ако ви треба прилагодена големина, ве молиме да ги големината водич покажува подолу...

BGN 281.60
Vestido De Noiva 2018 шампанско сватбени рокли A-line Cap ръкави мъниста и дантела реколта сватбени рокли, сватбени рокли реални снимки
 • Ново
Оценка на продукта:

Vestido De Noiva 2018 шампанско сватбени рокли A-line Cap ръкави мъниста и дантела реколта сватбени рокли, сватбени рокли реални снимки

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 130.00 142.40
Vestido De Noiva A-Line Сватбени Рокли 2017 Шифон Секси Robe De Mariage Ръкави На Облегалката Мъниста Дълга Рокля На Булката
 • Ново
Оценка на продукта:

Vestido De Noiva A-Line Сватбени Рокли 2017 Шифон Секси Robe De Mariage Ръкави На Облегалката Мъниста Дълга Рокля На Булката

свадба фустан матурска вечер фустанVestido Де Noiva АЛинија Свадба Фустани 2017 Chiffon Секси Облека Де Mariage Ракави Backless Beaded Долго Невестата GownГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

BGN 249.00 276.80
E JUE SHUNG бяла органза евтини мюсюлмански булчински рокли 2017 дълги ръкави зимни сватбени рокли vestido noiva trouwjurk
 • Ново
Оценка на продукта:

E JUE SHUNG бяла органза евтини мюсюлмански булчински рокли 2017 дълги ръкави зимни сватбени рокли vestido noiva trouwjurk

PLS ЉУБЕЗНО СЕ ОБРНЕ ВНИМАНИЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА БРОЈ 412390Имаме многу години искусен менаџмент и одличен дизајнер на тимот.Сите материјали се избрани строго.(Како што се zip, биста на подлога , ткаенина , поставата и beading и сл.)Секој дел од вечер фустан што ние ги направивме за нашите клиенти се со целосно на наша страст и најдобра услуга.Детални услови како што е подолу : .Состојба : ОЕМ и ODM наредби се прифатливи, конкурентна цена со висок квалитет.Материјал : Сатен, chiffon, тафт, tulle, organza, сомот и сл.Исто така, со користење на висококвалитетни материјалиако клиентот во спорот, како на пример свила сатен, памук...

BGN 75.00 84.80
Безплатна Доставка На Оригинален Дизайн На Линия Пайети Тюл Сватбени Рокли Дантела Апликация Cap Ръкав Дизайнер На Сватбени Рокли
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна Доставка На Оригинален Дизайн На Линия Пайети Тюл Сватбени Рокли Дантела Апликация Cap Ръкав Дизайнер На Сватбени Рокли

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

BGN 224.00 280.00
Нова лукс ръкави от дантела апликация пайети ниска върти стягам сватбена рокля 2017 A-line Vestido De Noiva дълги сватбени рокли
 • Ново
Оценка на продукта:

Нова лукс ръкави от дантела апликация пайети ниска върти стягам сватбена рокля 2017 A-line Vestido De Noiva дълги сватбени рокли

Почитувани Вредни Клиенти, Поради Кинески Пролетниот Фестивал, Што ќе биде на одмор од Февруари 5ти до 28, ве Молиме да се свесни дека,Секое купување во текот на овој период, ние нема да се справи со неа до Февруари 29, 3045 работни дена ЕКСТРА време ќе биде потребно за свадба фустан, Додатоци ќе бидат исклучени...

BGN 595.00 1166.88
Апликация A-Line Сватбени Рокли Чисто Врата На Облегалката Ръкави И Дантели Сватбена Рокля С Придворен Влак Vestido De Noiva
 • Ново
Оценка на продукта:

Апликация A-Line Сватбени Рокли Чисто Врата На Облегалката Ръкави И Дантели Сватбена Рокля С Придворен Влак Vestido De Noiva

Applique АЛинија Свадба Фустани Чиста Вратот Backless Ракави Чипка Булчински Gown Со Судот Воз Vestido Де NoivaГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБОЈА ШЕМАКАКО ДА СЕ ИЗМЕРИСите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали, ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна биста= __ cm2.Половината = __ cm3.Колковите= __ cm4.Рамо до Подот =_cm5...

BGN 402.00 446.40
Евтини плажна сватбена рокля A Line 2017 бял / слонова кост елегантна дълга сватбена рокля шифоновое сватбена рокля Vestido De Noiva SL-W390
 • Ново
Оценка на продукта:

Евтини плажна сватбена рокля A Line 2017 бял / слонова кост елегантна дълга сватбена рокля шифоновое сватбена рокля Vestido De Noiva SL-W390

Ткаенина Главниот Ткаенини : Chiffon Затворање Чипка Назад Разубавувањето Pleat работни дена 1018 Дена Состојба на Целосна Наплата Ако Не и се Допаѓа Слика Превозот Време Кина Пост Воздух : 3069 дена Големина Големина : 2~18 W EPecket : 818 дена сопствени направени големина CNE : 713 работа дена сопствени направени боја DHL : 3~7 работни денови• прилагоди на големината : • сопствени направени се облекуваат треба да ни остави масажа како оваа : # ( 1 ...

BGN 132.00 140.80
Vestido De Noiva 2018 къси булчински рокли трапецовидна форма чаена дължина апликации на дантела на гърба винтажное сватбена рокля Сватба
 • Ново
Оценка на продукта:

Vestido De Noiva 2018 къси булчински рокли трапецовидна форма чаена дължина апликации на дантела на гърба винтажное сватбена рокля Сватба

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 114.00 124.80
Vestido De Noiva 2018 плаж сватбени рокли русалка дълбоко V-образно деколте почистване влак дантела реколта сватбени рокли, сватбени рокли реални снимки
 • Ново
Оценка на продукта:

Vestido De Noiva 2018 плаж сватбени рокли русалка дълбоко V-образно деколте почистване влак дантела реколта сватбени рокли, сватбени рокли реални снимки

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 130.00 142.40
PoemsSongs real photo високо качество на поръчкови дантелени цветя русалка сватбени рокли vestido de noiva
 • Ново
Оценка на продукта:

PoemsSongs real photo високо качество на поръчкови дантелени цветя русалка сватбени рокли vestido de noiva

имаме професионален свадба се облекуваат фабриката, за да ви овозможи со висок квалитет свадба облечиСега имаме овие големина за вас да се избере, ако вашиот големината не е истиот, потребно е прилагодување, ве молам да ми кажете.ние ги користиме НИ големинаПолитика За НаплатаНие сме посветени да се продаваат сите производи и сликата е иста, ако се различни, ние го прифаќаме врати наплата услуга.Напомена : Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екранот, Таму се можеби малку разлика на бои...

BGN 312.00
Дубай 2018 Черно Малка Crystal Сватбени Рокли Луксозни Буйни Бални Рокли Плюс Размери Abiye Сватбена Рокля Скъпа Vestido De Noiva
 • Ново
Оценка на продукта:

Дубай 2018 Черно Малка Crystal Сватбени Рокли Луксозни Буйни Бални Рокли Плюс Размери Abiye Сватбена Рокля Скъпа Vestido De Noiva

1 Сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика можете да го видите на веб страната , и големината ќе биде повеќе или помалку големи или мали помеѓу 1 до 3 см.2.Најниска вредност ќе се забележани на пакет, Но ние не може да го контролира данок...

BGN 287.00 318.40
Rose Moda прекрасна сватбена рокля с къси ръкави дантелено рокля-кутия за дискове с подвижни пола Чисто Bateau Neck Low V Back Crystal Sash
 • Ново
Оценка на продукта:

Rose Moda прекрасна сватбена рокля с къси ръкави дантелено рокля-кутия за дискове с подвижни пола Чисто Bateau Neck Low V Back Crystal Sash

П : Како да го стави на cutomized цел? А : ве Молиме изберете било која големина и оставете го вашиот детални мерења како имајте на ум кога се одржи редот...

BGN 459.00 510.40
2018 Нова Бална Рокля Сватбена Рокля Елегантен Перли Дантела Дължина На Пода, Потънала В Тюл Принцеса Сватбени Рокли Облегалката Сватбени Рокли
 • Ново
Оценка на продукта:

2018 Нова Бална Рокля Сватбена Рокля Елегантен Перли Дантела Дължина На Пода, Потънала В Тюл Принцеса Сватбени Рокли Облегалката Сватбени Рокли

Нашиот сите фустани можат да бидат caustom направени, па ако сакате да го користите вашиот вистински мерења,ве Молиме следете гимерење настава подолу, и да се измери себе внимателно...

BGN 317.00 352.00
ZJ9065 2017 Бяла слонова кост и дантела булката сватбени рокли с дълъг ръкав на сватбена рокля с голямо влак плюс размер 2-26W
 • Ново
Оценка на продукта:

ZJ9065 2017 Бяла слонова кост и дантела булката сватбени рокли с дълъг ръкав на сватбена рокля с голямо влак плюс размер 2-26W

Експрес : зема 512 дена да пристигнеВоздухопловната : зема 1140 дена да пристигнат.За да се осигурате дека сте ја примите вашата цел данок на увоз доход, ние ќе го пријават како "подарок" со помала вредност...

BGN 150.00 207.98
Органза скъпа луксозна сватбена рокля с колан горещи продажба светкавица назад красива сватбена рокля, колан vestidos de noiva SL-W817
 • Ново
Оценка на продукта:

Органза скъпа луксозна сватбена рокля с колан горещи продажба светкавица назад красива сватбена рокля, колан vestidos de noiva SL-W817

САД $ 85.00 / парче парче парче парче парче парче парче парчеТкаенина Главниот Ткаенини : Chiffon Боја Како сликовна претстава, или слободни да изберат Разубавувањето Sashes Затворање Копчето Состојба на Целосна Наплата ако не ги задоволи Работното време за 715 дена Големина Стандард НАС Големина 222 W Превозот Време ЕМС : за 714 работа дена Custom Size ТНТ / ПРЕГЛЕДИ : 35 работа дена големи димензии DHL : 3~7 работни денови • Стандардна големина на : • прилагоди на големината : • сопствени направени се облекуваат треба да ни остави масажа како оваа : # ( 1 ...

BGN 585.00 622.40
Liyuke J165 елегантен тюл линия сватбени рокли V-образно деколте илюзия апликации на дантела три четвърти булката рокля роба де брак
 • Ново
Оценка на продукта:

Liyuke J165 елегантен тюл линия сватбени рокли V-образно деколте илюзия апликации на дантела три четвърти булката рокля роба де брак

започнетекрајотСвадба Се Облекуваат Топло Совети : 1 Драг пријател,ние не стандардна големина или сопствени направени големина, цената е иста, ве молиме оставете ни го вашето measurments ако го изберат сопствени направени,Ве молиме видете подолу мерење на настава.1) Целосна Биста = (инчи или сантиметри)2) Половината =3) Колковите =4) Ширина од рамо до рамо =5) Должина рамо до подот = (од рамо до подот со обувки)6) Height= (од врвот на главата кон подот со обувки)7) Фустан во боја = бела или боја на слонова коска2...

BGN 329.57
vestido de noiva мъниста сватбена рокля 2017 спагети презрамки сватбени рокли Реколта плаж шифон сватбени рокли robe de mariage
 • Ново
Оценка на продукта:

vestido de noiva мъниста сватбена рокля 2017 спагети презрамки сватбени рокли Реколта плаж шифон сватбени рокли robe de mariage

Препорачуваме ПроизводиФото Шоу __________________________________Боја Шема __________________________________Големина На Табелата _____________________________________Како Да Се Измери ___________________ ____ ____Совршенфитинг облека започнува со совршен мерења...

BGN 243.00 270.40
Нов прием на рафинирани капачка ръкав V-образно деколте Lacel Русалка булчинската рокля с колан и цип сватбена рокля vestidos de noiva SL-W482
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов прием на рафинирани капачка ръкав V-образно деколте Lacel Русалка булчинската рокля с колан и цип сватбена рокля vestidos de noiva SL-W482

Ткаенина Главниот Ткаенини : Чипка / Tulle Боја Како сликовна претстава, или слободни да изберат Разубавувањето Кристал,Appliqued Затворање Патент Состојба Сосема Нов Обичај прави Фустан Работното време за 1118 дена Големина Стандард НАС Големина 220 Превозот Време ЕМС : за 714 работа дена Custom Size ТНТ / ПРЕГЛЕДИ : 35 работа дена големи димензии DHL : 3~7 работни денови • Стандардна големина на : • прилагоди на големината : • сопствени направени се облекуваат треба да ни остави масажа како оваа : # ( 1 ...

BGN 239.00 254.40
Снимка на очарователно бална рокля Сватбена рокля лъжичка пайети сватбена рокля бели сватбени рокли Vestido de Новия FW29
 • Ново
Оценка на продукта:

Снимка на очарователно бална рокля Сватбена рокля лъжичка пайети сватбена рокля бели сватбени рокли Vestido de Новия FW29

Внимание Ве Молиме : 1.Ако имате било какви сомнежи или треба било каква помош,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

BGN 394.00 437.76
Стари дантелени сватбени рокли съд влак облегалката Vestido de Новия 2018 нов секси халат Mariee de сватбени рокли розова сватбена рокля
 • Ново
Оценка на продукта:

Стари дантелени сватбени рокли съд влак облегалката Vestido de Новия 2018 нов секси халат Mariee de сватбени рокли розова сватбена рокля

Внимание Ве Молиме : 1 Понекогаш ќе има ДАНОК од вашиот царински Тоа е поврзано со вашата земја на националната политика...

BGN 430.00 538.00
Vestido De Noiva 2018 плаж сватбени рокли русалка Halter шифон апликация от дантела реколта сватбени рокли, сватбени рокли HVVLF
 • Ново
Оценка на продукта:

Vestido De Noiva 2018 плаж сватбени рокли русалка Halter шифон апликация от дантела реколта сватбени рокли, сватбени рокли HVVLF

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 115.00 126.40