• Ново
Шампанско 2018 Майката На Булката Рокли Обвивка С Дължина До Коляното С Жакетом Дантела Плюс Размера На Официална Рокля-Майката На Булката За Сватбения Ден

Шампанско 2018 Майката На Булката Рокли Обвивка С Дължина До Коляното С Жакетом Дантела Плюс Размера На Официална Рокля-Майката На Булката За Сватбения Ден

Buyers rating:
-9 % BGN 111.00
BGN 121.60

Брой продукти


2.Мерење Упатство
Совршен-фитинг облека започнува со совршен мерења. Пред да нарачате направи-да-мерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно. Тука, ние ќе ви покаже кои мерки се потребни и тоа како правилно да ги земе. Предупредување : мерење на себе дома е trickier отколку што мислите! За најдобри резултати, секогаш имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални локални прилагоди.
Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство.
Постојат многу методи за плаќање на располагање на DHgate.com како што се кредитни картички, навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union). Можете да изберете метод што е најзгодно за вас. За да ги заштитите вашите интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна DHgate, и нема да биде објавен до нас, се додека не добиете вашата цел и се задоволни со тоа.
1. Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќање" табот на производот детали страница, и ќе видите испорака детали. Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.
2. Времето во транзит : Транзит време варира со различни превозот методи.
Обработка на Време 10 Работни Дена Проценува Време на Испорака ЕМС 5-7 Работни Дена DHL 3-5 Работни Дена ТНТ 3-5 Работни Дена ПРОЗОРЦИ 3-5 Работни Дена FEDEX во Рок од 3 Работни Дена
3. Објект за Обработка на Пат : на обработка На време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акции статус. Најчесто, обработка на време може да биде 3 до 15 работни дена.

Други функции

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, 28W, обичай размер
Тип Елемент:
Майката на булката рокли
търговска марка:
ХВВЛФ
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Елемент На Модата:
прост
Дължина ръкав(см):
Кратък
Вграден сутиен:
ДА
Силует:
Сабя
Украса:
Дантела
is_customized:
Yes
Реалните Изображения:
ДА
Тип Тъкани:
Атлас
Стил Ръкави:
С Яке

Най-добри сделки

Търговия на едро с елегантна жълта мъниста плиссированное рокля на булката 2017 светкавица нагоре официални момичета къса шаферките вечерни рокли, абитуриентски B012
 • Ново
Оценка на продукта:

Търговия на едро с елегантна жълта мъниста плиссированное рокля на булката 2017 светкавица нагоре официални момичета къса шаферките вечерни рокли, абитуриентски B012

Трговија на големо Домот Жолта АЛинија Beaded Pleated Деверуша Фустан 2017 Патент До Формално Девојки Краток Слугинката на Честа на Партијата Пром ФустаниБренд Име Скромни Велејќи Стил Број B012 Ткаенина сатен,chiffon Разубавувањето pleat,beading Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

BGN 135.00 150.40
Доста къси кафяви шифоновые шаферски рокли евтини vestido madrinha longo с къс ръкав рокля на шаферка вечерна рокля
 • Ново
Оценка на продукта:

Доста къси кафяви шифоновые шаферски рокли евтини vestido madrinha longo с къс ръкав рокля на шаферка вечерна рокля

Љубезно Потсетување : На ред е само за еден дел од фустанот Тоа нема да дојде, заедно со сите додатоци,како што се шапка,tulle ракавици,превез,Petticoats,Јакни / Shawl / Обвива итн...

BGN 120.00 159.84
Плюс Размер 2018 Майката На Булката Рокли Обвивка С Дължина До Коляното С Жакетом Дантели Сватбена Рокля На Майка Си Рокля За Сватбата
 • Ново
Оценка на продукта:

Плюс Размер 2018 Майката На Булката Рокли Обвивка С Дължина До Коляното С Жакетом Дантели Сватбена Рокля На Майка Си Рокля За Сватбата

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 114.00 124.80
Gardlilac boat neck Short Шаферка Облекло 2017 шампанско сватбена рокля тюл апликация на вечерни рокли за партита
 • Ново
Оценка на продукта:

Gardlilac boat neck Short Шаферка Облекло 2017 шампанско сватбена рокля тюл апликация на вечерни рокли за партита

Мојот вебсајт : добредојдовте на нашата продавница! ние сме специјализирани во шиење венчаница !оваа слика е нашата вистинска слика , ако сте заинтересирани во нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас! и ние се прилагоди, ако сакате вашиот фустан повеќе одговара за вас , ве молиме кажете ни за вашата точна големина , биста,половината, колковите и така натамуако ви се купат Две или повеќе фустани, ние ќе ви ги даде попуст!како и обично, ние треба околу 2 недели за да се заврши фустан, но може да се организира вашата нарачка според вашиот датум сакате ,па ве молиме да се грижите donotако ви се итни, ве молиме да ни кажете frist!ви благодарам многу!Можеби Ви Се ДопаѓаБоја шемаМерка големинаАко сакате custom size , ве молиме да ми даде вашата детална големина како подолу1...

BGN 125.00 142.40
bridesmade шифоновое рокля на булката прислужница едно рамо скъпа деколтето на булката дълги ярко розови рокли дама Булката 2018 H1181
 • Ново
Оценка на продукта:

bridesmade шифоновое рокля на булката прислужница едно рамо скъпа деколтето на булката дълги ярко розови рокли дама Булката 2018 H1181

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

BGN 70.00 70.24
DM2670B2017 пролет лято нова риба стягам опашката секси дълга тост на булката сватбена рокля на едро бели престилки булката
 • Ново
Оценка на продукта:

DM2670B2017 пролет лято нова риба стягам опашката секси дълга тост на булката сватбена рокля на едро бели престилки булката

Големина(cm) : Должина : околу 140cm Опашка l ong : 30cm2(S) : Биста : 83 прилагодливи опсег : 7985 Половината : 63 прилагодливи опсег : 60664(M) : Биста : 86 прилагодливи опсег : 8389 Половината : 67 прилагодливи опсег : 64708(L) : Биста : 90 прилагодливи опсег : 8793 Половината : 73 прилагодливи опсег : 707610(XL) : Биста : 94 прилагодливи опсег : 9197 Половината : 80 прилагодливи опсег : 7783

BGN 55.00 57.60
Liyuke без гръб Elegant Дълбоко V-образно деколте дължина до пода A-Line рокли за майката на булката с гънки
 • Ново
Оценка на продукта:

Liyuke без гръб Elegant Дълбоко V-образно деколте дължина до пода A-Line рокли за майката на булката с гънки

започнетекрајотМајката На Невестата ФустаниТопло Совети : 1 Сите фустани се направида цел кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата...

BGN 168.00 223.68
Високо Качество На Сватбена Рокля Розов Руж Шаферски Рокли Корсет Обратно Стягам Рокли Фрейлины
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо Качество На Сватбена Рокля Розов Руж Шаферски Рокли Корсет Обратно Стягам Рокли Фрейлины

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

BGN 122.00 152.00
Розов тюл и дантела A-line официално шаферски рокли без презрамки и дантела реални / реалните изображения на снимките на поръчка
 • Ново
Оценка на продукта:

Розов тюл и дантела A-line официално шаферски рокли без презрамки и дантела реални / реалните изображения на снимките на поръчка

Пинк Tulle Чипка Алинија Формално Деверуша Фустани Strapless Чипка Реален / Вистински Слики, Фотографии Сопствени направениПрилагодено Дизајн : Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

BGN 127.98
2017 Нов Евтин Бяло Цвете Момиче Рокли За Сватбени Рокли Cap Ръкав И Дантела На Колана Лук Момиче Рожден Ден Облечи Светкавица Тюл Страница
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 Нов Евтин Бяло Цвете Момиче Рокли За Сватбени Рокли Cap Ръкав И Дантела На Колана Лук Момиче Рожден Ден Облечи Светкавица Тюл Страница

Importnat забелешка за големина на : Знаете бројка на деца се многу различни едни од други Значи, со цел да бидете сигурни дека фустан одговара на вашите деца добро, ве молиме мерка вашите деца и да ни испрати целосната мерки за неа.Стандард Деца Големината на Табелата за референцаАко не ни даде целосна мерења по 2 workign дена, ние ќе го направи фустан според нашиот стандард деца големина на табелата...

BGN 91.00 143.97
Реална снимка спагети каишка евтини и дълги рокли на шаферките шифон a Long line Maid of Honor Dress сватбени рокли по поръчка
 • Ново
Оценка на продукта:

Реална снимка спагети каишка евтини и дълги рокли на шаферките шифон a Long line Maid of Honor Dress сватбени рокли по поръчка

добредојдовте на нашата продавницаВистински Фото Шпагети Рака Евтини Долго Деверуша Фустани Chiffon линија Долго Слугинката на Честа Фустан Свадба Партија Фустани Сопствени НаправениНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

BGN 188.00 243.90
Сребристо-сиви къси летни рокли за майката на булката дантела елегантна шифоновые брючные костюми сватбени рокли за майката на булката с дължина до коляното 2017
 • Ново
Оценка на продукта:

Сребристо-сиви къси летни рокли за майката на булката дантела елегантна шифоновые брючные костюми сватбени рокли за майката на булката с дължина до коляното 2017

Опис на производотСребро Сива Краток Лето Мајката на Невестата Фустани, Елегантен Чипка Chiffon Панталона Одговара на Свадба Коленото Должина Зетот Мајката Gown 2017Стандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 138.00 172.80
слонова кост шаферките висок нисък v neck рокля къса отпред дълга отзад шаферките облечи нова мода 2018 H1359
 • Ново
Оценка на продукта:

слонова кост шаферките висок нисък v neck рокля къса отпред дълга отзад шаферките облечи нова мода 2018 H1359

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

BGN 45.00 45.12
мода дълъг елегантен размер на 8 син тюл шаферките дължина на пода шаферките Дантелен ръкав за жени вечерна рокля възрастен 2018 B3766
 • Ново
Оценка на продукта:

мода дълъг елегантен размер на 8 син тюл шаферките дължина на пода шаферките Дантелен ръкав за жени вечерна рокля възрастен 2018 B3766

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

BGN 71.00 71.20
Плюс Размер 2018 Майката На Булката Рокли Обвивка 3/4 Ръкав Дължина До Коленете Колан Официални Рокли За Майката На Булката За Сватбения Ден
 • Ново
Оценка на продукта:

Плюс Размер 2018 Майката На Булката Рокли Обвивка 3/4 Ръкав Дължина До Коленете Колан Официални Рокли За Майката На Булката За Сватбения Ден

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

BGN 103.00 113.60
Линия Едно Рамо Сребърни Мъниста, Кристали Seequins Дълги Сребърни Шифоновые Рокли На Шаферките Сватбени Рокли
 • Ново
Оценка на продукта:

Линия Едно Рамо Сребърни Мъниста, Кристали Seequins Дълги Сребърни Шифоновые Рокли На Шаферките Сватбени Рокли

wyприклучоккрај Линија Еден Рамо Сребро Beaded Кристали Seequins Долго Сребро Chiffon Пратилки Фустани Свадба Партија ФустаниБоја ШемаГолемина На ТабелатаКако Да Се ИзмериБелешки A...

BGN 224.00 238.40
Дълга сива рокля на булката едно рамо мъниста талия нагънат Джърси сиви вечерни рокли SAU926
 • Ново
Оценка на продукта:

Дълга сива рокля на булката едно рамо мъниста талия нагънат Джърси сиви вечерни рокли SAU926

1 Било какви промени на големината / color / посебни барања не се прифатливи по ред поставени надминува 24 часа.2 Ако ја надмине 24 часа, големина или боја или деталите на вашата цел треба да се промени, ве молиме испратете порака за нас, но треба да се плати такса за ракување, исто така, ве молиме да го одложи испорака на вашата нарачка.3...

BGN 226.00 238.40
Зелени дантелени рокли за майката на булката 2018 къси ръкави, Дълги рокли за майката на булката Vestido de Феста Mother До 2018 New
 • Ново
Оценка на продукта:

Зелени дантелени рокли за майката на булката 2018 къси ръкави, Дълги рокли за майката на булката Vestido de Феста Mother До 2018 New

Можеби како што се : Зелена Чипка Мајката На Невестата Фустани 2018 Кратки Ракави, Долга Зетот Мајката Фустан Vestido де Феста Мајка Фустан 2018 Нови

BGN 182.00 228.00