• Ново
Китарните струни найлон посеребрение набор от супер лек за класическа акустична китара с 6 бр./компл.

Китарните струни найлон посеребрение набор от супер лек за класическа акустична китара с 6 бр./компл.

Buyers rating:
-6 % BGN 3.00
BGN 3.18

Брой продукти


Карактеристики :
6 дела во 1 пакет, направен од високо-квалитет најлон.
Тонот е богата и топло со богата хармоници ќе го.
Звукот е јасна и светла.
Секој string доаѓа во индивидуални пакет и се ставени заедно во една кеса.
Материјали : Најлон
Пакет големина : 11.9 * 10.7 * 0.7 cm / 4.7 * 4.2 * 0.3 во
Единица Тип : set
Пакет Тежина : 0.028 kg (0.06 lb.)
Пакет Големина : 12cm x 11cm x 1cm (4.72 во x 4.33 во x 0.39 in)
Пакет тежина : 23g / 0.8 оз
Пакет Листата : 6 * Стрингови

Други функции

търговска марка:
Nux
Номер На Модела:
SC12
Тип:
ред

Най-добри сделки

Ukulele стойка държач за Uke Хавай китара, цигулка и мандолина музикален инструмент сгъваем портативен
 • Ново
Оценка на продукта:

Ukulele стойка държач за Uke Хавай китара, цигулка и мандолина музикален инструмент сгъваем портативен

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

BGN 15.00 15.98
HOT-6 String Акустична Bone Bridge Guitar Slotted Седловина Guitar Parts(Pack of 2)
 • Ново
Оценка на продукта:

HOT-6 String Акустична Bone Bridge Guitar Slotted Седловина Guitar Parts(Pack of 2)

Преддупчиња за 6 жици на гитара.Едноставен за инсталација и употребаБоја : БелаМатеријал : коскаголемина : 72*3*9mmПакет се Вклучени : 2 Buc x SaddlesAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 3.00 3.18
Vox Amplug 2 китара / бас усилвател за слушалки, всички модели-AC30, класически рок, метал, бас, чист, Блус, олово
 • Ново
Оценка на продукта:

Vox Amplug 2 китара / бас усилвател за слушалки, всички модели-AC30, класически рок, метал, бас, чист, Блус, олово

am Plug 2Со am Plug 2, клучната аналогни коло драстично е подобрена, и секој модел сега нуди три начини Гитара видови обезбеди мултиефект функционалност, и ритам функција е додадена на бас тип...

BGN 102.37
Д ' Адарио Daddario PL009 American Made Plain Steel акустична или електрическа китара Однострунная, 09
 • Ново
Оценка на продукта:

Д ' Адарио Daddario PL009 American Made Plain Steel акустична или електрическа китара Однострунная, 09

D'Addario обичен челик гитара жици се признати во целиот свет за нивниот superb, со долгитрајни на ѕвонење Тие се еднакво погодни за двете електрични и акустична гитара.D'Addario нуди полн спектар на електрична гитара синглови за сите ваши замена или прилагодување на потребите..009 мерач обичен челик string за акустична или електрична гитара Врвен, долготраен тон Совршен како замена string или за креирање на кориснички групи Направени во U...

BGN 2.06
200BF 4/4 размер на френски тъкани от въглеродни влакна бас лук абанос жаба никел сребро монтира естествен конски косъм бас част аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

200BF 4/4 размер на френски тъкани от въглеродни влакна бас лук абанос жаба никел сребро монтира естествен конски косъм бас част аксесоари

Уредни РаботиПриродни Monglia Коњски ВлакнаОвој лак е комбинација на сребро плетенка Карбонски Влакна високотехнолошки и традиционалните рачно изработени вештина.На карбонски влакна покажува убава reticulate шема...

BGN 222.00 316.80
Направи си САМ Overdrive pedal kitBass Guitar Effect Pedal True Bypass Electric guitar stompbox pedal part
 • Ново
Оценка на продукта:

Направи си САМ Overdrive pedal kitBass Guitar Effect Pedal True Bypass Electric guitar stompbox pedal part

Отпорници Кондензатори Диоди IC Садови Другите 247 R 1100p F 11 N4004 1TL082 1B50 K 1DC ЏЕК 31 K 10.1 u F(104) 13мм, ПРЕДВОДЕНА 22 N7000 1B100 K 26035mm I / O ЏЕК 410 K 10.0033 u F(332) 31 N4148 1B500 K 19 V Батерија snap 1470 K 10.47 u F(474) 150К ТРИМ 3Копчиња 11 M147u F 1PCB одбор 1100u F 13pdt footswitch 11590 B кутија 18 pin чип штекер 13мм, ПРЕДВОДЕНА носителот

BGN 33.44
Seiko STM30 клип на стил пикап микрофон, черен / бял STM30B тунер за китара Ukulele банджо и мандолина цигулка, виола пикап
 • Ново
Оценка на продукта:

Seiko STM30 клип на стил пикап микрофон, черен / бял STM30B тунер за китара Ukulele банджо и мандолина цигулка, виола пикап

започнетеe ndSeiko STM30 Клип Стил Пикап МикрофонНа Seiko STM30 Пикап Микрофонот е огромен подобрување на нејзиниот претходник, STM20, како и неговото поврзување точка е неверојатни седум пати посилен! На STM30 приклучоци во ЛинијаВо вдлабнатиот дел од вашата редовна тјунер и потоа едноставно клипови на вашиот инструмент за да се овозможи да се вклучите директно преку вибрации во инструмент тело што значи тоа не е под влијание на звукот на другите инструменти или бучава...

BGN 17.58
Серия AW632 Orphee CAYE/633/634/635 неръждаема стомана люминофорная бронз струни за акустична китара с 6 струни / комплект с допълнителна светлина
 • Ново
Оценка на продукта:

Серия AW632 Orphee CAYE/633/634/635 неръждаема стомана люминофорная бронз струни за акустична китара с 6 струни / комплект с допълнителна светлина

Име на производ : CAYE Народни Гитара String сетПроизвод # : AW632, AW633, AW634, AW635Материјал : phosphor бронзаКарактеристики : CAYE народни гитара жициТоа е почетник е најдобар избор Со своите одлични трошоцитеефективнаПовеќето погоден за почетнициСпецификација : МОДЕЛЗАБЕЛЕШКА1E2Б3G4D56EAW632инч010014023030039050мм0.250.360.580.760.991.27AW633инч011015024032042052мм0.280.380.610.811.071.32AW634инч012016024032042053мм0.300.410.610.811.071.35AW635инч012016024032042054мм0.300.410.610.811.071.37**За Плаќање : Ние ги поддржува следниве методи на плаќање.Сите исплати на Ali Express се обработуваат преку Alipay.1) Плаќањето мора да се заврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.2) Ако не може да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно**За испорака : 1...

BGN 6.02
KAISH Clear Transparent LP делото на устната ключа за управление на плоча и е подходящ за USA LP
 • Ново
Оценка на продукта:

KAISH Clear Transparent LP делото на устната ключа за управление на плоча и е подходящ за USA LP

Јасно Транспарентен ЛП Задните Контрола Switch Плоча Празнина Покритие за Gibson Les PaulБоја : Бриши / Транспарентен (изработен од Пластика, не Метал)Резервни покрива, не оригинални маскиОбјектот е покриено со пластични филмови кои треба да се лупено offВажна Забелешка : опфаќа одговара на Повеќето Gibson Sandard или Студио Les Pauls; Тие воопшто не се вклопуваат Epiphone Les Pauls, ние исто така имаат опфаќа за Epiphones во другите наши огласиНазад Контрола Плоча Покрие Големина : 145x105.3 (mm)Назад Контрола Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 61x67x58.1x71.7 (mm)Вклучете Плоча Покрие Дијаметар : 54.2 mmВклучете Плоча Покрие завртки растојание (од центар до центар) : 41.2 (mm)Ве молиме проверете ги димензија внимателно пред да ги нарачате на објектотЛП Гитара Назад Празнина Покрие Поставите x 1Плаќањето мора да се примени во рок од 7 дена по аукции заврши...

BGN 11.00 12.46
2 бр./лот цинк сплав плоска врата електрическа хамбакер пикап рамка инсталация пръстен 4X14 мм, плоски Bootom хамбакер рамка Комплект от 3 цвята
 • Ново
Оценка на продукта:

2 бр./лот цинк сплав плоска врата електрическа хамбакер пикап рамка инсталация пръстен 4X14 мм, плоски Bootom хамбакер рамка Комплект от 3 цвята

Спецификација : Боја : Црна, Злато, Сребро.Материјал : Цинк ЛегураГолемина : 4 X 4 мм (рамно дно)Погоден за електрична гитара магнети.2 X Рамки1...

BGN 5.00 6.06
6шт / комплект! Orphee Акустична Guitar Strings Set 010-047 сребърно покритие антикорозионна стоманена тел с пълна светъл тон и допълнителна светлина
 • Ново
Оценка на продукта:

6шт / комплект! Orphee Акустична Guitar Strings Set 010-047 сребърно покритие антикорозионна стоманена тел с пълна светъл тон и допълнителна светлина

2sets! 6 Pcs / Set Акустична Гитара String 010047 Сребро Позлатен Анти ' Рѓа Грб Жица, со Полн Светол Тон & Екстра лесноГлавни Карактеристики : Комерцијален позлатен сребрен премаз, анти ' рѓа, 34 пати подолг живот од нормално стрингови. Високиотјаглероден челик хексагонална core+ 8% никел. Силна стегање нуди одлични зрачи, екстра лесно тензија. Добро чувство, висока glossiness, полн тон. За основно гитара играчи, што го заслужуваат стрингови се тука.Спецификации : Карактеристики : Комерцијален позлатен сребрен премаз, анти ' рѓа, 34 пати подолг живот од нормално стрингови. Високиотјаглероден челик хексагонална core+ 8% никел. Силна стегање нуди одлични зрачи, екстра лесно тензија. Добро чувство, висока glossiness, полн тон. За основно гитара играчи, што го заслужуваат стрингови се тука...

BGN 7.00 11.47
2017 нов корпус на електрическа китара натурален Fraxinus mandshurica guitar body Китара аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 нов корпус на електрическа китара натурален Fraxinus mandshurica guitar body Китара аксесоари

започнетекрајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даде некои ВЕТУВАЊЕ!1 ...

BGN 302.00 378.00
SOACH 10PCS 0.71 mm high quality guitar picks two side Cake picks обеци САМ Mix picks китара
 • Ново
Оценка на продукта:

SOACH 10PCS 0.71 mm high quality guitar picks two side Cake picks обеци САМ Mix picks китара

ѕвезда НАШИОТ производ модел не е случајно избран, наспроти производ сликите се малку различни, се надевам драги пријатели, може да се разбере,ви Благодариме за доаѓање, ви посакувам среќен живот!започнете

BGN 1.00 2.61
2 елемента Черни перли Pickguard 3ply с един хамбакером за замяна крило Strat
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента Черни перли Pickguard 3ply с един хамбакером за замяна крило Strat

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

BGN 24.00 24.94
Mooer Guitar Pedal Connector Plug PC Series-C Effects Pedal Power Cord Безплатна доставка, цена на едро
 • Ново
Оценка на продукта:

Mooer Guitar Pedal Connector Plug PC Series-C Effects Pedal Power Cord Безплатна доставка, цена на едро

започнетекрајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даде некои ветувања.1...

BGN 11.00 14.24
KAISH Light Cream ST Strat Floyd Rose Style HSH Pickguard Дяволът Plate
 • Ново
Оценка на продукта:

KAISH Light Cream ST Strat Floyd Rose Style HSH Pickguard Дяволът Plate

11 Дупка Strat Флојд Зголеми Pickguard HSH Светло КремБоја : Светло КремМатеријал : Пластика (Покриени со Оригинални Заштитна фолија )Ве молиме имајте во предвид овој pickguard беше само се намали 2 садови дупки11 дупки шема, само се вклопува во Мексиканскиот / Ameircan Стандард Фендер Strat, и мостот дел е намалување за пошироката Флојд Зголеми мост, но не нормалните стандард мостКвалитетот е одличен! 11 Pickguard Завртки се вклучени...

BGN 15.00 16.78
Aroma AT-202B музикални инструменти LCD Цифров хроматическая китара бас ukulele тунер китарните партии accessoriesr
 • Ново
Оценка на продукта:

Aroma AT-202B музикални инструменти LCD Цифров хроматическая китара бас ukulele тунер китарните партии accessoriesr

Она што начини на плаќање можам да ги користам?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 10.58
Joro пакет от 50 бр. Chrome / Black/Gold Guitar Pickguard монтажни винтове 3 * 12 мм за ST/TL LP/SG електрическа китара бас
 • Ново
Оценка на продукта:

Joro пакет от 50 бр. Chrome / Black/Gold Guitar Pickguard монтажни винтове 3 * 12 мм за ST/TL LP/SG електрическа китара бас

започнетекрајотДетали : 100% Сосема Нов СостојбаЗа ST / TL ЛП / СЕКРЕТАР Електрична Гитара И Бас Pickguard и Tremolo ПлочаОдлично За ЗаменаГолемина : 12 * 3 ммБоја : Хром / Црна / Gold Пакет : 50pcs Pickguard Завртки / 150pcs Pack(50pcs секоја Боја,исто Така Можете да имајте на ум на мене Она што боја само) Тоа е Време да го Замени Pickguard Завртки За својата Гитара!!Ние(Нико Музички Инструмент Компанија) Професионалец во Гитара Додатоци(Зема,Стрингови,Capos,Приемници..).Неколку Големи Фабрики Агенти.Можете да Wholesales од нас.Ние ќе им Даде на Wholesales Цена за вас.Значи,Ако сакате Wholesales Гитара Делови,ве Молиме Контактирајте со нас.Ви благодариме!!1.Ние прифаќаме Alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.1.Во Светот Превозот(Освен Некои Земји)2.Ние само брод да се потврди цел адреси...

BGN 6.00 6.38
Високо качество на електрически китари врата куршум ферма прът adjustmrnt китарните партии на едро
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на електрически китари врата куршум ферма прът adjustmrnt китарните партии на едро

Она што начини на плаќање можам да ги користам?Во моментов, што може да се плати со Boleto, Виза, Мастеркард, QIWI, Western Union, Маестро дебитна картичка, Web Money и банкарски трансфер...

BGN 40.32
2017 нов корпус на електрическа китара натурален кленов корпус на китара и аксесоари за китара
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 нов корпус на електрическа китара натурален кленов корпус на китара и аксесоари за китара

започнетекрајотПочитувани купувачот, ви Благодариме за шопинг во нашата Бејтс Музичката продавница, пред да го купат, ние ќе ви даде некои ВЕТУВАЊЕ!1 ...

BGN 317.00 396.00
Д ' Адарио EJ13 80/20 бронзови струни за акустична китара, обичай светлината, 11-52 струни за акустична китара Daddario (с 2 елемента чукове)
 • Ново
Оценка на продукта:

Д ' Адарио EJ13 80/20 бронзови струни за акустична китара, обичай светлината, 11-52 струни за акустична китара Daddario (с 2 елемента чукове)

D'Addario EJ13 80 / 20 Бронза Акустична Гитара Жици, Обичај Светлина, 1152 (Со 2pcs Алис Зема) МЕРАЧИ .011, .015, .032, .042, .052EXL110, D'Addario е најдобро продаван во собата, нуди идеална комбинација на ѕвонење, флексибилност и долг живот...

BGN 17.58
CKK Electronics Destruction Drive агресивна педала на китарен ефект с висок коефициент на усилване на чудесно за тежки метали
 • Ново
Оценка на продукта:

CKK Electronics Destruction Drive агресивна педала на китарен ефект с висок коефициент на усилване на чудесно за тежки метали

CKK Електроника Уништување ДискНа CKK Електронски Уништување Вози Гитара на Возилото е Агресивна ВисокоДобивка Нарушување Ефекти...

BGN 143.98
Д ' Адарио EXL110 никелови намотанные струни за електрическа китара / Daddario Strings, обикновена светлина, 10-46 на струните Daddario (с 2 елемента чукове)
 • Ново
Оценка на продукта:

Д ' Адарио EXL110 никелови намотанные струни за електрическа китара / Daddario Strings, обикновена светлина, 10-46 на струните Daddario (с 2 елемента чукове)

D'Addario EXL110 Никел Рана Електрична Гитара Жици, Редовни Светлина, 1046 (Со 2pcs Алис Зема) МЕРАЧИ 101317263646EXL110, D'Addario е најдобро продаван во собата, нуди идеална комбинација на ѕвонење, флексибилност и долг живот...

BGN 15.98
0.46 мм бас китара гребло PVC двустранен печат животни джентълмен, смесеният модел на избор за инструмент за част от
 • Ново
Оценка на продукта:

0.46 мм бас китара гребло PVC двустранен печат животни джентълмен, смесеният модел на избор за инструмент за част от

НАШИОТ производ модел не е случајно избран, наспроти производ сликите се малку различни, се надевам драги пријатели, може да се разбере,ви Благодариме за доаѓање, ви посакувам среќен живот!започнетекрајот

BGN 2.00 2.27
Buffalo Bone Bridge седло за подмяна на части акустична китара 75 мм бежово 4 бр.
 • Ново
Оценка на продукта:

Buffalo Bone Bridge седло за подмяна на части акустична китара 75 мм бежово 4 бр.

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...

BGN 15.98