• Ново
250 W елементи патрон нагревател електрически нагревателни пръти 6X150 mm AC 110-220 380 В

250 W елементи патрон нагревател електрически нагревателни пръти 6X150 mm AC 110-220 380 В

Buyers rating:
-18 % BGN 60.00
BGN 73.06

Брой продукти


250 W Патрон Грејачи Елементи Електрични апарати Прачки 6x150mm AC 110 V 220 V 380 V
Спецификација :
Prodcut Име : Патрон Грејачи
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Цевка Големина : 6x150mm(D*L)
Напон : 220 V, 110 V, 380 V
Моќност : 250 W
Жица Должина : 250mm
Тежина : 68g/pc
Пакет : 10pcs Патрон Грејачи
Следниве се некои од најчесто користените 202 од не ' Рѓосувачки Челик патрон грејачи, ве молиме кликнете на големина за да отидете на правото спецификација страница. 6mm Цевка Кол. 8мм Цевка Кол. 9mm Цевка Кол. 9.5 mm Цевка Кол. 10мм Цевка Кол. 12mm Цевка Кол. 13mm Цевка Кол. 14mm Цевка Кол. 15mm Цевка Кол. 16mm Цевка Кол. 18mm Цевка Кол. 20mm Цевка Кол.
Исто така, патрон грејачи може да се прилагоди на , ве молиме слободно да контакт и кажете ни го вашето барање, Ние ќе ви понуди понуда, соодветно. Ви благодариме
1) Материјал 2) Цевка Големина (Дијаметар x Должина) 3). Напон 4). Енергија 5). Жица Должина 6). Количина

Други функции

Цвят:
110В, 380V, 220V
Приложение:
Контролер На Бойлера
is_customized:
Yes
търговска марка:
Фуэлл
Номер На Модела:
6x150mm
Номинално Напрежение:
110В 220V 380V
Приложение:
патронный нагревател
Материал:
202 Неръждаема Стомана
Напрежение:
AC 110V 220V 380V
Размер На Нагревател:
6x150mm
силата на:
250 W

Най-добри сделки

12v 130w solar panel system use EPEVER solar controller free shippinh +MT50 meter and USB кабел communication Tracer2610BP 10A
 • Ново
Оценка на продукта:

12v 130w solar panel system use EPEVER solar controller free shippinh +MT50 meter and USB кабел communication Tracer2610BP 10A

12v 130w соларен панел систем употреба EPEVER соларен контролер слободни shippinh +MT50 метар и USB кабел за комуникација Tracer2610 BP 10 AВнимание : Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАНWIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 90.00 101.34
Tracer4215BN Solar Tracer MPPT 40A Solar Charge Controller 12 / 24V Extensive Communication Energy Charging Discharging Control
 • Ново
Оценка на продукта:

Tracer4215BN Solar Tracer MPPT 40A Solar Charge Controller 12 / 24V Extensive Communication Energy Charging Discharging Control

Tracer4215 BN Соларни Трагач MPPT 40 A Соларни Задолжен Контролор Голема КонтролаКарактеристики : Изграденаво текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита.Напредна технологија и одличен квалитет, е веројатна и доверливи.Со одлична дисипација на топлина карактеристики, топлината на контролорот може да се ладат.На температурна компензација е автоматски прилагодете, подобрување на работниот век на батеријата.Неколку оптоварување методи кои се поддржани за да погодно за различни побарувачката.Спецификации : Модел : Tracer4215 BNАктуелни : 40 AMax...

BGN 320.00 457.12
CM2024 универсален слънчев контролер на зареждане и разреждане големи клеммные подложки 20A 12V / 24V слънчев PWM контролер LCD дисплей
 • Ново
Оценка на продукта:

CM2024 универсален слънчев контролер на зареждане и разреждане големи клеммные подложки 20A 12V / 24V слънчев PWM контролер LCD дисплей

CM2024 Универзален соларен на полнење и празнење контролер голем терминал блокови 20 A 12 V / 24 V соларен контролер pwm LCD дисплеј Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) LCD дисплеи работен ден статус и параметрите 3) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 4) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 5) Излез со светлина контрола и одложување на функцијата 6) полнење и празнење параметри може да се прилагоди; 7) во реално време се прикаже на полнење на сегашните и испуштање струја; 8) голем терминал блокови, може да се земе 30 квадратни жици; 9) надворешен сензор на температура, со температурна компензација функција; Параметар Опис : Тип CM202420 CM202430 CM204820 CM204830 Рангирани полнење тековната 20 A 30 A 20 A 30 A Оценет оптоварување тековната 20 A 30 A 20 A 30 A Работа напон 12 V / 24 V 12 V / 24 V 48 V 48 V Надоптоварување и краток спој заштита од Надоптоварување заштита : кога струја на контролорот е 1.25 пати на номинална струја, контролорот работи за 60 секунди; 1.5 пати на номинална струја, работи за 5 секунди...

BGN 19.49
600W 12V / 24V водоустойчив Ветротурбинный генератор, контролер за зареждане на контролера на вятъра контролера на ветрогенератора
 • Ново
Оценка на продукта:

600W 12V / 24V водоустойчив Ветротурбинный генератор, контролер за зареждане на контролера на вятъра контролера на ветрогенератора

Специфицирате било cification s : Номинална Батеријата Напон : од 12 / 24 V Номинална Моќност : 600 W Кочница Напон : 15 / 30 V Обновување на Напон : 13.5 / 27 V Max Текст на струјата : 30 A Водоотпорен Одделение : IP67 Големина : 100x90x30mm / 3.94x3.54x1.18" Количина : 1 Компјутер Не e : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 37.00 49.49
Безплатна доставка духов оркестър нагревател 60*35 мм (D*H) 220 210 W нагревателен елемент
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка духов оркестър нагревател 60*35 мм (D*H) 220 210 W нагревателен елемент

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Месинг Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 210 W Бенд Големина 60 ×35 мм(Внатре Кол.*H) Главни Материјали Месинг Издржи Температура Од 0°C 600 °C Тежина 250g / pc Пакет 1 PC Месинг Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 39.00 45.26
Регулатор заряжателя 96v 85a слънчев, регулатор pwm слънчев
 • Ново
Оценка на продукта:

Регулатор заряжателя 96v 85a слънчев, регулатор pwm слънчев

96v 85a pwm соларен контролер за полнење pv сончевиот системСпецификација : МоделTE – 85 A V 96Номинална PV моќ w8160 WНоминална струја на полнење85 AНоминална батеријата банка напон96 VВо текотнапон на полнење батерии120 VНадполнење откритие напон104 VАвтопотрошувачка (ден)≤ 80 m A (осветлување исклучите)Автопотрошувачка (вечер)≤ 3 0 m A (осветлување исклучите)Температурата25 °C ~ +50 °CВлажност85%...

BGN 506.00 561.78
Универсален слънчев контролер на зареждане и разреждане SC2430B 12V / 24V 10A слънчев pwm контролер за слънчеви улична светлина
 • Ново
Оценка на продукта:

Универсален слънчев контролер на зареждане и разреждане SC2430B 12V / 24V 10A слънчев pwm контролер за слънчеви улична светлина

Универзален соларен на полнење и празнење контролер SC2430 B 12 V / 24 V 10 A соларен контролер pwm за соларна уличното осветлување Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 3) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 4) точни вршењето контрола со батерија празнење стапка корекција...

BGN 11.86
mppt 15A tracer solar проследяване controller Tracer3906BP 15amp with MT50 remote meter EPsolar/EPEVER 12v 24v auto type
 • Ново
Оценка на продукта:

mppt 15A tracer solar проследяване controller Tracer3906BP 15amp with MT50 remote meter EPsolar/EPEVER 12v 24v auto type

mppt 15 A трагач соларни следење контролер Tracer3906 BP 15amp со MT50 далечински метар EPsolar / EPEVER 12v 24v авто типВнимание : Литиум батерија не се автоматски систем за идентификација на напон и не tempreature надомест коефициент.Програмабилни напон вредност од SPP02,РК02 и СТАНWIFI РАНЛИВИТЕ се поврзете со контролер не се однесуваат на Литиум батерија.Плаќање : 1...

BGN 75.00 84.00
Безплатна доставка 1бр месинг оркестър нагревател 50 * 50 мм (D*H) 220 280 W нагревателен елемент
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка 1бр месинг оркестър нагревател 50 * 50 мм (D*H) 220 280 W нагревателен елемент

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Месинг Бенд Грејач Напон 220 V Моќ 280 W Бенд Димензии 50 x 50 мм(Внатре Кол.*H) Главни Материјали Месинг Издржи Температура Од 0°C 600 °C Тежина 221g / pc Пакет 1 PC Месинг Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 38.00 43.98
1 клетка с литиево-йонна батерия зареждане 3.7 v 4.2 V CN3791 MPPT регулатор за соларни панели соларни контролери нов Drop ship
 • Ново
Оценка на продукта:

1 клетка с литиево-йонна батерия зареждане 3.7 v 4.2 V CN3791 MPPT регулатор за соларни панели соларни контролери нов Drop ship

Карактеристики : Соларен максимум power point следење () е да се осигура дека светлината интензитет на промени, фотонапонски ќелии излез максимална моќност, да се направи целосна употреба на сончевата енергија...

BGN 6.00 6.82
слънчев контролер 60а, PWM-контролер 96В
 • Ново
Оценка на продукта:

слънчев контролер 60а, PWM-контролер 96В

96v 60a pwm соларен контролер за полнење pv сончевиот системСпецификација : МоделTE – 60 A V 96Номинална PV моќ w5760 WНоминална струја на полнење60 AНоминална батеријата банка напон96 VВо текотнапон на полнење батерии120 VНадполнење откритие напон104 VАвтопотрошувачка (ден)≤ 80 m A (осветлување исклучите)Автопотрошувачка (вечер)≤ 3 0 m A (осветлување исклучите)Температурата25 °C ~ +50 °CВлажност85%...

BGN 461.00 512.00
Слънчев регулатор 48v, регулатор на батерията 75a, регулатор задължения pwm слънчев
 • Ново
Оценка на продукта:

Слънчев регулатор 48v, регулатор на батерията 75a, регулатор задължения pwm слънчев

48v 75a pwm соларен контролер за полнење pv сончевиот системСпецификација : МоделTE – 75 НА 48 VНоминална PV моќ w3600 WНоминална струја на полнење75 AНоминална батеријата банка напон48 VВо текотнапон на полнење батерии60 VНадполнење откритие напон52 VАвтопотрошувачка (ден)≤ 140 мр (осветлување исклучите)Автопотрошувачка (вечер)≤ 40 m A (осветлување исклучите)Температурата25 °C ~ +50 °CВлажност85%...

BGN 426.00 472.88
Контролер за зареждане на 200A 110V solar, регулатор с интерфейс RS232 за връзка, LCD дисплей за самостоятелна слънчева енергийна система
 • Ново
Оценка на продукта:

Контролер за зареждане на 200A 110V solar, регулатор с интерфейс RS232 за връзка, LCD дисплей за самостоятелна слънчева енергийна система

200 A 110 V PWM Соларни Задолжен Контролор со RS232 интерфејс за Комуникација и LCD дисплеј за исклучување мрежа систем за соларна енергија!!!Терминалот на DC load излез на контролорот е изборен дел, ако ти треба тоа, ве молиме контактирајте со продажбата на консултант.Целата серија на овој вид soalr chrage контролор : Сегашниот Модел Бр...

BGN 1017.31
Батерия 24V система Wifi КУТИЯ на мобилния телефон, приложението на USB PC connect Solar charger регулатор VS3024BN 30A MT50 remote meter 30amp EPEVER
 • Ново
Оценка на продукта:

Батерия 24V система Wifi КУТИЯ на мобилния телефон, приложението на USB PC connect Solar charger регулатор VS3024BN 30A MT50 remote meter 30amp EPEVER

Батеријата 24 V систем Wifi КУТИЈА Мобилен Телефон СТАН USB PC поврзување Соларен полнач регулаторот VS3024 BN 30 A MT50 далечински метар 30amp EPEVERПлаќање : 1...

BGN 158.00 179.20
Подгонянный Приветствованный нагревателен елемент на нагревателя 30*35 мм латунного диапазон(D*H) 220V 120W
 • Ново
Оценка на продукта:

Подгонянный Приветствованный нагревателен елемент на нагревателя 30*35 мм латунного диапазон(D*H) 220V 120W

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име на Производ Месинг Бенд Грејач Напон 220 V Моќност 120 W Бенд Големина 30 ×35 мм(Внатре Кол.*H) Главни Материјали Месинг Издржи Температура Од 0°C 600 °C Тежина 170g / pc Пакет 1 PC Месинг Бенд ГрејачAnswer : ___________________________ Note : Ако ви треба 110 V или 380 V , ве молиме забелешка во ред...

BGN 28.00 31.98
слънчев регулатор 96v, регулатор заряжателя 50a батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

слънчев регулатор 96v, регулатор заряжателя 50a батерия

96v 50a pwm соларен контролер за полнење pv сончевиот системСпецификација : МоделTE – 50 96 VНоминална PV моќ w4800 WНоминална струја на полнење50 AНоминална батеријата банка напон96 VВо текотнапон на полнење батерии120 VНадполнење откритие напон104 VАвтопотрошувачка (ден)≤ 80 m A (осветлување исклучите)Автопотрошувачка (вечер)≤ 3 0 m A (осветлување исклучите)Температурата25 °C ~ +50 °CВлажност85%...

BGN 429.00 476.43
Автоматично зареждане на слънчеви панели слънчев контролер зарядно устройство PWM регулатор 6V 12V 10A Mayitr
 • Ново
Оценка на продукта:

Автоматично зареждане на слънчеви панели слънчев контролер зарядно устройство PWM регулатор 6V 12V 10A Mayitr

HG0014085Спецификација : Б ранд новиМатеријал : ПластикаБоја : Како на Слики прикажаниГолемина : Како Слики прикажаниКоличина : 1 КомпјутерСистем Напон : 6 V, 12 VИзлезна Струја : 10 AМоќ Опсег : ≤ 60 W(6 V), ≤ 120 W(12 V)Преоптоварување, Краток Спој Заштита : ДаНеоптоварување на косата : ≤ 5m AПолнење Јамка Се Откажат : ≤ V 0.2Disharge Јамка Се Откажат : ≤ 0.1 VЗаштита Степен : IP30Работна Температура : 40 ℃ ~55 ℃Инсталирајте и Начинот на Користење : Прво, да се утврди контролер излез mode , уредот factory default прилагодувањето е нормално отворен режим .ако ви треба да го поставите за чиста светлина контрола на владата или светло контрола плус времето на чекање, треба да се отвори куќиште преку поставување dip прекинувач за промена на испуштање на чекањеКога копчето set "на" е 1, копчето set "off" е 0, нормално отворен, чиста светлина контролаПоврзување на батеријата прво...

BGN 6.00 11.49
Слънчев контролер за зареждане на 12 / 24V 10A / 20A LCD дисплей USB 5V регулатор за слънчева енергия контролер на заряд на защита на батерията
 • Ново
Оценка на продукта:

Слънчев контролер за зареждане на 12 / 24V 10A / 20A LCD дисплей USB 5V регулатор за слънчева енергия контролер на заряд на защита на батерията

Карактеристики : 1 Користејќи еден чип microcomputer и специјален софтвер; специјален софтвер врз основа на експертски систем за контрола е усвоен, што ја реализира интелигентни оптимизација на СПЦ контрола.2...

BGN 17.00 21.52
10А 20А 30A 12/24V автоматично работата на PMW слънчев контролер на заряд с LCD дисплей
 • Ново
Оценка на продукта:

10А 20А 30A 12/24V автоматично работата на PMW слънчев контролер на заряд с LCD дисплей

10 A 20 A 30 A 12 / 24 V авто работа PMW соларни задолжен контролор, со LCD дисплејБЕЗБЕДНОСТ НАСТАВА1 Осигурете се дека батеријата е доволно напон за контролер да се признае батерија тип пред првата инсталација.2.Батеријата кабелот треба да биде краток, што е можно за да се минимизира загубата.3.Регулаторот е само погодна за оловни батерии : ОТВОРЕНА,AGM, ГЕЛтоа не е погоден за никел метал hydride, литиум јони или други батерии.4.Цената регулаторот е само погодна за регулирање на соларни модули...

BGN 24.00
Универсален слънчев контролер на зареждане и разреждане SC2420 12V / 24V 10A слънчев pwm контролер за слънчевата система
 • Ново
Оценка на продукта:

Универсален слънчев контролер на зареждане и разреждане SC2420 12V / 24V 10A слънчев pwm контролер за слънчевата система

Универзален соларен на полнење и празнење контролер SC2420 12 V / 24 V 10 A соларен контролер pwm за систем за соларна енергија Карактеристики : 1) употребата на единствен чип и посебен софтвер за да се постигне интелигентна контрола; 2) со overcharge, со текот на испуштање, електронски фраза, заштита од преоптоварување, единствена антиобратна заштита; 3) користење на серија PWM полнење на главната коло, ефикасноста на полнење од неPWM 3% 6%; 4) точни вршењето контрола со батерија празнење стапка корекција...

BGN 12.03
UXCELL AC220V 2000W метални електрическа нагревательная тръба елемент на бойлера сребърен тон високо качество на Нов
 • Ново
Оценка на продукта:

UXCELL AC220V 2000W метални електрическа нагревательная тръба елемент на бойлера сребърен тон високо качество на Нов

Опис : Широко се користи во индустријата и во домаќинствата, радијатор, фенови, електрични генератори на пареа, котел и некоја друга опрема.Обезбедува висока преносот на топлината, од не ' рѓосувачки челик грејач е отпорен на корозија.Дизајниран за санитарна употреба греење на вода во внатрешноста на вода котли со мал капацитет, за домашна употреба и индустриска употреба.Оваа Цевката за Греење се користат на AC напон 220 V моќ, за НАС купувачите треба да се обрне внимание на напон.Пакет Содржина : 1 x Бојлер Елемент

BGN 11.66