• Ново
1 бр 12*12 см малка топлинна преса-машина (HP230C )

1 бр 12*12 см малка топлинна преса-машина (HP230C )

Buyers rating:
BGN 193.68

Брой продукти


1 buc 12*12cm мали топлина притиснете машина (HP230 C ) Напомена :
кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
фотографијата покажува :
Describtion :
кристал машина е машина која притиска за пренос на некоја imprintable супстрат. Користење на висока температура и притисок за одредена сума на време, трансфер е трајно вградени во производот.
Топлина притиска се препорачува за професионални и задоволувачки резултати, едноставно затоа што стандард laminating уреди и дома рака песна може да не дојде дури и во близина на температури потребно за сигурен трансфер.
Спецификација : Напон : 110 V/220 V Моќ : 1400 W Печатење област : 12*12 CM Пакет Големина : 35*24*30.5 CM G. W : 13kg
Како да се печати на вашиот дигитален фото врз Т-маица/Текстил/Облека : се дигитални фото Печати на сублимација/трансфер хартија со твоите инк-џет печатач Поставување на температурата на 170-180 Celisus го Поставите саканото време (варира од 20 сек. 45 сек. Подолго време се води кон потемни впечаток) се Стави на хартија во позиција која сакате печати на кригла. Вашиот кориснички кригла е направено! Многу Едноставна

Други функции

Номер На Модела:
HP230C
търговска марка:
ZJMZYM
Воспользуйся:
Card принтер
Тип:
Теплопередача
Volt:
220V, 110В;
Област за печат:
12 сантиметра*12 сантиметра
Тегло:
13 кг
начин печат:
теплопередача / топлинна преса/сублимация
Температурен Диапазон:
0-399
Времеви Обхват:
0-999 по Целзий
Цвят:
можете да изберете
is_customized:
Yes
Номер На Продукта:
H0252

Най-добри сделки

160 ленти хартия за квилинг хартия подвижен Papercraft САМ Занаятите Лексикони Handmake декорация на 2-Размери
 • Ново
Оценка на продукта:

160 ленти хартия за квилинг хартия подвижен Papercraft САМ Занаятите Лексикони Handmake декорация на 2-Размери

BI0002266Спецификација : Бренд новиМатеријал : хартијаБои & Големина на : (за вашите опции)16 различни бои 5mm*530mm22 различни бои 3мм*390mmPaper Quilling е едноставна и практична уметностСе користи во декоративна слика украси и други декоративни пакувањеЗа Quilling Papercraft DIY Уметнички делаПакет се вклучени : 160 x ленти (други додатоци не се вклучени)Answer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15мм грешки поради прирачник за мерењеОбјектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиотEMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

BGN 2.61
YLCD555 листовата стомана режещи печати за scrapbooking шаблони САМ албум хартиени карти украса ембосинг папка Die Кътър модел
 • Ново
Оценка на продукта:

YLCD555 листовата стомана режещи печати за scrapbooking шаблони САМ албум хартиени карти украса ембосинг папка Die Кътър модел

ПРОМОЦИЈА(2018 / 03 / 28 00 : 00 2018 / 03 / 30 23 : 59)Сите нарачки над 5 предмети ќе имаат дар за вас, купуваат повеќе, ќе имаат повеќе предмети...

BGN 3.00 4.00
Декоративна хартиена рамка завальцовки куха триизмерна рамка квиллинга проба, хартиена пеперуда оригами
 • Ново
Оценка на продукта:

Декоративна хартиена рамка завальцовки куха триизмерна рамка квиллинга проба, хартиена пеперуда оригами

Декоративна хартија возен рамка шупливи тридимензионални оригами пеперутка примерок paper quilling рамкаМатеријал : ПВЦБоја : црна, белаГолемина : 5inch 9x13cm6inch 10x15cm10inch 20x25cm0.8

BGN 14.00 17.44
Метална Златна амбалажна хартия, метал Златна подвижния хартия за опаковане на подарък, 50x70 см, 250 бр. / лот Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Метална Златна амбалажна хартия, метал Златна подвижния хартия за опаковане на подарък, 50x70 см, 250 бр. / лот Безплатна доставка

Металик Златна Хартија за Завиткување, Металик Златно Ткиво Хартија за Подарок Завиткување, 50x70 cm, 250pcs / многу Бесплатен Превозот ОписМатеријал : 17gsm ткиво хартијаГолемина : 50x70 cmПечатење : Pantone метален злато250pcs / многу*Стандардната големина е 50x70cm ...

BGN 88.00 92.64
Направи си САМ Бележки помещение Книжен модел оригами Накамура Д ' Харуки хартиени играчки, оригами, киригами Pliage Decouvrez Adorables САМ Papertoys
 • Ново
Оценка на продукта:

Направи си САМ Бележки помещение Книжен модел оригами Накамура Д ' Харуки хартиени играчки, оригами, киригами Pliage Decouvrez Adorables САМ Papertoys

DIY Бележник Камера Хартија Модел Оригами Nakamura D'Haruki Хартија Играчки Оригами Kirigami Pliage Decouvrez Adorables Papertoys Материјал : Хартија Стил : Камера Функција : Отскокнување Процес : Оригами Потсетување : тоа е DIY оригами играчка, треба купувачи да направите свои

BGN 9.58
4 листа/комплект ретро любов в Париж сгъваеми марка етикети САМ многофункционален scrapbooking Stiker начало декор на етикета
 • Ново
Оценка на продукта:

4 листа/комплект ретро любов в Париж сгъваеми марка етикети САМ многофункционален scrapbooking Stiker начало декор на етикета

Материјал : ХартијаТежина : околу 13.6 g / многуDIY со себе.Како што гледате оваа прекрасна налепница,може да се користи на подарок или било каде треба декорација, со полна со љубов...

BGN 1.34
KSCRAFT Сладко Designs прозрачен прозрачен силиконов печат за направи си САМ Scrapbooking Planner / фотоалбум декоративно занаят
 • Ново
Оценка на продукта:

KSCRAFT Сладко Designs прозрачен прозрачен силиконов печат за направи си САМ Scrapbooking Planner / фотоалбум декоративно занаят

Ако ја најдете производи скршени или исчезнати при примање на пратката, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас...

BGN 4.00 4.14
PANFELOU Metal занаятите Stay хипопотама paper die cutting умира за scrapbooking / направи си САМ коледна сватба великденски картички
 • Ново
Оценка на продукта:

PANFELOU Metal занаятите Stay хипопотама paper die cutting умира за scrapbooking / направи си САМ коледна сватба великденски картички

Висок квалитет на метал занает хартија умре сечење умира за Бележник / DIYВе молиме изберете специфичен дизајн слика,ве Молиме потврдете дека треба внимателно да ги дизајн,ви Благодарам за вашата соработка

BGN 0.96
Метал въглеродна стомана Коледа баща полагане на рязане умира шаблони шаблони мухъл за направи си САМ scrapbooking албум хартиена карта
 • Ново
Оценка на продукта:

Метал въглеродна стомана Коледа баща полагане на рязане умира шаблони шаблони мухъл за направи си САМ scrapbooking албум хартиена карта

Повеќе Производи : Метал Јаглероден Челик Божиќ Татко Втиснување Сечење Умира Stencils Шаблони Калап за DIY Scrapbooking Албум Хартија КартичкаДетали : Користете го ова за сечење умре за да се направи свој уникатен бележник!Живописни Божиќ Татко сечење умира, симпатична и неверојатниИсто така може да се користи за DIY албум, хартија, картон, занаетчиски, домашен и канцелариски декорација, итн.Интересно е доволно за деца да се посветам на рацете на ко и развивање на интелигенцијаИзработена од јаглероден челик, корозија отпорни и многу цврстиСпецификација : Материјал : јаглероден челикГолемина : 9.9 x 7 cm / 3.90 x инчен 2.76Пакет : 1 x Сечење УмираПлаќање >>1...

BGN 3.14
16 цветни, хартия за квилинг занаят, комплекти 14шт набор от инструменти, валцувани ленти, САМО колекция от Нова година декорация на дома цвете 1 Коледа
 • Ново
Оценка на продукта:

16 цветни, хартия за квилинг занаят, комплекти 14шт набор от инструменти, валцувани ленти, САМО колекция от Нова година декорация на дома цвете 1 Коледа

Детали За Производот : Опис : 100% Сосема Нов и Намалување наМатеријал : ХартијаБоја : Мешана БојаНапомена : 1...

BGN 17.00 30.77
YLCS202 птици прозрачни силиконови печати за Бележки САМ албум хартиени карти украса ембосинг папка занаят гумен печат 11 * 20 см
 • Ново
Оценка на продукта:

YLCS202 птици прозрачни силиконови печати за Бележки САМ албум хартиени карти украса ембосинг папка занаят гумен печат 11 * 20 см

ПРОМОЦИЈА(2018 / 03 / 28 00 : 00 2018 / 03 / 30 23 : 59)Сите нарачки над 5 предмети ќе имаат дар за вас, купуваат повеќе, ќе имаат повеќе предмети...

BGN 4.00 5.60
Париж-Айфеловата кула метални занаяти режещи удари шаблони фотоалбум полагане на плавателни съдове хартиени карти DIY scrapbooking
 • Ново
Оценка на продукта:

Париж-Айфеловата кула метални занаяти режещи удари шаблони фотоалбум полагане на плавателни съдове хартиени карти DIY scrapbooking

Функција : Тип : Метал Cutting Умира Матрицата Состојба : 100% Сосема Нов & Симпатична Материјал : Јаглероден челик Боја : Сребро Големина : 10x4.6cm Конверзија : 1cm=0.39 инчен / 1 инч=2.54 см Пакет се вклучуваат : 1 x Метал Cutting Умира Матрицата Информации : 1...

BGN 2.00 2.05
DoreenBeads Великден гъба САМ Deco етикети доста Заек плодов модел в произволен ред scrapbooking занаят 17см х 9см, 1 лист(B74461)
 • Ново
Оценка на продукта:

DoreenBeads Великден гъба САМ Deco етикети доста Заек плодов модел в произволен ред scrapbooking занаят 17см х 9см, 1 лист(B74461)

Топло Препорачуваме ПродажбаДобредојдовте во Куќата на Пазарот Продавница Контактирајте со насМожете да Контактирате со Оставање Порака на вашиот налог, за Трговија со датотеки, или преку еМаил .Ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори во рок од 24 работни часа ...

BGN 1.00 2.13
100шт смесен цвят 5 мм, метални кръгли Брэды Бележки Брэды хартиени занаяти Украса Украса Закопчалката САМ метални Брэды занаяти
 • Ново
Оценка на продукта:

100шт смесен цвят 5 мм, метални кръгли Брэды Бележки Брэды хартиени занаяти Украса Украса Закопчалката САМ метални Брэды занаяти

100 Pcs Мешана Боја 5mm Метал Круг Brads Бележник Brads Хартија, Занает Декорација Разубавувањето Fastener DIY Метал Brads ЗанаетиТочка Бр.ПРB0003МатеријалиЖелезоБојаМикс БојаНето Тежина0.05 КГ / парчеГолеминаОколу 5mmФабриката ВебСајтУслуга : се Гарантира : Ние и ветуваме на целосна наплата или навредуваат ако пакет беше потврдено изгубени Професионален : Ние нудиме на Големо, се Прилагодите, Капкапревозот,Агент за Купување на Испорака : за Да USA & Canada : Околу 715 дена; На Европската : Околу 1030 дена; Да Бразил и Русија или и понатаму земји : Околу 2560 дена Ако треба итно да се EMS / DHL со дополнителни поштенски; DHL : 27 ЕМС : 515 Работни дена...

BGN 2.00 2.02
PANFELOU Коледен камбана цвете форма scrapbooking карта албум хартия умира метал занаят шаблони удар порязвания умира рязане
 • Ново
Оценка на продукта:

PANFELOU Коледен камбана цвете форма scrapbooking карта албум хартия умира метал занаят шаблони удар порязвания умира рязане

PANFELOU Scrapbooking картичката албум хартија метал занает партија оркестарот stencils удар намалувања умира сечење

BGN 3.00 3.71
24 Листа Хартия Оригами Сгъваем Scrapbooking Ръчно Изработени Народно Изкуство На Фона На Хартиен Пакет От Решения
 • Ново
Оценка на продукта:

24 Листа Хартия Оригами Сгъваем Scrapbooking Ръчно Изработени Народно Изкуство На Фона На Хартиен Пакет От Решения

24 Листови Оригами Хартија за Виткање Scrapbooking рачно изработени Народната Уметност Позадина Хартија Пакет Изработка на Сет 1 Мешани 24 Листови 12 Дизајни DIY ХартијаКарта во донесувањето Одлуки Занает Scrapbooking Флорални Christams ОркестаротМатеријал : Хартија Димензии : 14.8x21cm, 12 видови на стилови, едностраното Известување : 1.Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики...

BGN 7.00 7.38
PANFELOU Metal занаятите Five layers polygon paper die cutting dies for Scrapbooking / DIY Christmas wedding Хелоуин cards
 • Ново
Оценка на продукта:

PANFELOU Metal занаятите Five layers polygon paper die cutting dies for Scrapbooking / DIY Christmas wedding Хелоуин cards

Висок квалитет на метал занает хартија умре сечење умира за Бележник / DIYВе молиме изберете специфичен дизајн слика,ве Молиме потврдете дека треба внимателно да ги дизајн,ви Благодарам за вашата соработка

BGN 0.96
(пакет от 10) декоративни очите формата на вискозитета на мастилото pad матиран пигмент inkpads за пробиване / свиване филм / полагане на прах
 • Ново
Оценка на продукта:

(пакет от 10) декоративни очите формата на вискозитета на мастилото pad матиран пигмент inkpads за пробиване / свиване филм / полагане на прах

Мастило Подлога Капка форма,Мет пигмент мастило 3.3x2.3x5cm,пластична кутија & пена во внатрешноста 40 бои за вашиот слободен избор, pls reamrk вашиот specifical боја детали кога ќе се стави на ред,ако не,ние ќе случајно бродот од 10 бои...

BGN 21.00 41.92
DoreenBeads Великден PVC САМ Deco етикети на Любовта Свети Валентин модел в произволен ред scrapbooking занаят 15,1 см х 10.1 см, 2 листа
 • Ново
Оценка на продукта:

DoreenBeads Великден PVC САМ Deco етикети на Любовта Свети Валентин модел в произволен ред scrapbooking занаят 15,1 см х 10.1 см, 2 листа

Топло Препорачуваме ПродажбаДобредојдовте во Куќата на Пазарот Продавница Контактирајте со насМожете да Контактирате со Оставање Порака на вашиот налог, за Трговија со датотеки, или преку еМаил .Ние ќе се обидеме потрудиме да ви одговори во рок од 24 работни часа ...

BGN 3.00 3.92
Ръчно изработени сапуни печат мухъл мини сам 2 мини цветя модели органично стъкло мыловарение акрилни глава Z0046HD
 • Ново
Оценка на продукта:

Ръчно изработени сапуни печат мухъл мини сам 2 мини цветя модели органично стъкло мыловарение акрилни глава Z0046HD

Сапун глава големина : 23*23 mmСапун глава wight : 14 gИспорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

BGN 3.98
Комплект за квиллинга хартия JUYA Tant с 72 единични цветове,1.5/3/5/7/ширина 10 мм, 40 ленти само направи си САМ хартиена лента с ръчно изработени занаяти
 • Ново
Оценка на продукта:

Комплект за квиллинга хартия JUYA Tant с 72 единични цветове,1.5/3/5/7/ширина 10 мм, 40 ленти само направи си САМ хартиена лента с ръчно изработени занаяти

Ако ви треба различни бои, можете да оставите порака за нас откако ќе се плати Ве молиме наведете потребните боја број (ве молиме пополнете во чиста Рим број, на пример : сакам 802703102......

BGN 30.00 30.08
4шт кухи рамка метални режещи удари шаблони scrapbooking фотоалбум карта хартия релефни занаят САМ
 • Ново
Оценка на продукта:

4шт кухи рамка метални режещи удари шаблони scrapbooking фотоалбум карта хартия релефни занаят САМ

Новиот Бренд И Висок Квалитет Совршен за Бележник Албум Хартија Картичка Занает DIY Сечење Умира Материјал : Јаглероден челик Сечење Умира Боја : Сребро Големи Пердув Големина : 10.3 8cmПакет се Вклучени 1x Сечење Умира Забелешка : 1.Ве молиме овозможи 13мм грешки поради прирачник за мерење...

BGN 6.00 6.32