• Ново
AFRIPRIDE африкански рокля за жените 2017 есен с къс ръкав с колани бижута дължина на пода бохемски стил партия dresA7225117

AFRIPRIDE африкански рокля за жените 2017 есен с къс ръкав с колани бижута дължина на пода бохемски стил партия dresA7225117

Buyers rating:
-16 % BGN 79.00
BGN 93.95

Брой продукти


Други функции

Размер:
XXS, XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, 5XL, 6XL
Пол:
Жени
търговска марка:
АФРИПРИД
Стил:
Бохемски
Дължина ръкав(см):
Кратък
Силует:
А-Линия
Отвор на вратата:
Лук
Стил Ръкави:
Редовен
Сезон:
Есен
Материал:
Памук
Дължина На Роклята:
Дължина На Пода
Номер На Модела:
А7225117
Вид На Модела:
С щампи
Талия:
Натурални
Украса:
На крилото
Частен Обичай:
ДА
Материал:
100%памук
Подплата:
No
Плат:
Восък, Батик
брой:
411

Най-добри сделки

2018 Пролет Тръба / Русалка Дантелено Жената Рокля Ретро Секси Офис Писта Реколта Партия Тънък Vestidos
  • Ново
Оценка на продукта:

2018 Пролет Тръба / Русалка Дантелено Жената Рокля Ретро Секси Офис Писта Реколта Партия Тънък Vestidos

Опис На ПроизводотПредлог : 1.Ве молиме посебна други облека кога ќе перење тоа 2.Ве молиме пак со фармерки додадете малку сол во вода , впива за околу 20 минути...

BGN 39.00 45.52
VITIANA 2017 Есен ежедневни блузи жената рокля с дълъг ръкав черно червено лоскутный пуловер мини блузи, рокли женски пуловер
  • Ново
Оценка на продукта:

VITIANA 2017 Есен ежедневни блузи жената рокля с дълъг ръкав черно червено лоскутный пуловер мини блузи, рокли женски пуловер

Големина на ТабелаМерење Во CM Големина на Градите Должина Рамо S 90 84 38 M 94 85 39 L 98 86 40 XL 102 87 41Мерење Во Инчи Големина на Градите Должина Рамо S 35.4 33.1 15.0 M 37.0 33.5 15.4 L 38.6 33.9 15.7 XL 40.2 34.3 16.1[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа ВниманиеТрговија на големо и пад на превозот и двата се добредојдени...

BGN 20.00 23.02
See Through Mesh Long Sleeve Black Gold Пайета Dress Bodycon Slim 2018 Women Sexy Party Dress Short Mini Night Секси Club Dress
  • Ново
Оценка на продукта:

See Through Mesh Long Sleeve Black Gold Пайета Dress Bodycon Slim 2018 Women Sexy Party Dress Short Mini Night Секси Club Dress

Производ ВоведСекси чиста мрежа bodice и геометриски модел на пенливи sequins здолниште направи оваа секси малку се облекуваат во задебелени букви модна изјава...

BGN 25.00 29.78
CHICEVER 2018 Пролет черно женствена рокля свободни голям размер, еластична яка, дълъг ръкав, пуловери, рокли, облекло мода Vestidos
  • Ново
Оценка на продукта:

CHICEVER 2018 Пролет черно женствена рокля свободни голям размер, еластична яка, дълъг ръкав, пуловери, рокли, облекло мода Vestidos

ГОЛЕМИНАбиста : 106cmполовината : 128cmманжетната : 1840cmдолжина : 118cmрамо : 42cmдолжина на ракав : 55cmAnswer : ___________________________ Note : 1 инч = 2.54 см, 1 cm = 0.39 инченanswer : ___________________________ note : мерење со раце овозможи 23cm грешки што е нормалнаТрговија на големо и пад на превозот се и добредојдени? За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат...

BGN 37.00 43.18
Винтажное лятна рокля жени е елегантен цветен дантела шевове графити жената рокля без ръкави на дамски рокли европейски стил
  • Ново
Оценка на продукта:

Винтажное лятна рокля жени е елегантен цветен дантела шевове графити жената рокля без ръкави на дамски рокли европейски стил

Топло Добредојде во продавница1) ве Молиме прочитајте ја нашата големина на табелата внимателно пред да ја купите.2) ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса и контакт информации се точни, пред да поднесе цел !!3) Пакет : 1x се Облекуваат (други додатоци на слики не се вклучени)4) ќе бидете известени преку емаил со следење на број по вашиот пакет е се испраќаат надвор .100% сосема новголемина упатствоголемина на Облека долго (CM) биста (CM) Половината (CM) S 88 7882 6266 М 88 8286 6670 L 89 86 907074 XL 89 9094 7478 XXL 90 9498 7882 1* Поради јакна се мери со рака, не може да биде 12 см грешка.2 .) Бидејќи секој се прикаже различни, може да се исклучи боја...

BGN 27.00 31.97
S-3XL плюс размера на злато кадифе молив Рокля офис дами шията на тънък плисирани рокли стари превръзки рокля роба Femme Vestidos
  • Ново
Оценка на продукта:

S-3XL плюс размера на злато кадифе молив Рокля офис дами шията на тънък плисирани рокли стари превръзки рокля роба Femme Vestidos

S3 XL Плус Големина Злато Сомот Молив Фустан Канцеларија Дами Круг Вратот Тенок Pleated Облечи Гроздобер Завој Фустан Наметка Femme Vestidos

BGN 20.78
BeautyStay Жени Лято Цветна Бродерия Плажна Рокля Дантела Выдалбливают Robe De Plage Окото Плаж Жилетка Бански Прикритие
  • Ново
Оценка на продукта:

BeautyStay Жени Лято Цветна Бродерия Плажна Рокля Дантела Выдалбливают Robe De Plage Окото Плаж Жилетка Бански Прикритие

Како да се избере вистинската големина1 : Pls следете ги нашите големина на табелата и се користи за мерење лента да се избере вистинскиот.2 : Pls изберете една големина ПОГОЛЕМА ако се мери големина е ист како и на табелата големина.3 : Pls имајте предвид Големината на Разликите толеранција е 1 3 cm.За облека во боја различна од фотографии1 : Pls имајте на ум не може да биде во боја разлики се случи поради различни екраните.2 : Pls забелешка мала Разликите во Бојата е прифатливо.СТАВИ ВО КОЛИЧКА, БЕЗ РИЗИК !!!Почитувани купувачи : Ние ќе ви обезбедиме позитивен фидбек еднаш уплата, да се негуваат здрави Али заедница, се надевам дека ќе го стори истото за нас...

BGN 19.00 31.98
Рокли за момичета на 11 години карнавални костюми за момичета коледни рокли за момичета KK1801 H
  • Ново
Оценка на продукта:

Рокли за момичета на 11 години карнавални костюми за момичета коледни рокли за момичета KK1801 H

Големина(CM) Биста Половината Висина 3 XS 54 52 8595 2 XS 55 53 90100 XS 56 54 95105 S 58 55 100110 M 60 56 105115 L 62 57 110120 XL 64 58 115125 XXL 66 60 120130 3 XL 68 61 125135 4 XL 70 63 130140 5 XL 72 65 135145 6 XL 74 67 140150 7 XL 76 69 145155

BGN 105.00 190.40
Женствена рокля 2017 нови зимни дамски рокли свободен принт вълнен трикотаж блузи с дълъг ръкав са за по плетене на пуловер рокля 617
  • Ново
Оценка на продукта:

Женствена рокля 2017 нови зимни дамски рокли свободен принт вълнен трикотаж блузи с дълъг ръкав са за по плетене на пуловер рокля 617

Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Како можам да се плати за мојата купување?A : ние прифаќа следниве начини на плаќање : со кредитна картичка;moneybooker;Т / T;western union.П : Колку чини да брод на мојата земја?A : Пакет помалку од 2 Kg ќе биде испорачуван Кина Пост Воздухопловната која ебесплатен превозот на 26 земји како следниве : сад; ОбединетитеКралство; Австралија; Бразил; Канада; Италија; Турција; Шпанија; Малезија;Франција; Русија; Шведска; Нов Зеланд; Норвешка; Швајцарија; Јапонија;Тајланд; Ирска; Израел; Белгија; Полска; Јужна Кореја; Австрија;Германија; Данска; Сингапур...

BGN 36.00 59.71
двухсекционное рокля с дълъг ръкав летни бандажные midi рокли, елегантни, черни, бели лоскутные гащи офис рокля, секси рокля за коктейл
  • Ново
Оценка на продукта:

двухсекционное рокля с дълъг ръкав летни бандажные midi рокли, елегантни, черни, бели лоскутные гащи офис рокля, секси рокля за коктейл

две парче облека долг ракав лето завој midi фустани, елегантен црно бела комбинација кратко канцеларија се облекуваат секси коктел gownAnswer : ___________________________ Note : Оваа облека големина на информации е само за референца само, ве молиме овозможи 12cm 0.40.8 разлики поради прирачник за мерење...

BGN 57.60