• Ново
HVVLF Burgundy 2018 Homecoming Dresses a-line висока яка и дължина до коляното дълги ръкави апликации на дантела коктейлни рокли

HVVLF Burgundy 2018 Homecoming Dresses a-line висока яка и дължина до коляното дълги ръкави апликации на дантела коктейлни рокли

Buyers rating:
-9 % BGN 87.00
BGN 96.00

Брой продукти


2.Мерење Упатство
Совршен-фитинг облека започнува со совршен мерења. Пред да нарачате направи-да-мерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно. Тука, ние ќе ви покаже кои мерки се потребни и тоа како правилно да ги земе. Предупредување : мерење на себе дома е trickier отколку што мислите! За најдобри резултати, секогаш имате на вашиот мерењата направени од страна на професионални локални прилагоди.
Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство.
Постојат многу методи за плаќање на располагање на DHgate.com како што се кредитни картички, навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union). Можете да изберете метод што е најзгодно за вас. За да ги заштитите вашите интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна DHgate, и нема да биде објавен до нас, се додека не добиете вашата цел и се задоволни со тоа.
1. Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќање" табот на производот детали страница, и ќе видите испорака детали. Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.
2. Времето во транзит : Транзит време варира со различни превозот методи.
3. Објект за Обработка на Пат : на обработка На време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акции статус. Најчесто, обработка на време може да биде 3 до 15 работни дена.
Ако сакате да разменувате објекти примени, мора да контактирате со нас во рок од 7 дена од денот на приемот на вашата нарачка.

Други функции

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, Обичай Размер
Случай:
Завръщане у дома
Тип Елемент:
рокли за среща на завършилите
търговска марка:
ХВВЛФ
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Дължина ръкав(см):
Пълен
Силует:
А-Линия
Вграден сутиен:
ДА
Реалните Изображения:
ДА
Тип Тъкани:
Атлас
Материал:
Polyester
Стил Ръкави:
Редовен
Украса:
Пера, Дантели, Апликации
Отвор на вратата:
Висок
is_customized:
Yes

Най-добри сделки

Vintage 2018 Homecoming Dresses a-line Sweetheart Short Mini Organza на много нива кристали Sweet 16 коктейлни рокли
  • Ново
Оценка на продукта:

Vintage 2018 Homecoming Dresses a-line Sweetheart Short Mini Organza на много нива кристали Sweet 16 коктейлни рокли

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

BGN 95.00 104.00
Реални Снимки На Много Нива Пола Crystal Къса Рокля За Абитуриентски Бал 2017 Мини Бална Рокля Homecoming Plus Dress Size Коктейлни Рокли За Партита
  • Ново
Оценка на продукта:

Реални Снимки На Много Нива Пола Crystal Къса Рокля За Абитуриентски Бал 2017 Мини Бална Рокля Homecoming Plus Dress Size Коктейлни Рокли За Партита

Фустанот не содржат било кој додаток, како свадбен превез,ракавици, shawl,круна,итнВе молиме Одберете ја Големината Според Нашите Големина на Табелата На сликата подолуСнимањето светлина и поставување на вашиот компјутер на екранот може да предизвика мала боја mismatchesОвој фустан може да се прилагоди за различни бои и големини.Кога ќе се направи ред,ве молиме испратете порака до нас за вашата големина детали,Биста,половината,колковите обемот и висината,ако други prombles,можете исто така да се поврзете со насПред да нарачате, ве молиме прочитајте ја оваа листа внимателно и побара сите ваши прашања...

BGN 127.00 158.38
Dream Angel Елегантен Високо Деколте Дължина До Коляното Homecoming Dresses 2017 Секси Cap Sleeve Дантела Short Special Occasion Dress For Party
  • Ново
Оценка на продукта:

Dream Angel Елегантен Високо Деколте Дължина До Коляното Homecoming Dresses 2017 Секси Cap Sleeve Дантела Short Special Occasion Dress For Party

започнетекрајотСон Ангел Домот Висок Врат Коленото Должина Враќањето Дома Фустани 2017 Секси Капа Sleeveles Чипка Краток Посебен Повод Се Облекуваат За ПартијатаБелешки пред да ги купите предмети1...

BGN 139.00 159.98
Мода Homecoming рокли Crystal къси 8 клас бала Бала роба де коктейл парти Vestido de Formatura Курто
  • Ново
Оценка на продукта:

Мода Homecoming рокли Crystal къси 8 клас бала Бала роба де коктейл парти Vestido de Formatura Курто

САД $ 217.00 / парче парче парче парче парче парче парче парчеОпис на производот Мода враќањето дома Фустани 2016 Година Кристал Краток 8 Одделение Дипломирањето Матурска Облека Де Коктел Партија се Облекуваат Vestido де Formatura CurtoСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 173.00 216.00
Тъмно синьо 2018 Homecoming Dresses a-line дълги ръкави, отворена върти атласное дантела с мъниста секси коктейлни рокли
  • Ново
Оценка на продукта:

Тъмно синьо 2018 Homecoming Dresses a-line дълги ръкави, отворена върти атласное дантела с мъниста секси коктейлни рокли

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

BGN 102.00 112.00
Секси 2018 мъниста Homecoming рокли с кристали A-Line с рамо вечерна рокля бордо бала коктейл рокля за парти
  • Ново
Оценка на продукта:

Секси 2018 мъниста Homecoming рокли с кристали A-Line с рамо вечерна рокля бордо бала коктейл рокля за парти

Со филозофијата на Ефикасноста, Квалитетот, Услугата, Задоволството на Клиентите, за да ви овозможи со повеќето конкурентни и вреднува производи и да се направи сте задоволни со вашиот искуства на купување од почетокот до крајот, ние нема да ве разочараме!Кога ставање ред, pls одлучи големината според големината на табелата подолу ...

BGN 197.00 232.00
HVVLF лавандула 2018 Homecoming рокли A-line сладка къса мини перо мъниста, кристали облегалката коктейлни рокли
  • Ново
Оценка на продукта:

HVVLF лавандула 2018 Homecoming рокли A-line сладка къса мини перо мъниста, кристали облегалката коктейлни рокли

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 173.00 190.40
Къса руж розови рокли за завръщането си у дома с високо качество на перата луксозни момичета вечерна рокля
  • Ново
Оценка на продукта:

Къса руж розови рокли за завръщането си у дома с високо качество на перата луксозни момичета вечерна рокля

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

BGN 251.00 358.40
Червен 2018 Homecoming Dresses a-line сладка къса мини тюл и дантела на гърба елегантни коктейлни рокли
  • Ново
Оценка на продукта:

Червен 2018 Homecoming Dresses a-line сладка къса мини тюл и дантела на гърба елегантни коктейлни рокли

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

BGN 86.00 94.40
HVVLF Pink 2018 Homecoming Dresses a-line High Collar Short Mini Organza Beaded Crystals Two Pieces коктейлни рокли
  • Ново
Оценка на продукта:

HVVLF Pink 2018 Homecoming Dresses a-line High Collar Short Mini Organza Beaded Crystals Two Pieces коктейлни рокли

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

BGN 138.00 152.00