• Ново
2017 Нова Безплатна Доставка Тактически Бойни Открит Сгъваем Армейските Ножове За Самозащита Висока Твърдост Оцеляването На Къмпинг Ловен Нож

2017 Нова Безплатна Доставка Тактически Бойни Открит Сгъваем Армейските Ножове За Самозащита Висока Твърдост Оцеляването На Къмпинг Ловен Нож

Buyers rating:
-20 % BGN 84.00
BGN 105.60

Брой продукти


Вкупна должина : 20 СМ
Сечилото должина : 9 СМ
Се справи со должина : 11 CM
Сечилото : 3 CM
Сечилото дебелина : 5.8 MM
Сечилото материјал : D2
Рачка материјал : G10
Цврстина : 58 HRC
Површински третман : пескарење жица
Машина обвивка : К обвивка
Тежина (вклучувајќи пакување) : 364g Нето тежина : 225g

Други функции

Номер На Модела:
JD-025
търговска марка:
стенжорн
is_customized:
Yes
Тип:
Швейцарски Нож
Направи си Сам пособия:
Металообработване
Материал На Острието:
Стомана
Материал Дръжка:
G10

Най-добри сделки

Безплатна доставка плосък или кръгъл Cat5 UTP Cat6 тел коаксиални коаксиални инструмент за източване на универсален кабелен нож Стриппер
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка плосък или кръгъл Cat5 UTP Cat6 тел коаксиални коаксиални инструмент за източване на универсален кабелен нож Стриппер

Стан или Круг UTP Cat5 Cat6 Жица Coax Коаксијален Соголување Алатка Универзална Кабел Stripper МашинаКарактеристики : Лента надворешниот јакна на UTP кабел и CAT5 Круг Телефонски кабел.Ленти RG59 / 6 / 11 / 7 Коаксијален кабел.Ленти рамен телефонски кабел.Кабел машина функција.Инструкции : 1.Притисни на касета надвор од домување,притисни од предниот дел на касета.2.Касета е реверзибилна,едната страна е достапна за RG59 / 6 и на друга страна е заРГ7 / 11.3.За соголување коаксијален кабел : а)Вметнете го кабелот додека не се усогласува со кабел водич.б) Inset вашиот индекс прст во stripper е прстен,ротирање на stripper со контра стрелките на часовникот35 пати.Кабелот изолација се сече додека сте вртење на stripper.c)Отворање на вилиците и отстранување на кабелот.Се повлече на надворешниот јакна и dielectric да се изложуваат на внатрешниот проводник.г)Одземање на далечина е дизајниран за 6mm,за секој dielectric и внатрешно однесување.4.За соголување круг вмрежување кабел : а)Вметнете го кабелот во вториот соголување дупка,ротирање 13 пати на контра стрелките на часовникот,а потоаотворање на вилицата и да ги отстрани надворешниот јакна.б)црна боја прилагодување knob е за прилагодување на сечилото е длабочина.Пак насока на стрелките на часовникот за зголемување на сечилото е длабочина и контра стрелките на часовникот за намалување на длабочината.5.За cuntting коаксијален кабел,круг вмрежување кабел или стан телефонски кабел,место на кабелот во позиција и стискаш на рачки.6.За соголување flate кабел,вметнете го кабелот помеѓу stripper ножеви.Стискаш рачки,Кабел мора да се одржува нормално, а потоа се повлече од алатка.

BGN 12.00 12.30
Veconor mini rapid ratchet wrench 1/4 отвертка прът бърз муфа ключ инструменти за практическо използване на анти-гладко САМ използването на
 • Ново
Оценка на продукта:

Veconor mini rapid ratchet wrench 1/4 отвертка прът бърз муфа ключ инструменти за практическо използване на анти-гладко САМ използването на

1 Зачувам е нашиот препорачува метод на плаќање Ние, исто така, ја прифати различни плаќања од страна на T / T, Western Union, Money Gram и така натаму.2...

BGN 3.00 3.78
ELECALL 45in1 Многофункционален набор от отвертки мультитул комплект Torx отвертка комплект ремонтни инструменти за Iphone лаптоп таблет часовници
 • Ново
Оценка на продукта:

ELECALL 45in1 Многофункционален набор от отвертки мультитул комплект Torx отвертка комплект ремонтни инструменти за Iphone лаптоп таблет часовници

4076439359986497 ELECALL 45 во 1 Мултифункционален Srewdriver Поставите Multitool за Полнење Torx Завртка Возачот Комплет за Поправка на Алатки За Iphone, Лаптоп, Таблет Види ELECALL 45 во 1 Мултифункционален Шрафцигер Поставите Multitool за Полнење Torx Завртка Возачот Комплет за Поправка на Алатки За Iphone, Лаптоп, Таблет Види Функција се Користи Пластичен капак, погодност за да се отвори голем број на видови на завртка, не може да одговара повеќе видови на барање на Продолжена рачка, погодност да го користите за долго distanc се Применува на мобилните телефони, нежен расклопување поправка користење на лаптоп компјутер, камера, очила, приклучоци, MP3, хард диск, играчки и други мали делови...

BGN 19.00 22.38
Безплатна доставка открит EDC инструмент половината назъбен нож къмпинг нож за оцеляване висока твърдост, остър черен паяк нож
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка открит EDC инструмент половината назъбен нож къмпинг нож за оцеляване висока твърдост, остър черен паяк нож

Производ параметри Целосна должина : 22.2 см, должина на Ножот : 9.5 cm Сечилото ширина : 2.5 cm Справи со должина : 12.7 cm Сечилото дебелина : 0.28 cm материјал : 440 C Цврстина Челик : 58 Тежина : 240g Рачка материјал : челик рака Четка Заврши Поради руската Пост иновации сите купувачи од Русија треба да наведете целосно полно име на примачот ...

BGN 34.00 38.08
Висока марганцевая стомана ножици PVC тръби PPR ножица газови тръби, режещи инструменти тръби ножици ремонт на ръчни инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Висока марганцевая стомана ножици PVC тръби PPR ножица газови тръби, режещи инструменти тръби ножици ремонт на ръчни инструменти

Висок манган челик ножици ПВЦ цевки PPR ножици гас цевки Сечење алатки цевка shears поправка на Рачни алаткиОпис : 100% сосема нов и висок квалитет Име на Производ : ПВЦ / PPR цевки алатка за сечење На производот усвојува високо квалитетни манган челик сечилото, висока јачина алуминиум легура се справи со остар нож, стандард мелење устата, спаси работна сила Производ автозаклучување ratchet дизајн, прецизни заклучување на смолкнување насока, не е лесно да се враќа Справи со опашка со заклучување тока, по употребата, може безбедно да се чуваат на Производот сечење дијаметар опсег : 035mm (Еден вид), 042mm (B / C тип) и 064mm (тип D) Производи што се применуваат за : замена на ПВЦ цевки PPR гас цевка, пластична цевка и така натаму Пакет : 1 x ножици

BGN 25.60
6шт 100 mm дължина на 1/4 инча шестостенни отвертка бит Набор от джолан магнитна шестостенни корона H2. 5 H3 H4 H5 H6 H8 тренировка-1 отвертка
 • Ново
Оценка на продукта:

6шт 100 mm дължина на 1/4 инча шестостенни отвертка бит Набор от джолан магнитна шестостенни корона H2. 5 H3 H4 H5 H6 H8 тренировка-1 отвертка

Описи : 6 Компјутери 100mm Должина Хексадецимален месо тело Магнетни Хексагонални Шрафцигер Малку СетОние Хексагонални Шрафцигер Делови се направени од S2 легиран челик што е најчесто се користи материјал во хардвер со висока цврстина.6 Компјутери сет на евтини цена може да ги задоволи вашите барања.Магнетни делови може да биде цврсто фиксирани на screwdrivers.Спецификации : Материјали : S2 легиран челикТип на Глава : ХексагоналниТип на месо тело : ХексадецималенКол...

BGN 6.00 7.44
Професионален 2pcs1 / 4 PH2 магнитна отвертка двойна корона бита PH2 Електрическа отвертка бита S2 высоколегированная стомана Материал
 • Ново
Оценка на продукта:

Професионален 2pcs1 / 4 PH2 магнитна отвертка двойна корона бита PH2 Електрическа отвертка бита S2 высоколегированная стомана Материал

2 PCS1 / 4" PH2 Магнетни Шрафцигер Двојна Глава Битови PH2 Електрични Шрафцигер МалкуСпецификација : Големина : 65mm Острината : PH2 Боја : Сребро Материјал : S2 Висока Легиран ЧеликПакетот Вклучува : 2 парчиња 65mm PH2 шрафцигер сетПроизводот Се Покаже : Корисниците кои купиле, исто така, го купи овој објект 1...

BGN 3.00 3.20
Сачмен коньковый ключ скейтборд T-образен инструмент универсален многофункционален ключ случаен цвят
 • Ново
Оценка на продукта:

Сачмен коньковый ключ скейтборд T-образен инструмент универсален многофункционален ключ случаен цвят

Ние прифаќаме alipay, Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката...

BGN 5.00 6.83
Нови подаръци Имат многофункционална дръжка 6 в 1 със сензорен екран владетел ниво многоголовая Мини отвертка дръжка с пластмасова обвивка
 • Ново
Оценка на продукта:

Нови подаръци Имат многофункционална дръжка 6 в 1 със сензорен екран владетел ниво многоголовая Мини отвертка дръжка с пластмасова обвивка

Клиентите Кои Bougt Овој Предмет Исто Така Се Купи : Често Ги Купиле Заедно2015 година Нови Промотивни Подароци Џеб 6 во 1 Мулти Функција Пенкало Алатката со Екран на Допир Владетел Ниво Мулти Главата Мини ШрафцигерВо брзо интензивна светот, има право алатки во рака е од клучно значење, и Monteverde Еден Допир Алатка Пенкало носи 6 алатки во еден врвен квалитет пишување инструмент! Тешка тежина, 6двострано барел куќи нашите мазна пишување МекаRoll ballpoint на едниот и на екран на допир за перото на други.Опис : 1.Технолошки алатка pen доаѓа со 6 многу кориснафункции; топка точка пенкало, дух ниво, владетели рамна глава и Филипс шрафцигерсокриени на крајот на пен.2.Димензии : 14cm (L) x 1cm (Дијаметар) / 5.75 инчен3.Боја : Sliver4.Материјал : Пластика (Тело)+метал (Малку) ве Молиме имајте во предвид тоа.Флексибилна Алатка, Флексибилни ЖивотFlexsteel tools нуди различни рака и моќ алатки и стручни надворешна трговија сервис како извори на сите наши деловни партнери и потенцијалните странски клиенти во светот...

BGN 4.77
3 бр./ лот автомобил Автомобил инструменти за ремонт на автомобили, извит нос скоба за маркуч клещи кабелен тип гъвкав проводник дълъг обхват скоба за маркуч клещи
 • Ново
Оценка на продукта:

3 бр./ лот автомобил Автомобил инструменти за ремонт на автомобили, извит нос скоба за маркуч клещи кабелен тип гъвкав проводник дълъг обхват скоба за маркуч клещи

Опис : се Користи за да се компресира пролет тип црево прстиња во тесни подрачја Заклучување ratchet акција има менгеме отворен за отстранување и инсталација Погодно средство за продавница употреба Вилици се свиткани на 45 степени агол и клешти совети зглобот за да се овозможи лесен пристап до ограничени места, Големината на 45 степени агол plier : 1.1 x 8.5 x 4.1 инчи Големина на кабел : 24 инчиДа Драги Руски КлиентиИспратете ни го вашето целосно име и презиме, детални адреса, телефонски број, пост код и др...

BGN 50.00 56.00
Кътър кабел храповика нож вковки HS-500B за нарязани медни алуминиеви кабели 400mm2 остър и бърз нож кабел
 • Ново
Оценка на продукта:

Кътър кабел храповика нож вковки HS-500B за нарязани медни алуминиеви кабели 400mm2 остър и бърз нож кабел

ХС500 B фалсификување на сечилото ratchet кабел машина за сечење 400mm2 бакар алуминиум кабли остар и брз машина кабелОпис На Производот1.Детали За ОписХС500 B Ratchet Кабел МашинаRatchet Кабел Машина ХС500 B, кабел алатка за сечење сечење Бакар Алуминиум кабли 400mm2 maxАлатка За Сечење Кабел1...

BGN 115.60
RDEER 1бр Храповой ключ 1/2 3/8 1/4 CRV муфа ключ 72 зъба, инструменти, мебели за автомобилни резервни части инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

RDEER 1бр Храповой ключ 1/2 3/8 1/4 CRV муфа ключ 72 зъба, инструменти, мебели за автомобилни резервни части инструмент

Карактеристики : Висок Квалитет На Хром Vanadium Челик Трајни 72 Заб Ratchet Главата Дизајн За Тесни Простори Обратен Paddles Adiust Брзо Брзо Исклучување На Функцијата

BGN 18.00 36.00
ELECALL PZ 1.5-6 Кухненски вид самостоятелно регулиране обжимные клещи, 1,5-6мм2 клеми обжимные инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

ELECALL PZ 1.5-6 Кухненски вид самостоятелно регулиране обжимные клещи, 1,5-6мм2 клеми обжимные инструменти

ELECALLPZ 1.56 Минитип на Самоприлагодливи Crimping Plier, 1.56mm2 Терминали Crimping Алатки Спецификации : * Капацитет : 1.56mm2 * Нето тежина : 0.184 KG * Тип : PZ 1.56 * Самостојно се прилагодува на саканата ferrule големина * Ferrule вметнување на страната на алатка * Повеќе crimp профили * Специјално Јаглероден ЧеликУслови за користење на услугите Пратката Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

BGN 20.00 23.39
Nflc-1 бр Torx T2 T3 T4 T5 T6 мобилен телефон ремкомплект набор от инструменти магнитни отвертки инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Nflc-1 бр Torx T2 T3 T4 T5 T6 мобилен телефон ремкомплект набор от инструменти магнитни отвертки инструменти

За продажба е овој висок квалитет алатка комплет за поправка и отворање на мобилни телефони или други електронски уреди.Тоа доаѓа со T2,T3, T4, T5 и T6 магнетни шрафцигер (тие може да доаѓаат во различни бои од сликата) две долги отворање алатки и две триаголен зема.Сите screwdrivers се означени со големината на рачкатаМатеријал : пластика, металбоја : како што е прикажаноПакување листа : 4 * црвена и жолта шрафцигер1 * сина и портокалова шрафцигер2 * blue пластика краток pry бар2 * сина триаголен ножAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 3.76
1бр направи си САМ ръчно изработени регулируеми въртящи кожени инструменти Кожевенная работа с DIY въртящи разделочный нож с острие Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

1бр направи си САМ ръчно изработени регулируеми въртящи кожени инструменти Кожевенная работа с DIY въртящи разделочный нож с острие Безплатна доставка

Карактеристики : Во зависност од вашите потреби, се приспособат на аголот на соодветна големина, да се создаде извонредни работи.Ротирачкото, прилагодлив кожа да се создаде сите е во РЕД со било која од вашите DIY.Топката имајќи вртливата прави contoured јарем пак без проблеми, што го прави одличен избор за професионална кожа.Спецификации : Материјал : БакарТежина : Околу 42gБоја : СребренаГолемина : За 8см * 2.6 cm / 3.1 инчен * 1inПакети : Пакет Содржина : 1pcs x Ротирачки Резба Нож

BGN 7.00 7.66
0.3-6.5 мм бесключевой пробивна патронник винтоверти ударни водача адаптер, 1/4 инчов бита
 • Ново
Оценка на продукта:

0.3-6.5 мм бесключевой пробивна патронник винтоверти ударни водача адаптер, 1/4 инчов бита

Поврзување линк : 6.35 mm(1 / 4 ") Хексадецимален месо тело Стегање опсег : 0.36.5 mm Веднаш да конвертирате влијание возачот да се одржи небрзи промени вежба & возачот битови Брзо да ги конвертирате вашите брзи промени хексадецимален месо тело возач во вежба Неограничено користење во automotives, гаражи, магацини, канцеларии, домови и сл.​ Фото Живот1 x Вежба малку

BGN 4.22
Нов 3шт дърворезба инструмент мини длето стоманени остриета разнообразни дървена дръжка нов спад на кораба
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов 3шт дърворезба инструмент мини длето стоманени остриета разнообразни дървена дръжка нов спад на кораба

Дрво Вајарство Алатка за Поставување Мини Длето Нож Asstorted Челични Ножеви Со Борови Дрва се Справи со Рачка за DIY Дрво Длето Ако сте во потрага за резби во дрво ножеви, овој прирачник е совршен еден...

BGN 4.00 4.13