• Ново
(1 бр. и безплатна доставка) YM FZR400RR 4 цилиндров двигател с карбуратор Mikuni Fzr400 вакуумно бленда

(1 бр. и безплатна доставка) YM FZR400RR 4 цилиндров двигател с карбуратор Mikuni Fzr400 вакуумно бленда

Buyers rating:
BGN 9.60

Брой продукти

Пред купување, ве молиме да се споредат големина, а потоа се купи. Вакуум дијафрагмата $ 6, Ако купат две или повеќе ќе имаат 5% попуст, ние исто така, обезбеди бесплатна испорака на услугата. Вакуум дијафрагмата е сосема нов, за некои долго мотоцикл употреба, стареењето е честа грешка дијафрагмата, дијафрагмата постои друг начин за поправка на стареење, само за да бидат заменети, Овие вакуум дијафрагмата се применуваат следниве модели : YM Mikuni FZR400 RR carburetor. Тука е слика зема во вид, сликата е означена со големината, ве молиме споредете ја големината откако ќе се купи.

Други функции

Името На Модела:
FZR400RR
търговска марка:
pdIbq
Тегло На Продукта:
50g
специални характеристики:
ремонт на карбуратора
Диаметъра На Продукта:
6.8cm
Сертифициране На Входящи Тестове:
ISO9000
Тип Елемент:
Карбуратор
Вид На Материала:
Дъвка
Височина На Продукта:
2cm
Широчина На Елемента:
6.8cm

Най-добри сделки

Бесключевой газов резервоар за гориво, капачка Капачка за КТМ DUKE 125 2011 2012 2013 2014 2015 DUKE200 200 2012- DUKE390 390 2013-2014
 • Ново
Оценка на продукта:

Бесключевой газов резервоар за гориво, капачка Капачка за КТМ DUKE 125 2011 2012 2013 2014 2015 DUKE200 200 2012- DUKE390 390 2013-2014

100% Сосема Нов, Никогаш Не Се Монтирани, Висок КвалитетCNC Машински ДизајнМала Тежина Перформанси Надградба На ОЕМ КапиДиректни гром на; Лесна инсталација, без измена потребниKeyless, Само Притиснете Го Центарот На Копчето И Да Се Сврти За Да Го Отворите Боја : Како На СликиМатеријал : 6061T6 АлуминиумПОГОДНИ ЗА : KTM125 Војводата 1116200 Војводата 1216390 Војводата 1314

BGN 43.00 47.98
17 мм карбуратор за Kymco Куриоз 50 CX50 KCP DJ50 рафинированная треска 1 2 50 ZX50 KB50
 • Ново
Оценка на продукта:

17 мм карбуратор за Kymco Куриоз 50 CX50 KCP DJ50 рафинированная треска 1 2 50 ZX50 KB50

17mm carburetor за Kymco Curio 50 CX50 KCP DJ50 Рафинирани Треска 1 2 50 ZX50 KB50Спецификација : Опис : Curio 50 CX50 KCP DJ50 ГОЛЕМИНА : *Доза Цела Внатрешен Дијаметар : 17mm *Bole Дупка Центар Растојание : 35mm *филтер за Воздух страна O / D : 28mm Апликација : Curio 50 CX50 KCP DJ50 Совети : 1...

BGN 43.18
Карбуратор Горивния Соленоид За Briggs & Stratton 699915 794572 796109 799728 $
 • Ново
Оценка на продукта:

Карбуратор Горивния Соленоид За Briggs & Stratton 699915 794572 796109 799728 $

За Briggs & Stratton 699915 794572 796109 799728 Carburetor Гориво Електромагнетниот Замена На Новиот МоторНов Висок Квалитет Carburetor Гориво ЕлектромагнетниотFitment : Briggs & Stratton 498027 / 494502 / 494392 / 498134 / 499161 / 496592 / 498231Го заменува OEM : Briggs & Stratton 699915 794572 796109 799728Се вклопува во мотори пред Код Датум 08051400, модел броеви 31 A70731 A77731 B77531 C707Неоригинал и Сосема Нов Пакет Вклучува : 1x Carburetor Гориво Електромагнетниот1...

BGN 11.00 13.60
5/16 8 мм газово гориво Petcock клапан Swith кран за Suzuki DR350 SE SP DR-Z400E DRZ 400 E Bandit GSF1200S
 • Ново
Оценка на продукта:

5/16 8 мм газово гориво Petcock клапан Swith кран за Suzuki DR350 SE SP DR-Z400E DRZ 400 E Bandit GSF1200S

Состојба : 100% Нов Објект Со Безбедноста Пакет.Спецификација : Секој Објект Ќе бидат Проверени Во Многу Добра Состојба Пред PackagFitment : Suzuki DR350 SE СП 19931998ДРZ400 E DRZ 400 E 2000 2007Suzuki Разбојник GSF1200 S 19972000Пакетот Вклучува : 1pc.Потсетување : На Сликите Подолу Може да Каже Повеќе Од нас,ве Молиме Проверете Тоа се carefull Да Бидете Сигурни дека Тоа е Вистинскиот Објект Што Треба.

BGN 11.00 12.00
Газов резервоар за гориво, капачка на вентила отдушник дихателен маркуч тръба за ATV PIT Dirt Bike
 • Ново
Оценка на продукта:

Газов резервоар за гориво, капачка на вентила отдушник дихателен маркуч тръба за ATV PIT Dirt Bike

Опис : Вашиот резервоар за гориво треба да ги споделите со воздух за да го замени на гориво кое се користи Како нечистотија велосипеди често завршуваат на нивна страна, па дури и наопаку својата рака да не имаат гориво се излее кога ова се случува...

BGN 2.00 2.30
Карбуратор за Zama C1U-K78 Echo Pb200 PB-200 PB-201 Pb201 ES210 ES211 Power Blower
 • Ново
Оценка на продукта:

Карбуратор за Zama C1U-K78 Echo Pb200 PB-200 PB-201 Pb201 ES210 ES211 Power Blower

Добредојдовте во ПродавницаСпецификации : Тоа е сосема нов Замена Carburetor, НЕ оригиналниот производ.Го заменува ОЕМ# : за Ехо : A021000940, A021000941, A021000942, A021000943за Zama : C1 UK78Одговара за Ехо Модели : ES210, ES211, PB200, PB201 и SV212 , PS200, ES210, ES211,ES210,ES211 КомпресориПакетот Вклучува : 1 x CarburetorПревозот Термини : Ние ќе брод вашата нарачка во рок од 15 работен ден, откако доби расчисти исплата...

BGN 25.92
MC19 / 23 CB-1 400CC мотоциклет CBR19 / 23 карбуратор Keihin игли като клапани и игли монтажен комплект за използване на блажна повърхността се регулира
 • Ново
Оценка на продукта:

MC19 / 23 CB-1 400CC мотоциклет CBR19 / 23 карбуратор Keihin игли като клапани и игли монтажен комплект за използване на блажна повърхността се регулира

Carburetor со долга склони кон масло spills грешка, овој комплет може да ги поправи масло spills грешка, за да се минимизира трошоците за поправка на carburetor, тоа е најдобра опција...

BGN 8.00
Alconstar-мотоциклет карбуратор, карбуратор съдържание на Въглехидрати Racing за Yamaha Virago XV250 Route 66 Virago XV125 V-star 250 части на двигателя
 • Ново
Оценка на продукта:

Alconstar-мотоциклет карбуратор, карбуратор съдържание на Въглехидрати Racing за Yamaha Virago XV250 Route 66 Virago XV125 V-star 250 части на двигателя

Спецификација : Материјал : Алуминиум легура+Цинк легура филтер за Воздух страна : внатрешен дијаметар е 43mm,надворешниот дијаметар е 48mm...

BGN 83.00 127.98
ОКО 24mm PWK PZ24 Carburador за скутер JOG DIO KR150 RTL250 CR80 CR85R CR125 NSR50 NSR80 DT100 125 175
 • Ново
Оценка на продукта:

ОКО 24mm PWK PZ24 Carburador за скутер JOG DIO KR150 RTL250 CR80 CR85R CR125 NSR50 NSR80 DT100 125 175

Опис на производот100% сосема новцената за piceвисок квалитет за да бидете сигурни на користењевие ќе примите објект исто како сликаТоа е моето задоволство ако имате било какви прашања да се праша за мене

BGN 50.16
Карбуратор KELKONG за HONDA GX240 GX270 Carburador съдържание на Въглехидрати W / уплътнението смяна на двигателя на косачката 16100-ZE2-W71 1616100-ZH9-820
 • Ново
Оценка на продукта:

Карбуратор KELKONG за HONDA GX240 GX270 Carburador съдържание на Въглехидрати W / уплътнението смяна на двигателя на косачката 16100-ZE2-W71 1616100-ZH9-820

Ние сме ОЕМ! Голема количина добредојдовте да контактирате со нас!* Сосема Нов и Висок КвалитетБоја : Истиот Да Оглас Слика.Состојба : Нова На Добра Состојба.Пакет : 1xcarburetorFitment : Ова е со висок квалитет replacment carburetor за ХОНДА GX240 8 HP GX270 9 HP Мотори ОЕМ Дел број : 16100ZE2W71、1616100ZH9820Answer : ___________________________ Note : 1...

BGN 20.78
5шт акумулаторни или бензинови обков на грунд лампи с помпа лампи за триони вентилатор машинка за подстригване резачка карбуратор @20
 • Ново
Оценка на продукта:

5шт акумулаторни или бензинови обков на грунд лампи с помпа лампи за триони вентилатор машинка за подстригване резачка карбуратор @20

5pcs Бензински се Држат во Буквар Сијалица за Гориво Пумпа за Светилки за Пили Компресори Тример Пила CarburetorСпецификација : Бренд НовиНовиот кадар во буквар сијалица собранието за Pouland, Homelite, Артикли, Пили, компресори, притисок подлошки, Плевел Whackers и trimmers кои имаат snap во буквар собранија.Одговара за карбураторите на пили, компресори, trimmers, кои се држат во буквар собранија, како што се Mc Culloch, Husqvarna, Poulan...

BGN 5.00 6.80
beler карбуратор съдържание на Въглехидрати Rebuild Repair Kit fit аксесоари за мотоциклети Yamaha Grizzly 660 2002 2003 2004 2005 HC3099CK
 • Ново
Оценка на продукта:

beler карбуратор съдържание на Въглехидрати Rebuild Repair Kit fit аксесоари за мотоциклети Yamaha Grizzly 660 2002 2003 2004 2005 HC3099CK

Carburetor Хидрати Обнова Поправка Комплет одговара за Јамаха Grizzly 660 20022005 HC3099 CK ♦ СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ Состојба : 100% нови Боја : Злато & ЦрноСребрен Материјал : Метал & Гума & Пластични Производителот Дел Број : HC3099 CK Објект се вклучени : 1 x carburetor поправка комплет 20 компјутери Компатибилен Со : одговара за Јамаха Grizzly 660 20022005Ова Е Резервни Замена на Објектот, Но Не и Вистински ♦ ОПИС на ПРОИЗВОДОТ Функција : 1) Според фабричките спецификации.2) Совршено одговара на оригиналот.3) Лесен за инсталација.4) Стабилни карактеристики, висока сигурност...

BGN 31.98
Безплатна доставка в 30 страни : Jawa 50 карбуратор подходящ за мотопед JAWA 50 карбуратор Jawa съдържание на въглехидрати
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка в 30 страни : Jawa 50 карбуратор подходящ за мотопед JAWA 50 карбуратор Jawa съдържание на въглехидрати

За продажба е Jawa 50 Мопед Carburetor Ова е сосема нов carburetor Она што го гледате во сликата, ќе биде она што ќе ја добие...

BGN 43.09
DWCX нов газов резервоар за гориво Petcock Cap капацитет 2,5 литра подходящ за Honda CRF50 XR50 50CC 70CC 110CC 125CC Dirt Pit Bike
 • Ново
Оценка на продукта:

DWCX нов газов резервоар за гориво Petcock Cap капацитет 2,5 литра подходящ за Honda CRF50 XR50 50CC 70CC 110CC 125CC Dirt Pit Bike

Гас на Резервоар за Гориво Petcock Капа одговара за Хонда CRF50 XR50 50 CC 70 CC 110 CC 125 CC Нечистотија Јама Велосипед Состојба : 100% нови Боја : Црна Материјал : пластични Капацитет : 2.5 L Објект се вклучени : 1 x гас на резервоар за гориво (вклучени гориво капа & petcock) Компатибилен Со : одговара за Хонда CRF50 50 CC 70 CC 110 CC 125 CC 20042015 нечистотија јама велосипедиодговара за Хонда XR50 50 CC 70 CC 110 CC 125 CC 20002004 нечистотија јама велосипеди Забелешка : 1) Сите димензии се мери со рака, може да бидат мали отстапувања.2) Боја може да се разликува малку поради боја поставката на секој поединец да го следи.Функција : 1) го Замени вашиот напукнато или исчезнати резервоарот со оваа точка.2) Висок квалитет, совршено се вклопуваат и се обликуваат.3) Лесен за инсталација и отстранување.

BGN 39.00 44.78
4 бр. /лот 44 IDF 44IDF карбуратор CARBY oem карбуратор + въздушни рога замяна за Solex Dellorto Weber EMPI
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр. /лот 44 IDF 44IDF карбуратор CARBY oem карбуратор + въздушни рога замяна за Solex Dellorto Weber EMPI

СОСЕМА НОВ И ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ 44 IDF 44 IDF CARBURETTOR CARBY оем КВАЛИТЕТ carburetor + воздухот рогови замена за Solex Dellorto Вебер EMPIЕ тестирани на dyno, работел фантастично ! Исто така, побрза во Рели Шампионат...

BGN 753.31
Маслена помпа червячная предаване маслен топливопровод филтър за верижен трион STIHL MS180 MS170 017 018 1130 647 9400 1123 640 3800 $
 • Ново
Оценка на продукта:

Маслена помпа червячная предаване маслен топливопровод филтър за верижен трион STIHL MS180 MS170 017 018 1130 647 9400 1123 640 3800 $

Масло Пумпа Црв Опрема Масло Гориво Линија на Филтерот за STIHL ПИЛА MS180 MS170 017 018 1130 647 9400 1123 640 3800 $Одговара : STIHL MS180 MS170 017 018 ПилаСе замени за ОЕМ#1130 647 9400, 1123 640 3800, 1123 640 3200, 1123 640 7102, 11303587700Answer : ___________________________ Note : 1.Ние нудиме јасни слики, мерења каде што е можно...

BGN 11.00 13.57
ZS MOTOS 21 24 26 28 30 32 34 мм универсален калъф за карбуратор Mikuni резервни части за скутери с мощност струя мотор ATV
 • Ново
Оценка на продукта:

ZS MOTOS 21 24 26 28 30 32 34 мм универсален калъф за карбуратор Mikuni резервни части за скутери с мощност струя мотор ATV

Добредојдовте на нашиот магазинZS MOTOS сосема нов 21 24 26 28 30 32 34 mm универзална случај за Mikuni carburetor делови за Скутери со енергија млазен мотор АТВНие можеме да снабдување mikuni carburetor големина 28mm, 30мм, 32милиметри,34mm со енергија авионодговара за 2 T или 4 Т 75cc да 350cc мотор, 1 ,2 и 4 цилиндричен мотор се универзални.Answer : ___________________________ Note : 28mm одговара на 75cc да 125cc мотор30мм одговара на 100cc да 150cc мотор32милиметри одговара на 125cc да 200cc мотор34mm одговара на 125cc да 250cc моторкога цел ,можете да ја проверите вашата оригинална хидрати, купи иста или + / 50cc големината ,ќе се спаси бензини qulick трки се кандидира.Производителот : ZSDTRPНаправи : УниверзалнаМодел : За Сите МоделиГодина : Сите ГодиниСтил : Рамни Слајд TM Серија CarburetorБоја : Природна Боја​Оваа carburetor модел точка:1.Universaly измени2.П uickly забрза3.Штеди гориво4.Најдобра продажба на услугиКога цел, можете да избор што големината треба, ви Благодариме!и испратете ја изразат во рок од 24 часа .

BGN 30.00 46.38
ZS MOTOS мотор 4 тактов KOSO ZSDTRP KEIHIN ОКО карбуратор 24 26 28 30 32 34 мм с Power Jet Fit Race Скутер едно ATV, UTV
 • Ново
Оценка на продукта:

ZS MOTOS мотор 4 тактов KOSO ZSDTRP KEIHIN ОКО карбуратор 24 26 28 30 32 34 мм с Power Jet Fit Race Скутер едно ATV, UTV

Добредојдовте на нашата продавница!ZS MOTOS Мотоцикл 4 удар KOSO ZSDTRP KEIHIN ОКО Carburetor 24 26 28 30 32 34 мм, Со Сила Џет Одговара Трка Скутер АТВ UTVСега нашите акции carburetor големина имаат 24mm,26mm,28mm, 30мм, 32милиметри, 34mm со енергија авион,21mm се производство.одговара за 2 T или 4 Т 50cc да 1000cc мотор, 1 ,2 и 4 цилиндричен мотор се универзални.Answer : ___________________________ Note : 21mm одговара на 50cc да 100cc мотор24mm одговара на 50cc да 100cc мотор26mm одговара на 75cc да 125cc мотор28mm одговара на 75cc да 125cc мотор30мм одговара на 100cc да 150cc мотор32милиметри одговара на 125cc да 200cc мотор34mm одговара на 125cc да 250cc моторкога цел ,можете да ја проверите вашата оригинална хидрати, купи иста или + / 50cc големината ,ќе се спаси бензини qulick трки се кандидира.Производителот : ZSDTRPНаправи : УниверзалнаМодел : За Сите МоделиГодина : Сите ГодиниСтил : Рамни Слајд TM Серија CarburetorБоја : Природна Боја​Оваа carburetor модел точка:1.Universaly измени2.П uickly забрза3.Штеди гориво4.Најдобра продажба на услугиКога цел, можете да избор што големината и телото зборот име што треба, ви Благодариме!Ова е carburetor carburador шоу.​​​

BGN 33.00 54.40
Мотоциклет въглеродни влакна газова бутилка Pad Cover 2004-2005 Kawasaki Ninja ZX10R ZX-10R
 • Ново
Оценка на продукта:

Мотоциклет въглеродни влакна газова бутилка Pad Cover 2004-2005 Kawasaki Ninja ZX10R ZX-10R

Опис: Материјал : јаглерод влакнаБоја : како на сликата покажуваЛесно да се инсталира и да се чува чист100% Сосема нов и неискористениПакет : 1pcsОдговара за следните мотори : За KAWASAKI ZX10 R ZX10 R 20042005Ова тенк заштитник ќе го заштити вашиот резервоар од гребнатини и додава одличен изглед за вашиот мотори.

BGN 78.00 81.58
Карбуратор, карбуратор с болтове уплътнение за 47cc 49cc Minimoto Mini Moto Quad Dirtbike мръсотия под наем нов
 • Ново
Оценка на продукта:

Карбуратор, карбуратор с болтове уплътнение за 47cc 49cc Minimoto Mini Moto Quad Dirtbike мръсотия под наем нов

Хидрати Carburettor Со Завртки & Заптивка За 47cc 49cc Minimoto Мини Мото Quad Dirtbike Dirt Bike Состојба : 100% Сосема Нов Доза внатре дијаметар : 13mm / 0.51" Доза Гром Дупка Проред : 38mm / 1.5" филтер за Воздух Гром Дупка Проред : 38mm / 1.5" Високо квалитетни, трајни Лесно да го инсталирате, висока effiency Работи на повеќето стандардни 47cc & 49cc воздух за ладење Minimoto мотор Одговара на повеќето мини motos, мини dirt велосипеди и мини quad велосипеди (quadards)...

BGN 17.00 18.75