• Ново
Limplus 175L промишлен дигитален ултразвуков пречистване на 28 khz / 40 khz ултразвукова мощност на звука изтриване на масло на прах електронно оборудване

Limplus 175L промишлен дигитален ултразвуков пречистване на 28 khz / 40 khz ултразвукова мощност на звука изтриване на масло на прах електронно оборудване

Buyers rating:
BGN 4542.82

Брой продукти


Limplus 175 L Индустриски Дигитални Ултразвукови Почиста 28 KHz/40 KHz Ултразвукови Моќта Sonic Отстранување Масло Прашина Електронска Опрема


Други функции

Тип Штепсельной Вилици:
САЩ, ЕС, ВЕЛИКОБРИТАНИЯ, AU
документ:
CE
Аларма За Липса На Вода:
No
търговска марка:
limplus
Тип:
Ултразвукова Пречистване На
Продължителност На Пара:
10-15 минути
Номер На Модела:
LS-4801F
Напрежение На Тока (В):
220V
Мощност (W):
2400 W
Обемът на:
175л
Модел:
LS-4801F
Votage(V):
AC220V / AC380V, 3phase
Обемът на:
175л
Ултразвукова сила:
2400
Мощност на нагревателя:
6000
таймер:
0~99мин регулируема
Температура:
20~100C(212F)
G. W:
175Kgs
Материал:
Неръждаема стомана SUS304

Най-добри сделки

30л ултразвукова пречистване на таймер с топъл баня мотоциклет двигател автомобилни части печатна платка обезмасляващ миене машина инжекторные за боклук
 • Ново
Оценка на продукта:

30л ултразвукова пречистване на таймер с топъл баня мотоциклет двигател автомобилни части печатна платка обезмасляващ миене машина инжекторные за боклук

Најдобар Продавање На ПроизводLED Дисплеј 30 L Дигитален Тајмер & Грејач за Контрола на Ултразвукови Почиста 600 W со CEза Моторот Авто Делови Коло Б oard Индустриски Делови Мувла Масло Рѓа Смена Карактеристики : 1...

BGN 630.40
Промишлени ултразвукови пречистване на 38L мощност таймер за регулиране на топлината на дънната платка двигател автомобилни резервни части, масло, ръжда обезмасля?
 • Ново
Оценка на продукта:

Промишлени ултразвукови пречистване на 38L мощност таймер за регулиране на топлината на дънната платка двигател автомобилни резервни части, масло, ръжда обезмасля?

Најдобар Продавање На Производ38 L Дигитални Ултразвукови Почиста за Коло Б oard Индустриски ДеловиАвто Делови Хардвер Лабораториски Инструменти Мотор Блок Карактеристики : 1...

BGN 1053.44
Ново Турмалиновое Бамбуковое Сапун Традиционен Въглища Активна Енергия Билкови Сапун За Акне Гореща Продажба
 • Ново
Оценка на продукта:

Ново Турмалиновое Бамбуковое Сапун Традиционен Въглища Активна Енергия Билкови Сапун За Акне Гореща Продажба

Карактеристики : Придобивките од турмалин сапун : Combats акни и мозолчиња Анти бактериска (бактерии & масло причини за појава на мозолчиња, акни, црна и Whiteheads и ги заглави порите) Лекување и мобилен регенерира(анти стареење) се Осветлува пигментацијата & лузни (лузни на телото, како и) ја Подобрува имунитетот на кожата (спречува breakouts) ја Подобрува циркулацијата на крвта и блескава кожа, настани тонот на кожата Recharges и освежува досадна уморни и кожата, Погодна за лице & телото (за сите типови на кожа) Го намалува губење на косата кога се користи како шампон Елиминира генитален мирис Може да се користи како паста за заби за здрав, жив непцата се Расчисти ruddiness, се осветлува пеги се Опушти лицето и вратот и мускулите не се Расчисти помине Омекнува, бојата темно под очи кругови & овенати eyelids Спецификации : Состојка : Природни растителни сапун база Предмет Тип : Сапун За кожата : Општо Применливи луѓе : Возрасни рок на траење : 3 години Боја : Темно Сива Големина : 7 0 x 43 x 18mm / 2.76 x 1.69 x 0.71" Тежина : 50g Количина : 1 КОМПЈУТЕРЗабелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 2.00 2.85
Ръчно Изработени Сапуни Ароматен Жасмин Лъскав Брилянтен Шампоан За Коса, Сапуни 4 Стила Ремонт На Косъма Дълбоко Хранене Шампоан За Коса Сапун
 • Ново
Оценка на продукта:

Ръчно Изработени Сапуни Ароматен Жасмин Лъскав Брилянтен Шампоан За Коса, Сапуни 4 Стила Ремонт На Косъма Дълбоко Хранене Шампоан За Коса Сапун

Ако Ви Се Допаѓа Овој Објект,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Wish List",Доколку Ви Се Допаѓа Нашата Продавница,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Продавница Листа".Понекогаш имаме изненадување за вас ^^​ andmade Сапуни Мирис на Јасмин, Мазна, Сјајна Коса Шампон Сапун 4 Стилови Поправка на Косата Длабоко храни коренот на Косата со Шампон СапунОпишете : 100% сосема нов & висок qualtyБоја : како на сликата шоу , 4 бои да се избереНЕТО : 60gПакет : 1 * Шампон сапун (не се вклучени кутијата)Испорака : Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Општо земено,ние ќе ја испрати на предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен...

BGN 4.00 5.20
SKYMEN енергоспестяващ мини безжична 5 W USB автоматично USB Акумулаторна умен робот вакуумно въже за пречистване на пода помитане на усвояването на
 • Ново
Оценка на продукта:

SKYMEN енергоспестяващ мини безжична 5 W USB автоматично USB Акумулаторна умен робот вакуумно въже за пречистване на пода помитане на усвояването на

SKYMEN Енергијазаштеда на Мини Безжична 5 W USB Автоматско USB Полнење Паметен Робот Правосмукалка Четка Кат Почиста Убедливо Вшмукување Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Автоматски да се движи и чисти подот чисти...

BGN 28.00 33.60
10л ултразвукова вана за пречистване на мощност регулируем масло, ръжда обезмасляващ лабораторен блок на двигателя на автомобил, мотоциклет печатна платка печка р?
 • Ново
Оценка на продукта:

10л ултразвукова вана за пречистване на мощност регулируем масло, ръжда обезмасляващ лабораторен блок на двигателя на автомобил, мотоциклет печатна платка печка р?

Најдобар Продавачот На ПроизводотСовети за Одржување1 Ве молиме имајте на машина за чистење...

BGN 470.40
ILIFE V5s Pro интелигентен робот прахосмукачка с всасыванием 1000PA сухо и мокро почистване
 • Ново
Оценка на продукта:

ILIFE V5s Pro интелигентен робот прахосмукачка с всасыванием 1000PA сухо и мокро почистване

Пакет содржина : Робот правосмукалка x1,прирачник за Корисникот x1,Далечински управувач x1, филтер x1, страни четка x1,четка за Чистење x1,AC Адаптер x1, Полнење на обвинителна клупа x1,резервоарот за Вода x1 Четка крпа x1

BGN 288.00 411.41
Ултразвукова машина чист 22L ултразвукова машина за почистване на jp-дънна платка част на компютърно оборудване за ултразвуково почистване JP-080
 • Ново
Оценка на продукта:

Ултразвукова машина чист 22L ултразвукова машина за почистване на jp-дънна платка част на компютърно оборудване за ултразвуково почистване JP-080

Ултразвукови почиста машина 22 L ултразвукови чистење машина јпплочакомпјутерски хардвер делови ултразвукови почистаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува : Спецификација : Име : ултразвукови чистење машина ЈП080Напон : 110 V и 220 VМоќност : 500 WФреквенција : 40000 HZКапацитет : 22 LЛагер материјал : не ' рѓосувачки челик (S)Ултразвукови моќта : 480 WГреење моќност : 500 WГолемина на резервоар : 500*300*150 ммПроизвод големина : 530*330*310 ммПакет големина : 63.5*40*39 CMТежина : 13 KGКарактеристика Користите обична вода од чешма, алкохол или растворувач како чистење решение...

BGN 653.31
Горещи Магически Сапун Ароматен Жасмин Лъскава Гладка Коса Шампоан Сапун Ремонт На Коса
 • Ново
Оценка на продукта:

Горещи Магически Сапун Ароматен Жасмин Лъскава Гладка Коса Шампоан Сапун Ремонт На Коса

Топла Магија Сапуни Мирис На Јасмин, Мазна, Сјајна Коса Шампон Сапун Поправка На КосатаОпис : 100% сосема нов и висок квалитет Име : le Jasmin, сапун, шампон Материјал : Крем Мирис : билни темјан Применливи луѓе : Општи Работи : Миење на косата Ефикасност : да се подобри frizz, да се подобри чешање на главата, главата смирувачки, меки, длабоко чистење, да првут, свежо масло контрола Големина : 5.5 x 2cm / 2.17 x 0.79" Боја : Портокал Тежина : 55 g Количина : 1 КОМПЈУТЕР Забелешка : 1...

BGN 4.00 5.14
2000W Anilox roll ултразвукова пречистване на
 • Ново
Оценка на продукта:

2000W Anilox roll ултразвукова пречистване на

Anilox се тркалаат ултразвукови почистаПоради карактеристиките на водабазирани мастило, многу производители се користат ултразвукови чистење земе пред потопување пристап, да го ублажи точка сува мастило остатоци и потоа ултразвучно третман...

BGN 4960.00
1 PC 110V / 220V KS-080AL 20L ултразвукови почистващи машини печатна платка част на лаборатория за пречистване / електронни продукти и т.н
 • Ново
Оценка на продукта:

1 PC 110V / 220V KS-080AL 20L ултразвукови почистващи машини печатна платка част на лаборатория за пречистване / електронни продукти и т.н

1 КОМПЈУТЕР 110 V / 220 V KS080 AL 20 L Ултразвукови чистење на машиниколо делови лабораторија cleaner / електронски производи, итнЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш наколет ,ние не сме одговорни за било царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика покаже : 110 V треба да ред, време е за 7 дена;68 KHZ / 80 KHZ / 120 KHZ / 200 KHZ треба да се направи, за 7 денаДетали за производот : Опис : Модел : KS080 ALРезервоарот материјал : St2.0 mmШколка материјал : Sт1.2 врежана плочаКапацитет на резервоар : 20 LТајмер : 0 30 минути на дигитален тајмерНапојување : AC100~120 V 50 / 60 HZAC220~240 V 50 / 60 HZУлтразвукови моќта : 480 W,8 парчиња на тресат главатаГреење моќност : 500 W(Фрлија алуминиум за греење плоча)Димензии : 430*350*380 MM(L*W*H)Резервоарот големина : 330*300*200 MM(L*W*H)Нето тежина : 15 KGБруто тежина : 16.5 KGМоќ регулатива предмет : 100240 WУлтразвучно фреквенција : 28 / 40 / 68 / 80 / 120 / 200 KHZ(може да се избере еден)За контрола на температурата : на собна температура до 80 ° (digital интелигентна контрола)Добро чистење ефикасност за индустриски професионални апликација : Накит ултразвукови почиста, стоматолошки ултразвукови чистење, Skymen ултразвукови почиста , LPs рекорд ултразвукови почиста ,оптичка леќа ултразвукови почиста ,овошје ултразвукови почиста ,зеленчук ултразвукови почиста ,голф ултразвукови почиста, PCB индустриски ултразвукови почиста, тетоважа ултразвукови чистење, дигитални ултразвукови почиста, голем резервоар ултразвукови почиста машина, ултразвукови чистење машина, пиштол ултразвукови почиста, дигитални ултразвукови чистење опрема, immesible ултразвучно transducers, branson ултразвукови чистење, ултразвук систем, ултразвучно бањи, ултразвукови почистаСјајна слика за домаќинството и за лична употреба откако се чисти : 1.

BGN 699.00 699.22
1PC 110V/220V KS-360AL 2160W ултразвукова пречистване на 130L почистващо оборудване машина за почистване на неръждаема стомана
 • Ново
Оценка на продукта:

1PC 110V/220V KS-360AL 2160W ултразвукова пречистване на 130L почистващо оборудване машина за почистване на неръждаема стомана

1 PC 110 V / 220 V KS360 AL 2160 W Ултразвукови Почиста130 L Чистење на Опрема од Нерѓосувачки Челик за Чистење МашинаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш наколет ,ние не сме одговорни за било царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : 110 V треба да ред, време е за 7 дена;68 KHZ / 80 KHZ / 120 KHZ / 200 KHZ треба да се направи, за 7 денаСпецификација : Модел : KS360 ALУлтразвучно фреквенција : 40000 HzЛагер материјал : St2.0mmШколка материјал : St1.2 втиснување плочаКапацитет : 130 LВреме контрола : 030 минути дигитално мерење на времетоЗа контрола на температурата : на собна температура до 80 степениНапојување : 50 / 60 Hz, AC 220240 V глобална напојување за AC100120 V, 50 / 60 HzУлтразвукови моќта : 2160 W, 36 Земјотрес главаМоќта на вредноста опсег : 9002160 WГреење моќност : 2000 WПреглед димензија : 700*500*720mmРезервоарот големина : 650*450*450 ммПакет големина : 835*580*855mmН...

BGN 2368.00 2492.42
Най-Новият Многофункционален Двойна Странична Четка Робот Прахосмукачка Топ Робот Прахосмукачка За Домашни Любимци Коса Завод
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-Новият Многофункционален Двойна Странична Четка Робот Прахосмукачка Топ Робот Прахосмукачка За Домашни Любимци Коса Завод

Име на производ : Најновиот Мултифункционален Робот Правосмукалка врвот робот правосмукалка за домашно милениче коса фабрикаОписи : Овој модел има многу напредни функции,Љубезно ве молиме да се најде како што е подолу : Убедливо, правосмукалка, mopping и дезинфекцијаИсклучително ниско ниво на бучава ( најниско ниво кај оваа индустрија)Распоред на работа, "целосна оди" чистење, брзина избор.Безжичен далечински контролерЛесно да се расклопуваатНесудир браник со подобри перформансиДетални Карактер : 1...

BGN 430.40
Машина за ултразвук чист 2л 220V за уреда JP-010 почистване на бижута
 • Ново
Оценка на продукта:

Машина за ултразвук чист 2л 220V за уреда JP-010 почистване на бижута

Добро чистење ефикасност за индустриски професионални апликација : Накит ултразвукови почиста, стоматолошки ултразвукови чистење, Skymen ултразвукови почиста , LPs рекорд ултразвукови почиста ,оптичка леќа ултразвукови почиста ,овошје ултразвукови почиста ,зеленчук ултразвукови почиста ,голф ултразвукови почиста, PCB индустриски ултразвукови почиста, тетоважа ултразвукови чистење, дигитални ултразвукови почиста, голем резервоар ултразвукови почиста машина, ултразвукови чистење машина, пиштол ултразвукови почиста, дигитални ултразвукови чистење опрема, потопна ултразвучно transducers, подводни ултразвучно трансдуцерот, branson ултразвукови чистење, ултразвук систем, ултразвучно бањи, ултразвукови почистаСјајна слика за домаќинството и за лична употреба откако се чисти : 1.Есцајг...

BGN 79.00 82.66
Кошница машини ултразвук почистване на моторно масло 15л Обсаливая боклук лаборатория на дънната платка ми механични части електронен таймер
 • Ново
Оценка на продукта:

Кошница машини ултразвук почистване на моторно масло 15л Обсаливая боклук лаборатория на дънната платка ми механични части електронен таймер

Најдобар Продавачот На ПроизводотОбјектот спецификитеСовети за Одржување1 Ве молиме имајте на машина за чистење...

BGN 477.44
Дигитална ултразвукова чистящая машина таймер 1.4 л вана очила стоматологични часовници прибори CD дезинфекция бижута миене Protesis част
 • Ново
Оценка на продукта:

Дигитална ултразвукова чистящая машина таймер 1.4 л вана очила стоматологични часовници прибори CD дезинфекция бижута миене Protesis част

Најдобар Продавачот На ПроизводотОбјектот спецификите Контактирајте со насВе молиме не двоумете се да ме контактирате доколку ви треба дополнителни информацииWhatsapp / Tel : +8618025853042Веб : Адреса : 5 H,Beifang Junyi Бизнис Центар, Baoan Fuyong Област,Шенжен,Кина (Копно)

BGN 82.32