• Ново
20pcs=10 листа лятото е новата гореща разпродажба професионална епилация двустранно студена восъчна ивица хартия за краката, тялото, лицето 1761817

20pcs=10 листа лятото е новата гореща разпродажба професионална епилация двустранно студена восъчна ивица хартия за краката, тялото, лицето 1761817

Buyers rating:
-23 % BGN 4.00
BGN 5.20

Брой продукти

20pcs=10sheets Лето Нова Топла Продажба 10pcs Професионални Отстранување на Влакна Двојно Двострано Ладен Восок Ленти од Хартија За Нога Тело Лице 1761817
КАКО ДА СЕ КОРИСТИ 1.Стави восок хартија помеѓу вашите раце ,триење за околу 5 секунди за да се загрее тоа да биде мека. 2.Полека кинење до восок хартија (пред кинење нагоре, вашиот може да се прилагоди според отстранување на влакна област) 3.Земи го другиот крај на восок хартија, а потоа исправете на отстранување на влакна област,стави восок хартија на подрачјето на должината на телото раст на косата насока и да ја направат рамен. 4.Без да се чека, заостри вашата кожа, веднаш да се откине восок хартија во позиција на телото раст на косата (Забелешка : не се 90 ° до кинење, но и до 180 ° назад кинење) 5.Ако повеќе од остаток на восок, на располагање навлажнувачки брише или избрише восок со маслиново масло.
6.Конечно се применуваат поправка течност

Други функции

Пол:
Жена
НЕТНО ТЕГЛО:
0,06 кг
Номер На Модела:
Документи
Съставка:
Хартия За Епилация
Тип Елемент:
Крем За Епилация
Тип Елемент:
Крем За Епилация
Съдържание На Пакета:
20pcs х хартия за епилация
Размери на продукта ( Д х Ш х в ):
18.50 x 8.00 x 0.50 см
Цвят:
Сини
Брой:
20pcs=10 листа

Най-добри сделки

100 грама/пакет Лайка вкус депилация гореща филм твърд восък боб пелети кола маска на бикини епилация с восък за летния сезон
 • Ново
Оценка на продукта:

100 грама/пакет Лайка вкус депилация гореща филм твърд восък боб пелети кола маска на бикини епилация с восък за летния сезон

1 Ако цената на вашите нарачки , тоа ќе биде пратена од "Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус" и не може да се следи по пакет лево Кина...

BGN 8.00 9.12
Нов 250 г а depilator твърд восък, перли, топчета крем бразилски горещ филм нарастващ е боб епилация не хартиената лента Harsen Ontharen
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов 250 г а depilator твърд восък, перли, топчета крем бразилски горещ филм нарастващ е боб епилация не хартиената лента Harsen Ontharen

Карактеристики : 1.250 g / торба;100% Сосема Нов и висок квалитет 2.Тврд восок грав е загреана на соодветна температура,точка на топење е 120 C,користејќи точка : 48 C 3.Материјалот е природен колофон и какао путер, навлажнувачки кожата,тоа може да се чистат и поправка на мртвата кожа...

BGN 17.00 19.20
dscosmetic Нова 26 мм голям помазок възли цветна смола дръжка изкуствена коса мъжки помазок фризьорски салон четка
 • Ново
Оценка на продукта:

dscosmetic Нова 26 мм голям помазок възли цветна смола дръжка изкуствена коса мъжки помазок фризьорски салон четка

dscosmetic Нови Пристигнување 26mm Голема четка за бричење Јазли Шарени Смола се Справи со Синтетички Влакна mens влажни Четка за Бричење Функција: Синтетички четка за коса е брзо сушење и не е лесно да падне...

BGN 40.00
1 бр. електрическа самобръсначка острието бритвенная корона подмяна на бритвенного нож за Philips S5000 S5210 S5380 S5570 S5079 S5110 S5090 S5013 S5380
 • Ново
Оценка на продукта:

1 бр. електрическа самобръсначка острието бритвенная корона подмяна на бритвенного нож за Philips S5000 S5210 S5380 S5570 S5079 S5110 S5090 S5013 S5380

1pcs Електрични Жилет Сечилото Хлапак Главата Замена Хлапак Ножот За Philips S5000 S5210 S5380 S5570 S5079 S5110 S5090 S5013 S5380Опис : 100% Нов, Без Пакет...

BGN 9.00 15.46
Мъжете и жените безболезнено крем за депилация на краката депиляционный крем за епилация на подмишниците крака Крем за епилация 60g стомана
 • Ново
Оценка на продукта:

Мъжете и жените безболезнено крем за депилация на краката депиляционный крем за епилация на подмишниците крака Крем за епилация 60g стомана

Ако Ви Се Допаѓа Овој Објект,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Wish List",Доколку Ви Се Допаѓа Нашата Продавница,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Продавница Листа".Ние нудиме на Голема Цел од Голем Попуст ,Ако Имате Било какви прашања,ве Молиме Контактирајте со Нас ви Благодарам многу!!!Мажите И Жените Безболно Depilatory Крем Нозе Депилација со Крем За Отстранување на Влакна За Мишка Нозе Отстранување на Влакна Крем 60g отстранување на Влакна : рака, нога, гениталии, лицето, пазувите Посебна намена козметика : (depilatory креми) Ефикасност : отстранување на влакна Спецификација тип : нормален рок на траење : 3 години Погоден за нега на кожа : било кожата Нето содржина : 60 (g / ml) Пакување : 1 парчиња Тежина : 90gЗабелешки : 1...

BGN 4.00 4.78
На носа на ухото вежди машинка за подстригване с 1*ААА батерии микро точността на отстраняване на пишеща машина за подстригване самобръсначка електрически грижа з?
 • Ново
Оценка на продукта:

На носа на ухото вежди машинка за подстригване с 1*ААА батерии микро точността на отстраняване на пишеща машина за подстригване самобръсначка електрически грижа з?

Име на Убавината Електроника модел XM210 розова Боја материјал квалитет на Алуминиум цевка, пластична спецификации 11*2.5*21cm Пакување Количина 100 / кутија Надворешниот кутија големина од 45*24*37cm100% Сосема Нова Боја : Како се покаже Пакување Содржина : 1pcs Одговараат за : Нозе, Срамни Влакна, Веѓа, Пазувите на Косата, Рака на Косата Користење Со Еден AAA Батерија, Објект без батеријаКарактеристики : 1, употребата на алуминиум школка, површината спреј бои, светли и нежна боја, површината текстура е добар;2, за женската кожа дизајн, така што вашата кожа ќе не биде случајно рбет; така можете да користите остатокот увери;3, може да ви помогне лесно да се намали на веѓата, лицето, ушите, косата, грб, телиња и други дополнителни мали косата;Додатоци : четки, чешли

BGN 4.78
Лична хигиена преносими електрически носа, ухото, шията, на веждите, на косата машинка за подстригване самобръсначка машина за разкрояване на фризьор Отстраняване
 • Ново
Оценка на продукта:

Лична хигиена преносими електрически носа, ухото, шията, на веждите, на косата машинка за подстригване самобръсначка машина за разкрояване на фризьор Отстраняване

Лична Нега Преносни Електрични Носот во Увото Вратот Веѓа Коса Тример Хлапак Clipper Groomer Смена за Мажи Жени СВ Карактеристики : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетОбјект : Мие Електрични Mens Носот во Увото Коса Лице Лицето Брада Мустаќи Тример 2 во 1 црна Хлапак Clipper Смена Почиста КМ 9688Оваа Носот и Уво Коса Тример е полнење, може да се usewith надвор кабелот за 45 минути по целосно наполнет.Дизајн За Носот или ушите на Косата, Тоа е совршена големина од не ' рѓосувачки челик средување на главата добро за нос и уво отстранување на влакна на лицето.Таа има мали нерѓосувачки челик средување на главата што е перат за хигиена, чистење, Доколку Ротационен нож систем со кружни сечилото акција кои ефикасно се скратува на обраснати косата на вашиот нос или уво ѕид, Безбедност конус главата води коса во сечилото и ја штити кожата од директен контакт.Професионални лични хлапак, одличен придружник за патување со мала тежина дизајн и стилски форма, најдобар избор на подарок за вашиот љубовник или пријатели.Спецификација : Производ : Носот И Уво Коса ТримерВлезен Напон : 220240 V 5060 HzПотрошувачка на енергија : 3 WВреме на полнење : 8 HДолжина : 13.5 cm / 5.31" (1 инч=2.54 см)Батерија : 1*АА Батерија (Не се вклучуваат)Карактеристики : Носот тример&мажите хлапак 2 in1Нанадвор тесен отворПерат за хигиенски средства за чистење.Поголема безбедност,Удобно и безбедноЛуксузен дизајн,Стилски формаCordless операција,современ Дизајн.Предупредување : Не вметнување на уредот понатаму во вашиот nostril или уво дупка од тесниот совет на надворешниот нож, исто Така, не притиснете на тример енергично во вашиот nostril, или уво дупка.

BGN 3.00 3.58
Lyrebird high-class сребристи двоен край безопасен бръснач бритвенная бръснач S3 високо качество с бяла кутия нов
 • Ново
Оценка на продукта:

Lyrebird high-class сребристи двоен край безопасен бръснач бритвенная бръснач S3 високо качество с бяла кутия нов

Ние обезбедуваме ЛОГОТО прилагодување слободно ,мин цел количество е 10 PCS или повеќе од 150 Lyrebird висока класа Сребрена двојна предност за безбедност на жилет за Бричење жилет S3 Врвен квалитет со бела кутија НОВИНајдобар агол за повеќето пријатно чувствоАко треба НЕМА ЛОГОТО жилет,ве молиме имајте на ум тоа...

BGN 23.00 27.62
Професионален Козметичен И Фризьорски Салон Мъжете Дървена Пискюл За Бръснене + Държач От Неръждаема Стомана Поставка + Черно Крем Сапун Чаша За Купата На Набор От
 • Ново
Оценка на продукта:

Професионален Козметичен И Фризьорски Салон Мъжете Дървена Пискюл За Бръснене + Държач От Неръждаема Стомана Поставка + Черно Крем Сапун Чаша За Купата На Набор От

Опис : Неопходен помошник за секојдневна лична бричење Најлон четка за коса е брзо сушење и не е лесно да падне. Висок квалитет, може да ви даде врвен бричење искуство. Дојде со бричење сад и бричење носителот застане. Четка Материјал : Природно Дрво Рачка + најлон коса Големина на четката : 100mm / 4inch Бричење Стојат Материјал : Нерѓосувачки Челик Стои Големина : Прибл...

BGN 16.00 17.15
Директен бръснач бръснене самобръсначката сгъваем бръснач Златен долар модел 200 высококлассное нож от неръждаема стомана с подарък кутия 100 бр./лот нова
 • Ново
Оценка на продукта:

Директен бръснач бръснене самобръсначката сгъваем бръснач Златен долар модел 200 высококлассное нож от неръждаема стомана с подарък кутия 100 бр./лот нова

Директно Жилет за Бричење жилети Злато долар Модел 200 Висока КЛАСА не ' Рѓосувачки Челик Сечилото со подарок кутија НОВИАко не ни е потребна пластична кутија,цената ќе биде пониска бидејќи пластична кутија превозот цената е висока.Бренд име : Злато доларМодел : 200Сечилото материјал : ВИСОКА КЛАСА не ' Рѓосувачки ЧеликСечилото цврстина : 5860Рачка материјал : Висока јачина ABSНето тежина : appr 51g / 0.112 lbКина познати жилет,остар,ниска ценаПлаќањеКредитни картички,навремени банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union).Можете да изберете метод што е најзгодно за вас...

BGN 1304.00 1738.24
Нов депиляционный восък гореща фолио твърди восъчни боб крем за епилация бразилският топчица восъчен епилация бикини Епилация с кола маска без ленти 250 гр
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов депиляционный восък гореща фолио твърди восъчни боб крем за епилация бразилският топчица восъчен епилация бикини Епилация с кола маска без ленти 250 гр

Спецификација : Име на Производ : Тврд Восок Грав Нето Тежина : 250g Погоден тип кожа : Било на кожата Употреба : За Убавината на Кожата Место на Потекло : Кина Функција : 100% нов и висок квалитет Не ленти или пред восок, масло потребни за Одличен за силна & парична казна влакната...

BGN 16.00 19.17
Електрическа детска глава тример за коса подмяна на главата на главата на Etra за Philips RQ1250 RQ1150 RQ1280 бръснач за епилация за мъже
 • Ново
Оценка на продукта:

Електрическа детска глава тример за коса подмяна на главата на главата на Etra за Philips RQ1250 RQ1150 RQ1280 бръснач за епилация за мъже

Електрични Бебе Коса Тример Главата Замена Главата за Etra Главата за Philips RQ1250 RQ1150 RQ1280 Хлапак Мажите Отстранување на ВлакнаОпис : 100% Нов, Без Пакет...

BGN 13.00 15.81
Директен Фризьорски Край Стоманен Бръснач Сгъваем Държач Бритвенного На Ножа-Часова Без Остриета
 • Ново
Оценка на продукта:

Директен Фризьорски Край Стоманен Бръснач Сгъваем Държач Бритвенного На Ножа-Часова Без Остриета

Професионални права жилет држачот.Ова директно жилет носител е идеален за берберот продавници и салони за коса употреба.Стил : МодаЖилет Материјал : Нерѓосувачки ЧеликПати Жилет Должина : 13cm / 5.12" (Прибл.)Се одвиваат Жилет Должина : 22cm / 8.66" (Прибл.)Забелешки : Производот е жилет носителот само, на ножот не е вклучена.Поради светлината и на екранот за поставување разлика, објектот е боја може да биде малку поинаков од слики.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.Пакетот Вклучува : 1 x Жилет за Бричење (Само Носителот, Без Нож)

BGN 3.00 4.14
Пружинно-Катаная Епилация На Лицето Резбово Епилация Грим Инструмент За Жени Грижи За Лицето, Здраве, Красота Эпилятор Бръснене Грим R007
 • Ново
Оценка на продукта:

Пружинно-Катаная Епилация На Лицето Резбово Епилация Грим Инструмент За Жени Грижи За Лицето, Здраве, Красота Эпилятор Бръснене Грим R007

Се одликува со лесна, безболна алатка за да се отстрани лицето коса Пенкало димензии и мала тежина, лесно да се носат и користат Рачки на секој крај на пролетта ги Отстранува косата и коренот за долготрајни косаслободен тен и имајте нежни кожата сјај Погоден за отстранување на влакната на челото, образите и брадата (не треба да се користи за веѓи) Материјал : не ' рѓосувачки челик, серпентина пролет и пластични рачки Како да го користите : вие не треба восоци, кајгана или stinging лосиони, само наведнуваат на стап во превртен "U" и место него во однос на влакната што сакате да ја отстраните, задржете на рачки, пресврт на стап во спротивни насоки, на влакната се заробени помеѓу цврсто серпентина пролет која костец и ги отстранува нив во една брза движење

BGN 1.00 1.31
Титуляр ножче за бръснене от неръждаема стомана пътна поставка за бръснене за фризьорски инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Титуляр ножче за бръснене от неръждаема стомана пътна поставка за бръснене за фризьорски инструменти

Item Type : Жилет СтојатМатеријал : алуминиумски легури бакарБоја : СребренаОбјектот големина : 4.8 cm *3cm / 1.7 * 1.2 воОбјектот тежина : 145gТешки бакар алуминиум жилет застане.Не се лизга мат, не е лесно да падне или се движат.Се вклопуваат речиси сите вид на прирачник жилет.Жилет се залага за 45 степени агол!Направени од високо квалитетен материјал ќе трае долго време1 * Жилет Standed( Било други производи се прикажани)Испорака : Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

BGN 26.40
Мъжки лична хигиена електрически носа ухото машинка за подстригване на коса фризьор Razor led подсветка безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Мъжки лична хигиена електрически носа ухото машинка за подстригване на коса фризьор Razor led подсветка безплатна доставка

Мажите Лична Нега Електрични Носот во Увото Коса Тример Groomer Хлапак Со LED Светло бесплатен превозотЛични Коса Тример( батерија, не се вклучени )100% Сосема нов и висок квалитетСовршено се вклопува и за вас и за вашето семејствоВграден LED светлоГума не се лизга зафатПридвижуван од еден AAA батерија( не се вклучени )Количина : 1pc2 чешел прилози за средување на веѓите / mustaches...

BGN 14.38
250 г Депиляторная гореща филм твърд восък боб гранули восък епилация бикини епилация с восък за епилация на окосмяването по тялото бразилски восък за обезкосмяван?
 • Ново
Оценка на продукта:

250 г Депиляторная гореща филм твърд восък боб гранули восък епилация бикини епилация с восък за епилация на окосмяването по тялото бразилски восък за обезкосмяван?

Спецификација : Име на Производ : Тврд Восок Грав Нето Тежина : 250g Погоден тип кожа : Било на кожата Употреба : За Убавината на Кожата Место на Потекло : Кина Функција : 100% нов и висок квалитет Не ленти или пред восок, масло потребни за Одличен за силна & парична казна влакната...

BGN 16.00 19.17
Чист Язовец коса помазок с дръжка смола лицето фризьорски салон красота инструмент традиционно бръснене
 • Ново
Оценка на продукта:

Чист Язовец коса помазок с дръжка смола лицето фризьорски салон красота инструмент традиционно бръснене

DSCOSMETICЧиста Јазовец Коса Четка за Бричење со Смола се Справи со Лицето Берберот Убавина Алатка традиционалните бричењеобјектот спецификитеБренд име : dscosmetic број на модел на :дсс 003 Боја : црнаПредмет Тип : Четка За БричењеМатеријал : Чиста Јазовец коса + Црна Смола Рачкаодделение : петто одделениеОпис : Дијаметар на четка глава : 50mmСе справи со Висина : околу 55ммКол на Рачка дното : за 38mmКарактеристики : .рачно изработени Мора да имаат за близок удобно избричат Нежно exfoliates кожата и создава еден богат, смирувачки подоцна Густо исполнето четка глава Одличен вредност на оваа ценаПакет се вклучени : 1 x Бричење Четка(не inclnding други производи)Како Да Се Грижи За Вашата Четка 1...

BGN 20.80