• Ново
5 см оптично стъкло тройната триъгълна Призма рефрактор физически експеримент с кутия за деца, подарък-M25

5 см оптично стъкло тройната триъгълна Призма рефрактор физически експеримент с кутия за деца, подарък-M25

Buyers rating:
-22 % BGN 6.00
BGN 7.71

Брой продукти

5cm Оптичко Стакло Тројно Триаголен Призмата Refractor Физика Експериментираат Со Кутија За Деца Подарок M25 Опис : 100% Сосема нов и висок квалитет
Триаголен призми се користи за да ја растера светлината, што е да се скрши светне во својата спектрални компоненти(боите на виножитото).
Покажете ја вашата деца виножито
Со пристоен подарок кутија,тоа е добар подарок за пријатели
Страна Должина : Околу. 3 см
Призмата Должина : Околу. 5cm
Материјал : оптичко стакло, а не пластични
Пакетот Вклучува : 1x 5cm Оптичко Стакло Тројно Триаголен Призма

Други функции

Номер На Модела:
10979.01
Форма:
триъгълник
Материал:
оптично стъкло
Качество На Повърхността:
80/50
Допуск На Ъгъла На Наклон:
60 градуса
търговска марка:
Инпеланью
На плоскостта:
18 см
Толеранс На Размерите:
3х5см

Най-добри сделки

Оригинален сок 3 на скалата Oe / Bmas sacch / KMW нов дизайн калибровочная дръжка рефрактометър RHBN-44SATC
 • Ново
Оценка на продукта:

Оригинален сок 3 на скалата Oe / Bmas sacch / KMW нов дизайн калибровочная дръжка рефрактометър RHBN-44SATC

RHBN44 SATC Нов Дизајн РефрактометарСпецификацијаМерен Опсег : 0190°Oe, 038°KMW Babo, 044%mas sacchРезолуција Фактор : 2°Oe, 0.5°KMW Babo, 0.5%mas sacchФокусот е прилагодлива и може да се контролира рачноДоаѓа со несе тркалаат стојатСо многу полесна тежина и подолгоОпремени со dualскала за мерење кој обезбедува директна читањеВисок квалитет и точни тестирање на резултати се загарантираниОдобрени од страна на строга квалитетот и стандардите за безбедностИздржливи, Тешки и лесни со своите алуминиумска конструкцијаНаправени со највисоки и најдобрите квалитет на алуминиум & гумаCushioned со мека & удобно не се лизга гумениФункцијаRHBN44 SATC е надградена верзија на RHB44 SATC со дополнителни функции на ВГРАДЕН ВО КАЛИБРАЦИЈА KNOB, има многу ПОЛЕСНА ТЕЖИНА, и ПОДОЛГОМоделот е дизајниран за meauring на содржина на шеќер и Oe на овошен сок (оригинал сок).Додатоци се вклучени : 1pc Pipette ***упатство за ракување***Минизавртка возачот***Мека заштитна за носење или сино пластични случајГаранција : Понуда 1 години гаранцијаПолитика на враќање Ако примите неисправни item(s),љубезно ве молиме да не известите во рок од 7days...

BGN 46.38
Нов USB кабел за зареждане на тахеометров TOPCON, подходящ за системата за WIN7, WIN8
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов USB кабел за зареждане на тахеометров TOPCON, подходящ за системата за WIN7, WIN8

НОВИОТ USB Преземете Кабел за TOPCONTotal Станици, одговара за WIN8 WIN7 системНие ќе брод вашата Ali Express АДРЕСА во рок од 48 часа од приемот на расчисти исплата.Опис Исплата На Превозот Политика За Враќање Policiy Повратни Информации Работата Опис На ВреметоКарактеристики : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на USB Преземете кабел за Податоци за TOPCON вкупно станици со 1 CD Возачот софтвер е Компатибилен со Windows 7, Windows 8 systemКабел должина е околу 1.8 m или може да бидат направени од страна на потреби на клиентите Конвертирате USB на 6пински машки TOPCON интерфејсНајдобра услуга со пониска цена,изобилство инвентарPackageincludes : 1 PCS x TOPCON USB кабелПлаќање Ние прифаќаме alipayonly.Ве молиме да направите исплата, како е можно поскоро по купувањето (не подоцна од 7 дена по аукција крајот).За повеќе објекти купување, ве молиме пополнете ја касата само откако ќе го победи на сите ваши елементи.За ваша погодност, превозот попусти ќе се применува автоматски на исходот.Превозот Политика 1...

BGN 16.00
MSOQ-120 оптична леща Fresnel, конденсационная леща, материали Pmma, размер: 120X2mm, фокусно разстояние: 180mm, разстоянието между пръстените: 0.5 mm
 • Ново
Оценка на продукта:

MSOQ-120 оптична леща Fresnel, конденсационная леща, материали Pmma, размер: 120X2mm, фокусно разстояние: 180mm, разстоянието между пръстените: 0.5 mm

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 120 X2mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 180mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

BGN 336.00
Цифров лазерен измерител на разстояние лазерен измерител на ръчно пузырьковый ниво далекомер, далекомер Лента LCD дисплей с подсветка Measur
 • Ново
Оценка на продукта:

Цифров лазерен измерител на разстояние лазерен измерител на ръчно пузырьковый ниво далекомер, далекомер Лента LCD дисплей с подсветка Measur

Спецификации : Мерен опсег : 60m (196ft)Точност : ±2mm(±0.08 инчи)Ласерски класа : II Класа.Ласерски тип : 635nm,Податоци евиденција : 100 евиденцијаТемпературата на работа : 0 ~ 40 °C (32 ~ 104 °F)Продавница температура : 20 ~ 60 °C (4 ~ 140 °F)Автоматско исклучување : по 150 секундиАвто отсечени ласерски : по 30 секундиНапојување : 2 x 1.5 V AAA батерии (НЕ се Вклучени)На животниот век на батеријата : up to 3000 мерењаПакет се вклучени : 1 x Ласерски Метар Далечина1 x Торбичка1 x Држи Јаже1 x упатството за

BGN 36.00 44.99
Мини увеличительный джоба 5X 45 мм сгъваема златар лупа лупа Лупа на обектива
 • Ново
Оценка на продукта:

Мини увеличительный джоба 5X 45 мм сгъваема златар лупа лупа Лупа на обектива

Опис : Виткање зголемувачот џеб стакло со Мала торбичка дизајн, преносни и лесно да го носите и користите секаде Идеален за читање помош во нискосветлосни услови Многу безбедно во кожа торбичкаСпецификации : Укината Големина (L*W*T) : 7.1 x 5.5 x 1cm / 2.79"x2.16"x0.39"(приближно) Зголемувачот стакло (со дијаметар) : 45mm / 1.77" Вкупно дијаметар : 54mm / 2.12" Боја : Црна Количина : 1 компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 1.92
Безплатна доставка, CE, най-60x/0.85 mm-W/пружинен микроскоп ахроматический обектив, DIN160mm за био-микроскоп, високо качество
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка, CE, най-60x/0.85 mm-W/пружинен микроскоп ахроматический обектив, DIN160mm за био-микроскоп, високо качество

Добредојдовте на Микроскопија Онлајн продавница Гранка за Микроскопа & Микроскоп компонентиНие снабдување со многу професионални микроскоп и компоненти за Микро светот ги користат, и најдобрите медицински светлата & loupes за Лекарите погодност за користење.Наддавање Забелешка : Ова е Оптика професионални Инструменти продавница – која продажба Микроскопа и Компоненти за Светот Крајните Корисници.За да се поддржи точни решенија за нивните Професионални работи во Лабораторија, Индустриски, Материјали од Научната област.Главни инструменти беа добро се продава во Познатиот Електроника Група, Многу Познатиот Универзитет, Лабораторија Scientifics Единици , Полудиригент поле, итн.Добредојдени сте да се понуди на нашата Продавница! Топла продажба Одлична Професионален производНаддавање цена, со исклучок на увоз даночни во вашиот локален сајт : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 47.98
Увеличително стъкло, лупа 8x бижута обектив висулка лупа верига монокль колие t22
 • Ново
Оценка на продукта:

Увеличително стъкло, лупа 8x бижута обектив висулка лупа верига монокль колие t22

Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Злато / Сребрена Рака Синџир Ѓердан метал lanyards со лупа Pendant Loupe Декоративни Monocle Ѓердан Зголемувачот Pendant Монета лупа Метални синџир виси украси од стакло HD леќа зголемувачот лупа ѓердан подарок Користи за : хобисти, печат колектори, jewelers, мапата читатели, види поправка, студентите итн...

BGN 3.00 3.07
USB 5.0 MP HD 11.1 inche Digital Industry Microscope Camera + Table Stand + 180X Zoon C-mount Lens + 144 LED Light
 • Ново
Оценка на продукта:

USB 5.0 MP HD 11.1 inche Digital Industry Microscope Camera + Table Stand + 180X Zoon C-mount Lens + 144 LED Light

ИСТАКНА!!!Сите производи што се продаваат се добро тестирање и добро пакување пред превозот.Сепак, хартија, картонска кутија, не е прав слободни, и микроскоп камера полнење има многу метални делови / компоненти и ако било слика кора надвор од гребење на метал делови на штандови, платформи, барови и леќи или било прашина на нив, што е сосема нормално и не се причина за барање за надомест на штета или враќање на средствата.Ве молиме љубезно ве молиме да се разбере.Ако сакате совршена колекции без било прашина / гребнатини / сликарство кора исклучување на секој компоненти, ве молиме да ги референца на горенаведените информации.Ви благодариме на соработката.Се истакна : Ве молиме место на налози со вашето име и презиме...

BGN 622.00 731.20
Преносим 2x клип на увеличително стъкло, Лупа HD леки очила за възрастните хора четене оптични инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Преносим 2x клип на увеличително стъкло, Лупа HD леки очила за възрастните хора четене оптични инструменти

Карактеристики : 100% Сосема нов & Висок квалитет Издржлив, лесен и висок квалитет ABS изградба Одлично за збирки, кола, накит, итн...

BGN 17.20
Гореща калибровочная дръжка елемент на продажбите 0-18% Рефрактометър Брикс RHBN-18ATC
 • Ново
Оценка на продукта:

Гореща калибровочная дръжка елемент на продажбите 0-18% Рефрактометър Брикс RHBN-18ATC

RHBN18 ATC Нов Дизајн РефрактометарСпецификацијаМерен Опсег : 018%BrixМинимална Поделба : 0.1%Brix(ATC) Температурна Компензација Опсег : 10°C30°CФокусот е прилагодлива и може да се контролира рачноДоаѓа со несе тркалаат стојатСо многу полесна тежина и подолгоОпремени со dualскала за мерење кој обезбедува директна читањеВисок квалитет и точни тестирање на резултати се загарантираниОдобрени од страна на строга квалитетот и стандардите за безбедностИздржливи, Тешки и лесни со своите алуминиумска конструкцијаНаправени со највисоки и најдобрите квалитет на алуминиум & гумаCushioned со мека & удобно не се лизга гумениФункцијаRHBN18 ATC е надградена верзија на RHB18 ATC со дополнителни функции на ВГРАДЕН ВО КАЛИБРАЦИЈА KNOB, има многу ПОЛЕСНА ТЕЖИНА, и ПОДОЛГО.Моделите со висока резолуција Brix скала се развиени за ниска концентрација.Овој опсег може да се измери ниска концентрација во овошни сокови, газирани пијалоци, грозје за вино и повеќето видови на пијалоци.На RHBN18 ATC има Автоматска Температурна Компензација на Системот.RHBN18 и RHBN18 ATC, исто така, може да се користи во Нафта тестирање, особено во Индустријата ТечностиСечење течности и Подмачкување на нафта.Додатоци се вклучени : 1pc Pipette ***упатство за ракување***Минизавртка возачот***Мека заштитна за носење или сино пластични случајГаранција : Понуда 1 години гаранцијаПолитика на враќање Ако примите неисправни item(s),љубезно ве молиме да не известите во рок од 7days...

BGN 46.38
10X метална цилиндрична скала лупа фокусно разстояние регулируема лупа за оценка на бижута печатни платки лупа
 • Ново
Оценка на продукта:

10X метална цилиндрична скала лупа фокусно разстояние регулируема лупа за оценка на бижута печатни платки лупа

10 X Метал Цилиндрични Скала Loupe Фокус Растојание Прилагодливи Зголемувачот за Накит Оценување или PCB Кола• 1 Сосема Нов и Hight Квалитет• 2...

BGN 49.00 55.68
co2 лазер GaAs материал фокусирующий обектив диаметър 20 мм 50,8 мм фокусно разстояние за co2 лазерно гравиране и рязане
 • Ново
Оценка на продукта:

co2 лазер GaAs материал фокусирующий обектив диаметър 20 мм 50,8 мм фокусно разстояние за co2 лазерно гравиране и рязане

co2 ласерот Ga As материјал се фокусира леќа 20mm дијаметар 50.8 mm фокус растојание за co2 laser гравирање и машина за сечењеВрвен Квалитет на Оригиналниот Gallium arsenide Co2 Laser Леќа 19.05 mm Dia50.8mm FocДолжина За Ласерски Машина за СечењеЛеќа информации детали : Co2 ласерот се Фокусира леќаДијаметарФокусна ДолжинаРабот ДебелинаСтруктураМатеријалмминчмминчмминч200.7850.8220.08planoконвексни,МенискусGa AsНашиот објектив функцијаGa As Ga As Фокус леќа Погоден за сите видови на ласерски цевки Спецификации : Дијаметар ¢ 20mm Фокусна должина : 50.8 mm 2inch Гравирање, сечење / ласерски машина Црна и зелена еден кристално военоодделение материјали стабилна избришелеќа локација во ласерски главиЛеќа чистење методЧистење на леќи, мора да се биде многу внимателен, пред чистење, ве молиме погледнете ги следниве информации : 1...

BGN 48.00
Мини джобен 6X 58 мм сгъваема бижутериен лупа увеличительный очите лупа стъклена леща t22
 • Ново
Оценка на продукта:

Мини джобен 6X 58 мм сгъваема бижутериен лупа увеличительный очите лупа стъклена леща t22

Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Метал&Пластични Боја : Црна Мини Џеб 6 X 58mm Виткање Накит Зголемувачот Зголемена Око Стакло Loupe ЛеќаОпис : Виткање зголемувачот џеб стакло со Мала торбичка дизајн, преносни и лесно да го носите и користите секаде Идеален за читање помош во нискосветлосни услови Многу безбедно во кожа торбичкаСпецификација : Укината Големина (L*W*T) : 750 x 50 x 10мм (приближно) Вкупна Должина : 150mm Ефективни дијаметар : 58mm Зголемување : 6 X Количина : 1 компјутер Забелешка : 1.Таму може да биде 01cm грешки поради прирачник за мерење.Ве молиме овозможи мала грешка на мерењето...

BGN 2.00 2.53
Окуляр УСБ цифров св 0.35 MP Електрически целия окуляр ККД метал имейл, за астрономически телескоп или микроскоп
 • Ново
Оценка на продукта:

Окуляр УСБ цифров св 0.35 MP Електрически целия окуляр ККД метал имейл, за астрономически телескоп или микроскоп

0.35 ПРАТЕНИК USB дигитални електрони окуларот се користи за микроскопа1) Max Рамка Цена : 30fps2) Динамични видео може да биде снимен 350000 пиксели3) Баланс На Белата Боја : Автоматски4) Обемот на примена : 24.5 mm(0.965инчен) за Микроскоп, 31.7 mm(1.25инчен) за Астрономски телескоп5) Адаптер прстен : USB 2.06) Возење видови : XP систем(слободен возачот),WIN7 систем(автоматско признавање на инсталацијата)7) Изглед карактеристики : метални материјали, супер квалитет8) Производ големина (мм) : 54.0 (H) x 44.0 (W)9) 2 окуларот цевка месеци : 0.91", 1.25"

BGN 127.00 143.20
по dhl / fedex 30 бр. / лот ръчен рефрактометър Брикс / вино энометр захар алкохол концентрация на измервателен уред 40% отстъпка
 • Ново
Оценка на продукта:

по dhl / fedex 30 бр. / лот ръчен рефрактометър Брикс / вино энометр захар алкохол концентрация на измервателен уред 40% отстъпка

ЗАБЕЛЕШКА : ако стоката ги испратите на вашата земја треба да плати данок , тоа треба да се плати од страна на себе си , се надевам u може да се разбере , ви благодаримеСо dhl / федекс 30pcs / многу рачен рефрактометар Brix / Вино oenometer шеќер и алкохол концентрација мерен инструмент 40% попустКарактеристикиДвојна Скала : Brix Скала и Специфична Тежина СкалаЦелосен опсег од 0 до 40% Brix скала со 0.1% скала поделбаЗдрав метално тело, направени од издржлив АлуминиумБараат амбиентниот извор на светлина самоКомпактен дизајн со rubberized зафат се справи соПрилагодливи за фокусТешкидолжност & лесниИсчистите екранот на вагаМек и флексибилен окуларот, супериорна удобност додека гледатеЕдноставен и лесен рачна калибрацијаИнстант и веродостојни мерења на водни раствориATC Надомест Опсег (односно Изграденаво Автоматска Температурна Компензација Систем) од 10 Степенот до 30 СтепенСпецификацииBrix : 0~40%Алкохол : 0~25%На точноста : Жолт Специфична Тежина : ±1%Brix : 1 % BrixЖолт Специфична Тежина : 0.1Автоматска Температурна Компензација (ATC) : 10°C~30°C (50°F~86°F)Пакување детали1)1 x Рефрактометар2) 1 x pipette3)1x упатството за4)1x мини завртка возачот5)1x ткаенина за чистењеЗабелешка : овој производ без мало поле.

BGN 472.00 773.34
Optivisor Head Wearing Magnifier лупа очна лупа слушалки с лента за глава лупа за бижута часа и ремонт часа
 • Ново
Оценка на продукта:

Optivisor Head Wearing Magnifier лупа очна лупа слушалки с лента за глава лупа за бижута часа и ремонт часа

Optivisor Главата Носи Зголемувачот лупа Око Loupe Слушалки Headband Зголемувачот за накит Часовникот и да се Види ПоправкаОпис : Модел Бр...

BGN 34.00 54.91
Промишлено помещение LED Illuminant коаксиални източници на светлина за стереомикроскопа
 • Ново
Оценка на продукта:

Промишлено помещение LED Illuminant коаксиални източници на светлина за стереомикроскопа

Сите производи се на продажба, сега, голем позитивно!!! Ненси ќе се обезбеди најдобар и прифатлива производи ,сигурен сервис за вас, добредојде на сите вас ! (*^__^*)Индустрија Камера LED Illuminant Коаксијален Извори на Светлина за Стерео МикроскопLED Коаксијален Светлина 1, висока осветленост, долг живот, не strobe осветлување, изгледа нежно и природно, енергијазаштеда, лесно да го инсталирате, и така натаму...

BGN 85.00 95.49
Директни производители COB източник на светлина диаметър на обектива 15.5 mm 30 градуса на повърхността на топката, citizen LED обектив
 • Ново
Оценка на продукта:

Директни производители COB източник на светлина диаметър на обектива 15.5 mm 30 градуса на повърхността на топката, citizen LED обектив

Спецификација на производотДијаметар : 15.5 mmвнатрешен дијаметар : 13.8 mmВисина : 9mmБленда : 7.8 mmepitaxial дебелина : 1.0 mmLED леќа агол : 30°Леќа материјал : оптички одделение ПММАЛеќа transmittance : 85% на 93%Температура : 35°до +90°Појавување на LED : Lumiled.Bridgelux.Evercore.Samsung.Граѓанин.остар..Овој производ ги користи висока прецизност aspheric оптички дизајн, со Јапонија Мицубиши оригинални ПММА оптика увозот на суровини и материјали за да се обезбеди соодветно време за шприц (намалување на намалување производи), антистатички производи со користење на ПВЦ пакување, сите производи се сертифицирани од страна на SGS и Ro HS животната средина барања .Примена : Широко се користи светлата Првенство (MR16, PAR30, PAR38), проекција светилки, ѕидни светилки, подводни светилки, градина пејзаж светла, светлата фаза и други ефекти.

BGN 0.48
16.0 MP 1/2. 33 Inch TF Video Recorder HDMI USB2. 0 Industry Microscope Camera +180X/300X Zoom, C-mount обектив за работа с печатни платки
 • Ново
Оценка на продукта:

16.0 MP 1/2. 33 Inch TF Video Recorder HDMI USB2. 0 Industry Microscope Camera +180X/300X Zoom, C-mount обектив за работа с печатни платки

Функција : Висок Квалитет, Со Висока Резолуција, Јасни Слики16.0 ПРАТЕНИК 1 / 2.33 Инчен голема големина Јапонија CMOSТФКартичка Видео РекордерФото Модел / Видео МоделИндустрија Cmos Камера...

BGN 350.70
Nhud-150 оптична леща Fresnel, конденсационная леща, материали Pmma, размер: 150X2mm, фокусно разстояние: 190 мм, а разстоянието между пръстените: 0,5 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Nhud-150 оптична леща Fresnel, конденсационная леща, материали Pmma, размер: 150X2mm, фокусно разстояние: 190 мм, а разстоянието между пръстените: 0,5 мм

Функција : Fresnel леќаТемпература : 30 до +90 степениГолемина : 150 X2mmПрстен од далечина : 0.5 mmФокусна должина : 190mmTransmittance : 90%95%Материјали : ПММАФабриката слика како што е подолу : Ние ќе се обезбеди прво одделение производ, првиот степен на услуга за да ги задоволи клиентите,вашето задоволство е нашиот најголем извршување.Ние може да се направи производство според купувачот дизајн, го прават модели или произведуваат LED леќа.Услуги на клиентите : 1...

BGN 360.00 409.60
Нов HD 8X 90 мм черен ABS пластмаса дръжка led светлини за четене стъкло с лампи за подсветка ръчна лупа лупа за старец
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов HD 8X 90 мм черен ABS пластмаса дръжка led светлини за четене стъкло с лампи за подсветка ръчна лупа лупа за старец

HD 8 X 90mm Црна ABS Пластика се Справи со LED Осветлен Читање Стакло со Светилки Светат Рачни Зголемувачот Loupe за Стариот Човек• 1...

BGN 25.00 28.64
Многофункционална скала лазерно ниво инфрачервен лазерен ниво от 5,5-метрова рулетка
 • Ново
Оценка на продукта:

Многофункционална скала лазерно ниво инфрачервен лазерен ниво от 5,5-метрова рулетка

Мултифункционален Ласерски Ниво Скала Инфрацрвените Ласерски Ниво Со 5.5 метри Лента Мерка Модел : Ласерски LV05 Материјал : ABS пластика Боја : беж Спецификација на Производот : H : 85mm W : 38mm L : 135mm Ласерска бранова должина : 630nm680nm, излезна моќност ≤ 5mw, светлина опсег од 20 метри, на денот внатрешна светлина спектар на 68 метри Моќ : AG13 батерија(не се вклучени) Нето тежина : 400 GLV05 ласерски ниво вкупно четири функции : 1 : ласерски ниво мерач може да се измери авионот е еднаков или виси слики, итн., LV05 ласерски ниво може да се играат два вида на линии : малку линија, крст линија Jian Jian линија (исто така познат како graticule линија) Хоризонтална линија)...

BGN 25.00 48.00
Тринокулярный стерео микроскоп промишлен микроскоп 7-45Ч непрекъснато увеличение+56 led лампи+HD VGA камера+защитете допълнителен обектив
 • Ново
Оценка на продукта:

Тринокулярный стерео микроскоп промишлен микроскоп 7-45Ч непрекъснато увеличение+56 led лампи+HD VGA камера+защитете допълнителен обектив

Клучна Карактеристика : 7 X45 X зум зголемување на моќта со јасни и остри слики Супер widefield високоeyepoint оптика widefield на гледање 4" (100mm) работни растојание Здрав ситеметален столб стојат Моќен 56LED прстен светлина со dimmer Овој стерео микроскоп има 56LED прстен светлина која нуди супер widefield оптика и 7 X45 X зум зголемување на моќта со кул светлина осветлување систем...

BGN 383.98