• Ново
Висококачествена печатна машина за самоличност на цифров св принтер разтворител ЕКО размер А4 преносима преса за продажба

Висококачествена печатна машина за самоличност на цифров св принтер разтворител ЕКО размер А4 преносима преса за продажба

Buyers rating:
BGN 2384.00

Брой продукти

Висок квалитет на а4 големина преносни еко растворувач печатач дигитални пластична картичка за идентификација печатење машина за продажба
Предност на еко растворувач печатач
1.Haiwn еко растворувач печатач дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.
2.Печати погодно и сува веднаш. Haiwn еко растворувач печатач има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет. Haiwn еко растворувач печатач печатач е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.
3. Haiwn еко растворувач печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на телефонот случај, кожа , гитара зема, дрво, топче за голф, фото рамка, бизнис id картички, автомобил CD DVD, пластика итн. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот.
НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА(ЕКО)
1.Haiwn еко растворувач печатач печатите само за цврсти материјали, како телефонот случај,кожа, акрилик, пенкало и сл.?Може исто така, печатење на текстил?
Haiwn принтери се мулти-функционални принтери : Со пополнување на еко растворувач мастило, печатач, исто така може да се печати на телефонот случај, пенкало, гитара зема,топче за голф, кожа, акрилик, итн.. По менување да се пополни во текстилната мастило, Тоа може да печатење на сите видови на текстил,како на пример, памук, полиестер, волна, најлон, фармерки, итн..
2.како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски.
3. што е печатење цена?
Обично,1.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата.

Други функции

Номер На Модела:
Haiwn 400
Дата На Стартиране:
2015
Скорост На Печат:
8ppm
Максимален Размер Хартия:
A4
За Поддръжка На Мрежата За Печат:
Жичен
Скорост На Цветен Печат:
115сек (снимка формат А4 )
Стил:
Цвят
Режим На Ръчно Подаване На Хартия:
инструкция
Двустранен печат:
No
Приложение:
За Търговски Цели
Скорост На Печат Черно:
115сек (снимка формат А4 )
Вид На Интерфейса:
USB
търговска марка:
airwren
Воспользуйся:
Мастилено-Струен Принтер
Напрежение:
100-240V
Макс. Разделителна способност:
5760 * 1440dpi
Тип:
ЕКО сольвентный принтер
размер за печат:
Размер А4
Нето тегло:
35 кг
Височина печат:
1мм-60мм(подгонянный до 75мм)
тегло печат :
8 кг
Тип на трансмисията:
USB2. 0
Печатни МЕДИИ:
камък, дърво, метал, акрил, пластмаса, кожа, стъкло
специални мастила:
CMYKLMLC
поставете мастило:
CISS
силата на:
AC220V/110V
Шофьор:
Windows 7

Най-добри сделки

плоттерный нож с WIFI камера auto cut / Sticker cutting plotten machine/винил sticker кътър 1000G
 • Ново
Оценка на продукта:

плоттерный нож с WIFI камера auto cut / Sticker cutting plotten machine/винил sticker кътър 1000G

Добредојдовте дојде нашата продавница Модел : LisuCT24 Max хартија хранење ширина : 720mm Макс сечење ширина : 610mm Оваа машина има wifi и камерата автоматски се намали Забелешка : Оваа машина има две боја,една боја е зелена боја,другата е бела боја,па ве молиме изберете што боја ви се допаѓа...

BGN 1306.00 1374.40
печатна машина мастилено-струен tablet принтер визитки с високо разрешение пластмасов
 • Ново
Оценка на продукта:

печатна машина мастилено-струен tablet принтер визитки с високо разрешение пластмасов

висока резолуција пластични бизнис картички инкџет печатач flatbed печатење машинаПредност на еко растворувач печатач1.Haiwn еко растворувач печатач дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 2384.00
Режещи плотери най-ниска цена 2014 режещи плотери usb порт ниска цена, високо качество, безплатен кораб
 • Ново
Оценка на продукта:

Режещи плотери най-ниска цена 2014 режещи плотери usb порт ниска цена, високо качество, безплатен кораб

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

BGN 804.00 846.40
Гореща продажба биометричен пръстов отпечатък студент време и в присъствието проследяване на система за управление на TM1100 2,4-инчов TFT цветен LCD екран 5V
 • Ново
Оценка на продукта:

Гореща продажба биометричен пръстов отпечатък студент време и в присъствието проследяване на система за управление на TM1100 2,4-инчов TFT цветен LCD екран 5V

Топла Продажба Биометриски Отпечаток Студент Време и Посетеност Следење на Системот за Управување соTM1100 2.4инчен TFT колор LCD екран 5 VЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Време На СнимањетоМодел : TM1100Напон : 5 VОтпечаток капацитет : 1000Капацитет за снимање : 100,000Дисплеј : 2.4 инченИзлез : USBПакување големина : 30*28*12cmТежина : 1kgLCD Големина : 2.4инчен TFT LCD екран во бојаРабота : OfflineРаботен напон : DC5 VAuthentication method : отпечаток, лозинка, лична карта / IC card (изборен))Отпечаток капацитет : 1000Картичка капацитет : 1000 (изборен)Капацитет за снимање : 100,000Екранот јазик : Кинески, англискиName Display : До 8 знаци или 16 писмаКомуникација : RS485, USBУред, У диск да испратите и преземање наСредина влажност : 20% ~ 60%Собна температура : 0 ℃ ~ 45 ℃Прстен функција : редовен тонПерсоналот присуство информации за самопомош, проверете : yes (да) (притиснете го ОК копчето за да се потврди идентитетот провери)Овој производ е onestop присуство машина која може да заврши сите присуство и присуство операции независно, без компјутер позадина софтвер за управување;Вработените да ги постигнат подсекторот за управување; поддршка за одмор регистрација; дозволете кратко време доцна или да ја напуштат рано; персонал може директно да се провери лично присуство детали, интуитивен и лесен;Поддршка редовен циклус на неделен циклус за поддршка на крстотден, и преку EXCEL формат на датотека распоред, интуитивен и лесен за разбирање, директни генерација EXCEL формат присуство извештаи, и излез преку У диск;Поддршка на Т9 начинот на внесување на текст метод, можете директно да внесете вработен информации на присуство на машина;Персоналот на информации можат да се увезуваат и извезуваат од У диск EXCEL формат за лесно бекап и податоци за промени;Може да се постави да прстен, за да ве потсети на работа, глас го поттикнува да се работи, да се добие од работа, доцна, оставете почетокот на информации;Дефиниција работа, работа; кога не распоред на персоналот, можете да присуствува на часовникот како на присуство; да се реши проблемот на сложена смени.

BGN 113.60
офис обзавеждане високоскоростен документ-камера visual presenter S500L
 • Ново
Оценка на продукта:

офис обзавеждане високоскоростен документ-камера visual presenter S500L

Добредојдовте да ја посетите нашата продавница !Преносни USB документ скенер, 5.0 ПРАТЕНИК голема брзина portable document скенерИнтегрирани функции на belows : OCR(Optical Character Recognition) : помага во претворање на слики на текст во знаци кои може да бидат сменети.PDF создавање : трансфер sigle или повеќе слики на PDF датотекиСнимање на видео : евидентираат напредокот на секоја операција или демоАвтоматско скенирање : тоа може да скенирање автоматски по поставите интервал на време.Производ Функција 5 Мега пиксели за висока резолуција на скенирањеБидете во можност да го скенира документи, материјали, законот, сертификати, книги и вистински објекти.Smart допир LED додаток светлинаВисока осветленост LED светло и паметни допир прекинувач со лесно вклучување / исклучување на работата,кој да работи на располагање evenin темнината на животната средина...

BGN 256.00
Ново Състояние на UV Плосък Принтер A4 Размер Телефон Калъф Печатна Машина
 • Ново
Оценка на продукта:

Ново Състояние на UV Плосък Принтер A4 Размер Телефон Калъф Печатна Машина

Нова Состојба Ув Flatbed Печатач А4 Големина Телефон Случај Печатење МашинаПроизводи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00
High speed1D 2D bluetooth scan decode 20~100 метра БТ transmission scanner е съвместима с устройства с android, IOS, четец на баркод
 • Ново
Оценка на продукта:

High speed1D 2D bluetooth scan decode 20~100 метра БТ transmission scanner е съвместима с устройства с android, IOS, четец на баркод

Висока брзина 1 D&2 D bluetooth скенирање декодира 20~100 метри BT пренос скенер компатибилен со android и IOS уреди баркод читач1, прифаќаме Alipay, Запад Унија, T / T, Сите Големи Кредитни Картички се прифаќаат Therough Безбедна Уплатата ЗАЧУВАМ...

BGN 120.00 127.36
Дигитален текстилен Dtg, T-shirt принтер с бяло мастило T-Shirt Printing Machine Price AR-T500 продават сега
 • Ново
Оценка на продукта:

Дигитален текстилен Dtg, T-shirt принтер с бяло мастило T-Shirt Printing Machine Price AR-T500 продават сега

Дигитални Текстил Dtg Тмаица Печатач Со Бело Мастило Т Риза Печатење Машина Цена ART500 Продажба Сега1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00
Добро качество на най-добрата цена desktop A4 A3 режещия плотер безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Добро качество на най-добрата цена desktop A4 A3 режещия плотер безплатна доставка

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW360Хартија храна ширина : 360mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 360mm / 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

BGN 728.00 766.40
Принтер тениски размер на печатна машина А3 тениски ДТГ тениски с бърз ход
 • Ново
Оценка на продукта:

Принтер тениски размер на печатна машина А3 тениски ДТГ тениски с бърз ход

ТМаица DTG Печатење Машина A3 Големина Т Кошула Печатач Со Голема БрзинаПроизводство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00
водоустойчив контрол на достъп, пръстов отпечатък и работно време TF1700 врата за контрол на достъпа за разпознаване на пръстови отпечатъци машината 12V Volta
 • Ново
Оценка на продукта:

водоустойчив контрол на достъп, пръстов отпечатък и работно време TF1700 врата за контрол на достъпа за разпознаване на пръстови отпечатъци машината 12V Volta

водоотпорен отпечаток контрола на пристап и времето на присуство TF1700 вратата контрола на пристапотпечаток recognization машина 12 V ВолтаЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Време На СнимањетоМодел : TF1700Напон : 12 VОтпечаток капацитет : 3000Капацитет за снимање : 50,000Картичка капацитет : 10000Комуникација : TCP / IP, RS485, У диск функцијаwiegand : Wiegand ВО & OUTКонтрола на пристап функции : вратата магнет, го отклучите, излегувам префрлатеЗаштита класа : IP65Пакување големина : 25*15*8cmТежина : за 0,7 кгКарактеристики : Со користење на нова енергијазаштеда на еколошки електронски OLED екран, со една поширока перспектива, и може да достигне 180 степени боја нарушување ефект.TCP / IP и RS485 комуникација по избор.Доаѓа со голема врата копчето.У диск на функцијата, за да испратите и преземање на рекорди.Поддршка за отпечатоци / лична карта / МФ картичката, користејќи широк спектар на стандард за отпечатоци и лична карта функции, факултативна Mifaer картичка.Светлото дигитални и функцијата на копчињата, ноќта операција.Со ваиганд во & out интерфејс, или надворешен читач, исто така може да се користи како контрола на пристап на читателот.Отпечаток колектор, суперfilmless отпечаток уред

BGN 196.00 206.40
Honeywell 1450G2D-2USB-1 Voyager Серията Area-Imaging Скенер USB Kit, ненасочено, 1D, PDF417 и 2D декодиране, поставка Черна
 • Ново
Оценка на продукта:

Honeywell 1450G2D-2USB-1 Voyager Серията Area-Imaging Скенер USB Kit, ненасочено, 1D, PDF417 и 2D декодиране, поставка Черна

Сигурен собирање на податоци Мобилен телефон читање Иднина доказ Флексибилно лиценцирање решение Опис на ПроизводотНа Војаџер 1450g им овозможува на претпријатијата да прифатат областслики во свое време, и во повеќето цена ефективен начин...

BGN 156.00 171.20
Многофункционална печатна машина тениски тъкан А3 с бяло мастило
 • Ново
Оценка на продукта:

Многофункционална печатна машина тениски тъкан А3 с бяло мастило

Мултифункционален a3 крпа т риза печатење машина со бело мастилоПредмет : ART500 Тмаица печатачДимензии на печатење;А3Печати на владата : CMYKWWПечати резолуција : 5760x1440dpiМастило : текстил мастилоКарактеристики1.Одличен квалитет на дигитална DTG печатач2.Директно на Облека печатач3.Сигурен снабдувач од Кина4.Фабрика ценаПредност на текстилни печатач1.Haiwn текстилни дигитално печатење серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 3184.00
Добри Новини!!! Цена насърчаване за 1 комплект автоматично принтер CD + 20pcs PVC бели празни карти
 • Ново
Оценка на продукта:

Добри Новини!!! Цена насърчаване за 1 комплект автоматично принтер CD + 20pcs PVC бели празни карти

Добра Вест!!! Промоција цена за 1 set auto CD печатач + 20pcs ПВЦ бели празни картичкиСпецификација : Нови Автоматски CD / DVD диск Печатач Модел CS01 се Печати Време 38secords / pc Автоматско хранење Количество 60pcs CD / време Прецизни 1440*5760dpi; Машина Тежина 30kgs Пакување Тежина 35kgs CD фах ние ќе им даде на 50pcs CD лентаСтандардна Опрема : 1...

BGN 1007.00 1243.20
CB58B термо-чувствителен принтер, мобилен телефон малък сметка 58 мм преносим прием сребърен автоматично единния продават Bluetooth принтер
 • Ново
Оценка на продукта:

CB58B термо-чувствителен принтер, мобилен телефон малък сметка 58 мм преносим прием сребърен автоматично единния продават Bluetooth принтер

CB58 B топлина чувствителни печатач мобилен телефон мал бил 58mm преносни примање на сребро автоматско еден продаде Bluetooth печатачЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : CB58 B преносни Bluetooth печатачНапон : 220 VХартија излез ширина : 58mmИнтерфејс Тип : USB интерфејсПакет големина : 30 * 18 * 15cmТежина : 1kg

BGN 40.00
Ултравиолетова плосък принтер печатна машина принтер топчета за голф стъкло с висока резолюция
 • Ново
Оценка на продукта:

Ултравиолетова плосък принтер печатна машина принтер топчета за голф стъкло с висока резолюция

УВ Flatbed Топче за Голф Печатач Печатење Машина Стакло печатач со висока резолуцијаОпис На Производотпредмет : ARLED Mini4 УВ печатачдимензии на печатење : 28 X42cmпечати на владата : CMYK+2 Whiteпечати резолуција : 5760 X1440dpiмастило : УВ мастилофах : картичка за фахКарактеристики1.Одличен квалитет на ув печатач2.мал формат ув flatbed печатач3.сигурен снабдувач од кина4.фабрика ценаПредност на УВ печатачЗошто да се избере Haiwn LED УВ печатач ?1.Haiwn LED УВ дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 4784.00
2014 нов режещи плотери USB-порт, LCD екран без стойка крак свободен кораб на остров Мавриций
 • Ново
Оценка на продукта:

2014 нов режещи плотери USB-порт, LCD екран без стойка крак свободен кораб на остров Мавриций

Добредојдовте на нашата продавницамодел : LIW720Хартија храна ширина : 720mmВЕСТИ : За првите ПЕТ исплата овој месец,ние сме слободни privided софтвер Artcut вклучуваат (вредноста на $60)Опис На Производот : Бесплатен превозот налепница сечење machiner / винил сечење плотер CE 2 Макс Сечење Широк : 630mm / 780 MM / 1000 MM / 1200 MM 3 ПРОЦЕСОРОТ Баферот : 1 M4 M 4 МОТОР Тип : Чекор Моторни 5 Јазик : HPGL / DMPL 6 Команда : Coreldraw,Flexi,Знак Лабораторија,Signcut,Artcut 7 Напојување : 110220 V,50 / 60 HZ,45 W 8 Порти : Сериски, USB Порта 9 Сечење Сила : 10g500g 10 Сечење Брзина : 10800 MM / S 11 Control Panel : LCD со сеопфатна икона corresponging меки копчиња 12 Стои : Алуминиум / челик стојат 13 Стандардни Додатоци : кабелот за Напојување,ножеви,ножот носителот пен носителот,startup водич прирачник за корисникот, Artcut се Она што можете да направите со оваа машина : 1.Направи налепници за автомобил деко, прозорец знак, затворен деко 2.Намалување кошула винил, како што се фудбал џерси броеви, имиња, итн за печатење на маици...

BGN 941.00 990.40
1PC New 300B Automatic Name Card Slitter, business card cutting machine,Name card Cutter A4 size, 90x54mm
 • Ново
Оценка на продукта:

1PC New 300B Automatic Name Card Slitter, business card cutting machine,Name card Cutter A4 size, 90x54mm

1 PC Нови 300 B Автоматско Име Картичка Slitter,бизнис картичка машина за сечење,Име картичка Машина А4 големина,90x54mmНапомена : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35слика покаже : Describtion : Производот број : D0210Модел : 300 BХартија стил : (195212) X 297mmХартија thicheness : 120g250gИсечените големина : 90 X 54 mmМашина живот : 100000 пати или повеќеМеханички прецизност : 0.5 mm или помалкуСечење брзина : 30 парчиња во минутаНапојување : AC напон 220 VБруто тежина : 4.2 KGФункција : На машина прифаќа механички и електрични интеграција дизајн, со ниска потрошувачка, ниско ниво на бучава, со голема брзина, позиционирање, на карактеристиките на лесно операција, направи картичка работ мазна, точна големина, убавината е дарежлив.Сечење прецизност, едноставен и лесен операција, брз брзина, да заштедат време и напорБезбедна и сигурна работа, намалување на картичката само за три минутиМазен облик кул, супер модни дизајниМоже да се намали 300 грама на хартија внатреСечење маргина околу на долната маргина се прилагодливиКонцептот на авангардата дизајн, мала, убава декорација, едноставна операција, лесно да го совладатеСечење хартија А4 картичка два пати, но со ласерско печатење на визитКАРТИ во боја или бизнис картичка технологија на обработкаЛегура алатка за обработка, подобра отпорност на абење, подолг живот...

BGN 92.69
Най-добре продаваният печатна машина AR-T400 dtg за директен продажба на фабрика за принтер тениски, размер A4
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-добре продаваният печатна машина AR-T400 dtg за директен продажба на фабрика за принтер тениски, размер A4

Најдобро продаваните А4 големина тмаица печатач фабрика директна продажба ART400 dtg печатење машинаПроизводи Предност1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

BGN 2384.00