• Ново
1бр 300 мл 12 цвята професионални акрилни бои ръчно рисувани стени текстилна боя ярко оцветени художествени аксесоари

1бр 300 мл 12 цвята професионални акрилни бои ръчно рисувани стени текстилна боя ярко оцветени художествени аксесоари

Buyers rating:
BGN 19.26

Брой продукти


300 ML 12 Бои Професионални Акрилни Бои Страна се Насликани Ѕидното Сликарство Текстилната Боја Светло Обоени Уметност Резерви
Име На Производ : Акрилни Бои
Материјал :
Производ Материјал : Акрилик Емулзија
Материјал за пакување : пластични шишиња
Капацитет : 300 ml
Боја : црвена, портокалова, сива, небо сина, жолта, сина, виолетова, црна, бела, зелена шума, се зголеми црвена, розова
Употреба : Винил Играчки, Кукли, Керамички Гипс Бои, Графити Слики, Diy Змејот Слики, Ѕидни Бои
функција :
1, безбедност на производите не-токсични, ќе не боли здравјето на детето
2, повеќе бои, за да се задоволат потребите на голем број на сликар дизајн
3, силна покриеност, висока осветленост, брзо сушење, не исчезнат
4, топ дизајн за брадавица глава, може да биде добра контрола на дозата
1 x Акрилни Бои

Други функции

Цвят:
Бял, черен, зелен гора, червено, сиво, синьо, жълто, розово, лилаво, оранжево, розово-червено, синьо небе
търговска марка:
smilewill
Материал:
ЕВА
Възрастова Група:
> 3 години
Номер На Модела:
T00828
Пол:
Унисекс
Предупреждение:
no
Класификация:
Paint Обучение Notebook/Оцветяване На Лаптоп
Тип:
Акрилни Бои

Най-добри сделки

MACH Children Baby Kids Обучение в последното издание на развитието универсален клапа abacus дървени играчки
 • Ново
Оценка на продукта:

MACH Children Baby Kids Обучение в последното издание на развитието универсален клапа abacus дървени играчки

100% Сосема нов и висок квалитет на Бебето Деца Учење Развојни Разноврсна Размавта AbacИграчки Не се броеви, букви, зборови, слики во оваа играчка Секој мали парчиња на дрво може да се превртува од 360 степени, што ќе им помогне на бебето интелектуален развој...

BGN 11.00 12.59
18 цвят нетоксичная защита на околната среда маслена живопис стик моющийся пластмасов мек молив за деца училище канцеларски материали
 • Ново
Оценка на продукта:

18 цвят нетоксичная защита на околната среда маслена живопис стик моющийся пластмасов мек молив за деца училище канцеларски материали

Забелешка : D : D ue за производство на различни серии, моделот е малку поинаков, но големината на иста големина, со цел да се добијат вистинските стоки .Answer : ___________________________ Note : 1...

BGN 7.00 7.97
Комплект за рисуване с пясък (4 бр жълти картони формат А4 със стикери и 10 бутилки с цветни Пясъци, на около 15 грама на всеки цвят)
 • Ново
Оценка на продукта:

Комплект за рисуване с пясък (4 бр жълти картони формат А4 със стикери и 10 бутилки с цветни Пясъци, на около 15 грама на всеки цвят)

Песок уметност сетови, постојат 4 парчиња на А4 големина на налепницата картички, а 10 во шишиња со боја на песок, за 15g секоја боја.Поштенски е обвинет од страна на телесната тежина, за тежина над од 21kgr., имаме голема попуст од експрес, па ако цел повеќе од 7lots, тоа ќе биде ефикасна.Како да се игра : Песок уметност стоки се во многу снабдување, конкурентна цена и еколошки звучен, навремено доставувањеЦелта за студентите и бојаПесок уметност стоки се во многу снабдување, конкурентна цена и еколошки звучен, навремено доставувањеЦелта за студентите и боја љубовници да се користиНетоксичностЛесно да се преземе, многу лесен за употребаНе е лесно да исчезнат со живописни боиПомине EN71& ASTM D4236 тестПогоден за mutiцелта на хартија30sets / многу Песок и пенкала за песок уметност 10 бои / set многу30 комплети / многуНа продажба Бесплатен превозот 90pcs / многу картички за Боја на Песок art_15x21cm diy песок уметност налепница картичка многу90 парчиња / многуНа продажба бесплатен превозот 50pcs / многу налепница картички за Боја на Песок art_hot продажба многу50 парчиња / многуБесплатен превозот 1100pcs / многу песок уметност налепница картички,само карти, magic песок уметност многу1100 парчиња / многуБоја на Песок уметнички колекции за деца играчка 4pcs на 20x28cm налепница картички и 1 поставува на 10 бои песок пенкало парче2013 Нова Пристигнување DIY играчка Боја на Песок сликарство поставува за детски играчки, со 10 боја на песок многу400 парчиња / многуБесплатен превозот 2000pcs / многу картички за Боја на Песок art_15x21cm топла продажба многу2000 парчиња / многуНа продажба DIY производи боја на песок сликарство постави за деца 30pcs / многу diy играчка

BGN 12.80
Творчески свят на туризъм рисуване играчки Mongtessori образователен подарък за децата за ранно обучение на начална материал CQ2088H
 • Ново
Оценка на продукта:

Творчески свят на туризъм рисуване играчки Mongtessori образователен подарък за децата за ранно обучение на начална материал CQ2088H

Повратни информацииБидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги...

BGN 19.00 31.98
Монтесори форма на подреждане на пъзели геометрия на борда образование дошкольные детски играчки w15
 • Ново
Оценка на продукта:

Монтесори форма на подреждане на пъзели геометрия на борда образование дошкольные детски играчки w15

Карактеристики : Специјално дизајнирани за да се овозможи учење на основните геометриски форми преку очите и акција за Отстранување на пет парчиња од одборот, место секој еден назад додека изговарање на името на обликот...

BGN 14.00 14.88
Безплатна доставка висока плътност великденско яйце моделиране полистирол полистирол децата на детска градина, направи си САМ ръчно изработени пяна rnaments глина му
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка висока плътност великденско яйце моделиране полистирол полистирол децата на детска градина, направи си САМ ръчно изработени пяна rnaments глина му

Полистирен styrofoam велигден јајца за рачно производство decoraitonsВисока густина, мазна површина за сликарство полесно.Идеална за правење на вашиот сопствен специјална Велигденска јајце декорација раказанает модел пополнување и свадба партија...

BGN 10.54
24 цветове полимерна глина блокове децата закрит направи си САМ ръчно изработени моделиране играчки образователни играчки
 • Ново
Оценка на продукта:

24 цветове полимерна глина блокове децата закрит направи си САМ ръчно изработени моделиране играчки образователни играчки

24 Бои Полимер Глина Блокови Деца Деца Затворен DIY рачно изработени Моделирање Мека Играчка Образовни ИграчкаГлина големина : 4 X3 X1 CMТежина : 21g по блок ,вкупно 504g .Начин На Плаќање : Прифаќаме само Зачувам .Од безбедносни причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса што се потврдува и со Зачувам.Превозот : 1.Услови на Испорака : Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод...

BGN 27.00 31.98
Децата Графити Pad И На Doodle Pen Baby Early Learning Educational Magic Toy Water Painting Drawing Kids Sketchpad M
 • Ново
Оценка на продукта:

Децата Графити Pad И На Doodle Pen Baby Early Learning Educational Magic Toy Water Painting Drawing Kids Sketchpad M

Децата Графити Подлога И Лавра Пенкало Бебе Рано Учење Образовни Играчка Магичен Вода Сликарство, Цртање Деца Sketchpad М Опис : Карактеристики : 100% Сосема Нов!Материјал : Неплетени + Полиестер влакнаДимензии : Должина : 29cm, Ширина : 19cmВозраст : 314 годиниФункција : Интелектуалниот развој, раце и мозокот, разбирање, чувство, рака координација окоПредност : 1...

BGN 3.00 4.86
Нови Материали За Монтесори Обучение, Образование Дървена Играчка Забавен Дете Има Играчка Всекидневният Живот Облекло Кутия За Играчки Коледен Подарък Светкави?
 • Ново
Оценка на продукта:

Нови Материали За Монтесори Обучение, Образование Дървена Играчка Забавен Дете Има Играчка Всекидневният Живот Облекло Кутия За Играчки Коледен Подарък Светкави?

Опис : Montessori Материјали Играчка Патент Облека Кутија Се посветам на децата insteresting и подобрување на родителдете комуникација Подобрување на деца дете окорака координација и чувството на фатете Добар подарок за деца бебиња предучилишна учење Материјал : Дрво & ПлатноГолемина На Табелата : L x W x H : Прибл...

BGN 12.00 21.44
Многофункционален възрастен K лепило да се носят качество на дизайн на шаблон на линия фигура боя обучение лаптоп / оцветяване на лаптоп унисекс дъска
 • Ново
Оценка на продукта:

Многофункционален възрастен K лепило да се носят качество на дизайн на шаблон на линия фигура боя обучение лаптоп / оцветяване на лаптоп унисекс дъска

започнетекрајотМатеријал : пластикаБоја:ЖолтаЛиста:Една цел за едно парче

BGN 15.00 15.84
Децата Abacus Самолет Пластмасови Изчисляване На Детето Се Научава Аритметика Математика Учебни Помагала, Играчки Математически Играчки
 • Ново
Оценка на продукта:

Децата Abacus Самолет Пластмасови Изчисляване На Детето Се Научава Аритметика Математика Учебни Помагала, Играчки Математически Играчки

започнетекрајотМатеријал : Пластикабоја случајно испратиедна нарачка за еден компјутери

BGN 6.00 6.72
Интериорен Дизайн на шаблон за рисуване на линия възрастен използвате много точни пластмасови многофункционални боя за обучение на преносим компютър / лаптоп за о
 • Ново
Оценка на продукта:

Интериорен Дизайн на шаблон за рисуване на линия възрастен използвате много точни пластмасови многофункционални боя за обучение на преносим компютър / лаптоп за о

започнетекрајотМатеријал : пластикаБоја : ЖолтаРазмер : 1 : 50Листата : Една цел за едно парче

BGN 17.44
10 стилове полимерна глина играчка САМ слуз аксесоари декор желе мръсотия ръчно дъвка
 • Ново
Оценка на продукта:

10 стилове полимерна глина играчка САМ слуз аксесоари декор желе мръсотия ръчно дъвка

10 Стилови Полимер Глина Играчка DIY Лигите Додатоци Оркестарот Желе Кал Страна на НепцатаКарактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Убав и уникатен дизајн за Користење : За DIY Лигите, Нокти Убавина, DIY Занает, итн...

BGN 1.00 1.98
Коледен подарък 1бр живопис мат деца летяща фигура мат 2 елемента магическа вода фигура дръжка деца чертожната дъска / мат образователна играчка
 • Ново
Оценка на продукта:

Коледен подарък 1бр живопис мат деца летяща фигура мат 2 елемента магическа вода фигура дръжка деца чертожната дъска / мат образователна играчка

Божиќ Подарок 1pcs Сликарство Мат Деца Лавра Цртање Мат 2 парчиња Магија Вода Цртање Пенкало Деца Цртеж Одбор / Мат Образовни ИграчкаКарактеристики : ● Лавра цртање играчки за бебе над 2 години.● Пополни пенкало со бистра вода, и можете да започнете со лавра на мат.● Цртање на бела површина на лавра мат.● Цртање магично ќе исчезне во неколку минути, децата може да се лавра повторно и повторно.● На магла букви и арапски бројки околу белата област може да водич на децата како да ги напишам.● Лавра слободно, може да се развие детска' уметничко дело, рацете на способност, истражување способност и креативност и имагинација.● Polyster материјал, екопријателски и нетоксични, добра алтернатива за хартија, платно.● Pen извртени исклучување спротивно од стрелките на часовникот, да се спречи бебе од отворањето тоа лесно.● Задниот дел на мат е водоотпорен најлон материјал, не се грижите за мокрење подот.● Не само играчки, но исто така комуникациски линк помеѓу вас и вашето бебе.● Големина : 80см x 60cm / 31.5 x 23.6 инчи, голема големина ви овозможува да се сликам за на маса или на подот...

BGN 13.00 16.26
Ръчно замазка САМ слуз пластилин гумена мръсотия цветен пластилин злато
 • Ново
Оценка на продукта:

Ръчно замазка САМ слуз пластилин гумена мръсотия цветен пластилин злато

Параметри : Материјал : Силикон МаснотииБоја : ЗлатнаГолемина : Димензија : прибл 6.32.3 см / 2.480.91 инчен За Луѓе Кои Сакаат : Биро додатоци, подароци за децата, подароци за внатрешно дете,канцеларија играчки,релаксација...

BGN 7.98
15x21cm етикети карти за цветен пясък art_ 200 карти
 • Ново
Оценка на продукта:

15x21cm етикети карти за цветен пясък art_ 200 карти

децата песок уметност картичкисамо картичка без песоцимешани дизајни случајноАко сакате боја на песок, ве молиме да се купи колекции на дното линк1,Големина : 15x21cmНие може да се направи со големина на 16 K, 64 K, или во зависност од вашата потреба.2,Моделот : aminated цртан филм3,Тежина : околу 1115g / pc4,Транспорт : од Страна на морето, со авион или експрес испорака(DHL,FEDEX,UPSот,EMS,ТНТ...)Како ваш изборФункција : 1)Тоа може да го стимулира децата имагинација2)Да се промовира детската креативност и почитување на бои.3)Деца на интелигенција може да се подобрат визуелно и spatially4)Одгледување деца е способноста на меѓучовечките односи, особено кај тимска работа дека целото семејство да земе учество во тоа.Вниманието : 1)песок е нетоксични, но не се стави во уста.2)Пред донесувањето на песок слика, бидете сигурни да се јават на кристал кутија која содржи картон и песок.3)песокот мора да биде исполнет во кристално кутија, не истури или ширење на песок надвор од кутијата да се задржи чиста работното местоDeractions за употреба : 1)се Најде цврста маса да работат, посебно сликарство маса ќе биде подобро.2) Swlect еден од картон, работат еден одбор на времето користете toothpick да се укине исклучување на хартија каде што треба да се пополни боја на песок.3)Пополнете ја вашата омилена боја на песок или кои се однесуваат на Бојата Водич(пополнување на налог од темно до светло) и се тресат тоа нежно за да се направи песок се држи цврсто или врз adhensive слој4)Повторување на истите постапки и на други бои, додека не завршите со пополнување на сите празни места на внатрешноста профил.5)Откако ќе се заврши работата, висат нив на ѕид или место на вашата работна маса или други соодветни места.

BGN 19.20
Художник глинена пещ се пекат глина 24 цвята с 3 бр глинено инструмент .
 • Ново
Оценка на продукта:

Художник глинена пещ се пекат глина 24 цвята с 3 бр глинено инструмент .

Уметникот глина печка се пече глина 24 боја со 3 pc глина алатка .Секој компјутер глина со 20g ,вкупно 480g .Глина големина : 4x3x1cmГлина Тежина : 480gПакет големина : 13x8x9cmНие сме глинени производство ,сите глина помине сертификат во САД и Европа ,материјалот е екопријателски .Ако ви треба сертификат ,јас ќе се обезбеди за вас !!Начин на плаќање : прифаќаме само Зачувам ...

BGN 27.00 31.20
Карта стикер 1100pcs за магическо изкуство пясък, стикер на изкуството от пясък сам
 • Ново
Оценка на продукта:

Карта стикер 1100pcs за магическо изкуство пясък, стикер на изкуството от пясък сам

Боја на песок уметност картичкиНалепница Картички за магија Песок уметност , diy песок уметност налепницаГолемина : 20*28cmСлучаен дизајни мешаникористи боја на песок, за да се создаде сите видови на светли и шарени статии, тоа е многу популарна за децаКлиенти'design се добредојдениОва е само картички, ако сакате да се купи со песок, ве молиме цел на песок заедно...

BGN 140.80
ABWE Best Sale Kid Детска музикална играчка дървена Врана здрав ударен инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

ABWE Best Sale Kid Детска музикална играчка дървена Врана здрав ударен инструмент

Направени од ailanthтаписерии и компактен.Лакформа рачка, лесен за држење во рака.Работи со стап, доаѓа од јаснаОдличен подарок за децата да учат ритам.100% сосема нов и висок квалитетПроизвод големина : 19.5 * 4 * 4cm / 7.7 * 1.6 * 1.6 воПакет Листата : 1 x Sounder1 x СтапAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 5.00 5.02