• Ново
Испанци танцово жената рокля танго рокля за салса, румба модерни танцови костюми испанци рокля танцови танцови KK1864 H

Испанци танцово жената рокля танго рокля за салса, румба модерни танцови костюми испанци рокля танцови танцови KK1864 H

Buyers rating:
-45 % BGN 87.00
BGN 158.40

Брой продукти

Големина(CM) Биста Должина Рамо Колковите Половината S 80 68/88 36 80 60 M 84 69/89 37 82 64 L 88 70/90 38 84 68 XL 92 71/91 39 86 72 XXL 96 72/92 40 88 76

Други функции

Размер:
S, M, L, XL, XXL
Танц Тип:
Латински
Пол:
Жени
търговска марка:
ИСТКУИН
Материал:
Акрил, Полиестер
Номер На Модела:
KK1864
рокля за латино танци:
Q

Най-добри сделки

Цвят пайети топ leaf танцов костюм балетната поличка джаз / да се включи танц танцов костюм изпълнението на сценичното рокля на жените и момичетата в балетната полич?
 • Ново
Оценка на продукта:

Цвят пайети топ leaf танцов костюм балетната поличка джаз / да се включи танц танцов костюм изпълнението на сценичното рокля на жените и момичетата в балетната полич?

Танц Омилен е фабрика материјали tutсите видови на танц носии и leotards од 2009 година.Нашата колекција на Деца Танц носии се за балет, џез & допрете Танц...

BGN 52.80
Нов Фен Танцово Рокля Янко Танцови Национален Костюм Е Женски Класически Етап Костюм Дрехи Мастило Чадър Танцови Костюми
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов Фен Танцово Рокля Янко Танцови Национален Костюм Е Женски Класически Етап Костюм Дрехи Мастило Чадър Танцови Костюми

вклучува : врвот + панталони , не се вклучат и другиТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

BGN 55.00 100.00
Нови 7 цвята новородените момичета прозрачна оберточные шифоновые поли момичета Принцеса балет, танц тюл пола
 • Ново
Оценка на продукта:

Нови 7 цвята новородените момичета прозрачна оберточные шифоновые поли момичета Принцеса балет, танц тюл пола

Топло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

BGN 13.00 23.20
Класически дамски Янко танцов костюм, Китайският национален чадър танцово рокля китайски вентилатор танцьорка облекло за сценичното представяне 89
 • Ново
Оценка на продукта:

Класически дамски Янко танцов костюм, Китайският национален чадър танцово рокля китайски вентилатор танцьорка облекло за сценичното представяне 89

Класичната Жените Yangko Танц Костим Кинеската Национална Чадор Танц Облечи Кинески Фан Танчерка се Носат на Сцената Перформанси 89На облека вклучуваат Топ+Панталони+HeadwearТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / ЕтикетатаБиста (CM)Половината (CM)Хип (CM)CMИНЧCMИНЧCMИНЧS8332.66625.98633.8М8633.87027.59035.4L89357328.79336.6XL9336.67629.99738.1XXL9637.77931.110039.3XXXL9938.98232.210340.5Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm = 0.39 инчи ,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cmАко вашето бебе е малку масти, pls изберете поголем siz eНа соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во деталиДецата дизајн е како што е подолу линкhttps : / / www.

BGN 48.00 86.19
черно кадифе с дълги ръкави латиноамерикански танц рокля жена, румба, самба костюм на секси перспективата за шиене салса рокля конкурс за костюм
 • Ново
Оценка на продукта:

черно кадифе с дълги ръкави латиноамерикански танц рокля жена, румба, самба костюм на секси перспективата за шиене салса рокля конкурс за костюм

Големина на Табелата, Големина Фустан Должина Биста Половината Колковите Висина Единица CM CM CM CM CM S 85.5 8386 6468 8488 158163 M 89 8688 6872 8993 161166 L 92.5 8891 7276 9397 165170 Совети : 1 CM= 0.393 Инчен / 1 Inch=2.54 СМНајчесто поставувани ПРАШАЊА : П : дали производи исто како слика? A : Да, тоа е...

BGN 145.00 152.69
Децата Лилаво Балет Камизола Единични Колани Памук / Ликра Танц Бански Момичета Практика Танцови Дами Практика Боди
 • Ново
Оценка на продукта:

Децата Лилаво Балет Камизола Единични Колани Памук / Ликра Танц Бански Момичета Практика Танцови Дами Практика Боди

Почитувани КупувачиАко сакате да уживате во некоја добра цена за објектот, ве молиме цел тоа на овој начин : 30 Парчиња на Една Боја, на Еден Дизајн ...

BGN 32.80
Жени / момичета пайети пискюл сценичното представяне на конкурс ча-ча / румба / samba / социален танц костюм латински танц рокля за момичета
 • Ново
Оценка на продукта:

Жени / момичета пайети пискюл сценичното представяне на конкурс ча-ча / румба / samba / социален танц костюм латински танц рокля за момичета

Добредојдовте на нашата продавница!Нашата продавница користиме високоодделение ткаенини , бои и големини може да се прилагоди , добредојдовте учител и мајка да се преговара.Ние секогаш се нудат Голема количина со многу конкурентна цена за вас.Ве молиме изберете ја точната големина, ви благодаримеГолемина на Табелата(cm) : 1inch=2.54 см,1 CM=0.393 ИнченБидејќи тоа е се мери со рачно изработени, ве молиме овозможи 13 cm во големина отстапување.големина на табелата : ( единица : cm )S, висина 130 или така, биста 62, половината 54, хип 66М, висина 140 или така, биста 68, половината 60, колковите 72L, висина 150 или така, биста 74, половината 64, хип 80XL, на висина од 160, Биста 82, Половината 68, Хип 88XXL, висина 165 или така, биста 86, половината 72, хип 92XXXL, за висина 170, Биста 90, Половината 76, Хип 96Поголем код : прилагодено (скроени треба да додадете 4$ такса, прилагодено производи, ве Молиме да се определи големината, бојата во забелешка кога фотографиран бебето, треба 25 дена за да го прилагодите овој производ, не поддржуваат customreturnable)Забелешки : Ако не може да се најде вашата големина од над големина листа...

BGN 78.00 83.02
2017 елегантен латински танц жената рокля момичета полиестер Фламенго Салса, самба танго бал състезания етап латински танц костюм
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 елегантен латински танц жената рокля момичета полиестер Фламенго Салса, самба танго бал състезания етап латински танц костюм

Големина : XXS3 XL1 инч=2.54 см(овој стил може да биде слободен да го направи,може да се направи на други бои и големина .ве молиме испратете ја вашата висина,тежина,градите,половината и колковите на продавачот,ова е многу важно!)

BGN 187.89
Секси кристали гащеризон Гащеризон женски дрешки фотосесия танц боди нощен клуб костюм на певицата танц бански облекло
 • Ново
Оценка на продукта:

Секси кристали гащеризон Гащеризон женски дрешки фотосесия танц боди нощен клуб костюм на певицата танц бански облекло

Топ Продажба На Производи Опис На Производот100% Вистински сликиМногу е важно Нашите Големина е Помала од НАС или од Европска Големина, ве Молиме, напишете одредување на вашата висина и тежина , ние ќе ви испратиме најдобри големина за да ви одговара...

BGN 158.40
Vogue modern секси Quality дантела belly dance clothes set for women / жена/момиче/дама, costume performance wears training dress
 • Ново
Оценка на продукта:

Vogue modern секси Quality дантела belly dance clothes set for women / жена/момиче/дама, costume performance wears training dress

Жените стомак танц здолниште : Материјал : chiffonБои : како сликиГолемина : една големина,здолниште должина 95cm,почекајте : 60100cm1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 71.66
Комфорт Латиноамерикански Танц Рокля За Дамите Розова Облегалка Сплит Пола Нов Дизайн Жена Чача Бална Зала Квадратен Салс Обличам Костюм 1186
 • Ново
Оценка на продукта:

Комфорт Латиноамерикански Танц Рокля За Дамите Розова Облегалка Сплит Пола Нов Дизайн Жена Чача Бална Зала Квадратен Салс Обличам Костюм 1186

Големина : SLИме : Дама Латинска Танц ОблечиБоја : ЦрнаБренд : Танц КралицаГолеминаВисина(единица : cm)Биста(единица : cm)Половината(единица : cm)Хип(единица : cm)S155786285М160846490L165907199Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см"Големината mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."Модел Шоу

BGN 134.00 140.80
балните танци, съвременен танц cross V върнал в съвременната практика дори и открит прашка топ бански T15007
 • Ново
Оценка на продукта:

балните танци, съвременен танц cross V върнал в съвременната практика дори и открит прашка топ бански T15007

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.

BGN 52.80
Бистра Шифоновая Балетна Пола Лирична Момичета Жените Wrap/Pull On Dance Пола
 • Ново
Оценка на продукта:

Бистра Шифоновая Балетна Пола Лирична Момичета Жените Wrap/Pull On Dance Пола

Транспарентен Chiffon Балет Здолниште Лирски Девојки Жените Се Заврши / Повлече На Танц ЗдолништеНие секогаш се концентрира да обезбеди клиенти со високо квалитетни производи и конкурентна цена и се обидува да им понуди на првата стапка услуга, и се надеваме дека ќе може да уживаат во шопинг време.Компанијата Информации1.Нашата фабрика имаме 15 години искуство на dancewear и танц чевли...

BGN 9.44
2017 детски сценични рокли балетное облечи момичето балетное представа Dress Up Облечи Dance пола Puff пола Puff пола
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 детски сценични рокли балетное облечи момичето балетное представа Dress Up Облечи Dance пола Puff пола Puff пола

Опис : Девојки Балет танц облечиБоја : како на слики го покажуваПакетот вклучува : 1pcs балет фустан, испрати headdressМатеријал : Полиестер+SpandexГолемина се достапни : available : S : 110 : погоден за деца кои е околу 100cm~110cm високиМ : 120 : погоден за деца кои е околу 110cm~120cm високиL : 130 : погоден за деца кои е околу 120cm~130cm високиXL : 140 : погоден за деца кои е околу 130cm~140cm високиXXL : 150 : погоден за деца кои е околу 140cm~150cm висинаXXXL : 160 : погоден за деца кои е околу 150cm~160cm високиГолемини се, главно, според децата висина.Така pls мерка вашите деца висина и контраст со големината на табелата за да изберете големина.Ако масти,pls изберете 1 или 2 големини поголеми.На пример : една девојка височина : 124cmако тенок или нормално,pls изберете големина 130;Ако масти,pls изберете големина 140За оваа содржина,вие може да изберете било која достапни големина и боја врз основа на нашите акции, исто така, може да ни каже деца, висина или мерење детали(вклучува висина,тежина,градите,половината,колковите),потоа ние го правиме тоа што ќе ја побарате.Пријателски Совети : големината се мери со раце, ве молиме оставете мала грешка на мерењето ...

BGN 36.00 37.90
B-11454 professional made ladies бална зала latin dance dress competition high waist design
 • Ново
Оценка на продукта:

B-11454 professional made ladies бална зала latin dance dress competition high waist design

Б11454 професионално направени дами ballroom латинска танц облечи конкуренција висока половината дизајнНие може да направи овој фустан на вашата големина и промените на друг достапни боја која може да ви одговараат најдобро...

BGN 430.40
(0141) възрастен Тибетски танц облекло с къси ръкави и дълги ръкави етническото малцинство бриваль деца Национален барабана танц костюми
 • Ново
Оценка на продукта:

(0141) възрастен Тибетски танц облекло с къси ръкави и дълги ръкави етническото малцинство бриваль деца Национален барабана танц костюми

Опис : (0141) возрасни Тибетската танц носат кратки ракави долги ракави етничко малцинство brival Деца националните тапан танц носииПовеќе производи добредојдовте да ја посетите мојата онлајн продавница : Големина На Табелата : Контакт со нас на : Ако купувачот има било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, Ние ќе се обиде да одговори веднаш во рок од 12 часа.Клиент Информации : Ве молиме оставете ги целосно име и презиме, точно превозот адреса и поштенски број кога ќе го поставите цел, спротивно на стоки можеби се врати назад од страна на вашиот локалните поштата, и ние не ќе наплата на превозот обвиненија.Повратни информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас...

BGN 65.00 68.78
китайските национални танцови костюми за жени китайският национален костюм червен фестивал танцови костюми танцови фестивални костюми
 • Ново
Оценка на продукта:

китайските национални танцови костюми за жени китайският национален костюм червен фестивал танцови костюми танцови фестивални костюми

ПлаќањеНие прифаќаме Зачувам тука Ако имате било каков проблем на плаќањето,ве молиме кликнете тука : .ПревозотНие нудиме редовни Кина Пост Воздух Mail превозот метод...

BGN 69.00 78.24