• Ново
Блестящи AB Crystals Shirt Секси Evening Яке Luxury Party Dress Glisten Rhinestons Costume Super Design Stage Performance Носете

Блестящи AB Crystals Shirt Секси Evening Яке Luxury Party Dress Glisten Rhinestons Costume Super Design Stage Performance Носете

Buyers rating:
BGN 540.80

Брой продукти


Ве молиме да понудат на своите димензии : висина, тежина, градите, половината и колковите! Инаку, ние ќе произведува стандардна големина за вас.

вистински фотографии
Многу е важно Нашите Големина е Помала од НАС или од Европска Големина, ве Молиме, напишете одредување на вашата висина и тежина , ние ќе ви испратиме најдобри големина за да ви одговара. За превозот Ние брод за излез на стоки во рамките на 7days од приемот на вашата исплата, и ќе им понуди следење на број. Ако сакате да ги примате во кратко време, pls контактирате со нас за да испратите се изразат и ќе треба да платат за екстра трошоци . Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. EMS 7-10 дена DHL 3-7 дена Бесплатен превозот обично 7 работни дена да : велика Британија, Германија, Франција, Ирска, Австрија, Белгија, Исланд, Данска, Финска, Холандија, Луксембург, Норвешка, Португалија, Шведска, Швајцарија, Шпанија, Грција, Италија обично 10 работни дена да се : сад, Канада, Австралија, Јапонија, Нов Зеланд обично 15 работни дена да : Русија, Белорусија, Украина, чешка Република, Латвија, Литванија, Полска, Лихтенштајн, Романија, Малта, Естонија, Албанија, Словачка, Словенија, Турција, Унгарија, Андора, Бугарија, Босна и Херцеговина, Faroe Острови, Ватикан, Гренланд, Косово, Хрватска За Повратни информации Доколку ви се допаѓа нашиот производ, pls ни остави позитивен фидбек, ако не сте задоволни, мора да контактирате со нас во рок од 5 дена откако ќе го добие тоа, затоа што сите наши производи се посебни користат за фаза шоу, ние canot прифати врати по една недела, затоа што некој може да го користат тоа веќе.

Други функции

Размер:
S, M, L, XL
Танц Тип:
Китайски Народен Танц
Пол:
Жени
Тип Елемент:
Синьцзянский Танцов Костюм
Материал:
Полиестер, Ликра
търговска марка:
ЗИППИДИ
Номер На Модела:
Кристали
Стил:
етап на модата секси боди
ПОДХОДЯЩ ЗА:
певицата танцьор, dj шоу бар, нощен клуб, сцена

Най-добри сделки

Бистра Шифоновая Балетна Пола Лирична Момичета Жените Wrap/Pull On Dance Пола
 • Ново
Оценка на продукта:

Бистра Шифоновая Балетна Пола Лирична Момичета Жените Wrap/Pull On Dance Пола

Транспарентен Chiffon Балет Здолниште Лирски Девојки Жените Се Заврши / Повлече На Танц ЗдолништеНие секогаш се концентрира да обезбеди клиенти со високо квалитетни производи и конкурентна цена и се обидува да им понуди на првата стапка услуга, и се надеваме дека ќе може да уживаат во шопинг време.Компанијата Информации1.Нашата фабрика имаме 15 години искуство на dancewear и танц чевли...

BGN 9.44
Мъжки Бална Зала Ризи Конкурсни Върховете Костюм За Танци Vestido De Tango Latin Salsa Dresses Vestidos De Danca De Salao Latinas
 • Ново
Оценка на продукта:

Мъжки Бална Зала Ризи Конкурсни Върховете Костюм За Танци Vestido De Tango Latin Salsa Dresses Vestidos De Danca De Salao Latinas

Големина(единица : cm) Градите Рамо Ракав Блузи Соодветна висина, Соодветна тежина S(39) 9092 40 59 69 165170 5060kg M(40) 9496 42 61 71 170175 6065kg L(41) 98100 43 61 73 175180 6570kg XL(42) 102104 46 61 73 180185 7075kg XXL(43) 106108 48 63 75 185190 7580kgСовети : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

BGN 57.00 60.48
черно кадифе с дълги ръкави латиноамерикански танц рокля жена, румба, самба костюм на секси перспективата за шиене салса рокля конкурс за костюм
 • Ново
Оценка на продукта:

черно кадифе с дълги ръкави латиноамерикански танц рокля жена, румба, самба костюм на секси перспективата за шиене салса рокля конкурс за костюм

Големина на Табелата, Големина Фустан Должина Биста Половината Колковите Висина Единица CM CM CM CM CM S 85.5 8386 6468 8488 158163 M 89 8688 6872 8993 161166 L 92.5 8891 7276 9397 165170 Совети : 1 CM= 0.393 Инчен / 1 Inch=2.54 СМНајчесто поставувани ПРАШАЊА : П : дали производи исто како слика? A : Да, тоа е...

BGN 145.00 152.69
Секси кристали гащеризон Гащеризон женски дрешки фотосесия танц боди нощен клуб костюм на певицата танц бански облекло
 • Ново
Оценка на продукта:

Секси кристали гащеризон Гащеризон женски дрешки фотосесия танц боди нощен клуб костюм на певицата танц бански облекло

Топ Продажба На Производи Опис На Производот100% Вистински сликиМногу е важно Нашите Големина е Помала од НАС или од Европска Големина, ве Молиме, напишете одредување на вашата висина и тежина , ние ќе ви испратиме најдобри големина за да ви одговара...

BGN 158.40
2018 New Lady Бална Зала На Dance Dress For Women V Лейси Пола С Дълъг Ръкав Stage Standard Flamenco Dress Clothes Vestidos Para Festas
 • Ново
Оценка на продукта:

2018 New Lady Бална Зала На Dance Dress For Women V Лейси Пола С Дълъг Ръкав Stage Standard Flamenco Dress Clothes Vestidos Para Festas

Големина(единица : cm) Фустан Биста Рамо Половината Хип S 128 80 36 60 80 M 129 84 37 64 82 L 130 88 38 68 84 XL 131 92 39 72 86 XXL 132 96 40 76 88Совети : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см

BGN 77.60
китайските национални танцови костюми за жени китайският национален костюм червен фестивал танцови костюми танцови фестивални костюми
 • Ново
Оценка на продукта:

китайските национални танцови костюми за жени китайският национален костюм червен фестивал танцови костюми танцови фестивални костюми

ПлаќањеНие прифаќаме Зачувам тука Ако имате било каков проблем на плаќањето,ве молиме кликнете тука : .ПревозотНие нудиме редовни Кина Пост Воздух Mail превозот метод...

BGN 69.00 78.24
Нов нощен клуб бар с Dj Ds Performance Costume летящи ръкав боди Джаз дамски цял бански етап костюми за певци
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов нощен клуб бар с Dj Ds Performance Costume летящи ръкав боди Джаз дамски цял бански етап костюми за певци

[xlmodel][производи][8888]S големина укажуваат на тоа биста 80см,половината 66cm,колковите 80смМ големина укажуваат на тоа биста 84cm,половината 70cm,колковите 84cmL големина укажуваат на тоа биста 88cm,половината 74cm,колковите 88cm(1cm=0.3937 инчи ) (1inch=2.54 см)Само bodysuits, Не Вклучувајќи и други додатоци[xlmodel][фото][0000]

BGN 44.00 47.98
балните танци, съвременен танц cross V върнал в съвременната практика дори и открит прашка топ бански T15007
 • Ново
Оценка на продукта:

балните танци, съвременен танц cross V върнал в съвременната практика дори и открит прашка топ бански T15007

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.

BGN 52.80
Класически дамски Янко танцов костюм, Китайският национален чадър танцово рокля китайски вентилатор танцьорка облекло за сценичното представяне 89
 • Ново
Оценка на продукта:

Класически дамски Янко танцов костюм, Китайският национален чадър танцово рокля китайски вентилатор танцьорка облекло за сценичното представяне 89

Класичната Жените Yangko Танц Костим Кинеската Национална Чадор Танц Облечи Кинески Фан Танчерка се Носат на Сцената Перформанси 89На облека вклучуваат Топ+Панталони+HeadwearТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)Големина(cm) / ЕтикетатаБиста (CM)Половината (CM)Хип (CM)CMИНЧCMИНЧCMИНЧS8332.66625.98633.8М8633.87027.59035.4L89357328.79336.6XL9336.67629.99738.1XXL9637.77931.110039.3XXXL9938.98232.210340.5Answer : ___________________________ Note : Одделение : 1 cm = 0.39 инчи ,На пример : 10cm*0.39=3.9 инченОзнака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големинаКако различни мерни методи, Pls Прифати Грешка од Околу 12cmАко вашето бебе е малку масти, pls изберете поголем siz eНа соодветна возраст е само предложи , кога можете да изберете ,ве молиме да се напомене големина во деталиДецата дизајн е како што е подолу линкhttps : / / www.

BGN 48.00 86.19
Производител На Красивите Уникални Танцови Костюми B-11627
 • Ново
Оценка на продукта:

Производител На Красивите Уникални Танцови Костюми B-11627

Производителот 100% Убава Уникатен Танц Носии Б11627Ние може да направи овој фустан на вашата големина и промените на друг достапни боја која може да ви одговараат најдобро...

BGN 398.40
Нов Дизайн На Децата Китайски Кунг-Фу Бойни Изкуства Униформи Момчета И Момичета В 3 Цвята Ушу Костюми Тай-Чи Комплект Дрехи
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов Дизайн На Децата Китайски Кунг-Фу Бойни Изкуства Униформи Момчета И Момичета В 3 Цвята Ушу Костюми Тай-Чи Комплект Дрехи

ве молиме имајте во предвид Појас боја испратени по случаен изборвклучува : врвот+панталони + појасТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

BGN 37.00 68.00
Жени / момичета пайети пискюл сценичното представяне на конкурс ча-ча / румба / samba / социален танц костюм латински танц рокля за момичета
 • Ново
Оценка на продукта:

Жени / момичета пайети пискюл сценичното представяне на конкурс ча-ча / румба / samba / социален танц костюм латински танц рокля за момичета

Добредојдовте на нашата продавница!Нашата продавница користиме високоодделение ткаенини , бои и големини може да се прилагоди , добредојдовте учител и мајка да се преговара.Ние секогаш се нудат Голема количина со многу конкурентна цена за вас.Ве молиме изберете ја точната големина, ви благодаримеГолемина на Табелата(cm) : 1inch=2.54 см,1 CM=0.393 ИнченБидејќи тоа е се мери со рачно изработени, ве молиме овозможи 13 cm во големина отстапување.големина на табелата : ( единица : cm )S, висина 130 или така, биста 62, половината 54, хип 66М, висина 140 или така, биста 68, половината 60, колковите 72L, висина 150 или така, биста 74, половината 64, хип 80XL, на висина од 160, Биста 82, Половината 68, Хип 88XXL, висина 165 или така, биста 86, половината 72, хип 92XXXL, за висина 170, Биста 90, Половината 76, Хип 96Поголем код : прилагодено (скроени треба да додадете 4$ такса, прилагодено производи, ве Молиме да се определи големината, бојата во забелешка кога фотографиран бебето, треба 25 дена за да го прилагодите овој производ, не поддржуваат customreturnable)Забелешки : Ако не може да се најде вашата големина од над големина листа...

BGN 78.00 83.02
С дълъг ръкав за жени традиционен китайски танц костюм женски древен национален танцов костюм за сцена Hanfu Clothing Tang Suit 89
 • Ново
Оценка на продукта:

С дълъг ръкав за жени традиционен китайски танц костюм женски древен национален танцов костюм за сцена Hanfu Clothing Tang Suit 89

Долг Ракав Жените Кинески Tradiational Танц Костим Женски Античките Националниот Танц Облечи за Фаза Hanfu Облека Танг Одговараат 89На облека вклучуваат фустан+појасОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,За да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеАко не го направите тоа ние не презема никаква одговорностЗа било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)ГолеминаЕдна ГолеминаДолжина : 140xm, Биста : 94 cm ,Половината : 80см ...

BGN 64.00 111.71
Нов Прием На Латиноамерикански Танци Бански За Дами Леопард Зебра Печат Черно Върховете На Костюм Специален Дизайн На Жените Площад Игра Мода 13199
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов Прием На Латиноамерикански Танци Бански За Дами Леопард Зебра Печат Черно Върховете На Костюм Специален Дизайн На Жените Площад Игра Мода 13199

Бренд : Танц КралицаГолеминаБлузи Должина(единица : cm)Биста(единица : cm)Половината(единица : cm)Хип(единица : cm)S66746076М68.5786480L71827082XXL73.5867486XXXL76907890Совет : 1cm=0.393 инчен / 1inch=2.54 см"Големината mearsured од страна на самите себе,понекогаш има некои грешки, но секогаш во рамките на 3cm."

BGN 60.80
Vogue modern секси Quality дантела belly dance clothes set for women / жена/момиче/дама, costume performance wears training dress
 • Ново
Оценка на продукта:

Vogue modern секси Quality дантела belly dance clothes set for women / жена/момиче/дама, costume performance wears training dress

Жените стомак танц здолниште : Материјал : chiffonБои : како сликиГолемина : една големина,здолниште должина 95cm,почекајте : 60100cm1 инч=2.54 смЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ ______________________________________________________Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 71.66
децата с дълъг ръкав в жълт черен червен дантелен цвете латински танц облечи момичето пола облекло Vestido De Baile Латино деца танцови костюми
 • Ново
Оценка на продукта:

децата с дълъг ръкав в жълт черен червен дантелен цвете латински танц облечи момичето пола облекло Vestido De Baile Латино деца танцови костюми

Ве молиме изберете ја точната големина, ви благодаримеГолемина на Табелата(cm) : 1inch=2.54 см,1 CM=0.393 ИнченБидејќи тоа е се мери со рачно изработени, ве молиме овозможи 13 cm во големина отстапување.големина на табелата : ( единица : cm )Мерења : За висина : М : одговара висина 120cm,L : одговара висина 130cm ,XL : одговара висина 140cm ,XXL : одговара 150cm висина ,XXXL : одговара висина 160cm .Боја : како на сликатаМора да се обрне внимание На следниве ситуации : 1...

BGN 25.00 28.62
Екзотичен танц танц латиноамерикански танц три големи динамични рибешки кости Волан на полата S10006 Латинска практика
 • Ново
Оценка на продукта:

Екзотичен танц танц латиноамерикански танц три големи динамични рибешки кости Волан на полата S10006 Латинска практика

Овој костим може да се прилагоди ве молиме да дојде до следниве боја одбор, и одберете ја вашата омилена боја...

BGN 114.61
Китайски дрехи за момчета Хмонг облекло Китайски народен танцов костюм музикално облекло малцинство Диао Китайски дрехи
 • Ново
Оценка на продукта:

Китайски дрехи за момчета Хмонг облекло Китайски народен танцов костюм музикално облекло малцинство Диао Китайски дрехи

вклучува : Врвот + панталони + headwearТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , главната да видите шоу фаза покаже ефектот .Pls не ги проверите облека како заеднички носи облека " стандардно , малку snagging ,нишка остатоци , се сече не уредни , паѓа малку paillette пердув , што сите погоре припаѓаат на нормалниот опсег ако умот ,Pls се размислува за внимателно ,ви благодариме !Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна , ве молиме изберете бизнис експресВе молиме испратете порака и да го оставите порака до нас ,за Да се потврди е облека пристигне во вас рака на времеако пратката може да се ' t пристигнат на време ...

BGN 47.00 85.60
2017 елегантен латински танц жената рокля момичета полиестер Фламенго Салса, самба танго бал състезания етап латински танц костюм
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 елегантен латински танц жената рокля момичета полиестер Фламенго Салса, самба танго бал състезания етап латински танц костюм

Големина : XXS3 XL1 инч=2.54 см(овој стил може да биде слободен да го направи,може да се направи на други бои и големина .ве молиме испратете ја вашата висина,тежина,градите,половината и колковите на продавачот,ова е многу важно!)

BGN 187.89
B-11454 professional made ladies бална зала latin dance dress competition high waist design
 • Ново
Оценка на продукта:

B-11454 professional made ladies бална зала latin dance dress competition high waist design

Б11454 професионално направени дами ballroom латинска танц облечи конкуренција висока половината дизајнНие може да направи овој фустан на вашата големина и промените на друг достапни боја која може да ви одговараат најдобро...

BGN 430.40