• Ново
20pcs нокти двустранен паста за нокти двупосочен лепило за нокти парче лепило етикети #1192

20pcs нокти двустранен паста за нокти двупосочен лепило за нокти парче лепило етикети 1192

Buyers rating:
-9 % BGN 1.00
BGN 1.10

Брой продукти


Други функции

Тип Елемент:
Стикер И Стикер
Материал:
Хартия
Стил:
като на снимката
търговска марка:
Любов·Благодаря
Размер:
7*7
Номер На Модела:
Прозрачен
Брой:
20pcs

Най-добри сделки

Искрящ блясък и огледален прах съвет е направи си САМ Nail Art Magic Glimmer Metal Silver Decoration маникюр инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Искрящ блясък и огледален прах съвет е направи си САМ Nail Art Magic Glimmer Metal Silver Decoration маникюр инструменти

КАРАКТЕРИСТИКИ : Shinning Сјајот Огледало во Прав Совет DIY Помине Уметност Магија Трошка Метал Сребро ДекорацијаМатеријал : сјајот во правКоличина : 1 КутијаБоја : покаже како сликаПол : женитеApplicale Повод : клуб,партијата,кафуле, паб,подарок и др.ATT : 1...

BGN 2.00 3.04
Цветна пеперуда завързана дизайн пълно покритие на пренос на вода форма на сърце нокти стикер любов гореща продажба Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Цветна пеперуда завързана дизайн пълно покритие на пренос на вода форма на сърце нокти стикер любов гореща продажба Безплатна доставка

Карактеристики : 100% Сосема Нов Елегантен и модерен стил, лесно да одговара на било какви нокти во боја Нокти налепници се исто така евтини за убавината на вашите нокти , вие не треба да одат до продавница, сега и можете да поседувате убави нокти Соодветен за вашата партија или модерен изглед Пакет Содржина : 1 x Дизајн Совет Помине Уметност Налепница Decal Лесен за употреба и долготрајни Како да го користите : 1.Чистење на вашите нокти 2 прво.Изберете нокти налепници ви се допаѓа 3.Намалување на дизајн ви се сакате и се потопува во вода за неколку секунди 4.Користење на пинцети вода трансфер во саканата позиција на вашите нокти 5.Се применуваат врвот грб ќе биде подобро

BGN 8.00
TCM1200 устойчиви на растворителям перлен бял цвят Леопард Spot shape Glitter 3.0 MM Size Glitter for маникюр makeup
 • Ново
Оценка на продукта:

TCM1200 устойчиви на растворителям перлен бял цвят Леопард Spot shape Glitter 3.0 MM Size Glitter for маникюр makeup

TCM1200 Растворувач Отпорни Бисерна Бела Бои Леопард Место форма Сјајот 3.0 MM ГолеминаСјај за нокти Уметност шминкаОпис : Сјајот Облик : Леопард МестоГолемина на : 3.0 MMСјајот бои : како на сликатаAnswer : ___________________________ Note : Dears,т тој фото покажува ефект не може да биде целосно рефлексивни, ве молиме да бидат разбирање.Пакување Тежина : Abt...

BGN 13.60
50 листа, без да се повтарят 3D стикери за нокти прозрачно дъното на черно и бяло цвете серия от стикери за украса на ноктите
 • Ново
Оценка на продукта:

50 листа, без да се повтарят 3D стикери за нокти прозрачно дъното на черно и бяло цвете серия от стикери за украса на ноктите

1 Испратено : Сите предмети ќе биде предаден во рок од 5 дена по вашата исплата потврди.(Доколку имате одредени превозот барање,ве молиме кажете ни пред превозот.) 2...

BGN 3.33
Нов прием на 5 бр./лот маникюр щамповани плочи ясно желе Стампер Изкуство на ноктите печат маникюр шаблони шаблон нокти инструменти -35
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов прием на 5 бр./лот маникюр щамповани плочи ясно желе Стампер Изкуство на ноктите печат маникюр шаблони шаблон нокти инструменти -35

Нови Пристигнување 5pcs / многу Помине Уметност Печат Плочи Јасно Желе Stamper Уметност Ноктите Печат Матрицата Нокти Образец Помине АлаткиКако да го користите : 1...

BGN 5.00 7.12
12 ролки, матов блясък на ноктите раирана Лента комплект 2 мм линия многоцветен инструмент за оформяне на ноктите прехвърляне на стикери за нокти комплект стикери
 • Ново
Оценка на продукта:

12 ролки, матов блясък на ноктите раирана Лента комплект 2 мм линия многоцветен инструмент за оформяне на ноктите прехвърляне на стикери за нокти комплект стикери

Спецификации : Количина : 13 / 12 / 10 / 8 / 6 Ролни ФакултативнаБоја : Како на сликата покажуваШирина : Прибл 1mm / 2mm / 3ммФункција : 100% сосема нов и висок квалитетСамолепливи, без лепак е потребно, чисти и погодни за употреба.Може да се користи за да дизајн свој помине уметност, ноктите моделите, нагласи, итн.Може да се користи со УВ Гел / акрилни нокти / лак / итн.Погоден за професионална употреба или домашна употребаКако да го користите : 1...

BGN 1.90
Конски очите формата на смола, планински кристал AB Кристал акрил украсяват маникюр 5x10MM 500шт плоски задни съвет фасетиран декоративни нокти бормашина
 • Ново
Оценка на продукта:

Конски очите формата на смола, планински кристал AB Кристал акрил украсяват маникюр 5x10MM 500шт плоски задни съвет фасетиран декоративни нокти бормашина

Бесплатен Превозот : Бесплатен превозот цел ќе биде испорачуван Кина пост воздух mail...

BGN 7.00 9.57
Нов 5шт нокти украса на голям елегантен микро-диамант с бели перли на злато / сребро лук висулка nail art 3d блясък висулки, висулка
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов 5шт нокти украса на голям елегантен микро-диамант с бели перли на злато / сребро лук висулка nail art 3d блясък висулки, висулка

ПредКупи Известувања : 1 plz напишете точни и детални превозот адреса(inlude полно име,адреса,град,држава,поштенски код,телефонски)2...

BGN 8.00
Кънтри стил с прекрасна мечок и красив дом на пълно покритие на ноктите стикер превод вода нокти стикер стикер Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Кънтри стил с прекрасна мечок и красив дом на пълно покритие на ноктите стикер превод вода нокти стикер стикер Безплатна доставка

Карактеристики : 100% Сосема Нов Елегантен и модерен стил, лесно да одговара на било какви нокти во боја Нокти налепници се исто така евтини за убавината на вашите нокти , вие не треба да одат до продавница, сега и можете да поседувате убави нокти Соодветен за вашата партија или модерен изглед Пакет Содржина : 1 x Дизајн Совет Помине Уметност Налепница Decal Лесен за употреба и долготрајни Како да го користите : 1.Чистење на вашите нокти 2 прво.Изберете нокти налепници ви се допаѓа 3.Намалување на дизајн ви се сакате и се потопува во вода за неколку секунди 4.Користење на пинцети вода трансфер во саканата позиција на вашите нокти 5.Се применуваат врвот грб ќе биде подобро

BGN 4.16
BORN PRETTY Печат Print шаблони за нокти 6*6 cm квадратен маникюр щамповани плочи шаблон за дизайн на животните череп изображение на плаката BP-X13
 • Ново
Оценка на продукта:

BORN PRETTY Печат Print шаблони за нокти 6*6 cm квадратен маникюр щамповани плочи шаблон за дизайн на животните череп изображение на плаката BP-X13

Спецификација : 100% нов малоГолемина : Прибл 66cmПакет Содржина : 1pc Роден Прилично Помине Уметност Печат ОбразецИнструкции : Плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper.Функција : 1...

BGN 2.00 3.18
10шт флуоресцентно декор на прах фотолюминесцентные САМ ноктите на тялото партия Люминофорное покритие светещи ярко сребристо пигмент на прах
 • Ново
Оценка на продукта:

10шт флуоресцентно декор на прах фотолюминесцентные САМ ноктите на тялото партия Люминофорное покритие светещи ярко сребристо пигмент на прах

Висока осветленост! Создавање на убави нокти за долготрајни искра помине уметност дизајн Стави тоа во сонце или светилка, тогаш тоа ќе блесне во темница...

BGN 9.00 18.53
прозрачен бял Нов Прекрасен дизайн, матирана маникюр Stamper стъргало с капак силикон желе 3,5 см нокти печат пробиване инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

прозрачен бял Нов Прекрасен дизайн, матирана маникюр Stamper стъргало с капак силикон желе 3,5 см нокти печат пробиване инструменти

јасно бели Нов Прекрасен Дизајн Мат Помине Уметност Stamper Scraper со Силиконска Капа Желе 3.5 см Помине Печат Печат АлаткиСпецификацијаКоличина : 1 Pc stamper со капа + 1pcs гребењеStamper Дијаметар : 3.5 смScraper Големина : 4*5.5 cmБоја : јасноКарактеристики : Точка : Прекрасна Помине уметност печат scraper сетМатеријал : Ова е јасно силикони stamperТежина : околу.28g / setГолемина : 3.5 см за силиконски главаФункција : За помине уметност полски трансфер дизајнИзвестување : Поради различни лак квалитет,некои лак не е погоден за печат,па ве молиме да го изберат правото лак ,и ако за прв пат ќе може да не ги префрлуваат дизајн на stamper,ве молиме обидете се повторно...

BGN 2.70
ZKO 1 Box Mermaid Glitter Nail Powder Pretty Gradient Shimmer Glitters Pigment Нокти Powder Dust Laser маникюр Decorations
 • Ново
Оценка на продукта:

ZKO 1 Box Mermaid Glitter Nail Powder Pretty Gradient Shimmer Glitters Pigment Нокти Powder Dust Laser маникюр Decorations

Спецификација : Тежина : Околу 0.8 g1.0 g Материјал : Прав во Боја : Како на сликите покажуваат Пакет Содржина : 1 кутија Помине во прав Функција : 100% сосема нов и висок квалитет на декорација на Ноктите Лесно да се применуваат на природни или вештачки нокти исто така Можете да ги користите за декорација на вашиот дом, мобилен телефон е случај, очила, направени картичка, телото уметност, итн...

BGN 1.00 1.76
Маникюр декорации колела мед метал лист Луната ананас форма блясък на сребро, злато 3D нокти окачване нитове шипове комплекти за нокти колелото
 • Ново
Оценка на продукта:

Маникюр декорации колела мед метал лист Луната ананас форма блясък на сребро, злато 3D нокти окачване нитове шипове комплекти за нокти колелото

Помине Уметност Декорација Тркала Бакар Метален Лист Месечината Ананас Форма Сјајот Сребро Злато 3 D Помине Шарм Занитвам Studs Поставува Помине ТркалаФункција : Голем за двете професионални помине специјалист или помине уметност ученик Тоа го прави вашите нокти изгледа eligance и посебно Погоден за помине уметност декорација со лак, УВ градител гел, итн Совршена декорација за декорација на вашиот дом, мобилни телефони' случај, книги, медија плеери, очила, покана картички, телото уметност, итн...

BGN 3.00 3.09
Нов дизайн за нокти Nail Art Gold Фен нитове метални шипове Нокти Flake 3D стикер за Нокти маникюр декорации DR79-J
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов дизайн за нокти Nail Art Gold Фен нитове метални шипове Нокти Flake 3D стикер за Нокти маникюр декорации DR79-J

Нови Помине Дизајн Помине Уметност Фан Злато Занитвам Метал Studs Помине Шушка 3 D Помине Уметност НалепницаНоктите Совет ДекорацијаСпецификации : 100% сосема новГолемина : 4mmПакет : 100pcs / многу, пластична кесаМодел : фан занитвам ноктитеОваа декорација на ноктите е одлична за професионално или аматерски, исто така, може да декорирате вашиот дом,телефон случај или книга итнКако да се чекор по чекор помине уметност дизајн?1.Стави парче на пенкало во кривини за подобро да одговара на вашите нокти;2.Се применува база на грб или на лак на ноктите,почекајте го сув;3.Се применуваат на гел на нокти кои што треба да се држиме печ, сезона за вашите нокти;4.Четка за бришење фототерапија лепак на ноктите за да го заштити,конечно се применува topcoat да се заштити.

BGN 2.00 2.54
12 Окото Ясно Празен Съхранение Nail Art Box Планински Кристал Акрил Кристални Мъниста Бижута Бижута И Аксесоари Хапчета Контейнер Калъф
 • Ново
Оценка на продукта:

12 Окото Ясно Празен Съхранение Nail Art Box Планински Кристал Акрил Кристални Мъниста Бижута Бижута И Аксесоари Хапчета Контейнер Калъф

Нови 12 Клетки Пластични Празна Кутија Помине Уметност Кристал Камења Декорација Шминка Складирање Кутија Дома Помине Уметност Празни Поделени Кутии Кристал Чување Карактеристики : 100% сосема нов Најдете шајка совети во поглед Задржи различни совети посебен, исто Така, корисна за зачувување помине уметност предмети и други делови и bobs Боја : Транспарентна,Розова,Бела,Црна Големина : 13.2 cm*7.5 cm*1.5 cm Пакет : 1x 12 Клетки Помине Празна Кутија за Складирање 0.78 / торба '

BGN 2.00 2.72