• Ново
BOBO BIRD V-P09 Wood Watches мъжки бизнес Светещите стрелки на часовник с корпус от неръждаема стомана, дърво / Кожена каишка са на разположение

BOBO BIRD V-P09 Wood Watches мъжки бизнес Светещите стрелки на часовник с корпус от неръждаема стомана, дърво / Кожена каишка са на разположение

Buyers rating:
-31 % BGN 44.00
BGN 63.98

Брой продукти


Bobobird часовници се направена од природни бамбус,дрвени и вистинска мека кожа. Тоа има за цел ви нудиме модерно и удобно производи. Логото прилагодување.Ако сте заинтересирани за тоа,контактирајте со нас. Напомена : рачно изработени часовници може да има некои груби линии, бидејќи на природни материјали.

Други функции

Тип Елемент:
Кварцов Часовник
Характеристика:
Водоустойчивост, Хронометър, Пълен Календар, Светещите Стрелки
Вид На Материала На Лентата:
Дървен
Материал На Корпуса:
неръждаема стомана
Тип Обков:
Сгъваема закопчалка с предохранителем
Дебелина На Корпуса:
10,8 мм
Стил:
бизнес
Движение:
Кварц
Материал Кутии И Чанти:
Хартия
търговска марка:
БОБО ПТИЦА
Диаметър На Циферблата:
44 мм
Дължината На Лентата:
23см
Тип Материал Прозорец На Циферблата:
Hardlex
Номер На Модела:
V-P09
Дълбочина На Водоустойчивост:
3 бар
Широчина На Лентата:
23 мм
Форма На Корпуса:
Кръг
короната:
Тласък / Тяга
За Да Гледате Измерване:
44 мм х 220 мм х 10,8 мм дебелина
Измерване На Каишка За Ръка:
23 мм х 220 мм
Измерване На Кутията:
1,97 инча ширина х 1,97 инча дължина х 1,97 инча височина
Създаване На Лого:
ДА
Име на продукта:
Хронометър
Водоустойчив:
3 бар
Пол:
Мъже
Тип Елемент:
Функционални Часовници

Най-добри сделки

Yisuya Luxury Skeleton Watches автоматични механични ръчни часовници самостоятелно ликвидация мъжки златни на бизнес часовници Time reloj hombre
 • Ново
Оценка на продукта:

Yisuya Luxury Skeleton Watches автоматични механични ръчни часовници самостоятелно ликвидация мъжки златни на бизнес часовници Time reloj hombre

Карактеристики На Производот : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетСкелетот Dial ДизајнБренд Име : YISUYAДвижење : Automatic СамоВетротDial Облик : ТркалезнаЗатворач Тип : Поклопецот ЗатворачDial Прозорец Материјал : СтаклоБендот Материјал : Нерѓосувачки ЧеликСлучај Материјал : Нерѓосувачки ЧеликDial Diamater : околу 3.9 cm (1.5")Случај Дебелина : приближно 1.4 cm (0.5")Бендот Ширина : прибл 2.0 cm (0.8")Бендот Должина : околу 24.0 cm (9.4")Секојдневно се Отпорни на Вода,но не и за туширање и пливање.(2.54 см=1.00 инчи)Пакет Се Вклучени : 1 x YISUYA ВидиПЛАЌАЊЕ1...

BGN 33.00 64.00
Oulm Gold кварцов часовник военни изцяло стоманени часовници са големи големи златни мъжки часовници най-добрата марка луксозни часовници relojes hombre
 • Ново
Оценка на продукта:

Oulm Gold кварцов часовник военни изцяло стоманени часовници са големи големи златни мъжки часовници най-добрата марка луксозни часовници relojes hombre

Опис : Oulm Мажите Кварц Голема Size Watch Златна Две Временски Зони да се Види за Воени Мажите Висока прецизност кварц движење, со најновиот пробив Технологија...

BGN 24.00 41.46
Top Brand OHSEN Digital Sport Male мъжки часовник Ръчен часовник Hombre 50м Dive Gold Rubber Band Clock Popular Fashion Watch Clock Gift
 • Ново
Оценка на продукта:

Top Brand OHSEN Digital Sport Male мъжки часовник Ръчен часовник Hombre 50м Dive Gold Rubber Band Clock Popular Fashion Watch Clock Gift

Главни карактеристикиНов модел со висок квалитет Дигитален : Час, минута, секунда, часот, месец, датум, денот 12 / 24 часовен формат Алармот и час свири функцијаСпецијален дизајн со хронограф (стоперка) во 0.01 секунда ''increment '' Дополнителни LCD назад светло функција за да се прикаже времето јасно е дека во темнината На водоотпорен длабочина е до 50 M (Не притиснете било кое копче во вода) Точност : ±15 секунди месечно Детали Случај материјал : Пластични Случај Дијаметар(cm) : 5.1 cm / 1.989 инчен Случај дебелина(cm) : 1.9 cm / 0.741 инчен Бенд боја : Покаже како слика Бенд должина(cm) : 24m / 9.36 инчен Бенд width(cm) : 2.3 см / 0.897 инчен Компонента се Вклучени : Спорт Зглоб Види x 1 Прирачник за Корисникот x 1

BGN 19.00 37.55
Нова марка BOBO BIRD Wood Watch мъжки ръчен часовник от естествена кожа, с хартиена подарък скоростна relogio masculino B-C27
 • Ново
Оценка на продукта:

Нова марка BOBO BIRD Wood Watch мъжки ръчен часовник от естествена кожа, с хартиена подарък скоростна relogio masculino B-C27

Новиот Бренд БОБО ПТИЦА Дрво Види Мажите Вистинска Кожа за на рачен часовник со Хартија Подарок Кутија relogio masculino БC27Случај Дијаметар : 45mmБендот Ширина : 23mmБендот Должина На : 223(Прилагоди)Движење : Јапонија MiyotaОгледало Материјал : HardlexСлучај Материјали : ДрвоБендот Материјал : Кожа

BGN 28.00 44.80
SMAEL Man Sport Watch Water Resist Black Clock Fashion Ежедневни електронни часовници 1008 мъжки часовник алармен часовник цифров часовник лукс
 • Ново
Оценка на продукта:

SMAEL Man Sport Watch Water Resist Black Clock Fashion Ежедневни електронни часовници 1008 мъжки часовник алармен часовник цифров часовник лукс

SMAEL Човек Спорт се Види Вода се Спротивстави на Црна Часовник Мода Обичните Електронски рачен часовник 1008 Машки Часовник за Аларм Дигитални Часовници Луксузен Стил Тема : Воена часовник мажи спортски види силикони,дигитални часовници водоотпорен,машки часовници трчање на отворено со висок квалитет на брендот за луксузна притисок отпор,дизајн за надворешна спорт,вода спротивстави комбинација со модата и handiness,дали за тинејџер, млад човек...

BGN 22.00 37.25
2017 ръчен часовник Binger мъжки часовник self-wind сапфир кожена каишка мъжки часовници с 12 месеца гаранция за часовници BG-0388
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 ръчен часовник Binger мъжки часовник self-wind сапфир кожена каишка мъжки часовници с 12 месеца гаранция за часовници BG-0388

Сите фотографии зеде со себе.Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : механичка рака правец на движење Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : 316 L не' рѓосувачки челик / вистински кравја кожа Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија...

BGN 108.00 211.20
YISUYA Мъжки спортни часовници луксозни дата естествена кожа кафяв ръчен часовник мъжки пилот на военен Япония кварцов часовник Relojes
 • Ново
Оценка на продукта:

YISUYA Мъжки спортни часовници луксозни дата естествена кожа кафяв ръчен часовник мъжки пилот на военен Япония кварцов часовник Relojes

Описи : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет.Бренд : YISUYAЈапонија Кварц ДвижењеДатум Екран, Мала Втора Рака БирањеDial Прозорец Материјал : СтаклоЗатворач Тип : Pin ТокаВиди Случај Дијаметар : прибл...

BGN 25.00 49.78
Швейцарски мъжки часовник луксозна марка ръчни часовници BINGER business Механични ръчни часовници пълна от неръждаема стомана водоустойчив
 • Ново
Оценка на продукта:

Швейцарски мъжки часовник луксозна марка ръчни часовници BINGER business Механични ръчни часовници пълна от неръждаема стомана водоустойчив

Сите фотографии зеде со себе.Види Спецификации Бренд : BINGER Движење : автоправец на движење Метал Состав : 316 L не 'рѓосувачки челик Кристал : Сафир Случај Мерења : 38mm diam Бенд Тип : Вистинска кожа / 316 L не' рѓосувачки челик Пакет : се покрие со меур заврши и се одликува со BINGER подарок кутија...

BGN 112.00 219.02
SKMEI популярните мъжки кварцов часовник луксозна марка мъжки военни спортен часовник водоустойчив мода открит цифрови Спорт часовници
 • Ново
Оценка на продукта:

SKMEI популярните мъжки кварцов часовник луксозна марка мъжки военни спортен часовник водоустойчив мода открит цифрови Спорт часовници

SKMEI Популарни Мажите Кварц Види Луксузен Бренд Мажите Воена Спортски Часовници Водоотпорен Мода Отворено Дигитални Спортски рачни часовнициОпис100% Нов и висок квалитетАлармот, Ден, Датум и Време ДисплејХронографDigial екранотСтил : Мажи Спортски Рачни ЧасовнициЕЛ (Сино) функција12 / 24 часа чекањеНерѓосувачки челик токаВода Reistant 50m (ве Молиме да Не Притиснете Било кое Копче за Подводни)СпецификацииСлучај Материјал : Нерѓосувачки ЧеликСлучај Дијаметар : 49mmСлучај Дебелина : 16mmБендот Материјал : Нерѓосувачки ЧеликБендот Должина (вклучуваат Случај) : 255mmБендот Ширина : 22mmТежина : 60g приблОна што се Вклучени100% сосема нов SKMEI1 x Дигитален Дисплеј со Аларм и ЕЛ Функција Види

BGN 19.00 29.31
Богат на функции цифров часовник с компас спортни часовници открит катерене 5ATM водоустойчив световно време военните мъжки часовник, хронометър
 • Ново
Оценка на продукта:

Богат на функции цифров часовник с компас спортни часовници открит катерене 5ATM водоустойчив световно време военните мъжки часовник, хронометър

Превозот : 1.Ние брод на сите наши објекти низ целиот свет од EMS / UPSот или Кина, Хонгконг пост,превозот начин ќе зависи од вкупно цел количество.2.Примерокот ќе бидат испратени од страна на Кина, Хонгконг пост.3.EMS / UPSот(за голема цел)Објектот ќе биде испратена надвор, откако на вебсајт vertify на плаќање во рок од 24 часа...

BGN 28.00 50.16
JARAGAR автоматични механични часовници мъжки естествена кожа каишка дата на модерни дамски часовници аналогов часовник 2017 Нова рокля е най-добрият подарък
 • Ново
Оценка на продукта:

JARAGAR автоматични механични часовници мъжки естествена кожа каишка дата на модерни дамски часовници аналогов часовник 2017 Нова рокля е най-добрият подарък

Карактеристики На Производот : 100% Сосема Нов и Висок КвалитетДвижење : Автоматски МеханичкиАвтоликвидација механизамСлучај Материјал : Високо Квалитетен Не ' Рѓосувачки ЧеликЗатворач Тип : Pin ТокаDial Прозорец Материјал : Отпорни нанула Минерално СтаклоПодружница секунди (ден на седмицата,денот,12 / 24 ЧАСА)На caseback се види преку дизајнСлучај Дебелина : прибл.15 mmСлучај Дијаметар : прибл.40 mmРака Ширина : прибл.20 mmРака Lenght : прибл.240mmПакет Содржина : 1 x Види 1 x Подарок КутијаЗа Механички Да Се Види : 1...

BGN 31.00 47.92
Forsining ретро Златна серия прозрачен корпус 3D лого мъжки часовник от неръждаема стомана Най-добрата марка на луксозни механичен часовник skeleton
 • Ново
Оценка на продукта:

Forsining ретро Златна серия прозрачен корпус 3D лого мъжки часовник от неръждаема стомана Най-добрата марка на луксозни механичен часовник skeleton

Опис : не ' Рѓосувачки челик види случај и да се види бендот ја прави види повеќе издржливи Скелет dial дизајн открива вашиот модерен точка на гледање...

BGN 31.98
Луксозни бизнес часовници топ марка GuanQin авто механични часовници мъжки часовник Сапфир водоустойчив седмичен календар пълна стомана
 • Ново
Оценка на продукта:

Луксозни бизнес часовници топ марка GuanQin авто механични часовници мъжки часовник Сапфир водоустойчив седмичен календар пълна стомана

Топла Продажба!!!Луксузни Бизнис Види Топ Бренд Guan Qin Авто Механички Види Мажите Часовници Sapphire Водоотпорен Недела Календар целосна челик Мажите се Види

BGN 103.00 171.20
Часовници мъжки CAGARNY неръждаема стомана мъжки часовник спортен календар голям циферблат модерни кварцови часовници relogio masculino
 • Ново
Оценка на продукта:

Часовници мъжки CAGARNY неръждаема стомана мъжки часовник спортен календар голям циферблат модерни кварцови часовници relogio masculino

Совети : Овој часовник е двојно движење на производотПа не се сите копчиња се работиНе сите бира работаВи благодаримеБренд : CAGARNYСтил : Спортски,Воени,Секојдневен,Бизнисот,Модата,ЛуксузДисплеј : АналогниДвижење : Оригинални Јапонија Кварц ДвижењеГлавна Карактеристика : 100% Нов со ознака и со висок квалитет; Отпорен на вода : Дневна Вода Доказ, не се погодни за пливање, туш; Квалитетот Цинк Легура Случај; Квалитетни Нерѓосувачки Челик Рака;Спецификација (приближно) : Случај Дијаметар : 5.3 cm Случај Дебелина : 1.4 cm Бенд Ширина : 2.4 cm Вкупна Должина : 26cm Производот тежина : 180gПакет Се Вклучени : 1 x CAGARNY ВидиПлаќањеНие прифаќаме alipay тука.Безбедност на плаќање : Зачувам плаќање услугаНие прифаќаме Alipay, Western Union, Банкарски Трансфер...

BGN 26.00 39.36
WWOOR 2017 марка на луксозни мъжки кожени водоустойчив спортен часовник мъжки черен часовник Мъжки кварцов ежедневни часовници Relogio Masculino
 • Ново
Оценка на продукта:

WWOOR 2017 марка на луксозни мъжки кожени водоустойчив спортен часовник мъжки черен часовник Мъжки кварцов ежедневни часовници Relogio Masculino

крајотWWOOR 2017 Бренд на Луксузни Мажите Кожа Водоотпорен Спортски Часовници Машки Црн Часовник Мажите Кварц Секојдневен Зглоб Види Relogio MasculinoЗа голема количина пријатели : Ако купите голема количина на, ве Молиме слободно да ме контактирате...

BGN 32.00 58.16
Най-добрите маркови дървени часовници, мъжки уникални природа дървена бамбук, ръчно изработени Кварцов ръчен часовник Мъжки спортни стрелките на часовника Masculi
 • Ново
Оценка на продукта:

Най-добрите маркови дървени часовници, мъжки уникални природа дървена бамбук, ръчно изработени Кварцов ръчен часовник Мъжки спортни стрелките на часовника Masculi

Топ Бренд Дрво Часовници Мажите е Уникатен 100% Природата Дрвени Бамбус рачно изработени Кварц Зглоб Види Машки Спорт Раце Часовник Masculino ПодарокКарактеристики На Производот : 100% Природата Дрво СлучајДвижење Тип : КварцСлучај Материјали : ДрвоБендот Материјал : Вистинска КожаТока Тип : Pin ТокаDial Дијаметар : Прибл...

BGN 24.00 37.44