• Ново
WiFi development board WiFi module / MT7620A development board, за да изпратите видеоуроков, super wrtnode rt5350

WiFi development board WiFi module / MT7620A development board, за да изпратите видеоуроков, super wrtnode rt5350

Buyers rating:
BGN 159.98

Брой продукти


Други функции

Добър:
Външен
търговска марка:
Кефу
Тип:
Безжичен
Скорост На Пренос На Данни:
.

Най-добри сделки

Отключени Huawei E353 3G UMTS HSPA+, HSDPA 21 Mbps с USB Surf Stick модем ключ
 • Ново
Оценка на продукта:

Отключени Huawei E353 3G UMTS HSPA+, HSDPA 21 Mbps с USB Surf Stick модем ключ

Опис На ПроизводотHuawei E353 HSPA+ 21.6 MbpsНа E353 ги поддржува следниве стандарди : Highspeed packet access pl(HSPA+) Универзален Мобилен Телекомуникациски Систем (UMTS) Enhanced data rates for global evolution (EDGE) General packet radio service (GPRS) Глобалниот систем за мобилни комуникации (GSM)На E353 обезбедува следниве услуги : HSPA+ пакет дата услуги HSUPA податочната услуга HSDPA / UMTS пакет data service EDGE / GPRS пакет дата услуги WCDMA / GSM Услугата за Кратки Пораки (SMS)Можете да се поврзете на E353 со USB интерфејс на компјутер...

BGN 30.00 33.28
Оригиналната 8260NGW 2x2AC+BT PCIE M. 2 WLAN карта за Lenovo e460 series E560 L470 L570 P51S T470 T470S Y700 Yoga 900 Series, FRU 00JT481
 • Ново
Оценка на продукта:

Оригиналната 8260NGW 2x2AC+BT PCIE M. 2 WLAN карта за Lenovo e460 series E560 L470 L570 P51S T470 T470S Y700 Yoga 900 Series, FRU 00JT481

Опис : Brand Name : Int Дел Број FRU# : 00 JT481 Модел : 8260 NGW AC Тип : 802.11 ac Wi Fi + Bluetooth 4.0 biosот : Specal издание NGFF (V2 М 2) Интерфејс Состојба : Акции 90days Замена Гаранција...

BGN 30.38
Горещи продажба wavecom оригинален Q2406B 16 сим 16 порт, модем басейн
 • Ново
Оценка на продукта:

Горещи продажба wavecom оригинален Q2406B 16 сим 16 порт, модем басейн

Топла продажба wavecom оригинални Q2406 B 16 sim 16 port modem базенПроизвод КарактеристикиИсто како и една 16канал опрема работат во исто времеможе да внесете 16 SIM картички(голем или мал)поврзување со компјутер преку податочна линија може да биде интегриран со Сериски 16Фреквенција : 900 / 1800 MHzСекој канал со посебен прекинувачСекој поединечен модул може да биде срушениндустриски шасија, домот школкаКраток ВоведУредот е изграденаво 16 безжична модули може да биде вметната осум SIM картички, можете да го користите осум картички за да испратите текстуални пораки, испраќање на брзината 16 пати како еден канал модем...

BGN 441.60
Индустриална прехвърляне на ZigBee ранг zg8402 RS485 на преносната мрежа Zigbee чрез безжичен модул
 • Ново
Оценка на продукта:

Индустриална прехвърляне на ZigBee ранг zg8402 RS485 на преносната мрежа Zigbee чрез безжичен модул

Zigbee да RS485 модел : ZG8402Избор на формаZigbee пренос серија изборZigbee да се постигне UART, 232485, USB и сл., во прилог на директни далечински управувач GPIO, ADC, итн.серија Модел тип КарактеристичноZgbee да UART (2.0 v~3.6 v) ZGM0 Модул, сите GPIO Мал волумен, PCB антена ZGМ1 Модуларен Сите GPIO 230 метри комуникација на далечина ZGM1 E Модуларен Сите GPIO Моќност засилувач со АП, 1.6 км Комуникација на далечинаZgbee пак USB ZG8000 Директно на USB порта Лесен и флексибилен ZG8001 Mini USB порта Лесен за употреба, стабилен, сигурен, 200 метри комуникација ZG8002 Mini USB порта Лесен за употреба, стабилен и сигурен, 1.6 км Сигнал комуникацијаZigbee пак RS232 ZG8301 RS232 сериски порт, скаларен, широк напон Лесен за употреба, стабилен, сигурен, 200 метри комуникација ZG8302 RS232 сериски порт, скаларен, широк напон Лесен за употреба, стабилен и сигурен, 1.6 км Сигнал комуникацијаZigbee пак 485 ZG8401 485 порта, проширување, широк напон Лесен за употреба, стабилен, сигурен, 200 метри комуникација ZG8402 485 порта, проширување, широк напон Лесен за употреба, стабилен и сигурен, 1.6 км Сигнал комуникација

BGN 46.21
Лаптоп Bluetooth модул за Latitude E4310 E6220 E6510 M11x M6600 Series, D P/N CN-0WJCJD
 • Ново
Оценка на продукта:

Лаптоп Bluetooth модул за Latitude E4310 E6220 E6510 M11x M6600 Series, D P/N CN-0WJCJD

Опис име на Производ : Bluetooth Дел Број D P / N CN0 WJCJD Состојба : Акции Гаранција : 60дена Модел се Користи во : E4310 E6220 E6510 M11 X M6600 Серија ! ( Ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате ако сте сигурни за компатибилност !) Пакетот вклучува : 1pc Bluetooth Забелешка : ве Молиме проверете го нашиот aliexpress фото внимателно, бидејќи ќе примите објект токму како што нашите aliexpress слика, а клиентот е одговорен за нарачување на точни лаптоп делови.Меѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 14.40
Безплатна доставка отключени Huawei E392U-12 4G USB модем поддръжка на LTE FDD 800/900/1800/2100/2600 Mhz интернет ключ
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка отключени Huawei E392U-12 4G USB модем поддръжка на LTE FDD 800/900/1800/2100/2600 Mhz интернет ключ

Спецификации : HUAWEI E392u12 : 4 G LTE Бендови : ФЛОПИ 800 / 1800 / 2600 Mhz3 G UMTS : 900 / 1800 / 2100 Mhz2 G EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* 3 G фреквенции : HSUPA / HSDPA / UMTS / DCHSPA+ 900 / 2100 MHz* 2 G Фреквенција : EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* LTE download Брзина и до 100 Mbit / s (зависни од мрежата)* LTE испратите Брзина до 50 Mbit / s (зависни од мрежата)* LTE 2x2 MIMO* DCHSPA / HSPA / HSDPA Брзина до 43.2 Mbit / s (зависни од мрежата)* HSUPA до 5.76 Mbit / s (зависни од мрежата)* СМС пораки* МултиLED боја на статус индикатор* SDHC micro SD до 32 GB* Dimentions : x 100mm 35mm 14mm x* Тежина : 40g* Поддршка на оперативен СИСТЕМ : Windows XP, Windows Vista (32 / 64), Windows 7 (32 / 64), Mac OS X 10.5 или понова versioin, Kernel 2.6.18 или подоцна versioinНајдобра можна брзина со Huawei E392 : 3 G 42 Mbit / s / 5.6 Mbit / s (типичниот опсег на брзина 12 0.4 Mbit / s)4 G (LTE) : 100 Mbit / s / 50 Mbit / sКомпатибилност : Windows XP / SP2 SP3, Vista SP2 / SP3, 7Mac OS X 10.5 и 10.6Поддршка за надворешна антена : да3 G 42 Mbit / s / 5.6 Mbit / s (типичниот опсег на брзина 12 0.4 Mbit / s)4 G (LTE) : 100 Mbit / s / 50 Mbit / Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!Answer : ___________________________ Note : драги пријатели,Ако сте заинтересирани во модем многу,и сакате да ги нарачате голема количина ,pls контактирајте ме преку емаил или trademanger преку зборуваме за цена!Ви благодарам многу за вашиот вид разбирање!

BGN 140.80
Високо качество на ниска цена интерфейс USB 3G модем басейн 1U sim5360 multi sim картата bulk sms модем
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на ниска цена интерфейс USB 3G модем басейн 1U sim5360 multi sim картата bulk sms модем

Висок квалитет ниска цена USB интерфејс 3 G модем базен 1 U sim5360 мулти simcard масовно на sms модемГлавната Предност1 : 1 U модем мала големина, да се зачува простор.2 : лесно да се centralize управување, лесно да се прошири3 : серија операција,16 port modem = две парчиња 8 port modem серија конекција.32 порт = 4 парчиња 8 port modem серија конекција, 64 порт = 8 парчиња 8 port modem серија конекција,Поврзете на модемот преку USB кабли, еден по еден Општи карактеристики • SIM5360 A DualBand GSM / HSPA+ 850 / 1900 MHz QuadBand GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz • SIM5360(J) E: DualBand GSM / HSPA+ 900 / 2100 MHz QuadBand GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz • SIM5360 J(D): DualBand GSM / HSPA+ 800(850) / 2100 MHz QuadBand GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz • GPRS мултислот класа 12 • EDGE мултислот класа 12 • Излезна моќност UMTS 850 / 1900 : 0.25 W UMTS 900 / 2100 : 0.25 W GSM850 / GSM900 : 2 W DCS1800 / PCS1900 : 1 W • Контрола Преку НА Команди • напон спектар : 3.4 V~ 4.2 V • Операција температура : 40℃ to +85℃ • Димензии : 30 Х 30 X 2.9 mm • Тежина : 5.7 г Спецификации за GPS • CELL асистент Локација (Без GPS) • AGPS : MSБазирани, ГAssisted • самостојна GPS • QUALCOMM XTRA GPS режим • Глонасс Спецификации за пренос на Податоци • HSPA+ Макс.14.4 Mbps(DL), Max.5.76 Mbps(UL) • WCDMA Макс.384 Kbps(DL), Max.384 Kbps(UL) • EDGE Класа : Макс.236.8 Kbps(DL), Max.236.8 Kbps(UL) • GPRS Макс.85.6 Kbps(DL), Max.85.6 Kbps(UL) Спецификации за SMS пораки • точка до Точка MO и MT • Текстуални и PDU режим ве молиме да ја потврди вашата земја фреквенција кога ќе ги нарачате...

BGN 414.40
Високо качество TL-7500A коаксиален коаксиален кабел RG174 RG58 RG59 RG62 RG6 Стриппер на режещия инструмент през цялата Falt кабел
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество TL-7500A коаксиален коаксиален кабел RG174 RG58 RG59 RG62 RG6 Стриппер на режещия инструмент през цялата Falt кабел

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет! Двојно ножеви, coax кабел stripper Целосно прилагодливи и заменливи ножеви Отстранува 6 и 12mm Изолација (Прилагодливи) Користете лесно, заклучување на алатка преку кабел, спин насока на стрелките на часовникот, а потоа застанете на несакани дел Направен од високо влијание материјал; економски но и на високи перформанси Може да наместите разни сечење длабочините според различни кабли На соголување дијаграм на врвот на stripper го прави тоа брзо да го изберете соодветна алатка за коаксијален кабел, Може да се користи за RG174 / 58 / 59 / 62 / 6 / 3 C / 4 C / 5 C(Φ2.6Φ8.0) Наменета за RG59, RG59 Quad, RG6, RG6 Quad, и RG58 кабли >UTP / STP & Рамен Кабел >Stripper & Машина, лесно да се земе и да работат >Прилагодлив Ножеви & Пролет, за различна должина на кабел >Со Заклучување Пакет се Вклучени : 1 x Ротари Coax Коаксијален Кабел Машина Алатка за RG58 RG6 Stripper

BGN 11.00 11.82
4G Alcatel Y800 One Touch Mobile WiFi Hotspot с оригинална кутия и зарядно устройство
 • Ново
Оценка на продукта:

4G Alcatel Y800 One Touch Mobile WiFi Hotspot с оригинална кутия и зарядно устройство

Алкател Еден Допир Y800 4 G Мобилни Жариште Wi Fi е новата 4 G LTE Мобилните Рутер за 4 G LTE ФЛОПИ мрежи : 800 / 900 / 1800 / 2600 MHz Алкател Y800 може поддршка на врв на download брзина и до т 100 Mbps и да се поврзете до 10 Wi Fi корисници да пристапат до интернет.Технички Спецификации : Податоци го Оценувате : LTE 100 Mbps downlink; 50 Mbps Uplink 4 G Бендови : 800 / 900 / 1800 / 2600 MHz 3 G Бендови : 900 / 1800 / 2100 MHz 2 G бендови : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz WiFi : 802.11 b / g / n, 2.4 GHz Капацитет на складирање : 2 Gb NAND флеш + 1 Gb LPDDR Надворешен Интерфејс : Микро USB 2.0 интерфејс Големина : 123 x 58.5 x 14 mm Батерија : 1500m AhДраги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на Алкател модем / рутер,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!

BGN 84.00 92.80
Huawei Wireless Wifi Repeater Router Network Range Extender 150Mbps UK / EU Plug
 • Ново
Оценка на продукта:

Huawei Wireless Wifi Repeater Router Network Range Extender 150Mbps UK / EU Plug

Спецификации1.WPS Спарување2.Поддршка за WEP,TKIP AES енкрипција3.Ги поддржува сите заеднички Wi Fi стандард4.До 150m Wi Fi Опсег5.Во паркHuawei Безжичната Wifi Мрежа Repeater Рутер Range Extender 150 Mbps велика БРИТАНИЈА ПриклучокHome Корисник : Бројот на потрошувачки електронски производи кој се користи Wi Fi конективноста продолжува да расте, создавање на природни побарувачката за пошироката Wi Fi покриеност низ дома од уреди кои вклучуваат игри на конзоли, ТВ, Принтери, smartphones и многу повеќе уреди...

BGN 40.00 44.80
128 голям басейн sim-карти, gsm sim-банката работи с пулом gsm-модем antecheng
 • Ново
Оценка на продукта:

128 голям басейн sim-карти, gsm sim-банката работи с пулом gsm-модем antecheng

128 голема sim картичка базен, gsm sim банката работи со gsm модем базен со antechengМОДЕМ БАЗЕН СО SIM БАНКААко сакате да знаете повеќе за објектот, ве молиме распрашува или да испратите порака на aliexpress...

BGN 398.40
NF-468LCable непрекъснатост тестер RJ-45, RJ11 кабел мрежов тестер тел тракер
 • Ново
Оценка на продукта:

NF-468LCable непрекъснатост тестер RJ-45, RJ11 кабел мрежов тестер тел тракер

НУ468 LCable континуитет тестер RJ45 RJ11 кабел тестер на мрежни жица trackerВе молиме Имајте во предвид : Ние имаме во акции, цело време Ние испрати пакет од Регистарот на Воздухот mail,Сите пакети имаат следење на бројСтр roduct ОписКарактеристики : 1...

BGN 13.00 20.80
Масово изпращане на sms / получаване на софтуер за 8-пристанищен 128/256 sim банка
 • Ново
Оценка на продукта:

Масово изпращане на sms / получаване на софтуер за 8-пристанищен 128/256 sim банка

Автоматски гласовен повик софтвер за 8 порта 128 / 256 sim банка На 8 порта софтвер за работа со 1pc 128 / 256 sim банка : МОДЕЛ : ATCSIM256 sim банката што може да вметнете 256 голема sim картички МОДЕЛ Б : ATCSIM128 sim банката што може да вметнете 128 мали sim картички ATCSIM256 sim банката има 8 Канали,секој канал може да биде вметната 32 голема sim картички ATCSIM128 sim банката има 8 Канали,секој канал може да биде вметната 16 мали sim картички...

BGN 158.40
Huawei WS320 Wifi Repeater White / UK Plug/ Brand New
 • Ново
Оценка на продукта:

Huawei WS320 Wifi Repeater White / UK Plug/ Brand New

Спецификации1.WPS Спарување2.Поддршка за WEP,TKIP AES енкрипција3.Ги поддржува сите заеднички Wi Fi стандард4.До 150m Wi Fi Опсег5.Во паркHuawei Безжичната Wifi Мрежа Repeater Рутер Range Extender 150 Mbps велика БРИТАНИЈА ПриклучокHome Корисник : Бројот на потрошувачки електронски производи кој се користи Wi Fi конективноста продолжува да расте, создавање на природни побарувачката за пошироката Wi Fi покриеност низ дома од уреди кои вклучуваат игри на конзоли, ТВ, Принтери, smartphones и многу повеќе уреди...

BGN 40.00 44.80
(+2 елемента антена и въртене на 360 градуса USB )Huawei E8372h-511 LTE FDD MiFi модем stick
 • Ново
Оценка на продукта:

(+2 елемента антена и въртене на 360 градуса USB )Huawei E8372h-511 LTE FDD MiFi модем stick

Huawei E8372 Спецификации* Категорија : LTE МАЧКА 4 WiFi модем* Чипсет : Huawei Hisilicon* Мрежа : Huawei E8372h153 : * LTE ФЛОПИ : Band 1(2100 MHz) / Бендот 3(1800 MHz) / Бендот 7(2600 MHz) / Бендот 8(900 MHz) / Бендот 20(800 MHz)* DCHSPA / HSPA / HSPA / UMTS : Band 1(2100 MHz) / Бендот 8(900 MHz)* EDGE / GPRS / GSM : Band2(1900 MHz) / Band3(1800 MHz) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 8(900 MHz)Huawei E8372h927 : * LTE ФЛОПИ : Band 1(2100 MHz) / Бендот 3(1800 MHz) / Бендот 8(900 MHz)* LTE TDD Бенд 40(2300 MHz)* DCHSPA / HSPA / UMTS : Band 1(2100 MHz) / Бендот 8(900 MHz)* EDGE / GPRS / GSM : Бенд 2(1900 MHz) / Бендот 3(1800 MHz) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 8(900 MHz)Huawei E8372h510 : * LTE ФЛОПИ : Band 1(2100 MHz) / Бендот 2(1900 MHz) / Band 4(AWS) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 7(2600 MHz) / Бендот 28(700 MHz)* DCHSPA / HSPA / HSPA / UMTS : Band 1(2100 MHz) / Бендот 2(1900 MHz) / Band 4(AWS) / Бендот 5(850 MHz)* EDGE / GPRS / GSM : Бенд 2(1900 MHz) / Бендот 3(1800 MHz) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 8(900 MHz)Huawei E8372h511 : * LTE ФЛОПИ : Band 1(2100 MHz) / Бендот 2(1900 MHz) / Band 4(AWS) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 17(700 MHz)* DCHSPA / HSPA / HSPA / UMTS : Band 1(2100 MHz) / Бендот 2(1900 MHz) / Band 4(AWS) / Бендот 5(850 MHz)* EDGE / GPRS / GSM : Бенд 2(1900 MHz) / Бендот 3(1800 MHz) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 8(900 MHz)Huawei E8372h608 : * LTE ФЛОПИ : Band 1(2100 MHz) / Бендот 3(1800 MHz) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 7(2600 MHz) / Бендот 28(700 MHz)* DCHSPA / HSPA / HSPA / UMTS : Band 1(2100 MHz) / Бендот 5(850 MHz)* EDGE / GPRS / GSM : Бенд 3(1800 MHz) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 8(900 MHz)Huawei E8372h517 : * LTE ФЛОПИ : Band 1(2100 MHz) / Бендот 2(1900 MHz) / Band 4(AWS) / Бендот 5(850 MHz) / Band12 (700 Mhz) / Бендот 17(700 MHz)* DCHSPA / HSPA / HSPA / UMTS : Band 1(2100 MHz) / Бендот 5(850 MHz)* EDGE / GPRS / GSM : Бенд 3(1800 MHz) / Бендот 5(850 MHz) / Бендот 8(900 MHz)За пребарување на LTE band12 ФЛОПИ 700 Mhz поддржани 4 G LTE модем, (LTE бенд 1 / 2 / 4 / 5 / 12 / 17) е добар избор.* Брзина : * LTE Врв Downlink Брзина до 150 Mbps, Испратите брзина до 50 Mbps* DCHSPA+ Врв брзина на download да 43.2 Mbps* HSPA+ downlink data service до 21.6 Mbit / s* HSDPA на податоци, услуги и до 14.4 Mbit / s* HSUPA data service до 5.76 Mbit / s* WCDMA податоци услуга до 384 kbit / s* EDGE податочната услуга до DL 296 kbit / s, УЛ 236.8 kbit / s* GPRS пакет дата услуги и до 85.6 kbit / s* Wi Fi : WLAN 802.

BGN 230.00 252.80