• Ново
Мощна защитна Стена 1U с двуядрен процесор D2550 с 4 порта lan RJ-45 поддръжка на Wake on PARTAKER

Мощна защитна Стена 1U с двуядрен процесор D2550 с 4 порта lan RJ-45 поддръжка на Wake on PARTAKER

Buyers rating:
BGN 452.80

Брой продукти


Partaker Intel Mikrotik Firewall Dual-Core D2550 Мрежна Безбедност Firewall Со 4 RJ45 Lan Порти На одборот Intel Atom dual-core D2550 процесор (1.86 GHz) Intel NM10 high-speed chipse Поддршка ТОЛКУ DDR3 меморија, Макс.До 4 G Обезбеди 4 *RJ45 Intel 82583 V gigabit Lan,Поддршка Wake-On-Line,PXE функција на Поддршка на CISCO COM интерфејс,2* USB 2.0 интерфејс Поддршка SSD хард диск, SATA хард диск Мини-ITX Форма Фактор(17cmx17cm)
2 GB Ram меморија 8 GB SSD Софтвер : Поддршка со Router OS(ROS), Mikrotik,PFSense, IPFire, Panabit, Way OS, Smooth Wall, m0n0wall, Clear OS, IPCop, Ѓаволот Linux, Radius_Manager, BYTEVALUE, Netzone, Hi-пајакот, i Kuai8, итн. (Стоката брод без било оперативен СИСТЕМ, корисниците инсталирате оперативниот СИСТЕМ со себе поради авторски права)
За Кабелот за Напојување : Ние ќе брод видот на кабелот за напојување, врз основа на вашата област.

Други функции

документ:
CE, FCC,RoSH
Пакет:
ДА
Номер На Модела:
IN-R2FZ
Тип:
Жичен И Безжичен
търговска марка:
Причастник
Едновременни Сесии:
Не е тестван
Поддръжка на VPN:
ДА
Статут На Продукти:
Склад
Nics:
4
Конфигурация:
2G RAM 8G SSD
Размери:
300мм*230мм*46мм (Д*Ш*В)

Най-добри сделки

PCI-Express dual gigabit Ethernet контролер карти rtl8111e чипсет висока производителност 10/100/1000 BASE-T Ethernet LAN controller
 • Ново
Оценка на продукта:

PCI-Express dual gigabit Ethernet контролер карти rtl8111e чипсет висока производителност 10/100/1000 BASE-T Ethernet LAN controller

ВоведОваа PCIЕкспрес двојна Gigabit Ethernet контролер картичка е со високи перформанси 10 / 100 / 1000 BASET Ethernet LAN контролер, и е совршено да се конвертира PCIЕкспрес интерфејс во две Gigabit Ethernet порти.СпецификацијаДве Gigabit Ethernet порти (RJ45 x 2)Во согласност со PCIЕкспрес База Спецификација Ревизија 2.0 и назад компатибилен за PCIЕкспрес База Спецификација Ревизија 1.1&1.0Со високи перформанси 1000 BASET Ethernet картичка контролерНазад компатибилен 10 / 100 BASET вмрежување10 / 100 / 1000 Mbps податоци го оценувате авто преговори операцијаКомпатибилен со постојните МАЧКА5 UTP каблирањеЦелосно во согласност со IEEE 802.3, 802.3 u и 802.3 abПоддржува full duplex проток контрола (IEEE 802.3 x)Поддржува IEEE 802.1 СТР слој 2 Приоритет КодирањеПоддржува IEEE 802.1 П VLAN тагирањеCrossover Детекција и Автоматско Поправање операцијаПоддржува WOL (WakeНаLAN) функцијаПоддржува и двете СтандардПрофил и Низок Профил компјутер шасијаСистем БарањеWindows 10 / 8.x / 7 32 / 64малку, Windows Server 2008 32 / 64малку, Windows Vista 32 / 64малку, Windows Server 2003 32 / 64малку, Windows XP 32 / 64малку, Windows 2000, МЕ, 98 SE, Linux, MAC OS и DOSКомпјутер со слободни PCIExpress слотЗабелешка:Низок профил заградата е достапна( Нископрофил заграда не е во содржината,ако ви треба,да ми даде забелешка со цел)Пакет СодржинаPCIЕкспрес двојна Gigabit Ethernet контролер картичка x 1Упатството за корисникот x 1Софтвер Возачот ЦД x 1

BGN 43.52
Индустриална прехвърляне на ZigBee ранг zg8402 RS485 на преносната мрежа Zigbee чрез безжичен модул
 • Ново
Оценка на продукта:

Индустриална прехвърляне на ZigBee ранг zg8402 RS485 на преносната мрежа Zigbee чрез безжичен модул

Zigbee да RS485 модел : ZG8402Избор на формаZigbee пренос серија изборZigbee да се постигне UART, 232485, USB и сл., во прилог на директни далечински управувач GPIO, ADC, итн.серија Модел тип КарактеристичноZgbee да UART (2.0 v~3.6 v) ZGM0 Модул, сите GPIO Мал волумен, PCB антена ZGМ1 Модуларен Сите GPIO 230 метри комуникација на далечина ZGM1 E Модуларен Сите GPIO Моќност засилувач со АП, 1.6 км Комуникација на далечинаZgbee пак USB ZG8000 Директно на USB порта Лесен и флексибилен ZG8001 Mini USB порта Лесен за употреба, стабилен, сигурен, 200 метри комуникација ZG8002 Mini USB порта Лесен за употреба, стабилен и сигурен, 1.6 км Сигнал комуникацијаZigbee пак RS232 ZG8301 RS232 сериски порт, скаларен, широк напон Лесен за употреба, стабилен, сигурен, 200 метри комуникација ZG8302 RS232 сериски порт, скаларен, широк напон Лесен за употреба, стабилен и сигурен, 1.6 км Сигнал комуникацијаZigbee пак 485 ZG8401 485 порта, проширување, широк напон Лесен за употреба, стабилен, сигурен, 200 метри комуникација ZG8402 485 порта, проширување, широк напон Лесен за употреба, стабилен и сигурен, 1.6 км Сигнал комуникација

BGN 46.21
Нов сим-банка 128, слот за sim-карти bank 128 работи с пулом gsm-модем за масово изпращане/ получаване на sms
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов сим-банка 128, слот за sim-карти bank 128 работи с пулом gsm-модем за масово изпращане/ получаване на sms

New sim банка 128, sim картичката банка 128 слот за работа со gsm модем базен за масовно на sms испраќање / примањеМОДЕМ БАЗЕН СО SIM БАНКААко сакате да знаете повеќе за објектот, ве молиме распрашува или да испратите порака на aliexpress...

BGN 288.00
KELUSHI High precision HT-365B4 two line terminal pressing plate of type 110 (2 rally line knife) бърза доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

KELUSHI High precision HT-365B4 two line terminal pressing plate of type 110 (2 rally line knife) бърза доставка

ХТ365 B4 две терминал линија притискање на чинија од типот 110 (2 рели линија нож)Детали за производот : Име на Производ : прилагодлив тип на две на високоодделение жица алатка Производ модел : HT365 B4 Производ големина : 168mm спецификација на Производот : Висок квалитет на јаглероден челик фалсификување, вклучувајќи термички третман и црна antirust обработка; заменливи главата седиште, едноставен и лесен; Прилагодливи шок сила (ниска : висока : 3640kgs, 3035kgs;) Еднаш на две...

BGN 85.44
PCI/PCIE/MiniPCIE/ЗЗК / ЕО на дънната платка диагностика на компютърен анализатор LCD тестер карта за PC, лаптоп
 • Ново
Оценка на продукта:

PCI/PCIE/MiniPCIE/ЗЗК / ЕО на дънната платка диагностика на компютърен анализатор LCD тестер карта за PC, лаптоп

Вовед : Нов Бенд! Висок Квалитет!! Опис На нов лаптоп ЕЗ интерфејс функција, за да се постигне можноста за компатибилност на повеќето преносни компјутери, веќе не мора да се грижите за матичната плоча бренд ~ десктоп / лаптоп на картичката и практични, практично од истиот тип на дијагностички картичка Спецификации : автоматски да се идентификуваат интерфејс тип...

BGN 37.00 39.18
Huawei WS311 Wireless LAN Удължител
 • Ново
Оценка на продукта:

Huawei WS311 Wireless LAN Удължител

Новиот HUAWEI WS311 802.11 b / g / n Безжичен LAN Extender од Huawei носите вашата опрема со RJ45 LAN мрежа пристаништето во вашиот (мобилен) безжична мрежа!Имате BluRay плеер, ТВ, конзоли за игри, Интернет, радио, итн...

BGN 55.00 60.80
hs2350 Ericsson F5321GW F5321 HSPA+ UMTS 3G WWAN A-GPS Mini PCIe Modul NEU H4X00AA 668969-001
 • Ново
Оценка на продукта:

hs2350 Ericsson F5321GW F5321 HSPA+ UMTS 3G WWAN A-GPS Mini PCIe Modul NEU H4X00AA 668969-001

Вид : Внатрешни Тип : Безжичните Бренд Име : Други Производи Статус : Акции Пренос Стапка : од Друг Интерфејс Тип : PCI ExpressОпис : P / N : 668969001 Модел : F5321 GW Бренд : за Ericssion biosот : за HP Верзија Состојба : Сосема Нов Вид Уред : Мини PCIE Поддршка на Системот : GSM, GPRS, EDGE, UMTS, WCDMA, HSPA+21 MB / GPSКомпатибилен со : само за HP лаптопПакетот вклучува : 1 x 3 G Картичка

BGN 42.40
24 порта 10/100 / 1000M PoE комутатор с 2 порта гигабитными
 • Ново
Оценка на продукта:

24 порта 10/100 / 1000M PoE комутатор с 2 порта гигабитными

24 10 / 100 / 1000 M Пристаништа РОЕ Прекинувач Со 2 Gigabit ПортиВовед : Лесно Кабелска ИнсталацијаСо податоци и моќ со текот на Ethernet од една единица, На рое switch ќе се намали кабли и ја елиминира потребата за наменски електрични места на ѕид, плафон или било недостижни место...

BGN 364.80
Отключени Huawei E397BU-502 4G USB LTE FDD band12 band5 мобилен интернет стик
 • Ново
Оценка на продукта:

Отключени Huawei E397BU-502 4G USB LTE FDD band12 band5 мобилен интернет стик

HUAWEI E397 Bu502 (UML397) : 4 G LTE ФЛОПИ Бенд 12 (700 MHz), Бенд 5 (850 MHz)3 G CDMA 800 / 1900 Mhz & EVDO BC1 & BC15 (1900 MHz & AWS)Спецификации : * Чипсет : Qualcomm MDM9200* Стил : USB Интернет се Изразуваат Стап* Мрежа : 4 G LTE* Фреквенција LTE : 700 / 1700 / 2100 MHz* HSPA : 850 / 1900 / 2100 MHz* GSM : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* Тежина : 60g* Димензии : 93 x 35.5 x 15mm* Боја : ЦрнаHuawei E397u502 4 G LTE ФЛОПИ TDD Мобилен Интернет СтапHUAWEI E397 lte usb стик маркетинг по , тоа е поддршка за 4 G LTE и наназад компатибилен со 3 G UMTS и подготвеност 2Г GSM, има неколку подмодели на пазарот : HUAWEI E397 Bu501 , HUAWEI E397 Bu502 , HUAWEI E397 Bu7 , HUAWEI E397u53 и HUAWEI E397u56 , подолу на листата на главните спецификации и мрежа фреквенција поддршка соодветно : СубМодели / LTE БендовиLTE ФЛОПИ БендовиUMTSHUAWEI E397 Bu501ФЛОПИ 700 / 1700 / 2100 MHz850 / 1900 / 2100 MHzHUAWEI E397 Bu502ФЛОПИ 700 / 850 MHzN / AHUAWEI E397 Bu7ФЛОПИ 1800 / 2100 MHz2100 / 1700 / 850 / 800 MhzHUAWEI E397u53ФЛОПИ 700 / 1700 / 2100 MHz850 / 900 / 1700 / 2100 MHzHUAWEI E397u56ФЛОПИ 2100 MHz2100 / 1900 Mhz Plug and Play 2.0 стандарден USB LED индикатор за статусот слот за Micro SD картичка проширување до 32 GB Димензии : 93 x 35.5 x 15mmБоја / ЛОГО / Пакет по Случаен избор испорака

BGN 60.80
Huawei WS320 Wifi Repeater White / UK Plug/ Brand New
 • Ново
Оценка на продукта:

Huawei WS320 Wifi Repeater White / UK Plug/ Brand New

Спецификации1.WPS Спарување2.Поддршка за WEP,TKIP AES енкрипција3.Ги поддржува сите заеднички Wi Fi стандард4.До 150m Wi Fi Опсег5.Во паркHuawei Безжичната Wifi Мрежа Repeater Рутер Range Extender 150 Mbps велика БРИТАНИЈА ПриклучокHome Корисник : Бројот на потрошувачки електронски производи кој се користи Wi Fi конективноста продолжува да расте, создавање на природни побарувачката за пошироката Wi Fi покриеност низ дома од уреди кои вклучуваат игри на конзоли, ТВ, Принтери, smartphones и многу повеќе уреди...

BGN 40.00 44.80
Partaker R19 1U защитната Стена на Мрежата Serve Network Security с intel Core LGA1150 i7-4770 2GB Ram 8GB SSD
 • Ново
Оценка на продукта:

Partaker R19 1U защитната Стена на Мрежата Serve Network Security с intel Core LGA1150 i7-4770 2GB Ram 8GB SSD

Совети : Ние продаваат хардвер само (цената е за хардвер само), било кој софтвер не е она што ние го продаде, само за подобра техничка размена, и ние може да ви помогне да инсталирате,кои не се направи било комерцијална примена...

BGN 1480.00 1849.60
NF-468LCable непрекъснатост тестер RJ-45, RJ11 кабел мрежов тестер тел тракер
 • Ново
Оценка на продукта:

NF-468LCable непрекъснатост тестер RJ-45, RJ11 кабел мрежов тестер тел тракер

НУ468 LCable континуитет тестер RJ45 RJ11 кабел тестер на мрежни жица trackerВе молиме Имајте во предвид : Ние имаме во акции, цело време Ние испрати пакет од Регистарот на Воздухот mail,Сите пакети имаат следење на бројСтр roduct ОписКарактеристики : 1...

BGN 13.00 20.80
Модул Wi-Fi модул, Wi-Fi сериен Hanfeng patch печат hole package вградена антена HF-A11-SMT-1
 • Ново
Оценка на продукта:

Модул Wi-Fi модул, Wi-Fi сериен Hanfeng patch печат hole package вградена антена HF-A11-SMT-1

Серискиот порт модул во име на тековна домашна WIFI сериски модул за највисоко ниво на дизајн, стабилна, моќен, одличен сигнал, не обичните модул производи споредливи, онолку колку што ќе се обиде да се знае.Оригиналната цена , е промоција цена на ! Цена намалување, услугата непроменет!1...

BGN 31.81
Класически BCM5751 PCI-E бездисковый лаптоп мрежови адаптери слот Broadcom5751 gigabit Ethernet поддръжка ESXi5. 5
 • Ново
Оценка на продукта:

Класически BCM5751 PCI-E бездисковый лаптоп мрежови адаптери слот Broadcom5751 gigabit Ethernet поддръжка ESXi5. 5

Краток воведОваа картичка се прилагодува на BCM чип Стандард PCIЕкспрес XI интерфејс може да се компатибилни со PCIExpress1.0a.И тоа, исто така, може да се компатибилни со PCIЕкспрес X4,X8,X16 слот.Спецификација На Производот Високвршење на автопреговарање 10 / 100 / 1000 врска Лесно, ценаефикасен миграцијата на Gigabit Ethernet преку постоечките МАЧКА5 каблирање Конектори : RJ45 IEEE Стандард / Мрежна топологија која како рбет : 10 BASET, 100 BASETX, 1000 BASET Автобус Брзина : 32 / 33, 32 / 66 Data Rate(s) Поддржани по Порт : 10,100,1000 Mbps IEEE Поддршка : 802.2 и 802.3 ab Ethernet Контролори : BCM5751(PEG1) Порта Густина : 1 Порт Приклучок : RJ45 Стандард : IEEE Std 802.3 IEEE Std 802.2 IEEE Std 802.3 x IEEE 802.1 стр IEEE Std 802.3 z Стандарден Ethernet големината на рамката (1518 бајти) Џамбо рамки (до 9 КБ); Netware 5.1 не поддржува Џамбо рамки До 4 часови на услуга (Co S) До 4 испрати прстени и примате прстени Интегриран 96KB рамка бафер меморијата Статистика за SNMP MIB II, Ethernetкако MIB, и Ethernet MIB (, Клаузула 30) 4 уникатна MAC адреси unicast Поддршка за multicast адреса преку 128 бита hashing хардвер функција Поддржува PXE 2•1 спецификација PCI Моќ Интерфејс за Управување (v1•1) Напредна Конфигурација и Моќ Интерфејс (ACPI) и Разбуди на LAN поддршка 64битна БАР поддршка EM64 T поддршка процесор

BGN 27.52
Мултифункционална мрежова пресклещи RJ-45, RJ11 RJ12 тел кабел клещи клещи за рязане на Стриппер PC Network 200R ръчни инструменти клещи
 • Ново
Оценка на продукта:

Мултифункционална мрежова пресклещи RJ-45, RJ11 RJ12 тел кабел клещи клещи за рязане на Стриппер PC Network 200R ръчни инструменти клещи

Вовед : Висок Квалитет!! 100% Нов Бренд!!! Карактеристики : Модуларен crimping алатка За crimping модуларен приклучок : 10 P10 C, ЗАСИЛУВАЧ 8 P8 C / RJ45, 6 P6 C / RJ12, 6 P4 C / RJ11, 4 P4 C, 4 P2 C приклучоци и ДЕКЕМВРИ / ИСКЛУЧУВАЊЕ постави plug6 P6 C...

BGN 30.00 31.90
TIANJIE FDD-LTE GSM, 4G, Wifi рутер преносим global ключ за отключване на безжичен модем два слота за SIM-карти RJ-45 порт 5200 mah-Power Bank
 • Ново
Оценка на продукта:

TIANJIE FDD-LTE GSM, 4G, Wifi рутер преносим global ключ за отключване на безжичен модем два слота за SIM-карти RJ-45 порт 5200 mah-Power Bank

Повеќе производи ќе ви се допаднеФЛОПИLTE GSM 4 G Wifi Рутер Преносни Глобалната го Отклучите Dongle Безжичен Модем Две Слотот за SIM Картичката RJ45 Портата 5200 MAh Моќ БанкаОвој рутер е отклучен ,но само може да го поддржи FrequncyГлавната земја оператор и frequncy бендот се следат ,ве молиме проверете прво за sim картичка frequncy бендот пред цел.Повеќе земја оператор и frequncy бенд ,можете да го проверите овој линк за да научат тоа : Молиме забележете : 1.Како што сите знаете дека имаме толку многу оператор и frequncy во светот ,па ве молиме да ја проверите frequancy на sim картичката во Споредба со нашите стоки,ако не ја знаете frequncy ,ве молиме прашајте го вашиот оператор во прв план...

BGN 109.00 155.06
TP-LINK TL-WDN5200 Wifi Antena USB Wifi 11AC Dual Band 433 Mbps 150Mbps USB 433 M 802.11 ac / a / b / g / n
 • Ново
Оценка на продукта:

TP-LINK TL-WDN5200 Wifi Antena USB Wifi 11AC Dual Band 433 Mbps 150Mbps USB 433 M 802.11 ac / a / b / g / n

TPLINK TLWDN5200 Wifi Antena USB Wifi 11 AC Двојна Бенд 433 Mbps 150 Mbps USB 433 М 802.11 ac / a / b / g / nСтандард : IEEE802.11ac; IEEE802.11n; IEEE802.11g; IEEE802.11b; IEEE802.11a Интерфејс : USB 2.0 интерфејс Антена : Вграденво omniнасочен антена Трансфер го оценувате : 11b : 1 / 2 / 5.5 / 11 Mbps; 11g : 6 / 9 / 12 / 18 / 24 / 36 / 48 / 54 Mbps; 11n : 150 Mbps; 11ac : 433 Mbps Фреквентен опсег : 2.4 ~ 2.4835 GHz; 5.725 ~ 5.850 GHz Безжична трансмисија го оценувате : 2.4 G : 150 Mbps; 5 G : 433 Mbps Протокол стандарди : IEEE802.11ac / n / g / b / Работна канал : 1 ~ 13, 34 ~ 48, 52 ~ 64,149 ~ 165 Излезна Моќност : 20d Bm Големина : 65mm × 20mm x 9.7 mm (L × W × H) Безжична Безбедност : Поддржува WPAPSK, WPA2PSK, WPAAES, WPA2AES, WEP безжична енкрипција Други карактеристики : Аналогни АП функција Оперативен Систем за Поддршка : Windows XP / XP 64;Windows 7 / Windows7 64;Windows 8 / Windows8 64;Windows 8.1 / Windows8.1 64; (Забелешка : Со цел да се добие подобра систем компатибилност, ние ви препорачуваме да го инсталирате најновата надградба на системот patch) Употреба на животната средина : Работна температура : од 0 до 40, Складирање температура : 40 до 70 Влажност : 10% до 90% RH некондензирање, Чување влажност : 5% до 90% RH некондензирање Слободни за да се префрлите двојна фреквенција, Уживајте во чиста мрежаTlWDN5200 поддршка 2.4 GHz / 5 GHz двојна фреквенција по желба...

BGN 28.00 35.55
Отключени Huawei E353 3G UMTS HSPA+, HSDPA 21 Mbps с USB Surf Stick модем ключ
 • Ново
Оценка на продукта:

Отключени Huawei E353 3G UMTS HSPA+, HSDPA 21 Mbps с USB Surf Stick модем ключ

Опис На ПроизводотHuawei E353 HSPA+ 21.6 MbpsНа E353 ги поддржува следниве стандарди : Highspeed packet access pl(HSPA+) Универзален Мобилен Телекомуникациски Систем (UMTS) Enhanced data rates for global evolution (EDGE) General packet radio service (GPRS) Глобалниот систем за мобилни комуникации (GSM)На E353 обезбедува следниве услуги : HSPA+ пакет дата услуги HSUPA податочната услуга HSDPA / UMTS пакет data service EDGE / GPRS пакет дата услуги WCDMA / GSM Услугата за Кратки Пораки (SMS)Можете да се поврзете на E353 со USB интерфејс на компјутер...

BGN 30.00 33.28
Подобряване! 11 в 1 професионален набор от инструменти за техническо обслужване и ремонт на компютри в мрежа
 • Ново
Оценка на продукта:

Подобряване! 11 в 1 професионален набор от инструменти за техническо обслужване и ремонт на компютри в мрежа

Функции : Соголување кабел / направи Ethernet приклучок / Тест мрежен кабел11 во 1 Мрежен Компјутер Одржување и Поправка Алатка за ПолнењеГолемина : прибл...

BGN 33.60
Смяна на IMEI LTE 4g модем rs232 usb sms модем открит от екип с tcpip
 • Ново
Оценка на продукта:

Смяна на IMEI LTE 4g модем rs232 usb sms модем открит от екип с tcpip

IMEI промена LTE модем 4g usb, rs232 sms модем отвори во командата со tcpip Општи Карактеристики 1 SIM7100 E QuadBand LTEФЛОПИ Б1 / Б3 / B7 / Б8 / B20 (2100 / 1800 / 2600 / 900 MHz) DualBand UMTS / HSDPA / HSPA+ B1 / Б8 (2100 / 900 MHz) Dual Band GSM / GPRS / EDGE 900 / 1800 MHz 2...

BGN 136.00
Безплатна доставка отключени Huawei E392U-12 4G USB модем поддръжка на LTE FDD 800/900/1800/2100/2600 Mhz интернет ключ
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка отключени Huawei E392U-12 4G USB модем поддръжка на LTE FDD 800/900/1800/2100/2600 Mhz интернет ключ

Спецификации : HUAWEI E392u12 : 4 G LTE Бендови : ФЛОПИ 800 / 1800 / 2600 Mhz3 G UMTS : 900 / 1800 / 2100 Mhz2 G EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* 3 G фреквенции : HSUPA / HSDPA / UMTS / DCHSPA+ 900 / 2100 MHz* 2 G Фреквенција : EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz* LTE download Брзина и до 100 Mbit / s (зависни од мрежата)* LTE испратите Брзина до 50 Mbit / s (зависни од мрежата)* LTE 2x2 MIMO* DCHSPA / HSPA / HSDPA Брзина до 43.2 Mbit / s (зависни од мрежата)* HSUPA до 5.76 Mbit / s (зависни од мрежата)* СМС пораки* МултиLED боја на статус индикатор* SDHC micro SD до 32 GB* Dimentions : x 100mm 35mm 14mm x* Тежина : 40g* Поддршка на оперативен СИСТЕМ : Windows XP, Windows Vista (32 / 64), Windows 7 (32 / 64), Mac OS X 10.5 или понова versioin, Kernel 2.6.18 или подоцна versioinНајдобра можна брзина со Huawei E392 : 3 G 42 Mbit / s / 5.6 Mbit / s (типичниот опсег на брзина 12 0.4 Mbit / s)4 G (LTE) : 100 Mbit / s / 50 Mbit / sКомпатибилност : Windows XP / SP2 SP3, Vista SP2 / SP3, 7Mac OS X 10.5 и 10.6Поддршка за надворешна антена : да3 G 42 Mbit / s / 5.6 Mbit / s (типичниот опсег на брзина 12 0.4 Mbit / s)4 G (LTE) : 100 Mbit / s / 50 Mbit / Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!Answer : ___________________________ Note : драги пријатели,Ако сте заинтересирани во модем многу,и сакате да ги нарачате голема количина ,pls контактирајте ме преку емаил или trademanger преку зборуваме за цена!Ви благодарам многу за вашиот вид разбирање!

BGN 140.80
Масово изпращане на sms / получаване на софтуер за 8-пристанищен 128/256 sim банка
 • Ново
Оценка на продукта:

Масово изпращане на sms / получаване на софтуер за 8-пристанищен 128/256 sim банка

Автоматски гласовен повик софтвер за 8 порта 128 / 256 sim банка На 8 порта софтвер за работа со 1pc 128 / 256 sim банка : МОДЕЛ : ATCSIM256 sim банката што може да вметнете 256 голема sim картички МОДЕЛ Б : ATCSIM128 sim банката што може да вметнете 128 мали sim картички ATCSIM256 sim банката има 8 Канали,секој канал може да биде вметната 32 голема sim картички ATCSIM128 sim банката има 8 Канали,секој канал може да биде вметната 16 мали sim картички...

BGN 158.40
Високо качество на ниска цена интерфейс USB 3G модем басейн 1U sim5360 multi sim картата bulk sms модем
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на ниска цена интерфейс USB 3G модем басейн 1U sim5360 multi sim картата bulk sms модем

Висок квалитет ниска цена USB интерфејс 3 G модем базен 1 U sim5360 мулти simcard масовно на sms модемГлавната Предност1 : 1 U модем мала големина, да се зачува простор.2 : лесно да се centralize управување, лесно да се прошири3 : серија операција,16 port modem = две парчиња 8 port modem серија конекција.32 порт = 4 парчиња 8 port modem серија конекција, 64 порт = 8 парчиња 8 port modem серија конекција,Поврзете на модемот преку USB кабли, еден по еден Општи карактеристики • SIM5360 A DualBand GSM / HSPA+ 850 / 1900 MHz QuadBand GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz • SIM5360(J) E: DualBand GSM / HSPA+ 900 / 2100 MHz QuadBand GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz • SIM5360 J(D): DualBand GSM / HSPA+ 800(850) / 2100 MHz QuadBand GSM / GPRS / EDGE 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz • GPRS мултислот класа 12 • EDGE мултислот класа 12 • Излезна моќност UMTS 850 / 1900 : 0.25 W UMTS 900 / 2100 : 0.25 W GSM850 / GSM900 : 2 W DCS1800 / PCS1900 : 1 W • Контрола Преку НА Команди • напон спектар : 3.4 V~ 4.2 V • Операција температура : 40℃ to +85℃ • Димензии : 30 Х 30 X 2.9 mm • Тежина : 5.7 г Спецификации за GPS • CELL асистент Локација (Без GPS) • AGPS : MSБазирани, ГAssisted • самостојна GPS • QUALCOMM XTRA GPS режим • Глонасс Спецификации за пренос на Податоци • HSPA+ Макс.14.4 Mbps(DL), Max.5.76 Mbps(UL) • WCDMA Макс.384 Kbps(DL), Max.384 Kbps(UL) • EDGE Класа : Макс.236.8 Kbps(DL), Max.236.8 Kbps(UL) • GPRS Макс.85.6 Kbps(DL), Max.85.6 Kbps(UL) Спецификации за SMS пораки • точка до Точка MO и MT • Текстуални и PDU режим ве молиме да ја потврди вашата земја фреквенција кога ќе ги нарачате...

BGN 414.40