• Ново
MZG MCBNR2020K12 16 mm 20 mm 25мм струг с ЦПУ обработващ нож външна твердосплавная поставяне на струг и на Притежателя на инструмента Скучни прорезна държачът

MZG MCBNR2020K12 16 mm 20 mm 25мм струг с ЦПУ обработващ нож външна твердосплавная поставяне на струг и на Притежателя на инструмента Скучни прорезна държачът

Buyers rating:
-19 % BGN 26.00
BGN 32.00

Брой продукти

MZG MCBNR2020 K12 16mm 20mm 25мм ЦПУ Струг Обработка Машина Надворешни Карбид Вметнете Вртење Алатка Носителот Здодевни Сечење Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар
2.MZG Вртење Алатка Производ Фото
3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации
4.MZG Вртење Алатка Параметар
MZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin. Стабилна сечење е постигнато поради супериорна цврстина и пукнатина корозија. Сечење пати се намалени поради добро чип контрола од ефективна chipbreakers. Постигнување на подобри обработка на ефикасноста во областа на широк спектар на челик/кастинг Делови обработка. ZC2501 ZC2502 : погоден за ниска брзина обработка на челик дел ZC2511 ZC2512 : погоден за висока брзина на обработка на челик дел ZK3511 S : погоден за hihg брзина на обработка на леано железо дел 2.Обложени Карбид(PVD) Добро за ниско ниво на високи брзини и завршувањето на тешките roughing сечење. Стабилна сечење со одлична цврстина. Мазна парична казна површина на PVD обложени карбид обезбедува добра завршна површина и висока. Постигнува висока сигурност во нестабилна обработка областа на нерѓосувачки челик ZP1521 : погоден за висока брзина на обработка на нерѓосувачки челик 3.Cermet Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина Cermet одржува добра површина заврши поради низок афинитет за работното парче материјал. Одлична отпорност на абење овозможува високо сечење брзина. ZN60 : погоден за челик/фрлија заврши обработка 4.Карбид Тешка и Напорна, добра термичка спроводливост се Погодни за сечење обоени метали и неметали Стабилна сечење на ниско сечење на брзини, вклучувајќи и мелничката операции ZK10 : се погодни за Сечење Алуминиум Ал обоени обработка 5.Бибиси арапски Супериорен во однос на абење отпор при сечење на хард материјали Погодни за висока брзина на сечење на леано железо и sintered челик со Висок коефициент на топлинска спроводливост обезбеди стабилна сечење бибиси арапски-S : погоден за тешко сечење на материјалот за обработка на бибиси арапски-К : погоден за леано железо обработка 6.

Други функции

Диаметър джолан:
MCBNR3232P16, MCBNR2525M12, MCBNR3232P19, MCBNL2020K12, MCBNR1616H12, MCBNR2525M16
Твърдост:
HRC48
Номер На Модела:
MCBNR1616H12
търговска марка:
МЗГ
Използването на:
Външен Струг Инструмент
Материал:
Инструментална стомана

Най-добри сделки

12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 12mm Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 6.00 6.83
1/4 инча джолан CNC дървообработващи фрезови малко нож слот на ръба на подрязване резба нож инструмент гореща продажба
 • Ново
Оценка на продукта:

1/4 инча джолан CNC дървообработващи фрезови малко нож слот на ръба на подрязване резба нож инструмент гореща продажба

plz остави порака која големина сакатеСпецификацијаMaterialalloy(нож); БР.45 челик(месо тело)Sizeinch1 / 4x1 / 8 1 / 4x3 / 32 1 / 4x5 / 32 1 / 4x5 / 16shank Dx сечилото DPls кажете ни која големина сакате пред понудата,во спротивно ние ќе брод во произволноОдговараат за дрво гравирање машина, машина за кроење.Поле на примена : дрво, дрвени предмети, честички одбор, густина одборДобро е применливо ефект : на обработка на површината е мазна, чиста степен на крај, не burrs, без трага,добар своите перформанси и серија одлични својства.ФункцијаТврд материјал е издржлив,по висока фреквенција заварување технологија и термичка обработка.Сечилото на висока цврстина, висока сила, добра отпорност на триење, не е лесно да се кршат.Строга контрола на квалитетот, одлична своите перформанси.Пакетот вклучува : 1x Слот Работ Средување на Резба Нож

BGN 20.77
Нов 1бр ER50 (31-30мм) патронник патронник машина с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов 1бр ER50 (31-30мм) патронник патронник машина с ЦПУ

Нови 1pcs ER50 (3130 mm) Collet Чак CNC МелницаОписНови 1pcs ER50 (3130мм) Collet Чак CNC МелницаСтегање Опсег : 3130ммНа точноста : 0.01 mm0.015 mmНаправени од високо квалитетен специјално формулиран за пролет челик.Појачани и прецизност земјата.Изградена во автоПорака дизајн и алатки никогаш нема да се заглавени во држачот.Гледањето на нашиот други предмети : Модел d(H7) D D1 D2 L L1 L2 L3 Coliapsible капацитет ER8 0.55.0 8 8.5 6.5 13.5 2.7 1.5 1.2 0.5 ER11 1.07.0 11 11.5 9.5 18.0 3.8 2.5 2.0 0.5 ER16 1.02.0 16 17 13.8 27.5 6.26 4.0 2.7 0.5 >2.010.0 1.0 ER20 1.02.5 20 21 17.4 31.5 6.36 4.8 2.8 0.5 >2.513.0 1.0 ER25 1.02.5 25 26 22.0 34.0 6.66

BGN 22.38
Нов Roland Cutting Plotter Blade Holder Roland Рибка Кътър Blade Holder Безплатна Доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов Roland Cutting Plotter Blade Holder Roland Рибка Кътър Blade Holder Безплатна Доставка

5 Компјутери 60 Степен Mimaki Сечење Плотер Сечилото +1 компјутер Mimaki Сечење Плотер Сечилото Носителот Винил Машина Плотер Носителот пакет3 Еез 30 3 Pcs45 Степен и Висок Квалитет на Ролан Сечење Плотер Сечилото Ролан Винил Машина Плотер Сечилото бесплатен превозот во САД многупарчиња / многу10 компјутери 3.175mmx20x0.1mm Карбид PCB Гравирање Битови CNC Рутер Алатка CNC Рутер Битови за Дрво Гравирање Малку CNC Рутер Алатка многупарчиња / многу1 компјутер Graphtec CB09 Сечилото Носителот + 10 КОМПЈУТЕРИ Graphtec 60 Степен Ножеви за Сечење Плотер винил Машина Бесплатен превозот САД$ 32.99 / пакет6 КОМПЈУТЕРИ 45 Степен Висок Квалитет на Ролан Сечење Плотер Нож Винил Машина Плотер Сечилото бесплатен превозот во САД многупарчиња / многу1000mm должина х 8мм ширина на Сечење Плотер сечилото Лента за Ролан Liyu Redsail GCC Mimaki Различни Бренд Винил Машина парче10 Pcs 1 / 8" CNC Рутер V Облик Рамен Дното Карбид PCB Гравирање Битови 90 степени 0.2 мм многупарчиња / многу5 компјутери / многу Висока Прецизност Гравирање Битови CNC Рутер Алатка Битови Адаптер CNC Рутер Делови 6mm да 4mm многупарчиња / многуСечилото Носител на Ролан Плотер Винил Машина / Трговија На Големо Од ФабрикатаОпис : 1.Бренд Нови2.Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување3.Дијаметар(Стега)11.5 mm4.Дијаметар(Нож) 2.0 mm5.Должина(Менгеме да надолу) 25mm6.Двојно лежишта7.Висок Квалитет, Екстра Долг ЖивотПревозот Опис : 1.Испорака : Бесплатна испорака во САД од страна на EПАКЕТ...

BGN 14.00 15.98
Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари

Модул : М1.5Притисок Агол : 20 степенРод : 22mmМатеријал : ХСС ,Висока цврстина Добра отпорност на триењеСекој од степените на пренос е различно : 5#2634 ОпремаПакет Се Вклучени : 1 x M1.5 Involute Опрема

BGN 27.00 30.19
A61L-0001-0095 D9CM-01A 9 нов преносим LCD монитор за FANUC CNC система CRT, бърза доставка, гаранция 1 година
 • Ново
Оценка на продукта:

A61L-0001-0095 D9CM-01A 9 нов преносим LCD монитор за FANUC CNC система CRT, бърза доставка, гаранция 1 година

A61 L00010095 D9 CM01 A 9" НОВА Замена LCD Монитор за FANUC CNC систем CRT, БРЗА ИСПОРАКА 1 година гаранција,100% Нов и висок квалитет со конкурентна цена.Карактеристики : Овој производ е LCD тип индустриски вграден монитор, за директна замена на 9 инчи CRT екранот на FANUC нумерички систем за контрола...

BGN 454.40
Високо качество на 1/2 Skank Router Bit Diamond мелница за стъкло, камък, дърво Grind Mayitr DIY инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на 1/2 Skank Router Bit Diamond мелница за стъкло, камък, дърво Grind Mayitr DIY инструменти

GY0001982Спецификација : Сосема нов и висок квалитет!Тип : 1 / 2" Skank Рутер МалкуМатеријал : ДијамантБоја : СребренаВкупна должина : 60mm (2.4")Месо тело должина : 35mm (12 / 5")Max.дијаметар : 38mm (11 / 2")Месо тело со дијаметар : 12.7 мм(1 / 2")Одговара За Мелење на работ на стакло, метал, шуми, камен, мермер, камен, скапоцен камен, накит, школки, плочки итн.Количина : 1pcПакет се вклучени : 1 x 1 / 2" Skank Рутер МалкуAnswer : ___________________________ Note : 1.Вода, се препорачува за подолг живот на бит.2.Поради светлината и на екранот разлика, објектот е боја на можеби малку поинаков од слики...

BGN 13.00 20.93
MCGNR/L1616H12 инструменти за струговане на струг с ЦПУ машина бар 91 градуса композитен външен кръгъл нож режещи инструменти за струг
 • Ново
Оценка на продукта:

MCGNR/L1616H12 инструменти за струговане на струг с ЦПУ машина бар 91 градуса композитен външен кръгъл нож режещи инструменти за струг

ttention : Спецификации и цени да се види во табелата подолу, ве Молиме контактирајте со нас пред да се одржи редот...

BGN 10.32
Гравиране машина ос автоматично управление на валяк, CNC плоча стяга сам аксесоари 80 мм скоба, акрилни панели скоба 80 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Гравиране машина ос автоматично управление на валяк, CNC плоча стяга сам аксесоари 80 мм скоба, акрилни панели скоба 80 мм

Применливи Вретено : вода, воздух Предмет : машини, рекламирање, камен гравирање машина за бренд : различни бренд вретено мотор Апликација материјали : акрил, алуминиумска плоча, пластични одбор боја одбор, МДФ и други материјали, особено од 1 см или помалку лист...

BGN 65.00 68.78
20*65H * 115L карбидные фрезови машини с ЦПУ единични каннелюры инструменти / една Каннелюра спирала бита (A) серия A
 • Ново
Оценка на продукта:

20*65H * 115L карбидные фрезови машини с ЦПУ единични каннелюры инструменти / една Каннелюра спирала бита (A) серия A

Солидна Карбид еден Flute Sprial Малку серијаматеријал : целата цврста волфрам карбидпогоден машина : CNC машина и традиционалните рутер машинаФункција : спирала рутер малку е совршен за сечење mortises...

BGN 176.00
9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм

Машина ХСС Прав Мелење месо тело Reamer Chucking Reamer 2 до 10ммКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво,бакар, алуминиум и други метални материјали Трајни и висок квалитет на Широко се користат за понесе обработка Спецификација : месо тело со Дијаметар : 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10мм Резолуција : H7 Материјал : ХСС Челик Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека дијаметар пред купување Пакет се вклучени : 1x Машина Reamer (210мм)1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 22.00 27.01
3 Бр 45 Градуса Високо Качество На Roland Нож Roland Винил На Режещия Плотер Нож Roland Режещи Плотери Нож Безплатна Доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

3 Бр 45 Градуса Високо Качество На Roland Нож Roland Винил На Режещия Плотер Нож Roland Режещи Плотери Нож Безплатна Доставка

Нож за Ролан Плотер Винил Машина / трговија на Големо Од ФабрикатаОпис : 1.Направен во Зацементира Карбид.2.Висок квалитет и Екстра долг живот.3...

BGN 9.00 10.54
MZG 25mm 32mm S25S-MDWNR15 CNC DNMG поставяне Струговане на стомана струг машина бар на притежателя, захващане на блокиран вътрешен Скучни инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

MZG 25mm 32mm S25S-MDWNR15 CNC DNMG поставяне Струговане на стомана струг машина бар на притежателя, захващане на блокиран вътрешен Скучни инструмент

MZG 25мм 32милиметри S25 SMDWNR15 CNC DNMG Внесува Вртење Челик Струг Машина Бар Toolholder Стегање Заклучен Внатрешни Здодевни Алатка 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

BGN 54.00 67.20
100 мм MGEHR1010-2 CNC 100 мм канали държачът + 4 бр. MGMN200 острието поставете нов прием на
 • Ново
Оценка на продукта:

100 мм MGEHR1010-2 CNC 100 мм канали държачът + 4 бр. MGMN200 острието поставете нов прием на

Спецификации : Модел : MGEHR10102Месо тело D : 10ммЦелокупната L : 100mmВметнете : MGMN200Answer : ___________________________ Note : !Отворите алатка случај внимателно!За да се избегне повреда не допирајте облик на работ!Користете безбедно претпазливост како што се чувари и око за заштита пред да ја користите алатката!Размена алатка кога станува occure проблеми како што се бучава вибрации и пламенПакетот вклучува : 1x Holder1x Клуч4x Insert

BGN 37.00 41.09
Безплатна доставка високо качество 1бр Summa Blade Holder+5шт Summa D Plotter Blade 45 градуса винил плотер режещ нож
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка високо качество 1бр Summa Blade Holder+5шт Summa D Plotter Blade 45 градуса винил плотер режещ нож

1pcs Summa D Сечилото Носителот +5pcs Summa Плотер Сечилото од 45 степени.Сечење дебелинаСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар1.5 mmДолжина19mmДостапни степен45 степен, 0.25 mm форумотМатеријал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност91,5 HRA RockwellКршење сила40004200 N / mm2Пакување5pcs / кутијаPackaing вклучуваат : 1pcs Summa D Сечилото Носителот +5pcs Summa Плотер Сечилото од 45 степени.ЗАБЕЛЕШКА : 1.Бразил клиент, ве молиме, напишете ја вашата CPF ИЛИ Без CNPJ Не, инаку не може да се направи пратката.2.Russain клиент ве молиме изберете ЕМС или Fedex Пратката.Превозот Информации : Кина Пост Воздухопловната Превозот...

BGN 33.58
Направи си САМ Jewelries Занаятите Мухъл Fixed Repair Hand Tool Mini Vice Suction Grip Vise G08 Drop ship
 • Ново
Оценка на продукта:

Направи си САМ Jewelries Занаятите Мухъл Fixed Repair Hand Tool Mini Vice Suction Grip Vise G08 Drop ship

Димензии : должина * ширина * висина 85 X60 X80mm / 3.35"*2.36"*3.15" Вилицата големина : широк 38mm × висока 10мм максимална стегање дебелина на 40mm работното парче Материјал опис : на дното на гума адсорпција плоча, менгеме тело е метал материјал (цинкалуминиумска легура кастинг) Мала работа менгеме, за фиксна кола и мали делови, лесно заварување и emolition одржување Седиште за мека гума може да биде adsorbed на стакло и други мазни површини Количина : 1 PcЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

BGN 10.00 11.49
A5-6*12mm плосък карбид CNC директен etches заусенец малко шкурка / Филируя резачки / на бита на рутера
 • Ново
Оценка на продукта:

A5-6*12mm плосък карбид CNC директен etches заусенец малко шкурка / Филируя резачки / на бита на рутера

А56*12mm рамен CNC Карбид Директно Engrave Emery Малку Брус, Мелење Секачи, Рутер БитовиГолемина : 6 MM Топката носот битови,месо тело 6 MM,d 6 MM,Сечење length12 MMСерија на CNC резба нож : напредни лемење дијамант технологија на производство...

BGN 10.40
А2-6*3*бита рутер КНК химикалка главата 7мм / инструменти за дърворезба Диаманта / мрамор инструменти за гравиране / Каменна Гробница
 • Ново
Оценка на продукта:

А2-6*3*бита рутер КНК химикалка главата 7мм / инструменти за дърворезба Диаманта / мрамор инструменти за гравиране / Каменна Гробница

А26*3*7mm Топката Главата CNC Рутер Битови, Дијамант Резба Алатки, Мермер Гравирање Алатки, Камен ГроботГолемина : 63ММ Топката носот битови,месо тело 6 MM,d 3ММ,Сечење length7 MMСерија на CNC резба нож : напредни лемење дијамант технологија на производство...

BGN 10.40
6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 6mm Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 2.00 2.19
5шт 7мм 8мм 9мм 10мм 11мм 12мм четири четири 4 каннелюры HSS Бележка в слот машина с ЦПУ бита
 • Ново
Оценка на продукта:

5шт 7мм 8мм 9мм 10мм 11мм 12мм четири четири 4 каннелюры HSS Бележка в слот машина с ЦПУ бита

5pcs 7mm 8мм 9mm 10мм 11mm 12mm четири Четири 4 Flute ХСС Крајот Мелница Машина CNC Малку7mm=7mm×8мм × 19mm × 63mm8мм=8мм × 8мм ×19 mm × 63mm9mm=9mm×10мм×22mm×72mm10мм=10мм×10мм×22mm×72mm11mm=11mm×12mm×26mm×83mm12mm=12mm× 12mm×26mm×83mm Превозот : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 3 дневна По добивме Вашата Исплата...

BGN 19.00 37.02