• Ново
Mzg фрезоване обработка RPMW1204 MOE Zp2000 твердосплавная Струговане обработка на TRSM фрезоване вложки за обработка на стомана притежателите на инструменти

Mzg фрезоване обработка RPMW1204 MOE Zp2000 твердосплавная Струговане обработка на TRSM фрезоване вложки за обработка на стомана притежателите на инструменти

Buyers rating:
-21 % BGN 33.00
BGN 41.60

Брой продукти

MZG Мелничката Обработка RPMW1204 MOE ZP2000 Карбид Вртење TRSM Мелење Машина Инсерти за Челик Обработка Toolholders 1.MZG Millling Внесува Објект Спецификите
MZG Мелничката Внесува Спецификација Параметар
2.MZG Мелничката Внесува Производ Фото
3.MZG Мелничката Внесува Пакување Информации Millling Внесува Пакување Информации
4.MZG Мелничката Внесува Параметар

5.MZG Крајот Мелница Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе. Пред да го користите и справување со сите алатка за сечење на производи и алатка за сечење материјали, бидете сигурни да го прочитате ова упатство, па тие се користат правилно. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство. 2 Основа Информации за Алатка за Сечење Материјали 2-1 Технички Услови Алатка за Сечење Материјал : Терминологија за алатка за сечење материјали,како што се Зацементира Карбид, Обложени Карбид,Cermet, Обложени Cermet,Керамика, бибиси арапски и PCD. Карбид Материјал : Цемент Карбид со WC(Волфрам Карбид) како главна компонента. 2-2 Физички Својства Apprearance : Зависи од материјали(на пример, Сива,Црна,Злато,и др.) Мирис : Нема Цврстина : Карбид/Cermet 5~30 GPa HV, Керамички 10-40 GPa HV CBN 20~50 GPa HV,PCD 80~120 GPa HV Сп.Гр. : Карбид 9~16, Cermet 5~9, Керамички 2~7,CBN/PCD 3~5 2-3 Состав Карбид, Нитрид,Јаглерод-нитрид и Оксид со W,Ti, Al, Si, Та,Б, и др. и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјалот. Претпазливост за користење на алатка за сечење 1.Општи Сечење Алатки
Претпазливост за користење на алатки за сечење
Precariousness : Директен допир на остар сечење на работ може да предизвика повреда.
Countermeasures : Кога ќе ја поставите алатки на машина или се земе алатки од случајот, ве молиме да се носат заштитни ракавици.
Precariousness : Злоупотреба или несоодветни работни услови може да предизвика алатка кршење или дисперзија на скршени парчиња.

Други функции

Диаметър на рязане край:
RPEW1204MOF-BG ZP152, RPMT1204MO-GM ZP2000, RPKT1204MOF ZP15212, RPMT1204-MOT ZP1521C
търговска марка:
МЗГ
Номер На Модела:
RPMW1204MOE ZP2000
Обща Дължина:
11мм
Диаметър на:
10мм
Тип:
Торцевая Fresa
Покритие:
Няма

Най-добри сделки

4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело
 • Ново
Оценка на продукта:

4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело

4 оска CNC контролер USB CNC Контрола дупчење мелничката гравирање рутер stepper серво мотор контролер со рака тркала MPGAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

BGN 376.00
Yft карбидные топка края мелници радиус 4 мм слот за 2-лопастная HRC 60 fresa торцевая слот за директни инструменти с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

Yft карбидные топка края мелници радиус 4 мм слот за 2-лопастная HRC 60 fresa торцевая слот за директни инструменти с ЦПУ

Карактеристики : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење Добро processability, се уште е најстариот широко се користи алатката за Обработка на опсегот : јаглероден челик, алатка челик, од легиран челик, алатка челик, угасне и зацврстен челик, од леано железо, челик, топлина третира, челик, бакар, алуминиум...

BGN 37.00 52.78
5шт 7мм 8мм 9мм 10мм 11мм 12мм четири четири 4 каннелюры HSS Бележка в слот машина с ЦПУ бита
 • Ново
Оценка на продукта:

5шт 7мм 8мм 9мм 10мм 11мм 12мм четири четири 4 каннелюры HSS Бележка в слот машина с ЦПУ бита

5pcs 7mm 8мм 9mm 10мм 11mm 12mm четири Четири 4 Flute ХСС Крајот Мелница Машина CNC Малку7mm=7mm×8мм × 19mm × 63mm8мм=8мм × 8мм ×19 mm × 63mm9mm=9mm×10мм×22mm×72mm10мм=10мм×10мм×22mm×72mm11mm=11mm×12mm×26mm×83mm12mm=12mm× 12mm×26mm×83mm Превозот : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 3 дневна По добивме Вашата Исплата...

BGN 19.00 37.02
Безплатна доставка високо качество 1бр Summa Blade Holder+5шт Summa D Plotter Blade 45 градуса винил плотер режещ нож
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка високо качество 1бр Summa Blade Holder+5шт Summa D Plotter Blade 45 градуса винил плотер режещ нож

1pcs Summa D Сечилото Носителот +5pcs Summa Плотер Сечилото од 45 степени.Сечење дебелинаСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар1.5 mmДолжина19mmДостапни степен45 степен, 0.25 mm форумотМатеријал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност91,5 HRA RockwellКршење сила40004200 N / mm2Пакување5pcs / кутијаPackaing вклучуваат : 1pcs Summa D Сечилото Носителот +5pcs Summa Плотер Сечилото од 45 степени.ЗАБЕЛЕШКА : 1.Бразил клиент, ве молиме, напишете ја вашата CPF ИЛИ Без CNPJ Не, инаку не може да се направи пратката.2.Russain клиент ве молиме изберете ЕМС или Fedex Пратката.Превозот Информации : Кина Пост Воздухопловната Превозот...

BGN 33.58
Волфрам карбид K тип конус 90 градуса 16*8 мм ротационен заусенец файл катер, смилане и абразивни инструмент K160806 6 мм на опашка за фрезоване на инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Волфрам карбид K тип конус 90 градуса 16*8 мм ротационен заусенец файл катер, смилане и абразивни инструмент K160806 6 мм на опашка за фрезоване на инструменти

Волфрам карбид К тип конус 90 степени 16*8мм ротари брус датотека машина мелење и абразивни алатка K160806 6mm месо тело мелничката алаткиАпликации : се Отстранува флеш рабови, burrs и заварување линии на кастинг, фалсификување и заварување делови; Завршувањето на различни видови на метални калапи; Завршувањето на екипа портите на ване тркала; Chamfering,roughing и channeling на разни видови на машини делови; Завршувањето на површината на внатрешната понесе на машини делови; Уметнички гравирање на сите видови на метални или nonmetal делИнструкции за корисници : Мора да се стега машина цврсто,и не дозволувајте месо тело стигнат до collet дното,избегнување на проблемот на концентрична степени, бидејќи на нерамна дното Anticlockwise мелничката е најдобар, да обрнат внимание на притисоци премногу, usally не надминува 4 Kgs Тоа не треба да биде премногу брзо кога машина допир на работното парче за да се спречи опрема пука Со цел да се избегне машина руптура или виткање, Тоа е забрането да се влијание на други работи, кога машина работи, Кога се користи за оксид или бушава работи, ќе е подобро да се користи стариот burrs да се ослободи од површината на прв, а потоа ги користат новите една од нив, кои би можеле да го продолжат алатка животМожете да изберете и други објекти во подолу каталози, ако не можете да ги најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас слободно.Изберете нашите производи, ви Даде најдобри перформанси трошок.

BGN 21.00 21.82
Направи си САМ Jewelries Занаятите Мухъл Fixed Repair Hand Tool Mini Vice Suction Grip Vise G08 Drop ship
 • Ново
Оценка на продукта:

Направи си САМ Jewelries Занаятите Мухъл Fixed Repair Hand Tool Mini Vice Suction Grip Vise G08 Drop ship

Димензии : должина * ширина * висина 85 X60 X80mm / 3.35"*2.36"*3.15" Вилицата големина : широк 38mm × висока 10мм максимална стегање дебелина на 40mm работното парче Материјал опис : на дното на гума адсорпција плоча, менгеме тело е метал материјал (цинкалуминиумска легура кастинг) Мала работа менгеме, за фиксна кола и мали делови, лесно заварување и emolition одржување Седиште за мека гума може да биде adsorbed на стакло и други мазни површини Количина : 1 PcЗабелешка : Големина за рачни мерења на локации, може да биде од 0 до 2 cm грешка, припаѓа на нормален феномен...

BGN 10.00 11.49
3.175*22 Три Каннелюры Спирала Гравиране Фрези / Тренировки/ Видий Инструментални Бита
 • Ново
Оценка на продукта:

3.175*22 Три Каннелюры Спирала Гравиране Фрези / Тренировки/ Видий Инструментални Бита

Три Flute карбид Крајот Мелница Машина CNC Рутер Малку, Гравирање Алатка битови, Сечење алатки1)Материјал : карбид (волфрам челик)2)Примена : акрил, висока густина одбор, тврдо, ABS.ПВЦ, pvc одбор, акрилик, тврдо, ABS, висока густина одбор, итн3)Алатки за употреба за машина : рекламирање гравирање машина, дрво гравирање машина, CNC machining центар.Карактеристики : 1)висок квалитет на домашните волфрам карбид материјал, користење на нумеричка контрола на опрема за производство, фино полирање обработка...

BGN 3.04
6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 6mm Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 2.00 2.19
2.2 KW с въздушно охлаждане CNC ос на двигателя ER25 220V 380V 18000rpm 4bearings фреза вертикална ос
 • Ново
Оценка на продукта:

2.2 KW с въздушно охлаждане CNC ос на двигателя ER25 220V 380V 18000rpm 4bearings фреза вертикална ос

2.2 KW ER25 Воздух за ладење Плоштадот Вретено Мотор 220v / 380v 18000rpm 93*82mm 4 Лагери CNC Машини Вретено Бесплатен ПревозотAnswer : ___________________________ Note : 1, Драг пријател, овој вретено мотор е бесплатен превозот за НАС / СА / ЕУ / АЗИЈА земји, ако вашата земја не е во нашите превозот спектар, ве молиме да бидат слободни да контакт.2 И кога ќе го поставите цел, ве молиме да ни кажете напон што треба, 220v 10 A или 380v 5.5 А, тоа е многу важно за нас да ја испорача право вретено мотор за вас.Спецификација : Обезбеди стандардниот орев ER25 и collet 6mm, ако треба друг избор, ве молиме контактирајте со нас.МоделGDZ93*822.2ТипВоздушно ладење за Машини заБрзина (r / мин)18000rpmМоќност (KW)2.2 KWНапон(V)220 V / 380 V (ве молиме да го потврдите напон треба кога местото цел)Струја(A)10 A / 5.5 АФреквенција (Hz)300 HzColletER25 6mm defaultПодмачкувањеМаснотииЛадење типВоздух за ладењеЛагери2x7007 P4 2x7002c P4Работиout0.010.02 mmИзвестувањеВретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојувањеГаранцијаЛагери за половина година, или други делови за една година1...

BGN 576.00 640.00
MZG 25mm 32mm S32T-MDQNR15 ЦПУ Струговане обработка на дупки стоманена пръчка на струг с ЦПУ машина бар зажатые притежателите на инструменти на вътрешния Скучни инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

MZG 25mm 32mm S32T-MDQNR15 ЦПУ Струговане обработка на дупки стоманена пръчка на струг с ЦПУ машина бар зажатые притежателите на инструменти на вътрешния Скучни инструмент

MZG 25мм 32милиметри S32 TMDQNR15 CNC Вртење Дупка Обработка Челик Бар ЦПУ Струг Машина Бар Стегната Toolholders Внатрешни Здодевни Алатка 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

BGN 54.00 67.20
5 бр. / лот N вид на обърнат конус торцевая глава 6 * 6 мм, отточна тръба на шарнирна връзка заусенец файл катер, смилане и абразивни инструменти N060603 3 мм на опашка за фре
 • Ново
Оценка на продукта:

5 бр. / лот N вид на обърнат конус торцевая глава 6 * 6 мм, отточна тръба на шарнирна връзка заусенец файл катер, смилане и абразивни инструменти N060603 3 мм на опашка за фре

5pcs / многу N тип на превртен конус крајот глава 6*6mm ротари брус датотека мелење машина абразивни алатки N060603 3мм месо тело мелничката алаткиАпликации : се Отстранува флеш рабови, burrs и заварување линии на кастинг, фалсификување и заварување делови; Завршувањето на различни видови на метални калапи; Завршувањето на екипа портите на ване тркала; Chamfering,roughing и channeling на разни видови на машини делови; Завршувањето на површината на внатрешната понесе на машини делови; Уметнички гравирање на сите видови на метални или nonmetal делИнструкции за корисници : Мора да се стега машина цврсто,и не дозволувајте месо тело стигнат до collet дното,избегнување на проблемот на концентрична степени, бидејќи на нерамна дното Anticlockwise мелничката е најдобар, да обрнат внимание на притисоци премногу, usally не надминува 4 Kgs Тоа не треба да биде премногу брзо кога машина допир на работното парче за да се спречи опрема пука Со цел да се избегне машина руптура или виткање, Тоа е забрането да се влијание на други работи, кога машина работи, Кога се користи за оксид или бушава работи, ќе е подобро да се користи стариот burrs да се ослободи од површината на прв, а потоа ги користат новите една од нив, кои би можеле да го продолжат алатка животМожете да изберете и други објекти во подолу каталози, ако не можете да ги најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас слободно.Изберете нашите производи, ви Даде најдобри перформанси трошок.

BGN 27.00 28.29
За 10 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент за насърчаване на
 • Ново
Оценка на продукта:

За 10 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент за насърчаване на

Материјал : ХСС M35 C0.5Боја : СребренаСпецификации : Име : Машина ReamerМесо тело со Дијаметар : 10ммПогоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остри cuttingedgeОбработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали.Издржливи и висок квалитет.Широко се користи за понесе обработка.Количина : 1 PCAnswer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 4.00 4.54
10 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

10 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 10мм Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 4.00 4.66
MZG MCBNR2020K12 16 mm 20 mm 25мм струг с ЦПУ обработващ нож външна твердосплавная поставяне на струг и на Притежателя на инструмента Скучни прорезна държачът
 • Ново
Оценка на продукта:

MZG MCBNR2020K12 16 mm 20 mm 25мм струг с ЦПУ обработващ нож външна твердосплавная поставяне на струг и на Притежателя на инструмента Скучни прорезна държачът

MZG MCBNR2020 K12 16mm 20mm 25мм ЦПУ Струг Обработка Машина Надворешни Карбид Вметнете Вртење Алатка Носителот Здодевни Сечење Toolholder 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

BGN 26.00 32.00
Безплатна доставка на нов титуляр нож плотер за евтини Roland Cutting Plotter Blade Holder винил нож Blade Holder
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка на нов титуляр нож плотер за евтини Roland Cutting Plotter Blade Holder винил нож Blade Holder

18 компјутери Ролан Сечење Плотер Винил Машина Сечилото на Нож 30 45 60 Степен GCC Liyu Зајакот Redsail Ножеви многупарчиња / многу0,7 Метри должина x 6mm ширина на Сечење Плотер Сечилото Лента Плотер Guard Лента Кина Винил Плотер Ролан бесплатен превозот во САД парче10 компјутери / многу Карбид PCB Гравирање Битови CNC Рутер Алатка CNC Рутер Битови за Дрво Гравирање Битови CNC Рутер Алатка 30 Степен 0.2 мм многупарчиња / многуВисок Квалитет 2 компјутери Малку 4x10x14 mm Ролки за Ролан Gcc Винил Плотер Машина Бесплатен Превозот САД$ 14.99 / многупарчиња / многу1 компјутер Graphtec CB09 Сечење Плотер Сечилото Носителот + 5 КОМПЈУТЕРИ 45 Степен Graphtec Ножеви Винил Машина Нож пакет1 компјутер Gcc Сечење Плотер Signpal Винил Машина Сечилото Носителот+5 компјутери 45 степен Нож Винил Машина Нож пакет10 компјутери Карбид endmill еден flute спирала CNC рутер битови 4mm 22mm многупарчиња / многуПромоција Ласерско Гравирање Сечење Плотер Машина Матрицата Образец Винил Машина Engraver парчеСечилото Носител на Ролан Плотер Винил Машина / трговија на Големо Од ФабрикатаОпис : 1.Бренд Нови2.Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување3.Дијаметар(Стега)11.5 mm4.Дијаметар(Нож) 2.0 mm5.Должина(Менгеме да надолу) 28mm6.Двојно лежишта7.Завртка прилагодување8.Висок Квалитет, Екстра Долг ЖивотПревозот Опис : 1.Испорака : Бесплатна испорака во САД од страна на EПАКЕТ...

BGN 14.00 15.98
100 мм MGEHR1010-2 CNC 100 мм канали държачът + 4 бр. MGMN200 острието поставете нов прием на
 • Ново
Оценка на продукта:

100 мм MGEHR1010-2 CNC 100 мм канали държачът + 4 бр. MGMN200 острието поставете нов прием на

Спецификации : Модел : MGEHR10102Месо тело D : 10ммЦелокупната L : 100mmВметнете : MGMN200Answer : ___________________________ Note : !Отворите алатка случај внимателно!За да се избегне повреда не допирајте облик на работ!Користете безбедно претпазливост како што се чувари и око за заштита пред да ја користите алатката!Размена алатка кога станува occure проблеми како што се бучава вибрации и пламенПакетот вклучува : 1x Holder1x Клуч4x Insert

BGN 37.00 41.09
Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари

Модул : М1.5Притисок Агол : 20 степенРод : 22mmМатеријал : ХСС ,Висока цврстина Добра отпорност на триењеСекој од степените на пренос е различно : 5#2634 ОпремаПакет Се Вклучени : 1 x M1.5 Involute Опрема

BGN 27.00 30.19
MCGNR/L1616H12 инструменти за струговане на струг с ЦПУ машина бар 91 градуса композитен външен кръгъл нож режещи инструменти за струг
 • Ново
Оценка на продукта:

MCGNR/L1616H12 инструменти за струговане на струг с ЦПУ машина бар 91 градуса композитен външен кръгъл нож режещи инструменти за струг

ttention : Спецификации и цени да се види во табелата подолу, ве Молиме контактирајте со нас пред да се одржи редот...

BGN 10.32
24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC
 • Ново
Оценка на продукта:

24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC

GDZ1003Обезбедување на стандардниот Орев ER20 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.СпецификацииМодел Бр.GDZ1003Брендchangsheng(Направени во Кина)СертификацијаISO90012000Тип на производтрифаза асинхрони Константен вртежен момент моторотПол број2Номинална моќност(KW)3 KWНоминална напон(V)220 VНоминална брзина(вртежи во минута)24000Струја(A)12 AФреквенција(Hz)400 HZЛадењеприродно ладењеИмајќи тип2×7005 C P4 DT&1×7003 C P4ПодмачкувањемаснотииCollet(mm)ER20 6mm defaultПоправка времеимајќи(половина година),вретено(една година)Дијаметар&должина100*220mmПостојат многу продавници,зошто можете да изберете нас?1...

BGN 421.00 478.40