• Ново
2.2 KW с въздушно охлаждане CNC ос на двигателя ER25 220V 380V 18000rpm 4bearings фреза вертикална ос

2.2 KW с въздушно охлаждане CNC ос на двигателя ER25 220V 380V 18000rpm 4bearings фреза вертикална ос

Buyers rating:
-10 % BGN 576.00
BGN 640.00

Брой продукти


2.2 KW ER25 Воздух за ладење Плоштадот Вретено Мотор 220v/380v 18000rpm 93*82mm 4 Лагери CNC Машини Вретено Бесплатен Превозот
Answer : ___________________________ Note :
1, Драг пријател, овој вретено мотор е бесплатен превозот за НАС/СА/ЕУ/АЗИЈА земји, ако вашата земја не е во нашите превозот спектар, ве молиме да бидат слободни да контакт.
2 И кога ќе го поставите цел, ве молиме да ни кажете напон што треба, 220v 10 A или 380v 5.5 А, тоа е многу важно за нас да ја испорача право вретено мотор за вас.
Спецификација :
Обезбеди стандардниот орев ER25 и collet 6mm, ако треба друг избор, ве молиме контактирајте со нас.
Модел
GDZ93*82-2.2
Тип
Воздушно ладење за Машини за
Брзина (r/мин)
18000rpm
Моќност (KW)
2.2 KW
Напон(V)
220 V/380 V (ве молиме да го потврдите напон треба кога местото цел)
Струја(A)
10 A/5.5 А
Фреквенција (Hz)
300 Hz
Collet
ER25 6mm default
Подмачкување
Маснотии
Ладење тип
Воздух за ладење
Лагери
2x7007 P4 2x7002c P4
Работи-out
0.01-0.02 mm
Известување
Вретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојување
Гаранција
Лагери за половина година, или други делови за една година
1. електрични вретено практики :
Електрични вретено е висока-брзина, висока прецизност компоненти ригидност, ние мора да строго ги следат практики користи вретено вретено мотор, во спротивно тоа ќе се зголеми опрема неуспеси, го скрати опрема живот. Ве молиме да го користите правило како што следува :
(1) Пред да се подигне, прво уверете се дека вретено систем за ладење да се работи правилно, и потоа се претвори во енергија вретено. Не користите вретено без ладење услови, потребно е да се провери фан и пумпа работат правилно пред да се користат. Ако вретено е вода за ладење, да се провери дали вода за ладење содржи нечистотии да се обезбеди вода е мазна.
(2) При користење на електричен вретено, вретено од низок според принципот на висока брзина, постепено зголемување на брзината за да се загрее, кога вретено се вчита до брзина и непречено функционирање на државата, откако потребниот обработка, може да подобра заштита вретено, да се намали носат.

Други функции

Карам:
Двигател
Работна Скорост:
18 000 об / мин
Максимален Въртящ Момент:
1,21 Нм
Номер На Модела:
GDZ93*82-2. 2
търговска марка:
ToAuto
Приложение:
Смилане
Мощност на шпиндела:
2.2 кВт
Вид охлаждане:
С Въздушно Охлаждане
Ставата на носа:
ER25
Напрежение На Тока На Шпиндела:
220V/380V
текущата:
10A / 5.5 A
Гайка и цанга:
ER25 6 мм
Приложение:
Коментари гравиране машина

Най-добри сделки

4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело
 • Ново
Оценка на продукта:

4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело

4 оска CNC контролер USB CNC Контрола дупчење мелничката гравирање рутер stepper серво мотор контролер со рака тркала MPGAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

BGN 376.00
10шт 10мм Mgmn200 вмъкване + MGEHR1212-2 държачът + L ключ за 2мм канали отсече
 • Ново
Оценка на продукта:

10шт 10мм Mgmn200 вмъкване + MGEHR1212-2 държачът + L ключ за 2мм канали отсече

ФункцијаМодел : MGEHR12122Материјал : Легиран челикВкупна должина : 100mmМесо тело : 12*12mmGrooving Ширина : 2mmПрифати Вметнете : MGMN200Пакет се вклучени : 1 x MGEHR12122 Алатка Носителот10 x MGMN200 Карбид Insert1x L Клуч

BGN 51.00 56.22
MZG 25mm 32mm S32T-MDQNR15 ЦПУ Струговане обработка на дупки стоманена пръчка на струг с ЦПУ машина бар зажатые притежателите на инструменти на вътрешния Скучни инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

MZG 25mm 32mm S32T-MDQNR15 ЦПУ Струговане обработка на дупки стоманена пръчка на струг с ЦПУ машина бар зажатые притежателите на инструменти на вътрешния Скучни инструмент

MZG 25мм 32милиметри S32 TMDQNR15 CNC Вртење Дупка Обработка Челик Бар ЦПУ Струг Машина Бар Стегната Toolholders Внатрешни Здодевни Алатка 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

BGN 54.00 67.20
Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари

Модул : М1.5Притисок Агол : 20 степенРод : 22mmМатеријал : ХСС ,Висока цврстина Добра отпорност на триењеСекој од степените на пренос е различно : 5#2634 ОпремаПакет Се Вклучени : 1 x M1.5 Involute Опрема

BGN 27.00 30.19
HRC55, BeRay of AHNO 2 флейти Tunsgen Solide карбидные мелници топката, Бальзерное покритие, фрезоване на инструменти за металообработващи машини с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

HRC55, BeRay of AHNO 2 флейти Tunsgen Solide карбидные мелници топката, Бальзерное покритие, фрезоване на инструменти за металообработващи машини с ЦПУ

Шифра број, пример : R0.5*4d*2 H*50 L BRHM2 BR0.5 SR : 0.5Месо тело со дијаметар : 4.0 mmСечење должина : 2.0 mmВо текот должина : 50mm2 флејтаФАБРИКАТА АЛАТКИ МЕСТАКУПИ 2 ИЛИ МНОГУ ПОВЕЌЕ, ПРЕВОЗОТ ОБВИНЕНИЈА ЌЕ БИДАТ МНОГУ ПОЕВТИНИ.За превозот денаПревозот дена преку Кина Пост Воздух Mail или e Packet (на пример)Европа : 1020 денаСАД, Канада, Австралија, Нов Зеланд, Англија : 1015 денаТурција, Русија, Украина : 1525 денаБразил, Боливија, Argentia, Мексико : 1540 денаПревозот дена преку "Федекс" или Fedex или UPS : (за пример)Сите земји : 510 денаНие ја прогласи вредноста на нарачката подолу секоја парцела во цел да се задржи НУЛА данок на вашата страна.Внимание : ако би сакал да се купи други модели или да добиете Eкаталог од нас, ве молиме email порака или нас...

BGN 8.00 8.38
Mzg SH1036 високоскоростен ротационен кух цилиндър за токарной обработка на расточного на струг с ЦПУ притежателя на режещ инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

Mzg SH1036 високоскоростен ротационен кух цилиндър за токарной обработка на расточного на струг с ЦПУ притежателя на режещ инструмент

MZG SH1036 Голема Брзина Ротари Шупливи Цилиндри за CNC Вртење Здодевни Струг Носителот на Алатка за Сечење Обработка 1.MZG Мека Вилица Објект Спецификите MZG Мека Вилица Спецификација Параметар2.MZG Мека Вилица Производ Фото3.MZG Мека Вилица Пакување Информации Мека Вилица Пакување Информации4.MZG Мека Вилица Параметар5.MZG Волфрам Карбид Внесува Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

BGN 700.80
5шт 7мм 8мм 9мм 10мм 11мм 12мм четири четири 4 каннелюры HSS Бележка в слот машина с ЦПУ бита
 • Ново
Оценка на продукта:

5шт 7мм 8мм 9мм 10мм 11мм 12мм четири четири 4 каннелюры HSS Бележка в слот машина с ЦПУ бита

5pcs 7mm 8мм 9mm 10мм 11mm 12mm четири Четири 4 Flute ХСС Крајот Мелница Машина CNC Малку7mm=7mm×8мм × 19mm × 63mm8мм=8мм × 8мм ×19 mm × 63mm9mm=9mm×10мм×22mm×72mm10мм=10мм×10мм×22mm×72mm11mm=11mm×12mm×26mm×83mm12mm=12mm× 12mm×26mm×83mm Превозот : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 3 дневна По добивме Вашата Исплата...

BGN 19.00 37.02
12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 12mm Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 6.00 6.83
A5-6*12mm плосък карбид CNC директен etches заусенец малко шкурка / Филируя резачки / на бита на рутера
 • Ново
Оценка на продукта:

A5-6*12mm плосък карбид CNC директен etches заусенец малко шкурка / Филируя резачки / на бита на рутера

А56*12mm рамен CNC Карбид Директно Engrave Emery Малку Брус, Мелење Секачи, Рутер БитовиГолемина : 6 MM Топката носот битови,месо тело 6 MM,d 6 MM,Сечење length12 MMСерија на CNC резба нож : напредни лемење дијамант технологија на производство...

BGN 10.40
24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC
 • Ново
Оценка на продукта:

24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC

GDZ1003Обезбедување на стандардниот Орев ER20 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.СпецификацииМодел Бр.GDZ1003Брендchangsheng(Направени во Кина)СертификацијаISO90012000Тип на производтрифаза асинхрони Константен вртежен момент моторотПол број2Номинална моќност(KW)3 KWНоминална напон(V)220 VНоминална брзина(вртежи во минута)24000Струја(A)12 AФреквенција(Hz)400 HZЛадењеприродно ладењеИмајќи тип2×7005 C P4 DT&1×7003 C P4ПодмачкувањемаснотииCollet(mm)ER20 6mm defaultПоправка времеимајќи(половина година),вретено(една година)Дијаметар&должина100*220mmПостојат многу продавници,зошто можете да изберете нас?1...

BGN 421.00 478.40
Безплатна доставка високо качество 1бр Summa Blade Holder+5шт Summa D Plotter Blade 45 градуса винил плотер режещ нож
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка високо качество 1бр Summa Blade Holder+5шт Summa D Plotter Blade 45 градуса винил плотер режещ нож

1pcs Summa D Сечилото Носителот +5pcs Summa Плотер Сечилото од 45 степени.Сечење дебелинаСечење материјал со дебелина 0.25 mmДијаметар1.5 mmДолжина19mmДостапни степен45 степен, 0.25 mm форумотМатеријал : 8990%Wc / 1011%КоРигидност91,5 HRA RockwellКршење сила40004200 N / mm2Пакување5pcs / кутијаPackaing вклучуваат : 1pcs Summa D Сечилото Носителот +5pcs Summa Плотер Сечилото од 45 степени.ЗАБЕЛЕШКА : 1.Бразил клиент, ве молиме, напишете ја вашата CPF ИЛИ Без CNPJ Не, инаку не може да се направи пратката.2.Russain клиент ве молиме изберете ЕМС или Fedex Пратката.Превозот Информации : Кина Пост Воздухопловната Превозот...

BGN 33.58
Нов 1бр ER50 (31-30мм) патронник патронник машина с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов 1бр ER50 (31-30мм) патронник патронник машина с ЦПУ

Нови 1pcs ER50 (3130 mm) Collet Чак CNC МелницаОписНови 1pcs ER50 (3130мм) Collet Чак CNC МелницаСтегање Опсег : 3130ммНа точноста : 0.01 mm0.015 mmНаправени од високо квалитетен специјално формулиран за пролет челик.Појачани и прецизност земјата.Изградена во автоПорака дизајн и алатки никогаш нема да се заглавени во држачот.Гледањето на нашиот други предмети : Модел d(H7) D D1 D2 L L1 L2 L3 Coliapsible капацитет ER8 0.55.0 8 8.5 6.5 13.5 2.7 1.5 1.2 0.5 ER11 1.07.0 11 11.5 9.5 18.0 3.8 2.5 2.0 0.5 ER16 1.02.0 16 17 13.8 27.5 6.26 4.0 2.7 0.5 >2.010.0 1.0 ER20 1.02.5 20 21 17.4 31.5 6.36 4.8 2.8 0.5 >2.513.0 1.0 ER25 1.02.5 25 26 22.0 34.0 6.66

BGN 22.38
9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм

Машина ХСС Прав Мелење месо тело Reamer Chucking Reamer 2 до 10ммКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво,бакар, алуминиум и други метални материјали Трајни и висок квалитет на Широко се користат за понесе обработка Спецификација : месо тело со Дијаметар : 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10мм Резолуција : H7 Материјал : ХСС Челик Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека дијаметар пред купување Пакет се вклучени : 1x Машина Reamer (210мм)1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 22.00 27.01