• Ново
5 бр. / лот N вид на обърнат конус торцевая глава 6 * 6 мм, отточна тръба на шарнирна връзка заусенец файл катер, смилане и абразивни инструменти N060603 3 мм на опашка за фре

5 бр. / лот N вид на обърнат конус торцевая глава 6 * 6 мм, отточна тръба на шарнирна връзка заусенец файл катер, смилане и абразивни инструменти N060603 3 мм на опашка за фре

Buyers rating:
-5 % BGN 27.00
BGN 28.29

Брой продукти


5pcs/многу N тип на превртен конус крајот глава 6*6mm ротари брус датотека мелење машина абразивни алатки N060603 3мм месо тело мелничката алатки
Апликации : се Отстранува флеш рабови, burrs и заварување линии на кастинг, фалсификување и заварување делови; Завршувањето на различни видови на метални калапи; Завршувањето на екипа портите на ване тркала; Chamfering,roughing и channeling на разни видови на машини делови; Завршувањето на површината на внатрешната понесе на машини делови; Уметнички гравирање на сите видови на метални или nonmetal дел
Инструкции за корисници : Мора да се стега машина цврсто,и не дозволувајте месо тело стигнат до collet дното,избегнување на проблемот на концентрична степени, бидејќи на нерамна дното Anticlockwise мелничката е најдобар, да обрнат внимание на притисоци премногу, usally не надминува 4 Kgs Тоа не треба да биде премногу брзо кога машина допир на работното парче за да се спречи опрема пука Со цел да се избегне машина руптура или виткање, Тоа е забрането да се влијание на други работи, кога машина работи, Кога се користи за оксид или бушава работи, ќе е подобро да се користи стариот burrs да се ослободи од површината на прв, а потоа ги користат новите една од нив, кои би можеле да го продолжат алатка живот
Можете да изберете и други објекти во подолу каталози, ако не можете да ги најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас слободно.
Изберете нашите производи, ви Даде најдобри перформанси трошок.

Други функции

търговска марка:
ДРЕАНИК
Номер На Модела:
N060603
Обща Дължина:
50мм
Материал:
Волфрам Кобалтови Сплави
Диаметър на:
3мм
Тип:
лицето и слот
Покритие:
Без покритие
Диаметър На Главата:
6мм
Материал:
Волфрам Карбид
HRC:
91~93
Тип главата:
торцевая корона на обърнатия конус
подходящ работен материал:
Al, цинк, сплави, титан, пластмаса, месинг, мед, фибростъкло
подходящ работен материал 2:
стомана, чугун, въглеродна стомана, неръждаема стомана, заварена стомана
Обща Дължина:
50мм
Дължина На Рязане:
6мм

Най-добри сделки

10 бр. / компл. 1/8 инча 0.8-3.175 мм печатна платка гравиране машина CNC ротари Бележка слот за тренировка бита гореща продажба
 • Ново
Оценка на продукта:

10 бр. / компл. 1/8 инча 0.8-3.175 мм печатна платка гравиране машина CNC ротари Бележка слот за тренировка бита гореща продажба

Спецификација : Материјал : Карбид (волфрам челик)Месо тело со Дијаметар : 3.175 mmСечење на Работ Дијаметар : 0.83.175 mm( 0.8,1.0,1.2,1.4,1.6,1.8,2.0,2.2,2.4,3.17 мм)Сечење на Работ Должина : 12mmВкупна Должина : 37mmКоличина : 1set (10pcs)Карактеристики : употреба на ултрафини зрна карбид материјал со добар мелничката, сечење перформанси, обезбеди висок ефикасноста на работата;имаат доволно свиткување сила и отпорноста на абење; Висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина;остри сечење на работ, мелничката, дупка и плоча работ, површината се чисти, уредни, не баговите.Примена : ПХБ,SMT, CNC, Мувла, pastic влакна, карбонски влакна, супер тешко дрво, печатени плочки на табла, други прецизни делови обработка.Пакетот вклучува : 10pcs PCB Вежба Малку Гравирање Мелница Машина

BGN 24.00 26.53
Външни инструменти за струговане MSSNR1616H12/MSSNL1616H12 държачът с ЦПУ се използват SNMG120408 добави MSSNR / MSSNL инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Външни инструменти за струговане MSSNR1616H12/MSSNL1616H12 държачът с ЦПУ се използват SNMG120408 добави MSSNR / MSSNL инструменти

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

BGN 10.13
4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело
 • Ново
Оценка на продукта:

4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело

4 оска CNC контролер USB CNC Контрола дупчење мелничката гравирање рутер stepper серво мотор контролер со рака тркала MPGAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

BGN 376.00
24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC
 • Ново
Оценка на продукта:

24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC

GDZ1003Обезбедување на стандардниот Орев ER20 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.СпецификацииМодел Бр.GDZ1003Брендchangsheng(Направени во Кина)СертификацијаISO90012000Тип на производтрифаза асинхрони Константен вртежен момент моторотПол број2Номинална моќност(KW)3 KWНоминална напон(V)220 VНоминална брзина(вртежи во минута)24000Струја(A)12 AФреквенција(Hz)400 HZЛадењеприродно ладењеИмајќи тип2×7005 C P4 DT&1×7003 C P4ПодмачкувањемаснотииCollet(mm)ER20 6mm defaultПоправка времеимајќи(половина година),вретено(една година)Дијаметар&должина100*220mmПостојат многу продавници,зошто можете да изберете нас?1...

BGN 421.00 478.40
А2-6*3*бита рутер КНК химикалка главата 7мм / инструменти за дърворезба Диаманта / мрамор инструменти за гравиране / Каменна Гробница
 • Ново
Оценка на продукта:

А2-6*3*бита рутер КНК химикалка главата 7мм / инструменти за дърворезба Диаманта / мрамор инструменти за гравиране / Каменна Гробница

А26*3*7mm Топката Главата CNC Рутер Битови, Дијамант Резба Алатки, Мермер Гравирање Алатки, Камен ГроботГолемина : 63ММ Топката носот битови,месо тело 6 MM,d 3ММ,Сечење length7 MMСерија на CNC резба нож : напредни лемење дијамант технологија на производство...

BGN 10.40
6*45Degree Two Спирала Кътър With Angle /CNC Router Bits Endmill/Angle Bits For Cnc Router Machine
 • Ново
Оценка на продукта:

6*45Degree Two Спирала Кътър With Angle /CNC Router Bits Endmill/Angle Bits For Cnc Router Machine

6*45degree Две спирала машина со Агол ,CNC рутер битови endmill,Агол битови за cnc рутер машина A Карактеристики : 1)Висока прецизност и потрајни,совршен чип отстранување начин...

BGN 13.12
12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 12mm Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 6.00 6.83
Волфрам карбид K тип конус 90 градуса 16*8 мм ротационен заусенец файл катер, смилане и абразивни инструмент K160806 6 мм на опашка за фрезоване на инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Волфрам карбид K тип конус 90 градуса 16*8 мм ротационен заусенец файл катер, смилане и абразивни инструмент K160806 6 мм на опашка за фрезоване на инструменти

Волфрам карбид К тип конус 90 степени 16*8мм ротари брус датотека машина мелење и абразивни алатка K160806 6mm месо тело мелничката алаткиАпликации : се Отстранува флеш рабови, burrs и заварување линии на кастинг, фалсификување и заварување делови; Завршувањето на различни видови на метални калапи; Завршувањето на екипа портите на ване тркала; Chamfering,roughing и channeling на разни видови на машини делови; Завршувањето на површината на внатрешната понесе на машини делови; Уметнички гравирање на сите видови на метални или nonmetal делИнструкции за корисници : Мора да се стега машина цврсто,и не дозволувајте месо тело стигнат до collet дното,избегнување на проблемот на концентрична степени, бидејќи на нерамна дното Anticlockwise мелничката е најдобар, да обрнат внимание на притисоци премногу, usally не надминува 4 Kgs Тоа не треба да биде премногу брзо кога машина допир на работното парче за да се спречи опрема пука Со цел да се избегне машина руптура или виткање, Тоа е забрането да се влијание на други работи, кога машина работи, Кога се користи за оксид или бушава работи, ќе е подобро да се користи стариот burrs да се ослободи од површината на прв, а потоа ги користат новите една од нив, кои би можеле да го продолжат алатка животМожете да изберете и други објекти во подолу каталози, ако не можете да ги најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас слободно.Изберете нашите производи, ви Даде најдобри перформанси трошок.

BGN 21.00 21.82
A61L-0001-0095 D9CM-01A 9 нов преносим LCD монитор за FANUC CNC система CRT, бърза доставка, гаранция 1 година
 • Ново
Оценка на продукта:

A61L-0001-0095 D9CM-01A 9 нов преносим LCD монитор за FANUC CNC система CRT, бърза доставка, гаранция 1 година

A61 L00010095 D9 CM01 A 9" НОВА Замена LCD Монитор за FANUC CNC систем CRT, БРЗА ИСПОРАКА 1 година гаранција,100% Нов и висок квалитет со конкурентна цена.Карактеристики : Овој производ е LCD тип индустриски вграден монитор, за директна замена на 9 инчи CRT екранот на FANUC нумерички систем за контрола...

BGN 454.40
HRC55, BeRay of AHNO 2 флейти Tunsgen Solide карбидные мелници топката, Бальзерное покритие, фрезоване на инструменти за металообработващи машини с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

HRC55, BeRay of AHNO 2 флейти Tunsgen Solide карбидные мелници топката, Бальзерное покритие, фрезоване на инструменти за металообработващи машини с ЦПУ

Шифра број, пример : R0.5*4d*2 H*50 L BRHM2 BR0.5 SR : 0.5Месо тело со дијаметар : 4.0 mmСечење должина : 2.0 mmВо текот должина : 50mm2 флејтаФАБРИКАТА АЛАТКИ МЕСТАКУПИ 2 ИЛИ МНОГУ ПОВЕЌЕ, ПРЕВОЗОТ ОБВИНЕНИЈА ЌЕ БИДАТ МНОГУ ПОЕВТИНИ.За превозот денаПревозот дена преку Кина Пост Воздух Mail или e Packet (на пример)Европа : 1020 денаСАД, Канада, Австралија, Нов Зеланд, Англија : 1015 денаТурција, Русија, Украина : 1525 денаБразил, Боливија, Argentia, Мексико : 1540 денаПревозот дена преку "Федекс" или Fedex или UPS : (за пример)Сите земји : 510 денаНие ја прогласи вредноста на нарачката подолу секоја парцела во цел да се задржи НУЛА данок на вашата страна.Внимание : ако би сакал да се купи други модели или да добиете Eкаталог од нас, ве молиме email порака или нас...

BGN 8.00 8.38
Безплатна доставка на нов титуляр нож плотер за евтини Roland Cutting Plotter Blade Holder винил нож Blade Holder
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка на нов титуляр нож плотер за евтини Roland Cutting Plotter Blade Holder винил нож Blade Holder

18 компјутери Ролан Сечење Плотер Винил Машина Сечилото на Нож 30 45 60 Степен GCC Liyu Зајакот Redsail Ножеви многупарчиња / многу0,7 Метри должина x 6mm ширина на Сечење Плотер Сечилото Лента Плотер Guard Лента Кина Винил Плотер Ролан бесплатен превозот во САД парче10 компјутери / многу Карбид PCB Гравирање Битови CNC Рутер Алатка CNC Рутер Битови за Дрво Гравирање Битови CNC Рутер Алатка 30 Степен 0.2 мм многупарчиња / многуВисок Квалитет 2 компјутери Малку 4x10x14 mm Ролки за Ролан Gcc Винил Плотер Машина Бесплатен Превозот САД$ 14.99 / многупарчиња / многу1 компјутер Graphtec CB09 Сечење Плотер Сечилото Носителот + 5 КОМПЈУТЕРИ 45 Степен Graphtec Ножеви Винил Машина Нож пакет1 компјутер Gcc Сечење Плотер Signpal Винил Машина Сечилото Носителот+5 компјутери 45 степен Нож Винил Машина Нож пакет10 компјутери Карбид endmill еден flute спирала CNC рутер битови 4mm 22mm многупарчиња / многуПромоција Ласерско Гравирање Сечење Плотер Машина Матрицата Образец Винил Машина Engraver парчеСечилото Носител на Ролан Плотер Винил Машина / трговија на Големо Од ФабрикатаОпис : 1.Бренд Нови2.Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување3.Дијаметар(Стега)11.5 mm4.Дијаметар(Нож) 2.0 mm5.Должина(Менгеме да надолу) 28mm6.Двојно лежишта7.Завртка прилагодување8.Висок Квалитет, Екстра Долг ЖивотПревозот Опис : 1.Испорака : Бесплатна испорака во САД од страна на EПАКЕТ...

BGN 14.00 15.98
9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм

Машина ХСС Прав Мелење месо тело Reamer Chucking Reamer 2 до 10ммКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво,бакар, алуминиум и други метални материјали Трајни и висок квалитет на Широко се користат за понесе обработка Спецификација : месо тело со Дијаметар : 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10мм Резолуција : H7 Материјал : ХСС Челик Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека дијаметар пред купување Пакет се вклучени : 1x Машина Reamer (210мм)1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 22.00 27.01
Mzg SH1036 високоскоростен ротационен кух цилиндър за токарной обработка на расточного на струг с ЦПУ притежателя на режещ инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

Mzg SH1036 високоскоростен ротационен кух цилиндър за токарной обработка на расточного на струг с ЦПУ притежателя на режещ инструмент

MZG SH1036 Голема Брзина Ротари Шупливи Цилиндри за CNC Вртење Здодевни Струг Носителот на Алатка за Сечење Обработка 1.MZG Мека Вилица Објект Спецификите MZG Мека Вилица Спецификација Параметар2.MZG Мека Вилица Производ Фото3.MZG Мека Вилица Пакување Информации Мека Вилица Пакување Информации4.MZG Мека Вилица Параметар5.MZG Волфрам Карбид Внесува Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе...

BGN 700.80
10шт 10мм Mgmn200 вмъкване + MGEHR1212-2 държачът + L ключ за 2мм канали отсече
 • Ново
Оценка на продукта:

10шт 10мм Mgmn200 вмъкване + MGEHR1212-2 държачът + L ключ за 2мм канали отсече

ФункцијаМодел : MGEHR12122Материјал : Легиран челикВкупна должина : 100mmМесо тело : 12*12mmGrooving Ширина : 2mmПрифати Вметнете : MGMN200Пакет се вклучени : 1 x MGEHR12122 Алатка Носителот10 x MGMN200 Карбид Insert1x L Клуч

BGN 51.00 56.22