• Ново
6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Buyers rating:
-9 % BGN 2.00
BGN 2.19

Брой продукти


Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 6mm Погоден За : Понесе обработка
Карактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали. Издржливи и висок квалитет. Широко се користи за понесе обработка.
Количина : 1 PC Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме!
Пакетот вклучува : 1 x Машина Reamer

Други функции

Тип:
бросающий удължител
търговска марка:
OOTDTY
Номер На Модела:
C18-1A0697-6
Материал:
HSS M35 C0. 5

Най-добри сделки

Weitol 1 бр 12,7 мм джолан високо качество клас фреза с ЦПУ бита от врата на кабинета фрезоване бита за дървообработване
 • Ново
Оценка на продукта:

Weitol 1 бр 12,7 мм джолан високо качество клас фреза с ЦПУ бита от врата на кабинета фрезоване бита за дървообработване

Попуст: Нашата продавница ќе добиете 10 проценти исклучите попуст на секоја ставка купен за 100 предмети.Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

BGN 10.00 10.30
Yft радиус 5 mm слот за 2-лопастная HRC 60 торцевая fresa твердосплавная Бележка слот за директен джолан CNC инструменти за фрезоване бита
 • Ново
Оценка на продукта:

Yft радиус 5 mm слот за 2-лопастная HRC 60 торцевая fresa твердосплавная Бележка слот за директен джолан CNC инструменти за фрезоване бита

Карактеристики : YFT мелење машина имаат висок flexural сила и цврстина Висока цврстина и отпорност на абење...

BGN 53.00 75.18
Външни инструменти за струговане Msknr / MSKNL държачът с ЦПУ MSKNR4040R12/MSKNL4040R12 SNMG120408
 • Ново
Оценка на продукта:

Външни инструменти за струговане Msknr / MSKNL държачът с ЦПУ MSKNR4040R12/MSKNL4040R12 SNMG120408

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

BGN 33.81
24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC
 • Ново
Оценка на продукта:

24000rpm 3KW 220V 12A 400Hz 100 * 220mm ER20 Water-cooled мотор на шпиндела за гравировальных машини GDZ100-3 CNC

GDZ1003Обезбедување на стандардниот Орев ER20 и Collet 6mm, ако не ве молиме контактирајте со нас за подобра решение.СпецификацииМодел Бр.GDZ1003Брендchangsheng(Направени во Кина)СертификацијаISO90012000Тип на производтрифаза асинхрони Константен вртежен момент моторотПол број2Номинална моќност(KW)3 KWНоминална напон(V)220 VНоминална брзина(вртежи во минута)24000Струја(A)12 AФреквенција(Hz)400 HZЛадењеприродно ладењеИмајќи тип2×7005 C P4 DT&1×7003 C P4ПодмачкувањемаснотииCollet(mm)ER20 6mm defaultПоправка времеимајќи(половина година),вретено(една година)Дијаметар&должина100*220mmПостојат многу продавници,зошто можете да изберете нас?1...

BGN 421.00 478.40
3 Бр 45 Градуса Високо Качество На Roland Нож Roland Винил На Режещия Плотер Нож Roland Режещи Плотери Нож Безплатна Доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

3 Бр 45 Градуса Високо Качество На Roland Нож Roland Винил На Режещия Плотер Нож Roland Режещи Плотери Нож Безплатна Доставка

Нож за Ролан Плотер Винил Машина / трговија на Големо Од ФабрикатаОпис : 1.Направен во Зацементира Карбид.2.Висок квалитет и Екстра долг живот.3...

BGN 9.00 10.54
A5-6*12mm плосък карбид CNC директен etches заусенец малко шкурка / Филируя резачки / на бита на рутера
 • Ново
Оценка на продукта:

A5-6*12mm плосък карбид CNC директен etches заусенец малко шкурка / Филируя резачки / на бита на рутера

А56*12mm рамен CNC Карбид Директно Engrave Emery Малку Брус, Мелење Секачи, Рутер БитовиГолемина : 6 MM Топката носот битови,месо тело 6 MM,d 6 MM,Сечење length12 MMСерија на CNC резба нож : напредни лемење дијамант технологија на производство...

BGN 10.40
10 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

10 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 10мм Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 4.00 4.66
10 бр. / компл. 1/8 инча 0.8-3.175 мм печатна платка гравиране машина CNC ротари Бележка слот за тренировка бита гореща продажба
 • Ново
Оценка на продукта:

10 бр. / компл. 1/8 инча 0.8-3.175 мм печатна платка гравиране машина CNC ротари Бележка слот за тренировка бита гореща продажба

Спецификација : Материјал : Карбид (волфрам челик)Месо тело со Дијаметар : 3.175 mmСечење на Работ Дијаметар : 0.83.175 mm( 0.8,1.0,1.2,1.4,1.6,1.8,2.0,2.2,2.4,3.17 мм)Сечење на Работ Должина : 12mmВкупна Должина : 37mmКоличина : 1set (10pcs)Карактеристики : употреба на ултрафини зрна карбид материјал со добар мелничката, сечење перформанси, обезбеди висок ефикасноста на работата;имаат доволно свиткување сила и отпорноста на абење; Висока цврстина, висока отпорност на абење, висока цврстина;остри сечење на работ, мелничката, дупка и плоча работ, површината се чисти, уредни, не баговите.Примена : ПХБ,SMT, CNC, Мувла, pastic влакна, карбонски влакна, супер тешко дрво, печатени плочки на табла, други прецизни делови обработка.Пакетот вклучува : 10pcs PCB Вежба Малку Гравирање Мелница Машина

BGN 24.00 26.53
3.175*22 Три Каннелюры Спирала Гравиране Фрези / Тренировки/ Видий Инструментални Бита
 • Ново
Оценка на продукта:

3.175*22 Три Каннелюры Спирала Гравиране Фрези / Тренировки/ Видий Инструментални Бита

Три Flute карбид Крајот Мелница Машина CNC Рутер Малку, Гравирање Алатка битови, Сечење алатки1)Материјал : карбид (волфрам челик)2)Примена : акрил, висока густина одбор, тврдо, ABS.ПВЦ, pvc одбор, акрилик, тврдо, ABS, висока густина одбор, итн3)Алатки за употреба за машина : рекламирање гравирање машина, дрво гравирање машина, CNC machining центар.Карактеристики : 1)висок квалитет на домашните волфрам карбид материјал, користење на нумеричка контрола на опрема за производство, фино полирање обработка...

BGN 3.04
1*4*4*50/1.5*4*4*50 от 4 канали HRC 60 плоски края на ножовете на машина с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

1*4*4*50/1.5*4*4*50 от 4 канали HRC 60 плоски края на ножовете на машина с ЦПУ

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 4 флејта Сечење на главата : срамнети со земја глава Дијаметар на Сечење на Работ( Д1 ) : 1mm / 1.5 mm месо тело Дијаметар( D2 ) : 4mm Сечење Должина( L1 ) : 4mm Над Должина( L ) : 50mm Слој : TIALN слој HRC : 60 Бренд : HPC Функција : 1...

BGN 10.40
20*65H * 115L карбидные фрезови машини с ЦПУ единични каннелюры инструменти / една Каннелюра спирала бита (A) серия A
 • Ново
Оценка на продукта:

20*65H * 115L карбидные фрезови машини с ЦПУ единични каннелюры инструменти / една Каннелюра спирала бита (A) серия A

Солидна Карбид еден Flute Sprial Малку серијаматеријал : целата цврста волфрам карбидпогоден машина : CNC машина и традиционалните рутер машинаФункција : спирала рутер малку е совршен за сечење mortises...

BGN 176.00
10шт 10мм Mgmn200 вмъкване + MGEHR1212-2 държачът + L ключ за 2мм канали отсече
 • Ново
Оценка на продукта:

10шт 10мм Mgmn200 вмъкване + MGEHR1212-2 държачът + L ключ за 2мм канали отсече

ФункцијаМодел : MGEHR12122Материјал : Легиран челикВкупна должина : 100mmМесо тело : 12*12mmGrooving Ширина : 2mmПрифати Вметнете : MGMN200Пакет се вклучени : 1 x MGEHR12122 Алатка Носителот10 x MGMN200 Карбид Insert1x L Клуч

BGN 51.00 56.22
4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело
 • Ново
Оценка на продукта:

4 оси CNC контролер подмяна на Mach3 USB CNC Control пробиване гравиране рутер стъпков серво контролер с ръчно колело

4 оска CNC контролер USB CNC Контрола дупчење мелничката гравирање рутер stepper серво мотор контролер со рака тркала MPGAnswer : ___________________________ Note : Ние се само лиценцирани продавачот од фабриката на aliexpress за продажба на овој контролер, што ќе бидат целосно заштитени од по продажба права, наредби од други продавница ќе не уживаат по продажба на услуги од нас.Ние нудиме една и половина година ganrantee од денот ќе го примите контролер, човекот направи штета не се вклучени.1...

BGN 376.00
Външни инструменти за струговане MSSNR1616H12/MSSNL1616H12 държачът с ЦПУ се използват SNMG120408 добави MSSNR / MSSNL инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

Външни инструменти за струговане MSSNR1616H12/MSSNL1616H12 държачът с ЦПУ се използват SNMG120408 добави MSSNR / MSSNL инструменти

Забелешка: овој производ не содржи вметнете;Вклучува Завртка shim клуч менгеме Алатка Носителот додатоциЦврстина : 4245 Материјал : ХСС Фабриката за директна продажба, трговија на големо предност : Нашите главни производи се : карбид нож, Нашите главни производи се : Grooving, Вртење, Мелење Алатка, карбид инсерти, рударство, & геолошки алатки, род, запечатување прстен, цртање умре и се тркалаат, карбид Прачки, карбид Плочи, карбид anvils и карбид топки, Суровини, груб, Итн...

BGN 10.13
9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм

Машина ХСС Прав Мелење месо тело Reamer Chucking Reamer 2 до 10ммКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво,бакар, алуминиум и други метални материјали Трајни и висок квалитет на Широко се користат за понесе обработка Спецификација : месо тело со Дијаметар : 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10мм Резолуција : H7 Материјал : ХСС Челик Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека дијаметар пред купување Пакет се вклучени : 1x Машина Reamer (210мм)1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 22.00 27.01
Нов Roland Cutting Plotter Blade Holder Roland Рибка Кътър Blade Holder Безплатна Доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов Roland Cutting Plotter Blade Holder Roland Рибка Кътър Blade Holder Безплатна Доставка

5 Компјутери 60 Степен Mimaki Сечење Плотер Сечилото +1 компјутер Mimaki Сечење Плотер Сечилото Носителот Винил Машина Плотер Носителот пакет3 Еез 30 3 Pcs45 Степен и Висок Квалитет на Ролан Сечење Плотер Сечилото Ролан Винил Машина Плотер Сечилото бесплатен превозот во САД многупарчиња / многу10 компјутери 3.175mmx20x0.1mm Карбид PCB Гравирање Битови CNC Рутер Алатка CNC Рутер Битови за Дрво Гравирање Малку CNC Рутер Алатка многупарчиња / многу1 компјутер Graphtec CB09 Сечилото Носителот + 10 КОМПЈУТЕРИ Graphtec 60 Степен Ножеви за Сечење Плотер винил Машина Бесплатен превозот САД$ 32.99 / пакет6 КОМПЈУТЕРИ 45 Степен Висок Квалитет на Ролан Сечење Плотер Нож Винил Машина Плотер Сечилото бесплатен превозот во САД многупарчиња / многу1000mm должина х 8мм ширина на Сечење Плотер сечилото Лента за Ролан Liyu Redsail GCC Mimaki Различни Бренд Винил Машина парче10 Pcs 1 / 8" CNC Рутер V Облик Рамен Дното Карбид PCB Гравирање Битови 90 степени 0.2 мм многупарчиња / многу5 компјутери / многу Висока Прецизност Гравирање Битови CNC Рутер Алатка Битови Адаптер CNC Рутер Делови 6mm да 4mm многупарчиња / многуСечилото Носител на Ролан Плотер Винил Машина / Трговија На Големо Од ФабрикатаОпис : 1.Бренд Нови2.Алуминиумпрецизност вертикална прилагодување3.Дијаметар(Стега)11.5 mm4.Дијаметар(Нож) 2.0 mm5.Должина(Менгеме да надолу) 25mm6.Двојно лежишта7.Висок Квалитет, Екстра Долг ЖивотПревозот Опис : 1.Испорака : Бесплатна испорака во САД од страна на EПАКЕТ...

BGN 14.00 15.98
1pc M10 торцевая слот за резби волфрамов карбид M10*1.5, резбовани фрези, резьбовая fresa с покритие TIALN метричен стъпка 1,5 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

1pc M10 торцевая слот за резби волфрамов карбид M10*1.5, резбовани фрези, резьбовая fresa с покритие TIALN метричен стъпка 1,5 мм

1pc M10 Волфрам Карбид тема крајот мелница M10*1.5, нишка мелници, нишка мелење машина со TIALN слој Метрички 1.5 mm Теренотпредмет : M10сечење на главата дијаметар е : 21mmцелата должина : 72mmдијаметар : 8Солидна Карбид Тема Крајот МелнициТочка законик клуч : P1.5means machining1.5mm теренот нишка8мм значи сечење на главата дијаметар е 8 mmпогоден материјал : Al, бакар,леано железо, челик,нерѓосувачки челик, тешко челик, мувла челик,топлина threated челик, Ti алуминиумски и слИспоракаКога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест...

BGN 110.00 161.92
Гравиране машина ос автоматично управление на валяк, CNC плоча стяга сам аксесоари 80 мм скоба, акрилни панели скоба 80 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Гравиране машина ос автоматично управление на валяк, CNC плоча стяга сам аксесоари 80 мм скоба, акрилни панели скоба 80 мм

Применливи Вретено : вода, воздух Предмет : машини, рекламирање, камен гравирање машина за бренд : различни бренд вретено мотор Апликација материјали : акрил, алуминиумска плоча, пластични одбор боја одбор, МДФ и други материјали, особено од 1 см или помалку лист...

BGN 65.00 68.78
A61L-0001-0095 D9CM-01A 9 нов преносим LCD монитор за FANUC CNC система CRT, бърза доставка, гаранция 1 година
 • Ново
Оценка на продукта:

A61L-0001-0095 D9CM-01A 9 нов преносим LCD монитор за FANUC CNC система CRT, бърза доставка, гаранция 1 година

A61 L00010095 D9 CM01 A 9" НОВА Замена LCD Монитор за FANUC CNC систем CRT, БРЗА ИСПОРАКА 1 година гаранција,100% Нов и висок квалитет со конкурентна цена.Карактеристики : Овој производ е LCD тип индустриски вграден монитор, за директна замена на 9 инчи CRT екранот на FANUC нумерички систем за контрола...

BGN 454.40