• Ново
MZG 6 инча 95*35*60 повишаване на куха меки Челюсти за расточных притежателите на струг с ЦПУ обработка на дупки режещ инструмент

MZG 6 инча 95*35*60 повишаване на куха меки Челюсти за расточных притежателите на струг с ЦПУ обработка на дупки режещ инструмент

Buyers rating:
-20 % BGN 70.00
BGN 88.00

Брой продукти

MZG 6 инчи 95*35*60 Heightening Празен Меки Вилица за CNC Струг Здодевни Носителите на Алатка за Сечење Дупка Обработка 1.MZG Мека Вилица Објект Спецификите MZG Мека Вилица Спецификација Параметар
2.MZG Мека Вилица Производ Фото
3.MZG Мека Вилица Пакување Информации Мека Вилица Пакување Информации
4.MZG Мека Вилица Параметар
5.MZG Волфрам Карбид Внесува Настава Безбедност Белешки за Сечење Алатка 1 : Вовед MZG го стави на "претпазливост" или "предупредување" етикетата на пакувањето на алатка за сечење на производи, но тоа не е на алатката за себе. Пред да го користите и справување со сите алатка за сечење на производи и алатка за сечење материјали, бидете сигурни да го прочитате ова упатство, па тие се користат правилно. Исто така, како дел од вашата безбедност образование,ве молиме бидете сигурни да се запознаат сите на вашиот вистински оператори со содржина на ова упатство. 2 Основа Информации за Алатка за Сечење Материјали 2-1 Технички Услови Алатка за Сечење Материјал : Терминологија за алатка за сечење материјали,како што се Зацементира Карбид, Обложени Карбид,Cermet, Обложени Cermet,Керамика, бибиси арапски и PCD. Карбид Материјал : Цемент Карбид со WC(Волфрам Карбид) како главна компонента. 2-2 Физички Својства Apprearance : Зависи од материјали(на пример, Сива,Црна,Злато,и др.) Мирис : Нема Цврстина : Карбид/Cermet 5~30 GPa HV, Керамички 10-40 GPa HV CBN 20~50 GPa HV,PCD 80~120 GPa HV Сп.Гр. : Карбид 9~16, Cermet 5~9, Керамички 2~7,CBN/PCD 3~5 2-3 Состав Карбид, Нитрид,Јаглерод-нитрид и Оксид со W,Ti, Al, Si, Та,Б, и др. и покрај тоа,метал како што се Co, Ni, Cr,Mo се вклучени во некои сечење на материјалот. Претпазливост за користење на алатка за сечење 1.Општи Сечење Алатки
Претпазливост за користење на алатки за сечење
Precariousness : Директен допир на остар сечење на работ може да предизвика повреда.
Countermeasures : Кога ќе ја поставите алатки на машина или се земе алатки од случајот, ве молиме да се носат заштитни ракавици.
Precariousness : Злоупотреба или несоодветни работни услови може да предизвика алатка кршење или дисперзија на скршени парчиња.

Други функции

Цвят:
6 инча 73X31X50, 6 инча 73X31X60, 6 инча 73X31X70, 6 инча 73X31X80, 6 инча 73X31X90, 6 инча 73X31X100
търговска марка:
МЗГ
Броят на челюстите:
3
Номер На Модела:
Челюстта 6 инча мека
силата на:
Хидравличен

Най-добри сделки

6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

6 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 6mm Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 2.00 2.19
2.2 KW с въздушно охлаждане CNC ос на двигателя ER25 220V 380V 18000rpm 4bearings фреза вертикална ос
 • Ново
Оценка на продукта:

2.2 KW с въздушно охлаждане CNC ос на двигателя ER25 220V 380V 18000rpm 4bearings фреза вертикална ос

2.2 KW ER25 Воздух за ладење Плоштадот Вретено Мотор 220v / 380v 18000rpm 93*82mm 4 Лагери CNC Машини Вретено Бесплатен ПревозотAnswer : ___________________________ Note : 1, Драг пријател, овој вретено мотор е бесплатен превозот за НАС / СА / ЕУ / АЗИЈА земји, ако вашата земја не е во нашите превозот спектар, ве молиме да бидат слободни да контакт.2 И кога ќе го поставите цел, ве молиме да ни кажете напон што треба, 220v 10 A или 380v 5.5 А, тоа е многу важно за нас да ја испорача право вретено мотор за вас.Спецификација : Обезбеди стандардниот орев ER25 и collet 6mm, ако треба друг избор, ве молиме контактирајте со нас.МоделGDZ93*822.2ТипВоздушно ладење за Машини заБрзина (r / мин)18000rpmМоќност (KW)2.2 KWНапон(V)220 V / 380 V (ве молиме да го потврдите напон треба кога местото цел)Струја(A)10 A / 5.5 АФреквенција (Hz)300 HzColletER25 6mm defaultПодмачкувањеМаснотииЛадење типВоздух за ладењеЛагери2x7007 P4 2x7002c P4Работиout0.010.02 mmИзвестувањеВретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојувањеГаранцијаЛагери за половина година, или други делови за една година1...

BGN 576.00 640.00
9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

9шт машина HSS директен джолан фрезоване, удължител за изхвърляне удължител от 2 до 10 мм

Машина ХСС Прав Мелење месо тело Reamer Chucking Reamer 2 до 10ммКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво,бакар, алуминиум и други метални материјали Трајни и висок квалитет на Широко се користат за понесе обработка Спецификација : месо тело со Дијаметар : 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10мм Резолуција : H7 Материјал : ХСС Челик Забелешка : ве Молиме бидете сигурни дека дијаметар пред купување Пакет се вклучени : 1x Машина Reamer (210мм)1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 22.00 27.01
MCGNR/L1616H12 инструменти за струговане на струг с ЦПУ машина бар 91 градуса композитен външен кръгъл нож режещи инструменти за струг
 • Ново
Оценка на продукта:

MCGNR/L1616H12 инструменти за струговане на струг с ЦПУ машина бар 91 градуса композитен външен кръгъл нож режещи инструменти за струг

ttention : Спецификации и цени да се види во табелата подолу, ве Молиме контактирајте со нас пред да се одржи редот...

BGN 10.32
12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

12 мм, HSS директен джолан чрез chucking го Reamer Machine Reamer фрезови инструмент

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : ХСС M35 C0.5 Боја : Сребро Спецификации : Име : Машина Reamer месо тело со Дијаметар : 12mm Погоден За : Понесе обработкаКарактеристики : Остар врвни Обработена површина од железо, челик, пластика, дрво, бакар, алуминиум и други метални материјали...

BGN 6.00 6.83
Weitol 1 бр 12,7 мм джолан високо качество клас фреза с ЦПУ бита от врата на кабинета фрезоване бита за дървообработване
 • Ново
Оценка на продукта:

Weitol 1 бр 12,7 мм джолан високо качество клас фреза с ЦПУ бита от врата на кабинета фрезоване бита за дървообработване

Попуст: Нашата продавница ќе добиете 10 проценти исклучите попуст на секоја ставка купен за 100 предмети.Предности гравирање без брус, мазна чип отстранување без држејќи нож, не е лесно да се пробие и долг животен век, може да се повтори, мелење и така натаму...

BGN 10.00 10.30
Diamond мрамор късче Каменна fresa, диамантени инструменти за рязане на гранит
 • Ново
Оценка на продукта:

Diamond мрамор късче Каменна fresa, диамантени инструменти за рязане на гранит

Дијамант Мермер Малку Камен за Мелење Машина, Дијамант Алатки за Гранит Сечење Нашите Алатки имаат разлика бои , ние ќе ви ја испратиме стоката според берза бои.

BGN 52.00
HRC55, BeRay of AHNO 2 флейти Tunsgen Solide карбидные мелници топката, Бальзерное покритие, фрезоване на инструменти за металообработващи машини с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

HRC55, BeRay of AHNO 2 флейти Tunsgen Solide карбидные мелници топката, Бальзерное покритие, фрезоване на инструменти за металообработващи машини с ЦПУ

Шифра број, пример : R0.5*4d*2 H*50 L BRHM2 BR0.5 SR : 0.5Месо тело со дијаметар : 4.0 mmСечење должина : 2.0 mmВо текот должина : 50mm2 флејтаФАБРИКАТА АЛАТКИ МЕСТАКУПИ 2 ИЛИ МНОГУ ПОВЕЌЕ, ПРЕВОЗОТ ОБВИНЕНИЈА ЌЕ БИДАТ МНОГУ ПОЕВТИНИ.За превозот денаПревозот дена преку Кина Пост Воздух Mail или e Packet (на пример)Европа : 1020 денаСАД, Канада, Австралија, Нов Зеланд, Англија : 1015 денаТурција, Русија, Украина : 1525 денаБразил, Боливија, Argentia, Мексико : 1540 денаПревозот дена преку "Федекс" или Fedex или UPS : (за пример)Сите земји : 510 денаНие ја прогласи вредноста на нарачката подолу секоја парцела во цел да се задржи НУЛА данок на вашата страна.Внимание : ако би сакал да се купи други модели или да добиете Eкаталог од нас, ве молиме email порака или нас...

BGN 8.00 8.38
MZG 25mm 32mm S32T-MDQNR15 ЦПУ Струговане обработка на дупки стоманена пръчка на струг с ЦПУ машина бар зажатые притежателите на инструменти на вътрешния Скучни инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

MZG 25mm 32mm S32T-MDQNR15 ЦПУ Струговане обработка на дупки стоманена пръчка на струг с ЦПУ машина бар зажатые притежателите на инструменти на вътрешния Скучни инструмент

MZG 25мм 32милиметри S32 TMDQNR15 CNC Вртење Дупка Обработка Челик Бар ЦПУ Струг Машина Бар Стегната Toolholders Внатрешни Здодевни Алатка 1.MZG Вртење Алатки Објект Спецификите MZG Вртење Алатки Спецификација Параметар2.MZG Вртење Алатка Производ Фото3.MZG Вртење Алатка Пакување Информации Вртење Алатка Пакување Информации4.MZG Вртење Алатка ПараметарMZG CNC Алатката Insert Материјал Воведување 1.Обложени Карбид(CVD) Применливите од ниско, за да со голема брзина на сечење и од завршувањето на roughin...

BGN 54.00 67.20
Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

Диаметър 22 мм M1. 5 PA 20 градуса 5 Эвольвентных назъбени ножове комплект HSS високоскоростни стоманени машини аксесоари

Модул : М1.5Притисок Агол : 20 степенРод : 22mmМатеријал : ХСС ,Висока цврстина Добра отпорност на триењеСекој од степените на пренос е различно : 5#2634 ОпремаПакет Се Вклучени : 1 x M1.5 Involute Опрема

BGN 27.00 30.19
1*4*4*50/1.5*4*4*50 от 4 канали HRC 60 плоски края на ножовете на машина с ЦПУ
 • Ново
Оценка на продукта:

1*4*4*50/1.5*4*4*50 от 4 канали HRC 60 плоски края на ножовете на машина с ЦПУ

Спецификација : Материјал : Карбид Тип : Крај Милиони сечење флејта : 4 флејта Сечење на главата : срамнети со земја глава Дијаметар на Сечење на Работ( Д1 ) : 1mm / 1.5 mm месо тело Дијаметар( D2 ) : 4mm Сечење Должина( L1 ) : 4mm Над Должина( L ) : 50mm Слој : TIALN слој HRC : 60 Бренд : HPC Функција : 1...

BGN 10.40
А2-6*3*бита рутер КНК химикалка главата 7мм / инструменти за дърворезба Диаманта / мрамор инструменти за гравиране / Каменна Гробница
 • Ново
Оценка на продукта:

А2-6*3*бита рутер КНК химикалка главата 7мм / инструменти за дърворезба Диаманта / мрамор инструменти за гравиране / Каменна Гробница

А26*3*7mm Топката Главата CNC Рутер Битови, Дијамант Резба Алатки, Мермер Гравирање Алатки, Камен ГроботГолемина : 63ММ Топката носот битови,месо тело 6 MM,d 3ММ,Сечење length7 MMСерија на CNC резба нож : напредни лемење дијамант технологија на производство...

BGN 10.40