• Ново
Mokungit 5X 1M WS2801 LED strip, 32LEDS/m Raspberry Pi control LED strip, Arduino development ambilight TV, бяла или черна печатна платка

Mokungit 5X 1M WS2801 LED strip, 32LEDS/m Raspberry Pi control LED strip, Arduino development ambilight TV, бяла или черна печатна платка

Buyers rating:
-0 % BGN 62.00
BGN 62.21

Брой продукти

Подолу информации ќе ви помогнат да го користите Arduino работа со овој производ. WS2801, 32 диоди / метар, 5 метри, BGR лента. Контрола коло за 4 pin 1 : 5 V + 2 : clock (часовник) 3 : Податоци 4 : GND 5 V Спецификации : 1) Големина : L500cm (5 M) x W1.5cm x T0.35cm ве Молиме имајте во предвид дека ширината е 15mm и не можат да работат со повеќето конектори exsit 2) Емитуваат Боја : сон магија боја 3) Заштита : не Водоотпорен 4) Работен Напон : 5 V DC 5) LED Кол : 32eds / m, 5meter / тркалаат 6) Прикажи ги агол : 120 ° ~ 140 ° 7) Работна Температура : -20 ° до 50 ° 8) 350-450mcd / led 9) Wattage : 7 - 9 W / метар, 10) Користење на програмабилни контролор, Малина Пи или Arduino или Т-1000 контролер DIY Arduino Gleaming ТВ! Пакет 5 X 1 M WS2801 LED Лента

Други функции

Цвят:
Бял ПХБ, черно PCB
Мощност:
IP20 Nonwaterproof, IP65 Waterproof, IP67 Waterproof
Тип Елемент:
Стриптийз
Източник На Захранване:
DC
Производство На Електроенергия:
Движение
документ:
CE, RoHS ce, CCC
Цветна Температура(K):
1
търговска марка:
МОКУНГИТ
Брой Led/M:
32 бр / м
Модел led чип:
SMD5050
Вид на уплътнението:
SMD
Средният живот (ч):
50000
Водоустойчив:
No
Номер На Модела:
HF-WS2801-32-N
Марка led чипове:
Эпистар
Случай:
дневна
Консумирана мощност (W/m):
0.3
Напрежение:
5V
Технически характеристики (светли мъниста / м):
32

Най-добри сделки

Korea 8520 rigid strip 5pcs 0.5 m with shell V for cabinet strip lighting Кухня led light sensor easy touch control on and off
 • Ново
Оценка на продукта:

Korea 8520 rigid strip 5pcs 0.5 m with shell V for cabinet strip lighting Кухня led light sensor easy touch control on and off

Пакет се вклучени : (dimmer +SMD8520 12 V 0.5 M +V профил+маска +крајот капи) *5pcsКореја 8520 цврсти лента 5pcs 0.5 m со V школка за кабинетот лента осветлување Кујна led светло сензор на допир лесна контрола и исклучување(Допир прекинувачот за dimmable светлината и контрола на&off )PS : 1.Јасно или млечниот маска? ...

BGN 47.00 67.18
630mm*12mm 7/8leds ленти led подсветка на LG Sumsang 32 ROW2. 1 Rev0. 9 TV 6916L-1204A / 1205A / 1296A/1295A/1440A/1439A/1426A
 • Ново
Оценка на продукта:

630mm*12mm 7/8leds ленти led подсветка на LG Sumsang 32 ROW2. 1 Rev0. 9 TV 6916L-1204A / 1205A / 1296A/1295A/1440A/1439A/1426A

3pcs / set 630mm*12mm 7 / 8leds LED Осветлување Светилки LED Ленти за LG 32 инчен LCD ТЕЛЕВИЗОР 6916 L1106 A / 6916 L1105 AСпецификација : 100% Сосема Нов Одличен квалитет;Должина : 630mm*12mm (L x W )Конектор : 2pinПакетот вклучува : 1 buc 8leds( А2 ) + 2 парчиња 7leds( А1 )Забелешка : Бидејќи производителот и на серија не е истиот,На броеви ќе биде различен,Но, во истиот облик и функција.Облик како на сликата,сите тие 63cm должина.Ако само сакате А1 или А2,ве молиме контактирајте ме, ве молиме сигурни дека можете да го користите,конектори,на должина, ширина,LED диодите сите важни,ви благодариме.

BGN 51.76
WERALED Outdoor P5 SMD Full Color LED Video Wall Module 320*160mm 64*32 пиксела P5 Outdoor Signboard LED RGB Panel Unit
 • Ново
Оценка на продукта:

WERALED Outdoor P5 SMD Full Color LED Video Wall Module 320*160mm 64*32 пиксела P5 Outdoor Signboard LED RGB Panel Unit

WERALED Отворено P5 SMD Полна Боја LED Видео Ѕид Модул 320*160mm 64*32 Пиксели P5 Отворено LED Signboard RGB Панел ЕдиницаПакување листа : 1 buc P5 целосна c olor предводени од модулот1 buc рамен лента кабел1 buc гума beading1 buc моќ кабел(доколку купите N компјутери,ние ќе снабдување N / 2 парчиња моќ кабел,бидејќи 1 buc моќ кабел поддршка 2 модули )Магнетни завртки не се вклучени,ако имате потреба од нив, наместо на гума beading,pls контактирајте со нас пред ставање на ред или ни остави порака за вашата нарачка.Отворено LED Дисплеј Модул Карактеристики : Модел на располагање : P4 , P5 , P6 , P8 , P10Отворено LED Дисплеј Modle Спецификации : Важни информации за сите купувачи : Led display модулот е посебен производ,тоа може да има боја / конфигурација / дупка demension разлика ако не место на редоследот во една цел.Фабриката Посета : Проектот случаи :

BGN 41.06
AloneFire G700-N XML-T6 3800LM алуминиев водоустойчив мащабируем led фенерче matnet фенерче 18650 акумулаторна батерия факел
 • Ново
Оценка на продукта:

AloneFire G700-N XML-T6 3800LM алуминиев водоустойчив мащабируем led фенерче matnet фенерче 18650 акумулаторна батерия факел

Спецификации 1.Бренд Име : ALONEFIRE 2.Име На Модел : G700N 3.Количина : 1 BUC 4.LED Emitter : Кри XML T6 5.Режим : 5Mode (high средно ниска сос Strobe) 6.Светилка Век : 100,000 Часа 7.Боја : црна 8.Се Емитуваат Боја : Бела Светлина 9.Прекинувач : Опашка Капа Clicky / Clickie 10.Леќи На Камерата : Конвексен Леќа 11.Случај материјал : Трајни авиониодделение алуминиум 12.Батерија : за 1 x18650 или 3 x AAA ( не се вклучуваат) 13.Големина : 138x40.5x28.5mm 14.Тежина : 157g Додатоци, вклучувајќи : 1 x светло (Моќен магнет) 1 x 18650 обвивка 1x AAA батерија носителотЕкспрес транспорт инструкции и Повратни информации : (1)ве Молиме прочитајте ја нашата објект спецификации над внимателно и потврди дека е она што ви треба.(2) зборувате со нас на линија или оставете порака овде на сите прашања на нашиот објект, превозот термин и цената.(3) Ако некои дополнителни барања на нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да побарате од нас.Некои известувања за превозот : (1) HK Пост mail времето за испорака е околу 1522 дена (некои треба околу 30 дена), ве молиме љубезно биде малку трпеливи додека чекате за на вашиот парцели.(2)исто така, се размислува и за други Express (UPSот, DHL, Fed Ex, ТНТ или ЕМС) 2 до 8 дена доставени.(3)ве Молиме контактирајте со нас одеднаш ако има било какви aberrant email пораки.(4) ве Молиме испратете ни ги вашите предлози како што знаете нешто подобро од нас...

BGN 14.00 14.38
5M RGB LED Strip SMD 5050 30LED/M гъвкав 150 LED 44key дистанционно управление 12V 2A захранващ адаптер
 • Ново
Оценка на продукта:

5M RGB LED Strip SMD 5050 30LED/M гъвкав 150 LED 44key дистанционно управление 12V 2A захранващ адаптер

Карактеристики : Superbright неводоотпорен 5050 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност.Континуирана должина, се одликува со 5 метри 150 LEDs.Cuttable секоја 3 Led диоди заедно сечење на знаци, според pratical барање...

BGN 20.78
Нов Uniquefire S10 ултравиолетово фенерче UV 395nm LED фенерче за петна фалшиви пари, детектор на урина от домашни животни, улов на Скорпион
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов Uniquefire S10 ултравиолетово фенерче UV 395nm LED фенерче за петна фалшиви пари, детектор на урина от домашни животни, улов на Скорпион

Забелешка : Поради инспекција обичаи барања, батеријата во светлото или bibycle светлина може да не биде во можност да се испрати, со цел да се испрати објект , ние ќе го добиете батеријата на надвор, жал ми е за овој вид на проблеми,и ви благодариме за разбирањето...

BGN 54.00 57.07
5M 5050 led strip light 30LED/m 5m/лот DC12V led strip tape No waterproof indoor string light+ DC 12V захранващ адаптер
 • Ново
Оценка на продукта:

5M 5050 led strip light 30LED/m 5m/лот DC12V led strip tape No waterproof indoor string light+ DC 12V захранващ адаптер

5 M 5050 led лента светлина 30 LED / m 5m / многу DC12 V led лента лента Не водоотпорен затворен string светлина+ 12 V DC адаптер Должина / Тркалаат 5meter / Тркалаат LED кол 30pcs / M Пакет Антистатички пластична кеса Нето Тежина(g) 70g Водоотпорен Без Надворешен бела Боја Влезен Напон(V) DC12 V Емитуваат Боја црвена / блу / бела / топло бела Живот(Час) 50.000 Часови температурата на работа 25 C 45 C Извор на Светлина ПРЕДВОДЕНА SMD 5050 150pcs / 5m Потврдија CE, и ROHS...

BGN 12.00 15.22
50x7mm COB LED plate surface Light source lamp plate strip COB line Light source, 9-11V лампа Настолна лампа Лампа крушка източник на светлина
 • Ново
Оценка на продукта:

50x7mm COB LED plate surface Light source lamp plate strip COB line Light source, 9-11V лампа Настолна лампа Лампа крушка източник на светлина

Може директно да се поврзе на 12 vбатеријата, не заборавајте да додадете нарадијаторСпецификации : Емитуваат боја : Бела 60006500 KW рака бела : 30003200kЧип : Tan Wanнапон : 911 VГолемина : 50x7mmНеводоотпоренПримена : внатрешна и надворешна осветлување,Автомобил Светлина ,реклама светилка, маса светилка и така натамуГлавната предност на КОЧАН светлина1...

BGN 25.36
Нова година AC220V 6x3M венец led коледни светлини открит Навидад LED Waterfull String Светлини Christmas Decoration Luzes de Natal
 • Ново
Оценка на продукта:

Нова година AC220V 6x3M венец led коледни светлини открит Навидад LED Waterfull String Светлини Christmas Decoration Luzes de Natal

Спецификации Тип String Светла Напон (V) AC220 LED Кол 640 Светло Сина Боја, бела, топло Бела.rgb Должина (m) 6x3m(висина) Режим 1 Combination 2.Бран 3.Секвенцијален 4.Сјај 5.Флеш Функција водоотпорен Пакет Содржина 1 String СветлинаПлаќање1) Weaccept Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 118.00 141.70
ARCHON D15VP гмуркане фенерче гмуркане светлина бял / червен 3шт CREE XM-L2 U2 1300 лумена 110/30 градуса по 18650 Battry
 • Ново
Оценка на продукта:

ARCHON D15VP гмуркане фенерче гмуркане светлина бял / червен 3шт CREE XM-L2 U2 1300 лумена 110/30 градуса по 18650 Battry

Модел : D15 VP ДвевоЕдно Нуркање Видео & Место СветлоСијалицата : Бела(видео светлина) КРИ XML2 У2 LED*2(max 1300 lumens), Бела(spott светлина)КРИ XML2 U2(max 860 lumens), Црвена КРИ XPE N3 LED*2(620 nm, max 200 lumens)Температура на бојата : 50005500 К бела(видео светлина), 6500 К Бела(место светло)Излез нивоа : Бела(видео светлина) >Бела(место светло) > redТраење : Бела(видео светлина) 90 мин., црноБел(место светло) 120 мин, Црвена 180 минРефлектор : сјајни алуминиум рефлектор(место светло)Леќи на камерата : 4 mm зајакнато стаклоТело материјал : трајни авиониодделение алуминиумАгол на зрак светлина : 110°(видео lgiht)& 30°(бела место светло)Површински третман : премиум хардanodizingБоја : ЦрнаБатерија : 18650 Li ion Батерија со BMS*1Со батеријата прекуплатформата на заштита и поларитетот обратен заштитаОперација напон : 4.5 V до 2.8 VВодоотпорен : 100 Метри подводниДимензии : 134 мм (должина) * 36 mm (кол...

BGN 139.00 146.56
AloneFire къмпинг светлина лов лампа за фенерче IR лампа 5 W Факел 850 Нм увеличение инфрачервена радиация IR led фенерче за нощно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

AloneFire къмпинг светлина лов лампа за фенерче IR лампа 5 W Факел 850 Нм увеличение инфрачервена радиация IR led фенерче за нощно виждане

Answer : ___________________________ Note : Бранова должина : 850nmПред купување ве молиме потврдете го вашиот опрема за потребите 850 NM бранова должина...

BGN 21.86
Фактура Стив
 • Ново
Оценка на продукта:

Фактура Стив

Answer : ___________________________ NOTE : Превозот цената не е вклучена.

BGN 1663.78
5m Double Color 5050 LED Strip Не / Waterproof IP65 DC 12V White 6000k + Warm White 3000K LED Roll Light 60LED/m
 • Ново
Оценка на продукта:

5m Double Color 5050 LED Strip Не / Waterproof IP65 DC 12V White 6000k + Warm White 3000K LED Roll Light 60LED/m

Неколку производи Сликата е малку различен од реалниот, Како што се : A (led драјвер слика покаже излез 2735 V, но сега печатени 2638 V); Б (Алуминиум База Боја Црна или Бела), бидејќи на некои фотографии беше донесена од 15 години, всушност стока е иста, функција е иста, само етикета печатење во боја или има мала промена, ве молиме да не се отвори спорот за оваа причина, многу ти благодарам за разбирањето, посакувам секој купувачот среќа во нашата продавница.Превозот Вниманието : АКО цел Вредност е пониска од 5ние ги користиме " Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус ", следење на број како 08093379915, тоа ви покажува кога пакет пристигна во поштата, тоа не обезбеди Целосна Начин на Следење на Информации, обично ќе добиете email во 30 до 40 дена.Благодарам многу за разбирање!5m Двојна Боја 5050 LED Лента Не / Водоотпорен IP65 DC 12 V 6000k Белата + Топло Бела 3000 K ПРЕДВОДЕНА се Тркалаат Светлина 60 LED / m Спецификации 1.DC12 V, 14.4 w / m2.Новиот процес,не е лесно да ги тргнеме на линија3.CE&ROHS сертификати.4.фабриката директно продажба на Високо квалитетни супер светло smd 5050 предводени од модулот светлина Канал писма Технички параметарБр. / LED : 60pcs / led 5050(2color во еден) Двојно Боја : Кул бело 6500 K + Топло 3500 KПотрошувачка : 14.4 W / mНапон : 12 VАгол : 120degreeработна температура : 20° до 50° N.W...

BGN 26.00 26.22
UniqueFire Cree XM-L2 фенерче UF-1506 IP65 водоустойчиви зум на лампата 5 режима на Акумулаторна фенерче Фенерчето с един слот зарядно устройство
 • Ново
Оценка на продукта:

UniqueFire Cree XM-L2 фенерче UF-1506 IP65 водоустойчиви зум на лампата 5 режима на Акумулаторна фенерче Фенерчето с един слот зарядно устройство

Поради инспекција обичаи барања, батеријата во светлото или bibycle светлина може да не биде во можност да се испрати, со цел да се испрати објект , ние ќе го добиете батеријата на надвор, жал ми е за овој вид на проблеми,и ви благодариме за разбирањето...

BGN 33.00 35.18
Anjoet високо качество 2000LM фенер C8 XML Q5 led фенерче Linterna Факел Light лов светкавица+18650 пистолет Зарядно планина
 • Ново
Оценка на продукта:

Anjoet високо качество 2000LM фенер C8 XML Q5 led фенерче Linterna Факел Light лов светкавица+18650 пистолет Зарядно планина

Висок Квалитет 2000 LM Фенер C8 XML П5 Led Светилка Linterna Факел Светлина Лов Блиц Светлина +18650+Батерија Полнач+Пиштол МонтажаСпецификации : 1...

BGN 27.68
Безплатна доставка на Едро на 10 бр./лот 9 W сребърен корпус на тавана лампа led тавана лампа-вградени хирургична лампа 85 в-265В
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка на Едро на 10 бр./лот 9 W сребърен корпус на тавана лампа led тавана лампа-вградени хирургична лампа 85 в-265В

Функција : Modle : 9 W таванот LED вградна светилка Чипови : EPISTAR(Најдобри чипови во ПРЕДВОДЕНА од пазарот) Боја : Топло Бела (2800 3500 K); Кул Бело (55006500 K) Влезен Напон : AC85245 V Светлосен Интензитет : 480580lm кроена : 73mm Димензии : 86mm (D) x 42mm (H) се Отвори Дупка : 70m Зрак Агол : 45degrees Моќ : 9 W (3x3 W) LED работа температура : 25°C +65°C Тежина : 200g(light+возач) Долг животен век достигне до 50.000 часа Одлично прозрачна ефикасност Одобрен : CE / Ro HS 2 години бесплатно заменаПакетот Вклучува : 1pcs 9 W таванот вградна светилка 1pcs возачотФабрикаЗа Најдобри ЛимонНајдобрите Цени : Со избегнување на многу од големите брендови, маркетинг и пакување на трошоците, ние се овозможи истиот квалитет на производи на дел од нивните трошоци.Сигурен Испорака : Ќе го добиете вашиот производ кога ви треба...

BGN 133.60
UniqueFire водоустойчива IP65 led фенерче UF-1502 Cree XRE Led Zoom 3Modes лампа от алуминиева сплав + ScopeMount+Сърдит на опашката+зарядно устройство 18650
 • Ново
Оценка на продукта:

UniqueFire водоустойчива IP65 led фенерче UF-1502 Cree XRE Led Zoom 3Modes лампа от алуминиева сплав + ScopeMount+Сърдит на опашката+зарядно устройство 18650

UNIQUEFIRE UF1502 XRE LED СветилкаОпис на производот1 Телото на оваа светилка е изградена на високи и квалитетни алуминиумски легури, многу цврста конструкција...

BGN 65.00 68.78
Модерен led червено-синьо пълен набор от растения расте лампа за отглеждане на закрито и бонсай заполняющий светлина Хидропоника светлина водни растения лампа
 • Ново
Оценка на продукта:

Модерен led червено-синьо пълен набор от растения расте лампа за отглеждане на закрито и бонсай заполняющий светлина Хидропоника светлина водни растения лампа

Модерната LED ЦрвеноСина широк Спектар на Растенијата Расте Светилка Внатрешна обработка и бонсаи се Пополни Светлина Хидропоника Светлина водни растенија светилкаОпис : .100% сосема нов и висок квалитет...

BGN 37.60
6W 12W 18W Led downlights Fixture Round / Square glass anti-fog down light 110-240V Led panel Светлини Cool/Warm White
 • Ново
Оценка на продукта:

6W 12W 18W Led downlights Fixture Round / Square glass anti-fog down light 110-240V Led panel Светлини Cool/Warm White

6 W 12 W 18 W Led downlights Тела Круг / Плоштад стакло антимагла одредување на светлината 110240 V Лер панел Светла Кул / Топло БелаСпецификација : Item Type led одредување на светлата / led таванот светлина Моќ 6 W / 12 W / 18 W Зрак Агол(°) 120 Влезен Напон AC85265 V 5060 Hz Боја Температура Топло бела(30003500 K),Бело(60006500 K) Примена ДОМА,ХОТЕЛ, ПРОДАВНИЦА.ИТН Операција Температура 40 55°c фактор на Моќ PC>97% Животот Span >50.000 часа Тело Материјал Алуминиум Гаранција 3 годинаМОЌНОСТ(W)ГОЛЕМИНА(мм)ДУПКА ГОЛЕМИНА(mm)LED Количина(парчиња)Прозрачна Флукс(LM)Тежина(g)6100*35801250022012160*3512024120045018200*35170301500690Карактеристики : 1)заштита на животната Средина2)Безбедно и лесно да се инсталира3)Модерен дизајн4)Нема опасност од скршеното стакло5)Ниска топлина и пониска потрошувачка на енергија.6)Алуминиумски легури школка7)Цврста состојба, shockproof.8)Големо намалување на емисијата на јаглерод9)Погодни за сали, кафулиња, канцеларија или домашна употреба.10) Висока ефикасност, Енергија заштедете повеќе од 70%~80%11)Долг работен век, висока прозрачна ефикасност.,повеќе од 50000hours12)не VU и IR зрачење...

BGN 25.60
2.5 m 20 лотосови цветя led ред венец светлина Коледа, Нова година, сватба, празник, парти Начало Luminaria украса лампи
 • Ново
Оценка на продукта:

2.5 m 20 лотосови цветя led ред венец светлина Коледа, Нова година, сватба, празник, парти Начало Luminaria украса лампи

Самовила 3m 20 лотос цветови Led string гарланд светлина Божиќ, Нова година Свадба Одмор Партија дом luminaria декорација светилкаОписи : Едно копче операција дизајн, тоа е полесно да се користи.Се супер светло и ниска потрошувачка на енергија.Полудиригент чип светлина, да биде кршењедоказ и се тресатpoof.Бидат погодни за дома, хотел, гаража, автомобил, мотоцикл, Божиќ, свадби, Денот на Вљубените, партија, кафуле, паб, концерт, модна ревија, прозорец на екранот, итн.Лесно да се инсталира на повеќето површини : ѕидови, прозорци, врати, подови, тавани, треви, стакло, дрво, метал, пластика, Новогодишни елки, итн.Спецификации : Точка Име : 2.5 M 20 Led диоди LED БатеријатаУправувана стрингови светлинаВкупна должина : 2.5 MКоличината на led светилки : 20Цвеќе Димензии : 4cmВлезен Напон : 4.5 V ( 3*АА батерии) (Не се Вклучуваат)Тип на прекинувач : Три тип (On / Трепка / Исклучување)Животниот век : 10000 часаЖица Боја : транспарентнаПакет : хартија кутијаПроизвод Структура : led светилки, жици, приврзоци и батеријата кутија.Осветлување Mode : On / OFFИзвестувања : 1...

BGN 5.00 6.96
10m DC12V RGBW LED Strip 5050 60LED/m с НЛО WiFi Контролер 12V Power Adapter smd5050 LED Strip RGBW RGBWW LED Stripes Kit
 • Ново
Оценка на продукта:

10m DC12V RGBW LED Strip 5050 60LED/m с НЛО WiFi Контролер 12V Power Adapter smd5050 LED Strip RGBW RGBWW LED Stripes Kit

Лента карактеристики : * Лесно да се инсталира и да се поврзете обратна самолепливи ленти Флексибилен ленти може да се наведнуваат во аглите, има трајни квалитет...

BGN 74.00 122.58
Albinaly ултра мощен led тактически фенер CREE XM-L2 8000 лумена Факел работи от 18650 акумулаторна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

Albinaly ултра мощен led тактически фенер CREE XM-L2 8000 лумена Факел работи от 18650 акумулаторна батерия

Спецификација : LED Светилка1.Бренд : Albinaly2.Име На Модел : SA123.Количина : 1 BUC4.LED Emitter : XML25.Режим : 5Mode (висок низок сос )6.Светилка Век : 100,000 Часа7.Боја : црна8.Се Емитуваат Боја : Бела Светлина9.Прекинувач : Двојно се префрлите10.Леќи На Камерата : Конвексен Леќа11.Случај материјал : Трајни авиониодделение алуминиум12.Батерија : 1 x 18650(Треба да се купи)Батерија ПолначТекст : AC110220 V 4763 HZ Излез : 3.7 V; 450m AhБатеријатаКвалитет : 1pcsМатеријал : Liion БатеријаНапон : 3.7 VКапацитет : 3000m AhГолемина : 65x18mmФункција: КОМПАКТЕН, СУПЕРСВЕТЛИ И ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА, MT20 специјално дизајниран за професионалци како отворено авантури, полициските и безбедносните сили, првиот одговор, индустриски работници и авто поправка техничари...

BGN 14.00 18.05