• Ново
2000 мл бял пластмасов градуированная Лаборатория за химически капацитет бутилка за съхранение

2000 мл бял пластмасов градуированная Лаборатория за химически капацитет бутилка за съхранение

Buyers rating:
BGN 6.50

Брой продукти

Дизајниран со 2000ml капацитет.
Изработени од пластичен материјал во бело, цилиндар тело.
Двојно капа дизајн, капа обезбеди подобро запечатување и да се обезбеди содржини од испарувањето и се истури.
Капа дизајн за лесно и удобно отворање и затворање.
Име На Производ : Лабораторија За Шише
Капацитет : 2000m L
Дизајн : Завршено
Материјал : Пластика
Боја : Бела
Устата Дијаметар : 7,6 cm / 3 инчи
Големина : 21 x 13cm/ 8.3 x 5.1 инчен (H x Д)
Нето Тежина : 146g
Пакет Содржина : 1 x Лабораторија Пластични Шишиња
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.
Дизајниран со 2000ml капацитет.
Изработени од пластичен материјал во бело, цилиндар тело.
Двојно капа дизајн, капа обезбеди подобро запечатување и да се обезбеди содржини од испарувањето и се истури.
Капа дизајн за лесно и удобно отворање и затворање.

Други функции

търговска марка:
Дезоксиген
Обемът на:
2000 мл
Класификация:
Лаборатория За Бутилка

Най-добри сделки

2 елемента 250 мл плоско дъно, с чучур, порцелан испарительная чиния с дръжка, безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента 250 мл плоско дъно, с чучур, порцелан испарительная чиния с дръжка, безплатна доставка

2 парчиња 250ml Рамно Дно, со Spout,Порцелан Излезните Сад Со Рачка,бесплатен превозотматеријал procelainјадење јачина на звук 250mlсад висина 62mmВе молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку ви треба повеќе големини.Превозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

BGN 41.00 44.80
100 мл, висока форма мензурка химическа лаборатория GG-17 боросиликатное стъкло утолщенное
 • Ново
Оценка на продукта:

100 мл, висока форма мензурка химическа лаборатория GG-17 боросиликатное стъкло утолщенное

Производ Објект : 100 ML Високи Форма Beaker Хемија Лабораторија GG17 Borosilicate Стакло ЗадебеленаМатеријал : GG17 Borosilicate СтаклоКапацитет : 100 MLDemension(Надворешниот Дијаметар x Височина) : 100ml : 46mmx93mmПримена : 1.Како Reator на Супстанции,2.Распадот, Crystallization на Супстанцијата.3.Држи, Испарување Концентрација или Греење Решение.4.Држење за да Тежат Корозивни Солидна Дрога.Секој Обид за 1 КОМПЈУТЕР!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 1.38
Пластмасова чаша с мащаба на прозрачна бяла пластмасова мерителна чаша с дръжка за лабораторна кухня
 • Ново
Оценка на продукта:

Пластмасова чаша с мащаба на прозрачна бяла пластмасова мерителна чаша с дръжка за лабораторна кухня

Пластични beaker со скала Јасно Бели Пластични Мерење на Купот со рачка Beaker за Лабораториски Кујнаматеријал : ППБоја : бела+ транспарентендимензии : повеќе големини : Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку ви треба голема количина или други големини!Ние сме чесни и точни продавачот.Сите слики се на вистински производи .Ве молам само обид со доверба!Вашето задоволство е нашиот прв приоритет.Резервоар за вас!​

BGN 9.00 9.60
един КОМПЮТЪР 60 мм кварцевое стъкло часовник стъкло, лабораторни съдове
 • Ново
Оценка на продукта:

един КОМПЮТЪР 60 мм кварцевое стъкло часовник стъкло, лабораторни съдове

еден компјутер 60mm Кварц Стакло Види Стакло,Лабораторија за Стакломатеријал кварц стаклосад кол 60mmВе молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку ви треба повеќе големини.Превозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

BGN 70.00 76.80
100 бр / пакет 7 см кръгова качествена филтърна хартия Лаборатория филтърна хартия бавно/средно / бърза скорост на фуния филтърна хартия
 • Ново
Оценка на продукта:

100 бр / пакет 7 см кръгова качествена филтърна хартия Лаборатория филтърна хартия бавно/средно / бърза скорост на фуния филтърна хартия

100 PCS / торба 7cm Кружни Квалитативна филтер хартија Лабораторија филтер хартија Бавно / среден / брзо расте Инка филтер хартија ве Молиме оставете порака која големина сакате, Бавно / среден / брзо расте.Стандардно е медиумОпис На Производот

BGN 8.00 9.44
Мащабна линия 10 мл стъклена пробирка с кръгло дъно с винт на капака за химическа лаборатория
 • Ново
Оценка на продукта:

Мащабна линия 10 мл стъклена пробирка с кръгло дъно с винт на капака за химическа лаборатория

Материјал : СтаклоКапацитет : 10mlДолжина x Внатрешен Дијаметар : 127x9mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 1.41
SHIMADZU Aluminum играта, крусибъл/5.8*1.5 mm Aluminum играта, крусибъл / Thermal analysis играта, крусибъл / sample dish /DSC Aluminum играта, крусибъл
 • Ново
Оценка на продукта:

SHIMADZU Aluminum играта, крусибъл/5.8*1.5 mm Aluminum играта, крусибъл / Thermal analysis играта, крусибъл / sample dish /DSC Aluminum играта, крусибъл

Опис на производот: SHIMADZU DSC цврст алуминиум crucible(потекло : Кина) ,Материјал : 99.99%Al ,што се Користи температура опсег : 150 ~ 650℃,(Цена : 40 ,Пакување : 1set / 100pcs,Алуминиум crucible вклучуваат cover),Големина : D5.8*H1.5мм.Шангај Jingyi инструмент хемиски материјали ко., LTD., специјализирана во производство на продажба, DTA, DSC диференцијални скенирање calorimeter диференцијални термички аналитичар, TGA (thermogravimetric аналитичар и други посебни термички аналитичар на алумина, циркони, метал на алуминиум, материјалот како платинум crucible...

BGN 56.00
100 мм завод за директни продажби на органични система PP филтър мембрана от полипропилен филтър мембрана микропореста мембрана безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

100 мм завод за директни продажби на органични система PP филтър мембрана от полипропилен филтър мембрана микропореста мембрана безплатна доставка

100mm Фабрика директни продажбата на органски систем ПП филтер мембрана полипропилен филтер мембрана microporoмембрана бесплатен превозотМатеријал : полипропилен, англиски име PP...

BGN 41.00 45.28
2 елемента 250 мл плоско дъно, с чучур, порцелан испарительная чиния, безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента 250 мл плоско дъно, с чучур, порцелан испарительная чиния, безплатна доставка

2 парчиња 250ml Рамно Дно, со Spout,Порцелан Излезните Јадење,со бесплатен превозотматеријал procelainјадење јачина на звук 250mlсад висина 60mmсад кол 111mmВе молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку ви треба повеќе големини.Превозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

BGN 28.00 30.40
100 / лот 1.5 / 2 мл автосамплер headspace флакона HPLC прозрачна горна челюст хроматографическая бутилка, подходяща за Agilent Waters Varian
 • Ново
Оценка на продукта:

100 / лот 1.5 / 2 мл автосамплер headspace флакона HPLC прозрачна горна челюст хроматографическая бутилка, подходяща за Agilent Waters Varian

100 / многу 1.5 / 2ml autosampler headspace ампули HPLC Транспарентен горната вилица chromatographic шише, Погоден за Agilent Води Varian Оваа цена вклучуваат капа и подлога Со Дипломираните9mm 2ml транспарентен sameple шише со завртка капак.(2ml автоматско мостра)Шише спецификации : 12*32милиметри Вратот дијаметар : 9mmПодлога спецификации : Црвена PEFE / бела силика гел подлогаКапа спецификација : Алуминиумски поклопец дупка 6mmПримерок шише имате проѕирна, кафеава, дипломирал проѕирно шише.дипломирал Borwn шише достапни.Се применуваат за Agilent.На водите.Varian и Shimadzu видови автоматско мостра.СпецификацијаФункцијаВисинаДијаметарПакување2 MLЗавртка3212100pcs / многу2 ML3212100pcs / многу4mlНема Завршено4515100pcs / многу2 MLДипломираБраунЗавртка3212100pcs / многу2 MLНема Завршено3212100pcs / многу4mlНема Завршено4515100pcs / многу2mlДипломираТранспарентнаГорната вилица3212100pcs / многу2mlНема Завршено3212100pcs / многу2mlДипломираБраун3212100pcs / многу2ml3212100pcs / многу2mlДипломираТранспарентна3212100pcs / многу2mlНема Завршено3212100pcs / многу2mlДипломираБраунБајонет3212100pcs / многу2mlНема Завршено3212100pcs / многуСинаДупка : 50pcs Дупкаc

BGN 44.00 47.98
един КОМПЮТЪР 80 мм PTFE тефлон watch glasss, F4 watch стъкло, безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

един КОМПЮТЪР 80 мм PTFE тефлон watch glasss, F4 watch стъкло, безплатна доставка

еден компјутер 80mm PTFE тефлон види стакло,F4 види стакло, бесплатен превозотсад материјал тефлонсад кол 80mmВе молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку ви треба повеќе големини.Превозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

BGN 66.00 72.00
14/23 съвместен Дистиллирующий стъклен адаптер 105Bend с права тръба лабораторно оборудване
 • Ново
Оценка на продукта:

14/23 съвместен Дистиллирующий стъклен адаптер 105Bend с права тръба лабораторно оборудване

Производ Објект : 14 / 23 Заеднички Дестилирани Стакло Адаптер 105°Наведнуваат со Директно Цевка LabwareЗаеднички Тип : 14 / 23Наведнуваат Цевка Должина : 50mmДолната Цевка Должина : 80mmДолната Цевка O...

BGN 2.72
1000 мл колба за определяне на йод G3. 3 кристал с скучна полски запушалка коническое
 • Ново
Оценка на продукта:

1000 мл колба за определяне на йод G3. 3 кристал с скучна полски запушалка коническое

Производ Објект : 1000 ML Јод Определба Колба G3.3 Стакло Со Досадна Полски Затка КонуснаМатеријал : G3.3 Borosilicate СтаклоКапацитет : 1000 MLDemensionУстата Внатрешен Дијаметар : 24mmВисина : 220mmДното Дијаметар : 131mmАпаратот:Главно се користи за одредување на јоден на масни или масло или парафински!Секој Обид за 1 КОМПЈУТЕР!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 22.21
24/29 заземляющее съединение жена към мъж лабораторно стъкло преносим газов адаптер изделия от стъкло
 • Ново
Оценка на продукта:

24/29 заземляющее съединение жена към мъж лабораторно стъкло преносим газов адаптер изделия от стъкло

Производ Објект : 24 / 29 Земјата Заеднички Женски Машки Лабораторија Стакло Пренос на Гас Адаптер СтаклоЗаеднички Тип : 24 / 29Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 5.42
125мм лабораторни стъклени кристаллизующиеся плочи с улей експеримент кристализация
 • Ново
Оценка на продукта:

125мм лабораторни стъклени кристаллизующиеся плочи с улей експеримент кристализация

Производ Објект : 125mm Лабораторија Стакло Crystallizing Јадења со Spout Crystallization ЕкспериментМатеријал : СтаклоДијаметар : 125mmВисина : 62mmСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 4.19
Monteggia Gas Washing Bottle 250ml 500ml Glass Porous Chemistry Lab Laborotary
 • Ново
Оценка на продукта:

Monteggia Gas Washing Bottle 250ml 500ml Glass Porous Chemistry Lab Laborotary

Производ Објект : Monteggia Гас за Перење Шише 250ml 500ml Стакло PoroЛабораторија за Хемија LaborotaryКапацитет : 250ml 500mlСекој Обид за 1 Парче!Внимание : ве Молиме погледнете го опис форма кога ќе ја одберете Големината!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 16.00 16.32
Лабораторен ротационен вакуум изпарител 10L пълен комплект от въртящи и приемната колба с подгряващата баня SUS304 за дестилационен комплект
 • Ново
Оценка на продукта:

Лабораторен ротационен вакуум изпарител 10L пълен комплект от въртящи и приемната колба с подгряващата баня SUS304 за дестилационен комплект

Кина професионални Лабораториска Опрема Производителот продава Вакуум Ротари Испарувачот, со различна големина од 1 L,2 L,3 L,5 L,10 L,20 L,30 L,50 LРотационен испарувачот (или rotavap / rotovap) е уред што се користи во хемиските лаборатории за ефикасно и нежно отстранување на растворувачи од примероци со испарување.24 часа на жешка линија : 008613683828130(wechat / whatsapp)

BGN 4977.60
400 мм 24/29 разъемное връзка Dimroth отлив стъклен кондензатор капельная Дистилляционная Лаборатория
 • Ново
Оценка на продукта:

400 мм 24/29 разъемное връзка Dimroth отлив стъклен кондензатор капельная Дистилляционная Лаборатория

Производ Објект : 400mm 24 / 29 Штекер Заеднички Dimroth Рефлукс Стакло Кондензаторот Капе Дестилација ЛабораторијаГолемина : 400mmЗаеднички Тип : 24 / 29Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 47.36
Кварцевое стъкло 500 мл / 24*3 трехгорловая кръгла Долна колба
 • Ново
Оценка на продукта:

Кварцевое стъкло 500 мл / 24*3 трехгорловая кръгла Долна колба

Бренд : ОЕМ Капацитет : 500ml Материјал : Стакло, Кварц Зглобовите Големина : 24*3 Количина : 1 компјутерANSWER : ___________________________ NOTE : СИТЕ СТОКИ ЌЕ БИДАТ СПАКУВАНИ СОВРШЕНО ВРЗ ОСНОВА НА НАШЕТО БОГАТО ИСКУСТВО,НО КАКО МНОГУ СТОКАТА Е СТАКЛО И КРШЛИВИ,ПА ВО СЛУЧАЈ ДА ИМА БИЛО КАКВА ШТЕТА КОГА ЌЕ СЕ ПРИМЕНИ НА ПРАТКАТА,СЕ НАДЕВАМ, ЌЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ СЛИКА И КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС,НИЕ ЌЕ НАПЛАТА ТЕБЕ! За Нас : Ние сме perfessional извезуваат компанија основана во 2011 година,од областа на истражување и производство на производи за еднократна употреба и мувладизајн за биомедицински лаборатории).по многу година искуство,нашите производи се со разновидна клиент hase наоѓа во целиот свет,ние сме подготвени да се посвети на нашите ефект на развојот на живот наука...

BGN 248.00 269.28
250 мл лабораторно боросиликатное стъкло 24/29 съвместна стъклена колба с кръгло дъно с два главата
 • Ново
Оценка на продукта:

250 мл лабораторно боросиликатное стъкло 24/29 съвместна стъклена колба с кръгло дъно с два главата

Материјал : Стакло BorosilicateЗаеднички Тип : 24 / 29Капацитет : 250mlТопката Dimeter : 88mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 11.71