• Ново
2/3 / 5мм отвор висок вакуум PTFE спирателен кран директен кухи съединители лабораторни съдове

2/3 / 5мм отвор висок вакуум PTFE спирателен кран директен кухи съединители лабораторни съдове

Buyers rating:
-3 % BGN 12.00
BGN 12.34

Брой продукти

Производ Објект : 2/3/5мм Понесе Висок Вакуум PTFE Stopcock Директно Шупливи Plug Лабораториско Стакло
Материјал : Borosilicate Стакло GG17
Род : 2mm,3мм,5mm
Секој Обид за 1 Парче!
Внимание : На сликата е само за референца!
Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

Други функции

Обемът на:
2мм, 3мм, 5мм
търговска марка:
Кофа за боклук
Класификация:
Колба

Най-добри сделки

45/60/70/80/90/100 мм часовници стъклени куполна твърди стъклени мензурки покриване на лабораторни консумативи за химически експеримент
 • Ново
Оценка на продукта:

45/60/70/80/90/100 мм часовници стъклени куполна твърди стъклени мензурки покриване на лабораторни консумативи за химически експеримент

Производ Објект : 45 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100mm Види Стакло Domed Тешко Стакло Beaker Покрие Лабораториски потрошен материјал За Хемиски ЕкспериментМатеријал : СтаклоГолемина : 45 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100mm0uter Дијаметар : 45 / 60 / 70 / 80 / 90 / 100mmДебелина : 2mmВнимание : ве Молиме погледнете го опис форма кога ќе ја одберете Големината!Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 0.50
Пластмасов шкаф епруветки за 16mm*60 кладенци, Бяла, подвижна(60 дупки), кутия тръба 15мл.
 • Ново
Оценка на продукта:

Пластмасов шкаф епруветки за 16mm*60 кладенци, Бяла, подвижна(60 дупки), кутия тръба 15мл.

Пластични Тест Цевка Рек for16mm* 60 Велс, Бела,Монтажни (60 Дупка) Пластика Тест Цевка Рек Функција : Монтажни и лесно да се соберат Боја : Бела Спецификација : 60 дупка ( Дупка со дијаметар : 16mm ) Должина : 250 мм, Ширина : 105 мм, Висина : 67 mm Количина : 1pcs Пакет : Добар пакување за да се избегне оштетување Забелешка : долгорочно снабдување, добредојдовте на големо Сосема нов, многу чиста, безбедна, уживаат купувањеОваа објектите е економски и простор за заштеда на решетката за индивидуални студент употреба или еден апликации...

BGN 12.78
100 мм лабораторни стъклени кристаллизующиеся плочи с улей експеримент кристализация
 • Ново
Оценка на продукта:

100 мм лабораторни стъклени кристаллизующиеся плочи с улей експеримент кристализация

Производ Објект : 100mm Лабораторија Стакло Crystallizing Јадења со Spout Crystallization ЕкспериментМатеријал : СтаклоДијаметар : 100mmВисина : 48mmСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 3.41
един КОМПЮТЪР 60 мм кварцевое стъкло часовник стъкло, лабораторни съдове
 • Ново
Оценка на продукта:

един КОМПЮТЪР 60 мм кварцевое стъкло часовник стъкло, лабораторни съдове

еден компјутер 60mm Кварц Стакло Види Стакло,Лабораторија за Стакломатеријал кварц стаклосад кол 60mmВе молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку ви треба повеќе големини.Превозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

BGN 70.00 76.80
125мм лабораторни стъклени кристаллизующиеся плочи с улей експеримент кристализация
 • Ново
Оценка на продукта:

125мм лабораторни стъклени кристаллизующиеся плочи с улей експеримент кристализация

Производ Објект : 125mm Лабораторија Стакло Crystallizing Јадења со Spout Crystallization ЕкспериментМатеријал : СтаклоДијаметар : 125mmВисина : 62mmСекој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 4.19
Кварцевое стъкло 500 мл / 24*3 трехгорловая кръгла Долна колба
 • Ново
Оценка на продукта:

Кварцевое стъкло 500 мл / 24*3 трехгорловая кръгла Долна колба

Бренд : ОЕМ Капацитет : 500ml Материјал : Стакло, Кварц Зглобовите Големина : 24*3 Количина : 1 компјутерANSWER : ___________________________ NOTE : СИТЕ СТОКИ ЌЕ БИДАТ СПАКУВАНИ СОВРШЕНО ВРЗ ОСНОВА НА НАШЕТО БОГАТО ИСКУСТВО,НО КАКО МНОГУ СТОКАТА Е СТАКЛО И КРШЛИВИ,ПА ВО СЛУЧАЈ ДА ИМА БИЛО КАКВА ШТЕТА КОГА ЌЕ СЕ ПРИМЕНИ НА ПРАТКАТА,СЕ НАДЕВАМ, ЌЕ МОЖЕ ДА ЗЕМЕ СЛИКА И КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС,НИЕ ЌЕ НАПЛАТА ТЕБЕ! За Нас : Ние сме perfessional извезуваат компанија основана во 2011 година,од областа на истражување и производство на производи за еднократна употреба и мувладизајн за биомедицински лаборатории).по многу година искуство,нашите производи се со разновидна клиент hase наоѓа во целиот свет,ние сме подготвени да се посвети на нашите ефект на развојот на живот наука...

BGN 248.00 269.28
100 бр / пакет 7 см кръгова качествена филтърна хартия Лаборатория филтърна хартия бавно/средно / бърза скорост на фуния филтърна хартия
 • Ново
Оценка на продукта:

100 бр / пакет 7 см кръгова качествена филтърна хартия Лаборатория филтърна хартия бавно/средно / бърза скорост на фуния филтърна хартия

100 PCS / торба 7cm Кружни Квалитативна филтер хартија Лабораторија филтер хартија Бавно / среден / брзо расте Инка филтер хартија ве Молиме оставете порака која големина сакате, Бавно / среден / брзо расте.Стандардно е медиумОпис На Производот

BGN 8.00 9.44
100 мл, висока форма мензурка химическа лаборатория GG-17 боросиликатное стъкло утолщенное
 • Ново
Оценка на продукта:

100 мл, висока форма мензурка химическа лаборатория GG-17 боросиликатное стъкло утолщенное

Производ Објект : 100 ML Високи Форма Beaker Хемија Лабораторија GG17 Borosilicate Стакло ЗадебеленаМатеријал : GG17 Borosilicate СтаклоКапацитет : 100 MLDemension(Надворешниот Дијаметар x Височина) : 100ml : 46mmx93mmПримена : 1.Како Reator на Супстанции,2.Распадот, Crystallization на Супстанцијата.3.Држи, Испарување Концентрација или Греење Решение.4.Држење за да Тежат Корозивни Солидна Дрога.Секој Обид за 1 КОМПЈУТЕР!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 1.38
SHIMADZU Aluminum играта, крусибъл/5.8*1.5 mm Aluminum играта, крусибъл / Thermal analysis играта, крусибъл / sample dish /DSC Aluminum играта, крусибъл
 • Ново
Оценка на продукта:

SHIMADZU Aluminum играта, крусибъл/5.8*1.5 mm Aluminum играта, крусибъл / Thermal analysis играта, крусибъл / sample dish /DSC Aluminum играта, крусибъл

Опис на производот: SHIMADZU DSC цврст алуминиум crucible(потекло : Кина) ,Материјал : 99.99%Al ,што се Користи температура опсег : 150 ~ 650℃,(Цена : 40 ,Пакување : 1set / 100pcs,Алуминиум crucible вклучуваат cover),Големина : D5.8*H1.5мм.Шангај Jingyi инструмент хемиски материјали ко., LTD., специјализирана во производство на продажба, DTA, DSC диференцијални скенирање calorimeter диференцијални термички аналитичар, TGA (thermogravimetric аналитичар и други посебни термички аналитичар на алумина, циркони, метал на алуминиум, материјалот како платинум crucible...

BGN 56.00
30 мл Кехлибар стъкло течен реактив пипета бутилка за съхранение на химия и лабораторни химикали, парфюми и одеколони, аксесоари 1бр
 • Ново
Оценка на продукта:

30 мл Кехлибар стъкло течен реактив пипета бутилка за съхранение на химия и лабораторни химикали, парфюми и одеколони, аксесоари 1бр

Функција : 100% сосема нов & висок квалитетЛесен за употреба и чиста.Килибар стаклени шишиња со стакло droppers,око dropper капа со црна капак.Килибар стаклени шишиња обезбеди многу професионални екранот и да се совршени за складирање на материјали.Се користат за складирање на етерични масла, идеални за чување хемија и лабораториски хемикалии, парфеми и colognes.Може да биде како диспензерот за медицина кабинет предмети.Материјал : ПластикаГолемина : 30mlБоја : КафенаПакетот Вклучува : 1 компјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме да се разбере, бидејќи на светлината зрачењето или компјутерски екран разлика, па јас може да ви го гарантира фотографии и вистински боја е 100% исти.Забелешка : Од Русија пост нова политика за целосно име и презиме , pls секој купувач да понудат на своите полно име пред да се плати во вашата платежна адреса ...

BGN 2.00 2.59
100 мм завод за директни продажби на органични система PP филтър мембрана от полипропилен филтър мембрана микропореста мембрана безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

100 мм завод за директни продажби на органични система PP филтър мембрана от полипропилен филтър мембрана микропореста мембрана безплатна доставка

100mm Фабрика директни продажбата на органски систем ПП филтер мембрана полипропилен филтер мембрана microporoмембрана бесплатен превозотМатеријал : полипропилен, англиски име PP...

BGN 41.00 45.28
20pcs 30 мл стъклена градуировочная пробирка с облодънна безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

20pcs 30 мл стъклена градуировочная пробирка с облодънна безплатна доставка

20pcs 30ml стакло дипломирањето тест цевка круг дното бесплатен превозотматеријал стакловолумен 30mlцевка внатрешна кол 19mmцевка должина 177mmПревозот Термини : Ние Ќе ја Испратите Вашата Нарачка во Рок од 2 Days По добивме Вашата Исплата...

BGN 52.00 56.80
400 мм 24/29 разъемное връзка Dimroth отлив стъклен кондензатор капельная Дистилляционная Лаборатория
 • Ново
Оценка на продукта:

400 мм 24/29 разъемное връзка Dimroth отлив стъклен кондензатор капельная Дистилляционная Лаборатория

Производ Објект : 400mm 24 / 29 Штекер Заеднички Dimroth Рефлукс Стакло Кондензаторот Капе Дестилација ЛабораторијаГолемина : 400mmЗаеднички Тип : 24 / 29Секој Обид за 1 Парче!Внимание : На сликата е само за референца!Ние, исто така, имаат и други relavent производи.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 47.36
Чаша култура Петри borosilicate стъкло 100мм за бактериални мая химическа лаборатория
 • Ново
Оценка на продукта:

Чаша култура Петри borosilicate стъкло 100мм за бактериални мая химическа лаборатория

Материјал : стакло borosilicateТип : Petri култура јадењеУпотреба : во Прилог на обука на растителни материјали, микробиолошка и животински клеткиГолемина : 100mmВисина : : 21mmДијаметар на корица : 106mmДијаметар на дното : 60mmТемпературата спектар : 20~300 степен целзиусови степениСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други borosilicate стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 1.98
500 мл Лаборатория за участъка от borosilicate стъкло двупластова мензурка за фотокаталитического експеримент
 • Ново
Оценка на продукта:

500 мл Лаборатория за участъка от borosilicate стъкло двупластова мензурка за фотокаталитического експеримент

Материјал : стакло BorosilicateТип : Jacketed Стакло BeakerАпаратот:Photocatalytic ЕкспериментКапацитет : 500mlНадворешниот Висина x Надворешниот Дијаметар : 135x110mmВнатрешниот Висина x Внатрешен Дијаметар : 120x79mmСекој обид за 1 КОМПЈУТЕР!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 51.94
Лот от 100 лабораторни прибори 6х30мм малка пробирка ферментация пробирка тип дюшен пробирка микроби
 • Ново
Оценка на продукта:

Лот от 100 лабораторни прибори 6х30мм малка пробирка ферментация пробирка тип дюшен пробирка микроби

Материјал : СтаклоДијаметар x Должина : 6x30mmСекој обид за 100 КОМПЈУТЕРИ!Ние, исто така, имаат и други стакло.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате!

BGN 4.72
Лабораторен анализ за еднократна употреба пластмасови полистироловые чашка на Петри 1-150мм, стерилни, 10шт / UE !
 • Ново
Оценка на продукта:

Лабораторен анализ за еднократна употреба пластмасови полистироловые чашка на Петри 1-150мм, стерилни, 10шт / UE !

Лабораториски анализи за Еднократна употреба Пластични Полистирен Petri Dishs 1150mm, Стерилни,10pcs / пакет !Пластични petri сад со капак за culturing клетки и други научни апликацииЈасно за прикажување на содржинаПластика за unheated употреба и disposabilitySterilized со Етилен оксид, бактериолошки petri јадењеТрајни изградба на стабилен јадење манипулација1...

BGN 19.66