• Ново
Jeanne Love Sexy Tulle къси коктейлни рокли 2018 г. с опашката официално синьо във пайети сватбена рокля плюс размер JO002939

Jeanne Love Sexy Tulle къси коктейлни рокли 2018 г. с опашката официално синьо във пайети сватбена рокля плюс размер JO002939

Buyers rating:
-25 % BGN 155.00
BGN 206.40

Брой продукти


Жан Сакаат Секси Tulle Краток Коктел Фустани 2018 Со Опашката Формално Сина Beading Sequins Свадба Партија се Облекуваат Плус Големина JO002939
Облечи Нов Дизајн,многу добар квалитет!
Фото Покаже :
мерењето на овој фустан во големина 6 што е наведено подолу :
Биста : 82 CM ( 32inches )
Половината : 63 CM ( 25inches )
Колковите : Слободен
мерењето на овој фустан во size 8 што е наведено подолу :
Биста : 87 CM ( 34inches )
Половината : 68 CM ( 27inches )
Колковите : Слободен
мерењето на овој фустан во големина 10 што е наведено подолу :
Биста : 92 CM ( 36inches )
Половината : 73 CM ( 29inches )
Колковите : Слободен
мерењето на овој фустан во големина 12 што е наведено подолу :
Биста : 97 CM ( 38inches )
Половината : 78 CM ( 31inches )
Колковите : Слободен
мерењето на овој фустан во големина 14 што е наведено подолу :
Биста : 102 CM ( 40inches )
Половината : 83 CM ( 33inches )
Колковите : Слободен
мерењето на овој фустан во големина 16 што е наведено подолу :
Биста : 107 CM ( 42inches )
Половината : 88 CM ( 35inches )
Колковите : Слободен
Ве молиме споредете ги вашите мерење со нашите акции се облекуваат мерење за да се провери дали на берзата се облекуваат големина одговара на вас!
ние ги користиме кина пост воздух mail превозот бесплатен превозот,тоа ќе треба за 25-30days., понекогаш можеби треба повеќе долго време. ако итна useing,ве молиме изберете брза испорака.како DHL,Fedex.или UPS. за било какви прашања ве молиме слободно контактирајте со нас.Ви благодариме. : )
Обичај прави Услуга :
Ако сакате да нарачате нарачана големина, pls контактирајте нè за подетални дополнителни трошоци пред да се направи нарачката, и pls советува подолу мерења :
Нашите Услуги
13 ,Нашите корисници на услуги тим се на располагање за да им помогне на сите ваши прашања во рамките на 24hours откако ќе добиете на вашата е-пошта.

Други функции

Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18W, 20W, обичай размер
Тип Елемент:
Коктейлни Рокли
Случай:
Меню С Коктейли На Парти
търговска марка:
Жана Лав
Отвор на вратата:
Без презрамки
Влак:
Дворцовият Влак
Материал:
Акрил
Вграден сутиен:
ДА
Украса:
Покривка, Цветя, Пайети,Във Апликации
Реалните Изображения:
ДА
Тип Тъкани:
тюл
Стил Ръкави:
Едно Рамо
Номер На Модела:
JO002939
Дължина На Роклята:
Над Коляното, Мини
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Елемент На Модата:
Илюзия
is_customized:
Yes
Силует:
Висок/нисък
Талия:
Натурални
Стил Ръкави:
Без ръкави
Място на произход на стоките:
Дзянсу, Китай (Континентален)
специален случай:
Вечерни Абитуриентски Рокли, Парти Завръщането Си У Дома
Материал:
Мек Тюл.
най-добре е за:
работа / офис / секси клубна облекло
Размер:
Plus size,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22,24
Цвят:
Като Цвета На Снимката

Най-добри сделки

Поръчка На Скъпа Истинска Снимка На Коктейлни Рокли 2017 Високо Качество Шифон С Аппликацией Вечерни Рокли С Дълъг Халат 2017
  • Ново
Оценка на продукта:

Поръчка На Скъпа Истинска Снимка На Коктейлни Рокли 2017 Високо Качество Шифон С Аппликацией Вечерни Рокли С Дълъг Халат 2017

Сина Tulle Коктел фустани линија Душо Backless Евтини Монистра Империја Породилно Жените Партија фустан за Бремени 2017 Деколте : Душо Ракав Должина : Фустан без Ракави Должина / Воз : Мини Должина Боја : Како на Сликата или на Вашата Омилена Боја, Големина : Стандард Големина или Custom Size (Плус Големина се Достапни) Декорација : Beaded Ткаенини : Tulle Фустан Назад : Патент ДоЦарински и увозни даноци Наредби може да треба да се расчисти царината во вашата земја...

BGN 124.00 144.00
Секси бална рокля шампанско, цветя и дантели коктейлни рокли 2017 с бретельками момичета с дължина до коляното вечерни рокли, абитуриентски vestidos de coctel
  • Ново
Оценка на продукта:

Секси бална рокля шампанско, цветя и дантели коктейлни рокли 2017 с бретельками момичета с дължина до коляното вечерни рокли, абитуриентски vestidos de coctel

Секси Шампањ бал Цвеќиња Чипка Коктел Фустани 2017 со Ремени Девојки Коленото Должина Партија Пром Фустани vestidos де coctelБренд Име Скромни Велејќи Стил Број LFDZC121 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето beading,чипка Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Чипка Боја Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

BGN 257.00 285.60
Секси Illusion Neck тъмно розово A-Line пайети мини коктейлни рокли 2018 къса Homecoming абитуриентски рокли vestido de феста
  • Ново
Оценка на продукта:

Секси Illusion Neck тъмно розово A-Line пайети мини коктейлни рокли 2018 къса Homecoming абитуриентски рокли vestido de феста

Секси Илузија Вратот Темно Розова АЛинија Sequined Мини Коктел Фустани 2018 Краток враќањето дома Дипломирањето Пром Фустани vestido де фестаБренд Име Скромни Велејќи Стил Број 6660 Ткаенина Сатен,tulle Разубавувањето sequins Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

BGN 147.00 163.20
Оригинален Дизайн A Line Scoop Шифоновые Дизайнерски Коктейлни Рокли
  • Ново
Оценка на продукта:

Оригинален Дизайн A Line Scoop Шифоновые Дизайнерски Коктейлни Рокли

КАКО ДА СЕ ИЗМЕРИ : Големина На Табелата : Боја Палета : Answer : ___________________________ NOTE : О : Ова се облекуваат не се некои додатоци како што се jewelley,ракавици, превез и crinoline petticoat ( емисија за слики)...

BGN 76.00 94.40
Нов прием на роба коктейлни рокли 2018 рамото секси вечерна рокля вечерни рокли, vestidos de coctel
  • Ново
Оценка на продукта:

Нов прием на роба коктейлни рокли 2018 рамото секси вечерна рокля вечерни рокли, vestidos de coctel

Ако сакате сопствени направени, ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Пост на Бразил...

BGN 109.00 136.00
Real Luxury Black Straight High Neck Feather Crystal Парти, коктейлни рокли 2017 Жени мини абитуриентски рокли robe de cocktail YC11
  • Ново
Оценка на продукта:

Real Luxury Black Straight High Neck Feather Crystal Парти, коктейлни рокли 2017 Жени мини абитуриентски рокли robe de cocktail YC11

>>> Добредојдовте на Lacebridal ^_^ Ние и ветуваме ќе го користите на најдобар квалитет на ткаенина и монистра да се направи совршен облекуваат!Ние само што нудат highend Quality Фустан!Напомена : Според прилагоди поштенска политика на Русија и Бразил, име на примачот мора да биде ПОЛНО ИМЕ; И Brizal, корисниците мора да ја напишете вашата CPF или CNPJ во празно на вашата цел,вашиот сопствен треба тоа.Вистински Луксуз Црна Директно Висок Врат Кристал Пердув Партија Коктел Фустани 2017 Жените Мини Пром Фустани облека де коктел YC11Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број YC11 Ткаенина Сатен Разубавувањето beading,пердув Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes1.Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1.Можете да обичај се направи фустан ако јас испратите некои слики? Да,ние може да обичај се направи фустан според вашите слики...

BGN 382.00 424.00
Реални скромни черни а-силуэтные нагънат коктейлни рокли 2017 реколта 1950-те Dress официални къси вечерни рокли, абитуриентски robe de cocktail VC8
  • Ново
Оценка на продукта:

Реални скромни черни а-силуэтные нагънат коктейлни рокли 2017 реколта 1950-те Dress официални къси вечерни рокли, абитуриентски robe de cocktail VC8

>>> Добредојдовте на Lacebridal ^_^ Ние и ветуваме ќе го користите на најдобар квалитет на ткаенина и монистра да се направи совршен облекуваат!Ние само што нудат highend Quality Фустан!Напомена : Според прилагоди поштенска политика на Русија и Бразил, име на примачот мора да биде ПОЛНО ИМЕ; И Brizal, корисниците мора да ја напишете вашата CPF или CNPJ во празно на вашата цел,вашиот сопствен треба тоа.Вистински Скромни Црна AЛинија Pleated Коктел Фустани 2017 гроздобер 1950 Фустан Формално Краток Партија Пром Фустани облека де коктел VC8 Бренд Име Скромни Велејќи Стил Број VC8 Ткаенина Сатен,chiffon Разубавувањето pleat Целосно Наредени Не се Изгради во Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yes1.Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1.Можете да обичај се направи фустан ако јас испратите некои слики? Да,ние може да обичај се направи фустан според вашите слики...

BGN 171.00 190.40
Елегантен червен и Златен A-Линия без презрамки с мъниста и дантела един коктейл рокля 2017 момичета официални къси Homecoming Бала рокля vestidos de coctel
  • Ново
Оценка на продукта:

Елегантен червен и Златен A-Линия без презрамки с мъниста и дантела един коктейл рокля 2017 момичета официални къси Homecoming Бала рокля vestidos de coctel

Елегантни Црвени и Златни АЛинија Strapless Beaded Чипка Коктел Фустан 2017 Девојки Формално Краток враќањето дома Матурска Gown vestidos де coctelБренд Име Скромни Велејќи Стил Број JMD005 Ткаенина Сатен Разубавувањето чипка Целосно Наредени Да се Изградиво Градник Да Fishbones Затворање Патент До Боја на Клиентот може да изберете било која боја од нашите боја шема Големина Стандардна Големина или Custom Size Снабдување Тип на ОЕМ, ODM, W holesale и Мало Олово Време 1230 дена MOQ 1 Парче Сопствени направени yesБоја ШемаМерка НаставаA : рамо до Рамо; B : Брадавица да брадавица; C : Биста; D : Половината; E : Колковите : ; С : Ракав elength; G : Bicep; H : Грб Око(Armhole Околу); I : Шупливи до Подот( над биста ) без чевли; J : Висина без чевли, К : Чевли висина кога тоа ќе се одговара со овој фустан L : Шупливи да Половината над биста ; M : Ако ова не е дно должина фустан, pls мерка на рамо до дното на фустан над биста .Стандардна Големина на Табелата (13cm разликата е дозволено)

BGN 158.00 176.00