• Ново
EN-EL9 EL9 EN-EL9 Батерия LCD Fast Charger Nikon D40 D40X D60, D3000 D5000 MH-23 D3X D40x D40 D3000 D5000 DSLR

EN-EL9 EL9 EN-EL9 Батерия LCD Fast Charger Nikon D40 D40X D60, D3000 D5000 MH-23 D3X D40x D40 D3000 D5000 DSLR

Buyers rating:
-28 % BGN 27.00
BGN 37.36

Брой продукти

Компатибилен Камера/видео камера Модели : за Nikon dslr фото D40 D40x D60 D3000 D5000 Карактеристики : 1. Премиум Литиум јонска клетки Нова Батерија Pack 2. Висока Густина На Енергија, Екстра Долг Живот, Меморија Слободен 3. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери Спецификација за полначот : LCD дисплеј дизајн може да помогне можете да го видите моменталниот статус на полнење, можете да ја видите цената на напон и за нивото на наполнетост на тоа. Може да се идентификуваат на батеријата автоматски и може да се заврши брзо полнење. USB излез во функција на дизајнирање може да полнење на мобилни телефони и други уреди за брзо со 5 V / 1А константен напон постојан струја. Широк напон текст дизајн, може да се користи во целиот свет. Вграден-во microchip го штити батерии од прегревање, што преполнувањето, overdischarging и краток спој. Спроведен со автомобил полнач кабел, што ќе биде поудобно за полнење во автомобил. Име на производ : LCD Батерија Полнач Боја : Црна Димензии : Прибл. 11 x 6.8 x 4.1 cm / 4.3 x 2.7 x 1.6 инчен(L x W x H) Тежина : Околу. 243~267g Текст : AC 100 V-240 V 50/60 HZ DC 12 V 1000m A (Макс) Излезен Напон : DC 3.6-8.4 V Излез Тековната : 5 V/1000m A USB Излез : 5 V(1А) Кабелот за Напојување Приклучете Модел : САД Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучокот, АУ Приклучокот, ЕУ Пакетот Вклучува 1 x LCD Батерија Полнач 1 x Автомобил Полнач Кабелот 1 x AC Кабелот за Напојување 1 x Кинески и англиски Производ Настава
ПРЕВОЗОТ 1.Ние Брод на Светот,ОСВЕН НЕКОИ ОДДАЛЕЧЕНИ ОБЛАСТИ.Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. 2.Нарачки обработуваат во рамките 2-7 денови на плаќање проверка. 3.Марк следење на број во рок од 2 дена. 4.Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно.

Други функции

Изход Стандартна:
САЩ Стандарт, на стандарта на ЕС, стандарт Великобритания, стандарт AU
Пакет:
ДА
Номер На Батерията:
1
Тип:
Електрически
Интелигентно Зареждане:
ДА
екран на дисплея:
ДА
Воспользуйся:
Камера
Номер На Модела:
EN-EL9
Бързо зареждане:
ДА
Цвят:
Черен

Най-добри сделки

NIYOQUE силиконов защитен корпус калъф за Xiaomi Mijia 4K Mini Action Camera+капак на обектива протектор капачка
 • Ново
Оценка на продукта:

NIYOQUE силиконов защитен корпус калъф за Xiaomi Mijia 4K Mini Action Camera+капак на обектива протектор капачка

Карактеристики : Ова трајни кожата обезбедува заштита од удари, удари, гребнатини и капки при додавање на слој на стилот за вашата Xiaomi Mijia 4 K Мини Акција на Камерата за Проширување на вашиот батеријата и време на снимање во ладни услови...

BGN 5.00 6.38
LANBEIKA за Gopro Чанта калъф + издънка + главоболие каишка + гърдите колан адаптер за статив Gopro 6 5 4 3+ SJCAM SJ5000 SJ4000 SJ6
 • Ново
Оценка на продукта:

LANBEIKA за Gopro Чанта калъф + издънка + главоболие каишка + гърдите колан адаптер за статив Gopro 6 5 4 3+ SJCAM SJ5000 SJ4000 SJ6

Пакет Содржина : 1 x Средна Големина футрола (21*17*6.5 cm)1 x Главата Рака1 x Градите Рака1 x Вшмукување Чаша ПланинатаПРЕВОЗОТ : Откако ќе ја испратите, како и обично, Кина Пост Воздух Пошта ќе ги преземе за 1560 дена да пристигне, EMS треба 510 дена, Fedex 48days, DHL и ПРОЗОРЦИ ќе трае 36 дена да пристигнат...

BGN 24.00 25.58
Двойна USB LP-E10 LP E10 LPE10 LCD екран и зарядно устройство за Canon EOS 1100D 1200D 1300D Kiss X50 X70 X80
 • Ново
Оценка на продукта:

Двойна USB LP-E10 LP E10 LPE10 LCD екран и зарядно устройство за Canon EOS 1100D 1200D 1300D Kiss X50 X70 X80

Dual USB ЛПE10 ЛП E10 LPE10 LCD Екран Полнач За Canon EOS 1100 D 1200 D 1300 D Бакнеж X50 X70 X80Спецификација : Влез : DC 5 V / 2 A(Макс) 10 WИзлез : наизменична СТРУЈА 8.4 V / 600m A 5 WDC 8.4 V / 600m A 5 WDimmension : 85*54*18mmКомпатибилен Камера / Видео Камера Модели : За Canon EOS 1100 D 1200 D 1300 D Бакнеж X50 X70 X80Пакетот вклучува : 1pcs x USB Двоен LCD Полнач1pcs x USB КабелНастава : 1...

BGN 15.00 19.97
GoPro Head Strap Mount with Phone Clip / Bracket for iPhone Huawei Samsung for Climbing / skiing/biking Sports 360 градуса на въртене
 • Ново
Оценка на продукта:

GoPro Head Strap Mount with Phone Clip / Bracket for iPhone Huawei Samsung for Climbing / skiing/biking Sports 360 градуса на въртене

Gopro Главата Рака Планината со Телефонот Клип / Заградата за i Phone, Samsung, Huawei за Качување / скијање / велосипедизам Спортски Ротира 360 степени1...

BGN 14.00 15.98
Мързелив скоба притежателя на мобилен телефона с селфи кольцевым светлина за директно излъчване, скоба за мобилен iphone 8,8 plus,Samsung, HTC, HUAWEI
 • Ново
Оценка на продукта:

Мързелив скоба притежателя на мобилен телефона с селфи кольцевым светлина за директно излъчване, скоба за мобилен iphone 8,8 plus,Samsung, HTC, HUAWEI

11066 Други Фотографски ОсветлувањеМрзливи Заградата Мобилен Телефон за Носител со Selfie Прстен Светлина за Live Stream,Флексибилни Долги Раце Gooseneck Планината, Стегач за Мобилни iphone 7,6 / плус,за Samsung,за HTC,за HUAWEIКарактеристики : 2 во 1 Мобилен Телефон за Носител со LED Светло,Мобилен Телефон Носителот : ●360 степени ротирачки телефон носителот, слободно да се прилагоди било кој агол што ви се допаѓа за удобен разгледување, фотографирање или снимање видео клипови.●Метал материјал, опремен со моќни залак сила...

BGN 48.00
1psc YN-622N безжична I-TTL Flash trigger 1/8000s за Nikon D800 D700 D600 D610 D7500 D7200 D7100 D750 D810 D5600 D5300 D3400
 • Ново
Оценка на продукта:

1psc YN-622N безжична I-TTL Flash trigger 1/8000s за Nikon D800 D700 D600 D610 D7500 D7200 D7100 D750 D810 D5600 D5300 D3400

ОписYN622 N II iTTL безжична transceiver е со високи перформанси 2.4 G безжична флеш предизвика наменета за Nikon корисници Различни фотографски ефекти може да се реализира преку поставување на флеш во 360 степени.Таа поддржува iTTL и прирачник флеш, предзавеса синхронизација, заден завеса sync како и високобрзина sync(Авто FP), највисок sync брзина е 1 / 8000s.Тоа може да се далечински промена флеш компензацијата на експозицијата или флеш излез од секоја група, поддржува различни режим на блицот се меша користење...

BGN 59.20
Алуминиева сплав плоска повърхност планина за GoPro Hero 6 5 4 Session Xiaomi Yi 4K SJCAM SJ4000 SJ5000 m20 Eken Mount Go pro аксесоар
 • Ново
Оценка на продукта:

Алуминиева сплав плоска повърхност планина за GoPro Hero 6 5 4 Session Xiaomi Yi 4K SJCAM SJ4000 SJ5000 m20 Eken Mount Go pro аксесоар

Функција 1.Лесно прикачување на вашата Go Pro Херој камери за вашиот tripods со овој TMC Алуминиум Рамна Површина Планината Tripod 2.4 Дупка за акција камера , за Go Pro Херој 2 / 3 / 3+ / 4...

BGN 4.00 4.78
Zoom Lens Rubber Ring / Rubber Grip Repair Succedaneum за обектив Canon EF 17-40mm f/4L USM
 • Ново
Оценка на продукта:

Zoom Lens Rubber Ring / Rubber Grip Repair Succedaneum за обектив Canon EF 17-40mm f/4L USM

Вие сте добредојдени да се visity било од моите други објекти,купување на 10 или повеќе,ве молиме контактирајте со нас,Ние ќе ви ги даде нов попуст цена.Ние се специјализираат во широк спектар од дигиталната камера&видео камера додатоци : LCD Екран / Екранот,Леќа,LCD / Shutter flex кабел Опрема,и други поправка на резервни делови.Постојат повеќе производи што не се наведени,Ако треба да се купи други додатоци,ве молиме контактирајте со нас.Нашите предности : Квалитет на производите;Повеќето конкурентни pri;Брза и квалитетна услуга.Ние прифаќаме Alipay,TT,Western Union,Moneygram итн.Ве молиме изберете најзгодно начин за вас.Објектот ќе биде предаден во рок од 2 работни дена по добиени проверена плаќање,но обично наредниот работен ден по плаќање,Објектот ќе биде испорачуван регистрирани воздух mail со следење на услугата.Нормално,тоа ќе потрае 720 работни денови за испорака.Како што сите знаете,меѓународниот превозот времето е секогаш надвор од контрола,особено на царинска процесот е сложен и непредвидлив,Но ние ќе ви биде испратена веднаш штом е можно,ние ќе брод на ставка во рамките на одредени биз дена како што вети во нашата листа.По прашањето на стоки,ќе имаме следење на број Додадете на вашето купување на артиклот.Ако не примите објект за долго време,ве Молиме проверете со вашиот локален поштата или контактирајте со нас.Увозни давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот е одговорност.Сите производи ќе бидат испорачани како подароци за да се намали увозните давачки.Млади луѓе 100% задоволство е нашата цел,Ако имате нешто да се жалат,Молам контактирајте ме преку еМаил порака.

BGN 15.98
Deerekin 9H HD 2.5 D повърхностна твърдост закалено стъкло LCD Екран протектор за Nikon D7100 D7200 D800 D800E D810 камери
 • Ново
Оценка на продукта:

Deerekin 9H HD 2.5 D повърхностна твърдост закалено стъкло LCD Екран протектор за Nikon D7100 D7200 D800 D800E D810 камери

9 H Калено Стакло LCD Екран Заштитник за Nikon D7100 D7200 D800 D800 E D810Опис : го Заштитува вашиот LCD екран од прашина и нула Висок степен на цврстина чаша со 9 H нула отпор индекс на Високо пренос до 95% задржува екран јасност Ултратенок 0.3 mm (0.02") оптичко стакло Статични лепило го прави за лесна апликација и отстранување без да остават леплива остатоци Совршен сечење за Nikon D7100 D7200 D800 D800 E D810 камера модели Пакетот Вклучува : 1 x Стакло Екран Заштитник 1 x Влажни Избрише 1 x Сува Избрише 1 x Водич Налепница 1 x Прашинаапсорбер

BGN 7.00 9.58
Feelworld F7S 7-инчов 3G-SDI, HDMI монитор 7 IPS 4K 1920x1200 Full HD Camera Field Monitor с хистограма на връх фокус Zebra
 • Ново
Оценка на продукта:

Feelworld F7S 7-инчов 3G-SDI, HDMI монитор 7 IPS 4K 1920x1200 Full HD Camera Field Monitor с хистограма на връх фокус Zebra

Екранот Spec Модел F7 S Големина на Екран од 7" IPS Резолуција 1920x1200 пиксели Pixe Теренот 0.07875 (H) x 0.07875 (W) (mm) Размер 16 : 10 Светлината 450cd / m⊃2; Контраст Размер 1200 : 1 Осветлување LED Агол на Гледање 80° / 80°(L / R) 80° / 80°(U / D) Влез 1 X BNC 3 GSDI 1 X HDMI HDMI Излез 1 X BNC 3 GSDI 1 X HDMI HDMI Audio Аудио Стерео приклучок за Слушалки, Говорникот SDI Поддршка Формат 480i / 576i 720p(60 / 59.94 / 50 / 30 / 29 / 25 / 24 / 23.98) 1080i(60 / 59.94 / 50) 1080p(60 / 59.94 / 50 / 30 / 29.97 / 25 / 24 / 24s F / 23.98 / 23.98 s F) HDMI Влез / Излез Поддршка Формат 480i / 576i / 480p / 576p 1080i (60 / 59.94 / 50) 720p (60 / 59.94 / 50 / 30 / 29 / 25 / 24 / 23.98) 1080p (60 / 59.94 / 50 / 30 / 29.97 / 25 / 24 / 24s F / 23.98 / 23.98 s F) 4 K UHD 3840×2160p (30 / 29.97 / 25 / 24 / 23.98 Hz), 4096×2160p (24 Hz) Општи Влезен Напон DC6.524 V Потрошувачка на Енергија ≤9 W Работна Температура 20°C~55°C, Температура на Чување 30°C~65°C Инсталирате Начин 1 / 4"20 Тема Штекер (дното) на Батеријата Плоча F970 (Стандард); D28 S / D54, LPE6, U60 (Изборен) Големина на Единица 180 Lx120 Hx20.5 D (mm) Единица Тежина 445g / 475g (Со F970 Батеријата Плоча) Напредни опции јаснот на боите Хистограм Вграден Аудио Ѕирка Фокус Помогне (Црвена, Зелена, Сина три бои се опционални се потенцира во делови на сликата во фокусот) Лажни Бои Зебра Изложеност (1100 IRE прилагодливи) Проверете Поле (Црвено, Зелено, Сино, Моно) Камера Режим Anamorphic Режим (1.3 x, 2.0 x, 2.0 x маг) Слика Флип (H, V, H / V) Сликата Замрзнување Центар за Напредок Екран Маркер (80%,85%,90%,93%,96%, 2.35 : 1) Односот маркер (4 : 3,13 : 9,14 : 9,15 : 9,16 : 9,1.85 : 1,2.35 : 1) Боја Температура Прилагодување Девет Мрежа (Зум една од сликите за остварување на цел екран) (Nonsupport во 4 K текст) Зум (4 X, 9 X, 16 X) (Nonsupport во 4 K текст) Размерот (Nonsupport во 4 K текст) Пиксели за да Пиксели (Nonsupport во 4 K текст) Зум Сите (Nonsupport во 4 K текст) U / D Зум (Nonsupport во 4 K текст) L / R Зум (Nonsupport во 4 K текст)Димензии (Единица : мм)Повеќе Напредни ФункцииПовеќе професионални функции им се помогне на корисниците да точно да се следи кога снимање, изработка и играње филмови / видеа.

BGN 632.00 702.24
- Рефлексен фотоапарат чанта за Nikon D500 лека чанта за камера калъф за Nikon D500 черен червен жълт зелен
 • Ново
Оценка на продукта:

- Рефлексен фотоапарат чанта за Nikon D500 лека чанта за камера калъф за Nikon D500 черен червен жълт зелен

Висок Квалитет SLR камера торба за КамератаКарактеристики : Костим за Nikon D500 камера Висок Квалитет, Компактни, лесни, Издржливи Материјали и Лесно да се Носат...

BGN 37.00 39.97
334c1134329 / 334C1134329C /334C1134329D Fuji 550 minilab roller произведено в Китай
 • Ново
Оценка на продукта:

334c1134329 / 334C1134329C /334C1134329D Fuji 550 minilab roller произведено в Китай

334 C1134329 / 334 C1134329 C / 334 C1134329 D Fuji 550 minilab ролери направени во Кина ве Молиме да го прочитате следното пред да нарачате : Ние испорачуваме во светот, ако тоа го покажува курир не;т стигнете до вашата земја, или ако ти треба нешто, тоа не се покаже на web, ве молиме контактирајте со нас...

BGN 456.00 480.00
DB-L40 DBL40 DB-L40A DBL40A USB зарядно Sanyo VPC-HD700 VPC-HD800 HD1 HD2 DMX-HD700 HD1A камера
 • Ново
Оценка на продукта:

DB-L40 DBL40 DB-L40A DBL40A USB зарядно Sanyo VPC-HD700 VPC-HD800 HD1 HD2 DMX-HD700 HD1A камера

DBL40 DBL40 DBL40 A DBL40 A USB Батеријата е Полнач За Sanyo VPCHD700 VPCHD800 HD1 HD2 DMXHD700 HD1 AТекст : AC 100240 V 50 / 60 Hz Макс 150 мр DC 4.55.5 VИзлез : наизменична СТРУЈА 4.2 / 8.4 V Max 500 m AТежина : 45gПогоден Батеријата Модел : За Sanyo DBL40 DBL40 DBL40 A DBL40 A​Компатибилен Батеријата Дел Број : За Sanyo VPCHD700 VPCHD800 HD1 HD2 DMXHD700 HD1 AПакет Се Вклучени : 1pcs x Полначот на Батеријата1pcs x USB КабелПлаќањеМожете да платите со Money bookers, Виза, Мастеркард и банкарски трансфер, или да плаќаат со избрани дебитни картички.КУПАТ ПОВЕЌЕ ЗАШТЕДАТ ПОВЕЌЕ...

BGN 5.00 7.98
EACHSHOT 40 100CM сгъваема Преносима сгъваема козметична чиния сребро с монтиране Bowens
 • Ново
Оценка на продукта:

EACHSHOT 40 100CM сгъваема Преносима сгъваема козметична чиния сребро с монтиране Bowens

Опис : Сребро Внатрешни работи w / Центар Deflector Диск | Класична Убавина Јадење Светлина Квалитет | Идеален за Портрет или Настан Фотографија Расклопна Fiberglass Рамка | Поставува и Огради Надолу во Секунди | Лесни и Лесни за Транспорт се Снабдува со Боуен S Брзина Прстен | Опционални Прстени се Искористат...

BGN 107.10
Двойна USB LP-E5 LP E5 LPE5 LCD екран и зарядно устройство за Canon EOS Rebel XS Rebel T1i Rebel XSi 1000D 500D 450D Kiss Kiss X3
 • Ново
Оценка на продукта:

Двойна USB LP-E5 LP E5 LPE5 LCD екран и зарядно устройство за Canon EOS Rebel XS Rebel T1i Rebel XSi 1000D 500D 450D Kiss Kiss X3

Dual USB ЛПE5 ЛП E5 LPE5 LCD Екран Полнач За Canon EOS Бунтовнички XS Бунтовнички T1i Rebel XSi 1000 D 500 D 450 D Бакнеж X3 БакнежСпецификација : Влез : DC 5 V / 2 A(Макс) 10 WИзлез : наизменична СТРУЈА 8.4 V / 600m A 5 WDC 8.4 V / 600m A 5 WDimmension : 85*54*18mmКомпатибилен Камера / Видео Камера Модели : За Canon EOS Бунтовнички XS Бунтовнички T1i Rebel XSi 1000 D 500 D 450 D Бакнеж X3 БакнежПакетот вклучува : 1pcs x USB Двоен LCD Полнач1pcs x USB КабелНастава : 1...

BGN 15.00 19.97
SnowHu за GoPro аксесоари комплект за go pro hero 5 4 3 2 комплект за закрепване за SJ5000 Eken / SOOCOO / xiaomi yi 4K камера на статив GS09
 • Ново
Оценка на продукта:

SnowHu за GoPro аксесоари комплект за go pro hero 5 4 3 2 комплект за закрепване за SJ5000 Eken / SOOCOO / xiaomi yi 4K камера на статив GS09

Snow Hu За Gopro додатоци во собата за да одат про херој 5 4 3 2 комплет за монтирање за SJ5000 Eken / SOOCOO / xiaomi yi 4k камера tripod GS09Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитетШироко се користат за сурфање, скијање, скејтбординг, возење велосипед / мотоциклТоа може да се користи со сите видови на Gopro додатоци и е направен од Високо Квалитетни Пластични & Гума за Rustproof ЗавршиГолем ЕВА Shockproof футрола(32.5x21.7x6.5cm) е многу корисно за одржување на Polaroid на Коцка и додатоци заедно, кога сте на патот патување, летање, риболов или backpackingГрадите на рака : ви Овозможи да носат за Gopro Xiaomi yi SJCAM на градите Удобно, целосно прилагодливи дизајн се вклопува во сите облици и големини, вклучувајќи ги и над голем јакни Совршен планината за скијање, kayaking, велосипедизам, мотокрос, equestrian и други спортски акцијаВрвка за околу рака : врвка за околу рака планината за Polaroid Коцка...

BGN 51.00 68.61
Водоустойчив High Power Dimmable LED Video POV Flash Fill Light Night Light за GoPro Hero 4 3+ 3 за Xiaomi Yi Action Camera
 • Ново
Оценка на продукта:

Водоустойчив High Power Dimmable LED Video POV Flash Fill Light Night Light за GoPro Hero 4 3+ 3 за Xiaomi Yi Action Camera

11066 Други Фотографски ОсветлувањеКомпатибилен со Go Pro Херој 4 / 3+ / 3 / 2 / 1, може да се работи со други Go Pro додатоци како рака зафат.Компатибилен со SJCAM SJ4000, SJ5000Компатибилен со Xiaomi Yi КамераФункции : Водоотпорен до 30m / 98.4 ft...

BGN 32.56
DSTE Multi-Power Vertical Battery Grip за CANON EOS 5DMak IV 5D4 Camera Battery Holder Handgrip With 2PCS LP-E6 LP-E6N Battery
 • Ново
Оценка на продукта:

DSTE Multi-Power Vertical Battery Grip за CANON EOS 5DMak IV 5D4 Camera Battery Holder Handgrip With 2PCS LP-E6 LP-E6N Battery

Драг пријател : Како руската Федерација пост имате некоја нова политика, испрати парцела во руската Федерација од Кина, мора да обезбеди целосно име и презиме и целосна адреса , така што тоа би можело да се реализира успешно, ако не, и без разлика на големината на пакет ќе се врати, се надевам дека ќе можат да го разберат, ви благодариме...

BGN 99.18
LANBEIKA за SJCAM SJ4000 Sj4000wifi аксесоари за подводен корпус водоустойчив калъф гмуркане 30 м за SJ4000 или SJ4000 WIFI
 • Ново
Оценка на продукта:

LANBEIKA за SJCAM SJ4000 Sj4000wifi аксесоари за подводен корпус водоустойчив калъф гмуркане 30 м за SJ4000 или SJ4000 WIFI

eature1.Компатибилен со SJ4000 ,SJ4000 WIFI ,SJ4000 Плус ,Eken h9 случај2.Подводни Случај Домување Водоотпорен Спорт Cam Домување за SJ40003.Водоотпорен домување за 40 M4.SJ4000 додатоци5.100% сосема нов и висок квалитетПакетот Вклучува1 x Водоотпорен СлучајБесплатен превозот!! Подводни Водоотпорен Случај Домување за SJ4000 Камера Нуркање 30 M Водоотпорен екстремни Шлем Cam GSenor видео камеракамерата не е вклучуваат,и на протезата не е вклучуваат премногу.Пакетот вклучува : 1 x Водоотпорен случај (Не вклучуваат Камера)ПРЕВОЗОТ : Откако ќе ја испратите, како и обично, Кина Пост Воздух Пошта ќе ги преземе за 1560 дена да пристигне, EMS треба 510 дена, Fedex 48days, DHL и ПРОЗОРЦИ ќе трае 36 дена да пристигнат...

BGN 6.00 6.38