• Ново
200g artpaper / 300g artpaper обичай Логос / съобщение хартиени визитни картички / етикет печат

200g artpaper / 300g artpaper обичай Логос / съобщение хартиени визитни картички / етикет печат

Buyers rating:
BGN 350.40

Брой продукти


Answer : ___________________________ Note :
1.Цена на wesite е само за покажување,крајната цена е целосно како клиент за конечниот хартија материјал/печатење услов;
2.За табелите подолу покажува слика,секоја слика е за секој вид е хартија материјал

Други функции

Размер:
credit card size or as requirement
Предмет на:
хартиена картичка
Материал:
artpaper, бяла хартия, на американската черна хартия и т.н.
Размер:
90*54mm,90*50 мм,85*54mm и т.н.
занаяти:
Петно UV фолио злато,фолио, Червена,фолио, сребърен, тисненая и т.н
MOQ:
200шт
По Време На Производството,:
След 6-7 дни след плащане и на произведения на изкуството
Цвят:
като изискване

Най-добри сделки

500 бр. / лот потребителски форми на визитки щанцовани форма, хартиени визитни картички за печат, 500 бр. много на едро с безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

500 бр. / лот потребителски форми на визитки щанцовани форма, хартиени визитни картички за печат, 500 бр. много на едро с безплатна доставка

500pcs / многу Сопствени форма на Бизнис Картички, на Високоодделение Ликовната Уметност Хартија Бизнис Картичка Различни Форми Единствен Кориснички Елитното1.300 g Хартија2...

BGN 87.00 102.24
Нов дизайн на 2017 година !100 бр./лот обичай размер на метал, неръждаема стомана материал на думата / лого гравиране черно покритие метална карта
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов дизайн на 2017 година !100 бр./лот обичай размер на метал, неръждаема стомана материал на думата / лого гравиране черно покритие метална карта

2017 нов дизајн !100pcs / многу custom size метал нерѓосувачки челик материјал зборот / лого на гравирање црна позлатен лим картичкаДетални метал бизнис картичка descripation : име на Производ : позлатен лим картичка 1...

BGN 233.92
потребителски чанта дънки марка найлон частни тъкани лога плат аксесоари дамасская етикет облекло тканая издател на етикети за дрехи
 • Ново
Оценка на продукта:

потребителски чанта дънки марка найлон частни тъкани лога плат аксесоари дамасская етикет облекло тканая издател на етикети за дрехи

1.За пациентот етикетата ние понуда врз основа на големина, боја,материјал, како на клиент барање, нашата цена база на 2cm од 7cm и 4 бои вклучувајќи позадина 2.Ве молиме испратете го вашето лого, количина , се свитка начин со големина барање за мене, така што можам да го цитирам што точно 3.Датотеката барање, секоја датотека јасно кој е голем тогаш 200kb 4.Постепено се менува бои не е работен во ткаени етикета , тенка преглед на рамката може да не се исткаени јасно...

BGN 72.00
(250 бр./лот) нов дизайн! метална карта!горещ продажба на высокомарочный специален обичай размер е образувала черна карта метал
 • Ново
Оценка на продукта:

(250 бр./лот) нов дизайн! метална карта!горещ продажба на высокомарочный специален обичай размер е образувала черна карта метал

1) Детален метал бизнис картичка descripation : (250pcs / многу)2016 нов дизајн!метал картичка!топла продажба на високо квалитетни специјални custom size во облик на блек метал картичка име на Производ : црн метал картичка 1...

BGN 478.38
евтина е изработена по поръчка от неръждаема стомана за рязане на черна визитка метал
 • Ново
Оценка на продукта:

евтина е изработена по поръчка от неръждаема стомана за рязане на черна визитка метал

евтини обичај нерѓосувачки челик сечење од метал бизнис картичка црна1) Детален метал бизнис картичка descripation : име на Производ : изгравирани метални картичка 1...

BGN 270.40
безплатен дизайн по поръчка визитки обикновена хартия за печат на визитки 300gsm хартия, хартия с покритие мат карта с пълен цвят 500 бр./лот
 • Ново
Оценка на продукта:

безплатен дизайн по поръчка визитки обикновена хартия за печат на визитки 300gsm хартия, хартия с покритие мат карта с пълен цвят 500 бр./лот

бесплатни дизајн на сопствен бизнис картички Нормално хартија бизнис картичка печатење на 300gsm обложена хартија мат картичка со полна боја 500 компјутери / многу1...

BGN 38.00 44.64
(200 бр./много)от неръждаема стомана метален материал Роза златна карта метална печат
 • Ново
Оценка на продукта:

(200 бр./много)от неръждаема стомана метален материал Роза златна карта метална печат

Детални метал бизнис картичка descripation : (200pcs / многу)не ' рѓосувачки челик, метални материјали се зголеми златна картичка метал печатење име на Производ : картичка метал печатење 1...

BGN 305.58
нов дизайн (250 бр./лот)потребителски лого/думи / лого благородна визитка от неръждаема стомана
 • Ново
Оценка на продукта:

нов дизайн (250 бр./лот)потребителски лого/думи / лого благородна визитка от неръждаема стомана

1) Детален метал бизнис картичка descripation : (250pcs / многу)прилагодено лого / зборови / logo високоодделение stainlesss челик материјал челик бизнис картичка име на Производ : челик метал картичка 1...

BGN 427.18
потребителски визитки елегантен хартия бизнес печатане на карти цветен край визитки печат визитка 500 бр./лот
 • Ново
Оценка на продукта:

потребителски визитки елегантен хартия бизнес печатане на карти цветен край визитки печат визитка 500 бр./лот

сопствен Бизнис Картички Домот хартија Бизнис Картичка печатење во боја на работ на бизнис картички, посета на картички, печатење 500pcs / многу1...

BGN 48.00 56.00
16 бр. / лот нови древните животни стил пощенски картички, поздравителни картички, Стари картички с Крафт-пакет
 • Ново
Оценка на продукта:

16 бр. / лот нови древните животни стил пощенски картички, поздравителни картички, Стари картички с Крафт-пакет

Материјал : ХартијаТежина : околу 0.065 g / пакетГолемина : Како фотографија покажуваКоличина : 1 lot=1 пакет,1 пакет=16 компјутери разгледницаЗабелешки : 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.

BGN 6.29
4packs / лот визитки 9 цвята студентите САМ Word card древни празни карти многофункционални карти ръчно рисувани
 • Ново
Оценка на продукта:

4packs / лот визитки 9 цвята студентите САМ Word card древни празни карти многофункционални карти ръчно рисувани

големина : 90*54mm.тежина : околу 140g / пакет.материјал : 350g kraft хартија.Пакет : Хартија кутија.1 set=100pieces картичка.DIY Мултифункционален ,СМЕШНО! САМО ГО ПРАВАТ ТОА!5607 Повеќе Симпатична Објекти ...

BGN 25.78
20 бр./опаковане. Vintage Paris Business Card Set Memory Postcards изпратени по пощата поздравителни картички Office&School Supplie
 • Ново
Оценка на продукта:

20 бр./опаковане. Vintage Paris Business Card Set Memory Postcards изпратени по пощата поздравителни картички Office&School Supplie

Материјал : ХартијаТежина : околу 71.8 g / пакетГолемина : Како фотографија покажуваКоличина : 1 пакет=20 компјутери разгледницаЗабелешки : 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината.2.Ве молиме овозможи мало отстапување за мерни податоци.

BGN 5.60
500 бр. / лот потребителски визитки дизайн 4 Цвят 2 двустранен печат на 300 гр художествена книга щанцоване бизнес / име / визитка
 • Ново
Оценка на продукта:

500 бр. / лот потребителски визитки дизайн 4 Цвят 2 двустранен печат на 300 гр художествена книга щанцоване бизнес / име / визитка

500pcs / многу Сопствен бизнис картички, Дизајнирани 4 Боја 2 Двострано Печатење 300gsm Уметноста на Хартија Умре Сече Бизнис / Име / Посета Картичка1.300 g Хартија2...

BGN 87.00 102.24