• Ново
Златен грим броеници, определени от 10шт за красота, козметични Фонд очите вежди Сянка смесване броеници за грим Набор от инструменти за професионален направи си СА

Златен грим броеници, определени от 10шт за красота, козметични Фонд очите вежди Сянка смесване броеници за грим Набор от инструменти за професионален направи си СА

Buyers rating:
-17 % BGN 20.00
BGN 23.98

Брой продукти


Злато го Сочинуваат Четка Поставите 10pcs Убавина Козметика Фондацијата Око Веѓа Сенка Меша Четки за Шминка Алатка за Полнење Професионални DIY
Карактеристики : Влакната Материјал : Синтетички Влакна 100% Сосема нов и висок квалитет
Природни & рециклирани материјали
Мека, суровост-слободен еластична влакната
Тоа е добар дар . Боја : роза златна и розова виножито Предмет : Шминка Четка Тип : Комплет/ Set Количина : 10 PCS/ Set Апликација : Сенки, Лице, Прав, Фондацијата
Погодна за двете професионална употреба и за домашна употреба. Лесен за употреба и удобен за носење. Лесно да се држиме прав, природна боја, рендерирање униформа. Не бледнее и без коса намалувањето четки се зголеми и да ги презентираат вашиот живот вкус. Тоа е пренослив и лесен за употреба и носат. Се користи за лицето да се применуваат,се вклопуваат или контура повеќе медиуми.
Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики. Ви благодариме!
Пакети и вклучува : 10pcs Шминка Четки Сет
Ние прифаќаме Запад Унија,Кредитна Картичка,Qiwi Паричник,Банкарски Трансфер
Љубезно ве молиме да го проверите вашиот превозот адреса внимателно пред исплата. Повеќето предмети ќе биде предаден во рок од 1 до 3 работни дена. Нашата цена не вклучува увозни давачки,локални даноци,ДДВ. Поштенски serives е надвор од нашата контрола,понекогаш ќе биде одложен. 1)да Уживате 30days. да се врати ако било проблеми со квалитетот.2)Ние ќе ги сноси сите превозот надомест ако било проблеми со квалитетот.

Други функции

търговска марка:
ДЖУНВУЛ
Материал Четки:
Найлон, Изкуствена Коса
Използва Се С:
Комплекти
Номер На Модела:
Комплект Четки За Грим
Размер:
about 20*15*2 cm
Брой:
10шт цвят на четки за грим
Материал Дръжка:
Дърво
Материал:
Синтетична Коса
Тип Елемент:
Пискюл За Грим
Номер На Модела:
Аппликаторная четка за грим на очите
Лицето:
Основа / Захар / Минерална / Руж /
Характеристики:
черен сребро злато мека сила коректор за грим за красота инструмент
използвайте за:
четка за прах / предна четка & четка за сенки за очи
Функция:
Contour Pro / Kabuki / Blending / Header / Base / Clean
Стил:
черен сребрист розово око Грим четки, четки за грим инструменти, красота инструменти
Цвят:
черно сребро и злато
Материал:
Синтетични косми+дърво+алуминиева тръба
Вид На Четки:
цвят на лицева четка, тональная четка,четка Консилерная
Случай:
Подходящи за професионална употреба или за използване в домашни условия

Най-добри сделки

1 тава / Лот Seashine луксозни обемни фенове 4D индивидуално удължаване на миглите топ 4D супер меки мигли Безплатна доставка Custome лого
 • Ново
Оценка на продукта:

1 тава / Лот Seashine луксозни обемни фенове 4D индивидуално удължаване на миглите топ 4D супер меки мигли Безплатна доставка Custome лого

1 Фах / Set Русија Волумен Фанови 4 D Eyelash Продолжување рачно изработени Premade Фанови Луксузни Трепките Врвот 4 D Супер Меки трепките Бесплатен Превозот

BGN 11.00 12.78
10шт професионален премия грим четки комплект преносим кръгъл Кей-високо качество на Фонд смесване на прах козметичен инструмент Дъга
 • Ново
Оценка на продукта:

10шт професионален премия грим четки комплект преносим кръгъл Кей-високо качество на Фонд смесване на прах козметичен инструмент Дъга

10pcs Професионални Премиум Шминка Четки Поставите Преносни Чаби Пјер Висок Квалитет на Фондацијата Меша во Прав Козметички Алатка ВиножитоФункција : со Користење на висококвалитетни влакна, противалергиски парична Казна и мазни косата мека, кожатаfriendly и силна, Убава и стилски, лесно да се носат од суштинско значење не само за професионалци, но, исто така, DIY корисници професионална квалитетна четка сет кој вклучува сите основи треба за дневни апликацииПакети : 10 компјутери Шминка Четки сетНие прифаќаме Запад Унија,Кредитна Картичка,Qiwi Паричник,Банкарски ТрансферЉубезно ве молиме да го проверите вашиот превозот адреса внимателно пред исплата...

BGN 19.00 22.82
1бр професионален Кабуки четка за контур грим черен плосък контур руж козметични грим инструменти нова
 • Ново
Оценка на продукта:

1бр професионален Кабуки четка за контур грим черен плосък контур руж козметични грим инструменти нова

1 Pcs Професионални Кабуки Четка Контура Шминка Црни Рамни Контура Blusher Козметички Шминка Нови Алаткицрна рачкаМатеријал : коза коса и дрво рачкаБоја : црнаДолжина : рачка за 10.5 см, косата околу 2 .5cmОпис100% Сосема нов и висок квалитетСпецијален дизајн ќе се направи да изгледа единственТоа е добар подарок за вашиот љубовник, семејство, пријатели,Пакет вклучувајќиЕдна четка

BGN 5.00 5.25
Zoreya марка с високо качество на дребно 1 бр синтетични четки за коса, сенки за очи, грим четка за красота wome maquiagem четка
 • Ново
Оценка на продукта:

Zoreya марка с високо качество на дребно 1 бр синтетични четки за коса, сенки за очи, грим четка за красота wome maquiagem четка

Zoreya Бренд Висок Квалитет на Мало 1 Парче Најлон Четки Сенката за Очи Шминка Четки за Убавина Wome Maquiagem ЧеткиБренд : ZOREYA Предмет Тип : Шминка Четка Четка Материјал : Синтетички Влакна Рачка Материјал : Дрво+Алуминиумски Ferrule Користи со : Сенката за Очи Четка Количина : 1pc Боја : Црна Вкупна Должина : 16.5 cm Апликација : Партија,Свадба,Роденден,Подароци,Годишнина Карактеристики : Пренослив,Класична Црна

BGN 8.00 9.92
2 елемента грим четки набор от розово сребро грим комплект четки от естествен компактна пудра за лице тонален крем коректор-сенки за очи смесване молив комплект
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента грим четки набор от розово сребро грим комплект четки от естествен компактна пудра за лице тонален крем коректор-сенки за очи смесване молив комплект

2 парчиња Сочинуваат Четки Поставен Розова Сребро Шминка Четка за Полнење Природен Лицето Прав Фондацијата Concealer Сенката за Очи Меша Молив за Полнење Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет на Pro сенки фондацијата меша шминка козметика четки е мека и издржливи Направени од влакна дека е мек и удобен за употребави Помогне да се направи скапоцени козметички во кратко време Идеален за професионална и домашна употреба Лесно да се држиме прав, природна боја, рендерирање униформа Остварување на вашите очи повеќе разиграните Не бледнее и без коса намалувањето четки се зголеми и да ги презентираат вашиот живот вкус Забелешки : 1.Вистинска боја на објектот може да биде малку поинаков од сликите кои се прикажани на вебсајтот предизвикана од многу фактори како што се осветлувањето на вашиот монитор и светлина од светлината...

BGN 3.00 3.65
Южнокорейское коприна удължаване на миглите 0.07 0.15 супер меки черни фалшиви фалшиви мигли индивидуални мигли 8-14 мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Южнокорейское коприна удължаване на миглите 0.07 0.15 супер меки черни фалшиви фалшиви мигли индивидуални мигли 8-14 мм

Сите големина,1 случај во собата,врвот mink eyelash проширување,индивидуални трепките,природни трепките,лажни лажни трепки,Јужна Кореја Техника

BGN 12.00 12.78
2 X Women Lady Прекрасна pink color Pro Handle Eye Мигли Curling False Lashes Curlers Клип Beauty Makeup Tool
 • Ново
Оценка на продукта:

2 X Women Lady Прекрасна pink color Pro Handle Eye Мигли Curling False Lashes Curlers Клип Beauty Makeup Tool

ОписСостојба : НоваСтил : DIYМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликГолемина : 105mm *35mm*90mmдраг пријател,голема количина ,ве молиме контактирајте ме ќе ви даде најдобра цена за било која количина!Големина : Шоу на сликиПакетот вклучува : 2 парчињаСлики

BGN 6.00 6.38
Pro Duo Eyes Concealer Brush 20pcs набор от четки за грим Eyeshadow Foundation Power веждите, миглите устните смесване красота козметична четка
 • Ново
Оценка на продукта:

Pro Duo Eyes Concealer Brush 20pcs набор от четки за грим Eyeshadow Foundation Power веждите, миглите устните смесване красота козметична четка

Про Очи Concealer Четка 20 Pcs / Пакет Шминка Четки Поставите Сенката за Очи Фондацијата Моќ Веѓа Lash Усна Контура Меша Убавина Козметички Четка Професионални 20 компјутери Шминка Четка Сет алатки шминка Toiletry Комплет Волна Бренд Сочинуваат Четка Поставите pincel maleta де maquiagem Овој професионален висок квалитет шминка четки поставете ги вклучува сите основи треба за дневни апликации, кои Лесно да се држиме прав, природна боја, рендерирање униформа, која Одговара за Професионална шминка или Домашна употреба...

BGN 6.00 7.34
LNRRABC Hot Eyelash Card Three-in Buffer-type Baffle Карта на спирала за мигли Guard апликатор гребен четка за грим инструмент
 • Ново
Оценка на продукта:

LNRRABC Hot Eyelash Card Three-in Buffer-type Baffle Карта на спирала за мигли Guard апликатор гребен четка за грим инструмент

Драг Пријател ви Благодариме за вашето доаѓање во нашата продавница,ние сме производителот директно кој ги продава ниска цена и добар квалитет предмети,во меѓувреме,ние ќе ги ажурира на нови објекти често, ако ви се допаѓа нашата продавница,ве молиме додадете како вашата омилена продавница ,ако имате било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро...

BGN 1.00 1.58
Pro 1бр грим вежди четки инструменти бамбук дръжка + гребен за вежди двойна корона грим, четки за Грим на очите инструменти 25
 • Ново
Оценка на продукта:

Pro 1бр грим вежди четки инструменти бамбук дръжка + гребен за вежди двойна корона грим, четки за Грим на очите инструменти 25

Про 1 PCS Шминка веѓа четка алатки бамбус рачка + веѓа чешел двојна глава шминка четка за очи шминка алаткиФункција : Состојба : 100% Сосема нов и висок квалитетГубење На Материјал : Синтетички ВлакнаРачка Материјал : БамбусБоја : на располагање како на слика шоуспецијален материјал на четка прави веѓа природничетка брише далеку екстра прав од вашиот eyelashчешел : чешел вашата веѓа & eyelash, се приспособат на обликот на вашето eyelash & веѓаПакет Се Вклучени : 1 x Четка1.Ние ги поддржува следниве методи на плаќање...

BGN 1.00 1.54
5шт Русалка грим четки набор от ронлив прах в основата на руж BB крем-сенки за очи устните смесване на четката козметичен набор от инструменти за красота
 • Ново
Оценка на продукта:

5шт Русалка грим четки набор от ронлив прах в основата на руж BB крем-сенки за очи устните смесване на четката козметичен набор от инструменти за красота

5 Pcs Сирена Шминка Четки Поставите Лабава Прав Фондацијата Blusher ББ Крем Сенки Усна Меша Четки Естетската Убавина Инструмент за ПолнењеКарактеристики : 1.Услужни влакната е погодно да се природно да пигмент посакуваната област2.За луѓето : универзалнаСпецификација : 1...

BGN 13.00 20.03
2018 3 тавата индивидуални черни норковые фалшиви фалшиви мигли естествени дълги мигли разширения грим на очите, миглите 8/10 / 12мм GD242
 • Ново
Оценка на продукта:

2018 3 тавата индивидуални черни норковые фалшиви фалшиви мигли естествени дълги мигли разширения грим на очите, миглите 8/10 / 12мм GD242

пакет се вклучени : 60 лентаМногу меки и удобни за носење Соодветна за Лица или Професионална сочинуваат Лесен за користење, може да се направи вашите очи да изгледа светла и атрактивен Тие може да бидат отстранети од страна на око шминка смена Може да се користи кога се применува со грижа Како да го користите Внимателно отстранување на трепките од случајот со помош на пинцета се Споредат лажни трепки со окото линија должина, трим на соодветна должина и ширина Додадете лепак заедно со лажни eyelash корен со памук Задржете го eyelash на коренот на вашиот природен трепките со притисок Ако е потребно, се применуваат сенката за очи или eyeliner да се направи вашите очи линија погледнете повеќе природни

BGN 8.00 11.18
10шт четки за грим са изключително меки четки за грим Комплект в основата на пудра на прах четка красотата мрамор грим инструменти
 • Ново
Оценка на продукта:

10шт четки за грим са изключително меки четки за грим Комплект в основата на пудра на прах четка красотата мрамор грим инструменти

Ако Ви Се Допаѓа Овој Објект,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Wish List",Доколку Ви Се Допаѓа Нашата Продавница,Ве Молиме Да Го Додадете Во Вашите "Продавница Листа".Понекогаш имаме изненадување за вас ^^100% Висок Квалитет и Нов БрендОбјектот СпецификитеПредмет : Шминка ЧеткаКоличина : 10pcsРачка Материјал : ПластикаЧетка Материјали : Најлон косаБрој на модел : шминка четкиГолемина на : 15.5*12*1.2 cmAnswer : ___________________________ Note : Поради фактори како што се прикаже пиксели, па така не може да биде малку боја разлика.Бидејќи на различни мерни методи,може да се 13cm од дозволената спектар грешка.Пакет : 10 парче сочинуваат четка'

BGN 9.00 10.74
Продажба на едро на нови естествени дълги черни индивидуални фалшиви мигли Lash Eye Extension Makup Tool 60Knots 6 8 10 12 MM C curl
 • Ново
Оценка на продукта:

Продажба на едро на нови естествени дълги черни индивидуални фалшиви мигли Lash Eye Extension Makup Tool 60Knots 6 8 10 12 MM C curl

.100% Сосема Нова мода шминка мека долго дебели лажни трепки.Направи твоите очи да изгледа светла и атрактивен.За лице и за секојдневна употреба.Може да бидат отстранети од страна на око шминка смена.Едноставни за употреба и удобен за носење.Одговара на вашиот каузална и партија шминка.Може да се користи многу пати, ако тие се користат и отстранети properl.Пакетот вклучува : 1 кутија*60knots Лажни Трепки

BGN 4.00 6.38
Форма на маслиново двойно клепач стикер Лента технически очни ленти двустранен грим инструменти етикети за Дама красотата инструменти 440шт P27
 • Ново
Оценка на продукта:

Форма на маслиново двойно клепач стикер Лента технически очни ленти двустранен грим инструменти етикети за Дама красотата инструменти 440шт P27

Обликот Маслиново Двојно Eyelid Налепница Лента Технички Око Ленти двострано Шминка Алатки Налепници За Дама Убавина Алатки 440pcs P27Спецификација : Бренд новиЧетири стилови за вашиот избор(како на сликата покажува)Количина : 440pcsТоа го прави тенка eyelids јасно видливиДобро за оние кои сакаат да ги подобрат своите очиОдлична воздух проницаемост и шминка применливостПакет се вклучени : 44pcs двојно двострано eyelid лента(не се вклучени вилушка)Како да ниЧисти вашите очи пред примена на лента.Бидете сигурни дека ќе не имаат шминка, око крем или лосион на вашиот очни капаци пред поднесување на барањетоСе користи неостри помош на пинцета да се отстрани лента од листНежно се применува снимката на вашиот горниот eyelidsЗа најдобри резултати, можеби ќе треба да експеримент да се види најдобрите области на лента одговара на вашиот eyelids

BGN 2.00 2.54
За еднократна употреба миглите четка спирала пръчки апликатор шпульки мигли козметични набор от четки за грим инструмент с безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

За еднократна употреба миглите четка спирала пръчки апликатор шпульки мигли козметични набор от четки за грим инструмент с безплатна доставка

Ви благодариме за вас за посетата на мојот продавница Ние може да обезбеди најдобра услуга за вас.Пакет се вклучени : 100 компјутери / МногуОко Влошки + Eyelash Четки како подарок Синтетички МатеријалБесплатна испоракаНие ќе ги провери Eyelash Burshes многу внимателно пред превозот

BGN 11.00 15.98