• Ново
Fanless 10.1-инчов промишлен сензорен екран man-machine interface configuration HMI

Fanless 10.1-инчов промишлен сензорен екран man-machine interface configuration HMI

Buyers rating:
BGN 550.08

Брой продукти


Fanless 10.1 инчен индустриски екран на допир за човек-машина интерфејс за конфигурација на HMI
индустриски панел pc Опис :
Модел
ППЦ-101 A 285x193x41mm
големина на екранот
AUO 10.1 инчен
Приказна површина
212x150mm
Резолуција
1024*600
Контрастот
700 : 1 Typ
Screen colors
262 K/16.2 М 6-bit/6-бит + FRC
Осветленост на дисплејот
450 cd/m2
Екран на допир панел
AMT екран на Допир панел на отпор
Chipest
Intel Atom D2550+ NM10
ПРОЦЕСОРОТ
Intel ATOM D2550 1.86 G
RAM меморија
DDR3 2 Gb MAX 8 Gb
складирање
32 GBb ( изборен 64 GB,128 GB,256 GB )
Систем
Windows XP,win7 ,linux, win10
LAN
2*RJ45 Intel RTL8111 C 1000 Mbps
USB 2.0
4
COM(COM)
2*RS232
VGA
1
HDMI
1
LPT
1(изборен)
Микрофон Влез/излез
1(изборен)
Безжична 3 G/WIFI
1(изборен)
Оперативен Влажност
5~85%(не-Кондензирање)
Оперативен Temp
-40~+80°C
Складирање Temp
-30~+70°C
Боја
Црна
Моќност
110 V-240 V AC
Адаптер
12 V / 5 A DC
Тежина
Гаранција
Сертификати
3.5 КГ/set
12 месец
CE,FCC,ROHS
индустриски панел компјутер :
1.На Fanless индустриски панел компјутер е направен од брусен алуминиум во убава форма, а не кабелот е добар во shockproof, и висока ефикасност при ниска потрошувачка на енергија, може да се користи во тешко средини. Таа поддржува безжична 3 G & WIFI.
2. Со shockproof, влага-доказ, водоотпорен и dustproof (исполнат NEMA IP65 стандард), висока температура отпорни, мулти-solt и лесно да се прошири карактеристики, па тоа е широко се користат во индустриски контрола,контрола на возило, животната средина контрола ,Miliary контрола,Мониторинг систем,Мрежа за безбедност,Digital signage,Датум storgeand други автоматизација апликации.
3. Со 10.1 инчен resistive екран на допир , светлина и контраст може да се прилагоди, и исто така имаат standby режимот на штедење на енергија.Тоа со интегриран индустриски одделение ниско-енергетски вградени плоча за поддршка на Windows XP, Windows XP Вграден Линукс, win7 систем ,СП,HDD,SDD, повеќе I/O интерфејси.

Други функции

Пакет:
ДА
Номер На Модела:
НПК-101A
търговска марка:
Лин Цзян
Тип:
Индустриален Монитор
Процесор:
Intel Atom N2800 1.86 Ghz
Чипсет:
Intel Atom N2800+ NM10
Разделителна способност:
1024х600
Съхранение:
32G ( по избор 64GB, 128GB,256GB )
памет:
2 gb DDRIII max8Gb
Операционна Система:
windows xp / windows 7 / linux
Работна температура:
-25 +75 градуса
Цвят:
Черен, Бял
Тип:
промишлен панелен КОМПЮТЪР
Статут На Продукти:
Склад

Най-добри сделки

Sincoole 7 инча 5pin Micro USB OTG Android 5.1 здрав Tbalet промишлен мат с NFC
 • Ново
Оценка на продукта:

Sincoole 7 инча 5pin Micro USB OTG Android 5.1 здрав Tbalet промишлен мат с NFC

Општи СпецификацииАндроид 5.1 OSMSM8939, A53, 8core ПРОЦЕСОР, 1.7 GHzRAM МЕМОРИЈА : 3 GБЛИЦ : 32 GMicro SD, Максимална 32 G5 pin Micro USB; поддршка OTG (Uдиск / Глувчето / Тастатура / USB Ethernet кабел)Поддршка, преку OTG може да ги задоволи 100 мрежна порта, мрежна картичка подесување, PPPo E dialup, прелистување на веб...

BGN 798.40
яркост регулируема сензорен екран, всичко в един КОМПЮТЪР с 15-инчов промишлен панелен компютър безвентиляторный вграден промишлен плосък КОМПЮТЪР
 • Ново
Оценка на продукта:

яркост регулируема сензорен екран, всичко в един КОМПЮТЪР с 15-инчов промишлен панелен компютър безвентиляторный вграден промишлен плосък КОМПЮТЪР

екран на допир за сите во една 15 инчен индустриски панел компјутер fanless вградени индустриски рамен pc 15 инчен dualcore индустриски Таблет КОМПЈУТЕР : Карактеристики : Fanless допир Индустриски Таблет КОМПЈУТЕР, Dualcore четиринишка, dual Lan,без кабел дизајн, Прашинадоказ индустриски компјутер квалитетот на Производот сертификација : CE FCC ROHS производот е погоден за минус 40 степени до 80 степени температура ! Производи PDF Податоци Лист : +86 13641453873 (Кевин) Тип на Производ : ППЦ150 C Структурните карактеристики : brightness прилагодливи 1)...

BGN 1004.80
19-инчов промишлен сензорен панел КОМПЮТЪР с 2 * слота за разширение PCI, процесор Core 2 Duo процесор, 4 GB ram, 120 GB SSD, 2GLAN, 6 * COM
 • Ново
Оценка на продукта:

19-инчов промишлен сензорен панел КОМПЮТЪР с 2 * слота за разширение PCI, процесор Core 2 Duo процесор, 4 GB ram, 120 GB SSD, 2GLAN, 6 * COM

===Ве молиме Контактирајте со Нас Пред Ставање Вашата Нарачка=== Обезбеди Сопствен Дизајн Услуги Доведе Time : 15 работни дена Под 2годишна Гаранција MOQ>5 единици IESP5119GM452 PCI 19инчен Индустриски Панел КОМПЈУТЕР со 2 x PCI Проширување Слотови Механички Преден Панел : Алуминиумски Панел ; исполнат w / NEMA4 IP65 Шасија : Тешка челична шасија, Димензии : 445mm x 370mm x 82.6 mm за Монтажа : Панел Монтажа Боја : Мет Црна Тежина : Околу 11 Kgs Систем на Податоци ПРОЦЕСОРОТ : Одборот Intel Core 2 Duo Процесор Чипсет : Intel 82 GM45+ICH9 M biosот : 8 MB AMI SPI на Мониторите : 1~65535 дик / мин, програмабилни тајмер Графички : GMA4500 MHD DRAM : 4 GB DDR3 RAM Меморија : 120 GB SATA SSD (500 GB HDD изборен) Експанзија : 1 x МИНИSATA, 2 x PCI Слот Систем : WIN7 / WIN8 / WIN10 LCD LCD Големина : 19" TFT LCD Aspect Ratio : 4 : 3 Резолуција : 1280 x 1024 Светлост : 250cd / m2 Контраст Размер : 1000 : 1 Осветлување : LED Бои : 16.2 M бои Допир на екранот на Допир Интерфејс : USB Допир Светлина Пренос : 80% Допир Тип : Индустриски Одделение 5wire Resistive екран осетлив на допир Живот Tiem : 35 милиони пати (Под 3годишна гаранција) Систем за ладење на ПРОЦЕСОРОТ Фан : Со ПРОЦЕСОРОТ Вентилаторот за Ладење Задните I / O Ethernet : 2 x RJ45 GLAN VGA : 1 x VGA Аудио : 1 x Аудио линијаout 1 x Аудио МИКРОФОНво USB : 4 x USB 2.0 COM : 6 х RS232 (2 * RS485 изборен) COM : 2 x RS485 PCI Слот : 2 x PCI Слотови Моќност : 1 x DC Приклучок Копчето : 1 x ATX Копчето Power System Моќ Барање : +12~24 V DC за животна Средина и Оперативен Temp : 10°C ~ 60°C Релативната Влажност : 0% ~ 90% Релативна Влажност, Некондензирање Складирање Temp : 20°C ~ 70°C Опции ПРОЦЕСОРОТ : D2550 Процесор факултативна PCIEx4 : 1 x PCIEx4 факултативна Монтажа : VESA (75mm x 75мм) изборен OEM / ODM : Обезбеди сопствен дизајн услуги

BGN 1563.20
Безплатна доставка на 200 бр. / компл. разнообразни сменяеми винтове за лаптоп
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка на 200 бр. / компл. разнообразни сменяеми винтове за лаптоп

Спецификација : * Дизајниран за компјутер постави пакет, за да се избегне посебна купување на проблеми.* Вкупно 200 завртка, 10 видови на големината.* Материјал : металПакетот вклучува : По големина завртки 20pcs на секој,вкупно 200pcs Завртки : 20 x М2.5*520 x М2.5*820 x M2*1.620 x M2*220 x M2*320 x M2*420 x M2*820 x M3*320 x M3*3А20 x M3*5Состојба : Original & НоваКомпатибилни Модели : за лаптопСоветиЛаптоп делови обично треба професионално знаење да се справи...

BGN 18.00 18.69
7-инчов 4 Разделяне на екрана на 4 канала TFT LCD дисплей, DC 12V за камера за задно виждане
 • Ново
Оценка на продукта:

7-инчов 4 Разделяне на екрана на 4 канала TFT LCD дисплей, DC 12V за камера за задно виждане

Опис На ПроизводотAdvanrage : 1 Fanless систем за ладење.2 CE,FCC,ROHS3 9 V~30 V широк спектар на DC моќност4.Resistive Touch Поддржува Допир ФункцијаСпецификација : Модел 7 M5Дисплеј со Големина Од 7 Инчи Светлината 450(изборен до 1000 макс) Резолуција 1024600 Екран Од 7 Инчи допирни екран Домување Материјал Челик, боени...

BGN 176.00
417*2 мм led задно осветяване за обновяване 19-инчов LCD монитор 2 бр. / лот може да се режат на всеки 3 лампи
 • Ново
Оценка на продукта:

417*2 мм led задно осветяване за обновяване 19-инчов LCD монитор 2 бр. / лот може да се режат на всеки 3 лампи

19 инчи широка 417x2.0mm LCD Лаптоп Dimable LED Осветлување Светилки Прилагодливи Ставка опис : Ова е 417mm се прилагодува светлината LED светлото лента за полнење,да го Ажурирате вашиот 19 инчи CCFL LCD Лаптоп да се ДОВЕДЕ...

BGN 17.41
17-инчов Android System Squarescreen LCD Екран 4: 3 индустриален компютър вграден WiFi капацитивен сензорен екран индустриален компютър
 • Ново
Оценка на продукта:

17-инчов Android System Squarescreen LCD Екран 4: 3 индустриален компютър вграден WiFi капацитивен сензорен екран индустриален компютър

Забелешка : системот е кинески систем,треба да се tranfer тоа во вашиот јазик себе,ако предвид дека,pls не место со цел,да се заблагодарам у...

BGN 570.00 600.00
2017 най-Добрият Продавач на 12,1-инчов двуядрен ниска мощност вграден промишлен панелен КОМПЮТЪР НПК-121P
 • Ново
Оценка на продукта:

2017 най-Добрият Продавач на 12,1-инчов двуядрен ниска мощност вграден промишлен панелен КОМПЮТЪР НПК-121P

Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел...

BGN 670.21
Оригинални аксесоари за кондициониране на въздуха за дистанционно управление за BD-ZG80A-01 приемна корона на сигнала FS-ZG80A display board/display panel
 • Ново
Оценка на продукта:

Оригинални аксесоари за кондициониране на въздуха за дистанционно управление за BD-ZG80A-01 приемна корона на сигнала FS-ZG80A display board/display panel

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски Оригинални климатизација додатоци за BDZG80 A01 далечински управувач сигнал примање на главата FSZG80 A екранот одбор / дисплеј панел (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay,Запад Унија, TT...

BGN 22.00 24.00
10шт нов оригинален tms94819ct инверторен трансформатор за Samsung
 • Ново
Оценка на продукта:

10шт нов оригинален tms94819ct инверторен трансформатор за Samsung

10pcs нови оригинални TMS94819 CT инверторот трансформатор за SamsungПлаќање : Итно Плаќање преку Paypal е потребноОбработка на Време : 23 работни денаСледење на Број ќе бидат достапни штом нарачката е обработена.Испорака термин : 1.Сите предмети ќе биде пренесена од страна на Хонг Конг пост воздухопловната или e Packet со регистрирани следење на број2.Ние ќе ја испрати од експрес испорака начин како што курирската служба DHL / ФЕДЕКС / EMS за големи парцелиУслуга : Ние прифаќаме врати во 14 денаItem(s) мора да се врати во оригинално пакување во добра состојба без штета или нула;Купувачот треба да се плати се врати превозот ценаВе молиме контактирајте со нас за RMA Референца Не пред да го испратите објектот(s) назад до нас

BGN 50.00 55.20
3 USB type-c Hot swap battery industry panel PC
 • Ново
Оценка на продукта:

3 USB type-c Hot swap battery industry panel PC

Производ Outlook Тип Детали Стандардна Конфигурација Производ Форма, Тип 12.2" Солиден Таблета(изборен тастатура) Димензија 319.6*216*23.4 мм Тежина Главната Единица : 1500g Уред за Боја, Црна+сребро(Задниот панелсребрена,Преден панелцрна) LCD Екран со Големина 12.2" 16 : 10 Резолуција 1920*1200 IPS екран Brightness 280 Nit TP екран на Допир Панел 5point капацитивни,G G,Corning gorrila стакло, Ригидност : 7 H погоре, антинула,TP дебелина:1.1 mm,COF,поддршка ракавица и влажна рака допир Камера Пред Пред 2.0 MP Задна задна 5.0 ПРАТЕНИК Говорникот Вграден изграденаво 8Ω / 0.8 W водадоказ говорникот x2 Микрофон Вграден во sensivity : 42db, Излез отпор : 2.2 kΩ Батерија Тип Литиумјонска полимер / swappable Капацитет 13000m HA / 3.7 V Издржливост 8hrs (default 50%volumn,default 200lumens светлината,игра 1080 P HD видео) Систем Хардверска Конфигурација Тип Детали Описи на ПРОЦЕСОРОТ Тип intel cherrytrail Z8300 Брзина 1.44 Ghz1.84 GHz графичкиот процесор Тип Intel® HD Graphics RAM меморија DDR3 L 4 GB ROM Emmc 128 GB компас Вграден компас gyroscope Изграденаво gyroscope G_sensor Изграденаво гравитацијата сензор Интернет Конекции Тип Детали Опис ЖАРИШТЕ WIFI Модул WIFI 802.11(a / b / g / n) Фреквенција : 2.4 G+5.8 G двојна band WIFI Bluetooth Изграденаво BT4.0 (РАНЛИВИТЕ) class1 пренос на далечина:10m 3 G Вграден NA 4 G Вграден NA GPS Вграденна Уblox НЕО7,Поддршка : ГЛОНАСС,QZSS,GPS;Чувствителност : 160 d Bm;Ладно започнете: NFC Вграден NA Собирање на Податоци Вид Детали Опис 1 D баркод скенер Факултативна NA 2 D баркод скенер Факултативна NA Конектори Тип Детали Опис TF slot Широка Надворешна Меморија поддршка SDHC / SDXC x1 max:64 G слотот за SIM картичката 3 G / 4 G комуникација SIM картичка x1USB конекторот Широка надворешна меморија и трансфер на податоци USB 2.0*2 (4pin) (Домаќин)за windows на USB 3.0*1 (9pin) MICR USB конектор USB2.

BGN 1679.36
12 инчов водоустойчива ip65 резистивен открит каркасный индустриален LCD монитор hmi
 • Ново
Оценка на продукта:

12 инчов водоустойчива ip65 резистивен открит каркасный индустриален LCD монитор hmi

Опис На ПроизводотAdvanrage : 1 Fanless систем за ладење.2 CE,FCC,ROHS3 9 V~30 V широк спектар на DC моќност4.Resistive Touch Поддржува Допир ФункцијаСпецификација : Модел 12 M5Прикажување Size 12 Инчен Светлината 450(изборен до 1000 макс) Резолуција 1024768 12 Инчен Екран допирни екран Домување Материјал Челик, боени...

BGN 257.60
Резолюция 1024x600 всичко в едно PC мини компютър с 10,1-инчов промишлен tablet PC
 • Ново
Оценка на продукта:

Резолюция 1024x600 всичко в едно PC мини компютър с 10,1-инчов промишлен tablet PC

Резолуција 1024x600 сите во еден персонален компјутер 10.1 инчен индустриски таблети КОМПЈУТЕР со 2x RJ45индустриски таблети pc информации : На Fanless индустриски таблети компјутер е направен од брусен алуминиум во убава форма, а не кабелот е добар во shockproof, и висока ефикасност при ниска потрошувачка на енергија, може да се користи во тешко средини...

BGN 545.60
15.6/15 интерфейс VGA / HDMI промишленото управление на Lcd Non-Touch монитор метална обвивка Emedded Frame1366*768
 • Ново
Оценка на продукта:

15.6/15 интерфейс VGA / HDMI промишленото управление на Lcd Non-Touch монитор метална обвивка Emedded Frame1366*768

параметар15.6" НеЕкран на допир за индустриски и апарати за домаќинство користите метална школка emedded рамка на Аниво LCD монитор Големина 15.6 Инчен Размер 16 : 9 Apheliotropic LED светлото, цел живот го достигне должина од 50000 часа макс...

BGN 234.00 304.00
HNTD 10W TD41 24V-36V Led Metal Panel Light CNC Machine Tool водоустойчив взривозащитен led работно светлина гореща продажба Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

HNTD 10W TD41 24V-36V Led Metal Panel Light CNC Machine Tool водоустойчив взривозащитен led работно светлина гореща продажба Безплатна доставка

HNTD4110 W LED метал Водоотпорен експлозијадоказ светлина осветлување CNC машина Доведе работа светлина 2016 година топла продажба Бесплатен превозот Структура : Алуминиум легура школка,калено стакло,зголемената основа може да се прилагоди на насоката,можат да бидат опремени со нерѓосувачки челик заштитна панел...

BGN 82.00 90.85