• Ново
В наличност Eachine E58 WIFI FPV с широкоугольной HD камера режим на високо задържане на сгъваем лост RC Quadcopter RTF VS VISUO XS809HW JJRC H37

В наличност Eachine E58 WIFI FPV с широкоугольной HD камера режим на високо задържане на сгъваем лост RC Quadcopter RTF VS VISUO XS809HW JJRC H37

Buyers rating:
-50 % BGN 62.00
BGN 124.77

Брой продукти


Видео Линк :
Опис :
Бренд Име : Eachine
Предмет БР. : E58
Фреквенција : 2.4 G
Канал : 4ch
Жиро : 6 оска
Quadcopter Батерија : 3.7 V 500m Ah Lipo (Вклучени)
Предавателот Батерија : 3 x 1.5 АА батерија (НЕ се Вклучени)
Време на полнење : 60-70mins
Летање време : 7-9mins
R/C растојание : 80-100
Боја : Црна
Камера : 2 MP 720 P широк агол, 0.3 ПРАТЕНИК (Изборен)
Quad големина : 27x19.5x5cm (грбот не укината)
12.5x7.5x5cm (грбот укината)
Пакет Големина : 17.5x16x7cm
Пакет тежина : 360g
Карактеристики :
- Со количка за грб, со мали димензии, лесно да се носат.
- Со надморска височина се одржи на чекање функцијата обезбедува стабилен лет.
- Со wifi функција може да биде поврзан СТАН, APK систем да се земе слики, видео, во реално-време на пренос преку телефонот на сликата на камерата.
- Има 2 камери може да се изберат. Со 2.0 ПРАТЕНИК 720 P широк агол на камерата даде широк спектар на високо denfinition слики и видео.
- Со Обезглавени Режим,нема потреба за да се прилагоди на позицијата на авионот пред летање .
- Со Еден клуч да се врати функција го прави лесно да се најде патот до дома.
- 2.4 GHz Технологија Усвоен за Анти-Мешање.
- 4 Канал, што може да се направи искачи, спушти, напред, назад, лево sideward лета, право sideward лета и возен 360°.
- 6-оската жиро кои може да имаат повеќе стабилна летање и да биде лесно да се контролира.
- Тоа се 3-ниво лет брзина за да се префрлате дека може да се направи повеќе да се забавуваат со летање.
- На quadcopter трупот на авионот е направен од висок сила и отпорни инженеринг пластика,лесни и отпорни на корозија.
Функција : Горе/долу, Напред/назад, Свртете лево/десно, Sideward лет, 3-ниво лет брзина, LED Светло, без глава Режим, Едно Копче Автоматски Врати, надморска Височина се Одржи на Владата, Wi Fi FPV
Пакет Се Вклучени :
1 x Eachine E58 РК Quadcopter
1 x Предавателот
1 x 3.

Други функции

Тип:
Хеликоптер
Характеристики:
дистанционно управление
Въздушна фотография:
No
Възрастова Група:
8-11 години,> 14 години,>> на 8 години, 12-15 години, възрастни
Дистанционно Разстояние:
80-100 м
Състояние събрание:
Готов за работа
Гаранция:
No
Пакетът Включва:
USB кабел, оригинална кутия, камера, ръководство за употреба, батерии,дистанционно управление
Двигател:
Щеточный Двигател
Материал:
Пластмаса, Въглеродни Влакна, Метал
Тип Штепсельных Вилици:
както показва описание
Време За Зареждане:
60-70МИНС
Номер На Модела:
Eachine E58
Време На Действие:
7-9мин
Размери:
както показва описание
Предупреждение:
No
Каналите За Управление На:
4 канала
Батерията На Контролера:
3 x 1.5 AA батерии (не са включени)
Режим На Контролера:
MODE2
Зарядно Напрежение:
както показва описание
Източник На Захранване:
Електрически
дистанционно управление:
ДА
търговска марка:
Всяка машина
Характеристики:
Модел

Най-добри сделки

Новата версия V4 D25 CNC Aluminium Folding Arm Joint Fitting Двойно screw locking & spring (костюм за тръба D25mm) - Auto Edition
 • Ново
Оценка на продукта:

Новата версия V4 D25 CNC Aluminium Folding Arm Joint Fitting Двойно screw locking & spring (костюм за тръба D25mm) - Auto Edition

Нова Верзија V4 D25 CNC Алуминиум Виткање Рака Заеднички Фитинг Двоен завртка заклучување & пролет (одговараат за D25mm Цевка) Авто Издание .Карактеристики : Овој преклопен член за Quadcopter 4оска / 6оска / 8оската мултироторот рек употреба.Answer : ___________________________ Note : 4оската летало треба да се купи 4pcs, 6 оска треба купи 6pcs, 8 оски треба купи 8pcs, и така натамуMillia! Лесен за употреба! Мултироторот преградата мора да има!1...

BGN 50.00 52.85
Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 36.00 49.90
4 бр./лот алуминий 17 mm шестограмен 23 мм колесни удължителен кабел адаптер задвижваща главината за 1/8 мащаб RC автомобили резервни части
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр./лот алуминий 17 mm шестограмен 23 мм колесни удължителен кабел адаптер задвижваща главината за 1/8 мащаб RC автомобили резервни части

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум 17mm Хексадецимален 23mm Тркала Продолжување Адаптер Пакет вклучуваат : 4 Pieces ( Како на сликата прикажани ) Компатибилен со : РК 1 / 8 Скала RC Модел на Автомобил Функција : Продолжување 23mm (Не Вклучуваат нишката крајот); 17mm Хексадецимален; Дупка со Дијаметар : Прибл 8mm; Пиновите : 2.5x14mm ЦПУ машински за прецизност.Зголемена сила и прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи,100% Нов Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашања Бојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и Следење на Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 11.57
Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX
 • Ново
Оценка на продукта:

Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX

пакет 1 : за cc3dпакет 2 : за naze32Мини Ublox Нео 7 M GPS со Компас за CC3 D СП Трки F3 или Naze32 Flip32 Лет Контролер Qaudcopter FPVУвезени 7 M чипови, со нов изглед и мала големина (Кол...

BGN 33.79
T900 4WD Metal Wall-E Tank Track Caterpillar шаси от алуминиева сплав вечеря голям
 • Ново
Оценка на продукта:

T900 4WD Metal Wall-E Tank Track Caterpillar шаси от алуминиева сплав вечеря голям

СпецификацииИме : T900 Интелигентни песна автомобил / резервоарот шасијаМатеријал : алуминиум легураТркала : металПесна : пластикаПроизвод големина : околу 550*280*110mm (должина * ширина * висина)Тежина : 3800gБоја : златна жолта / сребрена...

BGN 310.40
Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603
 • Ново
Оценка на продукта:

Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум Пред Долниот Суспензија Рака (L / R) Пакет се вклучуваат : 1 Пар ( Лево / Десно , Како слика се прикажани ) Компатибилен со : 1 : 10 Електрични Himoto E10 XT E10 XTL E10 MT E10 MTL Функција : 100% Нов и висок квалитет, Направени од високо квалитетни Алуминиумски ЦПУ машински за прецизност.Зголемена сила и прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи,100% Нов Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашањаБојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и СледењеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 12.00 20.78
JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456

JMT S520 S600 Супер Тешко Рака 4Оската Рек Quadcopter Рамка Комплет со Опрема за Слетување Пропадна F450 Рамка Надгради за FPV ЛеталоСпецификација на производот : Wheelbase : 520mm или 600mm два изборни Tripod висина : 250mm Максимално достапни гребло : S520 / 13 инчен S600 / 15 инчен Тежина : S520 / 503g S600 / 860g Горниот и долниот дел од центарот плоча средината висина : S520 / 19mm S600 / 36mm

BGN 47.98
BLLRC 1Set New 4бр 600mAh 25C 3.7 V подобрена батерия + 4 в 1 зарядно устройство за Syma X5 X5A X5C X5C X5SC X5SW Quadcopter Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

BLLRC 1Set New 4бр 600mAh 25C 3.7 V подобрена батерия + 4 в 1 зарядно устройство за Syma X5 X5A X5C X5C X5SC X5SW Quadcopter Безплатна доставка

Опис : Brand name : BLLRC Точка име : 3.7 V 600m Ah 25 C Батерија време на Полнење : за 60mins / еез Погоден со Syma X5 C Х5 X5 SC X5 SW X5 S РК Quadcopter Батеријата димензија : 42* 25 * 8мм / еез Батеријата тежина : 15g / еез Општи кутија пакет Претпазливост за батеријата : Не't overбесплатно, или надиспуштање на батерии...

BGN 26.00 26.88
4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )

Овие пропелери понуда екстремни ригидност и зголемување на лет перформанси во споредба со алтернативни реквизити.Овие реквизити се совршени за употреба со минијатурни мултироторот авиони.Опис На Производот : Идеален за мини FPV тркачиСекој проп доаѓа со адаптер ringers.Големина : 4x4.5" ,5x4.5",6x4.5"Пакет4 ПАРЧИЊА пропелер (2 Г.С...

BGN 2.96
Mxfans 435/2 RC лодка Медна перка два листа отвор 4 мм и диаметър 35 мм Стъпка 1. 4мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 435/2 RC лодка Медна перка два листа отвор 4 мм и диаметър 35 мм Стъпка 1. 4мм

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за вас.Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер.Дијаметар = 35mm внатре дијаметар = 4mmВисина = 14mm теренот = 1.4 тежина = 7g435 пропелер, изработени од месинг материјали, светлина и исклучително издржлив, е претпочитаниот О брод трки додатоциПогоден за : далечински управувач бродБренд Име : MxfansТежина : 9gГолемина : 0.55x1.38Боја : жолтаПакет се вклучени : 1 x Метал Бакар пропелер Паста за РК Брод

BGN 15.00 20.94
390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929
 • Ново
Оценка на продукта:

390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 8.00
CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor
 • Ново
Оценка на продукта:

CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor

CNC 8мм Легура Преден амортизер Сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B СВ 5 T 5 SC Rovan Кралот МоторAnswer : ___________________________ NOTE : 1.Кога ќе превозот на стока?Обработка на време е 5 дена или помалку,тоа значи дека оваа стока е во акции,може да се испрати во рамките на 23 работни дена.Обработка на време е 7 дена,што значи дека стоката е помалку во акции,секогаш може да бидат испратени во 35 работни дена.Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се предпродажба,откако во парк,ќе организираме shippment како е можно поскоро.Сите предмети се испраќаат по висок квалитет се тестира.2.Како наскоро ќе парцела пристигне во моите раце?Хонгконг Пост Воздух Пошта е нашиот прв избор.Во Русија,1225 работни дена.Во Европа,Северна Америка,Јужна Азија,Океанија во рок од 1015 работни дена,Дури и некои пати помалку од 10 дена.Во јужна Америка,блискиот исток,Африка секогаш цена 1020 работни дена.DHL / ТНТ,35 дена,Fed Ex,57 работни дена.Сите parcle имаат следење на број.3.Зошто вашиот DHL / ТНТ / ФЕДЕКС / EMS толку евтини?Цената ќе видете секогаш содржи Кина Пост Воздух Mail Превозот цена.Значи, вие треба само врвотup малку да се добие DHL / ТНТ / ФЕДЕКС превозот service We се една фабрика,Секојдневни ние испрати многу парцели.Експрес компании ни покаже најдобра цена.4.Колку за царина данок?За Кина, Воздухот Пост Mail (Хонгконг)Ер Mail и ЕМС парцели,ние секогаш се декларирани како ПОДАРОК и вкупната цена секогаш 20 или 30ретко се слушне од клиентите на кои треба да платите дополнителни давачки или даноци.За DHL / ТНТ / ФЕДЕКС,ние секогаш го прогласи реално име на производ, но ретко вкупната цена да се избегне вашиот можеби царина(освен Германија,Луксембург,Белгија,овие counries ние ќе го прогласи цената како што купувачот toyal платени)5.

BGN 79.98
Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 7.00 9.89
1: 10 RC Rock Crawler аксесоари, куки за теглене и прицепная верига комплект за аксиални SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 RC Камиони автомобилни части
 • Ново
Оценка на продукта:

1: 10 RC Rock Crawler аксесоари, куки за теглене и прицепная верига комплект за аксиални SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 RC Камиони автомобилни части

1 : 10 РК Рок Роботот Додатоци Забавува Куки и Приколка, се со Синџир за Полнење за Axial SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 РК Камиони, Делови за АвтомобилиСпецификација : Материјал : МеталКоличина : 2 buc забавува куки и 1 компјутер забавува синџирБоја : Црвена & Сребро.Одговараат за : 1 / 10 РК Роботот АвтомобилПакет Се Вклучени : 2 X Забавува Кука1 X Забавува Синџир

BGN 13.00 14.38
3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус
 • Ново
Оценка на продукта:

3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус

3 K Карбонски Влакна QAV180 Рамка за Полнење V2 Мини FPV Летало Трки Quadcopter Трупот На нови Мини Карбонски Влакна FPV Quadcopter воздух рамка е нов одат на рамка за acrobatic FPV сесии...

BGN 24.00 30.24
2x маслонаполненный тип регулируеми по дължина предни амортисьора за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

2x маслонаполненный тип регулируеми по дължина предни амортисьора за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : пред амортизер За : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : 1 / 10 kyosho оптима 4 WD Пакет Листата : 2 BUC Опис : елоксирани , ЦПУ машински алуминиумски 6061T6, масло исполнет тип(масло не се пополнети), должина прилагодливи, преден амортизер за Kyosho Оптима

BGN 13.00 24.00
5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter
 • Ново
Оценка на продукта:

5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter

5045 bullnose пропелери висококвалитетни 54.5 инчен 3 ножеви(Г.С. / CCW) за DIY мини трка беспилотни летала QAV250 / ZMR250 Quadcopter.Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!5045 Бул Носот 3Сечилото Зајакнување Реквизити Пропелери CCW Г.С.Добро балансирана, добро направен и издржливи да се одржи несреќаСпецијално дизајнирани за мини multirotors.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : црна,зелена,портокаловаДолжина : 5.0 инченСекој Нож должина : 55ммЗавртка Теренот : 4.5 inchПакетот вклучува : 4 ПАРЧИЊА Г.С...

BGN 7.00 7.76
Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board
 • Ново
Оценка на продукта:

Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board

Xiangtat CC3 D Револуција Мини Комбо OP Лет Контролер OPLINK Радио Telemetry GPS OSD Енергија Дистрибуција ОдборОпис : Опис : Точка Име : Open Pilot CC3 D Револуција Мини Лет КонтролерSTM32 F4 Микро контролер Invensense MPU6000 Жиро / Заб Flexi Порта (сериски или I2 C пристаниште) Случај : 30мм x 23mm x 9mm...

BGN 143.98
Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател

Спецификација : Бренд име : EachineТочка име : VTX03 Супер Мини FPV ПредавателотИзлезна моќност : 0 / 25m W / 50m W / 200m W switchable (Set излезна моќ на 0, за да се избегне фреквенција пречки)Влезен напон : 3.25.5 V5 V камера снабдување, 570m A(МАКС)25m W5 V камера снабдување, 450m A(МАКС)50m W5 V камера снабдување, 360m A(МАКС)200m WВидео систем : NTSC / PALАнтена за димензии : 55мм X 5mm дијаметарАнтена : IPEXФреквенција : 5.8 GHz 9 бендови 72 канали, со Raceband : 53255945 MHZГолемина : 21.43*15.20 mm(L*W)Тежина : 2.97 gОперација : Дополнување на VTX, сини LED дисплеј 0, укажува на VTX е вклучен , но е во off статус без било каков пренос.Кратко притиснете го копчето за да го смените каналот(CH), дигитален дисплеј ќе се промени synchronously...

BGN 19.00 19.18
Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама
 • Ново
Оценка на продукта:

Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама

СПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 300hzМотор : CoreОперативен Напон : DC4.8~6.0 VОперативен Брзина (4.8 V) : 0.12 дик / 60°Оперативен Брзина (6 V) : 0.10 дик / 60°Кабина вртежен момент (4.8 V) : 2.2 kg.см (30.8 мл / во)Кабина вртежен момент (6 V) : 2.5 kg cm (35.0 мл / во)Димензии : 23.2x12.0x24.8mm / 0.92x0.48x0.98inТежина : 10.0 g (0.35 мл)Конектор Жица Должина : JR 180 mm (7.08 во)

BGN 11.00 11.18
ДРЕБОЛИЯ One Set аксесоар за шасито на робота-колата е с двигател 25 мм + мед куплунг с дължина 30 мм+гума ширина 65 мм+скоба на двигателя+винт
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ One Set аксесоар за шасито на робота-колата е с двигател 25 мм + мед куплунг с дължина 30 мм+гума ширина 65 мм+скоба на двигателя+винт

Име : ЕДЕН збир на делови за АвтомобилиБоја на тркала : Сребрена / Црвена / Сина (изборен)Повеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wiki за превземање на изворниот код и документи.65mm Тркала : 1pcs (Изборен Боја)25мм Мотор : 1pcs25мм Моторни Заградата : 1pcsНа Бакар Цевки : 1pcsЦелосен сет на Завртки, Навртки, алатки, итн...

BGN 16.86
TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия

TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТАTCBWORTH РК Li Po Батеријата 3 S 11.1 V 3500m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Liion батерија со Висока Стапка на МобиленБренд : TCBWORTH БатеријатаКапацитет : 3500m AHКонтинуирано Празнење Стапка : 60 CПукна го Оценувате : 120 CНапон По Келија : 3.7 VМаксимален Напон По Келија : 4.2 VНапон На Пакет : 11.1 V 3 SМаксимален Напон По Пакет : 12.6 VПредлагам Наполнете го Оценувате : 1 CПриклучок : T / XT60 / XT90 / EC5 / JST / TRX / XT150 / СМ / БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)Големина на : 135*42*25 ммТежина : 290 GКупувачот Читање : 1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост ...

BGN 39.00 47.04
ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка

Романот дизајн веќе доаѓаат за резервоарот шасија, со убава форма, и целосно метални алуминиумски легури структура...

BGN 133.00 133.31
INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC
 • Ново
Оценка на продукта:

INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC

INJORA 1 PCS 15cm 30cm РК Серво Продолжување Жица Кабелот Кабел Доведе Жица за JR Futaba Спецификации : 100% сосема нов и висок квалитетОдговараат за : РК Автомобил / Авион / Брод МоделОдговара за Futaba и JRФункција : Предмети : РК Серво Продолжување YКабелДолжина : 15cm / 30cmКоличина : 1 bucПакет Се Вклучени : 1 * РК Серво Продолжување YКабел1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 1.00 1.58
2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор

2 парчиња * 7016 Моторни Топлина Мијалник Со Ладење Вентилатор за 1 / 16 HSP РК Автомобил 380 МоторОвој мотор топлина мијалник со вентилаторот за ладење е направен од висок квалитет на алуминиум и пластика, која е наменета за 1 / 16 РК тркачки автомобил со 28mm дијаметар мотор...

BGN 19.00 21.38
ДРЕБОЛИЯ 30 бр. / опаковане. M4 винт болт пръстен шайба за съединител / за монтиране на двигателя / серво скоба / робот шасито на автомобила е резервоар на колата робот ч
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ 30 бр. / опаковане. M4 винт болт пръстен шайба за съединител / за монтиране на двигателя / серво скоба / робот шасито на автомобила е резервоар на колата робот ч

Име : Завртка за миењеСпецификации : M4Употреба : се вратило цевки, моторни монтирање, управување опрема заграда, бакарни цилиндри, кола, автомобил шасија, фиксноПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wiki30pcs / пакет1...

BGN 1.36
Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD

Висок Квалитет VR Челичен Браник Крик Планината Окови За Axial SCX10 CC01 F350 D90 RC4 WD Спецификации : Реални дизајн и исклучителен квалитет Насликани црна боја и белиот крик планината Направени на мета Ќе Одговара на RC4 WD Defender9 Планината Дупка Должина 36 M Со Крик Планината Со 2pcs Окови Превозот пакет : 1 X D90 Метал Предниот Браник 1 XWinch Планината 2 XShackles Нашата Предност>>> Над 2 компјутери , 5% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 26.00 40.59