• Ново
2 бр RC Car Metal Usukani Remote Control Drift Cars Shell Magnet Stealth Body Contact Post Shell Column For 1/10 Axial SCX10

2 бр RC Car Metal Usukani Remote Control Drift Cars Shell Magnet Stealth Body Contact Post Shell Column For 1/10 Axial SCX10

Buyers rating:
BGN 11.04

Брой продукти


2 Парчиња РК Автомобил Usukani Далечински Управувач Лебдат Автомобили Школка Магнет Стелт Тело Контакт Пост Школка Колона За 1/10 РК Axial SCX10
Добредојдовте на хоби Зона.Ние нудиме висок квалитет на рк модели и делови.Имаме објекти акции.
Брза испорака , и да се обезбеди Следење на број
Ние сме компанија.Ние нудиме по служба,за било какви прашања,ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Убав ден за вас : ))
Предмет : Магнет Стелт Тело Пост - Погоден за 1/10 Axial SCX10 RC4 WD D90 D110 Скала Модели
- Лесно да се инсталира.
- Компактен и лесен.
- Високо квалитетни и издржливи во употреба Pakcage : 2 парчиња во Боја : Црвена/Сина Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство. Плаќање
Постојат многу методи за плаќање на располагање,Условите на плаќање е дозволено да бидат направени од страна на Зачувам, Виза, Мастеркард, Moneybookers, Western Union, Банкарски Трансфер, и така натаму.
Можете да изберете метод што е најзгодно за вас. За да ги заштитите вашите интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна , и нема да биде објавен до нас, се додека не добиете вашата цел и се задоволни со тоа.
ако не знаете како да се плаќаат пари,
ве молиме погледнете го ова link : http : //help..com/payment_method.html
Превозот
1). Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќање" табот на производот детали страница, и ќе видите испорака детали. Може да се пресмета превозот цена со внесување на потребните информации.
2). Времето во транзит : Транзит време варира со различни превозот методи.
3).

Други функции

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Актуализация На Части / Аксесоари:
Колона Обечайки Вагона
Технически параметри:
Стойност 2
Принадлежности За Инструменти:
Надраскване
За Тип Превозно Средство:
Автомобили
RC Parts & Ркц:
Конектори / Публикуване
Материал:
Метални
Номер На Модела:
Магнит Стелт Боди Пост
търговска марка:
EQcts
Атрибути пълно с:
Магнит Стелт Боди Пост
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Магнит Стелт Боди Пост

Най-добри сделки

F19715 Skyzone оригинален Stx202 двойна предавател за Skyzone SKY02S V + очила очила Rc Drone аксесоари
 • Ново
Оценка на продукта:

F19715 Skyzone оригинален Stx202 двойна предавател за Skyzone SKY02S V + очила очила Rc Drone аксесоари

Skyzone Оригинални STX202 Двојна Предавател за Skyzone SKY02 S V+ Очила ОчилаВе молиме имајте предвид дека STX202 Двојна Предавателот е замена на дел од Skyzone SKY02 S V+ FPV Очила...

BGN 60.00 65.54
390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929
 • Ново
Оценка на продукта:

390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 8.00
Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 7.00 9.89
Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама
 • Ново
Оценка на продукта:

Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама

СПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 300hzМотор : CoreОперативен Напон : DC4.8~6.0 VОперативен Брзина (4.8 V) : 0.12 дик / 60°Оперативен Брзина (6 V) : 0.10 дик / 60°Кабина вртежен момент (4.8 V) : 2.2 kg.см (30.8 мл / во)Кабина вртежен момент (6 V) : 2.5 kg cm (35.0 мл / во)Димензии : 23.2x12.0x24.8mm / 0.92x0.48x0.98inТежина : 10.0 g (0.35 мл)Конектор Жица Должина : JR 180 mm (7.08 во)

BGN 11.00 11.18
Ewellsold V913-25 7.4 V 1500mAh липолимерная батерия за резервни части хеликоптер V913
 • Ново
Оценка на продукта:

Ewellsold V913-25 7.4 V 1500mAh липолимерная батерия за резервни части хеликоптер V913

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за v913 РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

BGN 23.00 30.86
JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456

JMT S520 S600 Супер Тешко Рака 4Оската Рек Quadcopter Рамка Комплет со Опрема за Слетување Пропадна F450 Рамка Надгради за FPV ЛеталоСпецификација на производот : Wheelbase : 520mm или 600mm два изборни Tripod висина : 250mm Максимално достапни гребло : S520 / 13 инчен S600 / 15 инчен Тежина : S520 / 503g S600 / 860g Горниот и долниот дел од центарот плоча средината висина : S520 / 19mm S600 / 36mm

BGN 47.98
2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор

2 парчиња * 7016 Моторни Топлина Мијалник Со Ладење Вентилатор за 1 / 16 HSP РК Автомобил 380 МоторОвој мотор топлина мијалник со вентилаторот за ладење е направен од висок квалитет на алуминиум и пластика, која е наменета за 1 / 16 РК тркачки автомобил со 28mm дијаметар мотор...

BGN 19.00 21.38
рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : пред пониски за суспензија на арм За : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : 1 / 10 kyosho оптима 4 WD Пакет Листата : 2 BUC Опис : елоксирани , ЦПУ машински алуминиумски 6061T6, пред пониски за суспензија на рака лево и десно за Kyosho Оптима

BGN 17.00 30.40
Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD

Висок Квалитет VR Челичен Браник Крик Планината Окови За Axial SCX10 CC01 F350 D90 RC4 WD Спецификации : Реални дизајн и исклучителен квалитет Насликани црна боја и белиот крик планината Направени на мета Ќе Одговара на RC4 WD Defender9 Планината Дупка Должина 36 M Со Крик Планината Со 2pcs Окови Превозот пакет : 1 X D90 Метал Предниот Браник 1 XWinch Планината 2 XShackles Нашата Предност>>> Над 2 компјутери , 5% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 26.00 40.59
Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за васЗабелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерХексагонални штекер завртка копчеСина топка рачка, knurled рачка, користете лесноВисока јачина и издржливДел No : 1.3 mmСпецификации : Се справи со должина : 90mmВкупна должина : 175mmБоја : СинаРачка Материјал : алуминиум легураАлатка носот материјал : Бела ЧеликБренд Име : MxfansТежина : 35gПакет се вклучени : 1 x Хексагонални штекер завртка копче

BGN 8.00 11.52
4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )

Овие пропелери понуда екстремни ригидност и зголемување на лет перформанси во споредба со алтернативни реквизити.Овие реквизити се совршени за употреба со минијатурни мултироторот авиони.Опис На Производот : Идеален за мини FPV тркачиСекој проп доаѓа со адаптер ringers.Големина : 4x4.5" ,5x4.5",6x4.5"Пакет4 ПАРЧИЊА пропелер (2 Г.С...

BGN 2.96
Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 36.00 49.90
JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame with 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame with 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone

Мали QX80 Карбонски Влакна Затворен FPV Трки Copter 4оската Рамка со 1 S 3.7 V 8520 8.5x20mm Мини Четка Мотори Поставени Реквизити DIY Информации : Не се соберат, треба купувачот assebmle себе, фотографии за референца.Пакет листата : QX80 Рамка *1 1s 8520 моторни*4 (2cw+2ccw) Пропелери*4QX80 РамкаСпецификација : Бренд Име QX80 Wheelbase : 80mm Тоа е 1.5 mm целосна јаглерод структура, со четири моторни заштитник, силен отпор пржени тежи само 8 грама. За внатрешна бранеа thruogh мотор Подобро да ја заштитите Четири Мотори Силен отпор на експлозијата, нуди совршен ритамМотор Опис : Точка Име : Coreless МоторПредмет БР...

BGN 12.00 15.63
Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 25.00 33.78
Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво
 • Ново
Оценка на продукта:

Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво

ФУНКЦИЈА : Високи перформанси дигитални висок напон coreless стандард серво Со висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing Двојна топката лежишта CNC алуминиум средината на трупот ВодоотпоренСПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 330hzМотор : coreless моторОперативен Брзина (6.0 V) : 0.112 дик / 60°Оперативен Брзина (8.4 V) : 0.095 дик / 60°Кабина вртежен момент (6.0 V) : 12.86 кг.см (178.59 мл / во)Кабина вртежен момент (8.4 V) : 15.83 кг.см (219.83 мл / во)Димензии : 40.5 X20.5 X36.5mm / 1.59 X0.80 X1.43 воТежина : 59.3 g (2.09 мл)Конектор Жица Должина : JR 265 mm (10.43 во)Имајќи : 2 BB

BGN 44.00 46.38
4x алуминий 12 мм колелото шестостенни ступица удължителен кабел адаптер втулка Удължител за Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Car Hop Up Parts
 • Ново
Оценка на продукта:

4x алуминий 12 мм колелото шестостенни ступица удължителен кабел адаптер втулка Удължител за Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Car Hop Up Parts

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 14.08
Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX
 • Ново
Оценка на продукта:

Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX

пакет 1 : за cc3dпакет 2 : за naze32Мини Ublox Нео 7 M GPS со Компас за CC3 D СП Трки F3 или Naze32 Flip32 Лет Контролер Qaudcopter FPVУвезени 7 M чипови, со нов изглед и мала големина (Кол...

BGN 33.79
1 комплект алуминиеви 4-те звеньевой прът определяне на ос комплект за аксиален SCX 10 предната ос и задната ос, черен
 • Ново
Оценка на продукта:

1 комплект алуминиеви 4-те звеньевой прът определяне на ос комплект за аксиален SCX 10 предната ос и задната ос, черен

1 Сет Алуминиум 4 Линк Род Оска се Качи во Собата За Axial SCX 10 Предна Оска & Задната Оска Црна Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов и висок квалитетМатеријал : Алуминиум ЛегураТежина : 90gПогоден за Axial SCX10 Пред & Задните Претворат во четири линк екипажБоја : ЦрнаПревозот пакет : Алуминиум Пред & Задните 4 Линк Планината Поставите Нашата Предност>>> Над 5 персонални компјутери , 2% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 28.00 43.06
Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603
 • Ново
Оценка на продукта:

Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум Пред Долниот Суспензија Рака (L / R) Пакет се вклучуваат : 1 Пар ( Лево / Десно , Како слика се прикажани ) Компатибилен со : 1 : 10 Електрични Himoto E10 XT E10 XTL E10 MT E10 MTL Функција : 100% Нов и висок квалитет, Направени од високо квалитетни Алуминиумски ЦПУ машински за прецизност.Зголемена сила и прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи,100% Нов Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашањаБојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и СледењеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 12.00 20.78
1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер
 • Ново
Оценка на продукта:

1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер

5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер 1 : покажува капацитетот на батеријата, 2 : празнење на батеријата, 3 : батеријата балансирање, 4 : тест на батеријата внатрешен отпор, 5 : тест волан Спецификации : Влезен напон : 6.5 V29.4 V Големина : 83mm*50mm*15mm Нето Тежина : 38g Пакет Тежина : 56g Пакетот вклучува : 1 x 5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ ТестерПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

BGN 15.00 15.63
ДРЕБОЛИЯ One Set аксесоар за шасито на робота-колата е с двигател 25 мм + мед куплунг с дължина 30 мм+гума ширина 65 мм+скоба на двигателя+винт
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ One Set аксесоар за шасито на робота-колата е с двигател 25 мм + мед куплунг с дължина 30 мм+гума ширина 65 мм+скоба на двигателя+винт

Име : ЕДЕН збир на делови за АвтомобилиБоја на тркала : Сребрена / Црвена / Сина (изборен)Повеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wiki за превземање на изворниот код и документи.65mm Тркала : 1pcs (Изборен Боја)25мм Мотор : 1pcs25мм Моторни Заградата : 1pcsНа Бакар Цевки : 1pcsЦелосен сет на Завртки, Навртки, алатки, итн...

BGN 16.86