• Ново
2 елемента алуминиеви люлеещо предните лагери на Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Hobby Car Hop Up Parts подмяна на 7158

2 елемента алуминиеви люлеещо предните лагери на Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo Summit VXL RC Hobby Car Hop Up Parts подмяна на 7158

Buyers rating:
BGN 11.68

Брой продукти


Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R/C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )
√ Брза испорака ,Со Следење на број. Добиете предмети,или Испраќање/Наплата.
√ Ја прати како подарок,прогласи ниска Вредност
√ Ве молиме не ни остави какви било негативни повратни информации ,Било какви проблеми Контактирајте со нас Прво,ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.
√ Трговија на големо барање,ни остави порака со вашата пошта кутија.
Предмет : Алуминиум Рокер Рака (Напред)
Пакетот Вклучува : 2 парчиња (1x Left; 1x Right)

Компатибилен со : Traxxas 1/16 коса црта 4 WD E-Revo/VXL Самитот VXL
Функција : ЦПУ машински за прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Материјал : Алуминиум Легура 6061 Топката Лежишта : 4x8x3mm 100% Нов Бренд,Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и Издржлив
Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето. Ние сме посветени на вашиот 100% задоволство. Плаќање
Постојат многу методи за плаќање на располагање,Условите на плаќање е дозволено да бидат направени од страна на Зачувам, Виза, Мастеркард, Moneybookers, Western Union, Банкарски Трансфер, и така натаму.
Можете да изберете метод што е најзгодно за вас. За да ги заштитите вашите интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна , и нема да биде објавен до нас, се додека не добиете вашата цел и се задоволни со тоа.
ако не знаете како да се плаќаат пари,
ве молиме погледнете го ова link : http : //help..com/payment_method.html
Превозот
1). Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќање" табот на производот детали страница, и ќе видите испорака детали.

Други функции

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Атрибути пълно с:
Монтаж
За Тип Превозно Средство:
Автомобили
Технически параметри:
Стойност 2
Материал:
Метални
Номер На Модела:
7158
търговска марка:
Хоббипарк
RC Parts & Ркц:
рокер
Принадлежности За Инструменти:
рокер
Актуализация На Части / Аксесоари:
рокер
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
рокер
За да кандидатстват за:
Traxxas 1/16 Слаш 4WD E-Revo / VXL Summit VXL

Най-добри сделки

рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : пред пониски за суспензија на арм За : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : 1 / 10 kyosho оптима 4 WD Пакет Листата : 2 BUC Опис : елоксирани , ЦПУ машински алуминиумски 6061T6, пред пониски за суспензија на рака лево и десно за Kyosho Оптима

BGN 17.00 30.40
Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател

Спецификација : Бренд име : EachineТочка име : VTX03 Супер Мини FPV ПредавателотИзлезна моќност : 0 / 25m W / 50m W / 200m W switchable (Set излезна моќ на 0, за да се избегне фреквенција пречки)Влезен напон : 3.25.5 V5 V камера снабдување, 570m A(МАКС)25m W5 V камера снабдување, 450m A(МАКС)50m W5 V камера снабдување, 360m A(МАКС)200m WВидео систем : NTSC / PALАнтена за димензии : 55мм X 5mm дијаметарАнтена : IPEXФреквенција : 5.8 GHz 9 бендови 72 канали, со Raceband : 53255945 MHZГолемина : 21.43*15.20 mm(L*W)Тежина : 2.97 gОперација : Дополнување на VTX, сини LED дисплеј 0, укажува на VTX е вклучен , но е во off статус без било каков пренос.Кратко притиснете го копчето за да го смените каналот(CH), дигитален дисплеј ќе се промени synchronously...

BGN 19.00 19.18
TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия

TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТАTCBWORTH РК Li Po Батеријата 3 S 11.1 V 3500m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Liion батерија со Висока Стапка на МобиленБренд : TCBWORTH БатеријатаКапацитет : 3500m AHКонтинуирано Празнење Стапка : 60 CПукна го Оценувате : 120 CНапон По Келија : 3.7 VМаксимален Напон По Келија : 4.2 VНапон На Пакет : 11.1 V 3 SМаксимален Напон По Пакет : 12.6 VПредлагам Наполнете го Оценувате : 1 CПриклучок : T / XT60 / XT90 / EC5 / JST / TRX / XT150 / СМ / БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)Големина на : 135*42*25 ммТежина : 290 GКупувачот Читање : 1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост ...

BGN 39.00 47.04
Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за васЗабелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерХексагонални штекер завртка копчеСина топка рачка, knurled рачка, користете лесноВисока јачина и издржливДел No : 1.3 mmСпецификации : Се справи со должина : 90mmВкупна должина : 175mmБоја : СинаРачка Материјал : алуминиум легураАлатка носот материјал : Бела ЧеликБренд Име : MxfansТежина : 35gПакет се вклучени : 1 x Хексагонални штекер завртка копче

BGN 8.00 11.52
Mxfans 435/2 RC лодка Медна перка два листа отвор 4 мм и диаметър 35 мм Стъпка 1. 4мм
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 435/2 RC лодка Медна перка два листа отвор 4 мм и диаметър 35 мм Стъпка 1. 4мм

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за вас.Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер.Дијаметар = 35mm внатре дијаметар = 4mmВисина = 14mm теренот = 1.4 тежина = 7g435 пропелер, изработени од месинг материјали, светлина и исклучително издржлив, е претпочитаниот О брод трки додатоциПогоден за : далечински управувач бродБренд Име : MxfansТежина : 9gГолемина : 0.55x1.38Боја : жолтаПакет се вклучени : 1 x Метал Бакар пропелер Паста за РК Брод

BGN 15.00 20.94
JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone quad Quadcopter
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone quad Quadcopter

1 Пар 5030 Пластични Количка за Пропелер за 250 ZMRМини Летало QuadcopterТочка име : 5030 Пропелер Боја : бела / црна Употреба : за 240 250 Рамка Пакет, Вклучувајќи : 1 пар 5030 Количка за Пропелер Ефект слика :

BGN 1.00 1.20
Ewellsold 4 in 1 3.7 v 750Mah Li-polymer battery*4+1 зарядно калъф за X400 2.4 G RC Quadcopter RC drone резервни части
 • Ново
Оценка на продукта:

Ewellsold 4 in 1 3.7 v 750Mah Li-polymer battery*4+1 зарядно калъф за X400 2.4 G RC Quadcopter RC drone резервни части

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за MJX x400V2 РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

BGN 31.00 42.53
3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус
 • Ново
Оценка на продукта:

3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус

3 K Карбонски Влакна QAV180 Рамка за Полнење V2 Мини FPV Летало Трки Quadcopter Трупот На нови Мини Карбонски Влакна FPV Quadcopter воздух рамка е нов одат на рамка за acrobatic FPV сесии...

BGN 24.00 30.24
5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter
 • Ново
Оценка на продукта:

5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter

5045 bullnose пропелери висококвалитетни 54.5 инчен 3 ножеви(Г.С. / CCW) за DIY мини трка беспилотни летала QAV250 / ZMR250 Quadcopter.Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!5045 Бул Носот 3Сечилото Зајакнување Реквизити Пропелери CCW Г.С.Добро балансирана, добро направен и издржливи да се одржи несреќаСпецијално дизајнирани за мини multirotors.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : црна,зелена,портокаловаДолжина : 5.0 инченСекој Нож должина : 55ммЗавртка Теренот : 4.5 inchПакетот вклучува : 4 ПАРЧИЊА Г.С...

BGN 7.00 7.76
INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC
 • Ново
Оценка на продукта:

INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC

INJORA 1 PCS 15cm 30cm РК Серво Продолжување Жица Кабелот Кабел Доведе Жица за JR Futaba Спецификации : 100% сосема нов и висок квалитетОдговараат за : РК Автомобил / Авион / Брод МоделОдговара за Futaba и JRФункција : Предмети : РК Серво Продолжување YКабелДолжина : 15cm / 30cmКоличина : 1 bucПакет Се Вклучени : 1 * РК Серво Продолжување YКабел1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 1.00 1.58
390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929
 • Ново
Оценка на продукта:

390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 8.00
Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board
 • Ново
Оценка на продукта:

Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board

Xiangtat CC3 D Револуција Мини Комбо OP Лет Контролер OPLINK Радио Telemetry GPS OSD Енергија Дистрибуција ОдборОпис : Опис : Точка Име : Open Pilot CC3 D Револуција Мини Лет КонтролерSTM32 F4 Микро контролер Invensense MPU6000 Жиро / Заб Flexi Порта (сериски или I2 C пристаниште) Случај : 30мм x 23mm x 9mm...

BGN 143.98
4 в 1 U815A/U818A LS6039 V222 v929 rc Quadcopter / хеликоптер обновен 3.7 V 500mAh литиево-полимерна 4 батерии +1 зарядно устройство
 • Ново
Оценка на продукта:

4 в 1 U815A/U818A LS6039 V222 v929 rc Quadcopter / хеликоптер обновен 3.7 V 500mAh литиево-полимерна 4 батерии +1 зарядно устройство

Карактеристики : Производ Состојба : 100% Сосема Нов.Материјал : Фабрички Делови 100% Гаранција За Квалитет .Оваа Резервен Дел е одговара за Udi U815 A / U818 A / lishi 6039 / wltoys V222 v929 РК леталоПакетот Вклучува : Резервен дел (како на сликата покажува)Клиентите Известувања : Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас...

BGN 30.00 40.24
ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка

Романот дизајн веќе доаѓаат за резервоарот шасија, со убава форма, и целосно метални алуминиумски легури структура...

BGN 133.00 133.31
Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 36.00 49.90
RC инструменти 4 бр шестостенни отвертка набор от титановое покритие от закалено 1.5 2.0 2.5 3.0 мм Отвертка, за да вертолетных играчки
 • Ново
Оценка на продукта:

RC инструменти 4 бр шестостенни отвертка набор от титановое покритие от закалено 1.5 2.0 2.5 3.0 мм Отвертка, за да вертолетных играчки

ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН 4 PCS Завртка возачот Алатки за Полнење Сет За RC Хеликоптер1.5 MM 2.0 MM 2,5 MM 3.0 MM Хексадецимален Завртки вклучуваат Дијаметар на рачка : 18mm Вкупна должина : 195mm Должина на рачка : 90mm Користи за disassamble Хексадецимален Завртки во helicoptor и на друго место Боја : сина, црна, црвенаПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

BGN 11.00 11.47
Новата версия V4 D25 CNC Aluminium Folding Arm Joint Fitting Двойно screw locking & spring (костюм за тръба D25mm) - Auto Edition
 • Ново
Оценка на продукта:

Новата версия V4 D25 CNC Aluminium Folding Arm Joint Fitting Двойно screw locking & spring (костюм за тръба D25mm) - Auto Edition

Нова Верзија V4 D25 CNC Алуминиум Виткање Рака Заеднички Фитинг Двоен завртка заклучување & пролет (одговараат за D25mm Цевка) Авто Издание .Карактеристики : Овој преклопен член за Quadcopter 4оска / 6оска / 8оската мултироторот рек употреба.Answer : ___________________________ Note : 4оската летало треба да се купи 4pcs, 6 оска треба купи 6pcs, 8 оски треба купи 8pcs, и така натамуMillia! Лесен за употреба! Мултироторот преградата мора да има!1...

BGN 50.00 52.85
Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603
 • Ново
Оценка на продукта:

Алуминиев преден долен лост за окачване (L/R) за RC 1/10 E10 Electric Himoto E10XT E10XTL Katana Truggy Upgrade Parts 33602G 31603

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум Пред Долниот Суспензија Рака (L / R) Пакет се вклучуваат : 1 Пар ( Лево / Десно , Како слика се прикажани ) Компатибилен со : 1 : 10 Електрични Himoto E10 XT E10 XTL E10 MT E10 MTL Функција : 100% Нов и висок квалитет, Направени од високо квалитетни Алуминиумски ЦПУ машински за прецизност.Зголемена сила и прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи,100% Нов Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашањаБојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и СледењеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 12.00 20.78
Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD

Висок Квалитет VR Челичен Браник Крик Планината Окови За Axial SCX10 CC01 F350 D90 RC4 WD Спецификации : Реални дизајн и исклучителен квалитет Насликани црна боја и белиот крик планината Направени на мета Ќе Одговара на RC4 WD Defender9 Планината Дупка Должина 36 M Со Крик Планината Со 2pcs Окови Превозот пакет : 1 X D90 Метал Предниот Браник 1 XWinch Планината 2 XShackles Нашата Предност>>> Над 2 компјутери , 5% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 26.00 40.59