• Ново
CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor

CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor

Buyers rating:
BGN 79.98

Брой продукти


CNC 8мм Легура Преден амортизер Сет за 1/5 HPI Baja 5 B СВ 5 T 5 SC Rovan Кралот Мотор
Answer : ___________________________ NOTE :
1.Кога ќе превозот на стока?
Обработка на време е 5 дена или помалку,тоа значи дека оваа стока е во акции,може да се испрати во рамките на 2-3 работни дена.
Обработка на време е 7 дена,што значи дека стоката е помалку во акции,секогаш може да бидат испратени во 3-5 работни дена.
Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се пред-продажба,откако во парк,ќе организираме shippment како е можно поскоро.
Сите предмети се испраќаат по висок квалитет се тестира.
2.Како наскоро ќе парцела пристигне во моите раце?
Хонгконг Пост Воздух Пошта е нашиот прв избор.Во Русија,12-25 работни дена.
Во Европа,Северна Америка,Јужна Азија,Океанија во рок од 10-15 работни дена,Дури и некои пати помалку од 10 дена.
Во јужна Америка,блискиот исток,Африка секогаш цена 10-20 работни дена.
DHL/ТНТ,3-5 дена,Fed Ex,5-7 работни дена.
Сите parcle имаат следење на број.
3.Зошто вашиот DHL/ТНТ/ФЕДЕКС/EMS толку евтини?
Цената ќе видете секогаш содржи Кина Пост Воздух Mail Превозот цена.Значи, вие треба само врвот-up малку да се добие DHL/ТНТ/ФЕДЕКС превозот service We се една фабрика,Секојдневни ние испрати многу парцели.Експрес компании ни покаже најдобра цена.
4.Колку за царина данок?
За Кина, Воздухот Пост Mail (Хонгконг)Ер Mail и ЕМС парцели,ние секогаш се декларирани како ПОДАРОК и вкупната цена секогаш 20 или 30ретко се слушне од клиентите на кои треба да платите дополнителни давачки или даноци.
За DHL/ТНТ/ФЕДЕКС,ние секогаш го прогласи реално име на производ, но ретко вкупната цена да се избегне вашиот можеби царина(освен Германија,Луксембург,Белгија,овие counries ние ќе го прогласи цената како што купувачот toyal платени)
5.

Други функции

Цвят:
Треска, Титан, Оранжево, Зелено, Златни
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Дистанционно Управление
Актуализация На Части / Аксесоари:
Рамка
За Тип Превозно Средство:
Bajas
Атрибути пълно с:
Монтаж
Материал:
Метални
Принадлежности За Инструменти:
Боядисаната
Номер На Модела:
95223
RC Parts & Ркц:
Двигатели
Технически параметри:
Стойността на 3
търговска марка:
Блантблунг
is_customized:
Yes

Най-добри сделки

Лесен старт на сцепление стартер + маховик с нокът, за да 32CC rovan zenoah engine RC Car PARTS
 • Ново
Оценка на продукта:

Лесен старт на сцепление стартер + маховик с нокът, за да 32CC rovan zenoah engine RC Car PARTS

Лесно почнете да се повлече starter + flywheel со ноктот за 32 CC rovan zenoah мотор РК ДЕЛОВИ за АВТОМОБИЛИОбјектот Слики : Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 62.38
TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия

TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТАTCBWORTH РК Li Po Батеријата 3 S 11.1 V 3500m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Liion батерија со Висока Стапка на МобиленБренд : TCBWORTH БатеријатаКапацитет : 3500m AHКонтинуирано Празнење Стапка : 60 CПукна го Оценувате : 120 CНапон По Келија : 3.7 VМаксимален Напон По Келија : 4.2 VНапон На Пакет : 11.1 V 3 SМаксимален Напон По Пакет : 12.6 VПредлагам Наполнете го Оценувате : 1 CПриклучок : T / XT60 / XT90 / EC5 / JST / TRX / XT150 / СМ / БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)Големина на : 135*42*25 ммТежина : 290 GКупувачот Читање : 1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост ...

BGN 39.00 47.04
ДРЕБОЛИЯ 30 бр. / опаковане. M4 винт болт пръстен шайба за съединител / за монтиране на двигателя / серво скоба / робот шасито на автомобила е резервоар на колата робот ч
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ 30 бр. / опаковане. M4 винт болт пръстен шайба за съединител / за монтиране на двигателя / серво скоба / робот шасито на автомобила е резервоар на колата робот ч

Име : Завртка за миењеСпецификации : M4Употреба : се вратило цевки, моторни монтирање, управување опрема заграда, бакарни цилиндри, кола, автомобил шасија, фиксноПовеќе детали, ве молиме посетете : https : / / github.com / Smart Arduino / SZDOITWi Ki / wiki30pcs / пакет1...

BGN 1.36
рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : пред пониски за суспензија на арм За : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : 1 / 10 kyosho оптима 4 WD Пакет Листата : 2 BUC Опис : елоксирани , ЦПУ машински алуминиумски 6061T6, пред пониски за суспензија на рака лево и десно за Kyosho Оптима

BGN 17.00 30.40
F19124 / 5 2S 7.4 V 8520 CW CCW модернизирана 8. 5x20mm Mini Coreless Motor направи си САМ Малки QX90 95 LT105 Micro Indoor Race Quadcopter Brush
 • Ново
Оценка на продукта:

F19124 / 5 2S 7.4 V 8520 CW CCW модернизирана 8. 5x20mm Mini Coreless Motor направи си САМ Малки QX90 95 LT105 Micro Indoor Race Quadcopter Brush

2 S 7.4 V 8520 Надгради 8.5x20mm Мини Coreless Моторни Г.С CCW за DIY Мали QX90 95 LT105 Микро Затворен Трка Quadcopter Четка Г.С : во Црвено / Сино Кабли ; CCW : во Црна / Бела Кабли ; Г.С.+CCW Мотори 2 Парчиња Ова е Надградба на Објект, 2 S Моќ, ниска струја, мала количина на топлина ве Молиме изберете еден ви барањеОпис : Точка Име : Coreless МоторПредмет БР...

BGN 3.00 4.11
3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус
 • Ново
Оценка на продукта:

3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус

3 K Карбонски Влакна QAV180 Рамка за Полнење V2 Мини FPV Летало Трки Quadcopter Трупот На нови Мини Карбонски Влакна FPV Quadcopter воздух рамка е нов одат на рамка за acrobatic FPV сесии...

BGN 24.00 30.24
1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер
 • Ново
Оценка на продукта:

1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер

5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер 1 : покажува капацитетот на батеријата, 2 : празнење на батеријата, 3 : батеријата балансирање, 4 : тест на батеријата внатрешен отпор, 5 : тест волан Спецификации : Влезен напон : 6.5 V29.4 V Големина : 83mm*50mm*15mm Нето Тежина : 38g Пакет Тежина : 56g Пакетот вклучува : 1 x 5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ ТестерПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

BGN 15.00 15.63
390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929
 • Ново
Оценка на продукта:

390 матиран мотор електрически двигател за 1/16 1/18 мащаб RC кола лодка е подходяща WLtoys HSP Tamiya Himoto Traxxas A959 A969 A979 K929

Добредојдовте на хоби Зона.Понуда на различни R / C модели и делови.Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )√ Брза испорака ,Со Следење на број...

BGN 8.00
JMT 4 Ос Foldable Rack RC Quadcopter Kit with QQ Super Flight Control+1000KV Brushless Motor + 10x4. 7 Витло + ESC 30A
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT 4 Ос Foldable Rack RC Quadcopter Kit with QQ Super Flight Control+1000KV Brushless Motor + 10x4. 7 Витло + ESC 30A

4 Оска Количка за Управување со РК Quadcopter Комплет со QQ Супер Контрола на Летање+1000 KV Brushless Мотор + 10x4.7 Пропелер + 30 A ESC Пакет вклучуваат : 1000 KV Brushless Outrunner Моторни *4 HOBBYWING 30 A Брзина Контролер *4 10x4.7 Јаглерод Влакна Пропелер Г.С...

BGN 131.00 141.86
Новата версия V4 D25 CNC Aluminium Folding Arm Joint Fitting Двойно screw locking & spring (костюм за тръба D25mm) - Auto Edition
 • Ново
Оценка на продукта:

Новата версия V4 D25 CNC Aluminium Folding Arm Joint Fitting Двойно screw locking & spring (костюм за тръба D25mm) - Auto Edition

Нова Верзија V4 D25 CNC Алуминиум Виткање Рака Заеднички Фитинг Двоен завртка заклучување & пролет (одговараат за D25mm Цевка) Авто Издание .Карактеристики : Овој преклопен член за Quadcopter 4оска / 6оска / 8оската мултироторот рек употреба.Answer : ___________________________ Note : 4оската летало треба да се купи 4pcs, 6 оска треба купи 6pcs, 8 оски треба купи 8pcs, и така натамуMillia! Лесен за употреба! Мултироторот преградата мора да има!1...

BGN 50.00 52.85
20pcs 10 двойки T Plug мъжки и женски конектори декани стил за RC LiPo батерии
 • Ново
Оценка на продукта:

20pcs 10 двойки T Plug мъжки и женски конектори декани стил за RC LiPo батерии

100% сосема нов и висок квалитет на Функција s : Ова Тприклучок конектори низок отпор и носатотпорТоа имаат доволно простор за алигатор клипови за да ги собере, па можете да клип на полначот ако ви се закачи овие да РК авион батеријатаОбезбедува безбедна конекција за батеријата и моторни врскиЈа елиминира можноста од погрешно поларитетот врскиИдеален за струја мотори и батерииПогоден за Lipo Батеријата МоторАктуелни : 50 A (Max 100 A)Материјал : Пластични & БакарМашки Plug Големина : Прибл...

BGN 3.00 3.28
1 комплект алуминиеви 4-те звеньевой прът определяне на ос комплект за аксиален SCX 10 предната ос и задната ос, черен
 • Ново
Оценка на продукта:

1 комплект алуминиеви 4-те звеньевой прът определяне на ос комплект за аксиален SCX 10 предната ос и задната ос, черен

1 Сет Алуминиум 4 Линк Род Оска се Качи во Собата За Axial SCX 10 Предна Оска & Задната Оска Црна Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов и висок квалитетМатеријал : Алуминиум ЛегураТежина : 90gПогоден за Axial SCX10 Пред & Задните Претворат во четири линк екипажБоја : ЦрнаПревозот пакет : Алуминиум Пред & Задните 4 Линк Планината Поставите Нашата Предност>>> Над 5 персонални компјутери , 2% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 28.00 43.06
1: 10 RC Rock Crawler аксесоари, куки за теглене и прицепная верига комплект за аксиални SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 RC Камиони автомобилни части
 • Ново
Оценка на продукта:

1: 10 RC Rock Crawler аксесоари, куки за теглене и прицепная верига комплект за аксиални SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 RC Камиони автомобилни части

1 : 10 РК Рок Роботот Додатоци Забавува Куки и Приколка, се со Синџир за Полнење за Axial SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 РК Камиони, Делови за АвтомобилиСпецификација : Материјал : МеталКоличина : 2 buc забавува куки и 1 компјутер забавува синџирБоја : Црвена & Сребро.Одговараат за : 1 / 10 РК Роботот АвтомобилПакет Се Вклучени : 2 X Забавува Кука1 X Забавува Синџир

BGN 13.00 14.38
Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество VR стоманена броня, лебедка планина окови за аксиален SCX10 CC01 F350 D90 RC4WD

Висок Квалитет VR Челичен Браник Крик Планината Окови За Axial SCX10 CC01 F350 D90 RC4 WD Спецификации : Реални дизајн и исклучителен квалитет Насликани црна боја и белиот крик планината Направени на мета Ќе Одговара на RC4 WD Defender9 Планината Дупка Должина 36 M Со Крик Планината Со 2pcs Окови Превозот пакет : 1 X D90 Метал Предниот Браник 1 XWinch Планината 2 XShackles Нашата Предност>>> Над 2 компјутери , 5% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 26.00 40.59
Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за васЗабелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерХексагонални штекер завртка копчеСина топка рачка, knurled рачка, користете лесноВисока јачина и издржливДел No : 1.3 mmСпецификации : Се справи со должина : 90mmВкупна должина : 175mmБоја : СинаРачка Материјал : алуминиум легураАлатка носот материјал : Бела ЧеликБренд Име : MxfansТежина : 35gПакет се вклучени : 1 x Хексагонални штекер завртка копче

BGN 8.00 11.52
JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame with 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame with 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone

Мали QX80 Карбонски Влакна Затворен FPV Трки Copter 4оската Рамка со 1 S 3.7 V 8520 8.5x20mm Мини Четка Мотори Поставени Реквизити DIY Информации : Не се соберат, треба купувачот assebmle себе, фотографии за референца.Пакет листата : QX80 Рамка *1 1s 8520 моторни*4 (2cw+2ccw) Пропелери*4QX80 РамкаСпецификација : Бренд Име QX80 Wheelbase : 80mm Тоа е 1.5 mm целосна јаглерод структура, со четири моторни заштитник, силен отпор пржени тежи само 8 грама. За внатрешна бранеа thruogh мотор Подобро да ја заштитите Четири Мотори Силен отпор на експлозијата, нуди совршен ритамМотор Опис : Точка Име : Coreless МоторПредмет БР...

BGN 12.00 15.63
ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка

Романот дизајн веќе доаѓаат за резервоарот шасија, со убава форма, и целосно метални алуминиумски легури структура...

BGN 133.00 133.31
Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 25.00 33.78
EMAX BLHELI 20A 30A 5V 2A електрически регулатор на скоростта за квадрокоптера QAV250 250 FPV
 • Ново
Оценка на продукта:

EMAX BLHELI 20A 30A 5V 2A електрически регулатор на скоростта за квадрокоптера QAV250 250 FPV

EMAX BLHELI 20 A 30 A 2 A 5 V Електрични Брзина Контролер за QAV250 250 FPV QuadcopterBLHELI 20 A : Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочноСите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи ги стандардните прилагодувањаПовеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cutoff заштита / текоттоплина заштита / throttlesignal загуба заштитаАлармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогнеПригушување опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарни и прецизен одговор гасза 250 FPV QuadcopterПрограмабилниБоја : црнаПостојана струја : 20 AПукна струја : 25 [email protected]ТИLixx батерија : 24 SИзлез : 2 A 5 VДимензија : 58*26*7mmНето тежина : 26gПакет тежина : 37gBLHELI 30 A : Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочноСите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи ги стандардните прилагодувањаПовеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cutoff заштита / текоттоплина заштита / throttlesignal загуба заштитаАлармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогнеПригушување опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарни и прецизен одговор гасза 250 FPV QuadcopterПрограмабилниСпецификации : Боја : црнаПостојана струја : 30 AПукна струја : 40 [email protected]ТИLixx батерија : 24 SИзлез : 2 A 5 VДимензија : 58*26*7mmНето тежина : 25gПакет тежина : 37g.

BGN 15.00 15.98
Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво
 • Ново
Оценка на продукта:

Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво

ФУНКЦИЈА : Високи перформанси дигитални висок напон coreless стандард серво Со висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing Двојна топката лежишта CNC алуминиум средината на трупот ВодоотпоренСПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 330hzМотор : coreless моторОперативен Брзина (6.0 V) : 0.112 дик / 60°Оперативен Брзина (8.4 V) : 0.095 дик / 60°Кабина вртежен момент (6.0 V) : 12.86 кг.см (178.59 мл / во)Кабина вртежен момент (8.4 V) : 15.83 кг.см (219.83 мл / во)Димензии : 40.5 X20.5 X36.5mm / 1.59 X0.80 X1.43 воТежина : 59.3 g (2.09 мл)Конектор Жица Должина : JR 265 mm (10.43 во)Имајќи : 2 BB

BGN 44.00 46.38