• Ново
JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone quad Quadcopter

JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone quad Quadcopter

Buyers rating:
-17 % BGN 1.00
BGN 1.20

Брой продукти


1 Пар 5030 Пластични Количка за Пропелер за 250 ZMR
Мини Летало Quadcopter
Точка име : 5030 Пропелер Боја : бела/црна Употреба : за 240 250 Рамка Пакет, Вклучувајќи : 1 пар 5030 Количка за Пропелер Ефект слика :

Други функции

Цвят:
Бял, Черен
Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Атрибути пълно с:
Корпуса/Шасито/Крило/Корона
търговска марка:
jmt
За Тип Превозно Средство:
Самолети
RC Parts & Ркц:
Витла
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Пластмасова Сгъваема Перка
Материал:
Пластмасова Сгъваема Перка
Актуализация На Части / Аксесоари:
Пластмасова Сгъваема Перка
КОД:
F18759-F18760

Най-добри сделки

5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter
 • Ново
Оценка на продукта:

5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter

5045 bullnose пропелери висококвалитетни 54.5 инчен 3 ножеви(Г.С. / CCW) за DIY мини трка беспилотни летала QAV250 / ZMR250 Quadcopter.Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!5045 Бул Носот 3Сечилото Зајакнување Реквизити Пропелери CCW Г.С.Добро балансирана, добро направен и издржливи да се одржи несреќаСпецијално дизајнирани за мини multirotors.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : црна,зелена,портокаловаДолжина : 5.0 инченСекој Нож должина : 55ммЗавртка Теренот : 4.5 inchПакетот вклучува : 4 ПАРЧИЊА Г.С...

BGN 7.00 7.76
BLLRC 1Set New 4бр 600mAh 25C 3.7 V подобрена батерия + 4 в 1 зарядно устройство за Syma X5 X5A X5C X5C X5SC X5SW Quadcopter Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

BLLRC 1Set New 4бр 600mAh 25C 3.7 V подобрена батерия + 4 в 1 зарядно устройство за Syma X5 X5A X5C X5C X5SC X5SW Quadcopter Безплатна доставка

Опис : Brand name : BLLRC Точка име : 3.7 V 600m Ah 25 C Батерија време на Полнење : за 60mins / еез Погоден со Syma X5 C Х5 X5 SC X5 SW X5 S РК Quadcopter Батеријата димензија : 42* 25 * 8мм / еез Батеријата тежина : 15g / еез Општи кутија пакет Претпазливост за батеријата : Не't overбесплатно, или надиспуштање на батерии...

BGN 26.00 26.88
Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама
 • Ново
Оценка на продукта:

Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама

СПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 300hzМотор : CoreОперативен Напон : DC4.8~6.0 VОперативен Брзина (4.8 V) : 0.12 дик / 60°Оперативен Брзина (6 V) : 0.10 дик / 60°Кабина вртежен момент (4.8 V) : 2.2 kg.см (30.8 мл / во)Кабина вртежен момент (6 V) : 2.5 kg cm (35.0 мл / во)Димензии : 23.2x12.0x24.8mm / 0.92x0.48x0.98inТежина : 10.0 g (0.35 мл)Конектор Жица Должина : JR 180 mm (7.08 во)

BGN 11.00 11.18
CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor
 • Ново
Оценка на продукта:

CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor

CNC 8мм Легура Преден амортизер Сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B СВ 5 T 5 SC Rovan Кралот МоторAnswer : ___________________________ NOTE : 1.Кога ќе превозот на стока?Обработка на време е 5 дена или помалку,тоа значи дека оваа стока е во акции,може да се испрати во рамките на 23 работни дена.Обработка на време е 7 дена,што значи дека стоката е помалку во акции,секогаш може да бидат испратени во 35 работни дена.Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се предпродажба,откако во парк,ќе организираме shippment како е можно поскоро.Сите предмети се испраќаат по висок квалитет се тестира.2.Како наскоро ќе парцела пристигне во моите раце?Хонгконг Пост Воздух Пошта е нашиот прв избор.Во Русија,1225 работни дена.Во Европа,Северна Америка,Јужна Азија,Океанија во рок од 1015 работни дена,Дури и некои пати помалку од 10 дена.Во јужна Америка,блискиот исток,Африка секогаш цена 1020 работни дена.DHL / ТНТ,35 дена,Fed Ex,57 работни дена.Сите parcle имаат следење на број.3.Зошто вашиот DHL / ТНТ / ФЕДЕКС / EMS толку евтини?Цената ќе видете секогаш содржи Кина Пост Воздух Mail Превозот цена.Значи, вие треба само врвотup малку да се добие DHL / ТНТ / ФЕДЕКС превозот service We се една фабрика,Секојдневни ние испрати многу парцели.Експрес компании ни покаже најдобра цена.4.Колку за царина данок?За Кина, Воздухот Пост Mail (Хонгконг)Ер Mail и ЕМС парцели,ние секогаш се декларирани како ПОДАРОК и вкупната цена секогаш 20 или 30ретко се слушне од клиентите на кои треба да платите дополнителни давачки или даноци.За DHL / ТНТ / ФЕДЕКС,ние секогаш го прогласи реално име на производ, но ретко вкупната цена да се избегне вашиот можеби царина(освен Германија,Луксембург,Белгија,овие counries ние ќе го прогласи цената како што купувачот toyal платени)5.

BGN 79.98
ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка
 • Ново
Оценка на продукта:

ДРЕБОЛИЯ амортисьор метален робот tank шасито на автомобила мокро затихване верижен автомобил верижен верижен робот за arduino сам rc играчка

Романот дизајн веќе доаѓаат за резервоарот шасија, со убава форма, и целосно метални алуминиумски легури структура...

BGN 133.00 133.31
1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер
 • Ново
Оценка на продукта:

1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер

5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер 1 : покажува капацитетот на батеријата, 2 : празнење на батеријата, 3 : батеријата балансирање, 4 : тест на батеријата внатрешен отпор, 5 : тест волан Спецификации : Влезен напон : 6.5 V29.4 V Големина : 83mm*50mm*15mm Нето Тежина : 38g Пакет Тежина : 56g Пакетот вклучува : 1 x 5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ ТестерПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

BGN 15.00 15.63
Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател

Спецификација : Бренд име : EachineТочка име : VTX03 Супер Мини FPV ПредавателотИзлезна моќност : 0 / 25m W / 50m W / 200m W switchable (Set излезна моќ на 0, за да се избегне фреквенција пречки)Влезен напон : 3.25.5 V5 V камера снабдување, 570m A(МАКС)25m W5 V камера снабдување, 450m A(МАКС)50m W5 V камера снабдување, 360m A(МАКС)200m WВидео систем : NTSC / PALАнтена за димензии : 55мм X 5mm дијаметарАнтена : IPEXФреквенција : 5.8 GHz 9 бендови 72 канали, со Raceband : 53255945 MHZГолемина : 21.43*15.20 mm(L*W)Тежина : 2.97 gОперација : Дополнување на VTX, сини LED дисплеј 0, укажува на VTX е вклучен , но е во off статус без било каков пренос.Кратко притиснете го копчето за да го смените каналот(CH), дигитален дисплеј ќе се промени synchronously...

BGN 19.00 19.18
4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр. / лот HQ витла, Prop 4 5 6 5045 4045 6045 BULLNOSE подпори CW CCW за Qav250 Quadcopter MiniQuad Хеликоптер FPV (2 чифта )

Овие пропелери понуда екстремни ригидност и зголемување на лет перформанси во споредба со алтернативни реквизити.Овие реквизити се совршени за употреба со минијатурни мултироторот авиони.Опис На Производот : Идеален за мини FPV тркачиСекој проп доаѓа со адаптер ringers.Големина : 4x4.5" ,5x4.5",6x4.5"Пакет4 ПАРЧИЊА пропелер (2 Г.С...

BGN 2.96
JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame with 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT Tiny QX80 Carbon Fiber Indoor FPV Racing QuardCopter Frame with 1S 3.7 V 8520 8. 5x20mm Mini Brush Motors Props САМ Drone

Мали QX80 Карбонски Влакна Затворен FPV Трки Copter 4оската Рамка со 1 S 3.7 V 8520 8.5x20mm Мини Четка Мотори Поставени Реквизити DIY Информации : Не се соберат, треба купувачот assebmle себе, фотографии за референца.Пакет листата : QX80 Рамка *1 1s 8520 моторни*4 (2cw+2ccw) Пропелери*4QX80 РамкаСпецификација : Бренд Име QX80 Wheelbase : 80mm Тоа е 1.5 mm целосна јаглерод структура, со четири моторни заштитник, силен отпор пржени тежи само 8 грама. За внатрешна бранеа thruogh мотор Подобро да ја заштитите Четири Мотори Силен отпор на експлозијата, нуди совршен ритамМотор Опис : Точка Име : Coreless МоторПредмет БР...

BGN 12.00 15.63
JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456

JMT S520 S600 Супер Тешко Рака 4Оската Рек Quadcopter Рамка Комплет со Опрема за Слетување Пропадна F450 Рамка Надгради за FPV ЛеталоСпецификација на производот : Wheelbase : 520mm или 600mm два изборни Tripod висина : 250mm Максимално достапни гребло : S520 / 13 инчен S600 / 15 инчен Тежина : S520 / 503g S600 / 860g Горниот и долниот дел од центарот плоча средината висина : S520 / 19mm S600 / 36mm

BGN 47.98
Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board
 • Ново
Оценка на продукта:

Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board

Xiangtat CC3 D Револуција Мини Комбо OP Лет Контролер OPLINK Радио Telemetry GPS OSD Енергија Дистрибуција ОдборОпис : Опис : Точка Име : Open Pilot CC3 D Револуција Мини Лет КонтролерSTM32 F4 Микро контролер Invensense MPU6000 Жиро / Заб Flexi Порта (сериски или I2 C пристаниште) Случај : 30мм x 23mm x 9mm...

BGN 143.98
TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия

TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТАTCBWORTH РК Li Po Батеријата 3 S 11.1 V 3500m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Liion батерија со Висока Стапка на МобиленБренд : TCBWORTH БатеријатаКапацитет : 3500m AHКонтинуирано Празнење Стапка : 60 CПукна го Оценувате : 120 CНапон По Келија : 3.7 VМаксимален Напон По Келија : 4.2 VНапон На Пакет : 11.1 V 3 SМаксимален Напон По Пакет : 12.6 VПредлагам Наполнете го Оценувате : 1 CПриклучок : T / XT60 / XT90 / EC5 / JST / TRX / XT150 / СМ / БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)Големина на : 135*42*25 ммТежина : 290 GКупувачот Читање : 1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост ...

BGN 39.00 47.04
Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 7.00 9.89
2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор

2 парчиња * 7016 Моторни Топлина Мијалник Со Ладење Вентилатор за 1 / 16 HSP РК Автомобил 380 МоторОвој мотор топлина мијалник со вентилаторот за ладење е направен од висок квалитет на алуминиум и пластика, која е наменета за 1 / 16 РК тркачки автомобил со 28mm дијаметар мотор...

BGN 19.00 21.38
T900 4WD Metal Wall-E Tank Track Caterpillar шаси от алуминиева сплав вечеря голям
 • Ново
Оценка на продукта:

T900 4WD Metal Wall-E Tank Track Caterpillar шаси от алуминиева сплав вечеря голям

СпецификацииИме : T900 Интелигентни песна автомобил / резервоарот шасијаМатеријал : алуминиум легураТркала : металПесна : пластикаПроизвод големина : околу 550*280*110mm (должина * ширина * висина)Тежина : 3800gБоја : златна жолта / сребрена...

BGN 310.40
Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво
 • Ново
Оценка на продукта:

Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво

ФУНКЦИЈА : Високи перформанси дигитални висок напон coreless стандард серво Со висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing Двојна топката лежишта CNC алуминиум средината на трупот ВодоотпоренСПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 330hzМотор : coreless моторОперативен Брзина (6.0 V) : 0.112 дик / 60°Оперативен Брзина (8.4 V) : 0.095 дик / 60°Кабина вртежен момент (6.0 V) : 12.86 кг.см (178.59 мл / во)Кабина вртежен момент (8.4 V) : 15.83 кг.см (219.83 мл / во)Димензии : 40.5 X20.5 X36.5mm / 1.59 X0.80 X1.43 воТежина : 59.3 g (2.09 мл)Конектор Жица Должина : JR 265 mm (10.43 во)Имајќи : 2 BB

BGN 44.00 46.38
Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 25.00 33.78