• Ново
Ewellsold 4 in 1 3.7 v 750Mah Li-polymer battery*4+1 зарядно калъф за X400 2.4 G RC Quadcopter RC drone резервни части

Ewellsold 4 in 1 3.7 v 750Mah Li-polymer battery*4+1 зарядно калъф за X400 2.4 G RC Quadcopter RC drone резервни части

Buyers rating:
-27 % BGN 31.00
BGN 42.53

Брой продукти


Карактеристики :
Производ Состојба : 100% Сосема Нов.
Материјал : Фабрички Делови. 100% Гаранција За Квалитет .
Оваа Резервен Дел е одговара за MJX x400-V2 РК летало
Пакетот Вклучува :
Резервен дел (како на сликата покажува)
Клиентите Известувања :
Ние ќе го означи објектот како "подарок со мала Вредност' ' до вас. За жал ние не сме одговорни за
царинската такса, и ДДВ или било дополнителни даноци кои се вклучени, сепак, ние ќе се обидеме потрудиме да се минимизира
доплата за нашите клиенти. Згора на тоа, купувачот треба да ги знаете на вашата локална царина и
владата регулативата пред да купите.
Се надеваме дека ќе пристигне на време, но бидејќи ова е меѓународен испорака,превозот време ќе биде
многу зависи од Курирска Компанија и локалните обичаи/давачки.
Ви благодариме за вашето разбирање.
Ние сме одговорни за објектот штета пред приемот. Ве молиме контактирајте со нас во рок од 2 работни
дена од денот на приемот, и се земе слика на оштетениот објект, ние ќе се направи реконструкција на оштетените
објектот.
Ние ќе се потрудиме да им понуди висок квалитет , разумна и конкурентна цена на производите .
Исто така, тоа е мојата цел да им обезбеди на вас драги клиенти со одлична шопинг искуство и
100% задоволни добра услуга. Ве молиме контактирајте со нас веднаш, ако имаш било какви проблеми (на пр.
предмети скршени , бојата или карактеристика на предмети е со различни предмети опис
итн. ) кога ќе добиете предмети ќе победи на мојот продавница .
Позитивни повратни информации е многу ценет и ние ќе го прават истото за возврат.
Ако сте незадоволни од било која причина, ве молиме да не остави Негативен или Неутрален Повратни информации и
ни овозможи можност да се направи среќни.

Други функции

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
Периферни Устройства За Дистанционно Управление/Устройства:
Батерия
търговска марка:
Ewellsold
Номер На Модела:
X400-V2
RC Parts & Ркц:
Батерии-Липо
Принадлежности За Инструменти:
Категория Събрание
Атрибути пълно с:
Монтаж
Материал:
Метални
Технически параметри:
Стойността на 10
За Тип Превозно Средство:
Хеликоптери
Актуализация На Части / Аксесоари:
Батерия

Най-добри сделки

EMAX BLHELI 20A 30A 5V 2A електрически регулатор на скоростта за квадрокоптера QAV250 250 FPV
 • Ново
Оценка на продукта:

EMAX BLHELI 20A 30A 5V 2A електрически регулатор на скоростта за квадрокоптера QAV250 250 FPV

EMAX BLHELI 20 A 30 A 2 A 5 V Електрични Брзина Контролер за QAV250 250 FPV QuadcopterBLHELI 20 A : Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочноСите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи ги стандардните прилагодувањаПовеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cutoff заштита / текоттоплина заштита / throttlesignal загуба заштитаАлармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогнеПригушување опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарни и прецизен одговор гасза 250 FPV QuadcopterПрограмабилниБоја : црнаПостојана струја : 20 AПукна струја : 25 [email protected]ТИLixx батерија : 24 SИзлез : 2 A 5 VДимензија : 58*26*7mmНето тежина : 26gПакет тежина : 37gBLHELI 30 A : Ротација насока на моторот е програмабилни : нормален, обратно или двонасочноСите параметри може да се програмира преку користење на програма картичка или предавателот, вклучувајќи ги стандардните прилагодувањаПовеќе за заштита на функции, вклучувајќи низок напон cutoff заштита / текоттоплина заштита / throttlesignal загуба заштитаАлармот да ви помогне да најдете уреди : да се чува на гас за ЦЕЛОСНА позиција за некое време, европската социјална повелба ќе ви помогнеПригушување опсег може да се конфигурира и е целосно компатибилен со сите корисници, обезбедување на непречено, линеарни и прецизен одговор гасза 250 FPV QuadcopterПрограмабилниСпецификации : Боја : црнаПостојана струја : 30 AПукна струја : 40 [email protected]ТИLixx батерија : 24 SИзлез : 2 A 5 VДимензија : 58*26*7mmНето тежина : 25gПакет тежина : 37g.

BGN 15.00 15.98
JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone quad Quadcopter
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT 1 двойка 5030 пластмасови сгъваеми витлото подпори за RC 250 ZMR мини Drone quad Quadcopter

1 Пар 5030 Пластични Количка за Пропелер за 250 ZMRМини Летало QuadcopterТочка име : 5030 Пропелер Боја : бела / црна Употреба : за 240 250 Рамка Пакет, Вклучувајќи : 1 пар 5030 Количка за Пропелер Ефект слика :

BGN 1.00 1.20
Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 1,3 мм стоманена шестостенния ключ отвертка здрава куха дръжка висока якост

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,РазлКуп,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот ХексадецималенОреви,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен МоторМотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др.Тие се за HSP,TAMIYA,TRAXXAS,WL,FS,HIMOTO,AXIAL,HPI РК 1 : 8,РК 1 : 10 Автомобил.Имате широк избор во боја,моделодберете.Ако не го најдете она што го сакате во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние ќе им обезбеди specical дизајн за васЗабелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерХексагонални штекер завртка копчеСина топка рачка, knurled рачка, користете лесноВисока јачина и издржливДел No : 1.3 mmСпецификации : Се справи со должина : 90mmВкупна должина : 175mmБоја : СинаРачка Материјал : алуминиум легураАлатка носот материјал : Бела ЧеликБренд Име : MxfansТежина : 35gПакет се вклучени : 1 x Хексагонални штекер завртка копче

BGN 8.00 11.52
Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4 x RC1:10 Rock Crawler черно сплав 7 спици джанти на колелата + имитативната гума гума

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 25.00 33.78
Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама
 • Ново
Оценка на продукта:

Централен серво ядро цифров св съоръжения метал хоби JX PDI-1109MG 9 грама

СПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 300hzМотор : CoreОперативен Напон : DC4.8~6.0 VОперативен Брзина (4.8 V) : 0.12 дик / 60°Оперативен Брзина (6 V) : 0.10 дик / 60°Кабина вртежен момент (4.8 V) : 2.2 kg.см (30.8 мл / во)Кабина вртежен момент (6 V) : 2.5 kg cm (35.0 мл / во)Димензии : 23.2x12.0x24.8mm / 0.92x0.48x0.98inТежина : 10.0 g (0.35 мл)Конектор Жица Должина : JR 180 mm (7.08 во)

BGN 11.00 11.18
Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans 4xRC1:10 Rock Crawler черна гума гума с диаметър 100 мм+лилаво Y-образен легкосплавный джантата на колелото

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 36.00 49.90
CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor
 • Ново
Оценка на продукта:

CNC 8 мм, сплав заден амортисьор комплект за 1/5 HPI Baja 5B SS 5T 5SC Rovan King Motor

CNC 8мм Легура Преден амортизер Сет за 1 / 5 HPI Baja 5 B СВ 5 T 5 SC Rovan Кралот МоторAnswer : ___________________________ NOTE : 1.Кога ќе превозот на стока?Обработка на време е 5 дена или помалку,тоа значи дека оваа стока е во акции,може да се испрати во рамките на 23 работни дена.Обработка на време е 7 дена,што значи дека стоката е помалку во акции,секогаш може да бидат испратени во 35 работни дена.Обработка на време е повеќе од 7 дена,што значи дека стоката се предпродажба,откако во парк,ќе организираме shippment како е можно поскоро.Сите предмети се испраќаат по висок квалитет се тестира.2.Како наскоро ќе парцела пристигне во моите раце?Хонгконг Пост Воздух Пошта е нашиот прв избор.Во Русија,1225 работни дена.Во Европа,Северна Америка,Јужна Азија,Океанија во рок од 1015 работни дена,Дури и некои пати помалку од 10 дена.Во јужна Америка,блискиот исток,Африка секогаш цена 1020 работни дена.DHL / ТНТ,35 дена,Fed Ex,57 работни дена.Сите parcle имаат следење на број.3.Зошто вашиот DHL / ТНТ / ФЕДЕКС / EMS толку евтини?Цената ќе видете секогаш содржи Кина Пост Воздух Mail Превозот цена.Значи, вие треба само врвотup малку да се добие DHL / ТНТ / ФЕДЕКС превозот service We се една фабрика,Секојдневни ние испрати многу парцели.Експрес компании ни покаже најдобра цена.4.Колку за царина данок?За Кина, Воздухот Пост Mail (Хонгконг)Ер Mail и ЕМС парцели,ние секогаш се декларирани како ПОДАРОК и вкупната цена секогаш 20 или 30ретко се слушне од клиентите на кои треба да платите дополнителни давачки или даноци.За DHL / ТНТ / ФЕДЕКС,ние секогаш го прогласи реално име на производ, но ретко вкупната цена да се избегне вашиот можеби царина(освен Германија,Луксембург,Белгија,овие counries ние ќе го прогласи цената како што купувачот toyal платени)5.

BGN 79.98
2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента * 7016 мотор плача с вентилатор за охлаждане за 1/16 HSP RC 380 Мотор

2 парчиња * 7016 Моторни Топлина Мијалник Со Ладење Вентилатор за 1 / 16 HSP РК Автомобил 380 МоторОвој мотор топлина мијалник со вентилаторот за ладење е направен од висок квалитет на алуминиум и пластика, која е наменета за 1 / 16 РК тркачки автомобил со 28mm дијаметар мотор...

BGN 19.00 21.38
1 комплект алуминиеви 4-те звеньевой прът определяне на ос комплект за аксиален SCX 10 предната ос и задната ос, черен
 • Ново
Оценка на продукта:

1 комплект алуминиеви 4-те звеньевой прът определяне на ос комплект за аксиален SCX 10 предната ос и задната ос, черен

1 Сет Алуминиум 4 Линк Род Оска се Качи во Собата За Axial SCX 10 Предна Оска & Задната Оска Црна Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов и висок квалитетМатеријал : Алуминиум ЛегураТежина : 90gПогоден за Axial SCX10 Пред & Задните Претворат во четири линк екипажБоја : ЦрнаПревозот пакет : Алуминиум Пред & Задните 4 Линк Планината Поставите Нашата Предност>>> Над 5 персонални компјутери , 2% попуст Вистински Бесплатен Превозот со Следење на број Брз Parpare во 48 часа Вистински Производ Show (прикажи)>>>Задоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 28.00 43.06
рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD
 • Ново
Оценка на продукта:

рафтинг предни долния лост за окачване за rc hobby model car 1/10 kyosho optima 4WD

Добредојдовте На RCAWD Име на Производ : пред пониски за суспензија на арм За : РК Автомобил Скала : 1 / 10 Материјал : Алуминиум Легура За : 1 / 10 kyosho оптима 4 WD Пакет Листата : 2 BUC Опис : елоксирани , ЦПУ машински алуминиумски 6061T6, пред пониски за суспензија на рака лево и десно за Kyosho Оптима

BGN 17.00 30.40
Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил
 • Ново
Оценка на продукта:

Mxfans Upgrade Red N10086 25T на волана серво Рог лост за RC1:8 1: 10 Модел автомобил

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BGN 7.00 9.89
JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456
 • Ново
Оценка на продукта:

JMT S520 S600 Super Hard Arm 4-Axis Rack Quadcopter Frame Kit with Landing Gear Skid F450 Frame Upgraded for FPV Drone F19456

JMT S520 S600 Супер Тешко Рака 4Оската Рек Quadcopter Рамка Комплет со Опрема за Слетување Пропадна F450 Рамка Надгради за FPV ЛеталоСпецификација на производот : Wheelbase : 520mm или 600mm два изборни Tripod висина : 250mm Максимално достапни гребло : S520 / 13 инчен S600 / 15 инчен Тежина : S520 / 503g S600 / 860g Горниот и долниот дел од центарот плоча средината висина : S520 / 19mm S600 / 36mm

BGN 47.98
Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX
 • Ново
Оценка на продукта:

Mini Ublox Нео 7М GPS с компас калъф за CC3D SP Racing F3 или Naze32 Flip32 Flight Controller Qaudcopter FPV GSX

пакет 1 : за cc3dпакет 2 : за naze32Мини Ublox Нео 7 M GPS со Компас за CC3 D СП Трки F3 или Naze32 Flip32 Лет Контролер Qaudcopter FPVУвезени 7 M чипови, со нов изглед и мала големина (Кол...

BGN 33.79
5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter
 • Ново
Оценка на продукта:

5045 bullnose витла, с високо качество 5*4,5 инча 3 остриета(CW / CCW) за направи си САМ mini race drones Qav250 / ZMR250 Quadcopter

5045 bullnose пропелери висококвалитетни 54.5 инчен 3 ножеви(Г.С. / CCW) за DIY мини трка беспилотни летала QAV250 / ZMR250 Quadcopter.Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!5045 Бул Носот 3Сечилото Зајакнување Реквизити Пропелери CCW Г.С.Добро балансирана, добро направен и издржливи да се одржи несреќаСпецијално дизајнирани за мини multirotors.Спецификации : Материјал : ПластикаБоја : црна,зелена,портокаловаДолжина : 5.0 инченСекој Нож должина : 55ммЗавртка Теренот : 4.5 inchПакетот вклучува : 4 ПАРЧИЊА Г.С...

BGN 7.00 7.76
1: 10 RC Rock Crawler аксесоари, куки за теглене и прицепная верига комплект за аксиални SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 RC Камиони автомобилни части
 • Ново
Оценка на продукта:

1: 10 RC Rock Crawler аксесоари, куки за теглене и прицепная верига комплект за аксиални SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 RC Камиони автомобилни части

1 : 10 РК Рок Роботот Додатоци Забавува Куки и Приколка, се со Синџир за Полнење за Axial SCX10 Tamiya CC01 D90 D110 TF2 РК Камиони, Делови за АвтомобилиСпецификација : Материјал : МеталКоличина : 2 buc забавува куки и 1 компјутер забавува синџирБоја : Црвена & Сребро.Одговараат за : 1 / 10 РК Роботот АвтомобилПакет Се Вклучени : 2 X Забавува Кука1 X Забавува Синџир

BGN 13.00 14.38
1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер
 • Ново
Оценка на продукта:

1pcs 5 in 1 Smart Battery Meter With Balance Discharge ESC Серво PPM Тестер

5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ Тестер 1 : покажува капацитетот на батеријата, 2 : празнење на батеријата, 3 : батеријата балансирање, 4 : тест на батеријата внатрешен отпор, 5 : тест волан Спецификации : Влезен напон : 6.5 V29.4 V Големина : 83mm*50mm*15mm Нето Тежина : 38g Пакет Тежина : 56g Пакетот вклучува : 1 x 5 во 1 Smart Батеријата Метар Со Рамнотежата на Испуштање на европската социјална повелба Серво ППМ ТестерПревозот : Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот, (руски Пост беше влијае со LCACS, па локалните пошта испорака на услуги (вклучувајќи ЕМС) ќе биде одложен многу пати) трошоците За превозот за сите земји кои се исти...

BGN 15.00 15.63
TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия
 • Ново
Оценка на продукта:

TCBWORTH 3S 11.1 V 3500mAh 60C RC Lipo батерия за RC самолет Квадротор хеликоптер безпилотен автомобил лодка литиево-йонна батерия

TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТАTCBWORTH РК Li Po Батеријата 3 S 11.1 V 3500m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Liion батерија со Висока Стапка на МобиленБренд : TCBWORTH БатеријатаКапацитет : 3500m AHКонтинуирано Празнење Стапка : 60 CПукна го Оценувате : 120 CНапон По Келија : 3.7 VМаксимален Напон По Келија : 4.2 VНапон На Пакет : 11.1 V 3 SМаксимален Напон По Пакет : 12.6 VПредлагам Наполнете го Оценувате : 1 CПриклучок : T / XT60 / XT90 / EC5 / JST / TRX / XT150 / СМ / БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)Големина на : 135*42*25 ммТежина : 290 GКупувачот Читање : 1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост ...

BGN 39.00 47.04
Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател
 • Ново
Оценка на продукта:

Високо качество на Eachine VTX03 Super Mini 5.8 G 72CH 0/25 Mw / 50 Mw/200 Mw превключващ FPV предавател

Спецификација : Бренд име : EachineТочка име : VTX03 Супер Мини FPV ПредавателотИзлезна моќност : 0 / 25m W / 50m W / 200m W switchable (Set излезна моќ на 0, за да се избегне фреквенција пречки)Влезен напон : 3.25.5 V5 V камера снабдување, 570m A(МАКС)25m W5 V камера снабдување, 450m A(МАКС)50m W5 V камера снабдување, 360m A(МАКС)200m WВидео систем : NTSC / PALАнтена за димензии : 55мм X 5mm дијаметарАнтена : IPEXФреквенција : 5.8 GHz 9 бендови 72 канали, со Raceband : 53255945 MHZГолемина : 21.43*15.20 mm(L*W)Тежина : 2.97 gОперација : Дополнување на VTX, сини LED дисплеј 0, укажува на VTX е вклучен , но е во off статус без било каков пренос.Кратко притиснете го копчето за да го смените каналот(CH), дигитален дисплеј ќе се промени synchronously...

BGN 19.00 19.18
2 елемента сплав на алуминий волан буш товароносимост за Rc хоби модел автомобил 1/14 Lc Racing пълна серия Be6036 допълнителните блокове
 • Ново
Оценка на продукта:

2 елемента сплав на алуминий волан буш товароносимост за Rc хоби модел автомобил 1/14 Lc Racing пълна серия Be6036 допълнителните блокове

2 ПАРЧИЊА Легура на Алуминиум Истражувачки Центар Превозникот За Рк Хоби Модел на Автомобил 1 / 14 Lc Трки Целосна Серија BE6036 Волан БлоковиПакет Количество:2 парчињаТежина(г): 15Реден Број : BE6036Опис : Елоксирани,Цпу Машински Алуминиумски 6061T6, Истражувачки Центар Превозникот Лево И Десно, За 1 : 14 Lc Кабриолет Трки / Truggy / Пустината Камион / големата чекор / Митинг / Краток, Emb1 H, EmbTgh, EmbDth, EmbMth,EmbWrch, EmbSchПовеќето Делови Се Меѓусебно Помеѓу Модели, Но Ако Се Двоумите Ве Молиме Да Го Проверите Вашиот Прирачник Или Прашајте Нè За Повеќе Конкретни ИнформацииTraxxas Коса Црта 5807Сега за сега,ќе може да се плати со користење на Visa, Master Card, Western Union, Qiwi и банкарски трансфер...

BGN 16.00 20.43
Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво
 • Ново
Оценка на продукта:

Важното е хоби JX PDI-HV5915MG 15KG скоростна метали за висока точност на високо напрежение на цифров Coreless стандартен серво

ФУНКЦИЈА : Високи перформанси дигитални висок напон coreless стандард серво Со висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing Двојна топката лежишта CNC алуминиум средината на трупот ВодоотпоренСПЕЦИФИКАЦИИ : Мртвите бенд : 1µsРаботни frequence : 1520µs / 330hzМотор : coreless моторОперативен Брзина (6.0 V) : 0.112 дик / 60°Оперативен Брзина (8.4 V) : 0.095 дик / 60°Кабина вртежен момент (6.0 V) : 12.86 кг.см (178.59 мл / во)Кабина вртежен момент (8.4 V) : 15.83 кг.см (219.83 мл / во)Димензии : 40.5 X20.5 X36.5mm / 1.59 X0.80 X1.43 воТежина : 59.3 g (2.09 мл)Конектор Жица Должина : JR 265 mm (10.43 во)Имајќи : 2 BB

BGN 44.00 46.38
Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board
 • Ново
Оценка на продукта:

Xiangtat CC3D Revolution Mini Combo OP Flight Controller OPLINK Radio Telemetry GPS OSD Power Distribution Board

Xiangtat CC3 D Револуција Мини Комбо OP Лет Контролер OPLINK Радио Telemetry GPS OSD Енергија Дистрибуција ОдборОпис : Опис : Точка Име : Open Pilot CC3 D Револуција Мини Лет КонтролерSTM32 F4 Микро контролер Invensense MPU6000 Жиро / Заб Flexi Порта (сериски или I2 C пристаниште) Случај : 30мм x 23mm x 9mm...

BGN 143.98
4 бр./лот алуминий 17 mm шестограмен 23 мм колесни удължителен кабел адаптер задвижваща главината за 1/8 мащаб RC автомобили резервни части
 • Ново
Оценка на продукта:

4 бр./лот алуминий 17 mm шестограмен 23 мм колесни удължителен кабел адаптер задвижваща главината за 1/8 мащаб RC автомобили резервни части

Добредојдовте на нашата Продавница.Ние снабдување на различни R / C модели и делови .Добар квалитет на разумна цена,Додадете ни за вашите омилени продавачи и често ја посетувате : )Брза Испорака, Со Следење На БројДобиете предмети,Или испраќање / наплатаДополнителни прашања,ве молиме слободно контактирајте со нас.Предмет : Алуминиум 17mm Хексадецимален 23mm Тркала Продолжување Адаптер Пакет вклучуваат : 4 Pieces ( Како на сликата прикажани ) Компатибилен со : РК 1 / 8 Скала RC Модел на Автомобил Функција : Продолжување 23mm (Не Вклучуваат нишката крајот); 17mm Хексадецимален; Дупка со Дијаметар : Прибл 8mm; Пиновите : 2.5x14mm ЦПУ машински за прецизност.Зголемена сила и прецизност.Лесно се надополни од оригиналниот дел Произведени од Страна на Hobby Park ,Добро направени и издржливи,100% Нов Забелешка : ве Молиме kidnly се однесуваат на вашата настава и функција & Спецификација, или Контактирајте не за Било какви прашања Бојата на објектот може да се разликува малку поради Фотографија и Следење на Задоволството на Клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...

BGN 11.57
F19124 / 5 2S 7.4 V 8520 CW CCW модернизирана 8. 5x20mm Mini Coreless Motor направи си САМ Малки QX90 95 LT105 Micro Indoor Race Quadcopter Brush
 • Ново
Оценка на продукта:

F19124 / 5 2S 7.4 V 8520 CW CCW модернизирана 8. 5x20mm Mini Coreless Motor направи си САМ Малки QX90 95 LT105 Micro Indoor Race Quadcopter Brush

2 S 7.4 V 8520 Надгради 8.5x20mm Мини Coreless Моторни Г.С CCW за DIY Мали QX90 95 LT105 Микро Затворен Трка Quadcopter Четка Г.С : во Црвено / Сино Кабли ; CCW : во Црна / Бела Кабли ; Г.С.+CCW Мотори 2 Парчиња Ова е Надградба на Објект, 2 S Моќ, ниска струја, мала количина на топлина ве Молиме изберете еден ви барањеОпис : Точка Име : Coreless МоторПредмет БР...

BGN 3.00 4.11
3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус
 • Ново
Оценка на продукта:

3K Carbon Fiber QAV180 Frame Kit V2 Mini FPV Drone Racing Quadcopter корпус

3 K Карбонски Влакна QAV180 Рамка за Полнење V2 Мини FPV Летало Трки Quadcopter Трупот На нови Мини Карбонски Влакна FPV Quadcopter воздух рамка е нов одат на рамка за acrobatic FPV сесии...

BGN 24.00 30.24
INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC
 • Ново
Оценка на продукта:

INJORA 1PCS 15cm 30см RC Серво Extension Y Wire кабел за модели JR Futaba RC

INJORA 1 PCS 15cm 30cm РК Серво Продолжување Жица Кабелот Кабел Доведе Жица за JR Futaba Спецификации : 100% сосема нов и висок квалитетОдговараат за : РК Автомобил / Авион / Брод МоделОдговара за Futaba и JRФункција : Предмети : РК Серво Продолжување YКабелДолжина : 15cm / 30cmКоличина : 1 bucПакет Се Вклучени : 1 * РК Серво Продолжување YКабел1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 1.00 1.58