• Ново
За DC-DC LM2596 LED Driver Step-down Adjustable CC/CV Power Supply Модул Промоция

За DC-DC LM2596 LED Driver Step-down Adjustable CC/CV Power Supply Модул Промоция

Buyers rating:
-12 % BGN 3.00
BGN 3.41

Брой продукти


Количина : 1pc
Влезен Напон : 5-35 V
Номинална Излезна Струја : 3А
Излезен Напон : Континуирано прилагодливи од 1.25 V до 30 V
На осипување напон : 1.5 V, поради намалување на модулот, со цел да се обезбеди излез стабилен. Ве молиме имајте на минимум 1.5 V притисок разлика.
Овој производ со полнење постојан струја укажува ламба, на чело индикатор светилка, светилка тековната прилагодливи ултра мала јачина.
Големина : 48mm (L) *24mm(W) *11.4 mm(висок), не содржи potentiometer (вклучувајќи го и potentiometer висина 13mm).
Модул природата : Не се изолирани чекор надолу постојан струја. Константен напон модул (CC CV). Полнење модул.
Поле на примена : Висока моќност ПРЕДВОДЕНА постојан струја диск, Литиум батерија на полнење (вклучувајќи ferroelectric), 4 V, 6 V, 12 V, 14 V, 24 V на наполнетост на батеријата, Ni Cd и Ni MH батерија (батерии) бесплатно, соларни панели и wind генератори.
Излезен напон :
1.Континуирано прилагодливи (1.25-30 V прилагодливи);
2.Бара фиксна излез (помеѓу 1.25-30 V случаен избор).
Прилагодлив на владата : Поврзете го правилно(7-35 V), а потоа следат излезниот напон се користи multimeter, и potentiometers (генерално, стрелките на часовникот се претвори зголемете, инверзна да се префрлуваат).
Излезен напон : Континуирано прилагодливи (1.25-30 V оптоварување регулатива).
Максимална излезна струја : 3А, (повеќе од 15 W инсталирате перки ве молиме).
Пак светилка на струјата : постојан струја вредност * (1% - 100% ), да се претвори светилка сегашните и постојан струја вредност врски, како што се постојан струја вредност е 3А, пак светилка тековниот сет за 0,1 пати на постојан проток (0.1*3А=0.3 А), кога вредноста на постојан струја регулатива во 2 A, потоа се претвори светилка тековни е 0,1 пати на постојан проток (0.

Други функции

търговска марка:
OOTDTY
Изходна Мощност:
1-50 W
Тип Изход:
Единична стая
Изходен Ток:
3A
Номер На Модела:
Друго

Най-добри сделки

Линейно преобразуване на напрежение в ток модул на сигнала на предавателя 0-5V до 4-20 ma DC 12V-24V потенциометър регулируема изолиран
 • Ново
Оценка на продукта:

Линейно преобразуване на напрежение в ток модул на сигнала на предавателя 0-5V до 4-20 ma DC 12V-24V потенциометър регулируема изолиран

Опис : Напон switch тековниот модул може да се конвертира 05 V напонски сигнал во 420m A тековната сигнал.Во процесот на сигнал на пренос коло напон сигнал ќе стане слаб со пренос на далечина зголемен, преносот може да се избегне со користење на слаба електрична струја сигнал.Напојување напон : DC 12 V~24 V.Текст voltsge сигнал : 0~5 V.Излезна струја : 420m A.Модул големина : 5.5*2.5 cmнула и span може да се adiusted (potentiometer на вредноста).со изолирани природата на неoptically изолирани.Количина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : 1...

BGN 3.00 3.25
(S-200-48)Фабрична изход 200W 4.2 A дзпо dc 48v 200w захранване
 • Ново
Оценка на продукта:

(S-200-48)Фабрична изход 200W 4.2 A дзпо dc 48v 200w захранване

Моделот S2005 S20012 S20015 S20024 излезниот напон DC 5 V 12 V 15 V 24 V Излезниот напон заѕвони(Забелешка : 2) + / 2% + / 1% + / 1% + / 1% Номинална излезна струја 40 A 16.5 НА 13.3 А 8.5 ЕДНА Излезна струја опсег 040 A 016.5 013.3 08.5 Бран и бучава 100m Vpстр 100m Vpстр 100m Vpстр 100m Vpстр Влезот стабилност + / 0.5% + / 0.5% + / 0.3% + / 0.2% Оптоварување стабилност + / 0.5% + / 0.5% + / 0.3% + / 0.3% DC излезна моќност 200 W 200 W 200 W 200 W Ефикасност 75% 79.50% 80% 81.50% Прилагодлива опсег за DC напон 4.755.5 V 10.813.2 V 13.516.5 V 21.626.4 V AC влезен напон спектар 180~264 VAC47~63 Hz; 255~370 VDC Текст сегашниот 2.2 A / 230 V AC inrush тековната Колзапочнете со тековната 36 A / 230 V Истекување тековната Преоптоварување proctection 105%~150%Тип : пулсира hiccup исклучување Ресетирање : автоматско обновување во Текотнапон proctection 115%~135% Висока температура и заштита 115%~135% Температура коефициент + / 0.03%(0~50) Подесување, пораст,држете се до времето 200ms,100ms,30ms Вибрации 10500 Hz,,2 G10min, / циклус, periodfor 60ми,Секој оски го Издржат напонот Влез и излез interal : 1.5 Kv AC,Текст ад куќиште : 1.5 Kv AC Излез и куќиште : 0.5 Kv AC Изолација отпор Влез и излез внатрешни : Текст и куќиште,Излез и куќиште : 500 VDC / 100 Работна температура и влажност 10+60(се Однесува на излез derating крива),20%90%RH Stoerall димензија 20+85.10%~95%RH Вкупната димензија 199*110*50mm Тежина 0.9 Килограми Безбедносни стандарди ги Исполнуваат UL1012 барање(Не се однесуваат за mark) EMC standaras се Исполнат препораките на FCC ДЕЛ 15 J Спроведување класа БМОЈОТ skype : chnwh010

BGN 18.08
600W DC-DC boost module Power supply 10a-60V solar laptop liter 12-80V power C6A1
 • Ново
Оценка на продукта:

600W DC-DC boost module Power supply 10a-60V solar laptop liter 12-80V power C6A1

Општ опис : 600 W моќ зголеми модул, широк влезен напон : 12 V ~ 60 V, 12 V ~ 80 V широк прилагодливи излезниот напон; излезна струја може да се прилагоди; ултраниска осипување напон...

BGN 17.60
ISO CE NES-350-15 постоянно напрежение 23.2 a късо 350w 15vdc 220vac един изход дзпо за led компютър за видеонаблюдение
 • Ново
Оценка на продукта:

ISO CE NES-350-15 постоянно напрежение 23.2 a късо 350w 15vdc 220vac един изход дзпо за led компютър за видеонаблюдение

ISO CE НСВ35015 константен напон 23.2 краток спој 350w 15vdc 220vac единствен излез smps за led видео надзор компјутер350 W Единствен Излез Префрлување Напојување НСВ350 серијаКарактеристики : AC влезен опсег избор со прекинувачЗаштита : Краток спој / Преоптоварување / Над напонЛадење страна на слободен воздух конвекцијаLED индикатор за напојување на100% полно оптоварување горатво тестВисока ефикасност, долг живот и висока сигурност2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИЈАИЗЛЕЗМоделНСВ3505НСВ3507.5НСВ35012НСВ35015НСВ35024НСВ35036НСВ35048DC Напон5 V7.5 V12 V15 V24 V36 V48 VНоминална Струја60 A46 A29А23.2 На14.6 На9.7 На7.3 НаСегашниот Опсег0~60 A0~46 A0~29А0~23.2 На0~15.6 На0~9.7 На0~7.3 НаНоминална Моќност300 W345 W348 W348 W350.4 W349.2 W350.4 WБран & Бучава150m Vpp150m Vpp150m Vpp150m Vpp150m Vpp240m Vpp240m VppНапон Спектар Adj.4.5 ~5.6 V6 ~ 9 V10~ 13.5 V13.5~18 V20~V 26.432~40 V41~56 VНапон Толеранција±3.0%±2.0%±1.5%±1.0%±1.0%±1.0%±1.0%Линија Регулатива±0.5%±0.5%±0.5%±0.5%±0.5%±0.5%±0.5%Регулација На Оптоварување±2.0%±2.0%±1.0%±0.5%±0.5%±0.5%±0.5%Подесување, Се Зголеми Време1000ms, 50ms / 230 VAC 1000ms, 50ms / 115 VAC на полно оптоварувањеДржете Се До Времето20ms / 230 VAC 16ms / 115 VAC на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар90 ~ 132 VAC / 180 ~ 264 VAC избрани од страна на префрлување 254 ~ 370 VDCФреквентен Опсег47 ~ 63 HzЕфикасност78%80%83%84%87%87.5%87.5%AC Струја7А / 115 VAC 4А / 230 VACInrush Тековната40 A / 115 VAC 60 A / 230 VACСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот Вчитај105 ~ 135% номинална излезна моќностЗаштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранетаВо Текот Напон5.

BGN 33.12
Продажба на топла средата на кладенеца PID-250B meanwell PID-250 250,6 Вата изолиран двоен изход с функция PFC с допълнителен тип на корпуса
 • Ново
Оценка на продукта:

Продажба на топла средата на кладенеца PID-250B meanwell PID-250 250,6 Вата изолиран двоен изход с функция PFC с допълнителен тип на корпуса

Основана во 1982 година, ЗНАЧИ И Претпријатија Ко., Ltd е еден од водечките префрлување напојување провајдери во светот...

BGN 91.66
XL4016 DC-DC CC CV Buck конвертор стъпка надолу модул за захранване на 8-40V до 1.25-36V модул доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

XL4016 DC-DC CC CV Buck конвертор стъпка надолу модул за захранване на 8-40V до 1.25-36V модул доставка

( Видео производи се продаваат во продавницата )Карактеристики : 1 Фиксна пак светилка тековни е 0,1 пати повеќе од моменталната вредност ( кои се Користат за да се идентификува дали батеријата е целосно наполнета Кога полнење)...

BGN 9.00 11.52
Безплатна доставка автоматичен превключвател на напрежение AVS 5amp хладилник гвардия протектор високо качество на напрежението протектор за хладилник
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка автоматичен превключвател на напрежение AVS 5amp хладилник гвардия протектор високо качество на напрежението протектор за хладилник

Бесплатен Превозот Автоматски Напонот Switcher AVS 5amp Фрижидер Guard Заштитник Висок Квалитет Напон Заштитник за Фрижидер 1.Карактеристики Нашиот Фрижидер Guard 5 A AVS Фрижидер напон заштитник ги Штити против н.н, кафена и испис и напон сосови...

BGN 20.80
Първоначалната такса на главното управление на захранването на хладилника Haier 0064001287 за хладилник Haier BCD-228WBCS HA
 • Ново
Оценка на продукта:

Първоначалната такса на главното управление на захранването на хладилника Haier 0064001287 за хладилник Haier BCD-228WBCS HA

За Хаиер фрижидер BCD228 WBCS ха, BCD228 WBCS Ла, За BCD228 WBCS, ха BCD248 WBCS, Ja BCD248 WBCS, BCD248 WBCS Ла, За BCD248 WBCS, CA BCD228 WBCS, Ja BCD228 WBCS, CA BCD248 WBCS, TX BCD229 WBCS, Ja BCD228 WDCS, CA BCD228 WDCS, ха BCD228 WDCS, BCD228 WDCS Ла, За BCD228 WDCS, CA BCD248 WDCS, ха BCD248 WDCS, Ja BCD248 WDCS, BCD248 WDCS Ла, За BCD248 WDCS, TX BCD258 WBCS, TX BCD278 WBCS, BCD248 WBSS, BCD228 WBSS...

BGN 80.00
DC-DC Step Down регулируем постоянен ток с напрежение модул за хранене R06 Drop Ship
 • Ново
Оценка на продукта:

DC-DC Step Down регулируем постоянен ток с напрежение модул за хранене R06 Drop Ship

Материјал : Електрични компоненти Боја : Види слики На влезен напон : 732 v Излезен напон : 0.828 V континуирано прилагодливи Излез тековната : прилагодлив, максимум 8 излезна Моќност : 250 W (висока температура за да се подобри дисипација на топлина) Работна температура : 40 + 85 Конверзија ефикасност : 88% 95% Големина : Види на сликата Количина : 1 Pc Нема мало пакет Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 7.33
Продажба на топла среден кладенец GSM36B12-P1J 12V 3A meanwell GSM36B 12V 36W AC-DC висока степен на надеждност медицински адаптер
 • Ново
Оценка на продукта:

Продажба на топла среден кладенец GSM36B12-P1J 12V 3A meanwell GSM36B 12V 36W AC-DC висока степен на надеждност медицински адаптер

Основана во 1982 година, ЗНАЧИ И Претпријатија Ко., Ltd е еден од водечките префрлување напојување провајдери во светот...

BGN 24.30
Tangda железен прах ядра T157-52 OD * ID*HT 40*24*15 mm 99nH / N2 75ue Железен прах жило феритни toroidal жило toroidal зелен син A.
 • Ново
Оценка на продукта:

Tangda железен прах ядра T157-52 OD * ID*HT 40*24*15 mm 99nH / N2 75ue Железен прах жило феритни toroidal жило toroidal зелен син A.

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Истакнува : железо моќ core Содржани флукс линии Обложени со епоксидна смолаМатеријалните Карактеристики : железо во прав јадро е еден вид на меки magerntic материјал кој е составен од железо во прав и изолационен материјал.По изолациони третман,железо во прав се притисне во потребната форма и големина и оди throuth греење,и обложување понекогаш.На рамномерно распоредени јазот во внатрешноста на железо во прав јадро е главната карактеристика.Карактеристики : Максимална температурата на работа на toroidal јадра е 150o C.На toroidal јадра се обложени со епоксидна смола со минимум 500 V AC дефект.На toroidal форма обезбедува добра магнетен флукс спојка и ниска скитници флукс истекување,Висина на toroidal форма (исто така познат како "дебелина") е лесно да се разликуваат и не бара инструментално промениАпликации : 1.Оваа toroids производи нудат едноставен, компактно решение за правење inductors, заедно inductors и трансформатори...

BGN 36.48
220vac 2 гаранция led лампа импулсно захранване 350w 14.6 a късо съединение S-350-24 захранване 24vdc изход
 • Ново
Оценка на продукта:

220vac 2 гаранция led лампа импулсно захранване 350w 14.6 a късо съединение S-350-24 захранване 24vdc изход

220vac 2 гаранција led светилка префрлување напојување 350w 14.6 краток спој S35024 ПСУ 24vdc единствен излез350 W Единствен Излез Префрлување Напојување S350 серијаКарактеристики : Висока ефикасност, висока сигурност, ниска ценаУниверзални AC влез / целосен опсег100% полно оптоварување горатво тестЗаштита : Краток спој / Текот вчитај / Над напонPWM контрола и регулираниПринудени воздух за ладење со изграден во ВАШИНГТОН фанВграденво Вентилаторот за ладење ONOFF контролаФиксна префрлување фреквенција на 25 KHz2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИИИЗЛЕЗМоделS3505S3507.5S35012S35013.5S35015S35024S35036S35048DC Напон5 V7.5 V12 V13.5 V15 V24 V36 V48 VНоминална Струја50 A40 A30 A25.8 На23.2 На14.6 На9.7 На7.3 НаСегашниот Опсег050 A040 A030 A025.8023.2014.6 А09.707.3Номинална Моќност250 W300 W360 W348.3 W348 W350.4 W349 W350.4 WБран & Бучава150m Vpp150m Vpp150m Vpp150m Vpp150m Vpp150m Vpp200m Vpp240m VppНапон Спектар Adj.10%,+12%±20%16%,+10%12%,+11%10%,+20%16%,10%10%,+10%15%,+17%Напон Толеранција±2%±2%±1%±1%±1%±1%±1%±1%Подесување, Пораст, Држи Време200ms,50ms,20ms на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар90 ~ 132 VAC / 180 ~ 264 VAC избрани од страна на префрлување 47 ~ 63 Hz ; 254 ~ 370 VDCAC Струја6.5 A / 115 V 4А / 230 VЕфикасност73%76%74%79%78%81%82%83%Inrush ТековнатаЛадно започнете 50 A / 115 V 50 A / 230 VСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот Вчитај105%~135%Заштита тип : Поклопецот назад тековната ограничување, обновува автоматски по грешка состојба е отстранет.Во Текот Напон115%~135%Заштита тип : hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранет.Со Текот На Темп.

BGN 25.92
19V 4.74 a Plug EU AC DC адаптери 90 W AC Универсално зарядно за лаптоп Acer, ASUS, DELL, Lenovo, Thinkpad Sony, Toshiba, Samsung
 • Ново
Оценка на продукта:

19V 4.74 a Plug EU AC DC адаптери 90 W AC Универсално зарядно за лаптоп Acer, ASUS, DELL, Lenovo, Thinkpad Sony, Toshiba, Samsung

19 V 4.74 НА ЕУ Plug AC DC Адаптери 90 W AC Универзална Енергија Полнач за Acer ASDELL Lenovo Thinkpad Sony Toshiba, Samsung ЛаптопСпецификација : ИЗЛЕЗНИОТ ЕДНОНАСОЧЕН НАПОН : DC 19 V 4.74 НАИзлез џек адаптер големина : Надворешниот Дијаметар : 5.5 мм ...

BGN 8.00 8.61
Нов източник на захранване 12V 1A AC 100-240V към DC адаптер US Plug за 3528 smd 5050 LED Strip
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов източник на захранване 12V 1A AC 100-240V към DC адаптер US Plug за 3528 smd 5050 LED Strip

Опис : Тип : 12 V 1А Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез стави : 12 V 1А Од стави адаптер : 5.5 мм x 2,5 mm Кабелот за Напојување е вклучено : 1 M Приклучок : НИ Plug Количина : 1 PCПакување : 1 x 12 V 1А AC АдаптерИспорака : Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Општо земено,ние ќе ја испрати на предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен...

BGN 4.00 4.03
Tangda sendust FeSiAl тороидальные ядра на индуктор 77716-A7 50.8*31.8*13.5 мм uo: 60 AL: 73 мощност
 • Ново
Оценка на продукта:

Tangda sendust FeSiAl тороидальные ядра на индуктор 77716-A7 50.8*31.8*13.5 мм uo: 60 AL: 73 мощност

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Краток Опис : Боја : Црна висока температура Материјал : SendustИме На Производ : Sendust ЈадраНадворешниот дијаметар (OD) : 50.8 mmвнатрешен дијаметар (ID) : 31.8 mmВисока (ХТ) : 13.5 mmЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

BGN 30.08