• Ново
3kw инвертор 12V DC to 230V AC 3000W чиста синусоидална инвертор 3000W чиста синусоидална инвертор

3kw инвертор 12V DC to 230V AC 3000W чиста синусоидална инвертор 3000W чиста синусоидална инвертор

Buyers rating:
-6 % BGN 484.00
BGN 515.20

Брой продукти


Топла Продаде. Висока Ефикасност 6000 W Врв 3000 W DC12 V/24 V/48 V Чиста синусен облик Инверторот , Соларна Енергија Инвертер
Спецификација :
Модел
Чиста Инверторот 3000 W
На текст
DC Напон
12 V /24 V /48 VDC
Напон Спектар
11-15 V DC или 22-30 VDC
Не Оптоварување Тековната Влечење
Ефикасност
> 85%
DC Конектор
Кабли Со Клипови
Излез
AC Напон
100/110/120 VAC или 220/230/240 VAC
Континуирано Напојување
3000 W
Пренапони Моќ
6000 W
Бранови
Чиста Синусен Облик
Фреквенција
50 Hz или 60 Hz
THD
Заштита
Нисконапонски Аларм
DC10.2-10.8 V or20.4
Низок Напон Затвори
9.5 DC или 19.5 DC
Во Текот Вчитај
Исклучи Излез
Во Текот Напон Затвори
15.5 V или 30.5 V
Во Текот На Топлинска
Исклучи Излез Автоматски
Осигурувачи
Краток Спој
Животна средина
Работна Температура
Помеѓу -10 и +50
Работна Влажност
10%~90%RH
Температура На Чување
Помеѓу -20 и +50
Други
Започнете
Услужни Почеток
Начини На Ладење
Вентилаторот За Ладење
Карактеристики :
1.Излез : Чиста синусен облик инвертер
2.3000 w континуирано производство
3.6000 W Врв моќ
4.Макс ефикасност>85%
5.CE,ROHS Apporved
6.Висока-брзина вентилаторот за ладење
7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита
8.Низок напон кроена,Низок напон аларм
1. Основни Технички Датум (Ние можеме да произведуваат според вашите детали спецификации)
Главната Основни Податоци За Чиста Синусна на AC DC Инвертер
Модел No : ПАРТИ 3000 W Врв 6000 W
Излез Waveform : Чиста синусен облик
Влезен Напон : DC11~15 V/DC22~30 V/44 V~64 V
Надвор Напон : AC110-~120 V/AV220~240 V
Фрекфенција : 60 Hz/50 Hz
Полно оптоварување Ефикасност : 90%-95%
Излез Хармонично Содржина :
Фаза : Слободен
Гаранција : Една година
Пазар За Извоз : Глобална
2.

Други функции

Входно Напрежение:
12V, 24V, 48V
Изходно Напрежение:
110-120В, 220-240V
Тип Гнездо:
Универсален
Тегло:
KG
Тип Изход:
Единична стая
Тип:
Инвертори ac и dc
Размер:
CM
Изходна Честота:
50 Hz/60 Hz
is_customized:
Yes
Изходен Ток:
-
Номер На Модела:
Чиста синусоидална инвертор мощност 3000 W
Изходна Мощност:
1-200КВТ
Чисто инвертор 12V вълна синусите 3000W .:
6000w пиков инвертор 12V и 220V .
Инвертор сила 3000W .:
чист инвертор 24V и 230V .
слоновый инвертор мощност:
слънчев инвертор 48V
Преобразувател На Мощност:
инвертор, преобразувател на мощност
преобразувател на постоянен ток в променлив:
инвертор 12V 220V
Входно Напрежение:
12V/24V/48V DC
Изходно Напрежение:
110V / 120V / 220V/230V/240VAC

Най-добри сделки

Tangda железен прах ядра T157-52 OD * ID*HT 40*24*15 mm 99nH / N2 75ue Железен прах жило феритни toroidal жило toroidal зелен син A.
  • Ново
Оценка на продукта:

Tangda железен прах ядра T157-52 OD * ID*HT 40*24*15 mm 99nH / N2 75ue Железен прах жило феритни toroidal жило toroidal зелен син A.

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Истакнува : железо моќ core Содржани флукс линии Обложени со епоксидна смолаМатеријалните Карактеристики : железо во прав јадро е еден вид на меки magerntic материјал кој е составен од железо во прав и изолационен материјал.По изолациони третман,железо во прав се притисне во потребната форма и големина и оди throuth греење,и обложување понекогаш.На рамномерно распоредени јазот во внатрешноста на железо во прав јадро е главната карактеристика.Карактеристики : Максимална температурата на работа на toroidal јадра е 150o C.На toroidal јадра се обложени со епоксидна смола со минимум 500 V AC дефект.На toroidal форма обезбедува добра магнетен флукс спојка и ниска скитници флукс истекување,Висина на toroidal форма (исто така познат како "дебелина") е лесно да се разликуваат и не бара инструментално промениАпликации : 1.Оваа toroids производи нудат едноставен, компактно решение за правење inductors, заедно inductors и трансформатори...

BGN 36.48
DC 12V 12.5 A ac адаптер, адаптер за захранване за led smd 5050 твърди полосовых модули, лампи, осветление, камери за видеонаблюдение LCD монитор 3D принтер
  • Ново
Оценка на продукта:

DC 12V 12.5 A ac адаптер, адаптер за захранване за led smd 5050 твърди полосовых модули, лампи, осветление, камери за видеонаблюдение LCD монитор 3D принтер

ИзвестувањеСите наши производи се внимателно одбрани и тие се исти како на сликата која ќе ја видите на нашата продавница...

BGN 15.00 18.19
Нов източник на захранване 12V 1A AC 100-240V към DC адаптер US Plug за 3528 smd 5050 LED Strip
  • Ново
Оценка на продукта:

Нов източник на захранване 12V 1A AC 100-240V към DC адаптер US Plug за 3528 smd 5050 LED Strip

Опис : Тип : 12 V 1А Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез стави : 12 V 1А Од стави адаптер : 5.5 мм x 2,5 mm Кабелот за Напојување е вклучено : 1 M Приклучок : НИ Plug Количина : 1 PCПакување : 1 x 12 V 1А AC АдаптерИспорака : Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Општо земено,ние ќе ја испрати на предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен...

BGN 4.00 4.03
LED Power Supply 24V 2A 50W LED Driver Power Supply Switching Strip 3528 Smd 5050 Lighting For Transformers Aluminum
  • Ново
Оценка на продукта:

LED Power Supply 24V 2A 50W LED Driver Power Supply Switching Strip 3528 Smd 5050 Lighting For Transformers Aluminum

50 W 24 V 2 A Мал Волумен Единствен Излез Префрлување напојување за LED Лента Светлина CNC Приказ на текст НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V / 110 V трансформатор Пакет се вклучени : 1 x DC24 V 2 A 50 W Регулирани Префрлување Напојување Напојување параметри Спецификација : 100% сосема Нов Моќ Конвертор Моќност : 50 W Влезен Напон : 100 ~ 120 V AC, 200 ~ 240 V AC (Претходно 230 V) Излезниот Напон : 24 V DC Излезна Струја : 0 ~ 2 A Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум база на Заштита : Недостиг на Заштита, Заштита од Преоптоварување, во Текот Напон Заштита Широко се користи во Индустриска автоматизација, LED дисплеј, комуникации итн...

BGN 15.71
600W DC-DC boost module Power supply 10a-60V solar laptop liter 12-80V power C6A1
  • Ново
Оценка на продукта:

600W DC-DC boost module Power supply 10a-60V solar laptop liter 12-80V power C6A1

Општ опис : 600 W моќ зголеми модул, широк влезен напон : 12 V ~ 60 V, 12 V ~ 80 V широк прилагодливи излезниот напон; излезна струја може да се прилагоди; ултраниска осипување напон...

BGN 17.60
Импулсно захранване 50W 5V 12V, двоен изход ватов източник на захранване за led лента, трансформатор AC110V/220V DC 5V / 12V, led драйвер
  • Ново
Оценка на продукта:

Импулсно захранване 50W 5V 12V, двоен изход ватов източник на захранване за led лента, трансформатор AC110V/220V DC 5V / 12V, led драйвер

Повеќе Модели За Да ИзберетеSCNПРЕСТАПНА НапојувањеДр Din Железнички НапојувањеMDR Din Железнички НапојувањеАко сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри, ве молиме контактирајте ме!1...

BGN 12.78
Безплатна доставка автоматичен превключвател на напрежение AVS 5amp хладилник гвардия протектор високо качество на напрежението протектор за хладилник
  • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка автоматичен превключвател на напрежение AVS 5amp хладилник гвардия протектор високо качество на напрежението протектор за хладилник

Бесплатен Превозот Автоматски Напонот Switcher AVS 5amp Фрижидер Guard Заштитник Висок Квалитет Напон Заштитник за Фрижидер 1.Карактеристики Нашиот Фрижидер Guard 5 A AVS Фрижидер напон заштитник ги Штити против н.н, кафена и испис и напон сосови...

BGN 20.80
XL4016 DC-DC CC CV Buck конвертор стъпка надолу модул за захранване на 8-40V до 1.25-36V модул доставка
  • Ново
Оценка на продукта:

XL4016 DC-DC CC CV Buck конвертор стъпка надолу модул за захранване на 8-40V до 1.25-36V модул доставка

( Видео производи се продаваат во продавницата )Карактеристики : 1 Фиксна пак светилка тековни е 0,1 пати повеќе од моменталната вредност ( кои се Користат за да се идентификува дали батеријата е целосно наполнета Кога полнење)...

BGN 9.00 11.52
240w ac dc to single output switching power supply for led 48vdc 5A constant voltage ДРП-240-48
  • Ново
Оценка на продукта:

240w ac dc to single output switching power supply for led 48vdc 5A constant voltage ДРП-240-48

240w ac да dc единствен излез префрлување напојување за led 48vdc 5 A константен напон DRP24048240 W Единствен Излез Индустриски DIN Железнички Напојување DRP240 серијаКарактеристики : Универзални AC влез / целосен опсегВграденво активна функција ПРЕСТАПНАЗаштита : Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Текот температураЛадење страна на слободен воздух конвекцијаМоже да се инсталира на DIN железнички Т35 / 7.5 или 15LED индикатор за напојување на100% полно оптоварување горатво тестФиксна префрлување фреквенција на 100 KHz2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИИИЗЛЕЗМоделDRP24024DRP24048DC Напон24 V48 VНоминална Струја10 A5 AСегашниот Опсег010 A05 AНоминална Моќност240 W240 WБран & Бучава80m Vpp150m VppНапон Спектар Adj.2428 V4853 VНапон Толеранција±1%±1%Подесување, Се Зголеми Време800ms,40ms / 230 VAC 800ms,40ms / 115 VAC на полно оптоварувањеДржете Се До Времето24ms / 230 VAC 24ms / 115 VAC на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар85~264 VAC 47~63 Hz; 120~370 VDCAC Струја2.8 A / 115 V 1.4 A / 230 VЕфикасност84%85%Inrush ТековнатаЛадно започнете 27 A / 115 V 45 A / 230 VСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот Вчитај105%~150%Заштита тип : Постојана тековната ограничување, обновува автоматски по грешка состојба е отстранетаВо Текот Напон3036 V5460 VЗаштита тип : Затвори o / p напон, реенергија за да закрепнеСо Текот На Темп.100℃±5℃(TSW1)Заштита тип : Затвори o / p напон, се обновува автоматски по температурата оди надолуЖивотна СРЕДИНАРабота Темп., Влажност10℃~+70℃; 20%~90%RHСкладирање Темп., Влажност20℃~+85℃; 10%~95%RHВибрации10~500 Hz, 2 G 10min. / 1cycle, период за 60ми, секој по X, Y, Z оскитеБЕЗБЕДНОСТГо Издржат НапонотI / PО / П : 3 KVAC I / PFG : 1.

BGN 81.66
(S-200-48)Фабрична изход 200W 4.2 A дзпо dc 48v 200w захранване
  • Ново
Оценка на продукта:

(S-200-48)Фабрична изход 200W 4.2 A дзпо dc 48v 200w захранване

Моделот S2005 S20012 S20015 S20024 излезниот напон DC 5 V 12 V 15 V 24 V Излезниот напон заѕвони(Забелешка : 2) + / 2% + / 1% + / 1% + / 1% Номинална излезна струја 40 A 16.5 НА 13.3 А 8.5 ЕДНА Излезна струја опсег 040 A 016.5 013.3 08.5 Бран и бучава 100m Vpстр 100m Vpстр 100m Vpстр 100m Vpстр Влезот стабилност + / 0.5% + / 0.5% + / 0.3% + / 0.2% Оптоварување стабилност + / 0.5% + / 0.5% + / 0.3% + / 0.3% DC излезна моќност 200 W 200 W 200 W 200 W Ефикасност 75% 79.50% 80% 81.50% Прилагодлива опсег за DC напон 4.755.5 V 10.813.2 V 13.516.5 V 21.626.4 V AC влезен напон спектар 180~264 VAC47~63 Hz; 255~370 VDC Текст сегашниот 2.2 A / 230 V AC inrush тековната Колзапочнете со тековната 36 A / 230 V Истекување тековната Преоптоварување proctection 105%~150%Тип : пулсира hiccup исклучување Ресетирање : автоматско обновување во Текотнапон proctection 115%~135% Висока температура и заштита 115%~135% Температура коефициент + / 0.03%(0~50) Подесување, пораст,држете се до времето 200ms,100ms,30ms Вибрации 10500 Hz,,2 G10min, / циклус, periodfor 60ми,Секој оски го Издржат напонот Влез и излез interal : 1.5 Kv AC,Текст ад куќиште : 1.5 Kv AC Излез и куќиште : 0.5 Kv AC Изолација отпор Влез и излез внатрешни : Текст и куќиште,Излез и куќиште : 500 VDC / 100 Работна температура и влажност 10+60(се Однесува на излез derating крива),20%90%RH Stoerall димензија 20+85.10%~95%RH Вкупната димензија 199*110*50mm Тежина 0.9 Килограми Безбедносни стандарди ги Исполнуваат UL1012 барање(Не се однесуваат за mark) EMC standaras се Исполнат препораките на FCC ДЕЛ 15 J Спроведување класа БМОЈОТ skype : chnwh010

BGN 18.08