• Ново
DC Power Shield V1.1. 0 за WEMOS D1 mini 7-24V 1A

DC Power Shield V1.1. 0 за WEMOS D1 mini 7-24V 1A

Buyers rating:
BGN 3.46

Брой продукти


Добредојдовте на нашата Продавница
* Опис на DC Моќност Shield V1.1.0 за WEMOS Д1 мини 7-24 V 1А Карактеристики :
Текст : 7-24 V
Максимална Струја : 1А
Превозот листата :
1.WEMOS DC Моќност Shiled x1 PCS
2. Иглички x2 PCS
3. Конектор x1 PCS
За повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со нас
Shippment Нарачки ќе биде предаден во рок од 1-2 дена по плаќање на проверка. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците.Транзит пати може да се разликуваат,особено за време на сезона. Предмети ќе бидат означени како "Подарок", во ниска вредност. Време на испорака (дена) : Pls обезбеди P. O. Кутии или Поштенски Кодови Адреса. Земјата Прибл. Време на испорака
Хонг Конг Пост Воздух-Mail сад, Велика Британија, Австралија 7-14 дена Канада, Западна Европа, Северна Европа, Централна Европа 7-21 работни дена Друга Земја 15-30 работни дена UPS или DHL Северна Америка, Австралија, Западна Европа, Северна Европа, Централна Европа 3-7 работни дена Друга Земја 5-10 работни дена
Враќање/Поврат Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето,ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.Нашата цел е задоволството на клиентите! И Замена на Пари и Врати се прифати . Се врати превозот такса за дозволи со купувачот.
Гаранција 12 месеци Производителот е ограничена гаранција за неисправни предмети(со исклучок на Човекот-направени штета).Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен. Неисправни објект МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период.

Други функции

Настоящият Вид На:
DC
is_customized:
Yes
Фаза:
Щит захранване dc V1. 1. 0 за WEMOS D1 mini 7-24V 1A

Най-добри сделки

1 бр нов САЩ или ЕС щепсел захранващ адаптер за зарядно устройство за 2 колесни самобалансирующегося скутер за ховерборда Unic
 • Ново
Оценка на продукта:

1 бр нов САЩ или ЕС щепсел захранващ адаптер за зарядно устройство за 2 колесни самобалансирующегося скутер за ховерборда Unic

1 BUC Нови САД или ЕУ Приклучок Адаптер Апарат за полнење За на 2 Тркала Само Балансирање Скутер UnicycleОпис : НИ Приклучок или ЕУ Приклучок за Преносни мала тежина може да се носи насекаде, 24 V 1.5 А 2000m A Скутер Универзален Полнач за Две Тркала Smart Само Балансирање Скутери Лебдат Одбор Производи се CE, FCC, Ro HS потврдија, гарантиран квалитет ! Со заштита од над напон, над сегашната, краток кола и со текот на температурата, донесе многу безбедност! 12 месеци Гаранција за да бидете сигурни дека одлично корисничко искуство! Спецификации : .Боја : Црна .Влез : 100240 VA,50 / 60 Hz,1.5 A .Излез : 42 V .Капацитет : 2000m A .Charher Кабел Должина : 96cm .Кабел Должина : 120cm .LED Дисплеј Црвена : Полнење ,Зелена : Обвинет OK (ок).Мала тежина Пакет Содржина : 1 x AC Liion Батерија Полнач Компатибилен За 2 Тркала Само Балансирање Електричен Скутер за Hoverboard Unicycle

BGN 14.00 14.93
240w ac dc to single output switching power supply for led 48vdc 5A constant voltage ДРП-240-48
 • Ново
Оценка на продукта:

240w ac dc to single output switching power supply for led 48vdc 5A constant voltage ДРП-240-48

240w ac да dc единствен излез префрлување напојување за led 48vdc 5 A константен напон DRP24048240 W Единствен Излез Индустриски DIN Железнички Напојување DRP240 серијаКарактеристики : Универзални AC влез / целосен опсегВграденво активна функција ПРЕСТАПНАЗаштита : Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Текот температураЛадење страна на слободен воздух конвекцијаМоже да се инсталира на DIN железнички Т35 / 7.5 или 15LED индикатор за напојување на100% полно оптоварување горатво тестФиксна префрлување фреквенција на 100 KHz2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИИИЗЛЕЗМоделDRP24024DRP24048DC Напон24 V48 VНоминална Струја10 A5 AСегашниот Опсег010 A05 AНоминална Моќност240 W240 WБран & Бучава80m Vpp150m VppНапон Спектар Adj.2428 V4853 VНапон Толеранција±1%±1%Подесување, Се Зголеми Време800ms,40ms / 230 VAC 800ms,40ms / 115 VAC на полно оптоварувањеДржете Се До Времето24ms / 230 VAC 24ms / 115 VAC на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар85~264 VAC 47~63 Hz; 120~370 VDCAC Струја2.8 A / 115 V 1.4 A / 230 VЕфикасност84%85%Inrush ТековнатаЛадно започнете 27 A / 115 V 45 A / 230 VСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот Вчитај105%~150%Заштита тип : Постојана тековната ограничување, обновува автоматски по грешка состојба е отстранетаВо Текот Напон3036 V5460 VЗаштита тип : Затвори o / p напон, реенергија за да закрепнеСо Текот На Темп.100℃±5℃(TSW1)Заштита тип : Затвори o / p напон, се обновува автоматски по температурата оди надолуЖивотна СРЕДИНАРабота Темп., Влажност10℃~+70℃; 20%~90%RHСкладирање Темп., Влажност20℃~+85℃; 10%~95%RHВибрации10~500 Hz, 2 G 10min. / 1cycle, период за 60ми, секој по X, Y, Z оскитеБЕЗБЕДНОСТГо Издржат НапонотI / PО / П : 3 KVAC I / PFG : 1.

BGN 81.66
Нов източник на захранване 12V 1A AC 100-240V към DC адаптер US Plug за 3528 smd 5050 LED Strip
 • Ново
Оценка на продукта:

Нов източник на захранване 12V 1A AC 100-240V към DC адаптер US Plug за 3528 smd 5050 LED Strip

Опис : Тип : 12 V 1А Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез стави : 12 V 1А Од стави адаптер : 5.5 мм x 2,5 mm Кабелот за Напојување е вклучено : 1 M Приклучок : НИ Plug Количина : 1 PCПакување : 1 x 12 V 1А AC АдаптерИспорака : Кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.Општо земено,ние ќе ја испрати на предмети, како е можно поскоро откако вашата уплата е завршен...

BGN 4.00 4.03
Инвертор връзка слънчева решетка 1200W MPPT Микро-с IP65 водоустойчивым, 50-86VDC, 220V (190-260VAC),дисплей Led&LCD за система от слънчеви панели
 • Ново
Оценка на продукта:

Инвертор връзка слънчева решетка 1200W MPPT Микро-с IP65 водоустойчивым, 50-86VDC, 220V (190-260VAC),дисплей Led&LCD за система от слънчеви панели

1200 W MPPT соларни Мрежа Тај Микро Инверторот со IP65 водоотпорен,5086 VDC,220 V(190260 VAC),LED и LCD дисплеј за соларен панел системПочитувани купувачи, ви благодариме за изборот на MARSROCK производи.Породувањето побрзо, откако ќе заврши плаќањето, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас ваквите информации, како што е подолу : 1.Ве молиме проверете повторно VDC ,5086 V,85125 V,120180 V,170220 V.2.Раскажете ни ја вашата избор на VAC : 1000 W (120 VAC или 220 VAC), 1200 W(само 220 VAC)3.Раскажете ни ја вашата избор на фреквенција : 50 Hz или 60 Hz4.Постојат сребрена и сина боја , можете да изберете на производот страница.5.Бразил купувачот, ве молиме, известете нè на вашиот даночен број ...

BGN 352.00
Продажба на топла средата на кладенеца PID-250B meanwell PID-250 250,6 Вата изолиран двоен изход с функция PFC с допълнителен тип на корпуса
 • Ново
Оценка на продукта:

Продажба на топла средата на кладенеца PID-250B meanwell PID-250 250,6 Вата изолиран двоен изход с функция PFC с допълнителен тип на корпуса

Основана во 1982 година, ЗНАЧИ И Претпријатија Ко., Ltd е еден од водечките префрлување напојување провајдери во светот...

BGN 91.66
Първоначалната такса на главното управление на захранването на хладилника Haier 0064001287 за хладилник Haier BCD-228WBCS HA
 • Ново
Оценка на продукта:

Първоначалната такса на главното управление на захранването на хладилника Haier 0064001287 за хладилник Haier BCD-228WBCS HA

За Хаиер фрижидер BCD228 WBCS ха, BCD228 WBCS Ла, За BCD228 WBCS, ха BCD248 WBCS, Ja BCD248 WBCS, BCD248 WBCS Ла, За BCD248 WBCS, CA BCD228 WBCS, Ja BCD228 WBCS, CA BCD248 WBCS, TX BCD229 WBCS, Ja BCD228 WDCS, CA BCD228 WDCS, ха BCD228 WDCS, BCD228 WDCS Ла, За BCD228 WDCS, CA BCD248 WDCS, ха BCD248 WDCS, Ja BCD248 WDCS, BCD248 WDCS Ла, За BCD248 WDCS, TX BCD258 WBCS, TX BCD278 WBCS, BCD248 WBSS, BCD228 WBSS...

BGN 80.00
Tangda sendust FeSiAl тороидальные ядра на индуктор 77716-A7 50.8*31.8*13.5 мм uo: 60 AL: 73 мощност
 • Ново
Оценка на продукта:

Tangda sendust FeSiAl тороидальные ядра на индуктор 77716-A7 50.8*31.8*13.5 мм uo: 60 AL: 73 мощност

Внимание ве молам : овој вид на магнетен прстен не е магнет, тоа е nonmagnetic железото не може да се адсорпција.Краток Опис : Боја : Црна висока температура Материјал : SendustИме На Производ : Sendust ЈадраНадворешниот дијаметар (OD) : 50.8 mmвнатрешен дијаметар (ID) : 31.8 mmВисока (ХТ) : 13.5 mmЗнаетеOne : ве Молиме опишете според големина на страница да се купи, според големината на магнет за продажба, единица mm (милиметри), магнетни позитивни и негативни отстапувања, не купи замисли!Две : Слики се 100% во вид на снимање, како резултат на надворешната светлина и камера фокусна должина фактор, физички и слика може да биде различна, или појавата на боја како производ серии се појави малку различни, е нормален феномен не влијае на користењето, сликата само за референца , ве молиме да преовладуваат во вид.Три : Прстен е кревка, бидете сигурни да проверите дали кога на курир површината магнетни непроменети, а потоа пријавете се, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас.Четири : Искреност е продавачот на традиционалното разбирање на добродетелта на купувачот...

BGN 30.08
600W DC-DC boost module Power supply 10a-60V solar laptop liter 12-80V power C6A1
 • Ново
Оценка на продукта:

600W DC-DC boost module Power supply 10a-60V solar laptop liter 12-80V power C6A1

Општ опис : 600 W моќ зголеми модул, широк влезен напон : 12 V ~ 60 V, 12 V ~ 80 V широк прилагодливи излезниот напон; излезна струја може да се прилагоди; ултраниска осипување напон...

BGN 17.60
CE EMC мощност 1000 w Off Grid DC to AC Преобразувател 12V 24V 48V to100V 110V 120V 200V 220V чиста синусоидална инвертор на слънчевата енергия
 • Ново
Оценка на продукта:

CE EMC мощност 1000 w Off Grid DC to AC Преобразувател 12V 24V 48V to100V 110V 120V 200V 220V чиста синусоидална инвертор на слънчевата енергия

CE / EMC Уверение, 2000 W Врв Моќ Полна Моќност 1000 W DC Да AC Напон Конвертор Трансформатор LED Дисплеј Железо Школка Надвор Мрежа Чиста Синусна Бран Соларни Моќ ИнвертерДетали За Производот : Системи За Заштита : Термо заштита и механичка заштита, заштита од Преоптоварување, во Текот Напон заштита, Под Напон заштита, Низок Напон заштита аларм...

BGN 148.00 185.60
DC-DC Step Down регулируем постоянен ток с напрежение модул за хранене R06 Drop Ship
 • Ново
Оценка на продукта:

DC-DC Step Down регулируем постоянен ток с напрежение модул за хранене R06 Drop Ship

Материјал : Електрични компоненти Боја : Види слики На влезен напон : 732 v Излезен напон : 0.828 V континуирано прилагодливи Излез тековната : прилагодлив, максимум 8 излезна Моќност : 250 W (висока температура за да се подобри дисипација на топлина) Работна температура : 40 + 85 Конверзија ефикасност : 88% 95% Големина : Види на сликата Количина : 1 Pc Нема мало пакет Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 7.33
110v / 220v водеше 35W миниую силата на превключване на размера на suppyl за защита от претоварване Led MS-35-12 гарантированность 2 regualted 12vdc
 • Ново
Оценка на продукта:

110v / 220v водеше 35W миниую силата на превключване на размера на suppyl за защита от претоварване Led MS-35-12 гарантированность 2 regualted 12vdc

110v / 220v led 35w мини големина префрлување моќ suppyl за led MS3512 заштита од преоптоварување 2 гаранција regualted 12vdc35 W Единствен Излез Префрлување Напојување MS35 серијаНиска цена и висока сигурност105℃ излез capacitorAC влез енергија погоден за светотHight ефикасност и ниска операција температураМеказапочнете со струја може да ја намали AC влез влијание ефикасноСо Краткиколо, и преоптоварување заштитаКомпактни димензии,мала тежина100% целоснаоптоварување тест на горењеИнсталиран со EMI филтер, минимум бранСПЕЦИФИКАЦИИИЗЛЕЗМоделMS355MS3512MS3524DC Напон5 V12 V24 VНоминална Струја3А1.3 На0.7 НаСегашниот Опсег03А01 носители.300.7Номинална Моќност15 W15.6 W16.8 WБран & Бучава50m Vpp50m Vpp100m VppНапон Спектар Adj.+10,5%±10%±10%Напон Толеранција±2%±1%±1%Влезот Стабилност±0.5%±0.5%±0.5%Оптоварување Стабилност±1%±0.5%±0.5%Подесување, Пораст, Држи Време200s,100ms,30ms на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар100~240 VAC 4763 Hz; 240~370 VDCAC Струја0.5 A / 115 V 0.25 A / 230 VЕфикасност65%68%72%Inrush ТековнатаЛаднозапочнете со тековната 15 A / 115 V 30 A / 230 VСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот Вчитај105%~150%Заштита тип : Поклопецот назад тековната ограничување Ресетирање : авто обноваЖивотна СРЕДИНАРабота Темп., Влажност10℃~+60℃(се Однесува на излез derating крива), 20%~90%RHСкладирање Темп., Влажност20℃~+85℃,10%~95%RHТемп...

BGN 7.20
Безплатна доставка автоматичен превключвател на напрежение AVS 5amp хладилник гвардия протектор високо качество на напрежението протектор за хладилник
 • Ново
Оценка на продукта:

Безплатна доставка автоматичен превключвател на напрежение AVS 5amp хладилник гвардия протектор високо качество на напрежението протектор за хладилник

Бесплатен Превозот Автоматски Напонот Switcher AVS 5amp Фрижидер Guard Заштитник Висок Квалитет Напон Заштитник за Фрижидер 1.Карактеристики Нашиот Фрижидер Guard 5 A AVS Фрижидер напон заштитник ги Штити против н.н, кафена и испис и напон сосови...

BGN 20.80
19V 4.74 a Plug EU AC DC адаптери 90 W AC Универсално зарядно за лаптоп Acer, ASUS, DELL, Lenovo, Thinkpad Sony, Toshiba, Samsung
 • Ново
Оценка на продукта:

19V 4.74 a Plug EU AC DC адаптери 90 W AC Универсално зарядно за лаптоп Acer, ASUS, DELL, Lenovo, Thinkpad Sony, Toshiba, Samsung

19 V 4.74 НА ЕУ Plug AC DC Адаптери 90 W AC Универзална Енергија Полнач за Acer ASDELL Lenovo Thinkpad Sony Toshiba, Samsung ЛаптопСпецификација : ИЗЛЕЗНИОТ ЕДНОНАСОЧЕН НАПОН : DC 19 V 4.74 НАИзлез џек адаптер големина : Надворешниот Дијаметар : 5.5 мм ...

BGN 8.00 8.61
500w трансформатор AC220V до 48 led захранване 500 Вата ДЗПО за промишлени механично Безплатна доставка
 • Ново
Оценка на продукта:

500w трансформатор AC220V до 48 led захранване 500 Вата ДЗПО за промишлени механично Безплатна доставка

500 W Трансформатор AC220 V да 48 V Led Напојување 500 W SMPS за Индустриски Механички Бесплатен Превозот1.Висока ефикасност, долг живот и високо reliabili2.Ниска dc бран, висока ефикасност3.ниска операција температура & долго перформанси живот4.влезен напон погоден за целиот свет5.Одлична изолација сопственост, висока dielectric сила6.100% полно работно оптоварување тест на горење7.2 години гаранцијаМоделS50048На текстAC влезен напон спектар(V)AC110 / 220 V±15%AC Влез струја(max)10 A / AC220 V;20 A / AC110 VФреквенција (Hz)50 / 60 HzЕфикасност80% Typ(230 VACFull Оптоварување)Inrush струја(A)Ладноstart 20 A / 230 VИстекување струја(мр)ИзлезИзлезен Напон(V)+48 VDCНапонот Пропис+10%,10%Излезна Струја(A)10.4 НаСегашниот Опсег (А)010.4Номинална Моќност(W)500 WПочетно време,задржетеup време(ms)Тон≤1000ms,Тд≥20ms @230 Vac Полно ОптоварувањеПодемот време(ms)Typ : 20ms @230 Vac Полно ОптоварувањеБран / Бучава(мвпp)120m VppЖивотна срединаработна Температура (°C)40°C +65°C(се однесува derating крива)Складирање Температура(°C)20°C +60°CВлажност20% 90% RH не кондензирањеЗаштитаВо текот напон Заштита>115%135% Номинална излезниот напонВо текот вчитај Заштита>105%150% Авто обноваКраток спој ЗаштитаLatchedДругиГолемина L*W*H(cm)21.5*11.5*5cmТежина860gНаша моќ преку професионална организација, квалитетот е многу сигурен, на производи се продава добро во Европа и целиот свет.Од 2010 година, нашите производи имаат положено CE, и ROHS сертификација, и пристап до повеќе сертификати, купувачите можат да бидат сигурни купување.Мало нарачки : Ние пакување на ставки со високи го скрши отпорот на воздухот торба и тоа ќе се обезбеди целосна заштита за вашите предмети во текот на долго време транспорт и бидете сигурни дека тоа пристигне во вашата рака со совршена состојба.

BGN 38.00 40.40